Haberler

13 Mayıs 2010, Perşembe

ARKİV Buluşmaları - 6: YKB Bankacılık AkademisiARKİV Buluşmaları - 6: YKB Bankacılık AkademisiÇanakkale Seramik&Kalebodur sponsorluğunda 11 Mayıs 2010 tarihinde gerçekleşen ARKIV Buluşmaları''nın altıncısı Gebze''de yer alan YKB Bankacılık Akademisi''nde yapıldı. Projenin mimarlarından Ertuğ Uçar''ın önderliğindeki toplantıya Kurtul Erkmen, Emin Balkış, Doğu Kaptan, Ali Hızıroğlu, Arzu Erdem, Ömer Selçuk Baz, Rahmi Uysalkan, Sevince Bayrak, Sıla Akalp, Pelin Özgen ve Arkitera Mimarlık Merkezi''nden Ömer Kanıpak ve Emine Merdim Yılmaz katıldı. Haberin Devamı
Schindler Mimarlık Yarışması''na Rekor KatılımSchindler Mimarlık Yarışması''na Rekor KatılımMimarlık alanında dünyanın prestijli ödüllerinden biri olan Schindler Uluslararası Mimarlık Yarışması''na her geçen yıl ilgi artıyor. Bu yılki yarışmaya Avrupa''dan toplam 1369 mimarlık fakültesi öğrencisi başvuru yaptı. Öğrenciler, 1936 Berlin Olimpiyatları''nın yapıldığı alanın bir bölümünü farklı fiziksel özelliklere sahip ve her yaştan insanın erişebileceği şekilde yeniden düzenleyecek.
Divriği Ulu Cami kurtarılacakDivriği Ulu Cami kurtarılacakSivas''taki Divriği Ulu Cami ve darüşşifası (sağlık yurdu) için kurtarma kazısı başlıyor. Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu''nun (UNESCO) koruma çalışmaları kapsamında oluşturulan Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan yapının doğu cephesinde esere baskı yapan toprak eğimi, kaldırılacak. Ulu Cami, mimarisi, estetik, kültürel ve evrensel değeriyle, 13. yüzyılda kadın-erkek eşitliğini simgeleyen bir anıt olarak nitelendiriliyor.
Tarih: 13 Mayıs 2010 Kaynak: Sabah
3. Köprü güzergahında arazilerin nitelikleri değişmeyecek!...3. Köprü güzergahında arazilerin nitelikleri değişmeyecek!...3. Köprü güzergahının orman alanlarını ve su havzalarını etkilememesi için viyadük ve tünellerin tercih edileceğini hatırlatan Başkan Topbaş, "Köprünün rant sağlamaması da çok önemli. Buradaki arazileri kimse çeviremez. Devlet kimseye hak etmediği bir şeyi vermez" dedi.
Taksim’in adı değişsin mi?Taksim’in adı değişsin mi?Taksim Meydanı''nın isminin ‘1 Mayıs Meydanı'' olarak değiştirilmesi için hem İstanbul Büyükşehir hem de Beyoğlu belediye meclislerine CHP''liler tarafından verilen önergeler kabul edildi. Tarihçiler, mimarlar, şehir plancıları ve sendikalar ise fikir ayrılığına düştü.
Rockçı mimar Rojkind konferansa geliyorRockçı mimar Rojkind konferansa geliyorÜnlü bir Rock grubunun davulcusu, iflah olmaz kâşif ve Meksiko''dan dünyaya açılan mimar Michel Rojkind, Siemens Ev Aletlerinin ana sponsorluğunda Yapı-Endüstri Merkezi''nin konuğu olarak İstanbul''a geliyor. 08 Haziran 2010 Salı akşamı saat 19.00''da Yapı-Endüstri Merkezi''nde gerçekleşecek konferans ‘Bulaşıcı Risk'' adıyla yapılacak. Meksiko City''deki ofisinde çalışmalarını sürdüren Rojkind konferansta ekonomik krizde bağlamında tasarım yapmanın güçlüklerinden ve gerekli strateji bilincinin gerekliliğinden söz edecek.
