Haberler

2 Nisan 2010, Cuma

Şehir İnsanı Özgür KılarŞehir İnsanı Özgür KılarÜlkemizde hala gelişememiş yeraltı ulaşım sistemi, Dünya''da artık çok farklı bir boyutta... Metro, kentin her yerine ulaşarak, trafiği rahatlatmasının yanında, başka şeyleri de tetikledi. Şehir kültürü, sanat ve yaratıcılığın mekanları haline gelen metro durakları, artık "gözde tasarımlar" olarak anılmaya başlandı. Şehir insanı özgür kılar sözü, yeni inşa edilen metro isyasyonlarının ana fikri haline geldi ve artık metrolarda radikal değişmeler başladı. Haberin Devamı
Geleceğin kent konseptiGeleceğin kent konseptiFiravunlara yaraşır bir çılgınlık...Rüya şehiri Las Vegas''ın içinde bir rüya şehir. Özel sermaye tarafından gerçekleştirilmiş en büyük gayrimenkul projesi. 16 Aralık''ta açılışı yapılan CityCenter için kullanılan övgü dolu sözler bunlar.
Sivas''a hızlı tren geliyorSivas''a hızlı tren geliyorProje hakkında bilgi veren Bakan Yıldırım, çalışmaların Yerköy''de devam ettiğini, ayrıca bu sene Sivas''ta da şantiye açılacağını belirtti. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Doğu illerinin nüfuslarının 10-15 katını başka illere ve ülkelere göç verdiklerini söyledi: ''''Göç ettik ettik ama kafamızda hep memleketlerimiz vardı. Yemedik içmedik, ''Acaba köprümüzü, yolumuzu, içme suyumuzu yaptırabilir miyiz'' diye yıllarca uğraştık. Ama bunların hepsi geride kaldı. KÖYDES projesi ile yolları yaptık, suları getirdik.
Yapım işleri ihaleleri uygulama yönetmeliği değiştiYapım işleri ihaleleri uygulama yönetmeliği değiştiYürürlüğe giren yeni düzenlemede, iş deneyim belgesi başvurusu koşulları yeni esaslara bağlandı.
Binalarda enerji performansıBinalarda enerji performansıBinalarda enerjinin ve enerji kaynaklarının etkin ve verimli kullanılmasına, enerji israfının önlenmesine ve çevrenin korunmasına ilişkin usul ve esaslar yeniden düzenlendi.
Üreyen global kopyalar dünyaya örnek olamazÜreyen global kopyalar dünyaya örnek olamaz179 Proje yarışması ödülü, 58 milli birincilik ödülü, milletlerarası 17 ödül ve 595 mimari proje tatbikatı ile gerçekleşen 8.695.000 metrekare realizasyon ile "Mesleğinde Dünyanın En İyi Performansı ve Yaşayan Efsane" ödülü verilen Prof. Metin Hepgüler ile mesleğini konuştuk.
"Mask projesi de metroya benzedi""Mask projesi de metroya benzedi"Başkan Tatı, eski Başkan Cemil Şeboy döneminde yapılan Atatürk Maskı''nın metro projesinde olduğu gibi işi bilmeyen firmaya verildiğini öne sürdü.
Maldivler yüzer ada olacakMaldivler yüzer ada olacakİçinde bulunduğu küresel ısınma nedeniyle sular altında kalacağı tahmin edilen Maldivler, bir şirket tarafından yüzen bir tesise çevrilecek.
Üsküdar''daki İskele Hamamı spor mağazası oldu Üsküdar''daki İskele Hamamı spor mağazası oldu Intersport Türkiye''de hizmete açtığı 23''üncü mağazasında, spor ile tarihi buluşturan bir konseptle müşterilerinin karşısına çıkıyor.
İstanbul laleleriyle bayram ediyor İstanbul laleleriyle bayram ediyor Baharın gelmesiyle, yol kenarlarında, parklarda, tarihî bahçelerde tam 74 çeşit lale açıyor. İstanbul''da ise 43 çeşit lale ekiliyor.
Bursa, Dünya Tarihi Kentler Birliği''ndeBursa, Dünya Tarihi Kentler Birliği''ndeRestorasyon projeleriyle kentteki birçok tarihi yapıya yeniden hayat vererek turizme kazandırılmasını sağlayan belediyenin "Dünya Tarihi Kentler Birliği"ne 1 Ekim 2009''da yaptığı üyelik başvurusu kabul edildi.
