Haberler

20 Nisan 2007, Cuma

Zona Tortona Milano Tasarım Haftası''nın ZirvesindeZona Tortona Milano Tasarım Haftası''nın ZirvesindeMilano Tasarım Haftası boyunca fuar alanında düzenlenen Uluslararası Mobilya ve Mobilya Aksesuarları Fuarı, Euroluce, SaloneSatellite dışında Zona Tortona''nin sokaklarında, farklı mekanlarda çeşitli etkinlikler yer alıyor. Fuar alanı daha ticari bir görünüme sahipken bu bölgedeki etkinlikler tasarım meraklılari için daha doyurucu. Bu sene 6.cısı düzenlenen Zona Tortona Design geçtiğimiz zaman zarfında hedefine büyük ölçüde ulaşmış. Ziyaretçi sayısı bu sürede 20.000''den 60.000''e çıkmış. Yaklaşık 20.000 metrekarelik alana yayılan ve 46 mekanda düzenlenen etkinlikleri izlemek için birkaç günü ayırmakta fayda var. Haberin Devamı
Üst Geçitlere AsansörlerÜst Geçitlere AsansörlerAnkara Büyükşehir Belediyesi, yaya üst geçitlerini daha kullanılışlı hale getirmek, engelli vatandaşlara kolaylıklar sağlamak amacıyla yapımına başladığı asansörleri tamamlama aşamasına geldi.
Toplu Konutta 40 Yıl: İlk Ağızdan DeneyimlerToplu Konutta 40 Yıl: İlk Ağızdan DeneyimlerBeykent Üniversitesi 10. yıl etkinlikleri çerçevesinde, Mühendislik - Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü 18 Nisan 2007 tarihinde "Toplu Konutta 40 Yıl: İlk Ağızdan Deneyimler" konulu bir panel düzenlendi. Cem İlhan’ın moderatörlüğünü yaptığı panelde, Mutlu Çilingiroğlu ve Behruz Çinici deneyimlerini dinleyicilerle paylaştılar.
''Kongre vadisi'' çıkmazı!''Kongre vadisi'' çıkmazı!Vadinin yapılacağı alan Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu''nca sit alanı ilan edildi. Ancak Belediye Başkanı Topbaş, buna rağmen projelerini sunacaklarını ve kurulun doğru kararı alacağına inandığını söyledi.
Karayolları arazisi satışı mahkemelikKarayolları arazisi satışı mahkemelikYapı Yol-Sen, Zircirlikuyu’daki Karayolları arazisinin satışını onaylayan ÖYK kararının iptali ve yürütmesinin durdurulması istemiyle Danıştay’da dava açtı.
Anadolu Hisarı''nın önündeki yol kalkıyorAnadolu Hisarı''nın önündeki yol kalkıyorTarihi Anadolu Hisarı''nın önündeki sahil yolu kaldırılıyor. Hisarı ortadan ayıran yol kaldırıldıktan sonra hisar orijinalindeki gibi yeniden birleştirilerek anıtmüze haline getirilecek.
Nehirden Yükselen Tınılar: Elbe Filarmoni Salonu, Herzog & de MeuronNehirden Yükselen Tınılar: Elbe Filarmoni Salonu, Herzog & de MeuronHafencity’nin yeni kültürel merkezi; iyi müzik, lüks yaşam ve Elbe Nehri’nin üstünde yükselen göz alıcı çarşısıyla eski antreponun üstüne konulan kristal heykel olacak.
Çuhadaroğlu Metal Sanayi Türkiye’ye Alüminyumu AnlatıyorÇuhadaroğlu Metal Sanayi Türkiye’ye Alüminyumu AnlatıyorAlüminyum ve yapı sektörünün öncü firması Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş., Türkiye’nin dört bir yanında verdiği eğitimlerle alüminyumun mimaride kullanım alanlarını ve tekniklerini anlatıyor.
Bakanlık 23 Nisan Şenliği için TRT''yi uyardı: Aspendos 10 bin kişiyi almazBakanlık 23 Nisan Şenliği için TRT''yi uyardı: Aspendos 10 bin kişiyi almazTRT, 2 bin 500 kişinin girmesi gereken Aspendos''a 23 Nisan Çocuk Bayramı dolayısıyla yaklaşık 10 bin kişiyi toplamayı planlıyor. Ancak Kültür ve Turizm Bakanlığı, TRT''yi olası bir kazaya karşı ikaz ederek, antik tiyatroya sadece 2 bin 500 kişinin girebileceğini hatırlattı.
