Haberler

12 Nisan 2011, Salı

Sonuca Ulaşamayan "Ulaşım Projesi"Sonuca Ulaşamayan "Ulaşım Projesi"İstanbul''un bitmek bilmeyen projelerinden biri olan Marmaray Projesi, 11 Nisan Pazartesi günü DLH Marmaray Bölge Müdürü Dr.Müh. Haluk İbrahim Özmen ve Proje Müdürü Hüseyin Belkaya tarafından Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi''nde masaya yatırıldı. Proje Müdürü Hüseyin Belkaya projenin başlangıcından günümüze dek olan süreçteki çalışmaları ve gelişmeleri dinleyicilere aktarmak üzere bir sunum gerçekleştirdi. Haberin Devamı
Burç Halife''ye yıldırım düştüBurç Halife''ye yıldırım düştüBirleşik Arap Emirlikleri''nin (BAE) ticari merkezi Dubai''de bulunan dünyanın en yüksek binası Burç Halife''nin tepesine yıldırım düştü.
Tünelin derinliği 80 metreye çıkıyorTünelin derinliği 80 metreye çıkıyorLastik tekerli araçlar için Boğaz''a yapılacak ikinci tünelin derinliğinde değişikliğe gidiliyor. Daha önce, Marmaray örnek alınarak denizin altında 60 metre olarak hesaplanan tünelin derinliğinin, yapılan sondaj çalışmaları neticesinde 80 metreye kadar çıkabileceği ortaya çıktı.
Suudi Arabistan bir mil yükseklikte gökdelen yapacakSuudi Arabistan bir mil yükseklikte gökdelen yapacakDünyayı saran gökdelen çılgınlığına bir yenisi ekleniyor. Suudi Arabistan halen dünyanın en yüksek binası olan 807 metrelik Burj Dubai''yi solladığı gibi tam iki katına ulaşacak bir gökdelen yapacak Daily Mail''in haberine göre Suudi Kraliyet ailesi tam 1 mil yani 1.600 metre yükseklikte olacak binanın projesini dün resmen açıkladı.
Filozof, "Yıldız Mimarlar"ı Yerden Yere VurduFilozof, "Yıldız Mimarlar"ı Yerden Yere VurduFilozof Roger Scruton yıldız mimarları 20 yıl içinde yıkılacak yeni binaları akladıkları için gösteriş budalası olmakla suçluyor.
"Çözüm nükleerde değil""Çözüm nükleerde değil"WWF Türkiye: Türkiye''nin enerji politikaları sosyal, ekonomik ve çevresel açıdan sürdürülebilir değildir. Nükleere dayalı çözümler pek çok tehlikeyi barındırmaktadır.
Radyoaktif tahliye genişliyorRadyoaktif tahliye genişliyorJaponya''da 11 Martta meydana gelen büyük deprem ve tsunamiden zarar gören Fukuşima nükleer santrali etrafındaki tahliye alanı genişletildi.
Korkutan eneji gerçekleriKorkutan eneji gerçekleriYeni keşifler yapılmadığı takdirde bugünkü üretimle Türkiye''nin 17 yıllık ham petrol; 8,6 yıllık da doğalgaz rezervi kaldı.
Tasarımcılar devlet desteğiyle yurtdışında eğitim alacakTasarımcılar devlet desteğiyle yurtdışında eğitim alacakDereceye giren yıllık en fazla 30 tasarımcının yurtdışındaki eğitim giderlerinin tamamı Devlet tarafından karşılanacak.
Bir ülkeyi milletvekilleri değil mimarlar kurarBir ülkeyi milletvekilleri değil mimarlar kurarSeçim haberlerinden sıkıldaysanız Dipnot.tv yazarı İzzeddin Çalışlar size bir ülkenin gerçek kurucularının hikayesini anlatıyor.
110 yıllık köprüye avize110 yıllık köprüye avizeRize''de tarihi kemer köprü aydınlatılmak istenince, altındaki zincir değerlendirildi ve köprüye özel yapım bir avize takıldı.
Bir kent böyle yok olduBir kent böyle yok olduİşte Japonya''daki facianın en çarpıcı kareleri. Kurtulmaya çalıştı ancak dev dalgalardan kaçamadı...