Tarih: 13 Mayıs 2010 Kaynak: Sabah Emlak
REDEVCO ortak girişimi Çin''de ilk BREEAM projesini gerçekleştiriyor REDEVCO ortak girişimi Çin''de ilk BREEAM projesini gerçekleştiriyor REDEVCO ile Shui on Land, Çin''de bir ilke imza atarak bir binayı dünya genelinde yeşil binalara uygulanan en önemli sınıflandırma aracı olan BREEAM''in değerlendirmesine sundu. 2009 yılı sonlarında BRE Global ile çalışmaya başlamış olan Ortaklık, Wuhan Tiandi Binası''nda BREEAM değerlendirmesi için uygun kriterlerin geliştirilmesiyle ilgili son aşamalara gelmiş bulunuyor.
Gümrükçüoğlu: Çömlekçi Projesi''ni mutlaka yapacağızGümrükçüoğlu: Çömlekçi Projesi''ni mutlaka yapacağızTrabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Çömlekçi Dönüşüm Projesi''ne mutlaka kazma vuracaklarını söyledi. Gümrükçüoğlu, söz konusu alanda yapılaşmaya izin vermeyeceklerini de kaydetti. Çömlekçi Kentsel dönüşüm Projesi''nin hayata geçmesi için özel bir çalışma içerisinde olduklarını ifade ederek, "TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar ile bir görüşme yaptım.
Bu kasabada plastik su şişesi yasakBu kasabada plastik su şişesi yasakABD''deki kasaba sakinleri plastik şişeden su içemeyecek...
Nükleerde tarihi imzaNükleerde tarihi imzaTürkiye ile Rusya arasında uzun süredir devam eden nükleer santral görüşmeleri sonuçlandı ve işbirliği anlaşması imzalandı.
Arkitera Kampüste''nin 5. Konferansı, Nevzat Sayın''la İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi''nde GerçekleştiArkitera Kampüste''nin 5. Konferansı, Nevzat Sayın''la İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi''nde GerçekleştiArkitera Mimarlık Merkezi''nin Medyasoft''un desteği ile düzenlediği Arkitera Kampüste''nin beşinci durağı, 7 Mayıs 2010 tarihinde Nevzat Sayın''ın katılımıyla İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi''nde gerçekleştirildi. Sayın, "inşa etme bağlamında mimarlık" başlığı altında, projelerinden bir kısmını, yaşadığı süreçle birlikte anlattı. Özellikle kullandığı malzemeler, proje yaptığı bölgelerin özellikleri, binanın fonksiyonu gibi koşulların tasarımda nasıl kullanılabileceğini ve ne kadar öenmli olduğuna değindi. Öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleşen konferansta ilk olarak sözü alan Medyasoft''un Autodesk Ürün Yöneticisi Duygu Kasal kısa bir sunumla öğrencilere Medyasoft ürünlerinden bahsetti.
Meriç Köprüsü bakıma alındıMeriç Köprüsü bakıma alındıMeriç Nehri üzerindeki tarihi Meriç Köprüsü (Abdülmecit-Yeni Köprü), oluşan tahribatın onarımı içim onarıma alındı. Onarım çalışmaları süresince köprüden tek yönlü ulaşım sağlanacak. Edirne kent merkeziyle, Karaağaç Mahallesi ve Yunanistan''a açılan Pazarkule Sınır Kapısı''na ulaşımı sağlayan tarihi Meriç Köprüsü''nde onarım ve tadilat başladı.
Kumbağ sahil beldesinde hedef mavi bayrakKumbağ sahil beldesinde hedef mavi bayrakTekirdağ''ın Kumbağ beldesi Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, Kumbağ''ı güzelleştirmek ve bir cazibe merkezi haline getirebilmek için çalıştıklarını söyledi. Kumbağ''ın Marmara''da denize girilebilecek ender yerlerden biri olduğunu ifade eden Başkan Uzunlar, bunun için mavi bayrak almayı hedeflediklerini söyledi.