Ulusal Mimarlık Yarışmaları SempozyumuUlusal Mimarlık Yarışmaları Sempozyumuİzmir Mimarlar Odası’nın organizasyonuyla 14 Nisan Cumartesi günü İzmir Sanat''ta gerçekleşen Ulusal Mimarlık Yarışmaları Sempozyumu Mimarlar Odası Genel Başkanı Bülent Tuna''nın açılış konuşmasıyla başladı.
Redevco, Erzurum’a 45 milyon Euro yatıracakRedevco, Erzurum’a 45 milyon Euro yatıracakTicari gayrimenkul alanında Avrupa’nın en büyüklerinden olan, alışveriş merkezi alanında uzman Redevco, Türkiye’de yapmayı planladığı bir milyar Euro’luk yatırım çerçevesinde Erzurum’a 45 milyon Euro’luk bir iş merkezi yapacak.
3 yılda 165 bin metrekarelik ofis geliyor3 yılda 165 bin metrekarelik ofis geliyorKiraların her geçen yıl arttığı ve boşluk oranlarının da istikrarlı olarak düştüğü İstanbul''da gelecek 3 yıl içinde 165 bin metrekarelik yeni ofis inşa edilecek.
Gaznelilerden kalan minare Dünya Kültür Mirası listesindeGaznelilerden kalan minare Dünya Kültür Mirası listesindeBirleşmiş Milletler''e (BM) bağlı UNESCO, Afganistan''da ilk kez bir minareyi ''Dünya Mirası'' listesine alarak koruma altına aldı.
Bornova Kültür Merkezi için geri sayım başladıBornova Kültür Merkezi için geri sayım başladıBüyükşehir Belediyesi’nin Bornova Özdar Caddesi üzerinde yapacağı kültür merkezinin ihalesi Mayıs başında gerçekleştirilecek. Merkezin gelecek yılın Mart ayında tamamlanması planlanıyor.
Mardin Kalesi yıkılma tehlikesiyle karşı karşıyaMardin Kalesi yıkılma tehlikesiyle karşı karşıyaMimarlar Odası Mardin Şube Başkanı Yılmaz Altındağ, Mardin Kalesi''nin yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu açıkladı. Altındağ, kale ile ilgili yaklaşık iki yıl önce bir rapor hazırladıklarını belirterek, kale eteklerindeki kaya parçalarının büyük bir tehlike arz ettiğine dikkat çekti.
Lüks konutta zam şampiyonu oldukLüks konutta zam şampiyonu oldukİstanbul, dünya kentleri arasında A+ konutta yüzde 90 ile en çok fiyat artışı yaşayan kent olurken, ortalama fiyat artışında da dünya 3''üncüsü oldu.
Teker: Konut sektörü ''vahşi batı'' gibiTeker: Konut sektörü ''vahşi batı'' gibiFinansal açıdan denetime tabi tutulmayan konut sektörünün ciddi riskler taşıdığını söyleyen Teker, "Ama ''İnşallah size ev yapacağım, 300 bin dolar ver'' diyeni kimse kontrol etmiyor" dedi.
Milano''da Tasarımla Dolu Bir HaftaMilano''da Tasarımla Dolu Bir HaftaMilano 18-23 Nisan 2007 tarihleri arasında her sene olduğu gibi sadece Avrupa’dan değil bütün Dünya’dan gelen en yetenekli tasarımcıları, üreticileri ve tasarım meraklılarını ağırlıyor. Milano’daki tasarım etkinliklerinin bir ayağını Massimiliano Fuksas tarafından tasarlanan ve 2006 yılında hizmet vermeye başlayan Milano Yeni Fuar Alanı’nda düzenlenen I Saloni etkinliği oluşturuyor. I Saloni etkinliği, 46. kez kapılarını ziyaretçilere açan Uluslararası Mobilya ve Mobilya Aksesuarları Fuarı, 24. kez düzenlenen Euroluce Uluslararası Aydınlatma Bienali ve gençlere kendilerini gösterme firsatı sunan ve 10. yılını kutlayan SaloneSatellite’dan oluşuyor.
