Haberler

20 Mayıs 2011, Cuma

Dünya Müzeler GünüDünya Müzeler GünüUluslararası Müzeler Konseyi tarafından oluşturulan ve 1977 yılından bu yana her yıl 18 Mayıs'da dünya çapında kutlanan Müzeler Günü ile, müzelerin, toplumun gelişmesi üzerindeki rolünün topluma duyurulması ve bu yönde kamusal bilincin yaratılması amaçlanıyor. Türkiye'de ise 1982 yılından bu yana her yıl 18-24 Mayıs tarihleri arasında kutlanan ve bu yıl 30.'su kutlanacak Uluslararası Müzeler Günü'nün 2011 yılı teması "Müzeler ve Bellek" olarak belirlendi. Müzeler ve Bellek: Her Nesne Bir Hikaye Anlatır Müzeler Günü'nün 2011 yılı teması olarak belirlenen Müzeler ve Bellek, toplumların hafızasını tazelemeyi amaçlıyor. Her müzedeki nesnenin, toplumların geçmişini gösterdiğine vurgu yapılarak bunların doğal ve kültürel mirasımızın kanıtları olduğunun üzerinde duruluyor. Müzeler Günü'nün 2011 yılı teması, ziyaretçilerin, ortak belleği keşfetmeleri için bir fırsat olarak görülüyor. Haberin Devamı
Sahnede "yeşil enerji"Sahnede "yeşil enerji"Dünya İklim Konseyi'nin Berlin'de tanıtılan özel raporuna göre, 2050 yılında enerjinin %75'i yenilenebilir kaynaklardan karşılanacak.
Değişen yaşam stili, konut alımını etkiliyorDeğişen yaşam stili, konut alımını etkiliyorÇocukluk yıllarında, mahalle aralarını oyun sahası olarak kullanan orta yaş grubunun günümüzdeki trafik yoğunluğu, gürültü kirliliği, nüfus artışı ile aile fertlerinin olası saldırılara maruz kalma gibi korkuları, müteahhitlerin konut projelerini şekillendiriyor.
Yasak Şehir'e eğlence kulübüYasak Şehir'e eğlence kulübüÇin'in Ming ve Çing hanedanlarına ev sahipliği yapan Yasak Şehir'in içinde, üye olmayanın giremeyeceği özel bir eğlence kulübü kuruluyor.
Ucube'nin onuncu parçası kesildiUcube'nin onuncu parçası kesildiKars'taki 'İnsanlık Anıtı'nın onuncu parçası kesildi.
Soruşturma onu engellemiyorSoruşturma onu engellemiyorDilovası'nda araştırma yapıp anne sütü ve bebeklerin dışkısında ağır metaller tespit ettiğini kamuoyuna duyuran Prof. Dr. Hamzaoğlu'nun hakkında açılan soruşturma tepkilere yol açtı.
Depremden daha tehlikeliDepremden daha tehlikeliKütahya merkeze bağlı Gümüş Köy yakınlarında bulunan Eti Gümüş A.Ş'ye ait sulama barajında meydana gelen göçüğün ardından siyanür tehlikesi yaşanmıştı. Yıldızlar Holding Çevre Etki Değerlendirme (ÇED) Grup Başkanı Sertaç Nuri Gücüyener, Simav ilçesinde meydana gelen deprem sonucunda Kütahya merkeze bağlı Gümüş köyü yakınındaki siyanürlü su bulunan atık barajlarında herhangi bir sızma, çatlak ya da benzeri bir sorun bulunmadığını söyledi.
Avrupa'nın gözde havalimanı Sabiha GökçenAvrupa'nın gözde havalimanı Sabiha GökçenDünyanın en büyük havacılık ve analiz sitesi olan "anna. aero", İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nı Avrupa'da yolcu trafiğini en fazla arttıran havalimanı seçti.
100 metrede satış100 metrede satışZeytinburnu'nda inşa edilen "OnaltıDokuz İstanbul" projesinde isteyen müşterilere vinç yardımıyla 100 metre yüksekliğe çıkarılarak manzarasına göre daire seçme olanağı sunuluyor.
Rüzgar can da alabilirdi okulla yetindiRüzgar can da alabilirdi okulla yetindiCizre'nin Bozalan Köyü'ndeki prefabrik okulu şiddetli esen rüzgar yıktı. 150 öğrenciyle ilgili olası kötü haberi ise rüzgarın geceyi seçmesi engelledi!
