Haberler

12 Mayıs 2011, Perşembe

Pedala Kuvvet!Pedala Kuvvet!Bir yeri keşfetmenin, orayı bisikletle gezmek kadar iyi bir yolu yoktur. Amerika''da Mayıs ayı "Milli Bisiklet Ayı", ama bisikletle ulaşımın dünya çapında kutlanmaması için hiçbir sebep yok! Çok sevgili iki tekerlekli dostumuz onuruna, işte her bisikletçinin listesinde olması gereken, dünyanın farklı yerlerinden 10 rota... Isle of Wight, Britanya''nın en değişken bölgelerinden biri ve bisiklet sürmek için tam bir cennet. Yemyeşil kadife gibi tepeler denize iniyor, dar yollar muntazam çalıların, derin ve gizemli derelerin arasından geçiyor ve adanın en çarpıcı özelliği olan beyaz kireçtaşı uçurum göz alabildiğine uzanıyor. Haberin Devamı
Yıkımdan önce sanatçılar devredeYıkımdan önce sanatçılar devredeGalatasaray''daki terk edilmiş bina 15 günlüğüne bir sanat mekanı oldu. Ressamlar, grafiti sanatçıları ve bağımsız inisiyatifler, binanın altı katına yayılan etkileyici bir sergi oluşturdu. Bugün açılan sergi bitince, bina yıkılacak!
Yeşil Ekonomi Zirvesi İstanbul''daYeşil Ekonomi Zirvesi İstanbul''daEnerji verimliliği ve çevreci yaklaşımla dünyada yeni bir başlangıca imza atmayı hedefleyen Enerji Verimliliği Derneği (ENVERDER), Türkiye Enerji Meclisi ve CNR Holding''in öncülük ettiği, gelecek yıl dünyanın dikkatini çekecek ''Uluslararası Yeşil Ekonomi Zirvesi, Konferansı ve Fuarı'' için geri sayım başladı.
Mimar ve mühendisler hakları için yürüyecekMimar ve mühendisler hakları için yürüyecekTMMOB 15 Mayıs 2011 pazar günü yapacağı, "Mühendis, Mimar ve Şehir Plancılarının Ekonomik ve Demokratik Talepleri" adı altında Ankara''da yürüyecekler.
"Gazete Solfasol" Çıktı"Gazete Solfasol" ÇıktıKendilerini "Ankara''nın gayriresmi gazetesi" olarak tanımlayan Gazete Solfasol''ün ilk sayısı 1 Mayıs 2011''de çıktı.
‘Siyanürden kaçın''‘Siyanürden kaçın''Kütahya kent merkezine 34 kilometre uzaklıktaki gümüş üretimi yapılan Eti Gümüş A.Ş.''ye ait tesislerdeki siyanür barajında çöken setin onarımı ve 5 numaralı yeni havuz inşaatının yapım çalışmaları aralıksız sürüyor.
Dünyanın en garip otelleriDünyanın en garip otelleriBu odalarda konaklamak gerçekten benzersiz bir tecrübe!
MoMA, American Folk Art Museum''ı Satın AldıMoMA, American Folk Art Museum''ı Satın AldıNew York Times''ın haberine göre Modern Sanatlar Müzesi, para sıkıntısı içinde olan komşusu American Folk Art Museum''ı satın alıyor.
Bir Michigan projesi: New İstanbul Bir Michigan projesi: New İstanbul Erdoğan''ın Avrupa yakası için hazırladığı proje daha önce de gündeme gelmişti. Konut A.Ş. tarafından Michigan Üniversitesi''ne hazırlatılan projenin adı "New Istanbul". Görselleri de Başbakan''ın gösterdikleriyle aynı.
Beş medeniyet bir şehirBeş medeniyet bir şehirDünyaya hükmetmiş imparatorların gönlünde taht kuran İstanbul, onların yaptırdığı eserlere ev sahipliği ediyor. ''İmparatorlar İstanbul''da: Hitit''ten Osmanlı''ya'' sergisinde 210 kadim eser sergileniyor.
Mardin''de 2''si butik 8 otel yatırımı yapılıyorMardin''de 2''si butik 8 otel yatırımı yapılıyor2010''da 90 bini yabancı 1.1 milyon turist geldi, bu yıl 1.3 milyon kişi bekleniyor.
