Haberler

13 Mayıs 2011, Cuma

13 Mayıs Ulusal Peyzaj Mimarlığı Günü Kutlu Olsun13 Mayıs Ulusal Peyzaj Mimarlığı Günü Kutlu Olsun1994 yılı 13 Mayıs''ta TMMOB 33. Genel Kurulu''nda Odalaşma kararının çıkması ile Peyzaj Mimarları Odası kuruldu. Bu yüzden her sene 13 Mayıs, Ulusal Peyzaj Mimarlığı Günü olarak kutlanıyor. Herkesin peyzaja bakış açısı ve algısı kültürüne göre değişebilir, hatta değişik meslek grupları peyzajı kendine göre yorumlayabilir. Bu amaçla Arkitera Mimarlık Merkezi olarak Türkiye''deki Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanları''na, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası ve Şubeleri''ne ve peyzaj mimarlarına sorduk: Peyzaj mimarlığı nedir? Mesleğin görevleri nelerdir? Mesleğin algısı ne yöndedir? Türkiye''de peyzaj mimarlığının yeri nedir? Haberin Devamı
İşte Yeni İstanbul !İşte Yeni İstanbul !İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlıkları devam eden 1/25 bin ölçekli plana çalışmalar kapsamında İstanbul''da kurulacak iki yeni şehrin yol haritası işlendi.
Turkeybuild İstanbul ziyaretçilerle doldu taştıTurkeybuild İstanbul ziyaretçilerle doldu taştı34. Uluslararası Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul''u 111 bin 320 kişi ziyaret etti. Yapı sektörünün zirvesi olan fuar bu yıl pek çok yeniliğe ve sektöre ticari fayda sağlayan etkinliklere sahne oldu.
İstanbul Viyana ile ekonomik ve kültürel işbirliğine gidiyorİstanbul Viyana ile ekonomik ve kültürel işbirliğine gidiyorBaşkan Kadir Topbaş ve Viyana Belediye Başkanı Michael Haupl; ulaşım çevre, sosyal ve kültürel alanlarda bilgi ve deneyim paylaşımını kapsayan işbirliği protokolüne imza attı.
''Amacımız her şehre günde iki sefer''''Amacımız her şehre günde iki sefer''THY Genel Müdürü Temel Kotil, İstanbul''u dünyanın en kolay ulaşılan şehri, Ankara''yı da dünyada en kolay ulaşılan başkent yapmak istediklerini bildirdi.
TEMA:Maden yasası yeniden düzenlensinTEMA:Maden yasası yeniden düzenlensinTEMA Vakfı, Maden Yasası ve ilgili yönetmeliklerin yeniden düzenlenmesi; çevrenin ve insanın yaşam hakkını elinden alacak nitelikte madencilik faaliyetlerine izin veren maddelerin kaldırılması gerektiğini belirtti.
İstanbul''un tarihini yeniden yazdıracak ‘Antik Kentler'' koruma altındaİstanbul''un tarihini yeniden yazdıracak ‘Antik Kentler'' koruma altındaİstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi; Avcılar, Küçükçekmece ve Silivri''deki 3 Antik Kent ile Yarımburgaz Mağarası ve Selimpaşa Höyüğü''nün koruma amaçlı planlarını onayladı. Arkeolojik kazıların ve envanter çalışmalarının yapıldığı tarihi alanlar İstanbul''un tarihini derinlere taşıyacak.
Somfy Türkiye’den Dev AdımlarSomfy Türkiye’den Dev AdımlarSomfy Türkiye, yatırımlarına devam ediyor. İzmir-Gaziemir''de faaliyete geçen yeni Somfy şubesi; tüm Ege Bölgesi''ne artık yeni adresinden ulaşacak. Somfy sistemleri ile ilgili eğitimlerin verildiği Somfy Okulu''nun da bulunduğu yeni şubede, satış, pazarlama ve satış sonrası olmak üzere tüm müşteri taleplerine artık daha profesyonelce cevap verilebilecek.