Ruslar 'çılgın proje'ye engel değil destek olurRuslar 'çılgın proje'ye engel değil destek olurRusya'nın turizm başkenti St. Petersburg'da Crowne Plaza otelinin açılışını gerçekleştiren Rönesans Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı 'çılgın proje' Kanal İstanbul'un ve yeni kentlerin kendisini heyecanlandırdığını söyledi.
5.9 paniği5.9 paniği12 il, merkezi Kütahya'nın Simav ilçesi olan 5,9'luk depremle sarsıldı. Kütahya'da bazı binaların zarar gördüğü, depremin kırsal bölgelerdeki etkisi konusunda sağlıklı bilgi alınamadığı belirtildi.
'Deprem riskine rağmen nükleer büyük hata''Deprem riskine rağmen nükleer büyük hata'Avrupa Parlamentosu (AP) Yeşiller Grubu Eşbaşkanı Rebecca Harms, Türkiye'de deprem riskine rağmen nükleer santral inşa etmenin büyük bir hata olduğunu öne sürerek, ''Nükleer atıkların imha edilmesi ise mümkün değil. Bu yüzden nükleer enerjiye 'hayır' diyoruz'' dedi.
NASA'nın derdi "çöp"NASA'nın derdi "çöp"Uzayın boşluğundaki çöpler artık NASA'nın sorunu...
Ankara metro çalışmaları başlıyorAnkara metro çalışmaları başlıyorAnkara Büyükşehir Belediyesi tarafından Ulaştırma Bakanlığı'na devredilen metro hatlarının elektro-mekanik sistemi çalışmaları, 21 Mayıs Cumartesi günü törenle başlayacak.
Mardin 'taşıyla' yeniden inşa edilecekMardin 'taşıyla' yeniden inşa edilecekMardin, UNESCO listesi için kolları sıvadı. 100 milyon TL'lik 'kentsel dönüşüm projesi' ile tarihi dokuya aykırı 1.440 yapı yıkılacak.
Laodikya Alman basınındaLaodikya Alman basınındaDenizli merkeze bağlı Eskihisar Mahallesi yakınlarındaki Laodikya Antik Kenti'nde yapılan kazı çalışmaları, Alman Der Tagesspiegel Gazetesi'nce okurlarına ''Türkiye'de keşfedilen antik kilise'' başlığıyla duyuruldu.
Yeni transfer Karim RashidYeni transfer Karim RashidMarka bilinirliğini artırmak için ünlü sporcu ve takımlara sponsor olan THY şimdi de dünyaca ünlü tasarımcı Karim Rashid ile görüşüyor. Bu arada Rashid, THY dışında başka markalardan da teklif aldığını söyleyerek, "Türkiye özellikle tekstil alanında çok önemli bir potansiyele sahip. Ancak bu potansiyeli yurtdışında marka olma adına kullanamıyor. Bir Türk markasının dışarıya açılması konusunda yardımcı olmak isterim" dedi. Rashid, Türkiye'de rakı bardağı, otel ve restoran tasarlamak istediğini de açıkladı.
Yapılan kazılar Alman basınındaYapılan kazılar Alman basınındaLaodikya Antik Kenti'nde yapılan kazı çalışmaları, Alman Der Tagesspiegel Gazetesi'nce okurlarına ''Türkiye'de keşfedilen antik kilise'' başlığıyla duyuruldu.
Kapadokya'da yıkımKapadokya'da yıkımKapadokya'da Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın peribacalarına yakın olması nedeniyle yıkılmasını istediği bina, inşaat aşamasında yıkıldı.
Alkumru'ya 465 milyon $ yatırdı 10 bin kişiye istihdam sağladıAlkumru'ya 465 milyon $ yatırdı 10 bin kişiye istihdam sağladıİnşası 36 ay gibi rekor bir sürede tamamlanan Alkumru Barajı hizmete girdi.
Ankara-Konya hattında 220 km hıza ulaşıldıAnkara-Konya hattında 220 km hıza ulaşıldıTest sürüşleri devam eden Ankara-Konya Yüksek Hızlı Tren hattında 220 kilometre hıza ulaşıldı. Hatta 275 kilometreye kadar deneme yapılacak.
