Haberler

20 Haziran 2007, Çarşamba

Zorlu Center Mimarlık ve Kentsel Tasarım Yarışması ile İlgili Merak EdilenlerZorlu Center Mimarlık ve Kentsel Tasarım Yarışması ile İlgili Merak EdilenlerZorlu Holding geçtiğimiz aylarda ihale sonucunda satın aldığı Karayolları Arazisi’nde kentsel karma kullanım alanı olarak tasarlanacak ve inşa edilecek olan Zorlu Center için ulusal ve uluslararası mimarlık ve kentsel tasarım bürolarına yeterlilik çağrısı yapıyor. Haberin Devamı
Al-sat yapıp parayla sefa sürmem, o araziye dünya çapında eser dikerimAl-sat yapıp parayla sefa sürmem, o araziye dünya çapında eser dikerimZincirlikuyu’daki Levent arazisine yapacağı Zorlu Center projesi için uluslararası bir yarışma açan Ahmet Zorlu, "Yaptık satacağız, sefahat süreceğiz diye bir düşüncemiz yok. 50-100 yıl sonrasında bile dikkat çekecek bir eser bırakacağız, dünyanın konuşacağı bir proje olacak" diye konuştu.
Toprak Seramik Outlet AçtıToprak Seramik Outlet AçtıToprak Seramik, perakende satış mağazaları ve bayilerden oluşan dağıtım kanalına beklenen outlet mağazasını da ekledi.
Remmers Yapı Malzemeleri Yapı Yenileme Fuarı’nda Yerini AldıRemmers Yapı Malzemeleri Yapı Yenileme Fuarı’nda Yerini AldıTürkiye’de de Remmers Yapı Malzemeleri San. ve Tic. Ltd. Şti. adıyla faaliyete geçti.
İstanbul'da dokuz plaj sezonu açtıİstanbul'da dokuz plaj sezonu açtıİstanbul'da altısı büyükşehir belediyesi denetiminde olan dokuz plaj sezonu açtı. Kentte bu yıl Florya'da Çiroz, Güneş ve Menekşe plajları, Caddebostan1-2-3 plajları, Küçüksu, Karaburun ve Şile'de Uzunkum, Ağlayan Kaya ve Ayazma plajları...
Dubai Şeyhi, ‘kraliçeyi’ yüzen otel yapacakDubai Şeyhi, ‘kraliçeyi’ yüzen otel yapacakDubai Emiri El Maktum’un şirketi Dubai World tarafından 100 milyon dolara satın alınan Queen Elizabeth II gemisi yüzen otel ve müze olarak hizmet verecek.
Altılı'da kaybeden belediye, kültür merkezini sattıAltılı'da kaybeden belediye, kültür merkezini sattıBelediyeler yasası ile havaalanı ve at yarışlarından gelen iki önemli gelir kaynağını kaybeden Bakırköy Belediyesi, atıl gayrimenkullerini satmaya başladı.
Olimpiyat meşalesi için Everest'e otoyol yapılıyorOlimpiyat meşalesi için Everest'e otoyol yapılıyorPekin yönetimi, 2008 Olimpiyatları kapsamında olimpiyat meşalesinin dünyanın damı olarak nitelenen Everest Tepesi'ne ulaştırılması için otoban yapıyor.
Dubaililer Kütahya'ya 200 milyon dolara fabrika kuracakDubaililer Kütahya'ya 200 milyon dolara fabrika kuracakKütahya'nın Tavşanlı ilçesinde, Dubai merkezli bir şirket tarafından çimento fabrikası kurulacak. AK Parti Kütahya Milletvekili Hüsnü Ordu, kentteki istihdamın ve yatırımların artırılmasına yönelik çalışmaların sürdüğünü söyledi.
NG’den Türkiye’nin çölleşme haritasıNG’den Türkiye’nin çölleşme haritasıNational Geographic dergisi ve TEMA Vakfı tarafından Türkiye’de erozyonu ve çölleşmeyi gösteren “çölleşme haritası” hazırlandı.
Zengin ve yoksulu mahkeme ayırdı!Zengin ve yoksulu mahkeme ayırdı!Esenyurt Belediyesi’yle Bahçeşehir Belediyesi arasında paylaşılamayan Ardıçlı Evler, İdare Mahkemesi kararıyla tekrar Bahçeşehir’e bağlandı.