''Siyanür havuzuna düştü''ye yalanlama''Siyanür havuzuna düştü''ye yalanlamaKütahya''da bir setinde çökme yaşanan siyanürlü su barajında güçlendirme çalışması yapan bir işçinin suya düştüğü iddiasına işletmeden yalanlama geldi.
Siyanür barajı yakınında patlayıcı deposu varmışSiyanür barajı yakınında patlayıcı deposu varmışKütahya kent merkezine 34 kilometre mesafedeki Eti Gümüş A.Ş.''de geçen cumartesi çöken siyanür baraj setinin onarımı ve yeni yapımına başlanan 5 numaralı havuz inşaatı sürerken, çevrecilerin ve köylülerin tepkileri devam ediyor.
Rize otoyol Artvin turist peşindeRize otoyol Artvin turist peşindeDoğu Karadeniz''in sarp yamacındaki Artvin, alternatif turizmle turist sayısını artırmayı planlıyor. Rizelilerin gözü ise Kaçkarlar''ın ardına ulaşacakları Mardin otoyolunda...
"Türkiye örnek alsın""Türkiye örnek alsın"Greenpeace: "Japonya''nın yeni nükleer enerji santrallerini iptal etme konusundaki girişimi Türkiye Hükümeti''ne ve tüm dünyaya örnek olmalı."
Kütahya''dan sonra sıra nerede?Kütahya''dan sonra sıra nerede?TEMA Vakfı, Kütahya Tavşanlı Gümüşköy''deki maden işletmesinde atık havuzunun çökmesinin altındaki nedenlerin 2005 yılından bu yana Maden Yasası ve ilgili yönetmeliklerde yapılan değişikliklerde aranması gerektiğine dikkat çekti.
3. köprünün yapımına 13 talip çıktı!3. köprünün yapımına 13 talip çıktı!23 Ağustos''ta yapılacak 3. köprü ihalesiyle ilgilenen şirketlere TAV İnşaat da eklendi. Böylece talip sayısı 13''e çıktı. TAV CEO''su Sani Şener, TAV İnşaat''ın Japon ortağıyla İstanbul''a üçüncü köprü ihale şartnamesi aldığını söyledi. Şener ayrıca, TAV İnşaat''ın Kanalistanbul''un yapımında güçlü bir ortakla yer almak istediğini kaydetti.
Tarih: 13 Mayıs 2011
Kale Fulya Showroom ile 360 Derece HizmetKale Fulya Showroom ile 360 Derece HizmetKale Grubu, mağazacılık anlayışı ile perakende sistemini yeniden düzenleyerek, örneğinin ilk mağazası olan Kale Fulya Showroom''un açılışını 12 Mayıs 2011 tarihinde yaptı.
Kale Grubu havacılıkta büyüyecekKale Grubu havacılıkta büyüyecekOkyay, havacılıkta 2015''te 300, 2020''de 700 milyon ciro hedeflediklerini açıkladı.
İSKİ 2010''da 2 milyar lira harcayarak çok önemli çevre projelerine imza attıİSKİ 2010''da 2 milyar lira harcayarak çok önemli çevre projelerine imza attıİstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, İSKİ''nin 2010 Yılı Faaliyet Raporu''nu onayladı.
Belediye Meclisi İDO''nun özelleştirilmesini onayladıBelediye Meclisi İDO''nun özelleştirilmesini onayladıİstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, İDO''nun özelleştirilmesine onay verdi.
Heykeller bundan korksun! Trafik, müstehcenlik, Ankara''dan gelenlerHeykeller bundan korksun! Trafik, müstehcenlik, Ankara''dan gelenlerİnsanlık Anıtı''nın yıkımıyla gündeme gelen Kars''ın AKP''li Belediye Başkanı Bozkuş icraatını savundu: Ankara''dan birileri geldiğinde heykeller bulundukları yerden geçici süreyle kaldırılıyormuş.
Hatay''da Fransızlardan sonra ilk kazıHatay''da Fransızlardan sonra ilk kazıFransız işgalinden sonra Hatay''da yapılan ve tamamı Türk arkeologlarından oluşan heyet genç antik dünyanın dört önemli şehrinden biri olarak kabul edilen Antiocheia''ya ait kalıntıları gün yüze çıkardı.
