Haberler

16 Mayıs 2006, Salı

Bilgi’de ARKIMEET Konferans Serisinin İlk Konuğu Kees ChristiaanseBilgi’de ARKIMEET Konferans Serisinin İlk Konuğu Kees ChristiaanseArkitera Mimarlık Merkezi ve Bilgi Üniversitesi Mimari Tasarım Yüksek Lisans Programı işbirliğiyle düzenlenen Bilgi’de ARKIMEET Konferans Serisi başlıyor. 25 Mayıs 2006 Perşembe günü saat 19:00’da İstanbul Bilgi Üniversitesi, Dolapdere Kampüsü’nde konferans verecek olan Hollandalı Mimar Kees Christiaanse ulusal ve uluslararası olmak üzere bir çok projeye imza attı. Haberin Devamı
Zaha Hadid’e Cincinnati’den ÖdülZaha Hadid’e Cincinnati’den ÖdülPritzker Ödüllü mimar Zaha Hadid, Cincinnati Güzel Sanatlara Katkı Ödülü’ne layık görüldü. Mimar, 24 Mayıs 2006 tarihinde 15.000 Dolar’lık ödülü almak üzere Cincinnati’ye gidecek.
Amerikan SeddiAmerikan SeddiABD Başkanı Bush’un kaçak göçmenleri önlemek için Meksika sınırına 10 bin ulusal muhafız yığma planına, Bush’un yakın dostu olan Meksika Devlet Başkanı Fox tepki gösterdi. Ulusal muhafızlar Irak’a da gidiyor, ancak görevleri arasında sınır koruma yok. Sınırda yer yer çelik duvarlar yükseliyor. Kongre’de görüşülen tasarıda ise sınıra boydan boya duvar örülmesi planı var.
ODTÜ Mimarlık Fakültesi Dergisi’ne İnternetten UlaşılabiliyorODTÜ Mimarlık Fakültesi Dergisi’ne İnternetten UlaşılabiliyorODTÜ Mimarlık Fakültesi Dergisi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi''nin, yılda iki kez, Haziran ve Aralık aylarında yayınladığı hakemli bir yayın organı. İnsan-çevre ilişkileri, tasarım ve planlama konularında kurama ve uygulamaya dönük yazıları içeren derginin bir süredir hazırlanmakta olan web sayfası, http://jfa.arch.metu.edu.tr adresinde Türkçe ve İngilizce olarak hizmete açıldı. 1975 senesinden bu yana yayımlanmakta olan derginin eski sayılarına da bu adresten ulaşılabilir.
Tarih: 16 Mayıs 2006 Kaynak: Mimarlar Odası Genel Merkezi
Kempinski projesinde şok!Kempinski projesinde şok!Büyükşehir Belediye Meclisi plan tadilatını reddetti. Şişli''nin onaylanan yeni 1/1000''lik ve 1/5000''lik planlarına göre Kempinski''nin yer üstündeki 27 katından 19''u imara aykırı.
2006 Betonart Mimarlık Yaz Okulu''na Başvurular Başladı2006 Betonart Mimarlık Yaz Okulu''na Başvurular BaşladıTÇMB’nin mimarlara yönelik olarak yayınladığı BETONART dergisinin çimento ve betonun alternatif kullanım olanaklarını araştırmak, çevre duyarlılığını ve fiziksel çevre kalitesini arttırmak amacıyla mimarlık bölümü öğrencileri için düzenlediği 2006 BETONART Mimarlık Yaz Okulu, 22 - 29 Temmuz 2006 tarihleri arasında Kayseri’de gerçekleştirilecek.
Joshua Prince-Ramus OMA’dan Ayrılarak Kendi Ofisini KuruyorJoshua Prince-Ramus OMA’dan Ayrılarak Kendi Ofisini KuruyorOMA’nın New York’taki ofisini yürüten Joshua Prince-Ramus buradan ayrılarak kendine yeni bir ofis kuracağını açıkladı. 10 yıllık çalışma sonrasında kendi yoluna gideceğini açıklayan mimar, New York ofisindeki takımını da beraberinde götürecek.