Issız SadelikIssız SadelikPeter Zumthor’un ünü tüm dünyaya yayılmış durumda fakat son projesi olan bir keşişe adanmış el yapımı beton şapel projesi oldukça mütevazi.
Serpentine Pavyonu Geciktiği için Zaha TasarlıyorSerpentine Pavyonu Geciktiği için Zaha Tasarlıyor11 Temmuz günü Serpentine Gallery’de gerçekleştirilen yaz partisi ile açılması planlanan Olafur Eliasson ve Kjetil Thorsen’un geçici pavyonu, geç kalması nedeniyle Zaha Hadid tarafından yeniden tasarlanacak. Hadid ve sağ kolu Patrik Schumacher, galerinin bu yılki bağış toplama etkinlikleri sırasında odak noktası haline gelecek bir açık mekan yaratacak.
Van Gölü'nde sular çekiliyorVan Gölü'nde sular çekiliyorTürkiye'nin en büyük gölü olan Van Gölü'ndeki su seviyesi, maksimum değerden 160 santimetre düştü. Düşüşün devam etmesi halinde göl suyunun kimyası değişecek ve göldeki canlı hayat olumsuz etkilenecek.
Öğrenci Buluşmalarının ÖyküsüÖğrenci Buluşmalarının ÖyküsüTürkiye'deki mimarlık öğrencilerini ortak bir platformda bir araya getirmeyi amaçlayan Ulusal Mimarlık Öğrencileri Buluşması, Anadolu Üniversitesi tarafından, 26 – 30 Haziran 2007 tarihleri arasında, “Kesişim” teması altında Eskişehir’de gerçekleştiriliyor. İlki 1993 yılında Gökçeada’da düzenlenen Mimarlık Öğrencileri Buluşması’na bu yıl mimarlıkla birlikte, sanat ve tasarım öğrencileri de davet ediliyor. Böylece giderek birbirine yabancılaşan bu üç farklı disiplin arasında bir kesişim yaratılarak, bir ilkin gerçekleştirilmesi amaçlanıyor. Buluşmalardaki diğer bir değişiklik ise; daha önce öğrenciler tarafından bağımsız olarak düzenlenen organizasyonun, son birkaç yıldır üniversiteler tarafından gerçekleştirilmesi.
Tasarruf için tarlalar, damla damla sulanacakTasarruf için tarlalar, damla damla sulanacakKüresel ısınma sonucu ortaya çıkan kuraklık problemi, gündemi meşgul ederken sulama sistemleri üzerine makine geliştiren şirketler de israfı önleyecek ürünler tasarlıyor.
Galatasaray’ın ‘Seyrantepe Projesi’ne Büyükşehir’den onayGalatasaray’ın ‘Seyrantepe Projesi’ne Büyükşehir’den onayİstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, TOKİ’nin yapacağı Seyrantepe Stadı ile Ali Sami Yen Stadı’nın imar planlarını oybirliğiyle kabul etti. Mecidiyeköy’deki stat arazinin planları turizm ve ticaret alanı olarak değiştirildi.
Eren Holding, Rixos'u İstanbul'a getiriyorEren Holding, Rixos'u İstanbul'a getiriyorTekstilden perakendeye, turizmden enerjiye kadar pek çok alanda faaliyet gösteren ve 2006 cirosu 655 milyon doları bulan Eren Holding'in sahiplerinden Yahya Eren, İstanbul Yenibosna'da Kuyumcukent'in karşısında bulunan arsalarına 4 yıldızlı ve 5 yıldızlı 2 otel yapacaklarını açıkladı.
Türkiye kuraklık alarmı veriyor!Türkiye kuraklık alarmı veriyor!Miting meydanlarında ekonomik sorunlar, terör tartışması ve üniversite sınavlarının kaldırılması gibi vaatler öne çıkarken kuraklık, su kaynaklarının tükenmesi ve tarımsal üretimde alarm veren gelişmeler seçim gündeminin alt sıralarında yer bulabiliyor.
