Haberler

18 Mayıs 2011, Çarşamba

Dünya Müzeler GünüDünya Müzeler GünüUluslararası Müzeler Konseyi tarafından oluşturulan ve 1977 yılından bu yana her yıl 18 Mayıs''da dünya çapında kutlanan Müzeler Günü ile, müzelerin, toplumun gelişmesi üzerindeki rolünün topluma duyurulması ve bu yönde kamusal bilincin yaratılması amaçlanıyor. Türkiye''de ise 1982 yılından bu yana her yıl 18-24 Mayıs tarihleri arasında kutlanan ve bu yıl 30.''su kutlanacak Uluslararası Müzeler Günü''nün 2011 yılı teması "Müzeler ve Bellek" olarak belirlendi. Müzeler ve Bellek: Her Nesne Bir Hikaye Anlatır Müzeler Günü''nün 2011 yılı teması olarak belirlenen Müzeler ve Bellek, toplumların hafızasını tazelemeyi amaçlıyor. Her müzedeki nesnenin, toplumların geçmişini gösterdiğine vurgu yapılarak bunların doğal ve kültürel mirasımızın kanıtları olduğunun üzerinde duruluyor. Müzeler Günü''nün 2011 yılı teması, ziyaretçilerin, ortak belleği keşfetmeleri için bir fırsat olarak görülüyor. Haberin Devamı
Yazlık yapabilmek için 21 yıldır izin bekliyorlarYazlık yapabilmek için 21 yıldır izin bekliyorlarKaraburun''da yazlık yapmak üzere aldıkları arazi Yunanistan ve Türkiye arasında çıkan Kardak Krizi''nin ardından askeri bölge ilan edilince mağdur olan Türk-İş üyesi işçiler, yetkililerden çözüm bulmalarını istedi.
WWF''nin ellinci yılıWWF''nin ellinci yılıDünyanın en büyük doğa koruma kuruluşlarından WWF, 50. yılını kutladı. Ancak uyarıyor: gezegeni kurtarmak için bireylerin ve sivil toplum kuruluşlarının iş birliğinin yanı sıra, iş dünyasının ve hükümetlerin güçlü liderliği gerekiyor.
AA İstanbul Visiting School''un İlki GerçekleştiAA İstanbul Visiting School''un İlki Gerçekleşti2008 Ocak ayında Dubai''de başlatılan AA Visiting School öğrenciler, öğretmenler, mimarlar ve AA''in yenilikçi öğrenme modeline ilgi duyanlar için düzenleniyor.
Tamer Özyurt''tan 2 milyon konut müjdesi!Tamer Özyurt''tan 2 milyon konut müjdesi!Tamer Özyurt: "Başbakan bize yer açtı. 1 milyonu Anadolu yakasında olmak üzere toplam 2 milyon konut yapılacak."
İçme suyunda siyanür iddiasıİçme suyunda siyanür iddiasıKütahya''daki Eti Gümüş A.Ş. Tesisleri''nin atık barajında meydana gelen çökmenin ardından yaşanan çevre felakati, Köprüören Köyü''nü tehdit etmeye başladı.
Siyanürlü su 5 günde 4.5 kilometre ilerlediSiyanürlü su 5 günde 4.5 kilometre ilerlediKütahya''da Eti Gümüş işletmesinde 7 Mayıs''ta yaşanan kaza sonrası yapılan incelemede, siyanür sızıntısının kazanın 5''inci gününde 4.5 kilometre uzaklıktaki Köprüören Köyü su kaynaklarına ulaştığı belirlendi. Su kaynaklarındaki siyanür, kabul edilen sınırın yüzde 40 üstünde çıktı.
Boğazköy Sfenks''i yuvaya dönüyorBoğazköy Sfenks''i yuvaya dönüyorYaklaşık 100 yıl önce Alman arkeoglar tarafından yapılan kazılar sırasında bulunan Boğazköy Sfenks''i yurda dönüyor. Hitit Kraliyet Arşivi''ne ait 10 binin üzerinde tablet ve bir diğer sfenks ile birlikte; temizleme, onarım ve yayın çalışmaları için iade edilmek üzere Berlin''e gönderilen eserlerden yurda dönmeyen tek parça Boğazköy Sfenksi''ydi.