Fuksas Mandela Projesi’ni KazandıFuksas Mandela Projesi’ni KazandıMassimiliano Fuksas, RIBA’nın açtığı en büyük yarışmalarından biri olan, 190 milyon Pound’luk Nijerya’daki Abuja kentinde yer alan Nelson Mandela Enstitüsü Üniversite Kampüsü’nü yapmyaya hak kazandı.
Bilgili''nin Sıraevler''i rezidansa dönüşüyorBilgili''nin Sıraevler''i rezidansa dönüşüyorSerdar Bilgili, 17 milyon dolara devraldığı Sıraevler''de rezidans ve oteli yeğeni Şebnem Ercantürk''e teslim etti. ''aaa'' adlı proje 2007''de bitecek.
Arkitera Platform Sitesi Fotoğraf Yarışması SonuçlandıArkitera Platform Sitesi Fotoğraf Yarışması SonuçlandıYeni açılacak olan ve mimarlık-kent planlama alanında profesyonellerden öğrencilere kadar pek çok kesimin kullanabileceği bir kaynak olması hedeflenen Arkitera Platform Sitesi için Arkitera Mimarlık Merkezi’nin üyeleri arasında açtığı yarışma sonuçlandı. İki aşamalı olan bu yarışmada teknik yeterliliğin sınanması bağlamında 9 kentten yarışmaya katılanlardan en az 3’er fotoğraf göndermeleri istenmişti.
Haliç''e Leonardo da Vinci köprüsüHaliç''e Leonardo da Vinci köprüsüDünyaca ünlü ressam Leonardo da Vinci''nin, 1502''de Sultan II. Bayezit''in isteği üzerine Haliç''in girişine inşa edilmek üzere tasarladığı 240 metre uzunluğundaki köprü hayata geçiriliyor. Başbakan Tayyip Erdoğan''ın talimatı ile çalışmaları yapılan köprü, Da Vinci''nin tasarımına bire bir benzetilecek. Köprünün 240 metre uzunluğunda 24 metre genişliğinde olması ve denizden 40 metre yükseklikte yapılması planlanıyor. Taksim''den gelen metronun Yenikapı istikametine giderken Haliç''i geçmesi için tasarlanan köprüden otomobillerin de geçmesi hedefleniyor. Çelik ve cam karışımı köprü şeffaf görünümlü olacağı bildirildi.
Tarih: 15 Mayıs 2006 Kaynak: Sabah
Mersin’de atık kirliliğiMersin’de belediyenin asfalt şantiyesinin atıkları ve kanalizasyon suları Deliçay Deresi’nde kirliliğe neden oluyor.
Dubai Towers İstanbul''da sürpriz kararTürkiye, son bir yıl içinde iki önemli ihaleyi çok tartıştı; Galataport ve Dubai Towers İstanbul. Birinin arkasında Ofer ailesi, ötekinin arkasında ise Maktum ailesi vardı. Tartışmanın nedeni ise aslında yabancı sermayenin kökeni değil, Türkiye''ye geliş biçimiydi.
Plaza çalışanları lüks konuta hücum ediyorİstanbul''un gökdelenler semti Maslak''ta lüks konutlar yok satıyor. Plaza çalışanları yoğun trafiğe katılmamak için bölgedeki konutlara hücum ediyor.
Avrupa''nın ''en iyi'' binası Berlin''de!İki yılda bir düzenlenen AB destekli "Mies van der Rohe Mimarlık Ödülü" sahibini buldu. 242 projenin yarıştığı etkinlikte birincilik Berlin''de bulunan Hollanda Elçiliği binasının oldu.
Yüksekten uçuyoruz!Konut projeleri rüzgarı arkasına almış ilerlerken binaların katları da her yeni projeyle birlikte biraz daha yükseliyor. Özellikle rezidanslar İstanbul''un giderek yükselmesinde önemli rol oynuyor.
