Haberler

19 Nisan 2011, Salı

"AA Istanbul Visiting School" Konferansları Başladı "AA Istanbul Visiting School" Konferansları Başladı "AA Istanbul Visiting School" kapsamında gerçekleştirilecek panel serisinin ilki 18 Nisan 2011 tarihinde İTÜ Taşkışla Kampüsü''nde gerçekleşti. "Düşey Kentsellik" konulu panelin konuşmacıları Yrd.Doç.Dr. Binnur Öktem Ünsal, Yrd.Doç.Dr. Eda Ünlü Yücesoy ve Mimar Boğaçhan Dündaralp olurken panelin moderatörlüğünü Ömer Kanıpak üstlendi. Düşey kentsellik kavramının kentsel ve mimari ölçekte tartışıldığı panelin ilk konuşmacısı Binnur Öktem Ünsal oldu. Büyükdere-Maslak aksında küresel kent söylemi üzerine gerçekleştirdiği çalışmayı aktaran Ünsal bu söylemin tarihsel süreçte nasıl değiştiğini ve kentte, özellikle de bu aks üzerinde nasıl etkiler yarattığı konusunda etkileyici bir konuşma gerçekleştirdi. Haberin Devamı
''Ucube'' 18 parçaya ayrılacak ''Ucube'' 18 parçaya ayrılacak Kars''taki ''''İnsanlık Anıtı''''nın kaldırılması ihalesini alan firma, iki insan figüründen oluşan heykelin, 18 parça halinde kaldırmayı planlıyor.
Atatürk Havalimanı''nda kapasite yüzde 30 artacak!Atatürk Havalimanı''nda kapasite yüzde 30 artacak!DHMİ, THY ve TAV Atatürk Havalimanı için birlikte karar alacak.
Tarihi Kentler Birliği Süreklilik Ödülü Odunpazarı''nınTarihi Kentler Birliği Süreklilik Ödülü Odunpazarı''nınTarihi Kentler Birliği (TKP), 2011 Süreklilik Büyük Ödülü''ne Eskişehir Odunpazarı Belediyesi''ni layık gördü.
''İstanbul''un parlayan yıldızı Silivri olacak''''İstanbul''un parlayan yıldızı Silivri olacak''İstanbul''a "iki yeni kent" söylemi, gözleri Silivri ve Kartal''a çevirdi. Bu iki ilçenin adının bu projelerde yer alması, bölgeyi nasıl hareketlendirecek? Özellikle Silivri''ye havaalanı yapılması gündemde; peki planda başka neler mevcut?
Sagrada Familia''da Yangın ÇıktıSagrada Familia''da Yangın ÇıktıBarselona polisinin kundakçılıktan şüphelendiği olayda, Sagrada Familia Bazilikası''nın içinde ufak bir yangın başladı ve yüzlerce turist tahliye edilmek zorunda kaldı. Kısa sürede yangın söndürüldü ve yaralanan kimse olmadı.
SALT Beyoğlu''nda Tasarımcı Mimarlarla SöyleşilerSALT Beyoğlu''nda Tasarımcı Mimarlarla SöyleşilerGeçtiğimiz günlerde İstiklal Caddesi''nde açılan yeni kültür mekanı SALT Beyoğlu mekanında yer alan Açık Sinema mekanının tasarımcısı Hakan Demirel SALT Beyoğlu''nda 26 Nisan''da mekanın projesi üzerine bir söyleşiye katılacak. SALT etkinliklerine ve kamusal projelere ev sahipliği yapacak mekânın, hem kurumsal hem de toplumsal bir işleve sahip olması amaçlanıyor. Demirel, söyleşide bu alanın potansiyel gelişimi ve çok yönlülüğünü tartışacak. 26 Nisan Salı günü 18:30''da SALT Beyoğlu Açık Sinema''da gerçekleştirilecek söyleşi herkesin katılımına açık ve ücretsiz. Aynı mekanda ertesi gün yine aynı saatte ise SALT Beyoğlu''nun mimari tasarım projesini yürüten Han Tümertekin binanın yeniden işlevlendirilmesi ve mimari yaklaşımları üzerine bilgi verecek.