 Yeşim Bakırküre''nin Kahve Dünyası İçin Tasarladığı  “Su” ve “Affogato” Bardakları “Red Dot Design Award” Kazandı!.. Yeşim Bakırküre''nin Kahve Dünyası İçin Tasarladığı “Su” ve “Affogato” Bardakları “Red Dot Design Award” Kazandı!..Dünyanın en prestijli tasarım ödülleri arasında yer alan "red dot design award" için bu sene 57 farklı ülkeden tasarımcılar ve markalar, toplam 4.252 ürünle "red dot: product design" yarışmasına katıldı. Kahve Dünyası için kutu, bardak, fincan tasarımları yapan endüstriyel tasarımcı Yeşim Bakırküre''nin tasarladığı bardaklar; yenilik derecesi, işlevsellik, biçimsel kalite, ergonomi, simgesel ve duygusal içerik gibi kriterlere göre ve başarılı detay çözümlemeleriyle, sıra dışı tasarım değerlendirmesi kazanarak endüstrinin en iyileri arasında yer aldı ve "red dot design award - honourable mention 2010" etiketiyle ödüllendirildi.
Adell Armatür''den "Ab-ı Hayat Geçmişten Günümüze İstanbul Suları ve Su Kültürü Sergisi"Adell Armatür''den "Ab-ı Hayat Geçmişten Günümüze İstanbul Suları ve Su Kültürü Sergisi"İstanbul 2010 Kültür Başkenti etkinlikleri çerçevesinde, Adell Armatür AŞ ve Türk ve İslam Eserleri Müzesi''nin ortak koleksiyonundan eserlerin yer aldığı "Ab-ı Hayat Geçmişten Günümüze İstanbul Suları ve Su Kültürü Sergisi", 13 Mayıs-20 Temmuz tarihleri arasında Sultanahmet Türk ve İslam Eserleri Müzesi''nde sergilenecek.
DOW, Yapı Fuarı''nda CE Belgeli Ürün Çıkarması YaptıDOW, Yapı Fuarı''nda CE Belgeli Ürün Çıkarması YaptıYalıtım sektörünün en büyük sorunlarından biri olan merdiven altı ve kalitesiz üretime karşı üstün teknolojisi ve AB standartlarındaki üretimi ile fark yaratan Dow Bina Çözümleri, Uluslararası Yapı Fuarı İstanbul 2010''da CE Belgeli ürünlerini yapı sektörü profesyonellerinin beğenisine sundu.
Davutpaşa Kışlası''nın fırını meslek yüksekokulu oluyorDavutpaşa Kışlası''nın fırını meslek yüksekokulu oluyorTarihi Davutpaşa Kışlası üzerine kurulan Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü sınırları içindeki Osmanlı''dan kalma tarihi fırın, meslek yüksek okulu oluyor. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi öğretim üyesi Dr. Ali Koçak, üniversite kampüsü içindeki birçok tarihi eserin tescil edildiğini ve master planının hazırlandığını belirterek, "Bu plan içinde tarihi fırının, aynı özelliğini koruyacak şekilde restore edilmesi konusunda bir karara vardık. Restorasyon için Büyükşehir Belediyesi ile gerekli protokoller yapıldı. Tarihi fırın, kurulacak olan Fırıncılık Meslek Yüksek Okulu''nun uygulama alanı olarak kullanılacak" dedi.
Tarih: 13 Mayıs 2010 Kaynak: Sabah Yazan: Mesut Altun
Cape Town''un üstünde bir sandalye var!Cape Town''un üstünde bir sandalye var!Ünlü mimarlar ertık ellerini korkak alıştırmıyor. Hollandalı bir mimarlık şirketi Cape Town şehrine 760 metre uzunluğunda bir sandalye oturtarak ayaklarda rezidans, oturma bölümünde ise park ve sosyal alanlar yapacak.
6 milyon bira şişesinden ev6 milyon bira şişesinden evYollardan ve arkadaşlarından topladığı bira şişeleri ile 19 yılda kendine ev yaptı...
"Allianoi''ye destek yolculuğu""Allianoi''ye destek yolculuğu"Allianoi Girişim Grubu, Yortanlı Barajı''nın tehdit ettiği Bergama yakınlarındaki 2000 yıllık sağlık merkezi Allianoi''nin sular altında kalmaması için 16 Mayıs''da Allianoi''de bir dizi etkinlik gerçekleştirecek.
Nejat Ersin Vefat EttiNejat Ersin Vefat EttiUlusal Mimarlık Ödülleri''nde 2002 yılında Mimarlığa Katkı Dalında Başarı Ödülü kazanan Nejat Ersin 11 Mayıs Salı akşamı GATA Hastanesi''nde vefat etti. Uzunca bir süredir rahatsız olan Ersin uzun yıllar boyunca kamu ve özel sektörde mimar olarak çalıştı, Mimarlar Odası''nın kurulması ve örgütlenmesi sürecine de oldukça büyük katkılar yaptı.
