Haberler

11 Ağustos 2006, Cuma

İsrail, Postyapısalcı Yaklaşımı, Askeri Operasyon Kuramları için Kullanıyorİsrail, Postyapısalcı Yaklaşımı, Askeri Operasyon Kuramları için KullanıyorGünümüz felsefe dünyasının kuramsal alandaki ürünleri, askeri akademiler ile mimarlık okullarına yön veriyor. 20. yy’ın kapitalist kültürü içinde etkisini kaybeden eleştirel ortam askeri çevrelerin elinde büyümekte. Bu durum Foucault’nun “Bu yüzyıl Deleuzian asır olarak anılacak” sözünü akıllara getirirken Derrida’nın yaklaşımları, askeri güçler elinde “kitlelerle buluşuyor.” Çağdaş askeri kuramlar kente dair “arazi” kavramını tekrar ele alıyor. Haberin Devamı
Düzenden Sonra Kaos: TateModern2Düzenden Sonra Kaos: TateModern2Tate Modern’e yapılacak olan yeni ek yapının planları, geçen ayın sonunda yayınlandı. 2000’de, kullanılmayan bir yapıyı dönüştürerek Tate Modern’i oluşturmalarının ardından İsviçreli mimarlar Herzog ve de Meuron, yeni tasarımlarını, başkalarının zigurat ya da piramit kavramlarını yakıştırmalarına karşın, “Kutular Yığını” olarak adlandırıyorlar.
Metro tavanını delen şirkete suç duyurusuMetro tavanını delen şirkete suç duyurusuİstanbul Büyükşehir Belediyesi, Mecidiyeköy''deki zemin etüdü çalışmaları sırasında metro hattının tavanının delinmesine neden olan şirket hakkında Şişli Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.
İstanbul en fazla çalışılan kentlerdenİstanbul en fazla çalışılan kentlerdenMerkezi İsviçre’deki UBS bankası her 3 yılda bir olduğu gibi dünyanın en pahalı, satın alma gücü en yüksek, çalışma saatleri en fazla olan ülke ve kentlerin sıralamasını açıkladı. “Fiyat ve Kazanç Endeksi” olarak adlandırılan bu listeye göre İstanbul dünyanın en pahalı kentleri listesinde 33. sırada yer alıyor.
Walt Disney Konser Salonu Davasında Karara VarıldıWalt Disney Konser Salonu Davasında Karara VarıldıGeçen ay Los Angeles’daki Walt Disney Konser Salonu’nun yüksek inşaat maliyeti hakkındaki dava sonuçlandı. Karar, Frank Gehry’nin tasarladığı bu odak noktasının tamamlanmasından neredeyse üç yıl sonra verildi.
Trafolar "Sihirli Resim Tekniği" ile Boyanıyor, İstanbul GüzelleşiyorTrafolar "Sihirli Resim Tekniği" ile Boyanıyor, İstanbul GüzelleşiyorEtüt ve Projeler Daire Başkanlığı Kentsel Tasarım Müdürlüğü, kentin görünen yüzünü değiştiren Kentsel Tasarım Projeleri ile, İstanbul’un ana arterlerinin modern bir görünüme kavuşması, Mimarlık ve Şehircilik kuralları çerçevesinde Kent Estetiğinin sağlanması, işlevsel, yaşanabilir mekanlar oluşturulmasını amaçlıyor.
Ankara''ya dev eğlence parkı geliyorAnkara''ya dev eğlence parkı geliyorHollywood''un büyük film şirketlerinden ve dünyanın sayılı eğlence parkı sahiplerinden olan Paramount Pictures, Ankara''da Disneyland benzeri ''''tema parkı'''' kurmak için Toplu Konut İdaresi''ne (TOKİ) yatırım teklifi getirdi.
İstanbul metrosunun tavanı delindiİstanbul metrosunun tavanı delindiİstanbul Taksim metrosunun tavanı sondaj sırasında delindi. Metroya düşen sondaj borularına çarpan tren hasar gördü. Belediye, sondaj yapan firma hakkında suç duyurusunda bulunacak.