İstanbul''dan Selanik''e ulaşım ve atık yönetimi desteği...İstanbul''dan Selanik''e ulaşım ve atık yönetimi desteği...Selanik Belediye Başkanı Yannis Boutaris''i makamında ağırlayan Başkan Kadir Topbaş, "Selanik Aziz Atatürk''ün de doğduğu, büyüdüğü şehir olması münasebetiyle milletimiz için çok önem arz ediyor.
Almanya''daki santraller güvenli değil!Almanya''daki santraller güvenli değil!Almanya''da Çevre Bakanı Norbert Röttgen tarafından açıklanan inceleme raporu, ülkedeki 17 nükleer santralden hiçbirinin güvenlik kriterlerini tümüyle yerine getiremediğini ortaya koydu.
Sapphire''e 1 saat 50 dakikada tırmandı, 20 bin Euro aldıSapphire''e 1 saat 50 dakikada tırmandı, 20 bin Euro aldıBugüne kadar aralarında Empire States, Eyfel Kulesi gibi binaların da yer aldığı yüzü aşkın gökdelene tırmanarak Örümcek Adam lakabını alan ünlü Fransız tırmanışçı Alain Robert, dünyanın en yüksek binası Burj Khalifa''nın ardından dün Avrupa ve Türkiye''nin en yüksek binası Sapphire''e tırmandı.
324 plaja mavi bayrak324 plaja mavi bayrakTürkiye''de 2011 yılında 324 plaj, 17 marina ve 12 tekne mavi bayrak aldı. Bu rakamlarla Türkiye, mavi bayrak sayısında dünya 4''üncülüğünü sürdürdü.
OYAK, borsada çimentonun lideriOYAK, borsada çimentonun lideriGrup, ilk çeyrek verilerine göre Türkiye''nin en başarılı 4 çimento şirketini çatısı altında barındırıyor.
Osmangazi''den iki yılda 36 parkOsmangazi''den iki yılda 36 parkİki yıl içinde 36 parkı hizmete açan Osmangazi Belediyesi, Ovaakça''da üç park birden açtı.
Merkezi İş Alanları (MİA) Projesi''nin İlk Etabı BaşladıMerkezi İş Alanları (MİA) Projesi''nin İlk Etabı BaşladıAnkara Büyükşehir Belediyesi, uygulamaya geçirdiği kentsel dönüşüm projelerine bir yenisini ekleyerek, İskitler''de boşaltılan oto sanayi sitelerinin bulunduğu bölgeye yapılması planlanan Merkezi İş Alanları (MİA) Projesi''ni hayata geçiriyor.
Menderes''in evi müze olabilirMenderes''in evi müze olabilirAnayasa Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya''nın "Adnan Menderes''in Ankara''daki evini ''Demokrasi Müzesi'' yapalım" önerisi kabul gördü. Şu anda başka şahısların mülkiyetinde olan ev için girişim başlatıldığı belirtildi.
Yüksek gerilim hattı üzerinde ''leylek apartmanı''Yüksek gerilim hattı üzerinde ''leylek apartmanı''Azerbaycan''a bağlı Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti''ndeki bir yüksek gerilim hattına leylekler 4 kat yuva yaptı.
Güzelbey, Tarihi Kentler Birliği Başkanı olduGüzelbey, Tarihi Kentler Birliği Başkanı olduTürkiye''de birçok yerel yönetimin üyesi olduğu Tarihi Kentler Birliği''nin Samsun Buluşması''nda, Büyükşehir Belediye Başkanı Güzelbey, üyelerin oybirliği ile başkan seçildi. Başkan Güzelbey, "Artık birikimlerimizi Tarihi Kentler Birliği''nde değerlendireceğiz" dedi.
Alman TerraSAR-X uydusu İstanbul''u fotoğrafladıAlman TerraSAR-X uydusu İstanbul''u fotoğrafladıAlmanya''nın dünya gözlem uydusu TerraSAR-X, yaklaşık 500 kilometre yükseklikteki yörüngesinden İstanbul''un en detaylı fotoğraflarından birisini çekti. Alman Uzay ve Havacılık Merkezi (DLR), çekimi ‘ayın fotoğrafı'' olarak yayınladı.