Nicolas Sarkozy Metz''deki Pompidou Center''ı AçıyorNicolas Sarkozy Metz''deki Pompidou Center''ı Açıyor2003 yılında açılan bir yarışma ile projesi elde edilen Metz Pompidou Center, 12 Mayıs Çarşamba saat 16:00''da Fransa Devlet Başkanı Nicolas Sarkozy tarafından açılıyor.
Rusya''nın Zanaatkar Mimarı: Yury GrigoryanRusya''nın Zanaatkar Mimarı: Yury Grigoryan2010''un dördüncü ve bu dönemin sonuncu ARKIMEET Konferansı, Rus mimar Yury Grigoryan''ın katılımı ile 11 Mayıs 2010 tarihinde Bahçeşehir Üniversitesi''nde gerçekleşti. Yury Grigoryan, Rusya''nın önemli mimarlık ofislerinden biri olan Project Meganom''un da kurucusu. Yury Grigoryan, dinleyicilere geliştirdikleri projelerinden bahsederek, tasarım anlayışlarına yönelik ipuçları verdi. Grigoryan, sunumunda anlattığı ilk projesinde, su - duvar teması üzerine çalıştıklarını söyledi. Kırım''da yer alan Meganom yerleşmesinde gerçekleştirdikleri projede su, rüzgar, deniz, doğal taşlar, yapay beton (doğal doku) ve kilin olduğu kıyı önemli ögeleri oluşturduğunu belirtti. Bu bölgede ve yamaçta yer alan eski bir ev üzerine tasarlanmış fikir, camın kullanımını destekliyor.
Mimarlar Odası''nın 2010 YayınlarıMimarlar Odası''nın 2010 Yayınları2010 yılı içinde Mimarlar Odası Yayınları tarafından "Katılımcı Mimarlık", "Kentlerimizin Yaşam Kalitesi ve Mimarlık: Mimarlar Odası Gündeminden Yazılar Söyleşiler II", "Gelecek için Tasarım: Pazar ve Yaşam Kalitesi" ve "Avrupa''da Mimarlık Mesleği: ACE Sektör Araştırması 2008" olmak üzere toplam 4 adet kitap yayınladı.
Kale Endüstri Holding Ürünleri ile Yapı Fuarı''ndaKale Endüstri Holding Ürünleri ile Yapı Fuarı''ndaBu yıl 33. düzenlenen 2010 İstanbul Yapı Fuarı''nda Kale Endüstri Holding Gubu; Kale Kilit, Kale Çelik Eşya, Kale Kilit Dış Ticaret ve Kale Kapı Pencere Sistemleri şirketleriyle 5-9 Mayıs tarihleri arasında Beylikdüzü Tüyap Fuar ve Kongre Merkezinde sektör profesyonelleriyle buluştu.
HES''te Grup 19 özelleştirmeleri başladıHES''te Grup 19 özelleştirmeleri başladıElektrik Üretim A.Ş''ye ait Arpaçay-Telek ve Kiti hidroelektrik santraleri için nihai pazarlık görüşmeleri başladı. Elektrik Üretim A.Ş''ye ait Arpaçay-Telek ve Kiti (Grup 19) hidroelektrik santralerinin, nihai pazarlık görüşmeleri başladı. Nihai pazarlık görüşmesi sonucunda santralin, 49 yıllığına, işletme hakkı devredilecek.
"Hasankeyf''in yok olmasını istemem ama hayat acımasız""Hasankeyf''in yok olmasını istemem ama hayat acımasız"Sualtında kalacak denilen Hasankeyf''te restorasyon başlatıldı! ''Eserler ne olursa olsun onarılmalı'' diyen Kültür Bakanı Günay: Hasankeyf yok olsun istemem ama hayat acımasız, devlet katı.
"Devletin  Zararı Yok Çok Ciddi Kazancı Var""Devletin Zararı Yok Çok Ciddi Kazancı Var"Galatasaray yöneticisi Işın Çelebi, Başbakanlık Başmüfettişi Sinan Erol''un Seyrantepe projesine ilişkin raporunun ‘önyargılı'' olduğunu iddia etti. Çelebi, Galatasaray''ın kamu için büyük fedakârlık yaptığını söyledi.
