Haberler

16 Haziran 2009, Salı

Saddam'ın SaraylarıSaddam'ın SaraylarıFoto muhabiri Richard Mosse BLDGBLOG'da ilk olarak geçen yıl, uluslararası taşımacılık endüstrisinin hava kazaları tatbikatlarını görüntülediği unutulmaz görsel turu ile adını duyurmuştu. Kendisiyle o zamandan beri haberleşiyorduk. Mosse bu ilkbahar Irak'tan döndüğünde, beklenmedik şekilde yoğun ve etkileyici olan yeni işlerini gönderdi. Burada ilk defa yayınlanan bu olağandışı görüntüler, Saddam Hüseyin'in ABD ordusunun geçici barınağına dönüştürülen kraliyet saraylarını gösteriyor. Haberin Devamı
Köprüde ampüller böyle yenilendiKöprüde ampüller böyle yenilendiBoğaziçi Köprüsü'nün 2007'de hizmete açılan ışıklandırma sistemi yine bakımdan geçti. Aydınlatma armatürleri daha modern ve tasarruflu olanlarıyla değiştirildi. İstanbul Boğaz'ın ünlü rüzgarında, 160 metre yükseklikte ince tellerin üzerinde yapılması gereken bakım ise Türkiye'de yeni yeni gelişen endüstriyel dağcılara düştü.
İşte Boğaz'ın en temiz sahiliİşte Boğaz'ın en temiz sahiliBay Yeşil, İstanbul'un hâlâ denize girilen 4 sahilinin temizlik derecesini araştırdı. Sonuçlara göre sahiller temiz değil ama Bebek kötünün iyisi.
Nekropole kepçeye 'koruma' ödülü!Nekropole kepçeye 'koruma' ödülü!Tarihi Kentler Birliği, sekiz dönümlük bölümü Antalya Nekropolü'nü kapatacak olan ve onlarca antik mezarın tahrip edildiği Büyükşehir İş Merkezi projesine, tarihi ve kültürel mirası koruyan 'en iyi uygulama' ödülü verdi.
Türkiye'de Planlama ve Mimarlık Alanının Son On YılıTürkiye'de Planlama ve Mimarlık Alanının Son On YılıKent mekânını biçimlendiren mimarlık ve planlama alanlarında son 10 yıldır yaşanmakta olan değişimin ve bu değişimin arkasında yatan dinamiklerin çözümlenmesi, tartışılması, yeni bilgilerin ve bakış açılarının paylaşılmasını amaçlayan Planlama ve Mimarlık Alanının Son On Yılı Sempozyumu 11-12 Haziran 2009 tarihlerinde Yıldız Teknik Üniversitesi'nde gerçekleştirildi.
İstanbul'un 'Yüzük taşları' iştah açıyorİstanbul'un 'Yüzük taşları' iştah açıyorBoğaz hattındaki Kuleli Askeri ve Haydarpaşa Lisesi ile Sepetçiler Kasrı gibi kamuya ait binaları turizme açmak isteyen Günay'a, turizmcilerden şartlı destek: Şaibe olmasın, tahsis yapılsın.
Türk zeytinyağı bu şişeler sayesinde marka olacakTürk zeytinyağı bu şişeler sayesinde marka olacakAnadolu Cam, Türk zeytinyağının dünya pazarında markalaşmasına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü dört tasarımcıyla "Türk Zeytinyağı İçin Cam Şişe Tasarım Projesi"ni hayata geçirdi. Ambalajın ürün kadar önemli olduğu düşüncesiyle yola çıktılar. Türk zeytinyağını temsil edecek şişelerde olması gereken özellikler belirlendi.
Akdeniz'in En Lüks Oteli Mardan Palace'ın Aydınlatmasını Tepta YaptıAkdeniz'in En Lüks Oteli Mardan Palace'ın Aydınlatmasını Tepta Yaptı23 Mayıs'ta dünya çapında ünlü davetlilerin katılımıyla açılan ve "Akdeniz'in en lüks oteli" olarak lanse edilen Mardan Palace'ın tüm dış mekan aydınlatmasının projelendirilmesi ve ürün seçimi Tepta Aydınlatma-iGuzzini ve Antrox tarafından yapıldı.