Stuttgart Mercedes-Benz MüzesiStuttgart Mercedes-Benz MüzesiStuttgart kentini besleyen, büyüten, tanımlayan Mercedes’in, firma tarihini, Dünya’daki, kıta Avrupa’sı ve ülkedeki sosyal-politik-ekonomik gelişmeler içindeki yeri çerçevesinde aktarmayı hedefleyen proje yarışmasını UN Studio 2005’de kazanmıştı.
Louvre Cam Piramidi YenileniyorLouvre Cam Piramidi YenileniyorFrançois Mitterrand ilk olarak 1989 yılında cam piramit fikrini ortaya attığında, eleştirmenler bunun göze korkunç görünen bir yapı olacağını ve sosyalist cumhurbaşkanını, sonsuz ölümsüzlüğü koklamak isteyen bir firavun olmak istediğini düşünmüşlerdi. Mitterrand ise bunun 14 yıllık yönetimindeki en onurlu başarı olduğunu söylüyordu.
Efes''in Görkemine Sağlamlık KatkısıEfes''in Görkemine Sağlamlık KatkısıTürkiye''ye gelen turistlerin en çok ziyaret ettiği yerler arasında bulunan, her yıl binlerce kişiyi ağırlayan Efes''in, henüz gün ışığına çıkmayan bölümleri için kazı çalışmaları sürüyor.
''Mavi Bayrak''ı bile taklit ettiler''Mavi Bayrak''ı bile taklit ettilerTemiz ve güvenli plajlar ile marinaları sembolize eden uluslararası Mavi Bayrak''ın Türkiye''deki bazı kuruluşlarca taklit edildiği ve yasadışı olarak asıldığı ortaya çıktı.
Jinhua Mimarlık ParkıJinhua Mimarlık ParkıSanatçı, tasarımcı ve küratör Ai Wei Wei* tarafından biraraya getirilen 16 mimar, Şangay’ın güneyinde bulunan Yiwu Irmağı’nın kıyılarına çadırlardan oluşan bir mikro-şehir kurdular. Jinhua, Zhejiang bölgesinde, Çin Halk Cumhuriyeti’nin ortadoğusunda, Hangzhou’nun yaklaşık 130 km güneyinde bulunan bir şehir. Dış bölgeleriyle beraber şehrin nüfusu 4,5 milyonun üzerinde bulunuyor. Şehir; antik bir tarihe ve de endüstri, tarım ve turizme bağlı gelişmekte olan bir ekonomiye sahip. 2002 yılında şehir hükümeti daha önce tarımsal alan olan Jindong Bölgesi’ni yüksek konaklama ve servis imkanları olan bir şehir bölgesine dönüştürdü.
KüpşekerKüpşeker4 yıllık bir planlama ve yapım süresinden sonra Zollverein Designschule (İşletme ve Tasarım Okulu) 31 Temmuz 2006 tarihinde Essen kentinde bitirildi ve teslim edildi.
2006 Aluminyum Mimarlık Yarışması ve Ödülleri Duyuruldu2006 Aluminyum Mimarlık Yarışması ve Ödülleri DuyurulduAvusturya Mimarlar Derneği ve Mimarlar Odası, Aluminium Fenster Institut (Aliminyum Pencere Enstitüsü) ile ortak düzenledikleri Aluminyum Mimarlık Yarışması’nı ve Ödülleri’ni duyurdular.
Yeni TiranYeni TiranTiran, Avrupa’nın son 15 yıl içerisinde değişen bir başkenti. 1990 yılında Arnavutluk''ta komünist rejimin düşmesinden sonra şehir demokrasinin gelişimi, göç, oluşan kargaşa sonrası askeri müdahale ile dramatik ekonomik kriz yaşanması ve daha sonra da hızlı ve oransız bir biçimde ekonominin gelişmesi gibi postmodern prenslerin ellerinde bulunan, pragmatik kentsel politika hikayeleriyle karşı karşıya kaldı. Sürreal bir çıkmaz süreci içinde olan, belediye başkanı ve başbakan arasındaki düellonun azalmasını bekleyen şehre, Pier Paolo Tamburelli’nin anlatımı ve Valentina Gugole’nin fotoğraflarıyla bir görsel gezi düzenleyelim.
