Haberler

15 Nisan 2011, Cuma

Elektrik Şebekesinden Metro HaritasıElektrik Şebekesinden Metro Haritasıİstanbul''da senelerdir süren ve kentin önemli noktalarını şantiye alanına çeviren metro çalışmalarının ne zaman tamamlanacağı halen netleşmiş değil. Diğer bir yandan dünyanın ilk metro sistemine 1863''te sahip olan Londra kentinin metro inşasından bu yana tam 148 yıl geçmiş ve halen metro sistemleri işlevini sürdürüyor. Londra oldukça büyük bir kent olması nedeni ile sahip olduğu metro sistemi de o denli geniş alanlara yayılıyor. 19. yüzyıldan bu yana Londra yönetimi metro sistemlerini oluşturmak ve metro hatlarını kullanıcılara en iyi şekilde aktarabilmek adına haritalamalarda farklı yöntemler kullanmış. Haberin Devamı
Saddam''ın Irak''taki en büyük sarayı yenileniyorSaddam''ın Irak''taki en büyük sarayı yenileniyorGeçen yıl Libya''da düzenlenen 32''nci Arap Ligi Zirvesi için biraraya gelen 22 Arap ülkesinin başbakanı, bu yıl Ağustos ayında Irak''ın devrik lideri Saddam Hüseyin''in Bağdat''taki Cumhuriyet Sarayı''nda ağırlanacak. Sarayı Arap Ligi için kongre merkezine dönüştürecek olan şirket ise başkentte daha önce Başbakanlık misafirhanesini inşa eden Ankaralı Görkem İnşaat.
Sabancı, yakın coğrafyada fabrika bakıyorSabancı, yakın coğrafyada fabrika bakıyorGöçmen, çimentoda yeni satın alma çalışmalarının şekillenmek üzere olduğunu açıkladı
Rekor kırıldıRekor kırıldıTüm dünyada Facebook kullanıcıları bir gün içinde, 80 binden fazla yorum girerek bir rekora imza attı.
"Radyasyonun uzun süreli etkileri""Radyasyonun uzun süreli etkileri"Columbia Üniversitesi Radyolojik Araştırma Merkezi''nden David Brenner, Fukuşima nükleer santralinde yaşanan radyasyonun uzun süreli etkilerine dikkat edilmesi gerektiğini ve radyasyon tehdidinin henüz geçmediğini belirten bir makale kaleme aldı.
Paris''in altında 6 milyon insan iskeletiParis''in altında 6 milyon insan iskeletiParis''in üstü kadar altı da turist çekiyor. Ahmet Kaya ve Yılmaz Güney''in mezarının da bulunduğu Pére Lachaise; Chopin, Oscar Wilde, Moliére, Balzac, Jim Morrison, La Fontaine ve Proust gibi isimlerin sessiz misafirhanesi. Dar koridorlarına sağlı sollu 6 milyon insan iskeletinin istif edildiği Catacombre yeraltı mezarlığı ise Fransız tarihinin geçmişi üzerine suskun bir dinleti sunuyor.
"Acil önlem alınmalı""Acil önlem alınmalı"Greenpeace, Japonya''daki kazanın derecesinin 7''ye çıkarılmasında geç kalındığını düşünüyor ve etkilenen nüfuslar için acil koruyucu önlemler alınması çağrısında bulunuyor.
Türk turizmine Hollanda''dan ödülTürk turizmine Hollanda''dan ödülHollandalılar Türkiye''yi uçakla gidilen en iyi destinasyon seçti.
Nükleer karşıtı tepkiler büyüyorNükleer karşıtı tepkiler büyüyorFukuşima Nükleer Santralı''nda yaşananlar Japonları ve Hintlileri kızdırdı...
Minareyi yapan dekorasyonu hazırlarMinareyi yapan dekorasyonu hazırlarCamiler günlük hayatımızın vazgeçilmez parçası. Haliyle iç dekorasyonları da önemli. İkinci Cami Donanımları Fuarı''ndan hem konforlu hem şık ibadethaneler için alternatifler...
Bir altı minare de Arnavutköy''deBir altı minare de Arnavutköy''deGeçtiğimiz hafta "Sanmayın ki altı minare yalnızca Sultanahmet''te" dedik, Türkiye''de üç tane altı minareli cami olduğunu söyledik. 1 Nisan''da yayınlanan haberin ardından gelen şaka gibi bir e-postayla irkildik: "Bir tane cami de Arnavutköy''de var. Taşoluk Yeşil Camii." Tabii düştük Arnavutköy yollarına. Şimdi korkumuz, altı minareli beşinci caminin ortaya çıkması! Her şey geçen hafta "Sanmayın ki altı minare yalnızca Sultanahmet''te" haberiyle başladı.