Türkiye''nin zehir haritası Türkiye''nin zehir haritası Kütahya''daki siyanürlü atık barajının yıkılması, Türkiye''nin beş bölgesinde daha faaliyet gösteren maden işletmelerinde yaşanabilecek felaketlerin habercisi sayılıyor.
"Fukuşima''da bir reaktörde daha erime!""Fukuşima''da bir reaktörde daha erime!"Greenpeace: "Japonya Fukuşima Nükleer Santrali''nde yaşanan felaket kontrol altına alınamadan devam ediyor."
Çağdaş Evliya Çelebiler aranıyor!Çağdaş Evliya Çelebiler aranıyor!Hayalimdeki Yolculuk yarışması genç gezginlere benzersiz bir fırsat sunuyor. "Hayalimdeki Yolculuk" ile 400 yıl önce yaşamış Evliya Çelebi''nin izinden yeni kuşakların seyahat hayallerinin geliştirilmesi ve gerçekleştirilmesi hedefleniyor.
Ergene İnisiyatifleri 2. toplantıyı yapıyorErgene İnisiyatifleri 2. toplantıyı yapıyorErgene İnisiyatifleri, doğanın dilini hak arama mücadelesinde etkin kılmak için başlattıkları eğitim çalışmalarına bugün Çerkezköy''de devam edecek.
Küçük depremin büyük yıkımıKüçük depremin büyük yıkımıİspanya önceki gece tarihi Lorca kasabasını vuran görece küçük depremlerin yarattığı büyük yıkımın şokunu yaşıyor.
Mecanoo Moskova''da Yer Alan Ulusal Fen ve Teknoloji Üniversitesi İçin Yeni Bir Kampüs Tasarlıyor Mecanoo Moskova''da Yer Alan Ulusal Fen ve Teknoloji Üniversitesi İçin Yeni Bir Kampüs Tasarlıyor Mecanoo, Rusya''nın önde gelen üniversitelerinden bir olan Ulusal Fen ve Teknoloji Üniversitesi (MISiS)''nin yeni kampüsü için düzenlenen uluslararası proje yarışmasını kazandı. 100 dönümlük alanda yer alan kampüs, Rusya''nın 20 yıl içerisinde 300.000 yeni sakininin yer alması beklenen yerleşim bölgesinde yer alacak.
Bir kanal projesi daha geliyorBir kanal projesi daha geliyorBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan''ın kanal projesini açıklamasıyla birlikte Kanal İstanbul, ülke gündemine oturmayı başardı. Türkiye, İstanbul''a yapılacak olan bu dev kanalı konuşurken benzer bir proje de Bursa''dan geldi.
Arjantin''de 30 bin kitapla Babil Kulesi yapıldıArjantin''de 30 bin kitapla Babil Kulesi yapıldıBu sene UNESCO tarafından Dünya Kitap Başkenti seçilen Arjantin''in başkenti "Buenos Aires"te, meşhur Babil Kulesi 30 bin kitap kullanılarak yapıldı.
Altın lobisi siyanürü dayatıyorAltın lobisi siyanürü dayatıyorMetalurji Mühendisleri Odası Genel Sekreteri Hüseyin Savaş, uluslararası altın lobisinin siyanürle altın ve gümüş madeni çıkarılmasını uluslararası altın lobilerinin desteklediğini ve yeni yöntemler bulunmasını engellediklerini söyledi.
Yıkımdan önce sanatçılar devredeYıkımdan önce sanatçılar devredeGalatasaray''daki terk edilmiş bina 15 günlüğüne bir sanat mekanı oldu. Ressamlar, grafiti sanatçıları ve bağımsız inisiyatifler, binanın altı katına yayılan etkileyici bir sergi oluşturdu. Bugün açılan sergi bitince, bina yıkılacak!
Yeşil Ekonomi Zirvesi İstanbul''daYeşil Ekonomi Zirvesi İstanbul''daEnerji verimliliği ve çevreci yaklaşımla dünyada yeni bir başlangıca imza atmayı hedefleyen Enerji Verimliliği Derneği (ENVERDER), Türkiye Enerji Meclisi ve CNR Holding''in öncülük ettiği, gelecek yıl dünyanın dikkatini çekecek ''Uluslararası Yeşil Ekonomi Zirvesi, Konferansı ve Fuarı'' için geri sayım başladı.
