Haberler

2 Temmuz 2009, Perşembe

Michael Jackson''ın "Kayıp Ülke"siMichael Jackson''ın "Kayıp Ülke"siÖldüğü açıklandıktan sonra borçlarından kurtulmak için kayıplara karıştığı söylenen ve özel hayatı türlü gereksiz detaylarla günlerdir basına yansımaya devam eden Popun Kralı Michael Jackson, ardında mimari tuhaflık Neverland''i de bıraktı. Jackson''ın ölümünün ardından, mimarlar ve terkedilmiş kentsel alanlar ile mimarlığa ilgi duyanlar Neverland''e önem vermeye başladı. Sanatçının cenazesi bugün, yani 2 Temmuz''da Neverland''e getirilerek önce hayranlarının onu ziyaret etmesine imkan verilecek. Cenazesi cam bir tabutta sergilenecek. Haberin Devamı
Seyrantepe ihalesinde karar bugünSeyrantepe ihalesinde karar bugünToplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, en büyük gelir paylaşımı projelerinden biri olan Seyrantepe Spor Kompleksi projesinin ihalesinin iptal sürecinde, hukuki prosedürlerin tamamlanmasını beklediklerini ve kararı bugün açıklayacaklarını söyledi.
Kleopatra AB''ye girdiKleopatra AB''ye girdiMısır Kraliçesi Kleopatra''nın adını taşıyan kumsalı ve altın sarısı kumlarıyla ünlü Sedir Adası Avrupa Birliği''nce korumaya alındı.
İYTE Mimarlık Fakültesi 2009 Yılı Mezunlarını VerdiİYTE Mimarlık Fakültesi 2009 Yılı Mezunlarını Verdiİzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) Mimarlık Fakültesi, 26 Haziran 2009''da gerçekleştirilen mezuniyet töreniyle, 2009 yılı mezunlarını verdi.
Dünya ne kadar ısı emdi?Dünya ne kadar ısı emdi?Bugüne kadar dünyanın en iyi bilim adamları tarafından sahada toplanan veriler iklim değişikliğinin durdurulabileceği konusunda fazla iyimserliğe yer bırakmıyor.
Göcek- Dalaman arasındaki koylara sıkı takipGöcek- Dalaman arasındaki koylara sıkı takipÇevre ve Orman Bakanlığı Özel Çevre Koruma Kurumu Başkanlığı''nca hazırlanan, ''''Göcek Koyları Koruma, Kullanma Esasları'''' başlıklı çalışma çerçevesinde, Göcek ve Dalaman arasındaki 36 koyun kullanımına ilişkin yeni düzenlemeler getirildi.
Ve Balçova Teleferik sırtları imara açıldıVe Balçova Teleferik sırtları imara açıldıSırtlarda ''çürük diş'' diye anılan 12 Eylül mirası yapıların kaldırılması beklenirken yenileri geliyor.
Genel Sekreter Baştürk; "En önemli hedefimiz raylı sistemi yaygınlaştırmak"Genel Sekreter Baştürk; "En önemli hedefimiz raylı sistemi yaygınlaştırmak"Görevine başlayan Genel Sekreter Prof. Dr. Adem Baştürk, İstanbul Büyükşehir Belediyesi''nin bu dönemdeki en önemli hedeflerinin raylı sistemi yaygınlaştırmak, kentsel ve deprem dönüşüm çalışmalarına hız kazandırmak olduğunu açıkladı.
Konak''ta tuvalet çilesi son buluyorKonak''ta tuvalet çilesi son buluyorÇağdaş kentlerde halkın yoğun kullandığı meydanlardan, alışveriş bölgelerinden eksik olmayan mobil tuvaletler, artık Konak''ta...
Süre doldu Seyrantepe''de ''Talu'' iptali bekleniyorSüre doldu Seyrantepe''de ''Talu'' iptali bekleniyorGalatasaray''ın Seyrantepe''deki Ali Sami Yen Spor Kompleksi projesinde yapımı sürdüren Eren Talu''ya TOKİ''nin verdiği süre dün doldu. TOKİ yetkilileri resmi bir açıklama yapmadı fakat, "Kesin bir şey yok. Ancak iptal bekleniyor" dedi.