"Kütahya''da önlem alınmamış""Kütahya''da önlem alınmamış"Kütahya''da incelemeler yapan Greenpeace uzmanları bölgede önlem alınmadığına dikkat çekiyorlar.
Şehir kültüründen partilere kırık notŞehir kültüründen partilere kırık notMeclis''te grubu bulunan üç siyasi parti temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen ''Kültür Mirası ve Kentsel Gelişim'' panelinde meydanlardaki seçim atmosferi Pera Müzesi''nin konferans salonuna da yansıdı. Panele katılan hocalar Doğan Kuban ve Zekai Görgülü siyasi partilere ''kırık not'' verdi.
İstanbul''un iki yakasına iki yeni şehir geliyorİstanbul''un iki yakasına iki yeni şehir geliyorBaşbakan Tayyip Erdoğan, ''çılgın proje'' Kanal İstanbul''dan sonra şimdi de İstanbul''a iki yeni şehir projesini kamuoyuna açıkladı. Birer milyon nüfuslu iki şehirden Avrupa yakasında kurulacak olanı Karadeniz kıyısında, eski taşocaklarında inşa edilecek. Projeyle İstanbul''un finans merkezi olma hedefinin güçleneceğini kaydeden Erdoğan, "İstanbul''un ruhuna, fizikî yapısına ve çevreye zarar verilmeyecek" dedi. İki şehre ilişkin detaylar verilmezken amacın deprem riski olan yerlerdeki vatandaşların buralara taşınması olduğu belirtildi.
Marmara Denizi''ne bir kanal projesi dahaMarmara Denizi''ne bir kanal projesi dahaBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan''ın kanal projesini açıklamasıyla birlikte Kanal İstanbul, ülke gündemine oturmayı başardı. Türkiye, İstanbul''a yapılacak olan bu dev kanalı konuşurken benzer bir proje de Bursa''dan geldi.
İzmir''in çılgın projesinin temeli pazara atılıyorİzmir''in çılgın projesinin temeli pazara atılıyorİzmir''in ''çılgın projesi'' olarak adlandırılan Çandarlı Limanı''nın temel atma töreni hafta sonunda yapılacak. Dünyanın en büyük 10 limanından biri olacak limana aynı anda 6 dev gemi yanaşacak. Bu yatırımla Türkiye''nin konteynır kapasitesi 3 kat artacak.
İran''ın nükleer santrali çalışmaya başladıİran''ın nükleer santrali çalışmaya başladıRusya, İran''da Buşehr nükleer santralinde ilk reaktörün çalışmaya başladığını açıkladı.
İstanbul''a iki yeni şehir paketini açtı 100 milyar liralık deprem hesabı yaptıİstanbul''a iki yeni şehir paketini açtı 100 milyar liralık deprem hesabı yaptıBaşbakan Tayyip Erdoğan, toplam 1-1.5 milyon kişinin yaşayacağı ‘İstanbul''a 2 yeni şehir''den birini Anadolu, diğerini de Avrupa yakasına Karadeniz Kıyısı''na taş ocaklarının bulunduğu bölgeye kuracaklarını açıkladı.
İDO''nun devrine onayİDO''nun devrine onayRekabet Kurulu, hisse devrine onayı verdi.
İnsanı temel alan tasarımlarİnsanı temel alan tasarımlarİnsanı temel alan mimariler bugüne kadar çok dikkat çekti ancak insanlık tarihine hiç bu kadar inilmedi. Temasını mitoz bölünmeden alan hastaneden, yeryüzü kabuğunu tasvir eden galeriye kadar farklı projeler mimarların yeni ilham kaynağı...
Duble yolları eleştirdi, Başbakan''a hakaretten alıkonulduDuble yolları eleştirdi, Başbakan''a hakaretten alıkonulduMuğla''nın Marmaris İlçesi''nde devam eden duble yol çalışmalarının ağaç katliamına neden olduğunu savunurken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan''a hakaret ettiği ileri sürülen turizmci Özlem Önem Alınmışel, iddiaya göre tartıştığı Ak Parti Akyaka Belde Başkanı Mehmet Gümüş''ün şikayeti üzerine, savcılık talimatıyla polis tarafından yolu kesilerek 2 saat alıkonuldu.
