Haberler

1 Nisan 2010, Perşembe

Şaka Gibi BinalarŞaka Gibi BinalarKim mimarların ciddi olmak zorunda olduğunu söyleyebilir? Aşağıdaki örneklere bakılacak olursa, hiç kimse... Dünya''da birçok ülkeden alınan ilginç yapı örnekleri her zaman, alışılmış, belli bir geometrik formu olan yapıların tasarlanmadığını gösteriyor. Avrupa''da bir çok örneğini gördüğümüz bu ilginç yapılar kentlerin dikkat çekici noktaları olarak, kentlerin cazibesini arttırıcı ögeler haline geldiler. İnsanlar bu yapıları görmek için yapıların bulundukları ülkelere ziyarete geliyor. Bu yapıların güzel ya da çirkin olduğu ayrı bir tartışma konusu... Haberin Devamı
Kaynaklar''dan vazgeçildi Torbalı ağırlık kazandıKaynaklar''dan vazgeçildi Torbalı ağırlık kazandıKaynaklar''a yapılması düşünülen katı atık arıtma tesisinin Buca ve Bornova Belediye başkanlarının tepkisi üzerine Torbalı''ya kaydırılması gündeme geldi.
Tarihi Kastamonu Kalesi''nde inceleme yapıldıTarihi Kastamonu Kalesi''nde inceleme yapıldıMaden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA) ekiplerinin, tarihi Kastamonu Kalesi''nde yaptığı incelemede, şehir efsanelerine konu olan kaledeki mağaranın uzunluğu 90 metre olarak ölçüldü.
2010 Şanghay Dünya Fuarı2010 Şanghay Dünya Fuarı"Çatalhöyük ana temasıyla hazırlanan Türkiye pavyonunda daha iyi şehir ve daha iyi yaşamın Anadolu''da başladığını göstermek istiyoruz. Bu ülkemizin tarihi zenginliği, pavyonumuz da bu zenginliği ve ana temaya uygunluğu simgeliyor."
Koç müze için yer arıyorKoç müze için yer arıyorKoç Vakfı, Türkiye''nin ilk özel müzesi olan Sadberk Hanım Müzesi için şehir merkezinde daha geniş bir bina veya müze inşa edebileceği arsa arayışına girdi. Sadberk Hanım Müzesi, yeni yerin bulunması ile birlikte yaklaşık 30 yıldan buyana mülkiyeti Koç Vakfı''na ait olan Sarıyer''deki tarihi Azaryan Yalısı''ndan taşınacak.
Kubik formlar mimarların elinde yeniden hayat bulduKubik formlar mimarların elinde yeniden hayat bulduMimarlar her dönem farklı bir akımın izinden giderler. Bir dönem yumuşak hatları projelerinde vurgularken aradan geçen bir-iki yılda birden keskin hatlarla sizi şaşırtırlar. Bu zamanlarda pek çok mimarın birbirinin projesinden etkilendiği ve yarattıkları projelerde kendileri söyleme bile birbirlerini referans aldıkları belli olur.
Kozak Yaylası''nda maden tartışmasıKozak Yaylası''nda maden tartışmasıKozak Yaylası bir fıstık cenneti. Dünyanın en kaliteli çam fıstıkları burada üretiliyor.Ancak bölgede yapılmak istenen altın madenciliği çalışmaları yöreyi tehdit ediyor... Yöre sakinleri şimdiden maden araması için binlerce ağacın kesimine başlandığını söylüyorlar...
3. köprünün son şekli açıklanacak3. köprünün son şekli açıklanacakİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile yakında İstanbul Boğazı''na yapılması planan 3. köprüyle ilgili projenin son şeklini açıklayacaklarını bildirdi.
Turizm işine Kıbrıs’ta lüks otelle adım atıyorTurizm işine Kıbrıs’ta lüks otelle adım atıyor1964''te kurularak inşaat sektöründen savunma sanayiine birçok sektörde faaliyet gösteren BozGroup şimdi de turizm yatırımlarına başlıyor.
Greenpeace''den Sinop''ta eylemGreenpeace''den Sinop''ta eylemSinop''ta nükleer karşıtlarının 25 Nisan''da miting düzenleyeceği bildirildi. Sinop Çevre Platformu adına Çevre Dostları Derneğinde basın açıklaması yapan Metin Gürbüz, Güney Kore ile imzalanan nükleer işbirliği anlaşmasına ve Sinop''a kurulması planlanan nükleer santrale karşı 25 Nisan cumartesi günü Gerze ilçesinde miting düzenleyeceklerini söyledi.