Merinos AKKM''den uluslararası başarıMerinos AKKM''den uluslararası başarıKongre ve toplantı sektöründe uluslararası otorite olan ve 53 ülkede 170 üyesi bulunan Uluslararası Kongre Merkezleri Birliği (AIPC), Türkiye''de İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı''nın ardından Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi''ni de üyeliğe kabul etti.
McDowell & Benedetti En Büyük Planlama İşini KaptıMcDowell & Benedetti En Büyük Planlama İşini KaptıMcDowell & Benedetti, Staffordshire, Uttoxeter merkezinde JCB fabrika alanını planlayacak.
Mamak çöplüğü 15 bin fidanla yeşerdi Mamak çöplüğü 15 bin fidanla yeşerdi İl Çevre ve Orman Müdürlüğü ve Ankara Büyükşehir Belediyesinin ortak çalışmasıyla Mamak çöplüğü ve çevresi 15 bin fidanla yeşillendirildi.
Nisan karı kış turizmine yaradıNisan karı kış turizmine yaradıErzurum''da kayak sezonunu kapatmaya hazırlanan oteller nisan ayında yağan karla tekrar hareketlenmeye başladı.
Kapalı Çarşı''yı kim kurtaracak?Kapalı Çarşı''yı kim kurtaracak?ABD''nin prestijli gazetelerinden New York Times, Kapalı Çarşı''yı ziyaret ederek tarihi çarşının acil çözüm bekleyen sorunlarını anlattı.
İstinat duvarı çöktü, apartman tahliye edildi İstinat duvarı çöktü, apartman tahliye edildi Zonguldak''ta spor salonu inşaatının istinat duvarı çöktü. 14 ailenin yaşadığı apartman sakinleri korku dolu anlar yaşadı.
İBB ve İETT''nin "2010 Yılı Faaliyet Raporu" onaylandı İBB ve İETT''nin "2010 Yılı Faaliyet Raporu" onaylandı İBB ve İETT''nin "2010 Yılı Faaliyet Raporu"nu Belediye Meclisi''ne sunan Başkan Kadir Topbaş, yaptıkları yatırımlarla raylı sistemin ulaşımdaki payını yüzde 8''den yüzde 13''e çıkardıklarını belirterek, "Yapımı devam eden 52.5 kilometrelik raylı sistemle birlikte Marmaray da 2014 yılına kadar devreye girecek. İstanbul''un toplam raylı sistem uzunluğu 230 kilometreyi aşacak" dedi.
Gaziemir ‘kalbine'' yeniden kavuşuyorGaziemir ‘kalbine'' yeniden kavuşuyorGaziemir Belediyesi''nin projesi, yakın zamana kadar ilçenin kalbi olan AbdullahArda Meydanı''nı canlandıracak, Avrupa''nın en güzel meydanlarına benzetecek.
Maltepe, Kartal sahilinde dolguMaltepe, Kartal sahilinde dolguBüyükşehir Belediyesi, Kartal ve Maltepe ilçeleri sahilinin tamamını kapsayan Çetin Emeç Bulvarı, Caddebostan-Pendik Sahilyolu ile Turgut Özal Bulvarı''nı içeren alanı dolgu yapacak.
Bursa, Kocaeli, Sakarya havzası, ''Detroit'' olsunBursa, Kocaeli, Sakarya havzası, ''Detroit'' olsunBakan Ergün, "Hurda indirimini, yeni finansal uygulamalar ortaya konulduğunda yapabiliriz" dedi.
Çorlu Deresi zehir saçıyorÇorlu Deresi zehir saçıyorFabrikaların bıraktığı kimyasal atıklar nedeniyle çevresine zehir saçan Çorlu Deresi''nin kansere neden olduğu iddia ediliyor.
Önce kendini keşfet sonra evini dekore etÖnce kendini keşfet sonra evini dekore etAmerika''da yayınlanan Reader''s Digest isimli dergi, evini dekore ederken zorluk çekenlere ipuçları veriyor. İşe kendinizi tanımakla başlayın. Nelerden hoşlanıyorsunuz, en değerli eşyanız hangisi, gardırobunuzda neler var? Bütün bu soruların cevabını bulunca, evinizi nasıl dekore edeceğinizi biliyorsunuz demektir.