Dubai'nin tacını Abu Dabi kaptıDubai'nin tacını Abu Dabi kaptıŞeyh El Maktum'un gözbebeği Dubai'yi kriz vurdu. 5 yıl öncesine kadar uluslararası para fonlarının ve küresel şirketlerin sermaye akınına uğrayan 'Körfez'in incisi Dubai, krizle birlikte unvanını petrolün vatanı Abu Dabi'ye bıraktı.
En iyi moda tasarımcı otelleriEn iyi moda tasarımcı otelleriKıyafetleri giyiliyor, kozmetik markaları ve parfümleri kullanılıyor, gözlükleri takılıyor, şimdi de konukseverliklerini test etme zamanı.
Denizkondu'ya 'Sergi Gösteri Gemisi' ünvanı verildiDenizkondu'ya 'Sergi Gösteri Gemisi' ünvanı verildiMarmaris Limanı'na bağlı ‘My Fantasy' adlı ‘denizkondu', bu kez ‘Sergi Gösteri Gemisi' yapıldı.
İstanbul New York olmasınİstanbul New York olmasınİstanbul 2010'a hazırlanırken, azalan zamanı ve 2010 kapsamında yapılan projeleri yorumlayan İstanbul Kültür Tarihi Araştırmaları Merkezi Başkanı tarihçi yazar Dr. Süleyman Faruk Göncüoğlu, yetkilileri uyardı.
Ekoloji İkonlarıEkoloji İkonlarıGiderek artan ekoloji araştırmaları, karbon emisyonu incelemeleri, toplu "yeşilleşme" girişimleri, Dünya Çevre Günü aktiviteleri... Tüm bunlar, dünyanın şu anda ulaşmaya çalıştığı en önemli amaçlara hizmet ediyor: Çevreyi kirleten ve atık üreten ekonomilerden sürdürülebilir olanlara doğru yol alabilmek. Ancak ekoloji farkındalığı, artık sadece çevreci gruplar ve onları destekleyen ünlülerle sınırlı değil. Hatırı sayılır bir kalabalık oluşturan küresel orta sınıfın tüketicileri, eskiden hiç de göze hitap etmeyen çevreci ürünleri değil, "eko-şık" tasarımları tercih etmeye başladı. Bir sonraki adım ise ekolojik ikonlar.
Metrobüs geldi minibüs ‘bozuldu'İstanbul'da 137 hatta görev yapan 6200 minibüse ek olarak yeni hatlar ve farklı 1000 minibüs geliyor. Esnaf Odası Başkanı'nın metrobüs hizmetini gerekçe gösterdiği değişim, renkleri, yolcu alımını, şoförlerin imajını kapsıyor.
Kurbağalıdere için birlik çağrısıKadıköy'deki ünlü Kurbağalıdere'nin temizlenebilmesi için dere kenarında yaşayan insanları dinleyen Taraf, Kadıköylü mimar Dr. Sinan Genim'den görüş aldı.
Ankara'ya yeni bir müze geliyorKültür ve Turizm Bakanı Günay, Atatürk Kültür Merkezi alanında, Türkiye Uygarlık Tarihi Müzesi kuracaklarını söyledi.
Belediyelerin iki yakası biraraya gelmiyorTürkiye'de belediye bütçelerindeki açık 2 yılda 1,2 milyar liradan 5,2 milyar liraya yükseldi. Belediyeler geçen yıl, müteahhitlere 10,6 milyar lira ödemede bulunurken, vatandaştan 1,7 milyar lira emlak vergisi topladı.
Mustafa Bozbey'in iki iddiası..Nilüfer'in Bursa'nın batısında kurulan yeni bir kent değil, aynı zamanda eski, tarihi bir kent olduğunu söylüyor, Bozbey.
Güllük Körfezi'ndeki dolgu kaldırıldıMuğla'nın Güllük Körfezi'ne İzmirli emlakçı İlyas Ergül tarafından yapılan kaçak bar ve iskele yıkılırken, kalan kaçak dolgunun da kaldırılmasına başlandı.