Yapımını çektim, yıkımını çekmeyeceğim!Yapımını çektim, yıkımını çekmeyeceğim!Başbakanın emriyle yıkılan İnsanlık Anıtı''nın kesilen parçalarının fotoğrafları her gün "Kafası Koparıldı", "Kolları Kesildi" gibi başlıklarla ajanslara düşüyor. Belli ki bazı foto muhabirlerinin rutin işi haline geldi kesimi belgelemek. Gazetelerin kültür sayfalarını kasap reyonuna çeviren yıkım süredursun, Belgesel Fotoğrafçı ve Araştırma Görevlisi Hürü Kaya yapımını başından beri takip ettiği ‘İnsanlık Anıtı'' ile ilgili sergisini önceki gün Mimar Sinan Üniversitesinde açtı. Neredeyse heykelin tüm parçalarına dokunan, her çivinin, çekicin planlanmasını seyreden Kaya, alınan kararın yarattığı hayal kırıklığı ile yıkımı fotoğraflamayı reddediyor.
Bir HES daha durdurulduBir HES daha durdurulduOrdu''da yapılmak istenen hidroelektrik santrallerine (HES) yönelik çalışmalar sürdürülürken, hukuksal yolla engellemelerde de başarı sağlanıyor.
EXPO 2020 tehlikedeEXPO 2020 tehlikedeİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ısrarlara rağmen başvuru mektubunu götürmedi.
Dyo Resim Yarışması Sergisi 6 İlde Sanatseverle BuluştuDyo Resim Yarışması Sergisi 6 İlde Sanatseverle BuluştuYaşar Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından gerçekleştirilen 34. Dyo Resim Yarışması''nda ödül alan ve sergilenmeye değer bulunan 70 eserin yer aldığı sergi, İstanbul''da başladığı Türkiye yolculuğunu altıncı durağı olan Ankara''da tamamladı.
Stadyumları Türk çeliği ayakta tutacakStadyumları Türk çeliği ayakta tutacak2018 ve 2022''de yapılacak olan Dünya Kupası için inşa edilecek stadyumların inşasında Türk çeliği kullanılacak.
Bayrampaşa''nın başı göğe erecekBayrampaşa''nın başı göğe erecekBayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, 1999 depreminde zarar görmüş binaları ''Toplulaştırma Projesi''yle bir araya getirerek depreme dayanıklı plaza konutlar üreteceklerini söyledi.
Beş milyon liralık "atıl otopark"Beş milyon liralık "atıl otopark"Viraj-şerit genişliği hatalı inşa edildiği için hiçbir aracın giremediği Gıda Çarşısı''ndaki atıl otoparkı, bölgede faaliyet gösteren bir esnaf depo yaptı.
Karşıkaya''da park ve arkeoloji müzesi yenilendiKarşıkaya''da park ve arkeoloji müzesi yenilendiBelediye Başkanı Cevat Durak, Güzel Sanatlar Parkı ve Açıkhava Arkeoloji Müzesi''ni baştan sona yenileyerek hizmete açıldığını söyledi.
Anadolu uygarlıkları kitaptaAnadolu uygarlıkları kitaptaAnadolu topraklarında iz bırakmış uygarlıkları anlatan bir dizi başladı. Bir kitap dizisi...
New York''la yarışan DoğuluNew York''la yarışan DoğuluGünü 24 saat yaşayan, her saniye büyüyen, yenilenen, değişimin ritmiyle başınızı döndürecek bir şehre yolculuk yaptınız mı hiç? Çin''in 23 milyon nüfuslu kenti Şanghay işte bu şehirlerden. Adeta New York''la yarışıyor. Merkezinden geçen Huangpu''nun kıyısında ise geçmişi yaşatıyor. Okurumuz Zeynep Kanra, şehirde üç gün kaldı, izlenimlerini yazdı.
Menderes''ten Erdoğan''aMenderes''ten Erdoğan''aMenderes yıkarak Erdoğan ise kurarak İstanbul''u dönüştürüyor. Ortak sonuç ise ekolojik tahribat ve rant merkezli günü kurtarmacı şehircilik.