Tarihi sefarethane İtalya''yı bekliyorTarihi sefarethane İtalya''yı bekliyorTarabya''da, 102 yaşındaki İtalyan Sefarethanesi''nin restorasyon çalışması 5 yıldır mülk sahibi İtalya hükümetinin onayını bekliyor.
ICCI 2011, 17. Kez İstanbul''da GerçekleşecekICCI 2011, 17. Kez İstanbul''da GerçekleşecekSektörel Fuarcılık tarafından bu yıl 17''ncisi düzenlenecek ICCI 2011 - Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı 15-16-17 Haziran tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi''nde gerçekleşecek. Fuara Balkan ve Ortadoğu ülkelerinden yoğun bir katılım talebi görülürken, bu ülkelerden 500 kişilik hükümet ve bürokratlar düzeyinde ziyaretçi İstanbul''a geliyor.
Galata Kulesi''nden mesajGalata Kulesi''nden mesajGreenpeace, Galata Kulesi''ne yansıttığı gerçek zamanlı animasyonda Japonya''da yaşanan nükleer facianın boyutlarını gözler önüne sererken, Başbakan Erdoğan''ın felaket sonrası tutumunu eleştirdi.
Gökyüzü değil evimiz ısınacakGökyüzü değil evimiz ısınacakTÜBİTAK ve Yıldız Teknik Üniversitesi, elektrik enerjisi üretilirken ortaya çıkan atık ısıların gökyüzü yerine konutları ısıtması için proje geliştirdi. Bu projenin Türkiye''nin 14 termik santralinde uygulanması halinde ekonomiye her yıl yaklaşık 1 milyar TL''lik katkı sağlanacağı söyleniyor.
Ergene ölüyorErgene ölüyorErgene Platformu öncülüğünde bir araya gelen çok sayıda sivil toplum kuruluşu üyesi, Ergene Nehri''ndeki kirliliği protesto etti.
Su kaynağımız çöplük olduSu kaynağımız çöplük olduTürkiye''nin ikinci büyük tatlı su kaynağı olan ve içme suyu olarak kullanılması nedeniyle koruma altında bulunan Eğirdir Gölü''nün kıyısı çöplük oldu.
Nükleer tehdit üst seviyedeNükleer tehdit üst seviyedeJaponya Nükleer Güvenlik Kurumu, Fukuşima Daiçi nükleer santralindeki nükleer sızıntının tehlike derecesini ''''geçici olarak'''' en üst seviyeye çıkardı. Santrallerdeki işçi ve mühendisler için tahliye talimatı verildi.
Sağanak yağmur Gaziantep''i göle döndürdü mahsur kalan yolcular botla kurtarıldıSağanak yağmur Gaziantep''i göle döndürdü mahsur kalan yolcular botla kurtarıldıÜç gündür Gaziantep''te etkili olan sağanak yağış, şehirde hayatı durma noktasına getirdi. İlin en işlek caddesi İpekyolu göle döndü.
Depremden Korunma İçin İmar Affı Geliyor!Depremden Korunma İçin İmar Affı Geliyor!İstanbul''daki 1 milyon 600 bin yapılmış binanın yüzde 60-70''inin imar aykırılıkları İBB Başkanı Kadir Topbaş''ın neşteri ile çözüm arıyor. Topbaş açılımın gerekçesini "depremden korunma" olarak izah etti.
Uzungöl ''havuz''a döndüUzungöl ''havuz''a döndüKaradeniz''in doğa harikası köşelerinden Uzungöl''e teleferik yapılacak. Göl, çevresine yapılan setlerle havuz haline gelmişti.
Rus girişimciler uzayda otel kuracakRus girişimciler uzayda otel kuracakUzayda otel çalışmasıyla ilgili bilgi veren Yörünge Teknolojileri LTD şirketi CEO''su Sergey Konsekno, ilk uzay otelinin 7 kişilik olmasını planladıklarını belirtti.
‘Ucube'' yıkılırsa yenisini yapacak‘Ucube'' yıkılırsa yenisini yapacakEskişehir''de düzenlenen panelde konuşan heykeltraş Mehmet Aksoy, yıkılması planlanan "İnsanlık Anıtı"yla ilgili olarak "Yıksınlar ben yenisini yaparım" dedi.