Erdoğan "Çılgın Proje"yi yarın açıklıyorErdoğan "Çılgın Proje"yi yarın açıklıyorBaşbakan Erdoğan ''Çılgın'' projesini yani Yüzyılın Projesi''ni yarın açıklıyor. Projenin ne olacağına dair ise daha önce iki iddia ortaya atıldı.
Sağlıklı Kentler Birliği Bursa''da toplandıSağlıklı Kentler Birliği Bursa''da toplandıSağlıklı Kentler Birliği''nin "Kentleşme ve Kentlerde Yaşam" temalı konferansı, Bursa Büyükşehir Belediyesi''nin ev sahipliğinde yapıldı. 14 Nisan 2011 Perşembe 14:09 tarihinde eklendi.
BASF Poliüretan''ın Yeni Showroom''unu Yılmaz Zenger TasarladıBASF Poliüretan''ın Yeni Showroom''unu Yılmaz Zenger TasarladıBASF''in, poliüretan operasyonel birimi olan BASF Poliüretan''nın İstanbul Pendik''deki sistem evinin Showroom''u yenilendi. Projeye ünlü mimar ve tasarımcı Yılmaz Zenger, tasarımlarıyla hayat verdi. Kendi projelerinde de poliüretana yer veren Zenger, mekanda, teşhir edilen ürünler bir yana herşeyi poliüretandan tasarladı.
Mahalleye asansörle çıkılacak Mahalleye asansörle çıkılacak Karabük Belediyesi, vatandaşların yaya olarak ulaşmakta güçlük çektiği mahalleye asansör yapıyor. Belediye Başkanı Rafet Vergili, ayrıca buna benzer dik yolları olan Yenişehir ve Esentepe mahallelerine yürüyen merdiven projesi hazırladıklarını kaydetti.
Oyuncak eve imar şokuOyuncak eve imar şokuİngiltere''de Abigail Gent adındaki küçük kıza, 3. yaş günü için ailesi tarafından oyun evi Wendy house hediye edildi. Ancak oyun evi, belediye meclisinin ''imar'' iznine takıldı. Bir şirkette yönetici pozisyonundaki Richard Gent, olayın bürokrasi çılgınlığının son ispatı olduğunu söyledi. Buna karşın meclis üyeleri aileye son olarak bir mektup göndererek, küçük kız için yapılan evin imar izninin alınmasını istiyor. Belediye Meclisi, hayvanların beslendiği mekanlarda bu gibi yerlerin ahır görünümü verdiği, bu yüzden evin imar ve iskan müdürlüğünün izni olmadan yapıldığı kanaatinde.
Tarih: 15 Nisan 2011 Kaynak: Yeni Şafak
Seçim öncesi kaçak yapı yıkımlarında olaylar çıktı Seçim öncesi kaçak yapı yıkımlarında olaylar çıktı Bursa''nın merkez Yıldırım ilçesinde 7 mahallede gerçekleştirilen yıkımlarda kaçak yapı sahipleri ile güvenlik güçleri arasında olaylar yaşandı. Belediye ekiplerine karşı koyan bazı vatandaşlar, polis tarafından engellendi. Evleri yıkılan kişiler baygınlık geçirdi.
Yenilenebilir enerji güçleniyorYenilenebilir enerji güçleniyorDünya Ekonomik Forumu''nun (WEF) hazırladığı rapora göre, yenilenebilir enerji projelerine küresel yatırım geçen yıl önemli oranda artış gösterdi.
Yaşamın kıyısındaki Kibera, Topbaş''ın ziyareti ile dünya gündeminde Yaşamın kıyısındaki Kibera, Topbaş''ın ziyareti ile dünya gündeminde Ulaşımdan çevreye, kültürden spora kadar İstanbul''un tüm sorunlarının çözümü için azami gayret sarf eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, vizyon sahibi kişiliğiyle Başkanlığı''na seçildiği UCLG ve UNACLA gibi uluslararası örgütlerin Başkanı olarak da dünya çapındaki yerel sorunlarla da yakından ilgileniyor.
İzmir, dünyanın karşısına çıkacakİzmir, dünyanın karşısına çıkacakTürkiye''nin ilk ‘sakin'' kenti Seferihisar, Haziran 2013''te, Cittaslow üyelerine ev sahipliği yapacak. 23 ülkeden toplam 140 belediye başkanı konuk olacak.