3. Peyzaj Mimarlığı Ödülleri Sahiplerini Buldu3. Peyzaj Mimarlığı Ödülleri Sahiplerini BulduPeyzaj Mimarları Odası''nın düzenlediği ve 13 Mayıs Ulusal Peyzaj Mimarlığı günü etkinlikleri içerisinde yer alan "Ulusal Peyzaj Ödülleri" sahiplerini buldu.
Taksim''in en büyük harabesi "Park Otel" için sonunda çalışmalar başladıTaksim''in en büyük harabesi "Park Otel" için sonunda çalışmalar başladıPark Otel inşaatının yıkık harabesi yıllar sonra bitiyor mu? İstanbul''un en önemli otellerinin başında gelen ve bir dönemin simgeleri arasında yerini alan Park Otel Bedrettin Dalan''ın belediye başkanlığı döneminde başlayan yeniden yapım sürecinde yıllar sonra bir aşama kaydetti.
Gece ücretsiz olan müzelere ilgi büyükGece ücretsiz olan müzelere ilgi büyükAvrupa Müzeler Gecesi kapsamında pek çok müze 14 Mayıs''ta günbatımından saat 23.00''e kadar ücretsiz geziliyor. ''Müzeler Gecesi''ne büyük ilgi gösteren Polonyalılar, saatlerce müzelerin önünde bekledi.
Kütahya''da 2 bin yıllık mezar odası bulunduKütahya''da 2 bin yıllık mezar odası bulunduKütahya''da, İl Özel İdaresi ekipleri tarafından yol yapımı sırasında bulunan ve yaklaşık 2 bin yıl öncesine ait olduğu tahmin edilen mezar odasından, insan iskeletleriyle toprak ve metalden yapılmış kaplar çıktı.
Marmaray, üç ay ziyarete kapanacakMarmaray, üç ay ziyarete kapanacakDünyanın en derin batırma tüneline sahip Marmaray inşaatı, önümüzdeki üç ay süresince ziyaretçiye kapanıyor.
İhaleler "Meydan"a Çıktıİhaleler "Meydan"a ÇıktıKentin her tarafının beton yığınına döndüğü bu zamanlarda insan, nefes alabileceği, yol üzerinden geçerken oturup, dinlenebileceği ya da çocuklarının oyun oynayabileceği mahalle arası meydanlara ve yeşil alanlara ihtiyaç duyuyor. Etrafımıza şöyle bir baktığımızda bu boşlukların aslında ne kadar az olduğunu görüyoruz. Olanlar da maalesef parsel ölçeğindeki plan tadilatları ile imara açılarak dolduruluyor. İstanbul''da bu yolla kazanılan yeni yapılaşmalar o kadar çok ki... Her biri hakkında uzun yıllar süren bir yazı dizisi çıkabilir.
Badanayı kazıdılar sanat ışığa kavuştuBadanayı kazıdılar sanat ışığa kavuştuDamat İbrahim Paşa Külliyesi''nin restorasyonunda uzmanları şaşırtan büyük sürpriz. Sıva raspalarının altında eşi görülmemiş süsleme sanatı örnekleri çıktı.
Vahdettin''in Köşkü dünyaya açılıyorVahdettin''in Köşkü dünyaya açılıyorOsmanlı''nın son padişahı Vahdettin''in Çengelköy sırtlarındaki Boğaz manzaralı köşkü devlet konukevi oluyor. 60 bin metrekarelik alandaki köşkün restorasyon çalışmaları için iki yıl önce Başbakan Erdoğan talimat verdi, hazırlıklara başlandı.
''İstediğin'' kiraya vakıf malları''İstediğin'' kiraya vakıf mallarıVakıflar''a ait mallarda kiralar ''muhtelif''. Dolmabahçe Çay Bahçesi''nin kirası 2 bin 500 lirayken, Ortaköy Camii''nin tuvaletine 24 bin lira istendi. Bazı yetkililere göre farkın nedeni ''işbilir memur'' zihniyeti.
Kapadokya''ya turist akınıKapadokya''ya turist akınıPeribacaları ile ünlü, Türkiye''nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya bölgesi, yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor. 2011 yılının ilk aylarından itibaren Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen yabancı turistlerin akınına uğrayan bölgede, hafta sonları öğrenci gruplarının katılımıyla müze ve ören yerlerinde ciddi bir yoğunluk yaşanıyor.
