Haberler

6 Ekim 2010, Çarşamba

Bahreyn''in Azalan Deniz KültürüBahreyn''in Azalan Deniz Kültürü29 Ağustos''ta başlayan Venedik Mimarlık Bienali 21 Kasım''a kadar devam ediyor. Bu seneki bienale Arnavutluk, Bahreyn, İran, Malezya, Ruvanda ve Tayland ilk kez ulusal olarak katılıyorlar. Bunların arasından Bahreyn''in Reclaim isimli sergisi diğerlerinin arasından sıyrılarak en iyi ulusal katılım dalında Altın Aslan Ödülü''ne sahip oldu. Sergide konu edilen Bahreyn''in denizle kurduğu ilişkiydi. Bienalde orijinallerine benzer şekilde yapılmış ahşap denizci barakalarına yerleştirilen ekranlarda bu ilişki balıkçılar ve yaşayanlar ile yapılan söyleşilerle irdeleniyor. Haberin Devamı
Bertaraf edilemeyen 2 bin 200 ton zehirli atık Marmara''yı tehdit ediyor Bertaraf edilemeyen 2 bin 200 ton zehirli atık Marmara''yı tehdit ediyor Tarım ilaçları imalatında kullanılan BHC isimli kimyasal maddenin kullanımının yasaklanmasının ardından, toplam 2 bin 500 ton tutan söz konusu maddeler Derince''de denize yakın bir yerdeki derme çatma depolarda bekletiliyor.
Ytong''dan Ulusal Mimari Tasarım Yarışması "Çatılar ve Sürdürülebilirlik"Ytong''dan Ulusal Mimari Tasarım Yarışması "Çatılar ve Sürdürülebilirlik"Dünya Mimarlar Birliği''nin (UIA), 2010 yılı Dünya Mimarlık Günü dolayısıyla belirlediği "Daha İyi Kent, Daha İyi Yaşam - Tasarım Yoluyla Sürdürülebilir" temasına Ytong, Ulusal bir Mimari Tasarım Yarışması ile destek veriyor.
Bir Müzeyi Son Derece Akıllıca Bir Şekilde Genişletmenin YoluBir Müzeyi Son Derece Akıllıca Bir Şekilde Genişletmenin YoluWhitney Amerikan Sanat Müzesi''nin cevaplanamayan bir sorusu olan Manhattan şehir merkezinde genişlemeli mi genişlememeli mi tartışması son derece baş ağrıtıcı bir şekle büründü. Müze bu sorunun doğru cevabını deneme yanılma yöntemi ile bulacak, eğer denemezse hiç bilemeyecek. New York''taki müze ziyaretçilerini kendisine çekmesi için kıran kırana bir rekabetin olduğu bu ortamda birşeyler yapılması gerektiği de şüphe götürmez bir gerçek.
Tripoli Kongre Merkezi Bir Kez Daha "En İyi Kamusal Yapı" SeçildiTripoli Kongre Merkezi Bir Kez Daha "En İyi Kamusal Yapı" SeçildiOrtadoğu''da "Yılın Mimarı" seçilen Melkan Gürsel ve Murat Tabanlıoğlu''na ait proje Libya için etkileyici bir gurur vesilesi ve temsiliyet figürü olarak dünya liderlerini ağırlamaya hazır.
Taklit Selimiye Tartışması Taklit Selimiye Tartışması Başbakan Erdoğan''ın talimatıyla Ataşehir''de TOKİ tarafından inşa edilecek cami projesi tartışma yarattı. Edirne''deki Selimiye Camii''nin kopyası olacağı öğrenilen cami için tarihçiler ve mimarlar, "kültürel mirasa saygısızlık" yorumunda bulundu.
Şairler ışıkla hayat buluyorŞairler ışıkla hayat buluyorAkaretler''de yer alan Şairler Sofası Parkı''ndaki şairler ışığa kavuşuyor. Tasarımcılar on şairin heykellerini aydınlatıyor.
Cityscape Dubai Awards Jürisinden EAA''ya Çifte ÖdülCityscape Dubai Awards Jürisinden EAA''ya Çifte ÖdülEAA-Emre Arolat Architects, 8 projesiyle 12 farklı kategoride finale kalan tek mimarlık ofisi olarak rekor kırdığı 2010 Cityscape Dubai Awards töreninden iki büyük ödülle döndü.