Welsh Mimarlık Okulu, Sürdürülebilir Merkezi Tamamladı Welsh Mimarlık Okulu, Sürdürülebilir Merkezi Tamamladı Sürdürülebilir bina ürünlerini araştıracak yeni merkez Shotton, Tata Sttel''de açıldı.
3,5 milyon eve elektrik sağlayacaklar3,5 milyon eve elektrik sağlayacaklarRWE & TURCAS tarafından Denizli''nin Kaklık Beldesi''nde kurulacak Doğalgaz Kombine Çevrim Elektrik Santrali''nin temeli atıldı.
Şanghay''da 5 Osmanlı ajanı Şanghay''da 5 Osmanlı ajanı Osmanlının son döneminde İttihat ve Terakki lideri Enver Paşa''nın Pantürkizm ideali için Orta Asya''ya gizli görev ile gönderilen 5 ajanının, bölgede köşeye sıkışınca soluğu aldıkları Şanghay''da yaşadıkları yer, bugün şehrin en güzel noktalarından birine dönüşmek üzere inşaat halinde.
Emekli mekikler müzeyeEmekli mekikler müzeyeNasa emekliye ayırdığı uzay mekiklerinin hangi müzelere gideceğini açıkladı.
İpek Yolu''na Demiryolu Entegrasyonuİpek Yolu''na Demiryolu EntegrasyonuYükselişte olan Çin ve Avrasya''ya karşı güçlü duran Avrupa dünyanın yeni ekonomik merkezi olmaya hazırlanıyor.
Mimarinin Suya Yansıması Mimarinin Suya Yansıması Dünya Su Günü, geçtiğimiz ayın 22''sinde dünya çapında çeşitli etkinliklerle kutlandı. Biz de gerçekten özel bir mimariye sahip ve suyla alakalı olan on yapıyı inceledik. Avrupa ile Asya''yı bağlayan metropol İstanbul''un görülmeye değer yapılarından biri olan Yerebatan Sarnıcı, I. Justinyen zamanında civardaki saraylara su sağlamak için inşa edilmiş olan antik mühendislik harikalarından biri. Yapıyı, eski yapılardan devşirilen malzemelerden yapılmış 336 adet kolon ayakta tutuyor. Sarnıca zamanında kilometrelerce uzaktan gelen su, gerektiğinde tüm İstanbul''a bile aylarca yetecek kadar çoktu. Antik imparatorluğun çöküşü ile, sarnıç yüzyıllarca sessizliğe gömüldü ve 1500''lü yıllarda Hollandalı bir gezgin tarafından yeniden keşfedilerek batı tarafından tanındı.
Başkentin En İyi Binaları New London Ödülleri ile Onurlandırılıyor Başkentin En İyi Binaları New London Ödülleri ile Onurlandırılıyor New York, Paris ve Edinburg''dan gelen jüri üyeleri kazanan 12 projeyi belirledi.
Türk taksisinin New York''ta ''engel''i kalmadıTürk taksisinin New York''ta ''engel''i kalmadı1 Ekim 2014''ten itibaren New York''taki tüm taksilerin tekerlekli sandalye erişimine uygun olma şartı getirilecek.
Kadifekale göründüKadifekale göründüKent dönüşümü çalışmaları kapsamında yıkımların sürdüğü ve bugüne kadar 5 bin kamyonluk molozun çıkarıldığı Kadifekale, Yeşildere Caddesi''nden net olarak görünmeye başladı.
İmralı İskelesi kaldırılıyorİmralı İskelesi kaldırılıyor11 yıl önce Öcalan''ın gelişiyle sivil gemilere kapanan iskelenin yerine bölgeye park yapılacak.
Hilal, aktarmada yeni merkez olacakHilal, aktarmada yeni merkez olacakİzmir Büyükşehir Belediyesi''nin TCDD ile ortaklaşa hayata geçirdiği İZBAN Projesi''nin geçtiğimiz günlerde hizmete alınmasının ardından Halkapınar''daki aktarma İstasyonu''nda yaşanan sıkışıklığı gidermek amacıyla Kemer ile Halkapınar arasına yapılması gündeme gelen aktarma istasyonunun yeri belli oldu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Halkapınar''ı rahatlatmak amacıyla inşa edilecek olan aktarma istasyonunun Hilal Metro İstasyonu''nun altına yapılacağını açıkladı.