İspanya''da depremİspanya''da depremMurcia kentinin Lorca ilçesinde iki ayrı deprem sonrasında binalar çöktü; ilk belirlemelere göre 10 kişi hayatını kaybetti.
Siyanür için 4 yıl önce davaSiyanür için 4 yıl önce davaAtık havuzunda meydana gelen kazayla gündeme gelen Kütahya''daki siyanür tehlikesi için köylülerin 4 yıl önce dava açtığı ortaya çıktı.
 Antakya''yı büyükşehir heyecanı sardı Antakya''yı büyükşehir heyecanı sardıİnançlar kavşağındaki kent, 750 bini aşan nüfusuyla Başbakan''ın sözünü verdiği ''büyükşehir'' olmaya hazırlanıyor... Belediye şimdiden büyükşehir olduklarında hayata geçecek projeleri de ardı ardına sıralamış durumda...
DHMİ''ye Fransa''dan ödülDHMİ''ye Fransa''dan ödülDHMİ, Fransa''nın başkenti Paris''te düzenlenen Uluslararası Ticaret Liderleri Kulübü''nün "Yeni Milenyum Ödülü"ne layık görüldü.
Başbakan Ağaoğlu''nu işaret etti, o ne cevap verdi?Başbakan Ağaoğlu''nu işaret etti, o ne cevap verdi?Başbakan Erdoğan''ın bugün iki yeni şehir projesini açıkladığı toplantıda kendisine yönelik "Ağaoğlu belki de bu işe girersin" sözlerini hurriyet.com.tr''ye değerlendiren Ağaoğlu, "sağolsun Başbakanımız bizi onore etti. Dediği gibi orada yapılacak projelerle ilgileneceğim."
Zaha Hadid, Londra Silüetini Değiştirme Konusundaki Hırsını Gözler Önüne SerdiZaha Hadid, Londra Silüetini Değiştirme Konusundaki Hırsını Gözler Önüne SerdiZaha Hadid, Libya ve Mısır''daki projelerinin çöküşüne karşılık Londra''daki yüksek katlı ticaret binası projelerini kazanmak istiyor.
Çözüm "yenilenebilir enerji"Çözüm "yenilenebilir enerji"BM''nin iklim değişikliğiyle ilgili Birleşik Arap Emirlikleri''nde düzenlenen uluslararası toplantısında, yenilenebilir enerjinin iklim değişikliği ile mücadelede önemli rol oynayacağı belirtildi.
Pasifik''te depremPasifik''te depremPasifik Okyanusu''ndaki ada ülkesi Vanuatu açıklarında 7.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
Ne yiyip ne içeceğiz zehirleneceğizNe yiyip ne içeceğiz zehirleneceğizKütahya''da Eti Gümüş A.Ş.''ye tepkiler sürüyor. Siyanür tehdidiyle karşı karşıya olduklarını söyleyen köylüler dün tesislerin önündeydi.
Dünyanın en büyük sinema perdesiDünyanın en büyük sinema perdesiBatum''a 40 metre genişliğinde, 22.5 metre boyunda, dünyanın en büyük sinema perdesini kurmak isteyen İzmir Sinema Derneği, başbakan Varshalomidze''ye proje sundu.
Ve bugün Roma terk edilmiş şehir!Ve bugün Roma terk edilmiş şehir!1979 yılında ölümünden kısa süre önce "11 Mayıs 2011''de Roma''da deprem olacak" diyen bilim adamı Bendandi''nin öngörüsünü dikkate alan İtalyanların çoğu kenti terk etti
Fransa''nın güneyinde sürprizli bir kasaba irisiFransa''nın güneyinde sürprizli bir kasaba irisiİddia ediyoruz, Marsilya yakınlarındaki Aix-en-Provence, Paris''ten sonra ikinci en görülesi Fransız şehri. Hatta meşrebinize göre Paris''ten bile önce buraya gelebilirsiniz, neden olmasın.