İstanbul'un 22 Yıllık Hayaletine İzin Çıktıİstanbul'un 22 Yıllık Hayaletine İzin Çıktı1989 yılında Taksim Gümüşsuyu'nda yükselmeye başladı ancak imara aykırılık ve şehrin siluetini bozacağı gerekçeleriyle 1994'te yapımı durduruldu. Sürmeli Grubu tarafından 1600 yatak kapasiteli dev bir proje olarak planlanan otelin mahkeme kararıyla binanın yan taraftaki Alman Konsolosluğu'nun yüksekliğini aşan katları yıkıldı. Mevcut haliyle inşaatı tamamlamaya yanaşmayan Sürmeli, projeyi 2005 yılında 34.5 milyon dolara Boğaziçi Holding'e sattı.
Güvenli Türkiye, ingilizler'in tercihi olduGüvenli Türkiye, ingilizler'in tercihi olduTürkiye'de konaklama güvenliğin artması ingilizlerin tercih sebebi.
Fukuşima'yı işleten şirketten rekor zararFukuşima'yı işleten şirketten rekor zararJaponya'daki depremde zarar gören Fukuşima nüklere santralini işleten Tepco rekor zarar açıkladı. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Shimizu istifa etti.
Eski Ermeni Kilisesi şimdi bir kültür merkeziEski Ermeni Kilisesi şimdi bir kültür merkeziEski Ermeni Kilisesi şimdi bir kültür merkezi 2010 Ajansı'nın desteğiyle restore edilen Vortvots Vorodman Ermeni Kilisesi, 15 haziranda kültür merkezi olarak açılıyor.
Çimento sektörü 100'üncü yılını kutladıÇimento sektörü 100'üncü yılını kutladıSektör 100'üncü yılında üretim kapasitesini 65 milyon tona ihracatıysa 16 milyon tona ulaştırdı.
‘Çatı' modası zirvede‘Çatı' modası zirvedeABD'de gökdelenlerin çatısından şehri fotoğraflama sanatı olarak bilinen ‘Rooftopping'(Çatı tepesi) çılgınlığı giderek yaygınlık kazanıyor.
 Botan enerji üssü oluyor Botan enerji üssü oluyorSiirt'in Botan Çayı üzerinde kurulan üç hidroelektrik santralinin temeli atıldı. Sadece Alkumru'nun kurulu gücü Siirt'in üç yıllık enerji ihtiyacını karşılayacak.
Batman petrolle uçtu Siirt proje fabrikası olduBatman petrolle uçtu Siirt proje fabrikası olduTürkiye'nin petrol ihtiyacının yüzde 10'unu tek başına karşılayan Batman, avantajını iyi değerlendirdi ve modern bir şehre dönüştü. Üst komşusu Siirt ise kurtuluş reçetesini yeni girişimcilerin hazırladığı projelerde ve enerji yatırımlarında arıyor.
Azap Gölü erken S.O.S. verdiAzap Gölü erken S.O.S. verdiÖnlem almak için geç kalınırsa gölde mavi-yeşil algler artacak, sular bakteri istilasına uğrayacak, kitleler halinde su kuşları, balık ve diğer su canlıları ölümlerine rastlanacak.
Demirel'in "en büyük hatası"Demirel'in "en büyük hatası"Hatay'daki Amik Gölü yeni bir proje ile gündemde. Hedef, Amik Gölü'nün doğal yapısına, bölgenin de eski ekolojik dengesine kavuşması.
Alkumru HES'i Gül ve Erdoğan açtıAlkumru HES'i Gül ve Erdoğan açtıLimak'ın 2 yıl erken bitirdiği Alkumru'yu devletin zirvesi açtı.
Ruslar bu şehre akın ediyor!Ruslar bu şehre akın ediyor!İşte milletvekillerinin bile buradan ev aldığı ve Rusların gözdesi olan Türk şehri...
Yazlık yapabilmek için 21 yıldır izin bekliyorlarYazlık yapabilmek için 21 yıldır izin bekliyorlarKaraburun'da yazlık yapmak üzere aldıkları arazi Yunanistan ve Türkiye arasında çıkan Kardak Krizi'nin ardından askeri bölge ilan edilince mağdur olan Türk-İş üyesi işçiler, yetkililerden çözüm bulmalarını istedi.