Koy kapatan yata incelemeArmatör Kahraman Sadıkoğlu'nun Göcek koylarında demirli yatının "çevre kirliliğine" neden olduğu iddiaları doğrultusunda, Muğla Çevre ve Orman Müdürlüğü ekipleri inceleme yapmak üzere Göcek'e gitti.
İshak Paşa Sarayı'na camlı korumaAğrı'nın Doğubayazıt ilçesindeki tarihi İshak Paşa Sarayı 7 bin metrekare camla, kışın kardan yazın güneşten korunacak.
Hasankeyf'in kredisi temmuzda gelirÇevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Hasankeyf'te yapılması palanlanan Ilısu Barajı ile ilgili ilk defa çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Ilısu ya yapılacak ya yapılacakÇevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Hasankeyf'e Ilısu Barajı'nın yapılması konusunda kararlı.
Turizm, Babil'i geri çağırıyorDünyanın 7 harikasından biri ve Bağdat'ın yakınındaki ilk çağdan kalma antik kent Babil, araştırmalara göre insanların bildiği ilk 10 uluslararası markadan biri.
Kıyı Kanunu'nun yüzde 80'ini AKP değiştirdiAKP'nin iktidara geldiği 2002'den bu yana, Toplu Konut, Kıyı ve Turizmi Teşvik yasalarında yoğun değişiklikler yapıldığı saptandı.
Danıştay'dan yamaçlarda 2B'nin önünü kesen kararDanıştay başvuruyu reddederken Uludağ yamaçlarında önümüzdeki süreçte 2B uygulamalarını da önlemiş oluyor.
TEB ve DYO sayesinde kent güzelliğine doğruGeri kalmışlığı, kentlileşmeye olan direnci ve nihayet estetik yoksunluğunu iki önemli bulgu ele verir.
Milyar dolarlık otel komşularını ihya ettiİsmailov'un geçen ay Antalya'da açtığı 1,4 milyar dolarlık Mardan Palace Oteli, bölgedeki arazi fiyatlarını uçurdu.
THY 5 yıldızlı otel için kolları sıvadıYolcuların havaalanından hiç dışarı çıkmadan uçağına gidebileceği bir yapı oluşturulacak.
Tıp turizminde 8 milyar dolarlık fırsatİzmir yarışı Milano'ya kaptırmasaydı, 2015 yılında düzenlenecek dünyanın en büyük fuarı Expo 2015'in ana teması sağlık olacaktı.
Konutlar da elektrik satacakYenilenebilir enerjiyle ilgili kanunda değişiklik öngören teklif yasalaşırsa, çatısında elektrik üreten konut sahibi, fazlasını TEDAŞ'a satabilecek. Böylece konut sahibinin elektrik gideri de kalmayacak.
TOKİ sahipleri eylem yaptıBaşbakan Erdoğan, "Kaçak yapılaşmadan modern bir yapılaşmaya gidiyoruz." diyor. Ancak, bu konutlara sahip olan vatandaş önemli sorunlarla boğuşuyor.
İnşaatlar arttı, demir tonu 15 günde 50 Dolar zamlandıErtelenen inşaat projelerinin yaz ayları ile birlikte hayata geçirilmeye başlanması inşaat demirine talebi arttırdı.
Bakan Demir; "İstanbul yatırımlarımızda önemli yer tutacak..."Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ı makamında ziyaret eden Bayındırlık ve İmar Bakanı Mustafa Demir, İstanbul'un Asya, Avrupa ve Ortadoğu'yu birbirine bağlayan çok önemli bir şehir olduğunu belirterek, "Bakanlığımızın çalışmalarında İstanbul çok önemli bir yer tutacak" dedi.
Sinpaş ve Ülker grubu Katarlı ortakla 'yeşil bina' yapacakSinpaş GYO, Sağlam GYO ve Katarlı Barwa International, Zeytinburnu'nda 60 milyon dolarlık yatırımla otel ve rezidans projesi gerçekleştirecek. Proje yeşil bina konseptinde olacak.
İzmir, Cenova'nın izinde yürümeliİTO Başkanı Demirtaş: "Bugüne kadar hazırladığımız bütün projelerin hayata geçirilmesi halinde bir kente ne kadar büyük canlılık getireceğini canlı olarak Cenova'da gördük."