Whirlpool Mutfak Sanatları Akademisi (WMSA)’nden Çalışanlara Pratik LezzetlerWhirlpool Mutfak Sanatları Akademisi (WMSA)’nden Çalışanlara Pratik LezzetlerWhirlpool Mutfak Sanatları Akademisi’nin (WMSA) dünyaca ünlü şefleri, Mayıs ayında yemek tutkunlarına pratik yemekler, organik lezzetler, vejetaryen yemekleri ve bıçak kullanım teknikleri gibi çeşitli konularda eğitim veriyor.
Tasarım Merkezi (TM) Dergisi''nin Nisan Sayısı ÇıktıTasarım Merkezi (TM) Dergisi''nin Nisan Sayısı ÇıktıTasarım Merkezi(TM) Dergisi Nisan ayında 5. sayısıyla yayın hayatında devam ediyor. Yine temel bir konsept üzerinden kurgulanan dergi, Anadolu’dan, Gündem: Çocuk Çevresi, Tasarım ve Geleceğin Gündemleri ve İnovasyon başlıklarından oluşuyor.
UNESCO Sürecinde İstanbulUNESCO Sürecinde İstanbulAvrupa ile Asya''nın kesiştiği coğrafyada üç imparatorluğun başkenti İstanbul 1985 yılından beri UNESCO Dünya Mirası ünvanına sahip. Dünya mirasına aday olmak, seçilmek ve bu ünvanı korumak uzmanların, bürokratların ve diplomatların birlikte çalıştığı karmaşık bir süreç. Bu süreçte görev alan Prof.Dr. Cevat Erder (ODTÜ, ICOMOS - Türkiye), Prof.Dr. Zeynep Ahunbay (İTÜ, ICOMOS-Türkiye) ve Mehmet Gürkan (Kültür ve Turizm Bakanlığı) "Dünya Mirası" ünvanının anlamını, başvuru ve seçim aşamalarını ve "Tehlike Altındaki Dünya Mirası" listesine alınma tehdidi altındaki İstanbul''un dünyaya karşı sorumluluklarını 17 Nisan 2007 Salı günü saat 18:30''da Pera Müzesi Konferans Salonu''nda anlattılar.
KONE’den Deprem Sertifikalı AsansörKONE’den Deprem Sertifikalı AsansörSektöre getirdiği yenilikler ve çıkardığı ürünlerle standartları oluşturan KONE, Türkiye gibi deprem kuşağında bulunan bir ülkede depremi algılayıp önlem alan deprem sertifikalı asansörleriyle hizmet sunuyor.
Rotterdam’ın Geleceği “Billboard”lardaÖğrenciler, 3.Uluslararası Rotterdam Mimarlık Bienali’nde, Rottedam’ın geleceği üzerine görüşlerini sunacaklar. Rotterdam 2067 yılında neye benzeyecek? Hangi durumda yeni nesil mimarlar şehirden ayrılacak? 3. Uluslararsı Rotterdam Mimarlık Bienali (IABR) süresince, şehir çevresindeki düzinelerce alan içine bina yapılacağı sorularına ilan panolarıyla cevap verilecek.
AKM yıkılmamalıArkitera Mimarlık Merkezi''nin hafta başında düzenlediği panelde Atatürk Kültür Merkezi''nin yıkılması yönündeki girişimleri konuşuldu. AKM''nin mimarı Hayati Tabanlıoğlu''nun kurduğu Tabanlıoğlu şirketinden Melkan Tabanlıoğlu, yenisini yapmaktansa AKM''yi korumanın daha akılcı olacağını, yapının bundan sonrası için bakım - onarım ve yenilenme projelerinin hazır olduğunu söyledi... Ve şunu ekledi: Ayazağa Kültür ve Kongre Merkezi 12, Sütlüce Kültür Merkezi 9 yıldır tamamlanamadı... Kültür Bakanı ise malum; AKM''yi üç yılda yıkıp yerine daha görkemlisini yapacağını iddia ediyor!
Tarih: 20 Nisan 2007 Kaynak: Milliyet Yazan: Melih Aşık
Yuvacık’ta artık su fazlası varBahar yağmurları ve kar suyu ile, seviyesi hızla yükselen barajın kapakları açılarak, fazla su bırakıldı.
Güler’den Kyoto’yu imzalamama gerekçesiHilmi Güler, Marmara Grubu Vakfı’nca düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, enerji konusunda dikkatli hareket etmek gerektiğini belirterek, uluslararası anlaşmaların bağlayıcılığına işaret etti.