WWF'nin ellinci yılıWWF'nin ellinci yılıDünyanın en büyük doğa koruma kuruluşlarından WWF, 50. yılını kutladı. Ancak uyarıyor: gezegeni kurtarmak için bireylerin ve sivil toplum kuruluşlarının iş birliğinin yanı sıra, iş dünyasının ve hükümetlerin güçlü liderliği gerekiyor.
AA İstanbul Visiting School'un İlki GerçekleştiAA İstanbul Visiting School'un İlki Gerçekleşti2008 Ocak ayında Dubai'de başlatılan AA Visiting School öğrenciler, öğretmenler, mimarlar ve AA'in yenilikçi öğrenme modeline ilgi duyanlar için düzenleniyor.
İçme suyunda siyanür iddiasıİçme suyunda siyanür iddiasıKütahya'daki Eti Gümüş A.Ş. Tesisleri'nin atık barajında meydana gelen çökmenin ardından yaşanan çevre felakati, Köprüören Köyü'nü tehdit etmeye başladı.
Siyanürlü su 5 günde 4.5 kilometre ilerlediSiyanürlü su 5 günde 4.5 kilometre ilerlediKütahya'da Eti Gümüş işletmesinde 7 Mayıs'ta yaşanan kaza sonrası yapılan incelemede, siyanür sızıntısının kazanın 5'inci gününde 4.5 kilometre uzaklıktaki Köprüören Köyü su kaynaklarına ulaştığı belirlendi. Su kaynaklarındaki siyanür, kabul edilen sınırın yüzde 40 üstünde çıktı.
İstanbul'dan Selanik'e ulaşım ve atık yönetimi desteği...İstanbul'dan Selanik'e ulaşım ve atık yönetimi desteği...Selanik Belediye Başkanı Yannis Boutaris'i makamında ağırlayan Başkan Kadir Topbaş, "Selanik Aziz Atatürk'ün de doğduğu, büyüdüğü şehir olması münasebetiyle milletimiz için çok önem arz ediyor.
Almanya'daki santraller güvenli değil!Almanya'daki santraller güvenli değil!Almanya'da Çevre Bakanı Norbert Röttgen tarafından açıklanan inceleme raporu, ülkedeki 17 nükleer santralden hiçbirinin güvenlik kriterlerini tümüyle yerine getiremediğini ortaya koydu.
Sapphire'e 1 saat 50 dakikada tırmandı, 20 bin Euro aldıSapphire'e 1 saat 50 dakikada tırmandı, 20 bin Euro aldıBugüne kadar aralarında Empire States, Eyfel Kulesi gibi binaların da yer aldığı yüzü aşkın gökdelene tırmanarak Örümcek Adam lakabını alan ünlü Fransız tırmanışçı Alain Robert, dünyanın en yüksek binası Burj Khalifa'nın ardından dün Avrupa ve Türkiye'nin en yüksek binası Sapphire'e tırmandı.
324 plaja mavi bayrak324 plaja mavi bayrakTürkiye'de 2011 yılında 324 plaj, 17 marina ve 12 tekne mavi bayrak aldı. Bu rakamlarla Türkiye, mavi bayrak sayısında dünya 4'üncülüğünü sürdürdü.
OYAK, borsada çimentonun lideriOYAK, borsada çimentonun lideriGrup, ilk çeyrek verilerine göre Türkiye'nin en başarılı 4 çimento şirketini çatısı altında barındırıyor.
Osmangazi'den iki yılda 36 parkOsmangazi'den iki yılda 36 parkİki yıl içinde 36 parkı hizmete açan Osmangazi Belediyesi, Ovaakça'da üç park birden açtı.
Merkezi İş Alanları (MİA) Projesi'nin İlk Etabı BaşladıMerkezi İş Alanları (MİA) Projesi'nin İlk Etabı BaşladıAnkara Büyükşehir Belediyesi, uygulamaya geçirdiği kentsel dönüşüm projelerine bir yenisini ekleyerek, İskitler'de boşaltılan oto sanayi sitelerinin bulunduğu bölgeye yapılması planlanan Merkezi İş Alanları (MİA) Projesi'ni hayata geçiriyor.
Menderes'in evi müze olabilirMenderes'in evi müze olabilirAnayasa Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya'nın "Adnan Menderes'in Ankara'daki evini 'Demokrasi Müzesi' yapalım" önerisi kabul gördü. Şu anda başka şahısların mülkiyetinde olan ev için girişim başlatıldığı belirtildi.