Mimar ve mühendisler hakları için yürüyecekMimar ve mühendisler hakları için yürüyecekTMMOB 15 Mayıs 2011 pazar günü yapacağı, "Mühendis, Mimar ve Şehir Plancılarının Ekonomik ve Demokratik Talepleri" adı altında Ankara''da yürüyecekler.
"Gazete Solfasol" Çıktı"Gazete Solfasol" ÇıktıKendilerini "Ankara''nın gayriresmi gazetesi" olarak tanımlayan Gazete Solfasol''ün ilk sayısı 1 Mayıs 2011''de çıktı.
‘Siyanürden kaçın''‘Siyanürden kaçın''Kütahya kent merkezine 34 kilometre uzaklıktaki gümüş üretimi yapılan Eti Gümüş A.Ş.''ye ait tesislerdeki siyanür barajında çöken setin onarımı ve 5 numaralı yeni havuz inşaatının yapım çalışmaları aralıksız sürüyor.
Dünyanın en garip otelleriDünyanın en garip otelleriBu odalarda konaklamak gerçekten benzersiz bir tecrübe!
MoMA, American Folk Art Museum''ı Satın AldıMoMA, American Folk Art Museum''ı Satın AldıNew York Times''ın haberine göre Modern Sanatlar Müzesi, para sıkıntısı içinde olan komşusu American Folk Art Museum''ı satın alıyor.
Bir Michigan projesi: New İstanbul Bir Michigan projesi: New İstanbul Erdoğan''ın Avrupa yakası için hazırladığı proje daha önce de gündeme gelmişti. Konut A.Ş. tarafından Michigan Üniversitesi''ne hazırlatılan projenin adı "New Istanbul". Görselleri de Başbakan''ın gösterdikleriyle aynı.
Beş medeniyet bir şehirBeş medeniyet bir şehirDünyaya hükmetmiş imparatorların gönlünde taht kuran İstanbul, onların yaptırdığı eserlere ev sahipliği ediyor. ''İmparatorlar İstanbul''da: Hitit''ten Osmanlı''ya'' sergisinde 210 kadim eser sergileniyor.
Mardin''de 2''si butik 8 otel yatırımı yapılıyorMardin''de 2''si butik 8 otel yatırımı yapılıyor2010''da 90 bini yabancı 1.1 milyon turist geldi, bu yıl 1.3 milyon kişi bekleniyor.
Pedala Kuvvet!Pedala Kuvvet!Bir yeri keşfetmenin, orayı bisikletle gezmek kadar iyi bir yolu yoktur. Amerika''da Mayıs ayı "Milli Bisiklet Ayı", ama bisikletle ulaşımın dünya çapında kutlanmaması için hiçbir sebep yok! Çok sevgili iki tekerlekli dostumuz onuruna, işte her bisikletçinin listesinde olması gereken, dünyanın farklı yerlerinden 10 rota... Isle of Wight, Britanya''nın en değişken bölgelerinden biri ve bisiklet sürmek için tam bir cennet. Yemyeşil kadife gibi tepeler denize iniyor, dar yollar muntazam çalıların, derin ve gizemli derelerin arasından geçiyor ve adanın en çarpıcı özelliği olan beyaz kireçtaşı uçurum göz alabildiğine uzanıyor.
"Kütahya''da önlem alınmamış""Kütahya''da önlem alınmamış"Kütahya''da incelemeler yapan Greenpeace uzmanları bölgede önlem alınmadığına dikkat çekiyorlar.
Şehir kültüründen partilere kırık notŞehir kültüründen partilere kırık notMeclis''te grubu bulunan üç siyasi parti temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen ''Kültür Mirası ve Kentsel Gelişim'' panelinde meydanlardaki seçim atmosferi Pera Müzesi''nin konferans salonuna da yansıdı. Panele katılan hocalar Doğan Kuban ve Zekai Görgülü siyasi partilere ''kırık not'' verdi.