3. köprü doğru yere yapılacak3. köprü doğru yere yapılacakİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Boğaz''a yapılacak 3. köprüde son aşamaya gelindiğini belirterek "Gerekli ve doğru yere yapılacak" dedi.
14,5 milyon konutun yarısı yenilenmeli14,5 milyon konutun yarısı yenilenmeliToplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, "Türkiye''de şehirlerde bulunan 14,5 milyon konutun yarısının yenilenmesi gerekiyor"
Danışman Erünal''ın imar talebi, bugün Meclis''teDanışman Erünal''ın imar talebi, bugün Meclis''teBozyaka semtindeki 13 bin 500 metrekarelik arazinin "metropolitan aktivite merkezi" olarak gösterilmesi isteniyor.
Ilısu''ya karşı ''Boğaziçi bildirisi''Ilısu''ya karşı ''Boğaziçi bildirisi''Boğaziçi Üniversitesi''nden 111 öğretim üyesi, imzaladıkları ortak bildiriyle hükümete ''Ilısu Barajı projesi tamamen durdurulsun'' çağrısı yaptı. Bildiride hükümetin Hasankeyf''i sulara gömecek barajda ısrar etmemesi, yerli finans kuruluşlarının da projeye destek vermemesi istendi.
200 milyon TL''ye manzaralı duvar kağıdı döşüyoruz200 milyon TL''ye manzaralı duvar kağıdı döşüyoruzKocaman bir kırmızı Ferrari, ünlü Mona Lisa tablosu, Roma Kolezyum''u ya da çocuğunuzun dev bir posteri... duvar kağıtları artık bildiğiniz gibi değil! Bu sene dekorasyonda son trend, salonun ya da yatak odasının en az bir duvarını boyamak yerine, dijital baskı teknolojisiyle basılmış dev duvarkağıdıyla süslemek. Eski (güzel) günlerine dönmek için çabalayan duvarkağıdı sektörü de, hem baharın yaklaşması hem de bu yeni trend sayesinde ikinci bir gençlik yaşamaya hazırlanıyor.
Dünyanın en büyük çadırıDünyanın en büyük çadırıKazakistan''ın başkenti Astana''da, dünyanın en büyük çadırı olarak nitelendirilen "Han Çadırı"nı yapan Türk müteahhitler, Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev''den övgü aldı.
Büro binasında ezberi yıkınca ödülü aldıkBüro binasında ezberi yıkınca ödülü aldıkFransa''nın Cannes şehrinde düzenlenen, dünyanın en önemli gayrimenkul zirvelerinden MIPIM''de, ofis binası dalında bu yıl büyük ödülü, Atelier Jean Nouvel, Coop Himmelb(l)au, Perkins+Will, LAN Architecture gibi dünya devlerinin arasına giren Suyabatmaz Mimarlık, Güneşli Kule projesiyle kazandı. Henüz inşa edilmemiş ya da tamamlanmamış projelerin yarıştığı ve 8 kategoride düzenlenen yarışmada ipi göğüsleyen Suyabatmaz Mimarlık, ödülünü, 17 Mart gecesi Cannes''da yapılan törende aldı.
İstanbullu Antalya''nın konut trendlerini de değiştirdiİstanbullu Antalya''nın konut trendlerini de değiştirdiAntalya, rüyaların kentidir. İşte bu yüzden denizi olsun ya da olmasın metropolde yaşayan insanların çoğu, bir gün Antalya''ya yerleşmek hayali kurar.
Abide''de altı parmak hatasıAbide''de altı parmak hatasıTarihi Gelibolu Yarımadası Milli Parkı''nda bulunan Şehitler Abidesi''nin ayaklarındaki rölyefte, askerlerine hedef gösteren komutanın elinin 6 parmaklı olduğu ortaya çıktı. Çanakkale Boğazı''nın girişinde bulunan ve buradan geçen gemilerin rahatlıkla görebildiği Şehitler Abidesi''nin ayaklarında, Mehmetçik''in kahramanlıklarını anlatan 8 adet rölyef bulunuyor. Bu rölyefler, Kültür ve Turizm Bakanlığı''nın açtığı bir yarışma sonucunda, heykeltıraş Prof. Dr. Ferit Özşen tarafından yapıldı. Prof.Dr. Özşen, vatandaşlarca fark edilen hatayla ilgili olarak yaptığı açıklamada, rölyeflerde bazı eksiklikler bulunduğunu ancak komutanın 6 parmaklı olduğunu bilmediğini söyledi. Erşen, "En kısa sürede Çanakkale''ye gelip, rölyefte gerekli düzeltmeyi yapacağım. Bu benim manevi borcum'' diye konuştu.