Garanti Koza''dan, Yeşilköy''e 40 dönümlük olimpik köyGaranti Koza, yapacağı 40 dönümlük olimpik tenis köyü ile, İstanbul Cup turnuvasını Yeşilköy''e taşıyacak. Olimpik tenis köyünün 30 milyon dolar civarında bir yatırım olacağını anlatan Garanti Koza Satış ve Pazarlama Koordinatörü Coşkun Erginer, tesisi 2008 sonunda bitirmeyi planladıklarını söyledi.
Ruslar, Bering Boğazı''nın altına dünyanın en uzun tünelini inşa edecekRusya, Sibirya''dan ABD''ye petrol, doğal gaz ve elektrik ihraç etmek üzere Bering Boğazı''nın altından Alaska''ya, dünyanın en uzun tünelini inşa etmeyi planlıyor.
Haliç sahili 200 milyon dolara yenileniyorKültür Vadisi haline getirilen Haliç''te, Fener-Ayvansaray arasındaki salih kesimi 200 milyon dolar harcanarak yenileniyor. 280 bin metrekarelik alanı yenilemek için Fatih Belediyesi''nin gerçekleştireceği ilaheye iki firma teklif verdi. 30 ay sürmesi öngörülen yenileme projesine göre, Ayvansaray''dan Fener iskelesine kadar olan sahil bölgesi yenilenecek. İhalesi yapılan yenileme bölgesi, Fatih Belediyesi''nin ilan ettiği 5 grup yenileme alanı arasında en büyük bölümü oluşturuyor. Yenileme projeleriyle öne çıkan Fatih Belediyesi, Sulukule olarak bilinen Hatice Sultan ve Neslişah mahalleleri, Ayvansaray gibi bölgelerde de yenileme projeleri yürütüyor.
Tarih: 20 Nisan 2007 Kaynak: Sabah Yazan: Serdar Canıpek
Balat’ta Çalık ve Tamince yarışacak200 milyon dolarlık ihalede Tarlabaşı''nı kazanan Çalık’ın tek rakibi Rixos’un sahibi Fettah Tamince. Toplam 200 milyon dolarlık Haliç Kültür Vadisi ihalesinde son teklif alma süresi dün doldu.
UNESCO, Hititler''i dünyaya tanıtacakDünya mirası arasında yer alan ve her yıl on binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan Hitit Uygarlığı''nın başkenti Çorum Boğazkale Hattuşa''da, 2007 turizm sezonu törenle açıldı.
Karayolları arazisi satışının iptali için davaKESK''e bağlı Yapı Yol-Sen, İstanbul Zincirlikuyu''daki Karayolları 17. Bölge Müdürlüğü kullanımında olan arazinin satışını onaylayan Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK) kararının iptali ve yürütmesinin durdurulması istemiyle Danıştay''da dava açtı.
Pepe: Kyoto enerji politikasına tersÇevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Türkiye''nin altyapı eksikliğini gerekçe göstererek, Türkiye''nin Kyoto Protokolü''nü imzalamasının ülkenin enerji politikalarına darbe vuracağını savundu. İl müdürleriyle Ankara''da bir araya gelen Pepe, uluslararası çevre anlaşmasının, AB uyum sürecinde olan Türkiye''nin kalkınmasını olumsuz etkileyeceğini ve çok ciddi finansman açığı doğuracağını savundu. Pepe Türkiye''de sadece 15 düzenli atık depolama merkezi bulunduğunu söyleyerek trilyonlarca lira yatırılan depoların yanlış kullanılmasından şikâyetçi oldu: "Belediye başkanı arkadaşlarımıza sınırlı imkânlarımızla hibe veriyoruz, danışmanlık yapıyoruz, proje hazırlıyoruz. Tesis bitiyor, beyefendi ilk çağlardan kalma kafayı devam ettiriyor, olduğu gibi çöpü, boca ediyor. Yapamazsın bunu."
Tarih: 20 Nisan 2007 Kaynak: Radikal
''Cargill yasalarından vazgeçilmeli''Meclis Küresel Isınma Komisyonu, Türkiye Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB)''u dinledi. TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Küçük, mevcut su kaynaklarının iklim değişikliğine gerek kalmadan yok edildiğini belirterek, şunları söyledi: "Cargill Yasası gibi su havzalarına zarar veren uygulamalardan vazgeçilmeli ve bu uygulamaları teşvik eden kanunlar değiştirilmeli. Bu konudaki kurumların yetki ve sorumlulukları konusunda her türlü siyasi baskı kaldırılmalı. DSİ bölge teşkilatlarında, su havzalarına yönelik alınan her türlü karar, siyasi baskılarla değiştiriliyor. Kaçak kuyulara ruhsat verilmesi bunun en güzel örneği." Meteoroloji Mühendisleri Odası Genel Sekreteri Erhan Angı da, kuraklığa bağlı olarak tarım kesiminden büyük kentlere yoğun göç beklediklerini bildirdi.