SFMOMA''ya Yapılacak Yeni Ek Bina için Finale Kalanlar AçıklandıSFMOMA''ya Yapılacak Yeni Ek Bina için Finale Kalanlar AçıklandıMario Botta tarafından tasarlanan Third Street''teki San Fransisko MOMA''ya Howard Street yönünde yapılacak yeni ek bina için finale kalan ekipler açıklandı. Finale kalan Adjaye Associates, Diller Scofidio + Renfro, Foster and Partners ve Snøhetta''dan hangisinin yeni binayı tasarlayacağı önümüzdeki birkaç ay içinde açıklanacak. Müzenin yetkilileri 2011 yılında konsepti açıklamayı 2016 yılında projeyi tamamlamayı hedefliyor. Proje tamamlandığı zaman müzenin kapasitesi 3 katına çıkacak.
Tarih: 12 Mayıs 2010 Kaynak: World Architecture News Çeviren: Emine Merdim Yılmaz
İçme suyu havzalarına 25 bin fidanİçme suyu havzalarına 25 bin fidanİstanbul Büyükşehir Belediyesi''ne bağlı İSKİ tarafından içme suyu havzalarında toplam 25 bin fidan dikilecek. Sazlıdere Barajı içme suyu havzasındaki Ağaçlandırma Töreni''ne Başkan Kadir Topbaş da katılacak.
AKM açılsın Emek yıkılmasınAKM açılsın Emek yıkılmasınİKSV Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ecacıbaşı festivalde AKM''nin eksikliği nedeniyle yaşadıkları üzüntüyü dile getirirken seyirciler arasından bir grup da Emek sinemasının yıkım kararını protesto etti. İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 17. Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali, önceki akşam Cemal Reşit Rey Konser Salonu''nda düzenlenen açılış töreni ile başladı.
Taşınabilir MimarlıkTaşınabilir MimarlıkŞehir ve kasabalarda statik konut oluşturan toplumlar dominant model olsa da, hala konutlarını, sistemlerini yanında barındıran topluluklar bulunuyor. Göçebe bir toplumdan geliyoruz, hep bir yerden başka bir yere gittik. Yaşam alanlarımız ise çadırlardı. Yani o zamanki geçici konutlar. Yerleşik hayata geçtiğimizden itibaren de bu özgürlüğü bırakmış olduk. Kent hayatında sokaklara, apartmanlara, sitelere, caddelere konuşlandık.
İnşaat Sektörünün Gelişiminde Yeni Kaynak "İMSAD Dergi"İnşaat Sektörünün Gelişiminde Yeni Kaynak "İMSAD Dergi"Türkiye''nin geleceğini şekillendirmek, inşaat sanayisinde ortak biz vizyon oluşturmak amacıyla yola çıkan İMSAD, 26. yılında attığı adımlara bir yenisini ekledi ve İMSAD Dergi yayın hayatına başladı.Geleceğin altyapısını hazırlayan, bugünü ve yarını şekillendiren, üretim hacmi, ihracattaki liderliği ile ülke ekonomisini büyük ölçüde etkileyen bir sektörün temsilcisi olarak, 2 yıllık bir çalışmanın sonucunda ortaya çıkan İMSAD Dergi; içerik yapısı, hedef kitlesi, pazarlama stratejisi ile inşaat sanayisinin güçlenmesine ve gelişmesine katkıda bulunacak bir araç olacak.
İdeal Standart Yeni Banyo Dolaplarını Yapı Fuarı''nda Tanıttıİdeal Standart Yeni Banyo Dolaplarını Yapı Fuarı''nda TanıttıIdeal Standard, Yapı Fuarı İstanbul 2010''da sergilediği ve ürün yelpazesine yeni katılan banyo dolaplarıyla ilgi çeken Ideal Standard, 2010 yılında yüzde 20 büyüme hedefliyor.
Not Alın!Not Alın!Centre Canadien d''Architecture (CCA) Octagonal Gallery''de açılan Take Note sergisi 30 Mayıs''a kadar devam ediyor. Sylvia Lavin, Whitney Moon ve Esra Kahveci tarafından düzenlenen sergi mimarlık ve yazı arasındaki ilişkiyi ele alıyor.