Zaha Hadid’in Yeni Projesi Elk Grove’da Yaşayanları İkiye BöldüZaha Hadid’in Yeni Projesi Elk Grove’da Yaşayanları İkiye BöldüUluslararası üne sahip Zaha Hadid''in kurduğu mimarlık firması son zamanlarda popülerliğini korumaya devam ediyor.
Konut Tasarımı Yarışması''na Çağrı Konut Tasarımı Yarışması''na Çağrı Başvuru için son gün 28 Nisan.
Fener''in SarayıFener''in SarayıSporcular Başkent''e geldiğinde Divan''ın işlettiği bu 5 yıldızlı otel standardındaki mabette kalacak. Düğün, toplantı ve konser gibi organizasyonların yapılabildiği tesisten herkes faydalanabilecek.
Facebook''ta yorum rekoruFacebook''ta yorum rekoruTüm dünyadan on binlerce Facebook kullanıcısı, bir Facebook mesajına 24 saat içinde en fazla yorumu girerek Guinness Dünya Rekoru''nu kırmaya çalışarak daha yeşil bir Facebook için çağrıda bulunacak.
Moğolistan ile enerji iş birliği Moğolistan ile enerji iş birliği Enerji Bakanı Taner Yıldız ile Moğolistan Enerji Bakanı Dashdorj Zorigt arasında petrol ve doğalgaz alanında iş birliği anlaşması imzalandı. Moğol Bakan, "Ülkemizde 100 çeşit maden rezervi var" dedi.
Japonya Bir Kez Daha Sallandı Japonya Bir Kez Daha Sallandı Japonya''nın kuzeydoğusunda, 6,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Çin''in temiz enerji atağıÇin''in temiz enerji atağıPew Charitable Trusts tarafından yayınlanan rapora göre, Çin, geçtiğimiz yıl temiz enerji yatırımlarda Almanya ve ABD''nin önüne geçerek dünya lideri oldu.
Çernobil''i itiraf ettilerÇernobil''i itiraf ettilerJaponya Nükleer ve Sınai Güvenlik Ajansı''nın genel müdür yardımcısı Hidehiko Nishiyama ile Nükleer Güvenlık Komisyonu yetkilisi Kenichi Hirose, Fukuşima Daichi nükleer santralındaki felaketi, uluslararası ölçülere göre 5''den, en yüksek düzey olan 7''ye yükseltti. Nükleer tesislerde 7 düzeyi bugüne kadar sadece 1986''da Çernobil''de meydana gelen nükleer santral felaketinin ardından uygulanmıştı.
Binaların arasındaki şehre bak!Binaların arasındaki şehre bak!Akbank Sanat, bir sanatçı kooperatifi olan Société Réaliste''in ''Binaların Arasındaki Şehir'' sergisine ev sahipliği yapıyor. 07 Mayıs''a dek sürecek olan sergide, Société Réaliste Fransız sosyolog Gabriel Tarde''ın bakışından gelişen bir isimle çalışıyor. Société Réaliste kooperatifi, binaların bulunduğu yeni modern bir Olimpiya olarak şehrin insanlarına ve mimarlarına bakmak yerine ''binaların arasındaki şehre'' bakıyor. Sergi küratörü Ali Akay sergi hakkında ''Sanatçı, şehir modernizminin yükseldiği New York''un 2. Dünya Savaşı sonrasındaki devasa büyümesini ele alan King Vidor''un filmine gönderme yapıyor. İnsanlarından ve onların sözlerinden arındırılmış olan imajlarda şehir kendi başına bir dekor gibi gözümüzün önünden geçiyor. ''Amerikan Rüyası'' nın başlangıcı olan bu modernizm batı-dışından gelen göçmenlerin kurduğu ve yerleştiği bir şehir. Söz konusu göçmenlik rüyası günümüzde hala devam etmekte" diyor.
Tarih: 14 Nisan 2011 Kaynak: Yeni Şafak
Abant artık Orman Bakanlığı''na emanet Abant artık Orman Bakanlığı''na emanet Bolu Abant Tabiat Parkı''nda yaptığı çalışmalarla ekolojik sistem ve yaban hayatı tahrip ettiği için mahkeme kararıyla işletme sözleşmesi iptal edilen İl Özel İdaresi, doğa harikasının işletmesini Çevre ve Orman Bakanlığı''na devretti.
İkiçeşmelik mesaisi İkiçeşmelik mesaisi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, turizm aksı haline getirilmesi için çalışmaların sürdüğü İkiçeşmelik, Agora ve Kemeraltı bölgesinde incelemelerde bulundu. Başkan Kocaoğlu, bölgedeki tarihi dokuyu uygun düzenlemelerle yenileyip görüntüyü güzelleştireceklerini ve bölgenin turizm potansiyelini arttıracaklarını söyledi.