Tarih: 19 Nisan 2011
Projelerin inşaat süreci 3 boyutlu görülebilecekProjelerin inşaat süreci 3 boyutlu görülebilecek100''e yakın sektörden 35 bin mekanı ve 4 bin binayı 3 boyutlu olarak Google Earth üzerinde sergileyen 3DLocationEarth.com, inşaat sektörüne yönelik yeni bir uygulama başlattı.
Osman Hamdi Bey, Kaplumbağa Terbiyecisi''ni Yeşil Cami''de çizmişOsman Hamdi Bey, Kaplumbağa Terbiyecisi''ni Yeşil Cami''de çizmişEnsar Tuna Alatürk Bursa - 19.04.2011 Dünyaca ünlü Türk ressam Osman Hamdi Bey''in, değer biçilemeyen ''Kaplumbağa Terbiyecisi'' isimli tablosunu Bursa Yeşil Cami''de çizdiği ortaya çıktı.
''İki şehir diye bahsedilen, yeni bir yerleşimdir''''İki şehir diye bahsedilen, yeni bir yerleşimdir''Kadir Topbaş, İstanbul''a kurulacak olan iki yeni şehir planını değerlendirdi.
Kars''daki "ucube" heykelinin yıkımından ilk görüntülerKars''daki "ucube" heykelinin yıkımından ilk görüntülerBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan''ın 8 Ocak''ta geldiği Kars''ta "Ucube" diye tanımladığı İnsanlık Anıtı''nın kaldırılması için başlatılan çalışmalar tamamlandı. Anıtın kaldırılmasını üstlenen firmanın üç gündür sürdürdüğü iskele kurma çalışması bugün tamamlandı.
"Emek''ten çıkın Demirören''i yıkın""Emek''ten çıkın Demirören''i yıkın"Emek Sineması''nın kapatılmasını protesto etmek için toplanan grup ''Emek''ten çıkın Demirören''i yıkın'' sloganlarıyla Demirören AVM''ye girdi...
"Egeray''ı biz yaptık suyu da biz getirdik""Egeray''ı biz yaptık suyu da biz getirdik"Başbakan Tayyip Erdoğan, İzmir''e yatırım yapmadığı ve belediyenin projelerine sahip çıktığı iddialarına sert çıktı; "Oy verse de vermese de İzmir bizimdir" dedi.
Dobra dobra bir binaDobra dobra bir binaBerlin eyaletinin verdiği maddi destek zaman içinde Tacheles''in dobra dobralığını törpüledi, özgürlükçü ruhunu zedeledi yine de en azından Berlin''i görmeye gelen turistler açısından tarihi bir eser niteliği taşıyordu.
7 katlı bina çökme tehlikesine karşı boşaltıldı 7 katlı bina çökme tehlikesine karşı boşaltıldı Diyarbakır''da 7 katlı bir bina çökme tehlikesine karşı boşaltıldı. Binada teknik heyet tarafından yarın sabah inceleme yapılacak.
Hormonlu kabak Demirören AVMHormonlu kabak Demirören AVMİstiklal''in hormonlu AVM''si Demirören''in, iznin iki katı fazla alana kaçak inşaat yaptığı ortaya çıktı. İstanbullular, uyanın! Demirören''den alışveriş yapmayın, tepkinizi gösterin.
Bizans''ın Anadolu''ya açılan sarayına restorasyonBizans''ın Anadolu''ya açılan sarayına restorasyonBizans imparatorlarından II. Tiberius ile Maurikios (578-602) tarafından, Samandıra''da inşa edilen ve günümüzde harabeye dönen Damatry''s Sarayı kurtarılıyor.