Büyükşehir''den Esenler''e 45 dönümlük "Bölge Parkı"Büyükşehir''den Esenler''e 45 dönümlük "Bölge Parkı"Esenler''de yapımına başlanan 45 dönümlük bölge parkının temelini atan Başkan Topbaş, İstanbul''a 6 yılda 28.5 milyar TL yatırım yaptıklarını belirterek, "Türkiye''deki belediyelerin yapmış olduğu yatırımların yüzde 48''ini, ülkemizde yapılan toplam yatırımların da yüzde 26''ını tek başımıza biz yapıyoruz" dedi.
Geleneksel mimarinin şairi Çakırhan 100 yaşındaGeleneksel mimarinin şairi Çakırhan 100 yaşındaUluslararası Ağa Han Mimarlık Ödülü sahibi, gazeteci, şair Nail V. Çakırhan doğumunun 100. yılında küratörlüğünü Y. Mimar M. Melih Güneş''in yapmış olduğu Karaköy İstanbul Mimarlar Odası Büyükkent Şubesi''nde açılacak sergi ve söyleşi ile 2 Nisan Cuma günü saat 19.00''da anılacak.
Bursa, ''UNESCO Dünya Mirası Listesi'' için yarışacakBursa, ''UNESCO Dünya Mirası Listesi'' için yarışacakBursa''nın Hanlar Bölgesi ile 700 yıllık geçmişe sahip Cumalıkızık, Osmanlı kentsel ve kırsal yerleşimlerinin UNESCO Dünya Mirası Listesi''ne alınması için adaylık başvuru süreci başlattı.
Her zaman gözde BoğaziçiHer zaman gözde Boğaziçiİstanbul''da istediğiniz kadar milyon dolarlık lüks konutlar yapıp bir çok olanağı içinde sunsanız dahi ‘İlle de boğaz'' diyenleri cezbetmeyi başaramazsınız. ‘İstanbul''un gerçekten tadını çıkaranlar boğazda oturanlardır'' düşüncesini hepimiz taşırız. Kuşkusuz boğaz denince de aklımıza o tarihi görkemli yalılar gelir.
Antik kente sahip çıkamadılarAntik kente sahip çıkamadılarBakanlar Kurulu kararı ile 2009 Ağustos ayında kazı çalışmaları durdurulan Yatağan''daki Lagina Antik kenti bakımsızlık yüzünden harabeye döndü.
Nuri Albayrak: Bir rüya gerçek oluyorNuri Albayrak: Bir rüya gerçek oluyorTrabzonspor''un eski başkanlarından Nuri Albayrak''ın ilk kez 2006''da gündeme getirdiği Akyazı Projesi için somut adımlar atılmaya başlanması, bir rüyanın gerçekleşmesi olarak tanımlandı.
2-B''lerin satışı yeniden gündemde...2-B''lerin satışı yeniden gündemde...Kamuoyunda 2-B olarak adlandırılan orman vasfını yitirmiş Hazine arazilerinin satışı yeniden gündeme geliyor.
Altın Ev''de Çöken Tavan için TadilatAltın Ev''de Çöken Tavan için TadilatRoma İmparatoru Neron tarafından yaptırılan ‘Domus Aurea''nın (Altın Ev) tavanı kısmen çöktü. İtalyan haber ajansları, tavanın sabah saatlerine çökmesi sırasında ilk belirlemelere göre yaralanan olmadığını bildirdi. Roma İmparatoru Neron tarafından yaptırılan ‘Altın Ev'', yapının sağlamlığına ilişkin endişeler nedeniyle 18 yıl kapalı kaldıktan sonra 1999 yılında yeniden ziyarete açılmış, turistlerin en önemli uğrak yerlerinden biri olmuştu.
Tarih: 1 Nisan 2010 Kaynak: Birgün
Kadınların Gözünden Kentteki Yoksunluk BiçimleriKadınların Gözünden Kentteki Yoksunluk BiçimleriYoksulluk, yoksunluk, sosyal dışlanma... Birbiri ardına sıralanan bu kavramlar artık daha fazla bir arada kullanılır hale gelmiş; toplumsal yaşam daha fazla ayrışmaya, ‘biz ve öteki'' farklılaşmasına sahne olmaya başlamıştır.