Yeni Ülkeler, Kentler mi?Yeni Ülkeler, Kentler mi?Özgürlüğün peşinden koşan en son devlet adamı, Londra Belediye Başkanı Ken Livingstone. Süper kentlerin yükselişi ulus-devleti tehdit mi ediyor?
Londra dünyanın en pahalı kenti, İstanbul 35''inci sıradaEn pahalı kentler sırılamasında Uzakdoğu şehirleri ve New York, yerini Londra''ya bıraktı. Londra, konut ve ofis fiyatları dahil edildiğinde, 71 kent içinde dünyanın en pahalı şehri olarak belirlendi. İstanbul''da ise hayat geçtiğimiz yıla göre ucuzladı.
Ilısu, kültürel bir kitle imha silahı12 bin yıllık tarihi olan Hasankeyf''in sular altında kalmasına, on binlerce insanın yerinden olmasına neden olacak Ilısu Barajı inşaatı İngiliz Times gazetesine konu oldu.
"Sarıyer''de birlikte 100 villa yapacağız"Albaraka Türk Genel Müdürü Adnan Büyükdeniz, Sarıyer''de 100 villalık villa projesi hayata geçireceklerini söyleyerek, tanıtım çalışmalarının eylül ya da ekimde başlayacağını belirtti. Büyükdeniz, Suudi yatırımcıların Türkiye''de altyapı ve gayrimenkul alanlarında yatırım yapmak istediklerini dile getirerek, "Bizim için çok büyük miktarlar olan para onlar için çok büyük değil. Onları doğru yönlendirmeliyiz" dedi. Adnan Büyükdeniz, Arap sermayesinin Türkiye''de ''yeşil sermaye'' olarak adlandırılmasından da rahatsız olduklarını dile getirdi.
Tarih: 11 Ağustos 2006 Kaynak: Sabah Yazan: Meltem Ersoy
Suudilerden İstanbul''a 1.3 Milyar Dolarlık Sağlık KentiSuudi Arabistan’da sağlık sektörünün en büyük kuruluşlarından Saudi-German Hospital’in CEO’su Makarem S. Batterjee, 1.3 milyar dolara İstanbul’da bir sağlık kenti kurmayı planladıklarını açıkladı.
Çankırı''da Orman Yangınında 1,5 Kilometrekarelik Alan Zarar GördüÇankırı''nın Bayramören ilçesi Kaymakam Vekili Tuncay Dursun, Bayramören''deki orman yangınında şimdiye kadar yaklaşık 1,5 kilometrekarelik alanın zarar gördüğünü söyledi.
Bir Hasankeyf düşü vardıSiz hiç Hasankeyf''te gün batımını izlediniz mi? Ya da gün doğumunu? Güneşin ilk ya da son ışıkları arasında kaleye tırmanırken, önünüzde ve arkanızda uzanan eşsiz bir kilime benzeyen doğayı, doğa örtüsünü içinize çektiniz mi?
Gayrimenkul yatırımını tercih ediyorlarTürkiye''deki ''emlak patlaması'' Arap yatırımcıların da ilgisini çekmiş durumda. Bu ilgide Türkiye''nin AB üyeliği sürecinin emlak piyasasına olumlu yansıyacağı beklentisinin etkisi de var.
Metroda Bin Kişi Yanarak Ölebilirdiİstanbul Ulaşım A.Ş, Şişli’de izinsiz sondaj çalışması yaparken metro tünel çemberini delen Volga ve Geos şirketlerinin yöneticileri hakkında, Şişli Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.
"Hafriyat Toprağı" Konulu Seminer Yapıldı08.08.2006 tarihinde İGDAŞ Alibeyköy Tesisleri Toplantı Salonunda “İstanbul’da Hafriyat Toprağı İle İnşaat/Yıkıntı Atıklarının Yönetimi Uygulamalar, Sorunlar Ve Çözüm Önerileri” Konulu 5.Seminer Ve Bilgilendirme Toplantısı yapıldı.