''Çılgın plan'' İngiliz basınında''Çılgın plan'' İngiliz basınındaİngiliz Guardian gazetesi "Erdoğan''ın İstanbul''u ikiye bölmeye yönelik çılgın planı" diyerek manşetini çılgın projeye ayırdı.
Menderes ve Özal''ın anıt mezarları aydınlatıldı Menderes ve Özal''ın anıt mezarları aydınlatıldı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, eski Başbakan Adnan Menderes ve eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal''ın anıt mezarlarını restore etti. Anıt mezarlar çevre düzenlemesiyle birlikte yeni teknoloji ile aydınlatıldı.
Tarih kokan sanayi kenti; Yatağan Tarih kokan sanayi kenti; Yatağan Yıllardır Yatağan Termik Santrali''yle gündeme gelen sanayi kenti Yatağan mermercilik sektörünün yanında çok sayıda doğal ve tarihi zenginliği barındırıyor.
Tarihî yarımadadaki iskeleler, yeni yüze kavuşacakTarihî yarımadadaki iskeleler, yeni yüze kavuşacakDoğal ve tarihi güzellikleri bir arada barındıran İstanbul''daki iskelelerin kendisine yakışır güzellikte olması için harekete geçildi.
"Viktoryen Binaların Korunması Gerekiyor" "Viktoryen Binaların Korunması Gerekiyor" İngiltere Tarihi Mirası Koruma Kurulu, Ringo Starr''ın doğduğu evin de içinde bulunduğu Viktoryen üslupta yapılmış olan binaların yıkımına neden olacak planları reddetmeleri için Liverpool Konseyi''ne çağrıda bulundu.
Uzay yolculuğu 2014''te başlıyorUzay yolculuğu 2014''te başlıyorUzaya ilk sivil uçuşu gerçekleştirecek Hollandalı şirket, seferlerde ücreti 90 bin dolar olarak belirledi. Konuklar iki kişilik uzay aracında deneyimli bir astronotla, Dünya''yı 100 kilometreden izleyecek.
"Ülker Arena" görücüye çıkıyor"Ülker Arena" görücüye çıkıyorFenarbahçe, kulübün 13 bin 800 kişilik spor salonu Ülker Arena''yı 18 Nisan''da basına tanıtacak.
‘Ucube'' temizliği ‘Ucube'' temizliği Başbakan Recep Tayyip Erddoğan''ın Kars gezisi sırasında ''ucube'' diye nitelendirdiği İnsanlık Anıtı''nın kaldırılması için ilk teknik çalışma dün yapıldı.
Sahabe türbesine dev kompleksSahabe türbesine dev kompleksBaşta Nemrut Dağı olmak üzere birçok kültür varlığına sahip olmasına rağmen turizmde bir türlü istediği çıkışı yakalayamayan Adıyaman, ''Sahabe kardeşliği'' ile yeni bir hamle başlatıyor.
Nükleer santralin kapatılması 9 ayı bulacak Nükleer santralin kapatılması 9 ayı bulacak Japonya''da depremden sonra radyasyon sızıntısının meydana geldiği nükleer santralin işletmecisi Tokyo Elektrik şirketi (TEPCO) santralin soğutularak tamamen kapatılmasını altı ila dokuz ayda gerçekleştirmeyi hedeflediklerini açıkladı.
İstanbul elbirliğiyle ‘Spor Başkentliği''ne hazırlanıyor İstanbul elbirliğiyle ‘Spor Başkentliği''ne hazırlanıyor "2012 Avrupa Spor Başkenti" koordinasyon toplantısında ilçe belediye başkanlarıyla bir araya gelen Bakanlar Nafiz Özak, Egemen Bağış ile Başkan Topbaş, İstanbul''u elbirliğiyle "Spor Başkentliği"ne hazırlayacaklarını vurguladılar.