Bir müzenin düşündürdükleri Avrupa Acil Tıp Birliği Başkan Vekili Uzman Dr. Ülkümen Rodoplu, "Tarihine ve kahramanlarına sahip çıkamayanlar geleceğe yön verebilirler mi?" diye soruyor. Hemen ardından da kendi cevaplıyor: "Hayır, veremezler!"
AKM''nin kaderini bilelim artık!Başbakan Recep Tayyip Erdoğan''a bu defa açık seçik ve çok net soruyorum. Atatürk Kültür Merkezi''nin açılmasını istiyor musunuz, yoksa tam tersine engel mi oluyorsunuz?
Sürdürülebilir inovasyon/yen(ilikç)i tasarımda takımın yeni üyesi...''Enerji bağımsızlığına giden yol, ekonomik canlılığın geri dönmesi bina endüstri sektörünün üretimi olan sera gazı salınımlarının azaltılması ile olur.'' E. Mazria. Enerji Türkiye''nin çalışması için esastır. Vardığımız noktada görünen manzara dışarıya bağımlı olup dışarıdan alınan yenilenemeyen enerji kaynaklarının azalması ile beraber bir de bolluk içinde enerji kullanan gelişmiş ülkelerdeki ucuz enerji döneminin de sona erdiği.
Taksim ‘Cumhuriyet Meydanı''mızdırResmi belgelerde ‘Cumhuriyet Meydanı'' denilen Taksim''in bu adla ‘tabelası'' bile vardı
Şehir planlacılarından Abant için davaTMMOB Şehir Plancıları Odası, "Abant Tabiat Parkı''ndaki uygulamaların durdurulması ve benzer girişimlerin engellenmesi" amacıyla Çevre ve Orman Bakanlığı ile Bolu Valiliğine dava açtı.
''Ali Sami Yen Parkı olsun''İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında, CHP Grubu adına verilen önergede, Şişli''deki Ali Sami Yen Stadı arazisinin park haline getirilmesi istendi.
Mardin Surur Hanı binlerce eserle birlikte açıldıBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Yenikapı Mevlevihanesi''nde düzenlenen Tören ile Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye genelinde restorasyonları tamamlanan 3 bin 484 vakıf eserinin toplu açılışını yaptı.
Körfez ve BoğazMeksika Körfezi''ndeki çevre felaketindeki son gelişmeleri okurken, arada bir başımı kaldırıp dünyanın en güzel kolyesi olan İstanbul Boğazı''nı seyrediyorum.
Bu kasabayı görüp gezmelisiniz!Saatime bakıyorum. İzmir''den çıkalı epey zaman geçmiş, vakit öğleyi bulmuş bile... Organize sanayi bölgeleri, fidanlıklar, çiçek tarhları arasından geçip Ödemiş''e varmışım.
Sicilya mafyası müzelik olduMafyanın haraca kesip yıllarca yoksulluğa mahkûm ettiği Salemi kasabası, Mafya Müzesi ile ekonomisini düze çıkarmayı amaçlıyor. Tüm dikkatleri kasabaya çeviren müzeyi, İtalya Cumhurbaşkanı açtı.
Sabiha Gökçen Havaalanı ''yüksek övgüye değer''Dünya havacılık sektörünün en önemli aktörlerini biraraya getiren 16. Dünya Güzergah Geliştirme Forumu''nda (Routes), coğrafi kategoriye göre belirlenen adaylar içerisinde, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Güney Avrupa kategorisinde ''Yüksek Övgüye Değer Ödülü''ne layık görüldü. Fransa''nın Toulouse kentinde, 9-11 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Routes''ta, 280 havalimanı oylandı. Sabiha Gökçen adına ödülü, İSG Ticari Havacılık Müdürü Asiyat Khasanova aldı. Ödül ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan İSG CEO''su Gökhan Buğday, ''2009 yılını rekor yolcu artışı ile kapatarak 6.5 milyon yolcuya hizmet verdik. Hedefimiz, 2010 yılında 11 milyon'' diye konuştu.
Tarih: 12 Mayıs 2010 Kaynak: Akşam
Forum İstanbul 2010’da küresel kriz tartışılacakBu yıl 9''uncusu düzenlenecek olan Forum İstanbul''un ana konusu "Küresel Kriz, Yeniden Yapılanma, Ulusal Dönüşüm" olacak.
Takvim
<<Mayıs 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.