Tarih: 2 Nisan 2010 Kaynak: Yeni Şafak
Kaynaklar''dan vazgeçildi Torbalı ağırlık kazandıKaynaklar''dan vazgeçildi Torbalı ağırlık kazandıKaynaklar''a yapılması düşünülen katı atık arıtma tesisinin Buca ve Bornova Belediye başkanlarının tepkisi üzerine Torbalı''ya kaydırılması gündeme geldi.
Tarihi Kastamonu Kalesi''nde inceleme yapıldıTarihi Kastamonu Kalesi''nde inceleme yapıldıMaden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA) ekiplerinin, tarihi Kastamonu Kalesi''nde yaptığı incelemede, şehir efsanelerine konu olan kaledeki mağaranın uzunluğu 90 metre olarak ölçüldü.
2010 Şanghay Dünya Fuarı2010 Şanghay Dünya Fuarı"Çatalhöyük ana temasıyla hazırlanan Türkiye pavyonunda daha iyi şehir ve daha iyi yaşamın Anadolu''da başladığını göstermek istiyoruz. Bu ülkemizin tarihi zenginliği, pavyonumuz da bu zenginliği ve ana temaya uygunluğu simgeliyor."
Koç müze için yer arıyorKoç müze için yer arıyorKoç Vakfı, Türkiye''nin ilk özel müzesi olan Sadberk Hanım Müzesi için şehir merkezinde daha geniş bir bina veya müze inşa edebileceği arsa arayışına girdi. Sadberk Hanım Müzesi, yeni yerin bulunması ile birlikte yaklaşık 30 yıldan buyana mülkiyeti Koç Vakfı''na ait olan Sarıyer''deki tarihi Azaryan Yalısı''ndan taşınacak.
Şaka Gibi BinalarŞaka Gibi BinalarKim mimarların ciddi olmak zorunda olduğunu söyleyebilir? Aşağıdaki örneklere bakılacak olursa, hiç kimse... Dünya''da birçok ülkeden alınan ilginç yapı örnekleri her zaman, alışılmış, belli bir geometrik formu olan yapıların tasarlanmadığını gösteriyor. Avrupa''da bir çok örneğini gördüğümüz bu ilginç yapılar kentlerin dikkat çekici noktaları olarak, kentlerin cazibesini arttırıcı ögeler haline geldiler. İnsanlar bu yapıları görmek için yapıların bulundukları ülkelere ziyarete geliyor. Bu yapıların güzel ya da çirkin olduğu ayrı bir tartışma konusu...
Kubik formlar mimarların elinde yeniden hayat bulduKubik formlar mimarların elinde yeniden hayat bulduMimarlar her dönem farklı bir akımın izinden giderler. Bir dönem yumuşak hatları projelerinde vurgularken aradan geçen bir-iki yılda birden keskin hatlarla sizi şaşırtırlar. Bu zamanlarda pek çok mimarın birbirinin projesinden etkilendiği ve yarattıkları projelerde kendileri söyleme bile birbirlerini referans aldıkları belli olur.
Kozak Yaylası''nda maden tartışmasıKozak Yaylası''nda maden tartışmasıKozak Yaylası bir fıstık cenneti. Dünyanın en kaliteli çam fıstıkları burada üretiliyor.Ancak bölgede yapılmak istenen altın madenciliği çalışmaları yöreyi tehdit ediyor... Yöre sakinleri şimdiden maden araması için binlerce ağacın kesimine başlandığını söylüyorlar...
3. köprünün son şekli açıklanacak3. köprünün son şekli açıklanacakİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile yakında İstanbul Boğazı''na yapılması planan 3. köprüyle ilgili projenin son şeklini açıklayacaklarını bildirdi.
Turizm işine Kıbrıs’ta lüks otelle adım atıyorTurizm işine Kıbrıs’ta lüks otelle adım atıyor1964''te kurularak inşaat sektöründen savunma sanayiine birçok sektörde faaliyet gösteren BozGroup şimdi de turizm yatırımlarına başlıyor.