Yapı Sektöründe Yeni Bir Çağ BaşlıyorYapı Sektöründe Yeni Bir Çağ Başlıyor1989''dan bu yana gösterdiği faaliyetler ile, iç pazar payı %40 oranına ulaşan Prefabrik Yapı AŞ, gelişime açık vizyonu ile bu payı arttırarak lider kimliğini devam ettiriyor.
12. Compasso Volante Yarışması''nda Türkiye''ye İki Ödül12. Compasso Volante Yarışması''nda Türkiye''ye İki ÖdülBu yıl Ettore Zambelli''ye adanan ve 12.si düzenlenen "Compasso Volante" (Uçan Pusula) Ödülleri, 2 Ekim Cumartesi günü İtalya''nın Lecco şehrinde, Milano Politeknik Üniversitesi davetinde sahiplerini buldu.
Çeşme''yi 12 ay yaşatacak teleferik projesi hazırÇeşme''yi 12 ay yaşatacak teleferik projesi hazırUzman Ayşe Aytav''ın hazırladığı 13 milyon dolarlık projeye göre Çeşme, 2 yıl içinde günde 2 bin turisti ağırlayıp yılda 18 milyon dolar gelir kazanacak.
Yapı Merkezi; Kuzey Afrika''da Sudan ve Cezayir''den Sonra Şimdi de Fas''ta Yapı Merkezi; Kuzey Afrika''da Sudan ve Cezayir''den Sonra Şimdi de Fas''ta Yapı Merkezi; Kuzey Afrika''da Sudan ve Cezayir''den sonra şimdi de Fas''ta raylı sistem deneyimlerine bir halka daha ekliyor.
Yeraltındaki Avrupa Başkenti unutulduYeraltındaki Avrupa Başkenti unutulduİstanbul Erkek Lisesi''nin altından başlayıp Sarayburnu''nda birleşen iki dehliz için hazırlanan proje sumen altı edildi.
Ayasofya''ya ödülAyasofya''ya ödülAyasofya Müzesi''nin, yürütülen restorasyon çalışmaları nedeniyle İtalya''nın prestijli ödüllerinden "Rotondi Ödülü"nü kazandığı bildirildi.
Adı var kendi yok müzesi Adı var kendi yok müzesi İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı, dün bütün ekibiyle basın karşısına çıkıp adeta hesap verdi. Bugüne kadar yapılanları ve kalan zamanda yapılacak çalışmaları anlatan ajans yetkilileri, etkinliklere katılımın beklenenin üzerinde olduğunu söyledi.
Köprüde DPT ile Karayolları uzlaşamıyorKöprüde DPT ile Karayolları uzlaşamıyorKarayolları Genel Müdürü Cahit Turhan geçenlerde verdiği bir beyanatta İstanbul''a üçüncü köprü ihalesi için ilan verme aşamasına yaklaştıklarını belirtti.
Zorlu Gayrimenkul''ün Zorlu Levent projesine Avrupa''dan mimari ödülZorlu Gayrimenkul''ün Zorlu Levent projesine Avrupa''dan mimari ödülZorlu Center ve Zorlu Konak''ın ardından Zorlu Levent projesi de, Property Awards (Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri) kapsamında düzenlenen, Europe and Africa Property Awards 2010 (Avrupa ve Afrika Gayrimenkul Ödülleri 2010) yarışmasından ödül aldı. Proje, "commercial" (ticari) dalının ‘the architecture award'' (office)-mimari ofis ödülü kategorisinde ödüle layık görüldü.
Zaha Hadid müzesi büyük ödüle kavuştuZaha Hadid müzesi büyük ödüle kavuştuZaha Hadid''in Roma''da bulunan kıvrımlı ve dinamik çağdaş sanatlar müzesi Maxxi, Britanya mimarisine önemli katkı sağladığı düşünülen yapılara verilen Riba Stirling Ödülü''ne değer görüldü.
Tasarım sanatla buluşuyor!Tasarım sanatla buluşuyor!Eylül ayında bir yaşına basan NON ve 5''nci yaşını geride bırakmaya hazırlanan addresistanbul, 7 Ekim''den itibaren hayatını sanat ve tasarıma açan herkes için biraraya geliyor.