Türk mucizesinin simgesi SapphireTürk mucizesinin simgesi Sapphireİstanbul Levent''te açılan Türkiye''nin en yüksek binası Sapphire, İspanya''da da yankı buldu. İspanya''nın en büyük gazetesi El Pais, "Avrupa''nın en yüksek gökdeleni ve ülkenin ilk ekolojik binası" dediği bina için "Türkiye''nin yaşadığı ekonomik mucizenin yeni simgesi" olarak niteledi.
Rusya''yla yeni dönem başladıRusya''yla yeni dönem başladıRusya ve Türkiye için vizesiz dönem başladı. Rus yolcular vizesiz giriş yaptılar.
Alman arşivi olmasa yandık!Alman arşivi olmasa yandık!Türkiye''de yapılan neredeyse her restorasyon için önce Alman Arkeoloji Enstitüsü''nün kapısını çalmak gerekiyor. Pek çok tarihi yapının eski hallerine dair görsel yalnızca onlarda var. Kültür tarihçileri, mimarlar ve akademisyenler bu görsel malzemeleri enstitüden temin ediyor. İşin garip yanı enstitünün sahip olduğu görsel kaynakları bir zamanlar Kültür Bakanlığı elinin tersiyle itmiş.
Bekle Paris, İzmir geliyorBekle Paris, İzmir geliyorİzmir ve Ege iş dünyası ile yerel yöneticiler, mutluluk yaratan müjdenin ardından, vakit kaybedilmemesi gerektiğini söylüyor.
Nükleere protesto Nükleere protesto Mersin''in Gülnar ilçesine bağlı Büyükeceli beldesinde, ''''Akkuyu Nükleer Santrali'''' kurulmak istenmesi ''''İnsan Zinciri'''' eylemiyle protesto edildi.
Su Yolunu İstanbul''da BulurSu Yolunu İstanbul''da Bulur18 Nisan Dünya Anıtlar ve Sitler Günü''nün bu seneki teması "Su Mirası" olarak belirlendi. Su mirası, kentlerde suyla temas eden önemli yapıları içeriyor. Bunlar kentin içinde kaybolmuş bir kenar çeşmesi de olabilir ya da heybetini halen daha taşıyan su kemerleri... İstanbul''da da suyun geçmişten bugüne kente taşınmasını sağlayan bu çok sayıdaki önemli yapı, tarihi ve kültürel su mirasımıza ışık tutuyor.
İstanbul''da lale zamanıİstanbul''da lale zamanı6. Uluslararası İstanbul Lale Festivali başladı. Başkan Topbaş, bu yıl kente lale ve diğer soğanlı bitkilerden 20 milyon adet diktiklerini belirterek, ''''Şehir artık gülüyor ve kendini çok daha iyi hissettiriyor'''' dedi.
TOKİ Kayseri evlerine rekor sayıda başvuruTOKİ Kayseri evlerine rekor sayıda başvuruDar gelirliler için TOKİ tarafından Kayseri''de yaptırılan konutların kura çekimi heyecanlı anların yaşanmasına neden oldu. 826 konut için 18 binin üzerinde başvuru gerçekleşti.
Japonya Başbakanı''ndan nükleer özrü!Japonya Başbakanı''ndan nükleer özrü!Japonya Başbakanı Naoto Kan, ülkesinde 11 Mart''taki şiddetli deprem ve tsunamide hasar gören, radyasyon sızıntısının meydana geldiği nükleer santralin yol açtığı krizden derin üzüntü duyduğunu bildirdi.
İstanbul''daki iki şehrin şifreleri çevre planındaİstanbul''daki iki şehrin şifreleri çevre planındaBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti''nin seçim beyannamesini tanıttığı toplantıda, İstanbul için Avrupa ve Anadolu yakasında iki yeni şehir kurulacağını açıkladı. İnşa edilecek 2 yeni şehrin şifreleri İstanbul''un anayasası sayılan ''Çevre Düzeni Planı''nda gizli. Plana göre Avrupa yakasında Silivri, Anadolu yakasında Kartal merkezli şehirler kurulacak
Galata-Haydarpaşa hem turizm hem temaşa Galata-Haydarpaşa hem turizm hem temaşa Başbakan Erdoğan''ın, "Mutlaka yapacağız" dediği eski adıyla Galataport ve Haydarpaşa Port Projesinin toplam maliyeti 10 milyar doları aşarken, devletin kasasına yaklaşık 8 milyar dolar girecek.