Greenpeace''den Sinop''ta eylemGreenpeace''den Sinop''ta eylemSinop''ta nükleer karşıtlarının 25 Nisan''da miting düzenleyeceği bildirildi. Sinop Çevre Platformu adına Çevre Dostları Derneğinde basın açıklaması yapan Metin Gürbüz, Güney Kore ile imzalanan nükleer işbirliği anlaşmasına ve Sinop''a kurulması planlanan nükleer santrale karşı 25 Nisan cumartesi günü Gerze ilçesinde miting düzenleyeceklerini söyledi.
Büyükşehir''den Esenler''e 45 dönümlük "Bölge Parkı"Büyükşehir''den Esenler''e 45 dönümlük "Bölge Parkı"Esenler''de yapımına başlanan 45 dönümlük bölge parkının temelini atan Başkan Topbaş, İstanbul''a 6 yılda 28.5 milyar TL yatırım yaptıklarını belirterek, "Türkiye''deki belediyelerin yapmış olduğu yatırımların yüzde 48''ini, ülkemizde yapılan toplam yatırımların da yüzde 26''ını tek başımıza biz yapıyoruz" dedi.
Geleneksel mimarinin şairi Çakırhan 100 yaşındaGeleneksel mimarinin şairi Çakırhan 100 yaşındaUluslararası Ağa Han Mimarlık Ödülü sahibi, gazeteci, şair Nail V. Çakırhan doğumunun 100. yılında küratörlüğünü Y. Mimar M. Melih Güneş''in yapmış olduğu Karaköy İstanbul Mimarlar Odası Büyükkent Şubesi''nde açılacak sergi ve söyleşi ile 2 Nisan Cuma günü saat 19.00''da anılacak.
Bursa, ''UNESCO Dünya Mirası Listesi'' için yarışacakBursa, ''UNESCO Dünya Mirası Listesi'' için yarışacakBursa''nın Hanlar Bölgesi ile 700 yıllık geçmişe sahip Cumalıkızık, Osmanlı kentsel ve kırsal yerleşimlerinin UNESCO Dünya Mirası Listesi''ne alınması için adaylık başvuru süreci başlattı.
Her zaman gözde BoğaziçiHer zaman gözde Boğaziçiİstanbul''da istediğiniz kadar milyon dolarlık lüks konutlar yapıp bir çok olanağı içinde sunsanız dahi ‘İlle de boğaz'' diyenleri cezbetmeyi başaramazsınız. ‘İstanbul''un gerçekten tadını çıkaranlar boğazda oturanlardır'' düşüncesini hepimiz taşırız. Kuşkusuz boğaz denince de aklımıza o tarihi görkemli yalılar gelir.
Antik kente sahip çıkamadılarAntik kente sahip çıkamadılarBakanlar Kurulu kararı ile 2009 Ağustos ayında kazı çalışmaları durdurulan Yatağan''daki Lagina Antik kenti bakımsızlık yüzünden harabeye döndü.
Nuri Albayrak: Bir rüya gerçek oluyorNuri Albayrak: Bir rüya gerçek oluyorTrabzonspor''un eski başkanlarından Nuri Albayrak''ın ilk kez 2006''da gündeme getirdiği Akyazı Projesi için somut adımlar atılmaya başlanması, bir rüyanın gerçekleşmesi olarak tanımlandı.
2-B''lerin satışı yeniden gündemde...2-B''lerin satışı yeniden gündemde...Kamuoyunda 2-B olarak adlandırılan orman vasfını yitirmiş Hazine arazilerinin satışı yeniden gündeme geliyor.
Altın Ev''de Çöken Tavan için TadilatAltın Ev''de Çöken Tavan için TadilatRoma İmparatoru Neron tarafından yaptırılan ‘Domus Aurea''nın (Altın Ev) tavanı kısmen çöktü. İtalyan haber ajansları, tavanın sabah saatlerine çökmesi sırasında ilk belirlemelere göre yaralanan olmadığını bildirdi. Roma İmparatoru Neron tarafından yaptırılan ‘Altın Ev'', yapının sağlamlığına ilişkin endişeler nedeniyle 18 yıl kapalı kaldıktan sonra 1999 yılında yeniden ziyarete açılmış, turistlerin en önemli uğrak yerlerinden biri olmuştu.