Metro GecikecekMetro Gecikecekİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, birinci yıldönümünde, gerçekleştirdikleri proje ve yatırımlarI anlattı. Kocaoğlu, Üçyol - Üçkuyular metro projelerinde Kamu İhale Kurulu itirazları ve yargı süreci nedeniyle yaklaşık 4- 4.5 aylık bir gecikme yaşanmasının beklendiğini söyledi.
Kent ve Halk HamamlarıKent ve Halk Hamamları"... öyle bir şey ki, ne kadar güçlü görünmeye, kendime hakim olmaya çalışsam da faydasız, çünkü benim vahşi doğam kendini bin bir çatlak ile görünür kılacaktır." Christie Pearson. Yapılı bir çevre yerleşimi olarak kent, doğal yapısıyla zıt bir zemine oturuyor. Ancak kent, sınırları içinde, geçmişe ait öğeler, çeşitli ritüellerle korunmaya devam ediyor. Dünyanın farklı yerlerinde, farklı biçimlerde pek çok hamam bu tarz ritüellerin mekanı oldu. Burada "kültür" ve "tabiat" arasındaki fark bulanıklaşır.
Büyükşehir''den Altındağ''a Kültür MerkeziBüyükşehir''den Altındağ''a Kültür Merkeziİzmir Büyükşehir Belediyesi, hizmete açtığı Bornova ve Çiğli kültür merkezlerinden sonra Altındağ''da da bir kültür merkezi kurulması için çalışmalara başladı.
Kruvaziyerde rota TürkiyeKruvaziyerde rota TürkiyeArkas Holding Turizm Koordinatörü Nurdoğan Evliya, lüks yolcu gemileriyle gerçekleştirilen kruvaziyer turizminde Avrupa''da en hızlı artış gösteren pazarın Türkiye olduğunu açıkladı.
 İstanbullular, her problemini Beyaz Masa''nın çözmesini bekliyor İstanbullular, her problemini Beyaz Masa''nın çözmesini bekliyor İstanbullular, iş ve burs başvurularından ulaşıma, yol bakımından kedi-köpek şikâyetlerine, hız kesicilerden ilaçlamaya varıncaya kadar her türlü taleplerini İstanbul Büyükşehir Belediyesi''nin Beyaz Masa birimine iletiyor. Beyaz Masa''ya son 5 yılda 3 milyon 500 bin başvuru yapıldı.
Akurgal Hoca''ya VefaAkurgal Hoca''ya VefaÜnlü arkeolog Prof. Dr. Ekrem Akurgal''ın anıldığı "Anadolu Uygarlıkları Sempozyumu"na katılan Başkan Kocaoğlu, "Tarihi gün ışığına çıkarmalı, gelecek kuşaklara tarih bilincini aşılayarak tarihimizi korumalıyız Bize düşen görev budur" dedi.
Haliç Metro Köprüsü''nün son temel kazıkları geldiHaliç Metro Köprüsü''nün son temel kazıkları geldiHaliç Metro Geçiş Köprüsü projesinde kullanılacak olan son parti temel kazıklarını getiren Normed Bremen adlı gemi bu gece Haliç''e giriş yaptı.
Kent vitrini yenileniyorKent vitrini yenileniyorBursa denince akla gelen ilk merkezlerden biri olan Atatürk Caddesi, Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan cephe sağlıklaştırma çalışmalarıyla yeni görünümüne kavuşuyor.
‘Huzur arayanlar’ burada ‘Huzur arayanlar’ burada Bodrum''da faaliyet gösteren Living Emlak Pazarlama Genel Koordinatörü Feryal Cengiz, "Yerli ve yabancı yatırımcılar daha temkinli olmalı" dedi.
250 yıllık köy, baraj gölü altında kalacak250 yıllık köy, baraj gölü altında kalacakAydın''ın İncirliova ilçesinde yapımı süren İkizdere Barajı nedeniyle su altında kalacak 250 yıllık İkizdere köyünde, evlerin yıkımına başlandı.