İstanbul''a dev sağlık yatırımıİstanbul''a dev sağlık yatırımıOkmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi''nin bahçesinde yapılacak olan hastanede 124 yoğun bakım ünitesi yer alacak. Hastane ihtiyaç duyulması halinde bin 300 yatağa kadar kullanıma müsait altyapıya sahip olacak.
Türk Aydınlatma Sektörü, İstanbul Light Aydınlatma Teknolojileri Fuarı ve Kongresi''nde BuluştuTürk Aydınlatma Sektörü, İstanbul Light Aydınlatma Teknolojileri Fuarı ve Kongresi''nde Buluştuİstanbul Fuar Merkezi''nde kapılarını açan ve 7. kez Aydınlatma sektörünü bir araya getiren Uluslararası İstanbul Light, bu yıl Doğu Avrupa ve Ortadoğu''dan katılımcılar ve ziyaretçilerle Türkiye''yi sektörün en önemli buluşma noktası haline getirdi.
Erdoğan''dan EXPO 2020 MüjdesiErdoğan''dan EXPO 2020 MüjdesiEXPO 2020''nin İzmir''de yapılması için gerekli girişimleri başlatacaklarını ifade eden Erdoğan, her türlü desteğin verileceğini söyledi.
Emek sineması için Taksim''de eylem! Emek sineması için Taksim''de eylem! "Emek''i geri alıyoruz" sloganıyla bugün gerçekleştirilen eyleme çok sayıda sanatçı destek verdi...
Ekümenopolis, Emek''te gösterilecekEkümenopolis, Emek''te gösterilecekİstanbul Kültür Sanat Varyetesi, kapatılan Emek Sineması''nı yarın geri alacağını belirterek, herkesi İstanbul''un talan edilme sürecini anlatan Ekümenopolis filmini Emek Sineması perdesinde izlemeye davet etti.
Ankara''da kentsel dönüşüme tepkiAnkara''da kentsel dönüşüme tepkiAnkara''da gecekondu sahibi yurttaşlar, kentsel dönüşüm projelerini protesto etti.
Deprem sorununa çözüm aradılarDeprem sorununa çözüm aradılarEGİAD, "İzmir Kentsel Çözümler Toplantıları" kapsamında "İzmir ve Deprem" başlıklı bir seminer düzenledi.
Demirören AVM''ye suç duyurusuDemirören AVM''ye suç duyurusuKültür Bakanlığı Tetiş Kurulu, Demirören AVM''nin üçte birinin yıkılmasını, kaçak kısımlara göz yumanların yargılanmasını istedi.
"Çöp"ü ben mi yiyeyim!"Çöp"ü ben mi yiyeyim!İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, "Harmandalı''nın alternatifi olacak bir yer bulmak zorundayız. Günlük 3 bin ton çöpü koyacak yer bulamazsak ne yapacağız? Ben mi yiyeceğim" diye sert tepki gösterdi.
CHP, hangi yüzle 2B''den bahsediyorCHP, hangi yüzle 2B''den bahsediyorBir takım talimatlarla liste değişikliğine gidenlere milletin seçimde net mesaj vereceğini belirten Bağış, CHP''ye yüklendi: Bugüne kadar 2B yasasını AYM''ye götürenler hangi yüzle 2B''den bahsediyor?
Ukrayna''dan nükleer teklifi Ukrayna''dan nükleer teklifi Çernobil felaketinin 25. yıldönümü nedeniyle önümüzdeki hafta başında Kiev''de düzenlenecek ve çok sayıda ülkeden devlet ve hükümet başkanı düzeyinde katılımın beklendiği Uluslararası Çernobil Konferansı nedeniyle Ukrayna Dışişleri Bakanlığı açıklamada bulundu.