Acilen panzehir gönderinAcilen panzehir gönderinKütahya Valisi Kenan Çiftçi, siyanürlü atık barajının çökmesi hakkında ‘Risk yok, kontrol altına aldık'' dedi. Çevre Mühendisleri''ne göre ise bugün yağacak yağmur barajı çökertebilir
Bu evleri emlakçılarda bulamazsınızBu evleri emlakçılarda bulamazsınızBir ev düşünün yaşayan, nefes alan...öyle bir ev ki, iklimlere göre kendi doğal ısısını muhafaza eden, suyunu toplayan, atıklarını yöneten, enerjisini üreten, becerikli eller ve doğal malzemelerle, içinde yaşayanların sağlığı ve refahı için sevgiyle yapılmış bir ev...
Sorunsuz Bir Yarışma Var mı?Sorunsuz Bir Yarışma Var mı?Konumu ve özelliği açısından kentin önemli alanları/bölgeleri devletin başındakilerin her daim gündemine alınır ve oralara bir şeyler yapılmak istenir. Çamlıca Tepesi de bunlardan bir tanesi. 268 m yüksekliğinde, İstanbul''un yedi tepesinden biri. Bilindiği üzere bu tepede TV verici kuleleri yer alıyor ve 2009 yılından bu yana kentte görüntü kirliliği yaratması ve sağlık açısından risk taşıması nedeni ile bu kulelerin yıkılarak yerine tek bir tane kule yapılması düşünülüyor. Konuya ilişkin son olarak da yaklaşık 1 ay önce açılan fikir projesi yarışması gündeme geldi.
"Alternatif enerji taş kömürü""Alternatif enerji taş kömürü"Fukuşima''daki nükleer facia ertesinde Almanya''da fosil enerji türlerinden biri olan taş kömürünün geleceği tartışmaya açıldı. Taş kömürü alternatif bir enerji kaynağı olarak gelecek vaat ediyor.
İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi unutulduİslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi unutulduBaşbakan''ın da katıldığı kalabalık bir törenle açılan İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi unutuldu. Gülhane Parkı''nın içindeki müze kimsenin dikkatini çekmiyor. 2010 yılını 120 bin ziyaretçiyle kapatan müzenin müdürü Ömer Severoğlu, "Galiba biz kendimizi yeterince tanıtamadık.
Kepez''de arsa referandumuKepez''de arsa referandumuBelediye arsasının hastaneye devrine belde halkı karar verecek. Çanakkale''nin Kepez beldesinde belediyeye ait 16 dönüm arsanın, tıp fakültesi hastanesinin büyütülmesi amacıyla ÇOMÜ''ye devri için referandum düzenlendi.
Sabiha Gökçen''e ''Yüksek Övgüye Değer'' ödülüSabiha Gökçen''e ''Yüksek Övgüye Değer'' ödülüGeçen yıl Akdeniz ve Güney Avrupa bölgesinde ödül kazanan İSG, bu yıl da yine aynı bölgede "Yüksek Övgüye Değer" görüldü.
Hasankeyf, turizme yeniden açıldıHasankeyf, turizme yeniden açıldı3 Temmuz 2010 tarihinde kaya düşmesi sonucu bir vatandaşın hayatını kaybetmesiyle turizm ve diğer tüm faaliyetlere kapatılan Hasankeyf tarihi ören yeri turizme tekrar açıldı.
Haliç''te metro geçişine onayHaliç''te metro geçişine onayİstanbul''un Dünya Miras Listesi''nden çıkarılmasını gündeme getiren Haliç Metro Geçiş Köprü-sü''ne UNESCO heyetinden onay çıktı. Bağımsız bilim heyeti, köprü mimarisinin tarihî silüeti etkilemeyeceğine karar verdi.
Sana dün bir haritadan baktım aziz İstanbul!Sana dün bir haritadan baktım aziz İstanbul!Fotoğrafçı Utku Topal, bankacı Ufuk Mumay ve çevirmen İlkem İbrahimoğlu, İstanbul''u yakından tanımak isteyenler için bir internet sitesi kurdu. Siteye girenler harita üzerinden çeşitli yürüyüş rotaları oluşturabiliyor, tarihi eserler hakkında bilgi alabiliyor
Çin 2016''da dünyanın en büyüğü olacakÇin 2016''da dünyanın en büyüğü olacak1890''lı yıllardan bu yana dünyanın en büyük ekonomisi olan ABD, IMF''ye göre 2016 yılında yerini Çin''e bırakacak.