İstanbul''un iki yakasına iki yeni şehir geliyorİstanbul''un iki yakasına iki yeni şehir geliyorBaşbakan Tayyip Erdoğan, ''çılgın proje'' Kanal İstanbul''dan sonra şimdi de İstanbul''a iki yeni şehir projesini kamuoyuna açıkladı. Birer milyon nüfuslu iki şehirden Avrupa yakasında kurulacak olanı Karadeniz kıyısında, eski taşocaklarında inşa edilecek. Projeyle İstanbul''un finans merkezi olma hedefinin güçleneceğini kaydeden Erdoğan, "İstanbul''un ruhuna, fizikî yapısına ve çevreye zarar verilmeyecek" dedi. İki şehre ilişkin detaylar verilmezken amacın deprem riski olan yerlerdeki vatandaşların buralara taşınması olduğu belirtildi.
Marmara Denizi''ne bir kanal projesi dahaMarmara Denizi''ne bir kanal projesi dahaBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan''ın kanal projesini açıklamasıyla birlikte Kanal İstanbul, ülke gündemine oturmayı başardı. Türkiye, İstanbul''a yapılacak olan bu dev kanalı konuşurken benzer bir proje de Bursa''dan geldi.
İzmir''in çılgın projesinin temeli pazara atılıyorİzmir''in çılgın projesinin temeli pazara atılıyorİzmir''in ''çılgın projesi'' olarak adlandırılan Çandarlı Limanı''nın temel atma töreni hafta sonunda yapılacak. Dünyanın en büyük 10 limanından biri olacak limana aynı anda 6 dev gemi yanaşacak. Bu yatırımla Türkiye''nin konteynır kapasitesi 3 kat artacak.
İran''ın nükleer santrali çalışmaya başladıİran''ın nükleer santrali çalışmaya başladıRusya, İran''da Buşehr nükleer santralinde ilk reaktörün çalışmaya başladığını açıkladı.
İstanbul''a iki yeni şehir paketini açtı 100 milyar liralık deprem hesabı yaptıİstanbul''a iki yeni şehir paketini açtı 100 milyar liralık deprem hesabı yaptıBaşbakan Tayyip Erdoğan, toplam 1-1.5 milyon kişinin yaşayacağı ‘İstanbul''a 2 yeni şehir''den birini Anadolu, diğerini de Avrupa yakasına Karadeniz Kıyısı''na taş ocaklarının bulunduğu bölgeye kuracaklarını açıkladı.
İDO''nun devrine onayİDO''nun devrine onayRekabet Kurulu, hisse devrine onayı verdi.
İnsanı temel alan tasarımlarİnsanı temel alan tasarımlarİnsanı temel alan mimariler bugüne kadar çok dikkat çekti ancak insanlık tarihine hiç bu kadar inilmedi. Temasını mitoz bölünmeden alan hastaneden, yeryüzü kabuğunu tasvir eden galeriye kadar farklı projeler mimarların yeni ilham kaynağı...
Duble yolları eleştirdi, Başbakan''a hakaretten alıkonulduDuble yolları eleştirdi, Başbakan''a hakaretten alıkonulduMuğla''nın Marmaris İlçesi''nde devam eden duble yol çalışmalarının ağaç katliamına neden olduğunu savunurken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan''a hakaret ettiği ileri sürülen turizmci Özlem Önem Alınmışel, iddiaya göre tartıştığı Ak Parti Akyaka Belde Başkanı Mehmet Gümüş''ün şikayeti üzerine, savcılık talimatıyla polis tarafından yolu kesilerek 2 saat alıkonuldu.
İspanya''da depremİspanya''da depremMurcia kentinin Lorca ilçesinde iki ayrı deprem sonrasında binalar çöktü; ilk belirlemelere göre 10 kişi hayatını kaybetti.
Siyanür için 4 yıl önce davaSiyanür için 4 yıl önce davaAtık havuzunda meydana gelen kazayla gündeme gelen Kütahya''daki siyanür tehlikesi için köylülerin 4 yıl önce dava açtığı ortaya çıktı.