Kanatlı Denizatı Soygununun Kilit İsmi YakalandıKarun Hazinesi’nin en değerli parçası Kanatlı Denizatı Broşu’nun Uşak Arkeoloji Müzesi’nde sahtesiyle değiştirilmesiyle ilgili aranan galerici Oğuz Sağlam yakalandı. Sağlam’ın, broş için müze müdürü Kazım Akbıyıkoğlu’nu tehdit ettiği iddia ediliyordu. Firari Oğuz Sağlam, Uşak’ta kayınpederinin evine girerken yakalandı. Uşak Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen Sağlam’ın sorgusu devam ediyor. Kanatlı Deniz Atı’nı satmak için İstanbul’a getiren dört kişiden gasp ettikleri iddiasıyla aranan Ahmet Düzyer ve Suat Yenmez de 26 Temmuz günü, İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yurtdışına çıkma hazırlığı yaparken yakalanmışlardı. Firarilerin saklandığı evde yapılan aramada çalıntı broşun izine rastlanmamıştı.
Tarih: 10 Ağustos 2006 Kaynak: Hürriyet Yazan: Uğur Dündar
Fırsatlar Ülkesi Türkiye''ye YatırımCumhurbaşkanı Sezer’in Türkiye’nin ’fırsatlar ülkesi’ olduğunu söyleyerek yatırım beklentisini iletmesi üzerine Kral Abdullah, kurmaylarına özellikle turizm ve sağlık alanında araştırma yapılması talimatını verdi.
Romanlar hakkında ''göç'' kararıTOKİ, Şişli Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile yaptığı protokolle Roman vatandaşların yaşadığı Kuştepe''de "Gecekondu Dönüşüm Projesi" başlatıyor. Pilot bölge seçilen semtte 12 bin metrekare alan üzerinde 228 konut yapılacak. Proje tamamlandığında 174 gecekondu sahibine yeni binalardan daire verileceği iddia ediliyor. Kuştepe halkı kadar, konuyla başından beri ilgilenen sivil toplum kuruluşları ve akademisyenler de yıkıma tepkili. Ulaşılabilir Yaşam Derneği Başkanı Hacer Foggo, Kağıthane''de 80, Kuştepe''de 174, Kanberler''de 154, Küçükbakkalköy''de de 156 evin yıkıldığını veya yıkılacağını belirterek "Buna Romanları sürgün etme kararı da diyebiliriz" dedi.
Tarih: 10 Ağustos 2006 Kaynak: Sabah
Türkiye''ye Özgü Bir Metro KazasıÖrneği çok zor görülebilecek ve yetkililerin bile "Dünyanın en önemli facialarından biri haline gelebilirdi" dediği türden bir faciya kıl payı ile atlatıldı.
Pakistan''ın Yeniden İmarı İçin Toplu Konut İdaresi DevredeToplu Konut İdaresi (TOKİ), Pakistan’da, Garhi-Dopatta, Muzafferabad’da yaptırılacak hükümet binaları ve altyapı yatırımları için ihale açtı.
Uşak Garı''nda tarihe yolculukYakın geçmişe kadar ''demiryolu uygarlığı'' mızla bütünleşen Anadolu kentlerinden biri de Uşak''tı. Ege ile İç Anadolu arasındaki ''kültürler arası buluşmalar'' a ev sahipliği yapan Uşak, 19. yüzyılın sonlarında ''trenle ulaşım'' ın da ayrıcalığına kavuşmuştu.
Deprem Olursa İstanbul''da 5 Bin Bina ÇökerMuhtemel İstanbul depreminde hasarı en aza indirmek için yürütülen çalışmalar devam ederken depremin büyüklüğü ve şiddeti ile ilgili tahminler de yapılıyor.