Sokakların FotoğrafıHer yıl ekim ayının ilk pazartesi günü kutlanan “Dünya Mimarlık Günü” dolayısıyla Mimarlar Odası İstanbul Şubesi de “Mimarlık ve Kent Şenliği” başlıklı bir etkinlik düzenliyor. Bu yılki teması “Kentler, Sokaklar” olarak belirlenen hafta kapsamında oda tarafından “Sokaklar” konulu bir de fotoğraf yarışması düzenleniyor. Son katılma tarihi 1 Ağustos 2006 olarak açıklanan yarışmanın sonuçları 21 Ağustos’ta belli olacak, ödül töreni ise 4 Ekim’de yapılacak. Fotoğraflar ön elemenin ardından Hilmi Etikan, Aras Neftçi, İlteriş Tezer, Güven Birkan ve Şeniz Kabadayı’dan oluşan Seçici Kurul tarafından seçilecek.
Tarih: 16 Mayıs 2006 Kaynak: Türkiye
Tarihi çeşme restore edildi300 yıllık geçmişiyle Osmanlı çeşme mimarisinin en önemli eserlerinden biri olan ve Vakıflar Genel Müdürlüğü mülkiyetindeki tarihi Tophane Meydan Çeşmesi, Sabancı Holding''e bağlı Saka Su tarafından restore edildi.Çeşme önünde düzenlenen törene, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı da katıldı. Türkiye''nin 3. büyük meydan çeşmesi olan Tophane Meydan Çeşmesi 1732 yılında 1. Mahmut''un emri ile kurulmuştu. Çeşmenin restorasyonu 19 ay sürdü.
Tarih: 16 Mayıs 2006 Kaynak: Sabah Yazan: Erhan Doğan
İstanbul''da Sahiller Yeniden Düzenleniyorİstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbulluların sahillerden yararlanması için Kadıköy''deki Caddebostan Plajı''ndan sonra, Yeşilköy-Çiroz, Florya Güneş ve Küçükçekmece''nin Menekşe sahillerini yeniden düzenledi.
Ankara''ya burgulu kuleli dev fuar alanıEtimesgut''taki Şeker Fabrikası''nın 1.45 milyon metrekarelik arazisine, burgulu kule, 5 yıldızlı otel, stadyum, eğlence ve alışveriş merkezleri ile 100 bin metrekarelik kapalı fuar alanı yapımı öngörülüyor.
Türkiye’de çölleşmeye adım adımTürkiye’de, Ağrı, Cilo, Süphan ve Kaşgar dağlarının bir kısmında kalan çok az miktardaki buzulun son 1.5 yılda yüzde 1 daha eridiği tahmin ediliyor.
Aliağa’da ‘çinko oksit’ tepkisiİzmir Aliağa’da demir çelik fabrikalarının bacalarından çıkan tozun işlenerek çinko oksit elde edilmesine imkan veren proje tepki çekti. Çevreciler, projenin hayata geçirilmesi halinde bölgedeki doğal yaşamın tümüyle yok olacağını savunuyor.
Gintaş''tan Karadağ''da dev alışveriş merkeziBursa merkezli Gintaş İnşaat, Karadağ''ın başkenti Podgorica''ya 36 milyon Euro yatırımla 58 bin metrekarelik alışveriş merkezi kuruyor.
Yeni emlakçılara üniversite şartı getiriliyorEmlak sektörünü AB standarlarına ulaştırmak için Sanayi Bakanlığı ve Başbakanlık tarafından hazırlanan Emlak Müşavirliği Yasa Taslağı''yla, yeni nesil emlakçılara üniversite mezunu olma şartı getiriliyor.
İstanbul''da deniz keyfi başlıyorİstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kadıköy''deki Caddebostan Plajı''ndan sonra, Yeşilköy-Çiroz, Florya Güneş ve Küçükçekmece''nin Menekşe sahillerini yeniden düzenledi.
Altın varaklı Tophane ÇeşmesiTürkiye''nin en büyük meydan çeşmesi olan Tophane Meydan Çeşmesi, Sabancı Grubu markası Saka Su tarafından restore edildi. Yaklaşık 300 yıllık çeşmenin restorasyonunda 40 metrekare 23 ayar altın varak da kullanıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş açılışta, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı''ya çeşmeden su verdi. Saka Su, Kabataş Çeşmesi''ni de restore edecek.