Nükleer ve 3. köprü ÇED''den muaf Nükleer ve 3. köprü ÇED''den muaf Nükleer santrallar, 3. köprü, Gebze-İzmir otobanı, Ilısu Barajı gibi dev projelere Çevresel Etki Değerlendirmesi muafiyeti getirildi.
Boğaz''ın altındaki tarihî eserlere "özel koruma"Boğaz''ın altındaki tarihî eserlere "özel koruma"Avrupa ve Asya kıtasını deniz altından karayoluyla birbirine bağlayacak tüp geçit hattındaki tarihî eserler koruma altına alınacak. Cankurtaran sahili ile Haydarpaşa arasında ATAŞ firmasının yapacağı İstanbul Boğazı Karayolu Geçiş Projesi''nde tarihî eserler için özel koruma programı hazırlandı.
126 binaya THY sponsorluğunda tarihi makyaj126 binaya THY sponsorluğunda tarihi makyajEsenler Belediyesi, THY''nin sponsorluğunda, Atatürk Havalimanı yolu üzerindeki 126 binaya tarihi makyaj yapacak. Proje, 1 milyon 750 bin TL''ye mal olacak.
Balon turları Kapadokya''da sektör olduBalon turları Kapadokya''da sektör olduTürkiye''nin peribacaları, kayadan oyma kilise ve evleriyle ünlü turizm merkezlerinden Kapadokya''da, balon turlarına olan ilgi giderek artıyor.
İstanbul’a İki Yeni Uydu Şehir: Hafazanallah "Ekümenopolis" Oluruz..!’İstanbul’a İki Yeni Uydu Şehir: Hafazanallah "Ekümenopolis" Oluruz..!’Başbakan''ın en sevdiğim yönü O''nun projeci kimliğidir. Muhalefet ‘proje özürlü'' olunca günahı ve sebabı ile ortaya projeler koyan, bekleyen projeleri sonuçlandıran, yenilerini başlatan Sn. Erdoğan ve ekibi doğal olarak oyları kapıyorlar.
İlk kazma vuruluyor, 9''luk deprem bile olsa Akkuyu etkilenmeyecekİlk kazma vuruluyor, 9''luk deprem bile olsa Akkuyu etkilenmeyecekJaponya''daki nükleer sızıntı nedeniyle Akkuyu''ya ilişkin büyük tartışma yaşandı. Rusya, bölgeye 9 şiddetinde depreme dayanacak santral yapmaya hazırlanıyor. Güç Santrali Genel Müdürü Alexander Superfin, ''Reaktör bir kazan sisteminin içinde muhafaza edilecek, dışarı sızma olmayacak'' dedi.
Ali Ağaoğlu''na atılan yumurtaların ardında bu video varAli Ağaoğlu''na atılan yumurtaların ardında bu video varAğaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, deneyimlerini paylaşmak için İstanbul Teknik Üniversitesi Maslak Kampüsü Süleyman Demirel Kültür Merkezi''nde üniversite öğrencileriyle bir araya geldi. Ağaoğlu konuşmasına başladıktan kısa bir süre sonra yaklaşık 30 kişilik Öğrenci Kolektifi üyesi tarafından protesto edildi.
Komagene canlanacak Adıyaman 1.5 milyon turist çekecek Komagene canlanacak Adıyaman 1.5 milyon turist çekecek Şu anda 45 bini yabancı olmak üzere yılda 190 bin turist ağırlayan Adıyaman, turizm atağına geçti, 2020 yılına kadar turist sayısını 1.5 milyona çıkarmayı hedefledi.
Kılıçdaroğlu''ndan 2B Barış ProjesiKılıçdaroğlu''ndan 2B Barış ProjesiMilyonlarca yurttaşın sorununun bulunduğunu ifade eden Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, çözümü için CHP''nin bir proje geliştirdiğini açıkladı.