Kanal İstanbul makaleye konu olduKanal İstanbul makaleye konu olduİtalyan La Repubblica gazetesinde makalede Kanal İstanbul projesi Asya ve Avrupa arasındaki yeni kapı olarak nitelendi.
Gaziantep-Halep arası 30 dakikaya düşecekGaziantep-Halep arası 30 dakikaya düşecekGaziray, günde 100 bin yolcu taşıyacak. Ulaştırma Bakanı Habip Soluk, GAP projesi kapsamında Gaziantep-Halep arasının hızlı trenle 30 dakikaya düşüreceklerini belirtti.
Antalya''nın "Güneş evi"Antalya''nın "Güneş evi"Enerjisi güneşten, rüzgârdan; suyu yeraltından, yağmurdan, yandaki dereden. Sebzesi, meyvesi kendi serasından; yemeği güneş fırınından.
Uluslararası enerji merkezi onay bekliyorUluslararası enerji merkezi onay bekliyorEÜ Güneş Enerjisi Enstitüsü''nün hazırladığı, İzmir Kalkınma Ajansı desteğiyle Bornova''ya kurulacak ve yenilenebilir enerji kaynaklarının geliştirilmesinde Ege''yi üs haline getirecek proje DPT onayı bekliyor.
Ünlü sanatçıdan ilginç sözler: "Emek sineması yıkılabilir"Ünlü sanatçıdan ilginç sözler: "Emek sineması yıkılabilir"İki yılı aşkın süredir kapalı olan ve yıkılması planlanan Emek Sineması''na yönelik sanatçı camiasından sert tepkiler gelmiş, birçok organizasyonlarda yıkım planına karşı eylemler yapılmıştı. Sanat camiasının önemli isimlerinden Ayla Algan ise bu yıkımda bir sakınca olmadığı yönünde bir açıklama yaptı.
Türkiye''nin çevre raporu açıklandıTürkiye''nin çevre raporu açıklandıSabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ersin Kalaycıoğlu, insanların çevre sorunları konusunda endişeli olduğunu belirterek, ''''Vatandaş, devletin çevre konusunda birtakım yasalar çıkartarak düzenlemelere gitmesini ve hatta cezalar koymak suretiyle, özellikle sanayi işletmelerinden başlayarak, çevre kirliliğini engellemesini istiyor'''' dedi.
Sosyoloji ve Planlamanın Önde Gelen İsimleri Boğaziçi Üniversitesi''nde BuluştuSosyoloji ve Planlamanın Önde Gelen İsimleri Boğaziçi Üniversitesi''nde BuluştuNew Perspectives on Turkey Dergisi ve LSE ortaklığı ile Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü tarafından ilki 22 Ekim 2010 tarihinde düzenlenen "Urban Classes and Politics in the Neoliberal Era" başlıklı konferansın ikincisi 13 Mayıs 2011 tarihinde Boğaziçi Üniversitesi''nde gerçekleşti.
ARKİV Seçkileri 2010 SonuçlandıARKİV Seçkileri 2010 SonuçlandıArkitera Mimarlık Merkezi''nin, Türkiye''deki mimarlık üretimini belgelemek amacıyla bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdiği ARKİV Seçkileri''nin sonuçları belli oldu. Amacı, Türkiye''de 2010 yılı içinde üretilen mimarlığı kayıt altına alıp, bir kaynak oluşturmak olan ARKİV Seçkileri projesi, Türkiye''nin en kapsamlı mimarlık başvuru kaynağı olan ve Çanakkale Seramik & Kalebodur sponsorluğunda yayınlanan ARKİV üzerinden yürütüldü. Mimarlara yapılan çağrılar, projelerin toplanması, düzenlenmesi ve değerlendirilmesiyle birlikte toplam 4 aylık yoğun bir çalışmanın ürünü olan belirleme süreci 20 Nisan 2011 tarihinde yapılan seçici kurul değerlendirmesiyle tamamlandı.
Şehir Metaforları: Cetvel ve Labirentİstanbul''da, biri Avrupa öteki Asya yakasında iki yeni şehir nasıl inşa edilecek? Pazar günkü yazımda bu soruyu sormuş, nasıl bir anlam rejimi ile kurulacaklarını öğrenmek istemiştim.