Kumdan şehir 100 bin ziyaretçiyi ağırlayacakKumdan şehir 100 bin ziyaretçiyi ağırlayacakTürkiye'de bu sene ikincisi düzenlenen kum şehri, bu akşam yapılacak açılışla Antalya Konyaaltı Beach Park'ta hayranlarıyla buluşacak. 25 günde hazırlanan kum şehri 4 ay açık kalacak.
Büyükşehir Türkiye'de ilk olacakBüyükşehir Türkiye'de ilk olacakİzmir Büyükşehir Belediyesi, ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Belgesi, ISO 14001 Çevre Yönetim Belgesi, OHSAS 18001 İş Güvenliği ve İşçi Sağlığı Yönetimi Belgesi’ni bir arada alan Türkiye’deki ilk ve tek belediye olacak.
Büyükşehir'den Buca'nın iki önemli güzergahına neşterBüyükşehir'den Buca'nın iki önemli güzergahına neşterİzmir Büyükşehir Belediyesi Buca’nın önemli güzergahlarından olan Menderes ve Adnan Kahveci Caddesi’ni düzenliyor. Mayıs ayında başlanan yapım çalışmaları planlandığı gibi sürüyor.
Gençliğin GücüGençliğin GücüBu yılın Next Generation yarışmasında dereceye girenler, enerji temasını yakıttan dönüştürülebilir tasarım kavramları üretmek amacıyla kullandılar. Enerjiye dönüştürecek bir yol bulabilseydik, 2007 Next Generation katılımcılarından ortaya çıkan voltajla Metropolis ofisini 2008’e kadar aydınlatabilirdik.
Çatalhöyük kazısı 15'inci yılındaÇatalhöyük kazısı 15'inci yılındaİngiliz arkeolog Profesör Ian Hodder başkanlığında 9 bin yıllık Çatalhöyük'deki 1993 yılından bu yana süren kazılara, çarşamba günü başlayacak çalışmayla devam edilecek.
Kent Meydanı mı Rant Meydanı mı?Kent Meydanı mı Rant Meydanı mı?Bursa'da tüm uyarılara karşın Santral Garaj'la sınırlı tutulan Kent Meydanı projesinin inşaatı tam gaz sürüyor. Ancak çalışmalar tamamlandığında Bursalılar nefes alacağı bir meydana değil, büyük paraların döndüğü dev bir alışveriş merkezine kavuşacak.
İstanbulluların su tasarrufu umut vericiİstanbulluların su tasarrufu umut vericiMelen Çayı Projesi’nin ilk etabının 20 Ekim’de devreye girmesiyle İstanbul’daki suyun yüzde 40 oranında artacağını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “İstanbullular bize destek olduğu müddetçe vatandaşlarımıza susuzluk çektirmeyeceğiz. Bir damla suyu boşa akıtmayalım” dedi.
Öğrenciler Açık Hava Gösterileri için Sahne TasarlayacaklarÖğrenciler Açık Hava Gösterileri için Sahne TasarlayacaklarÇuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş. tarafından, alüminyum teknolojilerinin yaygın olarak kullanılmasını desteklemek amacıyla düzenlenen geleneksel proje yarışması start aldı.
Akademik Etik ve Bir Fikir Yarışmasının Ardından DüşüncelerAkademik Etik ve Bir Fikir Yarışmasının Ardından DüşüncelerMaltepe Bölge Parkı Fikir Projesi Yarışması’nda birinciliğe layık görülen projenin raporunda yer alan bazı metinlerin kaynak belirtilmeden kullanılmasının ardından gelen tepkilerin üzerine proje ekibi Arkitera.com üzerinden bir düzeltme yaparak konuyu açıklığa kavuşturdu. Aşağıda projede izinsiz kullanılan bildirinin yazarlarından Semra Arslan ve Arzu Gönenç Sorguç’un konu ile ilgili tepkilerini ve görüşlerini kavramların tanımı ve örneklerle zenginleştirerek belirttikleri yazıyı yayınlıyoruz. Prof.Dr. Ioanna Kuçuradi'ye1 göre: "Etik, bir aydınlatma girişimidir. Yaşarken doğru veya değerli eylemlerde bulunabilmenin, bir bilgi sorunu ve geç kalmadan - çok genç yaşta - onunla hesaplaşmayı gerektiren bir bilgi sorunudur."