İstanbul''u martta 554 bin turist ziyaret ettiİstanbul''u martta 554 bin turist ziyaret ettiİstanbul''a gelen turist sayısı mart ayında yüzde 11.6 arttı.
Otomobilden önce insan odaklı şehirler yaratın Otomobilden önce insan odaklı şehirler yaratın Eczacıbaşı''nın Zekeriyaköy''de hayata geçirdiği Ormanada''nın mimarı John Torti, İstanbul''daki kentsel dönüşüm sürecinde karma kullanımlı projelerin ön plana çıkması gerektiğini vurguladı.
TAV, Ohri Havalimanı''nı yenilediTAV, Ohri Havalimanı''nı yenilediSaki Şener, Üsküp Havalimanı''nda yeni terminal binasının bu yıl içinde tamamlanacağını söyledi.
Tarihi alanlar "Kültür Projesi" ile birleşiyorTarihi alanlar "Kültür Projesi" ile birleşiyorMuğla Valiliği, Yatağan Kaymakamlığı ve Yatağan Belediyesi tarafından hazırlanan "Kültür Projesi" kapsamında kültür yolu, kutsal yol ve jeopark yolunun yer aldığı gezi güzergahı oluşturuldu. Yaklaşık 90 kilometreden oluşacak güzergahın bazı bölümleri faytonla gezilecek, projeden 4 belde 20 köy faydalanacak.
Sümela''ya tarihi kira artışıSümela''ya tarihi kira artışıSümela Manastırı''na yapılan kira artışı dudak uçuklattı. Ev sahibi Vakıflar, kiracı Kültür Bakanlığı''na 10 yıl önce 60 TL''ye tahsis ettiği tarihi manastırın kirasını ''reeli yansıtmadığı'' gerekçesiyle 333 kat artırdı ve yıllık 90 bin TL''ye çıkardı.
Şehir hayatı strese sokuyorŞehir hayatı strese sokuyorİstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Timuçin Oral, şehir trafiğinin ruh sağlığını bozduğunu söyledi. Şehirleri daha sağlıklı bir geleceğe taşımak için çalışmalarını sürdüren Sağlıklı Kentler Birliği tarafından ''Kentleşme ve Kentlerde Yaşam'' konulu bir panel düzenlendi.
Gül, Mimar Sinan projesini himayelerine alıyorGül, Mimar Sinan projesini himayelerine alıyorCumhurbaşkanı Abdullah Gül, Mimar Sinan''ı anma programı kapsamında Ağırnas''taki törenlere katıldı. Tören sonrasında Gül, Mimar Sinan''ın doğduğu evi gezdi. Gül, burada, ÇEKÜL Vakfı tarafından Mimar Sinan''ın evi ve çevresi ile tanıtılmasına yönelik hazırlanan projesinin Cumhurbaşkanlığı himayesine alınması yönünde talimat verdi.
Küratör devri kapandı: SALT açıldıKüratör devri kapandı: SALT açıldıGaranti Bankası bünyesinde, farklı misyonlarla ve değişik mekânlarda faaliyet gösteren Osmanlı Bankası Müzesi, Platform Garanti Güncel Sanat Merkezi ve Garanti Galeri''nin özerk bir kurum olarak yeniden yapılandırılmasından bir kültür kurumu doğdu: SALT.
Japonya''yı kurtaracak dev pompaJaponya''yı kurtaracak dev pompaJaponya''da 11 Mart tarihinde yaşanan 9.0 büyüklüğündeki deprem ve ardından oluşan tsunamide ölü sayısı 12 bin 876''ya ulaştı. Kayıp olan yaklaşık 16 bin kişiye hala ulaşılamazken yüz binlerce afetzede geçici kamplardaki zorlu yaşantılarına devam ediyor.
Pera Palace ''en iyi 65''ten biriPera Palace ''en iyi 65''ten biriDünyaca ünlü seyahat dergisi Condé Nast Traveler''ın İngiltere edisyonu, 2011''in en iyi otellerini içeren listede, ''Şehrin Hanımefendisi'' dediği Pera Palace Hotel''e de yer verdi.