AEM''in Düzenlediği Toplantılarda Bu Kez BIM ve Proje Yönetimi KonuşulduAEM''in Düzenlediği Toplantılarda Bu Kez BIM ve Proje Yönetimi KonuşulduArka arkaya yapılan ve oldukça verimli geçen Arkitera Eğitim Merkezi BIM toplantılarında bu kez BIM ve Proje Yönetimi ele alındı. Proje Yönetim AŞ''nin İstanbul Ataşehir''deki ofisinde yapılan toplantıya, Proje Yönetim AŞ temsilcileri, Entegre Proje Yönetim ve IMS Proje Yönetim''den temsilciler ile Arkitera Mimarlık Merkezi ve Arkitera Eğitim Merkezi yöneticileri katıldılar. Karşılıklı bilgilendirmelerin yapıldığı toplantı oldukça verimli geçti ve bir dahaki toplantıya katılımcıların tekrar katılmak istediklerini belirtmeleri, BIM''in diğer iş kollarıyla bağlantısının sağlamlaşması açısından olumlu bir gelişme olarak kaydedildi.
Yeraltı otoparkı fuara yetişecekYeraltı otoparkı fuara yetişecekBetonarme işleri biten Kültürpark Yeraltı Otoparkı''nın 28 Ağustos''ta yapılacak 78. İzmir Enternasyonal Fuarı''na yetişmesi planlanıyor.
Melih Gökçek''e 3 yıl hapis istemiMelih Gökçek''e 3 yıl hapis istemiAnkara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında "görevini kötüye kullandığı" iddiasıyla dava açtı.
Genel Sekreter Adem Baştürk görevine başladıGenel Sekreter Adem Baştürk görevine başladıİstanbul Büyükşehir Belediyesi''nde Genel Sekreterlik görevine atanan Prof. Dr. Adem Baştürk bugün görevine başladı. Baştürk, daha önce de aynı görevi yürütmüştü.
Sürekli Barışın Anahtarı Banliyölerde mi?Sürekli Barışın Anahtarı Banliyölerde mi?Banliyö ve savaş ruhu, uzun zamandır yakın bir ilişki içinde. Tom Vigar, hazırladığı tezde ortaya koyduğu konsept projeyle bunu bir kez daha hatırlatıyor ve bugün banliyö, endüstri ve savaş düzlemlerinin hiç olmadığı kadar kesiştiğini söylüyor. Her mahallenin bir "kale"ye sahip olduğu, sınırların ise fabrikalar tarafından çizildiği yaşam alanlarındaki bu savaşa kadınlar, erkekler ve çocuklardan oluşan tüm ülke nüfusu dahil. Mimarın, banliyö ve militarizmin birbirine olan bağlılığından yararlanarak önerdiği konseptte döngüsel bir ortak yaşam sürüp gidiyor.
St. Petersburg''dan MektupSt. Petersburg''dan MektupErich Mendelsohn tarafından 1926 yılında tasarlanan Red Flag Fabrikası''nın kaderi yıkım ile sanat ve iş merkezine dönüşüm arasında sıkışıp kaldı. Bu durum modern başyapıtların kentsel uyum ve ideolojik tekrar programlama sorusunu genişletiyor.
BTM En Büyük 500 Firma İçindeYalıtım sektörünün öncü kuruluşu BTM AŞ, ekonomi dergisi Fortune''un yapmış olduğu araştırma sonucunda, Türkiye''nin en büyük 500 şirketi içinde yerini aldı.
Denizli Hükümet Konağı Yarışması''nda Valilik ve Mimarlar Odası Karşı Karşıya GeldiMimarlar Odası Denizli Şube Başkanı İbrahim Şenel, bir basın bildirisi yayınlayarak Denizli Hükümet Konağı Mimari Projesi ve Yakın Çevresi Kentsel Tasarım Yarışması Danışman Jüri Üyeliği''nden çekildiğini açıkladı.
Dünya Miras Listesi''ne 13 yeni site eklendi Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Organizasyonu (UNESCO) Dünya Miras Listesi''ne 13 sitenin daha eklendiği bildirildi.
"Projeyi kara yolları lobisi mi engelliyor"Türkiye''nin prestij projeleri arasında yer alan ve İstanbul-İzmir arasındaki ulaşımı 3.5 saate düşürecek olan İzmit Körfez Geçişi''ne hızlı tren projesinin eklenmemesi Bursa''dan tepki aldı.
Büyükşehir''e deniz ulaşımı eleştirisiDeniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Geza Dologh İzmir''de deniz ulaşımına gerekli önemin verilmesini istedi.