Sümela''ya karşılık Fethiye''nin restorasyonuSümela''ya karşılık Fethiye''nin restorasyonuYunan basını, Atina''daki Fethiye Camii''nin restore edilmesine başlanacağını yazdı. Erdoğan''ın Sümela Manastırı''nda ayin iznine karşılık, Papandreu''nun Fethiye hediyesi ile cevap verdiği değerlendirmesi yapıldı.
Artık binalar da taşınacakArtık binalar da taşınacakAvustralyalı Skylifter şirketi, 150 tonluk ağırlığı 1200 mil uzağa taşıyabilecek yeni hava gemileri üzerinde çalışıyor.
Sarıyer Belediyesi Çevreci Binaya TaşınıyorSarıyer Belediyesi Çevreci Binaya TaşınıyorSarıyer Belediyesi, Ömerler Mimarlık''a yaptırdığı yeni yapı sayesinde bugün 17 ayrı noktada hizmet veren belediyeyi tek çatı altında toplayacak.
Efsane İstanbul" sergisini, son 2 gününde binlerce kişi gezdiEfsane İstanbul" sergisini, son 2 gününde binlerce kişi gezdiYoğun ilgi nedeniyle süresi 26 Eylül''e dek uzatılan sergi, yabancı basın tarafından da büyük bir ilgiyle takip edildi. International Herald Tribune yazarı Susanne Fowler tarafından hazırlanan ve "İstanbul''da 8000 Yıllık Tarih" başlığı ile yayınlanan yazı, ana sayfadan okuyuculara duyuruldu.
Yenilenen Pera Palas İngiliz basınındaYenilenen Pera Palas İngiliz basınındaİngilizlerin ünlü gazetesi Daily Mail, yenilenen Pera Palas Oteli''ni sayfalarına taşıdı. Otelin dört yıllık bir sürecin ardından müzeye dönüştürüldüğünü belirten gazete, Osmanlı İmparatorluğu''nun son yıllarında açılan otelin Batılı ilk otel olduğunu yazdı.
Geleceğin şehriGeleceğin şehriİngiliz yazar Iyer, National Geographic Traveler için kaleme aldığı İstanbul dosyasında kenti "Avrupa''nın en özel şehri" olarak tanıttı.
Mimar karta kaçtıMimar karta kaçtıHarward Üniversitesi mezunu çılgın mimar, iskambil kağıtlarından İstanbul''un simgelerini yapacak...
Türkiye''nin En Kapsamlı Yapı Malzemeleri Fuarı BUILdIST Sona ErdiTürkiye''nin En Kapsamlı Yapı Malzemeleri Fuarı BUILdIST Sona ErdiTasarım, mimarlık, inovasyon ve teknolojinin yeni buluşma noktası BUILdIST Yapı Malzemeleri Fuarı, 30 Eylül - 3 Ekim 2010 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi CNR Expo''da ziyaretçileri ile buluştu. BUILdIST, önümüzdeki 3 yıl içerisinde Moskova Fuarı''ndan sonra bölgenin en büyük ikinci fuarı olmayı hedefliyor. Bugüne kadar düzenlenen fuarlardan farklı olarak profesyonellere yönelik önemli etkinlikleri sektörle buluşturan fuar, gerçek bir bilgi-paylaşım platformu olmasının yanında sunduğu sosyal sorumluluk alanlarıyla da ön plana çıktı.
En Yakın Boya Ustası Bir Tık UzağınızdaEn Yakın Boya Ustası Bir Tık UzağınızdaZiyaretçilerinin ihtiyaç duyacakları bilgilere hızlı ve kesintisiz erişebilmesini sağlayan Filli Boya web sitesi ziyaretçilerinin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Filli Boya sizi boya uygulama işlerinizi yapacak, güvenilir ve işinin uzmanı boya ustası arama zahmetinden kurtarıyor, boya ustalarını hemen yakınınıza getiriyor.