Tarih: 16 Mayıs 2006 Kaynak: Radikal
Bir kütüphane yapmakla başlayacak her şeyBaşkentin çöplerinin toplandığı Mamak Çöplüğü''nün yanıbaşındaki Ege Mahallesi, idealist muhtarı Ali Kahraman''ın çabasıyla bir kütüphane kazandı.
''Kiralarda suni artış olabilir''Dövizdeki artışın emlak kiralarına olası etkileri konusunda uzmanların görüşleri şöyle: Turyap Yönetim Kurulu Üyesi Başak Soner: 2001''de döviz bazında kiralama yapanlar ani bir şok yaşamış, ve kiralarını ödeyemez hale gelmişlerdi. Dövizdeki bu yükseliş devam ederse yine benzeri gelişmeler yaşanabilir. Reha Medin Emlak Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı Özlem Medin: Gayrimenkul alım-satımlarının yanı sıra, aynı şekilde yazın gelmesiyle konut kiralama miktarlarında mevsim normalleri dışında bir artış olacağını düşünmüyorum. Döviz bazlı kiralamalarda anormal bir değişiklik yaşanacağını sanmıyorum.
Tarih: 16 Mayıs 2006 Kaynak: Milliyet
Topbaş: “Levent’teki araziyi İstanbulluların menfaati yönünde değerlendireceğiz…”Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş: “İstanbulluların hakkını asla zayi etmeyiz. Levent''teki araziyi birilerine peşkeş çekme söz konusu olamaz. Biz, İstanbulluların menfaati nerede ise o yönde hareket ederiz” dedi.
Villalar ''out'' Rezidans ''in''Alışveriş merkezi, sineması, eğlence mekanları ile her türlü ihtiyaca çaba sarfedilmeden ulaşılabilen rezidanslara her geçen gün yenileri ekleniyor. En üst düzeyde güvenlik olanakları, konfor ve türlü teknolojik olanakları sakinlerine sağlayan rezidanslara, ulaşım avantajları nedeniyle ilgi gün geçtikçe artıyor.
Tarihi yapılarına hayat veren Fatih, turizmden kazanacakFatih Belediyesi, Kariye Müzesi, Tekfur Sarayı, Anemas Zindanları, Zeyrek, Türk Mahallesi derken Ayvansaray’a kadar devam eden tarihÎ zenginliği ortaya çıkaran yatırımlarına devam ediyor.
''Hasankeyf''te ölüm tehdidiHasankeyf kazı başkanı Prof. Dr. Abdusselam Uluçam, ölüm tehditleri aldığını, ancak aldırmadığını söyledi. Uluçam, Batman Çağdaş gazetesine "Birileri ''O profesör buraya gelmesin, öldürürüz'' diye haber gönderiyor. Hasankeyf''teki iç kalede hayvanlar cirit atıyor. Kalede ev ve işletmeleri olanlar birbirini şikâyet ediyor, onlar da bunu benden bilerek olmadık dedikodu çıkarıyor. Bıktım. Zaman zaman istifa etmeyi düşünüyorum" dedi.
Tarih: 15 Mayıs 2006 Kaynak: Radikal
Rogers ve Maki de Ground Zero Takımına KatıldıDünya Ticaret Merkezi’nin inşasının başlamasından sadece birkaç gün sonra Larry Silverstein Richard Rogers ve Fuhimiko Maki’nin de proje ekibine katıldığını açıkladı.
Müteahhitlerin teminat sancısı dinmiyorYurt dışında aldıkları işlerle Türkiye''nin göğsünü kabartan müteahhitler, teminat mektubu sıkıntısını aşmaya çalışıyor.
Boğaziçi’nin tarihî ve tabii güzellikleri fişleniyorDoğu ile Batı''nın buluşma noktası İstanbul, binlerce yıldır göz kamaştıran tarihî ve doğal güzelliklere ev sahipliği yapıyor. Kuzeyinde Karadeniz, güneyinde Marmara Denizi, Asya ile Avrupa''yı birleştiren Boğaziçi ve doğal bir iç liman olan Haliç''i ile İstanbul; dünyanın sayılı kentlerinden biri durumunda.