Madımak Oteli müze oluyor33 aydının katledildiği Sivas''taki Madımak Oteli halen satışta. 8 milyon euro fiyat biçilen otele yurtiçi ve dışından yoğun talep var.
4 yanlış bir stadı götürdüTemelinde devlet büyüklerinin isim listesinin bulunduğu ''Tarih tüpü'' olan ve 29 Ekim 2009''da açılacağı söylenen Seyrantepe Stadı''nda bugün in cin top oynuyor.
"Yapı kullanma izin belgesiyle ilgi çalışma yapıyoruz"Bayındırlık ve İskan Bakanı Demir, inşaat ruhsatı alıp, kat irtifakı kurup, yapı kullanma izin belgesini alamayan yapıların bulunduğunu söyledi.
Fenerbahçe Kampı''nın satışına davaİstanbul Fenerbahçe Eğitim ve Dinlenme Tesisi''nin özelleştirilmesi yargıya taşındı. TCDD Genel Müdürlüğüne ait İstanbul Fenerbahçe Eğitim ve Dinlenme Tesisi''nin özelleştirme programına alınması yargıya taşındı.
İnşaat sektöründe düşüşİnşaat sektöründe üretim yılın ilk çeyreğinde yüzde 20.1 azaldı. 2009 yılının ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre inşaat sektörü cirosu yüzde 5.9''luk bir düşüş yaşarken, inşaat sektöründe istihdamda yüzde 19.2''lik bir gerileme görüldü.
Türk müteahhitler Rusya''da 17 milyar dolarlık iş aldıRusya Dışişleri Bakanlığı Türk müteahhitlerin Rusya''da son 10 yılda 17 milyar doların üzerinde iş aldıklarını açıkladı.
Başkan Topbaş; "İstanbul''un yeni bir deniz turizmi vizyonuna ihtiyacı var..."Denizcilik ve Kabotaj Bayramı''nde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "10 milyon turist hedefleyen 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul''un deniz ticareti ve turizminde yeni bir vizyona ihtiyacı var" dedi.
Hacı Bayram Camisi restorasyonu başladıUlus Tarihi Kent Projesi kapsamında, Hacı Bayram Camisi''nin çevresi, tarihi dokusuna uygun olarak restore edilmeye başlandı.
Süleymaniye''ye Yunan kazmasıHeybeliada''daki Ruhban Okulu''nun açılması için Türkiye''ye baskı yapan Yunanistan bu okulun muadili sayılan Rodos''taki Süleymaniye Medresesi''nin yıkımına başladı. Yıkım gerekçesi de oldukça ilginç: "Altında kalan kilise kalıntılarını ortaya çıkaracağız."
Çevreci havaalanları yeni ufuklar açacakUlaşım modlarında bugüne kadar yapıl- mamış bir proje hayata geçiriliyor. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından, havaalanlarında faaliyet gösteren kuruluşların çevreye verebilecekleri zararların sistematik bir şekilde azaltılması ve ortadan kaldırılabilmesi için "Yeşil Havaalanı (Green Airport)" adı altında bir proje başlatıldı. SHGM Genel Müdürü Dr.Ali Arıduru, "Başlattığımız "Yeşil Havaalanı (Green Airport)" projesi ile ise yepyeni ufuklar açılacak ve artık havaalanlarımız "çevre dostu" olacak. Gereklikleri yerine getiren kurum ve kuruluş- lara indirimler ile teşvikler sağlanacak" dedi.
Tarih: 2 Temmuz 2009 Kaynak: Yeni Şafak
Güllük koyları çöplüğe döndüBalık çiftliklerinin çevre katliamına yol açtığı Güllük Körfezi’nde devletin geç de olsa aldığı taşınma kararı uygulanınca ünlü koylar, bırakılan kafes, ağ ve bidonlarla adeta çöplüğe döndü. Kıyıkışlacık köyü yakınlarında her yıl yüzlerce tatilcinin denize girdiği, tur tekneleri ile mavi yolculuğa çıkan yatların uğrak yeri Hermias koyu ise hayvanların otlatıldığı yer haline geldi. Milas Kaymakamı Şahin Arslan, balık çiftliklerinin taşındıkları yerleri aldıkları gibi bırakma ile ilgili taahhütleri bulunduğunu, uymamaları halinde para cezasının gündeme geleceğini söyledi.
