Haberler

10 Mayıs 2011, Salı

Siyasetçilerin Gözünden KentlerimizSiyasetçilerin Gözünden Kentlerimiz"Ülkemizde fiziksel çevre konusunda neden iyi şeyler yapılamıyor?" sorusunun cevabı, 9 Mayıs günü Europa Nostra Türkiye''nin Pera Müzesi''nde gerçekleştirdiği paneldeydi. 3 lider partinin (AKP, CHP, MHP) temsilcilerinin katıldığı panelin konusu "Kültür Mirası ve Kentsel Gelişme" olmasına rağmen çok da bu tema üzerinde konuşulduğu söylenemez. Panele AKP''yi temsilen AB Eski Genel Sekreteri Büyükelçi Volkan Bozkır ve İstanbul Milletvekili İdris Güllüce, CHP''yi temsilen Prof.Dr. Binnaz Toprak, MHP''yi temsilen de Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi Eski Başkanı Ahmet Turgut konuşmacı olarak katılırken, Vecdi Sayar da panel yöneticiliği yaptı. Diğer iki konuşmacı olan Prof.Dr. Doğan Kuban ve Prof.Dr. Zekai Görgülü mesleki kimlikleri ile panele katkıda bulundular. Haberin Devamı
Gelecek yeşil enerjideGelecek yeşil enerjideBM''nin iklim değişikliğiyle ilgili Birleşik Arap Emirlikleri''nde düzenlenen uluslararası toplantısında, yenilenebilir enerjinin iklim değişikliği ile mücadelede önemli rol oynayacağı belirtildi.
"Bir gram dahi siyanür yok""Bir gram dahi siyanür yok"Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Kütahya''da gümüş üretilip işlenen tesisin siyanürlü su bulunan barajında meydana gelen çökmeye ilişkin, ''''Araziye, yer altına, akarsulara hiçbir şekilde 1 gram dahi atık su, siyanürlü su veya malzeme taşmamış, atılmamıştır'''' dedi.
Kütahya Grubu''ndan Kütahya''ya "Yeşil" HediyeKütahya Grubu''ndan Kütahya''ya "Yeşil" HediyeSorunların çözümünde devlet ile kurumların kendilerini görevli saymaları gerektiği düşüncesinden yola çıkarak Kütahya Seramik Porselen Turizm AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral tarafından kurulan Nafi Güral Eğitim Vakfı sürdürdüğü çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor.
Büyükşehir müjdesi verilen illeri yatırım heyecanı sardıBüyükşehir müjdesi verilen illeri yatırım heyecanı sardıBaşbakan Erdoğan''ın 11 ilin daha ''büyükşehir'' statüsüne kavuşturulacağını açıklaması, bu şehirlerde heyecan oluşturdu. İller Bankası''ndan aldıkları pay artacak olan bu iller, daha fazla yatırım alacak. Etraflarındaki diğer iller için de cazibe merkezi haline gelecek. Kararın sadece ekonomik açıdan değil, sosyal ve kültürel anlamda da katkısı olacak.
İstanbul''a yüksek hızlı tren geliyorİstanbul''a yüksek hızlı tren geliyorUlaştırma Bakanı Mehmet Habib Soluk, Yüksek Hızlı Tren''in üçüncü köprü ve Marmaray''dan geçeceğini söyledi. YHT hattı, Sapanca Gölü''nün kuzeyinden İstanbul Sultanbeyli''ye gidecek. Burada ikiye ayrılacak hattın bir kolu Boğaz''a inşa edilecek üçüncü köprüye, bir kolu da Marmaray''a bağlanacak.
Süleymaniye Mahallesi yeniden hayat bulacakSüleymaniye Mahallesi yeniden hayat bulacakGümüşhane''de geçmişte Türkler, Ermeniler ve Rumların birlikte yaşadıkları 3 bin yıllık geçmişe sahip Süleymaniye Mahallesi, uygulanacak proje ile yeniden hayat bulacak.
Siyanürlü su tartışması: İçmeyin ölürsünüzSiyanürlü su tartışması: İçmeyin ölürsünüzHalk kesinlikle içme suyunu kullanmamalı. Aksi halde toplu ölümler meydana gelebilir. Bir litre içindeki 8 miligram siyanür dakikalar içinde insanın ölümüne sebep olabilir. Oysa bu havuzlarda 1000 miligram siyanür var. Siyanürün solunduğunda ve temas edildiğinde de ölüme neden olabileceği unutulmamalı. Köyler derhal boşaltılmalı.