Zeugma Antik Kenti''ne 30 milyon dolarlık yatırımZeugma Antik Kenti''ne 30 milyon dolarlık yatırımDünyanın en değerli mozaiklerinin çıkarıldığı Zeugma Antik Kenti''nde, Birecik Baraj Gölü''nün kıyısında Türkiye''nin ilk Arkeolojik Eserler Restorasyon Merkezi kuruluyor. Bakanlığın onay verdiği ve 30 milyon liraya mal olması beklenen merkezin 10 ayda tamamlanacğı belirtildi.
Aliağa, yeni lojistik merkezi olmaya aday gösterildiAliağa, yeni lojistik merkezi olmaya aday gösterildiAliağa Ticaret Odası''nca "Tehlikeli Madde Mevzuatının ve Lojistiğin Gelişimi Bilgilendirme Semineri" düzenlendi.
Karadeniz adım adım içeri giriyorKaradeniz adım adım içeri giriyorKaradeniz, Sakarya''nın Karusu sahilini yutmaya devam ediyor. Son üç yılda kimi bölgelerde 100 metre içeri giren ve onlarca yazlık evin yıkılmasına neden olan sular durmuyor. Karasu’da Belediye Plajı tamamen sular altında kaldı. Erozyonun 50 metre daha devam etmesi halinde deniz sularının ilçe merkezine girmesi de kaçınılmaz olacak. Bölgenin havadan çekilen son fotoğrafları tehlikenin boyutunu gözler önüne seriyor. Bölgedeki müteahitler ise haberler sonrasında konut satışlarının durma noktasına geldiğini belirterek sahilde yaşanan erozyonun abartıldığını söylüyorlar.
Tarih: 31 Mart 2010 Kaynak: Radikal
Mısırlı Mimar Shahira Fahmy ARKIMEET''in Yeni KonuğuMısırlı Mimar Shahira Fahmy ARKIMEET''in Yeni Konuğu2010 yılına hızlı başlayan ARKIMEET konferanslarının yeni konuğu Mısır''dan geliyor. 13 Nisan''da Bahçeşehir Üniversitesi''nde konferans verecek olan Shahira H. Fahmy, mimarlıkta yeni teknolojiler, iç mekan ve ürün tasarımı üzerine çalışıyor. Çoğu mimarlık ofisinin mühendislik hizmeti verdiği Kahire''de, tasarım odaklı pratikleri tercih ediyor. BUILDIST''in desteklediği, bu yeni konferans serisi Türkiye''ye yakın ülkelerdeki nitelikli mimari üretimlerin sahiplerine odaklanıyor. Daha önce Hırvatistan ve İran''dan gelen mimarların konferans verdiği seride Shahira H. Fahmy''nin ardından Rusya''dan bir mimar konuk edilecek.
Desenlerle Dans Eden Mimar Jürgen Mayer HDesenlerle Dans Eden Mimar Jürgen Mayer HJürgen Mayer H 29 Mart 2010 Pazartesi günü Yapı-Endüstri Merkezi''nde verdiği konferansta Türk mimar ve yapı sektörü temsilcilerine seslenerek projeleri ve tasarımlarının altında yatanlar hakkında ipuçları verdi.
Sertarikzâde Tekkesi kültür merkezi oluyor İstanbul''un Eyüp ilçesindeki en eski tarihi yapılardan biri olan ve aslına uygun olarak restore edilen Sertarikzade Tekkesi, önümüzdeki ay içerisinde kültür merkezi olarak açılacak. Nişanca Mahallesi''nde yer alan ve Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından bakım, onarım ve restorasyonu yapılarak sosyal-kültürel faaliyetlerde kullanılması için Eyüp Belediyesi''ne tahsis edilen tesiste kültür, sanat aktiviteleri ile çeşitli kurslar düzenlenecek.
Tarih: 1 Nisan 2010 Kaynak: Zaman
Sosyal Belediyecilik Devam Ediyorİzmir''de sosyal belediyeciliğin markası haline gelen ve Dikili halkına su tüketimini bedelsiz sunan, Dikili Belediye Başkanı Osman Özgüven, önceki gün beraat ettiği davayla ilgili BirGün''e konuştu.
Seyrantepe stadının kabası bitti bitecekGalatasaray Kulübü, Seyrantepe''de yaptırdığı stadı Türk Telekom Arena''nın kaba inşaatın yüzde 90''ının tamamlandığı bildirildi. Stadın kaba inşaatı önümüzdeki günlerde tamamen bitecek. Kaba inşaatın yüzde 90''ının tamamlandığı bilgisini veren yetkililer, üst çatı sistemini tutacak olan V kolonların yerleştirildiği, ayrıca yine ana çatı aksamını tutacak kolonların da iki hafta içinde yerleştirileceği bildirildi.