Yıllardır "yanlış" restore edilen Ani Harebeliri'nde projeye dönüldüKars'ta bulunan tarihi Ani Harabeleri'nde yapılan restorasyonların 'yanlış' olduğu anlaşılınca proje çalışmalarına dönüldü. "İlk önce proje, sonra uygulama" kaidesiyle hareket eden bakanlık, ilk proje uygulamasını bu sene yapacak.
Bağdat'ta yine Şii camisi vuruldu: 78 ölü, 224 yaralıPentagon, ABD askerlerine arkeolojik bilinç kazandırmak için iskambil destesi bastırdı. ABD'nin çoğunun yerinde yeller esen arkeolojik eserleri korumak için iskambil kâğıtları bastırdığı Irak'ta kurtarılacak bir şey kalmıyor.
Mera Yasası'na Köşk'ten onayMera ve yaylalar üzerindeki 300 bin konuta af getiren yasayı Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer onayladı. Meclis’in son çalışma gününde kabul edilen yasa seçim yatırımı tartışmalarına neden olmuştu.
Zorlu çok iddialıZorlu Yapı Yatırım A.Ş. Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, İstanbul Zincirlikuyu'da 800 milyon dolara satın aldıkları Karayolları arsasında yapacakları Zorlu Center için ilk kazmayı yılbaşından önce vuracak.
EXPO için yarışan İzmir’e DNA şeklinde kule geliyorİzmir, dünyanın en büyük organizasyonu olarak adlandırılan EXPO’yu 2015 yılında düzenlemek için Milano ile yarıştı. Paris’te ’sağlık’ temasıyla Uluslararası Sergiler Bürosu Genel Kurulu’na katılan İzmir...
Hayalimizdeki AntalyaAntalya Valisi Alaaddin Yüksel, 18 Şubat 2005'te yayınlanan "21. Yüzyılda Antalya gibi Antalya" kitabında şu satırlara yer veriyor: "Bu kentte yaşayan herkesin kendisini Antalyalı olarak tanımlaması ve Antalya'ya ait hissetmesi, Antalya'yı sahiplenmesi ve yaşadığı kenti evi gibi görmesi esas olmalıdır.
Hazine’ye ait gayrimenkul kat karşılığı verilebilecekYeni yönetmeliğe göre, bundan böyle Hazine’ye ait gayrimenkuller kat karşılığı verilebilecek. Maliye Bakanlığı Hazine’ye ait gayrimenkullerin değerlendirilmesi, satışı ve kiralanmasını öngören mevzuatı tamamen değiştirdi.
Özdoyuran yalısı satışa çıkarıldıİstanbul Boğazı Kandilli kıyılarındaki Abut Efendi Yalısı satışa çıktı. Yapımı 1853 yılına uzanan yalının mimarı, Dolmabahçe Sarayı’nı da inşa eden Karabet Balyan.
Lafarge Aslan Çimento'ya yeni logoKocaeli'nin Gebze ilçesi Darıca beldesinde faaliyet gösteren Lafarge Aslan Çimento AŞ, yeni logosunu tanıttı.
Kempinski Residences kiralamaya da açılıyorİstanbul’un gözde semtlerinden biri olan Esentepe’de inşa edilen Kempinski Residences Astoria ağustosta açılıyor. Özellikle uzun, orta veya kısa süreli konaklama seçeneklerinden yararlanmak isteyenler rezervasyonlara şimdiden başladı.
'Zorlu'nun Mimari Yarışması!"Yatırım" denince sadece "emlak pazarı" nın anlaşıldığı yağma düzeninde, "Vestel" adeta "yüz akı" mız bir çağdaş "üretim" i simgeliyor... Her yeri binalarla dolduran pazarlamacı "iş" dünyamızda, bize ait bir "teknoloji markamız" yüreğimize su serpiyor...
İstanbul'a yeni sembolTamamını peşin ödeyerek aldığı Türkiye'nin en pahalı arsalarından biri sayılan Karayolları arazisine Zorlu Center yapımı için kollar sıvandı.
Borusan artık Perili Köşk’ten yönetilecek Borusan Holding Yönetim Merkezi, Rumelihisarı’nda, Perili Köşk olarak bilinen tarihi Yusuf Ziya Paşa Köşkü’ne taşındı. Yeniden, restore edilen tarihi binanın dış görünüşü aynen korunurken, iç mekanlarında son derece modern bir iş ortamı oluşturuldu.