Ortak kanaat: Rant projesiOrtak kanaat: Rant projesiSeçim dönemi ortaya atılan çılgın proje "Kanal İstanbul"da sular durulmuyor. Evvelki gün Taksim Hill Oteli''nde gerçekleştirilen 7 saatlik bir panelde, çılgın proje alanında bütün uzmanlarla enine boyuna tartışıldı.
İstanbul dünyanın en iyi 23. metropolüİstanbul dünyanın en iyi 23. metropolüPriceWaterhouseCoopers (PwC) ve New York için Ortaklık adlı sivil toplum kuruluşunun yaptığı ve iş hayatı, günlük yaşam ve inovasyon kategorilerinde dünyanın en iyi 26 metropolünü tespit eden araştırmada İstanbul 23. oldu.
Japonya, nükleer santrallerden birini kapatıyorJaponya, nükleer santrallerden birini kapatıyorJaponya''nın iç kesimindeki Hamaoka nükleer elektrik santralini işleten kuruluş, hükümetin tesisin kapatılması talebini kabul ettiklerini bildirdi.
MVRDV, Çin''deki Karikatür ve Animasyon Müzesi Yarışmasını KazandıMVRDV, Çin''deki Karikatür ve Animasyon Müzesi Yarışmasını KazandıAlman firma MVRDV, 8 adet dev balon biçimindeki tasarımı ile Çin, Hongzhou''da Karikatür ve Animasyon Müzesi tasarımı yarışmasını kazandı.
İstenmeyen misafire kapı duvar ev!İstenmeyen misafire kapı duvar ev!Pencereler tek bir düğmeyle beton kaplamayla koruma altına alınıyor ve tüm girişler kapatılıyor!
Bu Matrix kumdanBu Matrix kumdanHer biri Hollywood filmlerinin kahramanı. Aralarında kimler yok ki; Batman, Er Ryan, Matrix, Karayip Korsanları, E.T ve diğerleri. Bugünlerde Antalya sahillerine demir atan Hollywood yıldızları, ziyaretçi akınına uğruyor.
Çatışmalarda yakılan kilise ve binalar onarılacakÇatışmalarda yakılan kilise ve binalar onarılacakMısır''da Selefi-Hristiyan çatışmalarında yakılan İmbaba semtindeki Meryem Ana Kilisesi ile diğer binaların Giza Valiliği tarafından onarımına yakın bir zamanda başlanacağı bildirildi.
"Marmara Kervanı" yollarda"Marmara Kervanı" yollarda''''Anadolu''yu vermeyeceğiz'''' sloganıyla Tekirdağ''dan yola çıkan ve kendilerine ''''Marmara Kervanı'''' adını veren çevreci grup, Kocaeli''ye ulaştı.
Bu da Karadeniz''in Kapıkule''si!Bu da Karadeniz''in Kapıkule''si!Türkiye''nin önüne koyduğu ''2023''te 500 milyar dolar ihracat'' hedefine kilitlenen Samsun, kendini ihracatın kuzey kapısı olarak yeniden inşa ediyor.
İklimin düşmanı "yolsuzluk"İklimin düşmanı "yolsuzluk"Uluslararası Şeffaflık Örgütü, iklim değişikliğiyle mücadelede görülen başlıca iki yolsuzluğa dikkat çekiyor: Ormanlarda kaçak ağaç kesimi ve karbondioksit salınım belgelerinde yapılan sahtekârlıklar...
Almanya''nın en zengin kenti HamburgAlmanya''nın en zengin kenti HamburgAvrupa''nın 7 metropolünden biri olan liman kenti Hamburg, Almanya''nın en zengin kenti. Kişi başına düşen milli gelir payı 50 bin avro. Hamburg''ta 2500 milyarder ve 7500 milyoner var.
Ege''de "Büyük" heyecanEge''de "Büyük" heyecan2014''teki yerel seçimlerden önce büyükşehir yapılacak iller arasında öncelik, merkez nüfusu 750 binin üzerindeki Manisa ve Denizli''ye verilecek, ardından Aydın, Muğla ve Balıkesir gelecek.