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, Cadde, Sokaklardaki Otopark Uygulamasına Yeni Düzenleme GetirdiAnkara Büyükşehir Belediye Meclisi, cadde, sokaklardaki otopark uygulamasına yeni düzenleme getirdi.
AKPM''den ''ağır metal'' uyarısıAvrupa Konseyi Parlamenter Meclisi ağır metallerin sağlık açısından ciddi tehdit oluşturduğuna dair yankı uyandıracak yeni bir rapor hazırladı.
"İstanbul''un İmarı''na ilişkin notlarZaman''dan Hilmi Yavuz, çok yakın zamanda hakkında çok söz edilen ama yerini hızla sıradakilere bırakan (ne hızlı bir tazelenmedir bu böyle, haber saatini bir gün bile kaçırmaya gelmiyor!) İstanbul''da oluşturulacak iki yeni şehir konusunu değerlendirdiği yazısını şu paragraf ile bitirmiş
Türkiye''nin ilk fotoğraf müzesi açılıyor!Tarihi Yarımada''da bulunan Kadırga semtinde "İstanbul Fotoğraf Müzesi" açılacak. Fatih Belediyesi ve Fotoğraf Dostları Derneğince, fotoğraf sanatının gelişimine destek olmak ve bir fotoğraf arşivi oluşturmak için yürütülen çalışmalar kapsamında, Tarihi Yarımada''da bulunan Kadırga semtinde "İstanbul Fotoğraf Müzesi" açılacak.
''Kuzeyden güneye inmek hayal olmayacak''Bakan Soluk, İstanbul''dan Artvin''e kadar kuzeyden güneye kadar 18 adet güzergah bulunduğunu belirterek, ''''Bunların toplam uzunluğu da 11 bin 785 kilometre, bunun yaklaşık 8 bin kilometresini yaptık. Bunu da tamamladığımız zaman kuzeyden güneye inmek hayal olmaktan, şehirden şehre gitmek uzak yol olmaktan kurtarmış oluyoruz'''' dedi.
Kirliliğe "seçim boykotu"Şanlıurfa''ya bağlı Güzelkuyu köyü, organize sanayi bölgesinin kimyasal atıklarının tehditi altında. Tesislerden akan atık suların oluşturduğu dere köyün tam ortasından geçiyor.
Ekolojik Anayasa15 Mayıs Pazar günü yapılan ve Ekolojik Anayasa Girişimi tarafından düzenlenen Ekolojik Anayasa Konferansı vesilesiyle, Ekolojik Anayasa Girişimi''nden ve Yeşiller Partisi''nden Mahmut Boynudelik ile Hüseyin Güngör Açık Radyo''da Benim Anayasam programında Serkan Köybaşı''nın konuğu oldular.
Kültürel çeşitliliğimize saygıyı yeniden tesis etmeliyizGeçen cumartesi günü, bir grup gazeteci meslektaşla birlikte, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı tarafından yaptırılan restorasyon çalışmalarından bazılarını, Tanıtımevi tarafından düzenlenen bir programla, gezdik.
Gezdim, gördüm, kıskandım! Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Belek Turizm Yatırımcıları Birliği''nin (BETUYAP)tanıtım toplantısı için Antalya Belek''te iki gün ayak basmadık tesis bırakmadık.
Örümcek Adam bugün Sapphire''e tırmanacakSon 15 yılda 100''den fazla gökdelene tırmanan Örümcek Adam lakaplı Alain Robert, bugün Türkiye ve Avrupa''nın en yüksek binası olarak bilinen Sapphire İstanbul''a tırmanacak.
Konya sağlık merkezi oluyorMevlana''nın kenti Konya, sağlık merkezi olmaya hazırlanıyor.
Çılgın projeye çılgın tahminİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, ''çılgın proje''nin işsizliği sıfıra indireceğini öngördü.
Boğaz''a teleferik minibüs yerine havaray...İstanbul Boğazı''na kuracakları turistik amaçlı teleferiğin Altunizade üzerinden Avrupa yakasına geçeceğini açıklayan Başkan Topbaş, "Bazı minibüs hattı güzergahına havaray yapacağız ve minibüsçü esnafımızı da sistemin içine alarak mağdur etmeyeceğiz" dedi.
Takvim
<<Mayıs 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.