Çernobil kapıda Bakan duyarsızÇernobil kapıda Bakan duyarsızUzmanlara göre siyanürü tutan son setin yıkılmasına ramak kaldı. Ancak Çevre Bakanı Veysel Eroğlu, muhalefeti suçlamakla yetinip, büyük tehlikeyi görmezden geliyor.
Anvers Limanı''nı Çin''e bağladılarAnvers Limanı''nı Çin''e bağladılarBelçika''daki Avrupa''nın ikinci büyük limanı Anvers, 10 bin kilometrelik demiryoluyla Çin''e bağlandı.
Ali Sabancı''dan Kanalİstanbul projesi için çılgın teklif!Ali Sabancı''dan Kanalİstanbul projesi için çılgın teklif!''Kanal İstanbul'' projesinden çıkacak hafriyatla Karadeniz''de oluşturulacak adada inşa edilmesi planlanan havalimanına Pegasus talip oldu. Üs seçtikleri Sabiha Gökçen Havalimanı''nın, kendileri sayesinde canlandığını öne süren Pegasus''un patronu Ali Sabancı, "İzin verirlerse Sabiha Gökçen''de yaptığımız gibi bu havalimanını da uçuşlarımızla ayağa kaldırırız. Bu havalimanı bölgeye canlılık getirir" dedi.
Ağrı Dağı''na 10 milyon tohumAğrı Dağı''na 10 milyon tohumAğrı Dağı''nı ağaçlandırma çalışmaları kapsamında 10 milyon ağaç tohumu serpildi.
ABD''de nükleer alarmABD''de nükleer alarmABD''nin Alabama eyaletindeki bir nükleer enerji santralinde belirlenen bir donanım bozukluğunun ciddi bir güvenlik sorunu oluşturduğunun anlaşıldığı, federal nükleer düzenleme yetkililerinin santraldeki kontrollerini yoğunlaştırdığı bildirildi.
Kütahya Grubu''ndan Kütahya''ya "Yeşil" HediyeKütahya Grubu''ndan Kütahya''ya "Yeşil" HediyeSorunların çözümünde devlet ile kurumların kendilerini görevli saymaları gerektiği düşüncesinden yola çıkarak Kütahya Seramik Porselen Turizm AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral tarafından kurulan Nafi Güral Eğitim Vakfı sürdürdüğü çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor.
MVRDV, Çin''deki Karikatür ve Animasyon Müzesi Yarışmasını KazandıMVRDV, Çin''deki Karikatür ve Animasyon Müzesi Yarışmasını KazandıAlman firma MVRDV, 8 adet dev balon biçimindeki tasarımı ile Çin, Hongzhou''da Karikatür ve Animasyon Müzesi tasarımı yarışmasını kazandı.
Siyasetçilerin Gözünden KentlerimizSiyasetçilerin Gözünden Kentlerimiz"Ülkemizde fiziksel çevre konusunda neden iyi şeyler yapılamıyor?" sorusunun cevabı, 9 Mayıs günü Europa Nostra Türkiye''nin Pera Müzesi''nde gerçekleştirdiği paneldeydi. 3 lider partinin (AKP, CHP, MHP) temsilcilerinin katıldığı panelin konusu "Kültür Mirası ve Kentsel Gelişme" olmasına rağmen çok da bu tema üzerinde konuşulduğu söylenemez. Panele AKP''yi temsilen AB Eski Genel Sekreteri Büyükelçi Volkan Bozkır ve İstanbul Milletvekili İdris Güllüce, CHP''yi temsilen Prof.Dr. Binnaz Toprak, MHP''yi temsilen de Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi Eski Başkanı Ahmet Turgut konuşmacı olarak katılırken, Vecdi Sayar da panel yöneticiliği yaptı. Diğer iki konuşmacı olan Prof.Dr. Doğan Kuban ve Prof.Dr. Zekai Görgülü mesleki kimlikleri ile panele katkıda bulundular.
Sami Yen Yatır Değil, Trafo Yüzünden Yıkılamıyor!Twitter''da ''altnda yatır olduğu için yıkılmıyor'' espirilerine neden olan Ali Sami Yen stadının ayakta kalan son kısmı, bu bölümde yer alan trafo nedeni ile yıkılamıyor.