Çin, nükleerde güvenlik artırıyorÇin, nükleerde güvenlik artırıyorÇin yönetimi, Japonya''daki felaketten sonra olası felaketlerin önlenmesi adına acil durum prodesürlerinde revizyona gidecek.
Türkiye''nin ''CERN''i Ankara''da açıldıTürkiye''nin ''CERN''i Ankara''da açıldıPek çok üniversitenin ve Devlet Planlama Teşkilatı''nın işbirliğiyle kurulumu devam eden parçacık hızlandırıcı yakında hizmete girecek.
Bergama, "Dünya Mirası Listesi"ne girmek istiyorBergama, "Dünya Mirası Listesi"ne girmek istiyorKültür ve Turizm Bakanlığı tarafından, Hatay-St. Pierre, Konya-Beyşehir-Eşrefoğlu Cami ve Şanlıurfa-Göbeklitepe Arkeolojik alanı ile birlikte, UNESCO''ya bağlı Dünya Mirasları Komitesi''ne adaylık başvurusu yapılan Bergama, 19-29 Haziran''da "Dünya Mirası Komitesi 35. Toplantısı"ndan çıkacak sonucu heyecanla bekliyor.
Antep, bölgesini dünyaya bağlıyorAntep, bölgesini dünyaya bağlıyorGaziantep Ticaret Odası Başkanı Aslan, "Dünyanın 173 ülkesiyle bağlantımız var. İhracat kapılarımızdan bu yıl 5 milyar doları geçeceğiz" diyor.
İstanbul''un 8500 yıllık tarihiİstanbul''un 8500 yıllık tarihiNecdet Sakaoğlu''nun kaleminden İstanbul''un 8500 yıllık tarihi NTV Tarih''in Mayıs sayısında.
3. kez yolda3. kez yolda2008''de "insan hakları", 2009''da ise "çocuk hakları" temalı yolculuklar yapan Hürriyet Hakkımızdır Treni, yarından itibaren yine yollarda.
Ekonomi değil ekolojiEkonomi değil ekolojiTEMA''nın partiler ve seçmenler için hazırladığı bildirgede çevre vurgusu yapıldı. Eko-Siyaset Bildirgesi''nde toprak, su, tarım, orman ve çevre hakkı konularında alınması gereken önlemler sıralanıyor.
Selimiye resmen UNESCO listesine giriyorSelimiye resmen UNESCO listesine giriyorUNESCO Dünya Miras Listesi''ne dahil edilmesi çalışmaları yürütülen Selimiye Camisi ile ilgili dosya üst komiteye olumlu bir raporla sunuldu. Selimiye, 19 Haziran''dan sonra kalıcı listede yer alacak.
Sarıyer tapusuna ve hükümet konağına kavuştuSarıyer tapusuna ve hükümet konağına kavuştuBakanlarla birlikte Sarıyer''de tapu dağıtan Başkan Kadir Topbaş, "Cumhuriyet tarihinde ilk defa Sarıyer''de tapu veriliyor. Size bugüne kadar kimler kimler söz verdi? O kadar çok ki, ancak bu bize nasip oldu" dedi.
Saraçbendi HES, ticari enerji üretecekSaraçbendi HES, ticari enerji üretecekSaraçbendi HES''i bu gece yarısından itibaren ticari enerji üretimine başlayacak.
Hileli ruhsatla obez rezidansHileli ruhsatla obez rezidansBüyükçekmece''de Eresin Grubu''nun yaptırdığı 20 katlı ikiz rezidansların hem ruhsatı hileli çıktı hem de 31 bin 545 metrekare fazladan inşaat yapılarak binanın şişirildiği anlaşıldı.
Osmanlı''nın çılgın projeleriOsmanlı''nın çılgın projeleriGünlerdir Türkiye''nin merakla beklediği "Çılgın Proje " geçtiğimiz hafta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Seçim vaadi olamayacak kadar dev bir proje. Bu topraklarda yaşayan ve hayal eden kimseler için aslında çok da dahiyane bir proje değil aslında . Osmanlı''da da hayal edebilen ileriyi görebilen insanlar vardı. Sayısız padişah ve sadrazam bu projeleri yüzyıllarca önce hayal edip kurgulamıştır; ama ne yazık ki dönemin ekonomik, siyasal, sosyal şartlar yüzünden bir türlü gerçekleşme imkanı bulamadı. Bunlardan bazıları Sokullu, Kanuni, Mimar Sinan''dı...