Tarih: 2 Temmuz 2009 Kaynak: Milliyet Yazan: Yaşar Anter
Kriz varsa Ağaoğlu''da varOnu özel yaşantısı nedeniyle eleştiren veya tasvip etmeyenler olabilir. Onu kendi iş ve prestij çıkarları nedeniyle de istemeyenler olabilir. Ama onun bu krizde Türkiye ekonomisine yaptığı katkıyı kim inkâr edebilir?
Tarihi Harran kalesinde restorasyon çalışmalarıDünyanın ilk üniversitesinin bulunduğu Şanlıurfa''nın Harran ilçesindeki tarihi kalede onarım çalışmaları devam ediyor. Tarihi kalenin onarımının yapılması için ilk olarak tel örgülerle etrafı kapatıldı.
Eroğlu: Kriz çevre yatırımlarını etkilemiyorEroğlu, aralıkta Danimarka''nın başkenti Kopenhag''da bir araya gelecek ülkelerin belirleyeceği "iklim değişikliği protokolü" içinde yapılan hazırlıkların sürdüğünü söyledi.
Çevre ödüllü Asarsuyu Deresi, çöplüğe döndüDünya Su Konseyi ve Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü''nün Türkiye genelinde düzenlediği derelerin kıyı bandı düzenlemesi yarışmasında Düzce Belediyesi''ne birincilik kazandıran Asarsuyu Deresi 6 ayda çöplüğe döndü.
Süper akıllı evler geliyorÇok yakında arabanız caddeki diğer arabalarla ne kadar enerji tükettiklerini konuşacaklar, buzdolabınız ise size sormadan elektrik voltajındaki dalgalanmalara karşı kendini koruyacak.
Para ve rant köprüsü3. Boğaziçi köprüsüne en uygun yer olarak 1990''larda Karayolları''nca belirlenen "Beykoz-Yuşa Tepesi/Sarıyer-Garipçe sırtları" geçişinin kentin ormanlarını ve su havzalarını 15 yılda tamamen bitireceği, yine Erdoğan''ın belediye başkanlığı döneminde Büyükşehir''in kadrolu plancıları tarafından bilimsel araştırmalarla kanıtlanmıştı.
''Spekülatöre para kaptırmayın''Bakan Yıldırım üçüncü köprü güzergahını açıkladıktan sonra uyardı: "Ortada dolaşan haritalara itibar etmeyin"
Körfez geçişi için düğmeye basıldı6 milyar dolarlık yatırım için bugün, Karayolları Genel Müdürlüğü''nde konsorsiyum ortaklarının katılacağı bir imza töreni yapılacak.
Marmaray Projesi yine tarihe takıldıKadıköy Belediyesi Strateji Müdürü Onur, Ayrılı Çeşme''nin bulunduğu yerde korunması durumunda Marmaray''ın güzergâhının değiştirilmesi gerektiğini belirterek, son kararı İstanbul 5 No''lu Anıtlar Koruma Kurulu''nun vereceğini söyledi.
Topbaş''tan trafik açıklaması"İstanbul''da günde 40 milyon insan sirkülasyonu yaşanacak. İşte onun için Marmaray, onun için tüp geçitli lastik tekerlekli yeni bir geçit, onun için üçüncü boğaz köprüsü..."
TOKİ''den Bursa''ya 10 bin konut dahaTOKİ, Bursa için kolları iyice sıvadı. Son birkaç yılda 7 bin 742 konut inşa eden kurum, 10 bine yakın yeni konut yapımı için düğmeye bastı.
Hasankeyf''i sevmek vatan hainliği mi?Çevre Bakanı Veysel Eroğlu Hasankeyf''i sular altında bırakacak Ilısu Barajı''na karşı çıkmayı neredeyse vatan hainliği ile eş tuttu: ''Türkiye''yi sevmeyen, bölge inanının kalkınmasını istemeyenler var''
Güneşin verimini artıracaklarGüneş enerjisi panelleri dünyada hızla yayılıyor. UNAM''da geliştirilen yöntemle daha az güneş piliyle aynı miktarda elektrik üretilecek.
Dassault Systemes Türkiye''deDünya üzerinde 100.000''den fazla şirkette 1 milyondan fazla kullanıcıya sağladığı 3 boyutlu tasarım geliştirme, modelleme ve simülasyon çözümleriyle, tüm dünyada lokomotif sektörler arasında yer alan, inşaat sektöründe de özellikle büyük inşaat şirketleri tarafından kullanılan özel sistemlere sahip, dünyanın öncü yazılım şirketleri arasında ilk sıralarda yer alan Fransız Dassault Systemes, Türkiye ofisini açıyor.