2-B arazilerinin satışı yıl sonuna kadar bitiyor2-B arazilerinin satışı yıl sonuna kadar bitiyorÇevre ve Orman Bakanı Eroğlu, hükümetin 25 milyar dolara yakın gelir beklediği 2-B arazileriyle ilgili, "Tapu işlemlerinin yüzde 95''i tamamlandı. eylül ya da ekim gibi tamamı halledilecek" dedi.
McDowell & Benedetti En Büyük Planlama İşini KaptıMcDowell & Benedetti En Büyük Planlama İşini KaptıMcDowell & Benedetti, Staffordshire, Uttoxeter merkezinde JCB fabrika alanını planlayacak.
Tarihi köşk icralık olduBüyükada''da bulunan tarihi ''''2. Patrikianos Köşkü'''' icralık oldu ve ana yapıları, eklentileri, arsası ve bahçesiyle birlikte 6 milyon 475 bin TL''ye satışa çıktı.
ABD''den Türkiye''ye nükleer sinyalAnkara Büyükelçisi Ricciardone, "Türkiye''deki olgunlaşmış projelerde Japon firmalarıyla işbirliğine gidebiliriz" dedi.
Sahildeki inşaata itiraz varSahil şeridindeki turizm merkezi projesine, "Sahili betonlaştırıp doğaya zarar verecek" diyerek karşı çıkıyorlar.
Gaziantep''in incisi mozaik müze ziyarete açıldıDünyanın en büyük mozaik müzesi konumunda olan Gaziantep Mozaik Müzesi, vatandaşların hizmetine açıldı.
Uzmanlar iki şehri değerlendirdiŞehir planlamacıları ve mimarlar iki şehir projesinin İstanbul''da yeni alanları imara açacağı ve megakentin daha da kalabalıklaşacağı görüşünde hemfikir...
Emlakçılar mutluİki yeni şehrin Silivri ve Kartal''da gerçekleşeceği yorumları her iki bölgenin emlakçılarını da umutlandırdı. Silivri''deki gayrimenkulcü Cahit Yardımcı şöyle konuşuyor: "Silivri 2004 yılında Büyükşehir Belediyesi''ne bağlandığı için ciddi bir ivme kazandı.
Kültüre devlet desteği Avrupa''nın 10''da biriTürkiye''de devletin kişi başı kültür harcaması 10 Euro civarında iken Avrupa''nın önemli ülkelerinde 100 Euro''nun üzerinde.
27 dev hastane geliyorTOKİ, 27 ilde arazilerin tahsisini yaptı, 10 ilde ihale için düğmeye basıldı. Kayseri''de ihale tamamlanırken, İstanbul, Bursa, Elazığ, Konya, Mersin, Ankara, Manisa ve Yozgat için ön yeterlilik belgeleri alındı.
Mimar Sinan''ı aşmak mümkün değilDünyanın en önemli sanat tarihçilerinden kabul edilen Prof. Oktay Aslanapa geleneği devam ettirecek mimar, sanatkarlar yetişmediği için kendimize has bir mimari oluşturamadığımızı söylüyor. Bugün dünyada hakim olan kübizm mimarisinin kurucusu Corbusier''in Mimar Sinan''dan ilham aldığını anlatan Aslanapa, Mimar Sinan''ı aşmamızın mümkün olmadığını ifade ediyor.
Dünyanın "sakinleri" Seferihisar''daDünyadaki tüm Sakin Şehir''lerin buluştuğu toplantı, Türkiye''nin Cittaslow Başkenti Seferihisar''da gerçekleşecek.
Metrobüs en iyi toplu taşıma modeli seçildi İstanbul Büyükşehir Belediyesi''ne bağlı İETT, Metrobüs projesiyle "Toplu Taşımaya Yönlendiren En İyi Toplu Ulaşım Modeli" olması nedeniyle Uluslararası Toplu Taşıma Birliği (UITP) tarafından ödüllendirildi.
Takvim
<<Nisan 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.