 Antakya''yı büyükşehir heyecanı sardı Antakya''yı büyükşehir heyecanı sardıİnançlar kavşağındaki kent, 750 bini aşan nüfusuyla Başbakan''ın sözünü verdiği ''büyükşehir'' olmaya hazırlanıyor... Belediye şimdiden büyükşehir olduklarında hayata geçecek projeleri de ardı ardına sıralamış durumda...
DHMİ''ye Fransa''dan ödülDHMİ''ye Fransa''dan ödülDHMİ, Fransa''nın başkenti Paris''te düzenlenen Uluslararası Ticaret Liderleri Kulübü''nün "Yeni Milenyum Ödülü"ne layık görüldü.
Başbakan Ağaoğlu''nu işaret etti, o ne cevap verdi?Başbakan Ağaoğlu''nu işaret etti, o ne cevap verdi?Başbakan Erdoğan''ın bugün iki yeni şehir projesini açıkladığı toplantıda kendisine yönelik "Ağaoğlu belki de bu işe girersin" sözlerini hurriyet.com.tr''ye değerlendiren Ağaoğlu, "sağolsun Başbakanımız bizi onore etti. Dediği gibi orada yapılacak projelerle ilgileneceğim."
Zaha Hadid, Londra Silüetini Değiştirme Konusundaki Hırsını Gözler Önüne SerdiZaha Hadid, Londra Silüetini Değiştirme Konusundaki Hırsını Gözler Önüne SerdiZaha Hadid, Libya ve Mısır''daki projelerinin çöküşüne karşılık Londra''daki yüksek katlı ticaret binası projelerini kazanmak istiyor.
Sorunsuz Bir Yarışma Var mı?Sorunsuz Bir Yarışma Var mı?Konumu ve özelliği açısından kentin önemli alanları/bölgeleri devletin başındakilerin her daim gündemine alınır ve oralara bir şeyler yapılmak istenir. Çamlıca Tepesi de bunlardan bir tanesi. 268 m yüksekliğinde, İstanbul''un yedi tepesinden biri. Bilindiği üzere bu tepede TV verici kuleleri yer alıyor ve 2009 yılından bu yana kentte görüntü kirliliği yaratması ve sağlık açısından risk taşıması nedeni ile bu kulelerin yıkılarak yerine tek bir tane kule yapılması düşünülüyor. Konuya ilişkin son olarak da yaklaşık 1 ay önce açılan fikir projesi yarışması gündeme geldi.
MVRDV, Çin''deki Karikatür ve Animasyon Müzesi Yarışmasını KazandıMVRDV, Çin''deki Karikatür ve Animasyon Müzesi Yarışmasını KazandıAlman firma MVRDV, 8 adet dev balon biçimindeki tasarımı ile Çin, Hongzhou''da Karikatür ve Animasyon Müzesi tasarımı yarışmasını kazandı.
Dışarıda iktidar deviren tweetler ''Çılgın Proje''yi neyledi?Her zaman olduğu gibi yine Kanal İstanbul projesinde de Twitter iş görmüş. Öyle ki gönderilerin bazıları olumlu, bazıları olumsuz ve hatta dalga geçenleriyle Twitter''ın dünyayı kapsayan "en çok tweetlenenler" listesine girmiş.
Çin''de Yasak Şehir''i soydularÇin''in eski imparatorlarının yaşadığı Yasak Şehir (İmparatorluk Sarayı) müzesinden altın ve mücevherden yapılmış 9 eser çalındı.
"Siyanürle madencilik yasaklanmalı..."WWF Türkiye: "Siyanürle madencilik Avrupa Birliği''nde olduğu gibi Türkiye''de de yasaklanmalıdır."
İklim paneliBahçeşehir Üniversitesi Çevre Kulübü ve Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomik ve Toplumsal Araştırmalar Merkezi, dünyadaki yaşam için giderek büyüyen bir tehdit olan "Küresel İklim Değişikliği" konusunda bir panel düzenliyor.