Tarih: 20 Nisan 2007 Kaynak: Birgün
Nevşehir’in rüyasıNevşehir’i çağdaş belediyecilik anlayışının gereklerine uygun bir biçimde yönetme çabasında olduklarını söyleyen Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, “Korunması gereken kültür mirası olarak UNESCO tarafından kayıt altına alınan Kapadokya’nın en az 5 milyon turist ağırlamasını hedefliyoruz. İş adamlarını Nevşehir’e yatırıma davet ediyoruz” dedi.
Zeugma 3 boyutlu dijital ortamda Gaziantep Arkeoloji Müzesi Müdür Vekili Mehmet Önal, Zeugma antik kentinin üç boyutlu dijital sanal görüntülerini Müzeler Haftası''nın başladığı 18 Mayıs''tan itibaren ziyaretçilere izleteceklerini söyledi. Önal, Zeugma Kazı Başkanı Doç. Dr. Kutalmış Görkay ve ekibinin yürüttüğü Zeugma antik kentinin üç boyutlu dijital sanal görüntülerinin hazırlanması çalışmasının tamamlandığını belirtti.
Tarih: 20 Nisan 2007 Kaynak: Cumhuriyet
Kavak''ta yollar yenileniyorSamsun''un Kavak ilçesinde başlatılan yol yapım ve genişletme çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Kavak Belediyesi tarafından yapılan çalışma kapsamında Adnan Menderes Caddesi güzergahında bulunan 70 yaşındaki çınar ağaçları, belediye görevlileri tarafından kesildi.
Turizm beldesine yeni ulaşım planı projesiAntalya''nın Alanya ilçesi yeni ulaşım planıyla turistik cazibe merkezi haline gelecek. 2004 yılında uygulanmaya başlanan ve Alanya''nın yeni kentsel tasarımını içeren proje, ulaşım ve çevre düzenlemelerini kapsıyor. Halkın rahat bir şekilde çay içmelerini sağlayacak alanlar oluşturulacak. Dinek ile Oba Çayı arasında kalan bölümde koşu ve yürüyüş, bisiklet yollarının yanı sıra, alış veriş büfeleri, seyir terasları, araçlar için cep otoparkları ve spor alanları yapılacak. Alanya''yı geleceğe taşıyacak pek çok projenin hazır olduğunu aktaran Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, birçoğunun 2007 yılı içersinde tamamlanacağını sözlerine ekledi.
Tarih: 20 Nisan 2007 Kaynak: Zaman Yazan: Ahmet Yeşil
Kuveytli bakan: Galataport''a talibizKuveyt Maliye Bakanı Badr Mashara El Humeydi, Kuveyt Sağlık Bakanı Masuma El Mubarek, Adalet Evkaf ve Din İşlerinden Sorumlu Bakan Abdullah Matuq Al Matuk ve beraberindeki heyetle İstanbul Ticaret Odası''nı (İTO) ziyaret etti.
İnşaat zıplarsa ne olur?Bugün İspanya ve inşaat sektörünün gelişmedeki rolü konulu bir yazı yazmak üzere, dünden anons yapmıştım. Sözümü tutacağım ama, önce araya komik bir haber girecek.
Tartışmalı Antalya ihalesi DHMİ yönetimince onaylandıTartışma yaratan Antalya Havaalanı ihalesi Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Yönetim Kurulu''nda onaylandı. Edinilen bilgiye göre, dün yaklaşık iki saat süren yönetim kurulu toplantısında ihale evrakı tekrar incelendi ve ihalenin usulüne uygun yapıldığına karar verildi. Karar bugün Rekabet Kurulu''na gönderilecek. Rekabet Kurulu''nun kararı onaylamasının ardından kiralama sözleşmesi Fraport-İçtaş Ortaklığı ve DHMİ arasında imzalanacak. Kurulda hukukçular Çelebi-Flughafen Wien AG (FWAG) Ortak Girişimi''nin belgelerini tekrar incelendi. Söz konusu belgelerin ihale şartnamesine uygun olmadığına karar verildi. Belgelerinin eksikliği nedeniyle ihale dışı kaldığı açıklanan Çelebi itirazda bulunmuştu. Fraport-İçtaş, 2.3 milyar euro''yla havaalanı için en yüksek teklifi vermişti.