İzmir'in suyunda "güneş enerjisi" dönemi başlıyorİzmir Büyükşehir Belediyesi, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı konusunda önemli bir adım atarak köylerdeki su depolarına, güneş enerjili klorlama sistemi kurmaya başladı.
Avrupa'nın en büyük hayvanat bahçesi geliyorSultangazi'nin çiçeği burnunda Belediye Başkanı Cahit Altunay, Avrupa'nın en büyük hayvanat bahçesinin Sultangazi'ye inşa edileceğinin müjdesini verdi.
Trafik yeraltına inince emlak fiyatları katlanacakİstanbul Büyükşehir Belediyesi, şehrin Kadıköy, Aksaray, Beşiktaş gibi işlek meydanlarında trafik akışını yeraltına almak için proje çalışmaları yapıyor.
Marmaray'ın bitişi 2012’ye uzadıMarmaray inşaatı İstanbul'un Avrupa ve Asya kıtalarını deniz altından birleştirdi. Şimdi ise sıra Tarihi Yarımada'nın altının kazılmasına geldi. Sirkeci İstasyonu'na dönüştürülecek Hocapaşa Camii'nin yanındaki Batı Havalandırma Şaftı'nda 55 metre derinliğe ulaşıldı ve tünel kazılmaya başlandı ama tarihi kalıntılar da hassaslaştığı için projenin bitişi 2012'ye uzadı.
% 5 Büyüme için, İnşaat Sektörünün %10 Büyümesi Şart!İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD) tarafından bu yıl 9-10 Haziran tarihlerinde ilki düzenlenen "I. Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi"nde konuşmacılar inşaat sektörüne çarpıcı mesajlarla seslendi.
Kaledekor Ödüle Doymuyor...Bu sene yedincisi düzenlenen Altın Örümcek 2008 Web Ödül Töreni'nde Kaledekor ödülleri topladı.
Vergili: Yeni Belediye Binasına Taşınma Konusu KapanmıştırKarabük Belediye Başkanı Rafet Vergili Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Nedim Yılmaz'ın Gündem Dışı Söz alarak Yeni Belediye Binası konusu ile ilgili Belediye'nin başı bir tarafta, gövdesi bir tarafta, Sayın Başkan Vergili Yeni Binaya Gitmeli" sözüne karşılık...
Philips 2010'un başkenti İstanbul'u aydınlatmaya talipAydınlatmada dünya lideri olan Philips, İstanbul 2010 Kültür Başkenti kapsamında İstanbul'un aydınlatmasına talip.
Ben bir baz istasyonuyum çocuk parkında ne belediye ne de kaymakam bunun farkında!Gece yarısı saat 02.00'de, inanılmaz bir şekilde, mahallemizin çocuk bahçesine baz istasyonu konduruldu.
Dünya ısınacak Türkiye kazanacakKüresel ısınmanın etkisiyle karbondioksit ve su döngüsünün artacağı, bu durumun Türkiye'de yeşil miktarını da artıracağı bildirildi.
Yatırımcıların yeni gözdesi TOKİ'nin 'İspanya modeli'Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı A. Haluk Karabel, "Ege ve Akdeniz sahillerinde 'İspanya modeli' denilen sistemle yapmayı planladığımız villa kentler ile yatırımcılara cazip bir ortam sunulacaktır" dedi. Türk-Arap Ekonomi Forumunda konuşan Karabel, Türkiye'de bugünlerde piyasalarda kıpırdanmaların başladığını söyledi. Türkiye'nin gayrimenkul yatırımcıları için önemli bakir fırsatlar sunduğunu ifade eden Karabel, "Turizm açısından cazip Ege ve Akdeniz sahillerinde 'İspanya modeli' denilen sistemle yapmayı planladığımız villa kentler ile yatırımcılara cazip bir ortam sunulacaktır. Halen çalışmaları devam eden bu projelerimize İspanyol firmaları dahil çok sayıda yabancı firma ilgi göstermektedir" dedi.
Tarih: 15 Haziran 2009 Kaynak: Yeni Şafak
Krizde 20 ülke gezdi, yeni projeler yarattıSerdar İnan, İstanbul'a kademeli olarak ve 25 milyon nüfusa göre imar planı yapılması gerektiğine dikkat çekti.