Yüksek gerilim hattı üzerinde 'leylek apartmanı'Yüksek gerilim hattı üzerinde 'leylek apartmanı'Azerbaycan'a bağlı Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti'ndeki bir yüksek gerilim hattına leylekler 4 kat yuva yaptı.
Güzelbey, Tarihi Kentler Birliği Başkanı olduGüzelbey, Tarihi Kentler Birliği Başkanı olduTürkiye'de birçok yerel yönetimin üyesi olduğu Tarihi Kentler Birliği'nin Samsun Buluşması'nda, Büyükşehir Belediye Başkanı Güzelbey, üyelerin oybirliği ile başkan seçildi. Başkan Güzelbey, "Artık birikimlerimizi Tarihi Kentler Birliği'nde değerlendireceğiz" dedi.
Alman TerraSAR-X uydusu İstanbul'u fotoğrafladıAlman TerraSAR-X uydusu İstanbul'u fotoğrafladıAlmanya'nın dünya gözlem uydusu TerraSAR-X, yaklaşık 500 kilometre yükseklikteki yörüngesinden İstanbul'un en detaylı fotoğraflarından birisini çekti. Alman Uzay ve Havacılık Merkezi (DLR), çekimi ‘ayın fotoğrafı' olarak yayınladı.
Yapımını çektim, yıkımını çekmeyeceğim!Yapımını çektim, yıkımını çekmeyeceğim!Başbakanın emriyle yıkılan İnsanlık Anıtı'nın kesilen parçalarının fotoğrafları her gün "Kafası Koparıldı", "Kolları Kesildi" gibi başlıklarla ajanslara düşüyor. Belli ki bazı foto muhabirlerinin rutin işi haline geldi kesimi belgelemek. Gazetelerin kültür sayfalarını kasap reyonuna çeviren yıkım süredursun, Belgesel Fotoğrafçı ve Araştırma Görevlisi Hürü Kaya yapımını başından beri takip ettiği ‘İnsanlık Anıtı' ile ilgili sergisini önceki gün Mimar Sinan Üniversitesinde açtı. Neredeyse heykelin tüm parçalarına dokunan, her çivinin, çekicin planlanmasını seyreden Kaya, alınan kararın yarattığı hayal kırıklığı ile yıkımı fotoğraflamayı reddediyor.
Dyo Resim Yarışması Sergisi 6 İlde Sanatseverle BuluştuDyo Resim Yarışması Sergisi 6 İlde Sanatseverle BuluştuYaşar Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından gerçekleştirilen 34. Dyo Resim Yarışması'nda ödül alan ve sergilenmeye değer bulunan 70 eserin yer aldığı sergi, İstanbul'da başladığı Türkiye yolculuğunu altıncı durağı olan Ankara'da tamamladı.
Stadyumları Türk çeliği ayakta tutacakStadyumları Türk çeliği ayakta tutacak2018 ve 2022'de yapılacak olan Dünya Kupası için inşa edilecek stadyumların inşasında Türk çeliği kullanılacak.
Bayrampaşa'nın başı göğe erecekBayrampaşa'nın başı göğe erecekBayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, 1999 depreminde zarar görmüş binaları 'Toplulaştırma Projesi'yle bir araya getirerek depreme dayanıklı plaza konutlar üreteceklerini söyledi.
Beş milyon liralık "atıl otopark"Beş milyon liralık "atıl otopark"Viraj-şerit genişliği hatalı inşa edildiği için hiçbir aracın giremediği Gıda Çarşısı'ndaki atıl otoparkı, bölgede faaliyet gösteren bir esnaf depo yaptı.
3. Peyzaj Mimarlığı Ödülleri Sahiplerini Buldu3. Peyzaj Mimarlığı Ödülleri Sahiplerini BulduPeyzaj Mimarları Odası'nın düzenlediği ve 13 Mayıs Ulusal Peyzaj Mimarlığı günü etkinlikleri içerisinde yer alan "Ulusal Peyzaj Ödülleri" sahiplerini buldu.