Tarih: 1 Nisan 2010 Kaynak: NTVMSNBC Emlak
İstanbul''un sahibine bakar mısınız?..Cemal Reşit Rey. 1500 kişilik. Lütfi Kırdar. 2000 kişilik. Muhsin Ertuğrul. 1000 kişilik. Üçü de ayni sokakta. 100 metrelik bir sokak bu. Dar. Üç şerit sığıyor ancak. Ve de çıkmaz sokak. Bir yerden gelip bir yere gitmiyor. Lütfi Kırdar''da bitiyor. Yani gelen arabalar Kırdar önünde ileri geri manevra ile U dönüşü yapmak ve ayni yoldan dönmek zorundalar.
Vakıflar Maltepe’de AVM ve okul yaptıracakİstanbul Vakıflar 2. Bölge Müdürlüğü Maltepe Aydınevler mevkiindeki 47 bin 93 metrekare mera üzerine 2 iş merkezi, ilköğretim okulu ve ortaöğretim okulu yaptıracak. Yap-işlet-devret modeliyle yapılacak olan inşaat 49 yıllığına kiralanacak. Maltepe’de üzerine iki iş merkezi ve iki okul yapılacak olan taşınmazın tahmini bedeli 61 milyon 348 bin 503 TL, geçici teminatı ise bir milyon 840 bin 455 TL. İhale 19 Nisan’da saat 14.00’te yapılacak.
Tarih: 1 Nisan 2010 Kaynak: Milliyet
Turkmall’la Libya’dan Çin’e 3 milyar $’lık AVM yapacağızTürkiye''de 8 alışveriş merkezi, inşası devam eden 2 projesi bulunan Multi Turkmall''da CEO''luk görevini bırakarak şirkette hissedar olarak yoluna devam eden Levent Eyüboğlu, ortağı olduğu Turkmall''la önümüzdeki dönemde Libya''dan Çin''e 3 milyar dolarlık yurtdışı projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor.
Hyatt Regency''yi Doğuş aldıİstanbul Büyükşehir Belediyesi, mülkiyetindeki 5 yıldızlı Hyatt Regency Oteli''ni, Doğuş Holding''e bağlı Göktrans Turizm ve Ticaret AŞ.''ye 208 milyon TL''ye sattı.
"Rehabilitasyon merkezi köyümüze kurulmasın" Suça itilen çocuklar için Urla''nın Özbek köyüne yapılması planlanan bakım merkezine karşı çıkan köylüller, "Buraya halk plajı yapılmasını istiyoruz" dedi.
Yatırımlar devam edecekNihat Zeybekci ve Osman Gürün, yeni projeleri hayata geçirmek için çalışacaklarını belirtirken Aytunç Kayrakcı da çalışmalarını 45 maddelik kitapla dile getirdi.
Binali Yıldırım''ın Karadeniz Yolu ‘İtirafı''Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım Karadeniz Salih Yolu''nun "yanlış bir proje" olduğunu belirten "tarihsel itiraf"ında diyor ki: "Bunu şimdi rahatlıkla söyleyebiliyorum, ama 700 trilyon harcanmıştı; bitirilmesi gerekiyordu."
PERPA arazisi için talip yokİstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından satışa sunulan PERPA arazisine talip çıkmadı. Şişli''deki 35 dönümlük arazinin satışı için Büyükşehir Belediyesi encümen salonunda yapılan ihaleye katılan olmadı. Muhammen bedeli 190 milyon 371 bin TL olarak belirlenen arazide, merkezi iş alanı ve sosyal altyapı tesis inşaatı yapılabiliyor. Toplam büyüklüğü 108 dönüm olan arazi, 2000 yılında PERPA alışveriş ve iş merkezi yapılmıştı. Araziye talip çıkmaması nedeniyle ihale ileri bir tarihe ertelendi.