Tarih: 1 Temmuz 2009
Emaar Türkiye, Toskana Vadisi''nde 1 koydu 4 aldı sırada Libadiye varToskana Vadisi projesinde teslimata başlayan Emaar Türkiye, Libadiye''de 1.7 milyar lık yatırıma hazırlanıyor.
3''üncü köprü şehrin tam ortasından geçmeli!Ulaştırma Bakanı açıkladı. İstanbul Boğazı''na 3''üncü köprünün güzergâhı belirlenmiş. Ya Beykoz-Tarabya ya da Beykoz- Sarıyer olacak.
İzmir, atık su arıtmanın lideriTürkiye İstatistik Kurumu verilerine göre, İzmir Büyükşehir Belediyesi''ne bağlı tesisler, ülke genelinde ileri biyolojik yöntemle yılda arıtılan 500 milyon metreküp evsel atık suyun yarıya yakınını tek başına arıtıyor.
Yeraltı otoparkı İEF’ye yetişecekİzmir Büyükşehir Belediyesi, yasal sürecin tamamlanmasının ardından yapımına yeniden başladığı Kültürpark Yeraltı Otoparkı’nda son betonu da döktü. Böylece inşaatın betonarme işleri tamamlanmış oldu. Toplam 594 araçlık otoparkın 200 araçlık kısmında çalışmalar biterken, kalan bölümün de son döşemesinin betonu dökülerek üstü kapatıldı. Genel Sekreter Ersu Hızır, yardımcıları Pervin Şenel Genç, Serpil Baran ve Ferda Eser, Fen İşleri Daire Başkanı Fazıl Ölçer, Etüd Projeler Daire Başkanı Sedat Baylan ve 1. Hukuk Müşaviri Canan Mut’la birlikte çalışmaları inceledi. Hızır, 28 Ağustos’ta başlayacak 78’inci İzmir Enternasyonal Fuarı’ndan önce bitirmeyi amaçladıklarını söyledi. Ersu Hızır, “Biten kısımlarda peyzaj düzenlemeleri başladı. Bazı pavyon ve yapıların yıkılmasıyla inşa ettiğimiz otoparkın üstü tamamıyla yeşil alan olarak düzenlenecek. Bu sayede Kültürpark’ın yeşil dokusu da artmış ve güçlenmiş olacak” dedi.
Tarih: 1 Temmuz 2009 Kaynak: Milliyet
''Yerel yönetimler rüzgar enerjisi üretsin''2. Rüzgar Enerjisi Sempozyumu''nun sonuç bildirgesinde yerel yönetimlerin, kendi olanakları çerçevesinde, küresel ısınmaya karşı harekete geçmeleri...
Ormana villa yargıdaResmi Gazete’de 30 Nisan’da yayımlanan Ağaçlandırma Yönetmeliği’ne Orman Mühendisleri Odası (OMO), ormanlık alanlarda yapılaşmanın yolunu açtığı gerekçesiyle tepki göstermişti. CHP Trabzon Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi de aynı gerekçelerle karşı çıktığı yönetmeliğin iptali için harekete geçti. Hamzaçebi, 25 Haziran’da Danıştay’a başvurarak yönetmeliğin iptalini istedi. 2008 yılında kabul edilen İmar Yasası’nda “Hazine’nin özel mülkiyetinde veya devletin hüküm ve tasarrufu altında bulunan ve ağaçlandırılmak üzere izin verilen taşınmazlardan projesine uygun olarak ağaçlandırılanlar, imar planı kararıyla başka amaca ayrılamaz” hükmünün yer aldığını hatırlatan Hamzaçebi, ağaçlandırma yönetmeliğinin ise bu alanlarda yapılaşmanın önünü açtığını söyledi.