Tarih: 20 Nisan 2007 Kaynak: Milliyet
Modern Mimarlık Mirası ve KentMimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Kentsel Tasarım Bilim Dalı''nın organize ettiği "Modern Mimarlık Mirası ve Kent” paneli, 18 Nisan 2007 tarihinde, Mimar Sinan Üniversitesi Oditoryumu’nda gerçekleşti.
Alışverişte bölgesel merkez modasıKale Center Güngören''de 80 milyon dolarlık yatırımla alışveriş merkezi kuruyor. Müstakiller İnşaat''ın 28 milyon dolarlık yatırımı Hayatpark da Bağcılar''da eylül ayında hizmete giriyor. Kale Center, bölgede sosyal hayatı değiştirmeye talip Alışveriş merkezi yatırımlarının merkezi olan İstanbul''da yeni yatırımlar yavaş yavaş şehir merkezlerinden, bölgesel ''center''lara yöneldi. Kale Endüstri Holding''in Güngören''de 80 milyon dolarlık yatırımla hayata geçireceği Kale Center''dan sonra bir yatırım haberi de Bağcılar''dan geldi. Müstakiller İnşaat, 28 milyon dolarlık yatırımla Bağcılar''da Hayatpark Alışveriş Merkezi''ni inşa edecek.
Tarih: 19 Nisan 2007 Kaynak: Sabah
Kilis''te kültürel seferberlik"İlk ayak bastığım Türk şehrindeki bu uyanıklığa cidden hayran kaldım ve bir daha iman ettim ki bu millet asla ölmeyecektir.. var olun aziz Kilisliler..."
Beyoğlu''nun 7 harikası seçimle belirleniyorTarihî binaların yoğun olduğu Beyoğlu''nda turistlerin en çok nereyi görmesi gerektiğiyle ilgili bir seçim yapılıyor. Galatasaray Meydanı''nda kurulan yarım ay şeklindeki stantta, ilçedeki 21 tarihî yapının yer imleri yer alıyor.
AKM yıkılsın mı?Hannover Messe Fuarı''ndan yazıyorum. Dört gündür yeterince yazıldığı için fuardan bahsetmek istemiyorum. Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu''nun yıkılacağını ilk yazan kişi olarak AKM''nin yıkılmasına değineceğim.
İstanbul''da TOKİ satışı 7 Mayıs’ta40 bin YTL''lik dairelerin satışı için başvurular 7 Mayıs’ta. 4 bin YTL peşinatı ödeyene taşınana kadar taksit ödemeyecek.
Avrupa''nın gayrimenkul devi Erzurum''da iş merkezi yapıyorTicari gayrimenkul alanında Avrupa''nın en büyük şirketlerinden biri olarak gösterilen Redevco firması, Erzurum''a 45 milyon euro''luk yatırım yapacak.
Kaçırılan eserleri Avusturya iade ettiKültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nde Avusturya’dan getirtilen eserlerle ilgili basın toplantısı düzenledi.
İlk metroDinçer, Ankara Belediyesi''nde ODTÜ''den mühendis arkadaşları Yusuf Ata Arıak, Murat Katoğlu, Hasan Mani, Prof. Semih Eryıldız, Ethem Özbakır, Levent Tosun, Yusuf, Kadri Atabaş ve kardeşi Tahir Dinçer ile önemli projelere imza attı.
Anten kirliliğine son veriliyorBüyük kentlerdeki anten kirliliğine son verecek olan anlaşma televizyon kuruluşları tarafından imzalandı. Anten Anonim Şirketi''nin amacı tepelerdeki anten kulelerinin temizlenmesi ve bunların tek antende toplanması.
Yapı denetimi var mı?Bu ülkede, Bayındırlık Bakanlığı var; belediyeler var; yapı denetim firmaları var. Ama, yapı denetimi diye bir şey yok." Haklı olarak, böyle diyor Y. N. Gerçekten de, bizde "yapı denetimi" mefhumu gelişmemiş.
Takvim
<<Nisan 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.