İşte Türkiye''nin nükleer araştırma üssüİşte Türkiye''nin nükleer araştırma üssüÇekmece''deki üs uykusundan uyanıyor. Bilimsel çalışma yapılan merkezdeki reaktör, tüm güvenlik önlemlerinin tamamlanmasıyla gelecek yıl devreye girecek.
Manisa Müzesi''ni Bakan Günay açacakManisa Müzesi''ni Bakan Günay açacakMüzeler Haftası''nda şölen gibi bir açılış yapmayı planladıklarını belirten Manisa İl Kültür ve Turizm Müdürü Erdinç Karaköse, "Açılışta Osmanlı kıyafetleri defilesi ve mehter gösterileri düzenleyeceğiz".
Mona Lisa''nın sırrı ortaya çıkacak mı?Mona Lisa''nın sırrı ortaya çıkacak mı?Leonardo da Vinci‘nin ünlü tablosu Mona Lisa gerçekte kim? Sık sık spekülasyonlara neden olan bu sorunun yanıtını bulmak için artık bilim adamları görevde...
Türkiye''de bir ilk: Mısırdan elektrikTürkiye''de bir ilk: Mısırdan elektrikAlmanya''da 3 binden fazla olan tesisten Türkiye''de de kuruluyor. Mısır silajı ve hayvan atığından elektrik üretecek tesisler Aydın, Adana ve Konya''da bir yıl içinde faaliyete geçiyor.
Gülen Meryem Ana kızdırdıGülen Meryem Ana kızdırdıKültür Bakanlığı''nın, Niğde''deki ''Gülen Meryem'' freskini Türkiye''nin tanıtımında kullanması, sanat tarihçisi ve arkeologları kızdırdı.
Çanakkale''de marina çalışmaları başladıÇanakkale''de marina çalışmaları başladıÇanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Yönetim Kurulu Üyesi Mert Mildon, önceki gün yaptığı basın açıklamasında odanın 2011''deki dev projesini kamuoyu ile paylaştı. 2011 yılında Çanakkale''ye bir marina kazandıracaklarını belirten Mildon, "İlk alternatifimiz mevcut yat limanı bölgesi, ikinci alternatifimiz ise Yeni Kordon''daki yelken kulüp bölgesi. Uluslararası statüde modern bir marina yapımı için fizibilite çalışmaları başlattık. Proje hazırlatıp ihale aşamasına getireceğiz. Denizden yeteri kadar faydalanamıyoruz. Çanakkale bu katma değere sahiplenmeli" dedi.
Dünya güzeli Mardin PostanesiDünya güzeli Mardin PostanesiMardin Postanesi, dünyada görülmesi gereken postaneler sıralamasında ilk 10’da. VirtualTourist.com seyahat sitesi editör ve üyelerinin oluşturduğu dünyada görülmesi gereken 10 postane listesinde Mardin Postanesi yedinci sırada yer aldı. Haberde “Postaya verecek bir şeyiniz yoksa dahi, sırf mimari güzelliği için ziyaret etmeye değer. 17. yüzyıla ait bu çarpıcı bina, postaneden çok film setini andırıyor, o yüzden fotoğraf makinenizi almayı sakın unutmayın” dendi. Listenin ilk sırasındaysa Eiffel Kulesi’nin postanesi var.
Tarih: 11 Nisan 2011 Kaynak: Radikal
Mimarların Geleceği Nasıl Olacak?Mimarların Geleceği Nasıl Olacak?Building Futures''ın bu araştırması mimarların gelecekteki rollerinin belirlenmesi için yapıldı ve şu sorular soruldu: 2025 yılında yapıları kim tasarlayacak? Mimarlık eğitimi almış kişiler meslek için hangi rolleri ne yaparak elde edecek? Sonuç olarak, mimarlık mesleği nasıl bir değişim gösterecek? Yüklenicilerin, danışmanların, işverenlerin de dahil olduğu geleneksel mimarlık ofisleri ve mimarinin diğer geniş yelpazesinde çalışanlarıyla birebir görüşmeler ve toplantılar yapılarak çalışmalar sürdürüldü. Sonuçlanan tahminler beraberinde tartışma ve sorgulama olanağı getirip önümüzdeki 15 yıl içinde sektörün olması yakın değişimlerden nasıl etkileneceğinin bir araştırması haline gelecek.