'Bölgedeki fayın enerjisi yavaş yavaş azalıyor!'Gazi Üniversitesi Deprem Mühendisliği Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hüsnü Can, Kütahya'nın Simav ilçesinde meydana gelen depremin ardından bölgedeki fayın enerjisinin yavaş yavaş azaldığını ve bölgede bundan sonra bu büyüklüğün üzerinde bir depremi bilimsel olarak beklemenin mümkün olmadığını bildirdi.
"Nükleer santraller felaketlere hazır değil"Almanya'daki 17 nükleer santralde yapılan dayanıklılık testi, güvenlik önlemlerinin olağanüstü büyük felaketlerde yeterli olmayabileceğini ortaya koydu.
Valiliğin siyanür testiKütahya'da, setlerinden birinde çökme oluşan barajından çevredeki içme ve kullanma sularına siyanür karıştığı iddiası üzerine tesisi işleten Eti Gümüş A.Ş görevlileri, basın mensuplarının katılımıyla çevreden numune alıp laboratuvarda test yaptırdı.
Girit de iki kez sallandıKütahya Simav'la hemen hemen aynı saatlerde, Yunanistan'ın Girit adası açıklarında iki deprem meydana geldi.
'Simav hiçbir yeri tetiklemez'Kütahya'nın Simav ilçesinde meydana gelen 5.9'luk depremle ilgili iki uzmandan açıklama geldi.
Şehir Metaforları: Cetvel ve Labirentİstanbul'da, biri Avrupa öteki Asya yakasında iki yeni şehir nasıl inşa edilecek? Pazar günkü yazımda bu soruyu sormuş, nasıl bir anlam rejimi ile kurulacaklarını öğrenmek istemiştim.
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, Cadde, Sokaklardaki Otopark Uygulamasına Yeni Düzenleme GetirdiAnkara Büyükşehir Belediye Meclisi, cadde, sokaklardaki otopark uygulamasına yeni düzenleme getirdi.
AKPM'den 'ağır metal' uyarısıAvrupa Konseyi Parlamenter Meclisi ağır metallerin sağlık açısından ciddi tehdit oluşturduğuna dair yankı uyandıracak yeni bir rapor hazırladı.
"İstanbul'un İmarı'na ilişkin notlarZaman'dan Hilmi Yavuz, çok yakın zamanda hakkında çok söz edilen ama yerini hızla sıradakilere bırakan (ne hızlı bir tazelenmedir bu böyle, haber saatini bir gün bile kaçırmaya gelmiyor!) İstanbul'da oluşturulacak iki yeni şehir konusunu değerlendirdiği yazısını şu paragraf ile bitirmiş
Türkiye'nin ilk fotoğraf müzesi açılıyor!Tarihi Yarımada'da bulunan Kadırga semtinde "İstanbul Fotoğraf Müzesi" açılacak. Fatih Belediyesi ve Fotoğraf Dostları Derneğince, fotoğraf sanatının gelişimine destek olmak ve bir fotoğraf arşivi oluşturmak için yürütülen çalışmalar kapsamında, Tarihi Yarımada'da bulunan Kadırga semtinde "İstanbul Fotoğraf Müzesi" açılacak.
'Kuzeyden güneye inmek hayal olmayacak'Bakan Soluk, İstanbul'dan Artvin'e kadar kuzeyden güneye kadar 18 adet güzergah bulunduğunu belirterek, ''Bunların toplam uzunluğu da 11 bin 785 kilometre, bunun yaklaşık 8 bin kilometresini yaptık. Bunu da tamamladığımız zaman kuzeyden güneye inmek hayal olmaktan, şehirden şehre gitmek uzak yol olmaktan kurtarmış oluyoruz'' dedi.
Kirliliğe "seçim boykotu"Şanlıurfa'ya bağlı Güzelkuyu köyü, organize sanayi bölgesinin kimyasal atıklarının tehditi altında. Tesislerden akan atık suların oluşturduğu dere köyün tam ortasından geçiyor.
Ekolojik Anayasa15 Mayıs Pazar günü yapılan ve Ekolojik Anayasa Girişimi tarafından düzenlenen Ekolojik Anayasa Konferansı vesilesiyle, Ekolojik Anayasa Girişimi'nden ve Yeşiller Partisi'nden Mahmut Boynudelik ile Hüseyin Güngör Açık Radyo'da Benim Anayasam programında Serkan Köybaşı'nın konuğu oldular.
Takvim
<<Mayıs 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.