"Fransawood" için geri sayımFransa, Paris'in dışında yer alan ve kullanılmayan eski elektrik santralını dev bir sinema şehrine dönüştürmeye hazırlanıyor. Film endüstrisinin dev isimlerinden olan ve Fransa'nın Steven Spielberg'ü olarak anılan Luc Besson'un açıklamasına göre, tüm inşaatlar 2012 yılında, Cannes Film Festivali'nden hemen önce tamamlanmış olacak. ‘La Cite du Cinema' (Sinema Şehri) adı verilecek olan dev komplekste film setleri, kurgu ve ışık stüdyoları, ofisler, sinemalar ve bir de film okulu bulunacak. 1929'da inşa edilen ve şu anda terk edilmiş bir halde bulunan 62 bin metrekarelik santralın yeni bir yüze kavuşması ise 197 milyon dolara (yaklaşık 300 milyon TL) mal olacak. Yeni sinema şehrinde yapımcılar, film çekimleri için kendilerine yer de kiralayabilecek.
Tarih: 15 Haziran 2009 Kaynak: Milliyet
UNESCO Uzmanı Bursa'ya hayran kaldıUNESCO Kültür Mirası Komitesi Uzmanı Junaid Sorosh-Wali, Bursa'nın tarih kokan atmosferine hayran oldu.
Konutlara karne geliyorEnerji verimliliğini sağlamak amacıyla iki yıl önce çıkarılan Enerji Verimliliği Yasası'nın uygulamasında sorunlar yaşandığını belirten Makine Mühendisleri Odası İzmir Şube Sekreteri Melih Yalçın, yasaya göre her konuta enerji kimlik belgesi verileceğini söyledi.
Kiska, New York'ta atıl demiryolunu geleceğin parkı yaptı, Bloomberg'ten övgü aldıABD'de otoyol, köprü, gökdelen ve metro ihaleleri alan Türk İnşaat firması Kiska, New York'un Manhattan adasında yaklaşık 50 yıldır kullanılmayan, atıl durumdaki tren yolu olan High Line Park'ı 21'inci yüzyıla yakışır modern bir park haline dönüştürdü.
Sadece kötü koksa...Kurbağalıdere yalnızca kötü kokular yaymıyor. İçinden geçtiği mahallelerde çevre ve halk sağlığını da tehdit ediyor.
Rüzgardan gelen enerjiEve yerleştirilen rüzgar türbinleri sayesinde artık elektrik faturaları o kadar da kabarık olmayacak.
"AKP kıyılardan intikam alıyor"Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, AKP'nin imar ve ruhsat yetkisini belediyelerden almak için Meclis'e sunduğu kanun teklifinin, seçimde kazanılamayan kıyı belediyelerini cezalandırma amacı taşıdığını bildirdi.
Boğazlardaki akıntıdan elektrik üretilecekTBMM Enerji Komisyonu Başkanı Soner Aksoy, İstanbul ve Çanakkale boğazlarında akıntıya dayalı enerjiden elektrik üretimi için yatırım yapmayı bekleyen girişimciler olduğunu kaydetti.
Yavaş şehir"Yavaş şehir" diye bir şey duymuş muydunuz? İtalyanca-İngilizce ortak adıyla "Citte Slow", uluslararası bir kentler ağı...
Büyükşehir'den rövanş gibi kararÖzelleştirme İdaresi'nin hazırladığı, ancak reddedilen imar plan değişikliği, Konak İskele Alanı'nı yeniden düzenlemeyi öngörüyor.
Kadastro işlemleri 5 ilçede artık onlineBakırköy, Bahçelievler, Bağcılar, Güngören ve Esenler ilçelerine hizmet veren Bakırköy Kadastro Müdürlüğü artık www.bakirkoykadastro.gov.tr internet sitesi üzerinden hizmet vermeye başladı.
Metro AVM'lere yeni bir soluk getiriyorMetro Group, Merter'de tavanı açılır alışveriş merkezini ağustos ayında hizmete açacak Metro AVM'lere yeni bir soluk getiriyor.
Konut kredisine talep azaldıTürkiye Bankalar Birliği'nin "Tüketici Kredileri Mart 2009" raporunu yayınladı. Rapora göre 2008 yılı ocak-mart dönemine göre konut kredileri yüzde 54 oranında azaldı.