Atina''daki Fethiye Camii restore edilecekAtina''daki Fethiye Camii restore edilecekYunanistan''ın başkenti Atina''da bulunan Fethiye Camii''nin restore edilmesi yönünde çalışmalara başlanacağı bildirildi. Atina''da yayımlanan Elefterotipia gazetesi, kapalı halde bulunan caminin önümüzdeki 2 yıl içinde restore edileceğini ve ardından ibadete olmasa da halkın ziyaretine açılacağını yazdı.
''Eski binalar depreme hazır değil''''Eski binalar depreme hazır değil''Mimarlar Odası Bursa Şubesi Başkanı Nizamettin Kaya, depreme karşı dayanıksız olan eski binaların güçlendirilmesi gerektiğini söyledi.
Dendro Uluslararası Yapı Fuarı''nda Dünya Devlerine Meydan OkuduDendro Uluslararası Yapı Fuarı''nda Dünya Devlerine Meydan OkuduYapı-İnşaat Olimpiyatı olarak adlandırılan Uluslararası Yapı Fuarı Ankara 2010''a katılan parke üreticisi Dendro, zengin ürün gamı ve dünyada eşi benzeri olmayan uygulama yöntemiyle elde edilen ürünleri ile fuarın en dikkat çeken firması olarak, fuara damgasını vurdu.
İbrahim Paşa''nın torunları Çırağan Sarayı''nın peşindeİbrahim Paşa''nın torunları Çırağan Sarayı''nın peşindeAile üyeleri 1730''da ölen Damat İbrahim Paşa Vakfı''na ait 6 bin taşınmazın iadesini istiyor. Aile, Çırağan Sarayı''nın da vakfa ait olduğunu iddia ediyor.
Çin Seddi hoyratça kullanılıyorÇin Seddi hoyratça kullanılıyorÇin''in kuzeybatısı boyunca 8 bin 851 kilometre boyunca uzanan Çin Seddi''nin, uluslararası turizm ve çarpık yapılaşmayla, tarihi özelliğini kaybetmesinden endişe ediliyor.
''Bu cami Superman''in kalesine benziyor!''''Bu cami Superman''in kalesine benziyor!''Dünya Ticaret Merkezi''nden iki blok ötede inşa edilmesi planlanan İslam merkezi, ABD''de daha şimdiden büyük tartışmalara neden oldu.
Yılın mimarları BUILDIST‘te ödüllendirildiYılın mimarları BUILDIST‘te ödüllendirildiBUILDIST Yapı Malzemeleri Fuarı''nda mimarlık alanında yakından takip edilen ödüller sahiplerini buldu.
İngiltere''de evler insan dışkısıyla ısınacakİngiltere''de evler insan dışkısıyla ısınacakİngiltere''nin üniversitesiyle ünlü Oxford kenti yakınlarında bir kasaba, ülkede insan dışkısıyla üretilen biyogazın kullanılacağı ilk yer olmaya hazırlanıyor.
Ana fay çıtırdadıAna fay çıtırdadıProf. Dr. Tüysüz, önceki akşam Marmara Denizi''nde meydana gelen depremin kırılması beklenen ana fay üzerinde gerçekleştiğini belirterek, "Fay çıtırdadı. Büyük depremin bu fayda olacağını biliyoruz ama zamanını bilemiyoruz" dedi.
Köprü Zap''ın İki Yakasını KavuşturduKöprü Zap''ın İki Yakasını KavuşturduDevrimci Gençlik Köprüsü 11 yıl aradan sonra Zap suyunun iki yakasını yeniden birleştirdi. Hakkari''deki köprünün açılışı dün gerçekleştirildi. Köprünün yeniden inşasına öncülük eden yazar Cezmi Ersöz burada yaptığı konuşmada, "Onlar yıkmayı bilir, biz yapmayı biliriz. Savaşmak daha kolaydır, barış daha zordur. Bakın belki 5 dakikada yıktılar bu köprüyü, biz bir yıldır uğraşıyoruz yeniden ancak yapabildik" dedi. Yazar Ersöz, köprünün yeniden bombalanması halinde yeniden yapacaklarını da söyledi. Köprü''nün yeniden açılması her yıl 1 Ekim''de gençlerin, aydınların, sanatçıların, yazar ve gazetecilerin katılımıyla kutlanacak.