Topbaş: İstanbul''u peşkeş çekmemİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Dubai Kuleleri''nin yapılacağı arazinin mülkiyetinin Büyükşehir Belediyesi''nde olduğunu, Dubaililere peşkeş çekme gibi bir niyetlerinin olamayacağını söyledi.
Atatürk Havalimanı''na yeni CIP salonuTürk Hava Yolları 2 milyon dolar harcayarak İstanbul Atatürk Havalimanı''na CIP salonu yaptırdı. Osmanlı mimarisi ve günümüz konsepti harmanlanarak dizayn edilen salonun dünkü açılışına Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım da katıldı. Yıldırım, "AB sürecinde önümüzdeki 5 yılda bu ülkede 250 milyon yolcuya ulaşmak işten bile değil" dedi. TAV CEO''su Sani Şener ise dünyada örneği olmayan böylesi güzel bir salonu açmaktan gurur duyduklarını söyledi.
Tarih: 14 Mayıs 2006 Kaynak: Milliyet Yazan: Sinan Toros
Kültür Bakanı Koç: Yeni Sahne''yi kurtaramadıkKültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Kızılay''da uzun yıllar tiyatroseverlere hizmet veren Yeni Sahne''yle ilgili tüm hukuk yollarına başvurulmasına karşın, binanın tahliye kararının kesinleştiğini söyledi.
Eski eserler biner biner ihya oluyorVakıflar Genel Müdürü Yusuf Beyazıt, üç yılda 1111 eski vakıf eserinin onarım ve restorasyonunu yapmalarının ardından 2007 yılı sonuna kadar 1111 eseri daha ihya edeceklerini söylüyor. Beyazıt ayrıca yurtdışındaki binlerce vakıf eseri için de kollarını sıvadıkları müjdesini veriyor. Anlaşılan üç kıtada birden gökkubenin altında hoş sedalar yükselecek.
Topbaş''tan Cevahir''e: 100 milyon dolarlık ''sulh''İstanbul Büyükşehir Belediyesi, geç arazi tahsisi için mahkemelik olduğu Cevahir Grubu''yla, yüzde 9 hissesini vererek uzlaştı. CHP''li Hatice Bayram: Bu devir yasadışı.
9 bin yıllık Çatalhöyük İstanbul’a geliyorYapı Kredi Vedat Nedim Tör Müzesi, 26 Mayıs-31 Ağustos 2006 tarihleri arasında “Topraktan Sonsuzluğa Çatalhöyük” sergisine ev sahipliği yapacak. Uzun yıllardır Çatalhöyük’teki arkeolojik kazıları destekleyen Koçbank’ın ve bu sene Yapı Kredi’nin katkılarıyla gerçekleştirilecek sergi, 9000 yıllık buluntuları İstanbul’a taşıyacak. Böylece, büyüklüğü ve içerdiği yoğun yapılaşma nedeniyle ortaya çıktığı ilk günlerden bu yana dünya arkeoloji çevrelerinin ilgi odağı olan Çatalhöyük, ilk defa Türkiye’de kapsamlı bir sergiye konu olacak.
Tarih: 14 Mayıs 2006 Kaynak: Zaman
Üç büyük şehirde kira artışı Türkiye ortalamasından azKonut inşasında son dönemde büyük artışın yaşandığı İstanbul, Ankara ve İzmir’de kiralardaki artış, Türkiye ortalamasının altında kaldı.
Vakıflar Kanunu’nda Ayasofya tartışmasıVakıflar Genel Müdürlüğü, Türkiye genelindeki Hz. İsa, Hz. Musa ve Hz. Meryem adına kayıtlı taşınmazların neler olduğunu öğrenmek için harekete geçti.
Çocukken Misket Toplardım Şimdi Cam Tasarımı YapıyorumCam tutkusu çocukluğuna dayanan güzel sanatçı, ''çocukken de bu işe meraklıydım, misket toplardım; nazar boncuklarını incelerdim'' diyor. Çağdaş''la Bahariye Caddesi''ndeki Akyıldız Pasajı''nda, içine birçok düşü sığdırdığı ve kendi adını verdiği küçük mekanında konuştuk.