Dilovası''nda 40 bin YTL''lik çevre cezasıKanser kasabası olarak nitelendirilen Dilovası beldesindeki beş fabrikaya havayı ve çevreyi kirlettikleri gerekçesiyle İl Çevre ve Orman Bakanlığı Müdürlüğü ekiplerince 39 bin 857 YTL para cezası kesildi. Kansere bağlı ölüm oranlarının ortalamanın üstünde olduğu ve çok sayıda sanayi kuruluşunun hava ve çevreyi kirlettiği Dilovası''nda bulunan beş işletmeye ceza yağdı. Haziranda yapılan kontrollerde, ''kirlilik yaratma suçu sabit görülen'' işletmeler, para cezasına çarptırıldı. Nuh Çimento Sanayi''ye 3 bin 925 YTL, Nuryak Enerji Pazarlama''ya 3 bin 925 YTL, Diler Demir Çelik Endüstrisi''ne 24 bin YTL, Mustafa Nevzat İlaç Sanayi''ye 7 bin 850 YTL ve Vekil Yıldırım''a 157 YTL ceza kesildi.
Tarih: 10 Ağustos 2006 Kaynak: Radikal
Disneyland, Ankara''ya geliyorHollywood''un büyük film şirketlerinden ve dünyanın sayılı eğlence parkı sahiplerinden olan Paramount Pictures, yeni yatırım için Ankara''yı tercih etti. Şirket, Ankara''da, Ortadoğu ve bölge ülkelerinden ziyaretçi çekmeyi hedefleyen, dev bir eğlence parkı kurmak için Toplu Konut İdaresi''ne (TOKİ) yatırım teklifi getirdi.
460 milyon YTL''lik arsaya ilgi yoğun18 Ağustos''ta ihalesi yapılacak arsa, Türkiye''nin en pahalı arsası. Arsa 2004''te de ihaleye çıkarılmış ama satılamamıştı. Karayolları''nın satışa çıkartılan Zincirlikuyu''daki 96.5 dönümlük arazisi için yalnızca İstanbul Defterdarlığı''na beş başvuru var.
Yıkımdan Doğan bir Kentin Yok Edilişi: Beyrutİsrail''in Lübnan''a girmesi ve başlattığı bombardımanlar bir taraftan bir insanlık ayıbını ortaya koyarken, diğer taraftan da Lübnan iç savaşından sonra yeniden yapılandırılan bir kentin hunharca yıkımını sergilemektedir.
Utanç tepesi olmasın8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal ''ın başbakanlığı sırasında dönemin Suudi Arabistan Veliaht Prensi olan Kral Abdullah bin Abdülaziz el Suud ''a satılan İstanbul''daki Sevda Tepesi''ne inşaat izni verilmesine ilişkin tartışmalara, Şehir Plancıları Odası''ndan sert tepki geldi.
Haydarpaşa''da bilirkişi incelemesiMimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi ve Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası''nın (BTS) talebi üzerine Haydarpaşa Garı''nda, ''''zarar verici nitelikte inşaat faaliyeti yapılıp yapılmadığının'''' belirlenmesi amacıyla dün bilirkişi heyeti tarafından inceleme yapıldı. Kadıköy 4. Sulh Hukuk Mahkemesi hâkimi ve 2 kişiden oluşan bilirkişi heyeti, Haydarpaşa Garı''nda ve harabe haline getirildiği ileri sürülen 3. katta incelemede bulundu. BTS Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi Soner Önal, gar binasının üçüncü katında, yasalara aykırı inşaat ve tadilat yapıldığını tespit ettiklerini ve İstanbul 5 Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu Başkanlığı''na durumu bildirdiklerini anlattı. Gar binasının ''''1. Sınıf Korunması Gereken Yapı'''' olarak tescilli olduğunu ifade eden Önal, ''''Gar geçen mayıs ayında çevresi ile birlikte SİT alanı ilan edildi ancak karar kurul tarafından yayımlanmadı ve bakanlık tarafından onaylanmadı'''' dedi. ''''İzinsiz tadilat yapılan 3. kat, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Metropolitan Planlama Bürosu için düzenlenmek isteniyor'''' şeklinde iddiada bulunan BTS yöneticilerinden Ali İhsan Kapıkıran şöyle devam etti: ''''Bu büronun Haydarpaşa''da oynayacağı rol ise zaman içerisinde garın tüm işlevlerini sonlandırıp garı bir ticaret merkezine dönüştürmek ve bölgeyi büyük bir rant alanı haline getirmek.''''