Tarih: 4 Ekim 2010 Kaynak: Birgün
Kimsesiz kızlar yuvada değil villada yaşayacakKimsesiz kızlar yuvada değil villada yaşayacakSosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Buca Kız Yetiştirme Yurdu''nda kalan 13-18 yaş arasındaki gençleri koğuş sisteminden kurtarmak için sevgi evlerini yaptırıyor.
Tophane 2010Tophane 2010"Mahalle baskısı, galerilere içki baskını, referanduma evet demenin yansımaları, 2. Madımak olayı, laiklik karşıtlığı, medeniyetler çatışması" gibi yorumların, 21 Eylül akşamı Tophane''deki galerilerin ortak sergi açılış etkinliğinin mahalleliler tarafından organize bir şekilde basılmasını, camların indirilmesini ve çıkan arbedeyi açıklamak için yeterli olmadığını düşünüyorum.
Helikopter ile tarihi taşıdılarHelikopter ile tarihi taşıdılarBergama''daki Antik Pergamon Kenti''nde ortaya çıkarılan ''lahit kapısı'' helikopterle havalandırılarak müzeye götürüldü.
Munzur''un "Delileri" Barajlara KarşıMunzur''un "Delileri" Barajlara KarşıDoğa katlediliyor, Akdeniz, Ege, Karadeniz derken yıllardır tartışması süren Dersim de büyük tehdit altında. Munzur ve Pülümür vadisi üzerine kurulması planlanan barajlara karşı ise her geçen gün tepki büyüyor. Geçtiğimiz yıl Avrupa''nın çeşitli ülkelerinden gelerek baraj karşıtı gösteri yapan sanatçılarla uluslararası bir boyut kazanmıştı.
Atatürk Maskı''na çirkin saldırıAtatürk Maskı''na çirkin saldırıBuca Belediye Başkanı Ercan Tatı, Atatürk Maskı''nın kurşunlandığını söyledi. Buca Belediyesi tarafından Yeşildere''de yaptırılan Atatürk Maskı saldırganların hedefi oldu. Geçtiğimiz hafta içindeki boşluk alana Milli Mücadele ve 9 Eylül Müzesi yapılan maskın, gece saatlerinde saldırıya uğradığı belirtildi.
Beşparmak''ta benzersiz kaya resimleri bulunduBeşparmak''ta benzersiz kaya resimleri bulunduAydın Didim ile Muğla Milas sınırında yer alan Bafa Gölü bölgesindeki Beşparmak Dağları''nda, bulunan "Latmos Prehistorik Kaya Resimleri", bölge tarihinin M.Ö. 6 bin yılına dayandığını kanıtladı. Bir bölümü Aydın, bir bölümü Muğla il sınırları içinde bulunan Beşparmak Dağları, insanoğlunun göçebelikten yerleşik düzene geçmesine koşut olarak gelişmiş, değişen yaşam biçiminin ifadesi olarak yorumlanan ve şimdiye dek tüm kaya resmi sanatları içinde konu ve resim dili açısından tek olma özelliğine sahip tarih öncesi kaya resimlerini gözler önüne seriyor.
İstanbul''u seven oturup ağlasın, Bu çeşmeler niye kayıp? İstanbul''u seven oturup ağlasın, Bu çeşmeler niye kayıp? Nazlıgül Bulut, Fatih''te çocukken oynadığı çeşmenin önünde... Bu çeşme KUDEB tarafından restore edilmiş. ''Fatih''in Kayıp Çeşmeleri'', yer ile yeksan olmuş 54 çeşmenin akıbetinden haber veriyor. Ne padişah çeşmeleri kurtulabilmiş kıyımdan ne paşa çeşmeleri...
Bursa Arkeopark''taki kazılar şehrin tarihini 8 bin 500 yıl geriye götürdü Bursa Arkeopark''taki kazılar şehrin tarihini 8 bin 500 yıl geriye götürdü Avrupa''nın en büyük tarih öncesi parkı niteliğindeki Arkeopark''taki çalışmalar hızla sürüyor. Gelecek yıl açılacak Arkeopark''taki çalışmalar, 3 bin 500 yıl olarak bilinen şehrin tarihini de 8 bin 500 yıl geriye götürüyor. Başkan Altepe, park alanında canlandırmalar yapılacağını belirterek, park alanına yapılacak otelin de LEED sertifikalı ve çevre dostu olacağını söyledi.