Nabucco için tarih verildiNabucco için tarih verildiProjenin inşaat çalışmaları 2013''te başlayacak, ilk gaz akışı ise 2017''de gerçekleşecek.
Tarih yeniden canlanıyorTarih yeniden canlanıyorMeram Belediyesi, Osmanlı döneminde yapılan ve yıllardır metruk bir şekilde bulunan Konya İstasyonu karşısındaki Augustus Otel''deki restorasyon çalışmalarına start verdi.
Dön Baba Dönelim!Dön Baba Dönelim!Dünyanın farklı yerlerindeki kentlerde devasa boyutta dönme dolaplar arka arkaya yapılıyor. Peki bu görülmeye değer yapıların bu kadar popüler olmasının altında ne yatıyor olabilir? Pekin ve Berlin''in başlangıcı yapmasının ardından, eVolo dergisinin her sene düzenlediği mimari yarışmayı da dev bir dönme dolap kazandı. Dönme dolap Yeni Delhi için tasarlanacak. Guiness Rekorları art arda kırılıyor, aynı dönemde yapılan dönme dolapların hangisinin gelecek sene rekoru elinde tutacağı belirsiz...
Ban Ki-moon:En az gelişmişler için gelecek 10 yılı planlıyoruzBan Ki-moon:En az gelişmişler için gelecek 10 yılı planlıyoruzBM Genel Sekreteri Ban Ki-moon, "4. BM En Az Gelişmiş Ülkeler Konferansı"nın bu ülkelerin sorunların üstesinden gelmeleri için önemli olduğunu belirterek, "En Az Gelişmiş Ülkeler için önümüzdeki 10 yılda yapılması gerekenler ele alınacak. Kapsamlı ve sürdürülebilen bir kalkınma için çalışmalar yapılacak" dedi.
Çılgın projeye ÇILGIN KAPIÇılgın projeye ÇILGIN KAPIDünyada ilk defa bir kapının üstünde oteller, kafeler ve restoranlar olacak .
Ekoloji İzmir Fuarı 12 Mayıs''taEkoloji İzmir Fuarı 12 Mayıs''taİzmir Organik Ürünler Fuarı-Ekoloji İzmir 2011, 12 Mayıs Perşembe günü başlayacak.
İki mavinin arasında bir İstanbulİki mavinin arasında bir İstanbul 18. yüzyılda kente gelen Luigi Mayer ile İstanbul''da evlendiği Clara Barthold Mayer''in Beylerbeyi, Üsküdar, Boğaz, Okmeydanı, Eyüp, Haliç ve Tarabya''yı anlattığı suluboya resimleri görücüye çıktı. İstanbul Araştırmaları Enstitüsü''nde açılan küçük ama bir o kadar güzel ''Uzak İzlenimler'' adlı sergi, İstanbul''un eşsiz ihtişamına kapı aralıyor.
Heyelan, karayolunu nehre doğru kaydırıyorHeyelan, karayolunu nehre doğru kaydırıyorKars''ın Kağızman ilçesinde son günlerde yağan yağmurlar sebebiyle Aras Nehri''nin önünü kapatan heyelan, Kağızman-Iğdır-Erzurum karayolunda çatlaklara ve kaymalara neden oldu.
İşte HESİşte HESRize''nin Çayeli İlçesi Senoz Vadisi''ndeki HES projelerinin yapımına başlanmasının ardından vadide doğa tahribatı had safhaya ulaştı.
Avrupa Ödülü Kazanan Kentler Birliği''nin yeni başkanı GökçekAvrupa Ödülü Kazanan Kentler Birliği''nin yeni başkanı GökçekAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Avrupa Ödülü Kazanan Kentler Birliği''''nin yeni başkanı seçildi.
Eskişehir''e uzay üssü gibi tren garı geliyorEskişehir''e uzay üssü gibi tren garı geliyorAnkara için hazırlanan uzay üssü görünümlü hızlı tren istasyon projesinin ardından şimdi de Eskişehir, benzer bir gara hazırlanıyor.
"Ekolojik Anayasa" için"Ekolojik Anayasa" içinEkolojik Anayasa Girişim, yeni, sivil, demokratik, özgürlükçü, sosyal ve ekolojik bir Anayasamızın olması için hangi ilkelerin gözetilmesi gerektiğini saptamak amacıyla bir araya geldi.