"Sinan''ı Anmak İçin Bir Gün Yeterli Değil""Sinan''ı Anmak İçin Bir Gün Yeterli Değil"Mimar Sinan Araştırma Merkezi Seri Konferansları''ndan üçüncüsü düzenlenen ''Kaynaklara Göre Sinan'' başlıklı konferans Prof. Dr. Suphi Saatçi''nin sunumuyla gerçekleşti.
Irak''ın Yeniden İnşası: Marsh Arap OkuluIrak''ın Yeniden İnşası: Marsh Arap OkuluSavaştan sonra altüst olmuş bir ülke nasıl yeniden inşa edilir? Mott MacDonald Marsh Arapları için bir okul yapmaya karar verdi ve toplumu köklerine bağlamak için geleneksel tekniklerin kullanımına geri döndü. Sazlarla inşa edilmiş geleneksel çatılar ve duvarlar ile bu Irak okulu son 200 yılda herhangi bir yerde inşa edilmiş olabilir. Aslında okul yepyeni ve yerli zanaatkarların inşasında büyük emeği olmasına karşın projenin tasarımı ve temini İngiliz mühendis Mott MacDonald tarafından gerçekleştirildi.
Seferi Kütüphane: BiebBus Seferi Kütüphane: BiebBus BiebBus, 7000 kitabı ve bir okuma odası ile okuldan okula gezen bir kamyon.
Filozof, "Yıldız Mimarlar"ı Yerden Yere VurduFilozof, "Yıldız Mimarlar"ı Yerden Yere VurduFilozof Roger Scruton yıldız mimarları 20 yıl içinde yıkılacak yeni binaları akladıkları için gösteriş budalası olmakla suçluyor.
İstanbul''da lale zamanıİstanbul''da lale zamanıİstanbul, bir devre adını veren, doğu kültür ve mitolojilerinde özgün bir yere sahip olan laleyle yeniden buluşuyor.
Dinleri buluşturan "BERGAMA"Dinleri buluşturan "BERGAMA"Üç bin yıllık tarihi geçmişi ile Bergama ilçesi, Müslümanlık, Hıristiyanlık ve Yahudilik''e ait önemli merkezleri bir arada bulunduruyor.
Bedenin Ev HalleriEv, tüm yaşamışlığıyla, barındırdığı tarihle kirli bir mekândır; anılarla, kişisel eşyalarla, duvarlardaki lekelerle, bedensel döküntülerle zamanın izlerini çoğaltır durmadan. Bedenin bir protezi, bir eklentisi gibidir; mekânları tamamen bedensel işlevlere göre örgütlenmiştir. Ev içi mekânların örgütlenmesinin tarihi, aynı zamanda bedenin kirli tarihidir.
Ulucami''nin vav''larıBursa''ya ne zaman yolum düşse ayaklarım beni Ulucami''ye sürükler. Bu camide arınıp durulur, bütün duvarları ve sütunları bir harfler, semboller, şifreler dünyasına dönüştüren celi sülüs, talik ve divani yazıların her birini okuyup anlamaya çalışırken zamanı unuturum.
Çin, 176 adayı ihale ile satışa çıkardıÇin hükümeti, kimsenin oturmadığı 176 adayı satışa çıkarmaya hazırlanıyor. Çin Denizcilik Bürosundan yapılan açıklamada, Çinli ya da yabancıların satışına sunulmak üzere listelenen 176 adacığın, turizm, sanayi, balıkçılık, nakliye ya da yenilenebilir enerji gibi çok çeşitli alanlarda kullanılmak üzere satışa çıkarılmasının planlandığı belirtildi. Çin Denizcilik Bürosu, aynı ada için çok sayıda müşteri çıkması halinde, en yüksek teklifi veren kişi ya da kurumun, adanın sahibi olacağını da belirtti. Adaların satışıyla ilgilenenlerin dosyalarını Çinli yetkililere iletmesi, dosyaların uzmanlarca inceleneceği kaydedildi.
Tarih: 14 Nisan 2011 Kaynak: Sabah
Ordu günleri başlıyor ORDU Günleri etkinlikleri bugün Eyüp''teki Feshane Fuar ve Kongre Merkezi''nde düzenlenecek çeşitli etkinliklerle başlıyor.
Takvim
<<Nisan 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.