Erdoğan''ın İstanbul aşkı!Başbakan Tayyip Erdoğan 1994''te Refah Partisi''nden İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı seçildi. Göreve gelişinin 60. gününde Milliyet gazetesi için kendisiyle bir "Pazar Söyleşisi" yapmıştım.
TOKİ''ye Gana''dan davet varGana Su Kaynakları, Bayındırlık ve İskan Bakanı, TOKİ''yi ülkesinde konut yapımına davet etti.
"İstanbul''u en kolay ulaşılır şehir yapacağız"THY Genel Müdürü Temel Kotil, Sivas''ta yaptığı açıklamada İstanbul''u dünyanın en kolay ulaşılan şehri, Ankara''yı da dünyada en kolay ulaşılan başkent yapmak istediklerini bildirdi. "İstanbul''u, dünyanın en kolay ulaşılan şehri yapmak istiyoruz. Amacımız en azından her şehre günde 2 sefer yapmak, sabahakşam sefer yapmak. Böylece İstanbul''a gidip gelmek daha rahat oluyor. Ankara''yı da dünyada en kolay ulaşılan başkent yapmak istiyoruz'''' dedi. İlk çeyrek bilançosunu açıklayan THY, bu dönemde cirosunu yüzde 27 artırarak 2.1 milyar TL''ye çıkardı.
Tarih: 13 Mayıs 2011 Kaynak: Sabah
Sami Yen Yatır Değil, Trafo Yüzünden Yıkılamıyor!Twitter''da ''altnda yatır olduğu için yıkılmıyor'' espirilerine neden olan Ali Sami Yen stadının ayakta kalan son kısmı, bu bölümde yer alan trafo nedeni ile yıkılamıyor.
EXPO''da Sambacı ve Ruslarla kapışacağızEXPO 2020 içinh İzmir lehine çok önemli bir gelişme BIE (Uluslar arası Sergiler Bürosu)''nda oldu. Bir Türk, Necil Nedimoğlu artık BIE''nın Genel Başkan yardımcılarından biri.
Bizim evde sergi açmışlarYıkım 2011''i ağırlayan bu küçük apartman benim de bütün yirmili yaşlarımın ev sahibi olmuştu.
Ali Sami Yen''e park yapılsınYıkılan Ali Sami Yen Stadı''nın alanı ve yanındaki 60 dönümlük arsaya gökdelenler değil, park yapılmasını destekleyelim!
Bu da Kanada''nın ''çılgın projesi''Kanada, Türkiye''nin bir buçuk katı büyüklüğündeki topraklarda 80 milyar dolarlık bir projeye start verdi.
İki yeni şehir uzmanları ikiye böldüMimar Sinan Genim maden ocaklarının bulunduğu bölgenin doğru seçim olduğunu söylerken, Şehir Plancısı Murat Yalçıntan bunun İstanbul''un intiharı olduğunu savunuyor.
Myanmar''daki Türk şehitliği "arazi" olmuşBirinci Dünya Savaşı sırasında İngilizlere esir düşen 12 bin 500 Türk askerinden bin 500''ü çalıştırılmak üzere götürüldükleri Myanmar''da şehit düşer. Kahraman Türk askerleri için yapılan şehitliğin durumu bugün içler acısı. TRT Haber''de yayınlanan ''Uçuyo-rum'' programının gündeme taşıdığı şehitlik bir araziyi andırıyor. Mezar taşlarının bile olmadığı şehitlikte inekler otluyor.
"İzmir''e çılgınlık, İzmir''e Gerdanlık" Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp bir yüksek mühendis ve aynı zamanda bir kent bilimci. Alp''e göre, İzmir''e bir gerdanlık takılması, İzmir''in de bir çılgınlık yapması kaçınılmaz...
"Denizli 2023''e hazır"AK Parti Denizli milletvekili adayı Nihat Zeybekci, kentin çılgın projelerini 29 başlık altında topladı, "Hepsini yapacağız" dedi.
Bir İstanbul''u kurtarmadan..Başbakan, İstanbul''a iki İstanbul daha ekleme projesini de açıkladı. Bu, İstanbul''da yaşayanlara sorulmamış bir proje.
Takvim
<<Mayıs 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.