Milli Park sınırı eski haline döndüBakanlar Kurulu'nun 2006 yılında Uludağ'da 347 hektarlık alanı Milli Park sınırlarından çıkarmasıyla ilgili yaptığı düzenleme Danıştay 10. Dairesi tarafından iptal edildi.
'2 bin belediye borç batağında'İller Bankası Genel Müdürü Hidayet Atasoy: Belediyelerin borcu 5 milyar TL'yi aştı. Biz de artık garanti göstermeyen belediyeye kredi açmıyoruz.
MHP binasında kaçak sundurmaMHP'nin Ankara Balgat'ta bulunan Genel Merkezi'nde kaçak bölüm olduğu ortaya çıktı. Binaya bu nedenle iskân izni alınamıyor.
Depremde duvarların yıkılmasını önleyen sistem 4 bin avrodan satılacakDeprem ya da ani bir patlama anında duvarların parçalanıp insanların üzerine düşmesini önleyen DDS Deprem Kumaşı, metrekaresi 25 avrodan satışa sunuldu.
Mimarlık arşivi Arkiv'e Kale gibi sponsorTürkiye'nin en kapsamlı dijital mimarlık arşivi Arkiv'e Çanakkale Seramik&Kalebodur sahip çıktı.
Hurdabüs demek edepsizlik mi?Siciline rağmen bu otobüslerin satın alınışı, sonra garaja sıra sıra dizilişi sadece İstanbul'un meselesi değil.
2.5 milyonluk metrobüse bak!İstanbul’da Phileas marka metrobüslerden biri yine arıza yaptı. Şoför dakikalarca uğraşmasına rağmen aracı çalıştıramadı. Metrobüs yolunun her iki tarafından uzun araç kuyrukları yaşanırken, vatandaşlar sık yaşanan arızalar nedeniyle belediyeye tepki gösterdi. Söğütlüçeşme-Edirnekapı arasında sefer yapan Phileas marka metrobüslerden bir tanesi Çağlayan’da arızalandı. Duran ve bir daha da çalıştırılamayan 34 TN 2982 plakalı araç nedeniyle metrobüs yolunun her iki yönünde onlarca araç birikti. Durak görevlileri duran metrobüs trafiğinin normale dönmesi için uzun süre çaba sarfetti. Bu doğrultuda Söğütlüçeşme-Edirnekapı istikametinde biriken araçların, ters istikamete sokularak arıza yapan aracın önüne geçmesi sağlandı. Diğer istikametten gelen metrobüsler de dönüşümlü olarak yoluna devam etti. Şoförler basın mensuplarının meydana gelen arıza ile ilgili sorularını yanıtsız bıraktı. Olay yerine gelen “Metrobüs Hattı Acil Müdahale Aracı” ve ekipleri araçtaki sorunu gidermeye çalıştı. Sık meydana gelen arızalara halk da tepki gösterdi.
Tarih: 15 Haziran 2009 Kaynak: Evrensel
Türkiye'nin 9 harikasıUNESCO'nun dünya mirası listesinde Türkiye'den 9 eser yer alıyor.
Sagalassos kazısı Temmuz'da başlıyorBurdur'un Ağlasun ilçesinde, 1990 yılında kurtarma çalışmaları başlanan Sagalassos Antik Kenti'nde yeni dönem kazı çalışmaları Temmuz ayında başlayacak.
Muradiye Külliyesi restore ediliyorOsmanlı padişahlarından 2. Murat ile Cem Sultan ve çok sayıda şehzadenin kabirlerinin bulunduğu 'Muradiye Külliyesi'nin restore edilmesi için çalışma başlatılacak.
Otel tartışması tam gaz devamBüyükşehir Belediye Meclisi'nin Haziran ayı toplantısının ilk gününde Kızılay'daki gökdelenin otele dönüştürülmesini engelleme talebi ile başlayan tartışma yeni bir boyut kazandı. Meclis'in son gününde Gökçek'le Tanık'ı ilk ayrılığa sürükleyen "Gökdelen" tartışması bir daire başkanının da görevden alınmasına neden oldu.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.