Tarih: 1 Nisan 2010 Kaynak: Birgün
Kent ve Halk HamamlarıKent ve Halk Hamamları"... öyle bir şey ki, ne kadar güçlü görünmeye, kendime hakim olmaya çalışsam da faydasız, çünkü benim vahşi doğam kendini bin bir çatlak ile görünür kılacaktır." Christie Pearson. Yapılı bir çevre yerleşimi olarak kent, doğal yapısıyla zıt bir zemine oturuyor. Ancak kent, sınırları içinde, geçmişe ait öğeler, çeşitli ritüellerle korunmaya devam ediyor. Dünyanın farklı yerlerinde, farklı biçimlerde pek çok hamam bu tarz ritüellerin mekanı oldu. Burada "kültür" ve "tabiat" arasındaki fark bulanıklaşır.
Desenlerle Dans Eden Mimar Jürgen Mayer HDesenlerle Dans Eden Mimar Jürgen Mayer HJürgen Mayer H 29 Mart 2010 Pazartesi günü Yapı-Endüstri Merkezi''nde verdiği konferansta Türk mimar ve yapı sektörü temsilcilerine seslenerek projeleri ve tasarımlarının altında yatanlar hakkında ipuçları verdi.
Vatandaşın emlak ve mesken sorununa birebir çözümİstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yer alan Emlak Yönetimi Daire Başkanlığı Mart ayının son haftasında başlattığı halk günü toplantılarını bu Perşembe de sürdürdü. Vatandaşların emlak ve mesken sorunlarına çözüm bulmak amacıyla Emlak Yönetimi Daire Başkanlığı ilkini 25 Mart''ta düzenlediği halk günü toplantısını bu Perşembe de düzenleyerek on iki kişinin daha sorununa çare bulma yollarını aradı.
Mecidiyeköy Viyadüğü güçlendiriliyorMecidiyeköy Viyadüğü''nde yarın başlayacak depreme karşı güçlendirme çalışması, 30 Mayıs''a kadar devam edecek. Karayolları 15. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, müdürlüğün denetimindeki ''''İstanbul''daki Büyük Açıklıklı Köprülerin Sismik Takviyesi Projesi Yapım İşi'''' kapsamında 1. Çevreyolu üzerindeki Mecidiyeköy Viyadüğü''nde depreme karşı güçlendirme çalışmasının İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığının kararlarıyla devam ettiği anımsatıldı.
Küçüksu mesire alanının şantiyeye dönüşmemesi için imza kampanyası başlatıldıİstanbul''u sayılı yeşil alanlarından 256 yıllık tarihi geçmişe sahip Küçüksu mesire alanının, Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleri''nin ardından üçüncü köprünün de şantiye sahası olarak kullanılmasına karşı çıkan semt sakinleri bir imza kampanyası başlattı. "Küçüksu Çayırı''nda, 3. köprü şantiyesine hayır" diyen semt sakinleri, 22 Mayıs Cumartesi saat 10.00''da Küçüksu Çayırı''nda düzenleyecekleri pikniğe tüm İstanbulluları davet ederek, bu organizasyon ile seslerini yetkililere duyurmayı amaçladıklarını belirtti.
Tarih: 2 Nisan 2010 Kaynak: Referans
İzmir, marka kent olacakVali Kıraç, "Farklılaşmak istiyoruz" derken, firmanın Eşbaşkanı Özkan, bir ilki gerçekleştiren İzmir''in marka yolculuğunu, diğer illerin daha şimdiden merak ettiğini söyledi.
Elazığ Arkeoloji Müzesi''ni yılda sadece 1 kişi gezdi Türkiye''de, yerli ziyaretçiden çok yabancıların rağbet gösterdiği müzelerin yaşadığı sıkıntı, Elazığ''da ilginç bir sonuçla daha net ortaya çıktı.
Kaçak iskele için yasal işlem kapıdaBüyükşehir Belediyesi, "Kınalıada''da kaçak iskele iddiası"na ilişkin, Belediye İmar Müdürlüğü ekiplerinin, yapının durumunu tespit ederek tutanağı Adalar Belediyesi''ne gönderdiğini ve 15 gün içinde yasal işlemlerin yapılmasını tebliğ ettiğini bildirdi. Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, S.S. Mavi Marmara Deniz Yolcu Eşya Turizm Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifine, ilgili yere yapı yapma izninin, Adalar Belediye Başkanı Mustafa Farsakoğlu''nun imzasını taşıyan 2 Kasım 2009 tarihli evrakla verildiği de belirtildi.