Allianoi''ye Yazık OlduAllianoi''ye Yazık OlduKültürel miras uzmanı ve Norveç Kültürel Miras Araştırmaları Enstitüsü yöneticisi Dr. Carsten Paludan-Müller, "Türkiye''nin Allianoi ve benzeri tarihsel miras projelerini ele alırken iki hatta üç kere düşünmesi gerek. Hükümet Allianoi için ne hesap etti bilmiyorum ama gerçekten çok yazık" dedi.
Yılın Mimarları, Tasarımcıları, İşverenleri ve En İyi Ürünleri BUILdIST''te ÖdüllendirildiYılın Mimarları, Tasarımcıları, İşverenleri ve En İyi Ürünleri BUILdIST''te ÖdüllendirildiBUILdIST Yapı Malzemeleri Fuarı''nda ikinci günün sonunda mimarlık ortamının çok yakından takip ettiği ödüller sahiplerini buldu. Ödüle aday olanların, kazananların, jüri üyelerinin hazır bulunduğu gecede sırayla RAF Yapı Malzemesi, İşveren Ödülü, Genç Mimar Ödülü ve İntera İç Mekan Ödülleri verildi.
Kandilli''den deprem ve tsunami için çalıştay Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü''nce düzenlenen "Deprem ve Tsunami Erken Uyarı Uygulamaları Çalıştayı" başladı.
TMMOB Mimarlar Odası: "TOKİ kentsel sorunların büyütülmesinde başrol oynuyor."TMMOB Mimarlar Odası, 4 Ekim Dünya Mimarlık Günü nedeniyle bir bildiri yayınladı. Bildiride, TOKİ''nin son yıllarda kuralsız yatırım kararları, mimari estetikten yoksun tip projeleri, katılımı dışlayan planlama süreçleri ile kentsel sorunların büyütülmesinde başrol oynadığı kaydedildi.
‘Emek Sinemasını yıktırmayacağız’ TMMOB Mimarlar Odası, ‘1 Ekim Dünya Mimarlar Günü'' kutlamaları çerçevesinde yıkımı gündemde olan İstanbul''un en eski kültür mekanlarından Emek Sineması önünde basın açıklaması yaptı.
Allianoi Sahiden Yok mu Murat Bardakçı?Bardakçı gibiler, toplumun gözünde nasıl bir imaj yaratıyorsa, geniş halk kitleleri çoğunlukla bayılır onlara. Yalnız unutmayalım, o kitleler Recep İvedik''e de bayılır.
Yeni üniversite Karşıyaka''ya yakışır İzmir''e yakıştırılan sloganlardan biri de üniversiteler kenti, malum. İzmir ilk Ege ile tanıştı, 9 Eylül ve Teknoloji Üniversitesi ile onurlandı. Aradan uzunca bir süre geçtikten sonra özeller sıraya girdi. İzmir Ekonomi Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi, İzmir Üniversitesi, Gediz Üniversitesi İzmir''in sosyal ve kültürel yaşamına zenginlik kattılar.
Tarihi Kentler Birliği''ne yabancı ilgisi Tarihi Kentler Birliği''nin kuruluşunun 10. yılı programları kapsamında düzenlenen etkinlikler Kayseri Hilton Otel''de başladı.
İshakpaşa Sarayı Dünya Kültür Miras Listesi''ne aday Ağrı Valisi Ali Yerlikaya, İshakpaşa Sarayı''nın Dünya Kültür Mirası Listesi''ne aday olduğunu söyledi. İshakpaşa Sarayı''nda önceki gece açılışı yapılan 5. Uluslararası Ağrı Dağı Festivali''nde konuşan Vali Ali Yerlikaya, İshakpaşa Sarayı''nın Türk mimarisinin en önemli eserlerinden olduğunu söyledi.
346 yıllık konak turizme kazandırılacak Çorum''un Boğazkale ilçesinde 346 yıllık Dulkadiroğulları Konağı, kaymakamlık tarafından restore edilerek turizme kazandırılacak. 1664 yılında yapılan Dulkadiroğulları Konağı, Boğazkale Kaymakamlığı tarafından ''yap, işlet, devret'' modeli ile restore edilerek ziyarete açılacak.
Takvim
<<Ekim 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.