EXPO''da Sambacı ve Ruslarla kapışacağızEXPO 2020 içinh İzmir lehine çok önemli bir gelişme BIE (Uluslar arası Sergiler Bürosu)''nda oldu. Bir Türk, Necil Nedimoğlu artık BIE''nın Genel Başkan yardımcılarından biri.
Bizim evde sergi açmışlarYıkım 2011''i ağırlayan bu küçük apartman benim de bütün yirmili yaşlarımın ev sahibi olmuştu.
Ali Sami Yen''e park yapılsınYıkılan Ali Sami Yen Stadı''nın alanı ve yanındaki 60 dönümlük arsaya gökdelenler değil, park yapılmasını destekleyelim!
Bu da Kanada''nın ''çılgın projesi''Kanada, Türkiye''nin bir buçuk katı büyüklüğündeki topraklarda 80 milyar dolarlık bir projeye start verdi.
İki yeni şehir uzmanları ikiye böldüMimar Sinan Genim maden ocaklarının bulunduğu bölgenin doğru seçim olduğunu söylerken, Şehir Plancısı Murat Yalçıntan bunun İstanbul''un intiharı olduğunu savunuyor.
Myanmar''daki Türk şehitliği "arazi" olmuşBirinci Dünya Savaşı sırasında İngilizlere esir düşen 12 bin 500 Türk askerinden bin 500''ü çalıştırılmak üzere götürüldükleri Myanmar''da şehit düşer. Kahraman Türk askerleri için yapılan şehitliğin durumu bugün içler acısı. TRT Haber''de yayınlanan ''Uçuyo-rum'' programının gündeme taşıdığı şehitlik bir araziyi andırıyor. Mezar taşlarının bile olmadığı şehitlikte inekler otluyor.
"İzmir''e çılgınlık, İzmir''e Gerdanlık" Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp bir yüksek mühendis ve aynı zamanda bir kent bilimci. Alp''e göre, İzmir''e bir gerdanlık takılması, İzmir''in de bir çılgınlık yapması kaçınılmaz...
"Denizli 2023''e hazır"AK Parti Denizli milletvekili adayı Nihat Zeybekci, kentin çılgın projelerini 29 başlık altında topladı, "Hepsini yapacağız" dedi.
Bir İstanbul''u kurtarmadan..Başbakan, İstanbul''a iki İstanbul daha ekleme projesini de açıkladı. Bu, İstanbul''da yaşayanlara sorulmamış bir proje.
Sayfiyeleriyle ünlü HamburgHamburg, geniş parkları, iç gölleri, gezinti yolları, hayvanların geniş alanda serbest hareket edebildikleri ilk hayvanat bahçesi olan Hagenbeck hayvanat bahçesi ile halkına ve turistlere keyifli vakit geçirmek için pek çok seçenek sunuyor.
Günlerdir yollardalar''''Anadolu''yu vermeyeceğiz'''' sloganıyla yola çıkan ve kendilerine ''''Doğu Akdeniz Kervanı'''' adını veren çevreci grup, Konya''da basın açıklaması yaparak, doğaya ve yaşama zarar veren yatırımları protesto ederken, çölleşmeye dikkati çektiler.
Baraj gölü "çöp gölü" olduGümüşhaneliler Torul Baraj Gölü''ne atılan çöplerin sağlığı tehdit eder boyuta geldiğine dikkati çekerek, yetkililerden önlem alınmasını istediler.
Başkasının arazisine imar istenir mi? Mevcut yasalarımıza göre kimse bir başkasının arazisi için yetkisi yoksa imar planı değişikliği isteyemez. Ama Kuşadası''nda istenebiliyor.
TAV''dan Zagreb Havalimanı''na teklifTAV Havalimanları Holding Zagreb Havalimanı ihalesine teklif verdi.
İstanbul''un köyleri organik tarım ve doğa turizmiyle zenginleşecekBüyükşehir Belediye Meclisi''nden geçen kararla, İstanbul''un köyleri organik tarımın yapılıp ürünlerin satıldığı ve doğa turizminin geliştiği zengin köylere dönüşecek.
Ciments Français Afyon''daki payını satacakCiments Français, Afyon Çimento''da sahip olduğu hisseleri borsada ve/veya blok satış yoluyla finansal veya stratejik yatırımcılara satabileceğini bildirdi.
Takvim
<<Mayıs 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.