Tarih: 2 Nisan 2010 Kaynak: Sabah
Nöbetçi AVM sistemi getirilsinGalleria''nın Genel Müdürü Hasan Ardıç, AVM''lerin pazar günü 18.00''de kapanmasına kişisel olarak destek verdiğini belirterek, "Sorun nöbetçi AVM sistemiyle çözülebilir" dedi.
Sertarikzâde Tekkesi kültür merkezi oluyor İstanbul''un Eyüp ilçesindeki en eski tarihi yapılardan biri olan ve aslına uygun olarak restore edilen Sertarikzade Tekkesi, önümüzdeki ay içerisinde kültür merkezi olarak açılacak. Nişanca Mahallesi''nde yer alan ve Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından bakım, onarım ve restorasyonu yapılarak sosyal-kültürel faaliyetlerde kullanılması için Eyüp Belediyesi''ne tahsis edilen tesiste kültür, sanat aktiviteleri ile çeşitli kurslar düzenlenecek.
Tarih: 1 Nisan 2010 Kaynak: Zaman
Sosyal Belediyecilik Devam Ediyorİzmir''de sosyal belediyeciliğin markası haline gelen ve Dikili halkına su tüketimini bedelsiz sunan, Dikili Belediye Başkanı Osman Özgüven, önceki gün beraat ettiği davayla ilgili BirGün''e konuştu.
Seyrantepe stadının kabası bitti bitecekGalatasaray Kulübü, Seyrantepe''de yaptırdığı stadı Türk Telekom Arena''nın kaba inşaatın yüzde 90''ının tamamlandığı bildirildi. Stadın kaba inşaatı önümüzdeki günlerde tamamen bitecek. Kaba inşaatın yüzde 90''ının tamamlandığı bilgisini veren yetkililer, üst çatı sistemini tutacak olan V kolonların yerleştirildiği, ayrıca yine ana çatı aksamını tutacak kolonların da iki hafta içinde yerleştirileceği bildirildi.
Tarih: 1 Nisan 2010 Kaynak: NTVMSNBC Emlak
İstanbul''un sahibine bakar mısınız?..Cemal Reşit Rey. 1500 kişilik. Lütfi Kırdar. 2000 kişilik. Muhsin Ertuğrul. 1000 kişilik. Üçü de ayni sokakta. 100 metrelik bir sokak bu. Dar. Üç şerit sığıyor ancak. Ve de çıkmaz sokak. Bir yerden gelip bir yere gitmiyor. Lütfi Kırdar''da bitiyor. Yani gelen arabalar Kırdar önünde ileri geri manevra ile U dönüşü yapmak ve ayni yoldan dönmek zorundalar.
Vakıflar Maltepe’de AVM ve okul yaptıracakİstanbul Vakıflar 2. Bölge Müdürlüğü Maltepe Aydınevler mevkiindeki 47 bin 93 metrekare mera üzerine 2 iş merkezi, ilköğretim okulu ve ortaöğretim okulu yaptıracak. Yap-işlet-devret modeliyle yapılacak olan inşaat 49 yıllığına kiralanacak. Maltepe’de üzerine iki iş merkezi ve iki okul yapılacak olan taşınmazın tahmini bedeli 61 milyon 348 bin 503 TL, geçici teminatı ise bir milyon 840 bin 455 TL. İhale 19 Nisan’da saat 14.00’te yapılacak.
Tarih: 1 Nisan 2010 Kaynak: Milliyet
Turkmall’la Libya’dan Çin’e 3 milyar $’lık AVM yapacağızTürkiye''de 8 alışveriş merkezi, inşası devam eden 2 projesi bulunan Multi Turkmall''da CEO''luk görevini bırakarak şirkette hissedar olarak yoluna devam eden Levent Eyüboğlu, ortağı olduğu Turkmall''la önümüzdeki dönemde Libya''dan Çin''e 3 milyar dolarlık yurtdışı projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor.
Hyatt Regency''yi Doğuş aldıİstanbul Büyükşehir Belediyesi, mülkiyetindeki 5 yıldızlı Hyatt Regency Oteli''ni, Doğuş Holding''e bağlı Göktrans Turizm ve Ticaret AŞ.''ye 208 milyon TL''ye sattı.
Takvim
<<Nisan 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.