Tarih: 10 Ağustos 2006 Kaynak: Cumhuriyet Yazan: Deniz Koşulu Yazan: Gürler Ateş
100 yapıya deprem kayıt cihazı İstanbul''da yerleşim, sanayi ve ticaret bölgelerinden seçilmiş yapılara yerleştirilen 100 deprem kayıt cihazıyla, olası bir depremin bilgilerinin enstitüye iletilerek ön hasar tespiti ve acil müdahalenin yapılması planlanıyor.
Ölümün CoğrafyasıÖlümün coğrafyası göçebedir. Zorbalığın ise coğrafyası, mekânı yoktur. Zorbalık her coğrafyada yer edinebilir, yıkım üretebilir. Yıkımı yurt edinmek coğrafya için kolay bir şey değildir.
Metroda faciadan dönüldüİstanbul Mecidiyeköy''de dün inanılması güç bir olay yaşandı. Zemin etüdü için izinsiz sondaj yapan firma, metro duvarını delip raylara doğru sarkınca facianın eşiğinden dönüldü.
Türkiye için Şimdilik Tehlike Yokmuş!Uluslararası çevre koruma örgütü Greenpeace ve uzmanlar, İsrail bombardımanı sonucu denize sızan binlerce ton petrol tabakasının Türkiye ve Kıbrıs kıyıları için tehdit oluşturduğu uyarısında bulunurken, Denizcilik Müsteşarlığı yaptığı açıklamada, şu an itibariyle acil müdahale sorumluluk sahalarında "Lübnan kaynaklı" bir kirliliğin mevcut olmadığını bildirdi.
Hollywood şirketi, Ankara''da ''Disneyland'' kurmak istiyorHollywood''un büyük film şirketlerinden ve dünyanın sayılı eğlence parkı işletmecilerinden Paramount Pictures, Ankara''da Disneyland benzeri tema parkı kurmak için Toplu Konut İdaresi''ne (TOKİ) yatırım teklifi getirdi.
Haydarpaşa Garı''ndaki Tadilata Suç DuyurusuMimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi ve Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) Haydarpaşa Garı''ndaki tadilattan dolayı TCDD yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulundu.
Bayramyeri ve Balçova''daki Alt Geçitler Boyandıİzmir Büyükşehir Belediyesi kentte bulunan karayolu alt geçitlerini bakıma aldı. Alt geçitler, boyanıyor ve elektrik tesisatları elden geçiriliyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi kent genelinde bulunan üst geçitlere yaptığı bakım, onarım ve boyamadan sonra bu kez de aynı çalışmayı karayolu alt geçitlerinde yaptı. Bayramyeri’ndeki alt geçit boyandı ve elektrik tesisatı elden geçirildi. Balçova’daki Orgeneral Eşref Bitlis Karayolu Alt geçidindeki boyama ve bakım çalışmalarının ise hafta sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.
Tarih: 10 Ağustos 2006 Kaynak: İzmir Büyükşehir Belediyesi
Bir Beyaz Yıkım da Fatih''teFatih İlçesi''nde, muhtelif işgallerin yıkım işlemi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Tedbir Şube Müdürlüğü ekiplerince dün gerçekleştirildi. Fatih İlçesi, Seyitömer Mahallesinde bulunan gecekondu işgalleri, 1/5000 ve 1/1000 ölçekli imar planlarında itfaiye alanında kalması nedeniyle yapılan tebligatlar hitamında ilgilerince boşaltılmış olup, söz konusu taşınmaz üzerinde bulunan bu işgallerin yıkım işlemleri Zabıta Tedbir Şube Müdürlüğü ekiplerince 09.08.2006 Çarşamba günü gerçekleştirildi.
Tarih: 10 Ağustos 2006 Kaynak: İstanbul Büyükşehir Belediyesi
Gayrimenkul satışında İspanya modeli geliyorTürkiye''de çok tartışılan yabancılara mülk satışı konusunda ''İspanya modeli'' üzerinde karar kılındı. Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Turizm Bakanı Atilla Koç ile birlikte 28 - 30 Temmuz arasında gerçekleştirdiği İspanya gezisi sırasında, yabancılara mülk satışı konusunda incelemede bulundu.
Takvim
<<Ağustos 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.