Davutoğlu, 3 müjde birden verdiDavutoğlu, 3 müjde birden verdi1- Kent, kısa süre içerisinde küresel bir merkez haline getirilmeye çalışılacak 2- İstanbul''dan sonra ikinci Dışişleri Bakanlığı temsilciliği İzmir''de açılacak 3- Selanik''le ulaşım ve ticaret köprüsü kurulacak, uçak-feribot seferi başlayacak.
Bu evin eşi benzeri yokBu evin eşi benzeri yokRize''nin Güneysu İlçesi Güneli köyünde ikamet eden 80 yaşındaki Bilal Atasoy, yaptığı ilginç bir evle dikkatleri çekti.
40-50 yıllık binalar büyük risk altında40-50 yıllık binalar büyük risk altındaİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul''un en önemli sorununun deprem ve ulaşım olduğunu söyledi: Ciddi tehdit altındayız. Bin yıllık anıt yapılar depremde yüzde 2.5 oranında hasar görürken yeni binalarda ise risk oranı yüzde 55''lere kadar varıyor.
Hasankeyf Kalesi''ne sensörlü korumaHasankeyf Kalesi''ne sensörlü korumaHasankeyf''te bulunan tarihî kale taşları, sensörlü koruma altına alındı. Düşme riski taşıyan orta kapıdan güçlendirilmesi amacıyla, 60 demir ayak çakıldı.
Tarihi dönüştürenlere örnek olsunTarihi dönüştürenlere örnek olsunHan Tümertekin, Salt Beyoğlu binasını sağduyulu ve sakin yaklaşımıyla abartısız şekilde örgütlemiş. Bir-iki aksaklık dışında çok başarılı bir proje.
Göbekli Tepe''yi dünyaya anlattıGöbekli Tepe''yi dünyaya anlattıGünümüzden 12 bin yıl öncesini anlatan ''Göbekli Tepe: Dünya''nın İlk Tapınağı'' isimli belgesel; Amerika, Hindistan, İran ve Çin''de pek çok dünya festivalinde gösterildikten sonra İstanbul''da. Önce İstanbul Film Festivali, sonra üniversite gösterimleriyle yolculuğuna devam edecek film; insanlık tarihini yeniden gözden geçirmemizi salık veriyor.
D-100''den Gebze''ye transit geçiş yapılacakD-100''den Gebze''ye transit geçiş yapılacakİzmit yönünden İstanbul istikametine seyreden araçların direkt Gebze ilçe merkezine ulaşmalarını sağlamak için yaklaşık 2 kilometrelik yolda çalışma yapıyor. Çalışmalar tamamlandığında ile araçlar 3 kilometrelik mesafeyi katetmeden Gebze''ye ulaşabilecek.
520 yıllık Galata kapılarını açıyor520 yıllık Galata kapılarını açıyorEn eski Mevlevi tekkesi Galata Mevlevihanesi''nde restorasyon çalışmaları bitti. Dört yıldır kapalı olan Mevlevihane Mayıs ayında kapılarını ziyaretçilerine açıyor. Müzede üç boyutlu hologram semazen de sema dönecek.
Fatih Köprüsü''nü Yüzde 80 Tasarruflu Işıklandırma Planı Fatih Köprüsü''nü Yüzde 80 Tasarruflu Işıklandırma Planı Philips, İstanbul''da Boğaziçi Köprüsü''nden sonra Fatih Sultan Mehmet Köprüsü''nü (FSM) de ışıklandıracak.
Nükleerde Erteleme! Nükleerde Erteleme! Japonya''da deprem ve tsunaminin etkisiyle zarar gören nükleer santral dünyayı tehdit etmeye devam ediyor.
Çimento ihracatında dünya birincisiyizÇimento ihracatında dünya birincisiyizTOBB Çimento Ürünleri Meclis Başkanı, sektördeki en önemli maliyetin enerji olduğunu belirtti.
Chipperfield''ın Neues Müzesi, Mies van der Rohe Ödülü''nü KazandıChipperfield''ın Neues Müzesi, Mies van der Rohe Ödülü''nü KazandıDavid Chipperfield tarafından gerçekleştirilen Neues Müzesi revizyonu 2011 Avrupa Birlği Çağdaş Mimari Ödülü olan Mies van der Rohe Ödülü''nü kazandı.