Tarih: 1 Temmuz 2009 Kaynak: Milliyet Yazan: Serhat Oğuz
İstinyePark’a gümüş madalyaİstinyePark, 1957’de kurulan ve dünya çapında 70 bin üyesi olan Dünya Alışveriş Merkezleri Konseyi (ICSC) tarafından düzenlenen “Solal Pazarlama Ödülleri” etkinliğinde gümüş madalyanın sahibi oldu. Orjin Grup ve Doğuş Grubu işbirliğinde hizmet veren İstinyaPark’ın eşbaşkanı Zafer Yıldırım “Kazandığımız her ödül bizi daha da güçlendirerek, hedeflerimizi çok daha yukarılara çıkarmamıza olanak sağlıyor. Bu ödüllerin hem perakende sektörünün gelişmesi hem de alışveriş merkezlerinin Türkiye’deki başarısının bir göstergesi olduğuna inanıyoruz” dedi. Daha önce 2009 Maxi Winners’da “Büyük Açılış” kategorisinde Maxi Gümüş Madalya kazanan İstinyePark, geçen yıl Cannes’da düzenlenen gayrimenkul ve perakende fuarı Mapic’ten de “Yılın Alışveriş Merkezi Geliştiricisi” dalında ödül almıştı.
Tarih: 1 Temmuz 2009 Kaynak: Milliyet
Küresel ısınmanın mekanizmasıAtmosferin Dünya''yı yaşam için nasıl ideal ısıda tuttuğunu anlatmak için sera örneğini kullanacağım.
Kirlilik cennet koyları öldürüyor!Bodrum''daki Kumbahçe ve Paşatarlası plajlarında denize girilemiyor. Deniz kirli... Fethiye''de ise Turizm Koordinasyon Kurulu su sporlarının yasak olduğu bölgeleri belirledi.
İstanbul''a en büyük kötülük!Ulaştırma Bakanlığı, Türkiye gündemini meşgul edecek 3. köprüyle ilgili olarak kolları sıvadı, İstanbul''a inşa edilmesi kaygıyla beklenen 3. köprünün güzergahı hakkında ipuçları verildi.
Beypazarı kampüsü model okul olacakAnkara Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Cemal Taluğ, Beypazarı''nda kurulacak AÜ Demirbey Kampüsü için "Türk eğitim sistemine model olacak bir üniversiteyi kuracağımıza inanıyorum" dedi.
TOKİ’den Başkent’e yeni toplu konut alanıToplu Konut İdaresi (TOKİ), Eryaman, Gölbaşı''ndan sonra, Eskişehir yolu üzerinde yeni bir yerleşim yeri kuruyor. İdare, Yukarıyurtçu-Yapracık mevkiine 10 bin civarında sosyal konut yapımını planladı.
Bodrum''da iki plaj sintine kurbanıBodrum’un Kumbahçe ve Paşatarlası plajları kirlilik rahatsızlık yarattı. 3 kilometrelik sahil şeridine yayılan atık su nedeniyle denize girilmez hale gelirken bölgede kötü bir koku oluştu, oksijensiz kalan küçük balıklar öldü. Kirliliği Bodrum Limanı’nda yer kalmadığı için bu bölgeye demirleyen teknelerin sintine sularının neden olduğu tahmin ediliyor. Bodrum Limanı’nda iğne atacak yer kalmayınca Kumbahçe ve Paşatarlası plajlarının 100 metre çağına 60 kadar tekne demirlemişti. Kıyıdaki turizmciler manzara karşısında isyan ederken DP’li Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise “Liman İşletme Müdürlüğü ve zabıtaya, konunun araştırılması için talimat verdim. Sorumlulara en ağır şekilde cezalandırırız, kimsenin kuşkusu olmasın” diye konuştu.
Tarih: 1 Temmuz 2009 Kaynak: Radikal
Hasankeyf''te başlar suya gömüldüIlısu Barajı''na kredi sağlayacak uluslararası konsorsiyumun, çevre, tarih ve insanla ilgili kriterleri tamamlaması için Türkiye''ye verdiği ek süre 6 Temmuz''da doluyor.
Atatürk''ün Köşkü''ne kaçak restoranYalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, Atatürk tarafından yaptırılan ''''Yürüyen Köşk''''ün yanındaki restoranın kaçak olduğunu iddia etti. Koçal, "Atatürk''ün mirasına tecavüz edilmiş. Yıkabiliriz" dedi.
Serginin ve restorasyonun sergisi1937''de Atatürk''ün isteğiyle halka açılan ve o günden bugünlere tam anlamıyla ayakta kalma mücadelesi veren İstanbul Resim ve Heykel Müzesi, ilk kez ciddi bir restorasyon geçiriyor.
Marmaray Ayrılık Çeşmesi''ne tosladı!Marmaray ile Kadıköy - Kartal raylı taşıma sistemini birleştirecek olan Ayrılık Çeşme İstasyonu''ndaki kazılarda, toprak altında kalan tarihi namazgâh ortaya çıkarıldı.
Takvim
<<Temmuz 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.