Asıl çılgın proje 1 trilyon dolarlık ulusal planlamaAsıl çılgın proje 1 trilyon dolarlık ulusal planlamaAli Dumankaya''ya göre asıl ''çılgın proje'', Kanal İstanbul değil, tüm Türkiye''yi kapsayacak ''Ulusal Planlama''... Dumankaya, ''Türkiye''nin 50 yılının planlandığı 1 trilyon dolarlık projeden bahsediliyor. Asıl çılgın proje bu'' diyor.
Çin Seddi''nin yeni kalıntılarıÇin Seddi''nin yeni kalıntılarıÇinli arkeologlar ülkenin kuzeydoğusundaki Lioning eyaletinde Çin Seddi''nin 20 kilometrelik yeni kalıntılarına ulaştı.
Çimsa''ya İSG performans ödülüÇimsa''ya İSG performans ödülüÇimsa Kayseri Fabrikası''na, "Çimento Sektörü İş Sağlığı ve Güvenliği Performans Ödülü" verildi.
''Çılgın proje benim'' dedi, iki gün sonra öldü''Çılgın proje benim'' dedi, iki gün sonra öldüBaşbakan Erdoğan''ın açıkladığı ''Kanal İstanbul'' fikrinin kendisine ait olduğunu iddia eden Trabzonlu esnaf, dün akşam hayatını kaybetti.
5 yıldızlı otel değil, cezaevi5 yıldızlı otel değil, cezaeviNorveç''te 120 kişinin bulunduğu lüks cezaevinde kalan mahkumlar, günlerini plajda güneşlenerek ve balık tutarak geçiriyor. Hapishanede parmaklık ve kamera bulunmuyor.
Çatılarından belli olur bir şehirÇatılarından belli olur bir şehirÇatılar, sadece evleri örtmekle kalmaz, bir iklimin, bir hayat tarzının manzarasını da yansıtır. Onduline Avrasya''nın yayınladığı "Türkiye''nin Çatıları" adlı fotoğraf albümü, doğudan batıya Türkiye''nin 45 ilinden çatı fotoğraflarını bir araya getiriyor. Bünyamin Aygün''ün çektiği fotoğraflar, Türkiye''nin ''çatı'' arşivini oluşturmakla kalmıyor, şehirlerimizin sosyal ve kültürel hayatına dair izlenimler de ortaya koyuyor.
Ahi Çelebi Cami''sinin çilesi bitiyor...Ahi Çelebi Cami''sinin çilesi bitiyor...Evliya Çelebi''nin seyahatine başlamasına vesile olan mübarek rüyayı gördüğü Ahi Çelebi Cami''sinin çevre düzenlemesinin ve sel baskınlarına son verecek drenaj çalışmasının yılsonunda tamamlanacağını açıklayan Başkan Topbaş, tarihi eserlerin ihyasına özel önem verdiklerini kaydetti.
11 yeni büyükşehir geliyor11 yeni büyükşehir geliyorBaşbakan Erdoğan, Kahramanmaraş''ta açıkladı: Seçimden sonra 11 il büyükşehir olacak.
Bayındırlık-Çevre birleşecek, çarpık kentleşme bitecekBayındırlık-Çevre birleşecek, çarpık kentleşme bitecekBayındırlık ve İskan Bakanlığı ile Çevre ve Orman Bakanlığı birleştiriliyor. İki bakanlığın birleşmesiyle, çarpık yapılaşma gibi sorunların çözümü için şehircilik ağırlıklı bir yapılanmaya gidilecek.
Kanal İstanbul gibi çağ atlatan projeleri desteklemek görevimizKanal İstanbul gibi çağ atlatan projeleri desteklemek görevimizKanal İstanbul projesiyle ilgili uluslararası camiadan destek yorumları geliyor.
Beylerbeyi''nde Boğaz manzaralı at ahırıBeylerbeyi''nde Boğaz manzaralı at ahırıİstanbul Boğazı''nın orta yerinde, manzaranın göbeğinde bir ahır var. 19. yüzyılda Sultan Abdülaziz tarafından yaptırılmış. Şimdiyse restore ediliyor. "Boğaz manzaralı ahır" kulağa garip gelse de, o dönemde her biri statü göstergesi kabul edilen saltanat atlarına az bile.