''Cennet'' mağdurları''Cennet'' mağdurlarıMustafa Mallı, "Peygamber torunuyum. Buradan konut alan cennetten yer almış gibi olur" diyerek binden fazla kişiyi dolandırdı.
Çelik evler TÜYAP Fuarı''nın ilgi odağı Çelik evler TÜYAP Fuarı''nın ilgi odağı Daha çok Avrupa''da dağ ve yayla evleri olarak bilinen, çelik konstrüksiyona ahşap ve alçıpan malzemeler giydirilerek inşa edilen çelik ev örnekleri, TÜYAP Konya Kent Fuarı''nın ilgi odağı oldu.
Türkiye''nin en modern camisiTürkiye''nin en modern camisiDiyanet İşleri Başkanlığı''nın yerleşkesi içinde yapılan, caminin kaba inşaatı tamamlandı.
Vatandaş, çatısındaki baz istasyonunu kontrol edebilecekVatandaş, çatısındaki baz istasyonunu kontrol edebilecekBilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), baz istasyonlarının zararı konusunda vatandaşın kafasındaki soru işaretlerini giderecek önemli bir proje üzerinde çalışıyor.
Asırlık köprüler kurtuluyorAsırlık köprüler kurtuluyorKültür ve Tabiat Varlıkları Korumu Bölge Kurulu Yalnızgöz ve Saraçhane köprülerinin restorasyonu değerlendirdi. Kurulun yaptığı değerlendirme sonucunda tarihi köprülerin onarımı için onay verdi.
Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm Projesi ihaleleri yapıldıKuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm Projesi ihaleleri yapıldıAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm Projesi 1. Etap uygulaması kapsamında, projenin finansını sağlayacak yaklaşık 10 bin finans konutundan 341''inin ihalesinin yapıldığını belirtti.
Dünyanın en akıllı köyüDünyanın en akıllı köyüAlmanya''daki bazı beldeler kendi enerjisini üretip dışardan elektrik alma mecburiyetinden kurtuluyor.
İstanbul, dünyada 27. sıradaİngiltere merkezli Knight Frank''ın dünyada 40 şehri incelendiği ''küresel şehirler'' listesinde İstanbul 27. sırada yer aldı. İngiliz kuruluş, listede ilk üç sırayı ise New York, Londra ve Paris''e verdi. Sıralama yatırım imkânları, küresel iş liderleri ve siyasetçiler üzerindeki etkileri bakımından incelenerek oluşturuldu. Genel sıralamada 27. seçilen İstanbul, ekonomik aktivitede 28., siyasi güçte 9., yaşam kalitesinde 36., bilgi ve etkide 27. oldu.
Tarih: 12 Nisan 2011 Kaynak: Zaman
Mersin''de hortum, sera ve evlerde hasara yol açtı Mersin''in Bozyazı ilçesinde meydana gelen hortum sera ve evlerde hasara yol açtı. Bozyazı ilçesinde öğle saatlerinde yağmurla birlikte çıkan hortum bazı evlerin çatılarını uçurdu, naylon seralara, araçlara ve ağaçlara zarar verdi.
“VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi”ne Başvurular BaşladıTürk Serbest Mimarlar Derneği (Türk SMD) ve VitrA, çağdaş mimarlık alanında uzun soluklu bir işbirliğine imza attı.
Dünya başkenti İstanbulBab-ı Ali Toplantıları''nın 103''üncüsünde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş vardı. Topbaş, ilginç bilgiler verdi ve görüşler ileri sürdü.
"Santralistanbul Enerji Haftası" Başlıyor Sürdürülebilir enerjiye dayalı bir dünyayı teşvik etmek için, 27 Avrupa ülkesinin katılımı ile 150''den fazla organizasyonla gerçekleştirilen, Avrupa''nın en önemli ve kapsamlı etkinlik ağı ve serisi olan ''Avrupa Birliği Sürdürülebilir Enerji Haftası''na Türkiye ''santralistanbul Enerji Haftası'' ile katılıyor.
Takvim
<<Nisan 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.