Artık çevre yasası varCumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, yeni Çevre Kanunu''nu onaylayarak, Resmi Gazete''de yayımlanması için Başbakanlığa gönderdi. 10 yıl TBMM raflarında bekledikten sonra çıkarılan yasa arıtma tesisi kurmayanlara 60 bin YTL ceza verilmesini öngörüyor. Tehlikeli atıkları ülkeye sokanlar 2 milyon YTL''ye kadar para cezasına çırptırılabilecek. Ömrü dolan bertaraf tesislerini kapatmayanlar da 1 milyon YTL''ye kadar para cezası alabilecek.
Tarih: 13 Mayıs 2006 Kaynak: Radikal
Güler: Yeraltında altın kalmayacakBergamada incelemelerde bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler dün, İzmir 4. İdare Mahkemesi''nin, imar izninin yürütmesini durdurduğu Koza Altın tarafından işletilen Ovacık Altın Madeni''ni ziyaret etti. Maden kurulduğundan bu yana 21 ton altın çıkarıldığını anımsatan Güler, şunları kaydetti: "Bunun 6.5 tonunu Koza çıkardı. 6.5 ton altının değeri 150 milyar dolar. KDV ve yan gelirlerle birlikte ekonomiye 600 milyar dolar katkı sağlayacak. Biz bu tip yatırımları sonuna kadar destekliyoruz. Altını son gramına kadar çıkaracağız, bu bizim sloganımız. Bu kadar altını toprak altında bırakmaya niyetimiz yok."
Tarih: 13 Mayıs 2006 Kaynak: Radikal
Büyükdere''de büyük primİstanbul Büyükşehir Belediyesi''nin (İBB), Levent''teki İETT garajında genel uygulamada ''3'' olan emsali (inşaat alanı büyüklüğünün arsaya oranı) 5.8''e çıkarması, İstanbul''un en önemli merkezi iş alanı olan Büyükdere Caddesi üzerinde projesi olanlara yarayacak.
Dubai Towers kavgası: İstanbulluya çifte kazık!İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi''nin son kararıyla Dubai sermayesinin kârı arttırıldı. İstanbullularsa altyapı masrafı yüzünden borçlu bile çıkabilir!
Türkiye''nin En Zengin Doğa Müzesi ÇürüyorBinlerce yıl önce Anadolu''da yaşamın mamutlar dahil olmak üzere dünyanın geçmişine ışık tutan yüzlerce canlıya ait fosillerin, maden ve mineral örneklerinin ve daha pek çok nesnenin sergilendiği, Türkiye''nin en zengin doğa müzesi olan "MTA Tarihi Tabiat Varlıkları Müzesi" çürümeye bırakıldı.
192 plaja mavi bayrakTürkiye, mavi bayraklı plaj ve marina sayısını artırdı. Danimarka''nın başkenti Kopenhag''da Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı koordinasyonunda toplanan uluslararası jüri, 35 ülkenin önerdiği plaj ve marinalar içinden mavi bayrak kriterlerine uygun olanları açıkladı. Geçen yıl 174 plajı ve 12 marinası bu ödülü alan Türkiye''den, bu yıl 192 plaj ve 14 marina mavi bayrak almaya hak kazandı. Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) Genel Müdürü Erol Güngör, Mavi Bayrak Ödülü''ne aday plajlardan 15 gün arayla deniz suyu numunesi alındı, mikrobiyolojik analizler yapıldı" dedi. Ödüllü plajların listesi, Radikal''in www.radikal.com.tr adresli internet sitesinden görülebilir.
Tarih: 13 Mayıs 2006 Kaynak: Radikal
Adapazarı ilk kez tünelli kavşakla tanışıyorAdapazarı şehir merkezinin trafiğini büyük ölçüde rahatlatacak olan Adnan Menderes-Yeni Bosna Caddesi Tünel Geçit Projesi inşaatı devam ediyor.
Takvim
<<Mayıs 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.