BIG, Arnavutluk''ta Bir İslami Kültür Merkezi TasarlayacakBIG, Arnavutluk''ta Bir İslami Kültür Merkezi TasarlayacakBIG, Martha Schwartz Landscape, Buro Happold , Speirs & Major, Lutzenberger & Lutzenberger, ve Global Cultural Asset Management, Arnavutluk''ta, bir cami, bir İslami Merkez ve bir din müzesini bulunduracak 27,000 m²''lik yeni bir kültürel merkez tasarımı için açılan uluslararası tasarım yarışmasını kazandı.
Sürdürülebilir Özellikleriyle Öne Çıkan Niagara Şaraphanesi TasarımıSürdürülebilir Özellikleriyle Öne Çıkan Niagara Şaraphanesi Tasarımısuperkül, bir mimarlık firması adı olarak kulağa çok anlamsız geliyor, fakat Andre D''Elia ve Meg Graham''ın çalışması öyle değil. Fielding Estate Şaraphanesi tamamen şatafattan uzak.
Mall of Istanbul''da yer alan dairelerin hızlı sahipleri!Torunlar GYO''nun sahibi olduğu, Türkiye''nin en büyük mixed-used gayrimenkul projelerinden biri olarak yaşam, iş, alışveriş, eğlence, konaklama ve sosyal üniteler içeren 491 milyon liralık bir yatırım olan Mall of İstanbul''daki ilk daireler halka sunuldu. İlk iki haftada 550 dairenin yüzde 90''ı satıldı.
Çin''de toprak kaymasıYoğun yağışların neden olduğu toprak kayması nedeniyle çöken taş ocağı 20''den fazla işçiyi yuttu.
Çayeli''nde HES mücadelesiRize İdare Mahkemesi''nin, Rize''nin Çayeli ilçesinde yapılması planlanan 2 hidroelektrik santrali projesine verilen ''''ÇED olumlu'''' kararı için yürütmeyi durdurma kararı verdi.
27. Dünya Haller Birliği (WUWM) kongresi başlıyorİstanbul Büyükşehir Belediyesi''nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen 27. Dünya Haller Birliği (WUWM) kongresi başlıyor.
"Efes Antik Kenti için de geç kaldık..."Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, UNESCO Dünya Miras Listesi''ne dahil edilmesi çalışmaları yürütülen Selimiye Camisi ile ilgili dosyanın üst komiteye olumlu bir raporla sunulduğunu, 19 Haziran''dan sonra Selimiye''nin kalıcı listede yer alacağını, bunun müjdeli bir haber olduğunu söyledi.
UNESCO''nun korumaya aldığı Barana 3 günlük şenlikle tanıtılacakUNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi''ne alınan Balıkesir''in Dursunbey ilçesinde yıllardır devam eden folklor geleneği ''Barana'', üç gün sürecek bir şenlik tanıtılacak.
Ecdat yadigârı cami, tamir sonrası ibadete açıldıKocaeli Büyükşehir Belediyesi''nin 2009''da Bulgaristan''a düzenlediği kültür programı çerçevesinde Burgaz kentinde tadilatı gerçekleştirilen 700 yıllık tarihî cami, onarımı tamamlanarak hizmete açıldı.
Ege Denizi''nde depremEge Denizi küçük sarsıntılarla başlayan deprem fırtınası 5.0''la Atina''yı korkuttu.
Akkuyu''da santral inşaatı için geri sayımRusya lideri Medvedev''in de imza atmasıyla iki ülkenin onay süreci tamamlandı. İnşaatın başlaması için son raporlar hazırlanırken, çevreciler nükleer santrale şiddetle karşı çıkıyor.
SimCity İstanbulBomonti''deki dev gökdelenlerin arasında metruk durumda bir türbe var. Hadi yık yıkabilirsen...
Haliç Metro Geçiş Köprüsü planı tamamlandı UNESCO''nun vereceği son kararı bekliyorİstanbul''un, UNESCO Dünya Miras Listesi''nde kalıp kalmayacağını belirleyecek unsurlardan biri olan Haliç Metro Geçiş Köprüsü''nün Alan Yönetim Planı tamamlandı.
Kütahya''yı son set kurtardıKütahya''nın Gümüş Köyü yakınında gümüş üretimi yapılan Eti Gümüş A.Ş.''ye ait tesisteki üç kademeli siyanürlü su atık barajındaki setlerden birinin çökmesi, ikincisinin de zarar görmesi çevre paniğine neden oldu.
Takvim
<<Mayıs 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.