Tarih: 31 Mart 2010 Kaynak: Sabah
City''s için yıkım talebi ve Sarıgül''e suç duyurusuŞişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül hakkında Nişantaşı''ndaki City''s Alışveriş Merkezi''nin kaçak yapılmasına göz yumduğu iddiasıyla suç duyurusunda bulunuldu. Aralarında CHP Şişli İlçe Başkanı Hıdır Tanrıverdi ve 9 meclis üyesinin de bulunduğu grup dilekçelerinde, mevcut yerin okul alanından çıkarılarak ticaret ve turizm alanı olarak imara açıldığı, imar planı tadilatının iptali davası sürerken AVM''nin kaçak yapıldığı öne sürüldü. Mahkemede bu planın iptal edildiği vurgulanan dilekçede, "City''s''in yıkılması gerekir" denildi. Sarıgül''ün de mahkeme kararını yerine getirmeyerek görevini kötüye kullandığı iddia edildi.
Tarih: 31 Mart 2010 Kaynak: Sabah Yazan: Ali Oktay
Kayseri İzlenimleri (1)Önce Erciyes görünür... İlkyaz başlangıcıysa, eteklerindeki karlar yavaş yavaş erimeye başlamıştır. Kar''la kara birlikte görünür. İlkyazda siyah beyaz bir dağdır Erciyes. Ve Kayseri''yi çevreleyen öteki dağların başıdır; hem bir dağ başı hem de dağların başıdır o: Erciyes!
Zafer Havaalanı için yarın ihaleye çıkılıyorDevlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ), Türkiye''nin ilk bölgesel havaalanı olan Kütahya-Afyon- Uşak illerine hizmet verecek Zafer Havaalanı ihalesini yarın yapacak. Yap-İşlet-Devret modeli ile ihale edilecek havaalanı için bugüne kadar 7 şirket şartname aldı. İhaleyi kazanan şirket havaalanın pist, terminal ve diğer tesislerini inşa edecek ve bunun karşılığında havaalanı terminalinin işletmesini yapacak. Kapalı zarfla yapılacak ihalede işletme süresini en kısa veren firma, ihaleyi kazanacak. Yıllık 5 milyon yolcu kapasitesine sahip olacak Zafer Havaalanı 3 milyon 700 bin metrekare alan üzerine kurulacak. Havaalanına 3 bin 500 metre uzunluğunda ve 60 metre genişliğinde pist yapılacak. 3 bin 500 metre uzunluğunda ve 45 metre genişliğinde taksi yolu inşa edilecek havaalanına, terminal binası, teknik blok ve kule, itfaiye ve garaj binası inşa edilecek.
Tarih: 31 Mart 2010 Kaynak: Sabah Yazan: Hamdi Ateş
Engelliler için Yeşilköy İlköğretim ve İş Okulu açıldı İstanbul İl Özel İdaresi örnek eğitim yatırımlarını sürdürüyor. Bakırköy Yeşilköy İlköğretim ve İş Okulu, İl Özel İdaresi''nin örnek eğitim yatırımlardan sadece biri.
Her bina değil, sadece "göçer" nitelikli binalar güçlendirilmeliTürkiye Deprem Vakfı İkinci Başkanı Prof. Dr. Semih Tezcan, olası bir depreme karşı yapılması düşünülen kentsel dönüşüm projeleriyle ilgili ilginç önerilerde bulundu.
İzmirliler yeni bir su kirliliği tehdidi altında AK Parti İzmir İl Başkanı Ömür Kabak, İzmir''de arsenikli su tehlikesinden sonra kanalizasyon suları tehlikesinin ortaya çıktığını açıkladı.
2-B’lerle ilgili talimat yayımlandıKamuoyunda "2-B" olarak bilinen orman vasfını yitirmiş alanların kadastrosu ve güncellenmesi ile ilgili talimat yayımlandı.
Beykoz Fidanlığı Almanya’ya tahsis edilecekAlmanların üniversite kurmak için Başbakanlık''tan talep ettiği İstanbul''daki arazinin yeri belli oldu.
Üçüncü nükleer santral için adres İğneadaMersin Akkuyu ve Sinop''un ardından üçüncü nükleer santralın adresi olarak İğneada''nın ismi öne çıkıyor. Kırklareli deniz kıyısına yakın olan İğneada''nın ismi daha önce de nükleer santral için geçti ancak "soğuk savaş" koşullarında askeri gerekçelerle santral yapımından vazgeçildi. Nükleer santral için hem teknik hem de güvenlik açısından İğneada''nın koşullarının uygun olduğu ifade ediliyor.
Takvim
<<Nisan 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.