Vadi Alışveriş Merkezi Başakşehir'deKiptaş, Başakşehir'de alışveriş merkezi inşa edecek. Vadi adlı merkez, hem iş hayatından kazançlı çıkmak hem de yatırım yapmak isteyen girişimcilerin öncelikli tercihi olmaya aday. Farklı sektörlerden girişimcilerin, ticarî faaliyetlerini yürüteceği çok amaçlı mağaza ve işyerleri açık artırmayla satışa sunulacak. Gayrimenkul satış vaadi sözleşmesi ile satılacak mağazalar için son ihale şartnamesi dün verildi.
Tarih: 20 Haziran 2007 Kaynak: Zaman
Türkiye'nin çöl haritasıNational Geographic dergisi ve TEMA Vakfı, Türkiye'de çölleşmeyi gösteren "çölleşme haritası" hazırladı. Türkiye'nin yüzde 89'u, hafif, orta, şiddetli ve çok şiddetli olmak üzere erozyon, bunun sonucunda da çölleşme riskiyle karşı karşıya.
Felaketin adı 'küresel ısınma'İngiliz "Independent" gazetesi, küresel ısınma nedeniyle dünyanın zannedilenden çok daha yakın bir gelecekte büyük tehlike altına gireceğine dikkat çekti.
Kuraklık vahim durum alıyorHerkes seçim-geçim derdiyle uğraşırken, biz Istranca yöresinden İstanbul’a su temin eden İSKİ’nin göletlerini ve yöredeki dereleri görünce kaygımız daha da arttı.
İstanbul'da hangi plajlarda su temiz?İstanbul'un 83 yüzme alanına ait analiz sonuçlarına göre, deniz suyu 43 noktada iyi kalite, 35 noktada yeterli kalite, 5 noktada ise kötü kalite çıktı.
Asıl kırmızı çizgiler kuraklık ve terör1954, 1965, 1971, 1990, 1994, 2000 ve 2007. Türkiye’de son elli yılda kuraklığın yaşandığı yıllar. Ancak, bu yıl başka. Bu yıl, kuraklık dünyadaki genel iklim değişikliğine, global ısınmaya paralel, dünyanın bütün bölgelerini tehdit ediyor.
Design Indaba’dan Güney Afrika’da Alternatif Ev ProjesiDesign Indaba’nın (D.I) onuncu kuruluş yıldönümünü kutlamak için, en iyi tasarımları farklı bir proje düzeninde sergilemek için bir seri özel proje başlatılıyor. Bu projeler Design Indaba 10x10’lar olarak adlandırılacak ve D.I mezunlarını başkalarının yararı için bir marka imajı yaratmak üzere biraraya getirecek.
1950'lerden Bu Yana Herkes Onlar Adına Bir Şeyler Söyledi... Şimdi Mahalleler Konuşuyor Sessizlikten birliğe: Mahalleliler50 yıldır İstanbul'da, Ankara'da ve diğer büyük şehirlerde yaşıyorlar. Köylerindeki geçim kaynaklarının yok olması ve Türkiye'nin "ucuz sanayileşme" girişimlerinin "ucuz işgücüne" ihtiyaç duyması sebebiyle metropollere göç etmek zorunda bırakıldılar.
Hadid’in Olimpik Su Sporları Merkezi Daha Fazla Kesintiyle Karşı KarşıyaMüteahhitler maliyetler üzerinde yeniden çalışmaya başladığında, mimar tasarım üzerindeki kontrolünü kaybediyor. Maddi endişeler yüzünden Zaha Hadid’in Olimpik Su Sporları Merkezi yeniden tasarlanıyor.
Mahalleler Konuşuyor Sempozyumu Sonuç BildirgesiAşağıda adı geçen ve 'Kentsel Dönüşüm' mağduru olan İstanbul'daki 23 mahalle olarak; Bizler, ister imar planı revizyonu - tadilatı yoluyla, ister çeşitli yasalara dayanarak olsun, kamu kurumlarının mevcut "Kentsel Dönüşüm" proje ve uygulamalarının, sermayenin küresel vitrin yaratma amaçlı "Rantsal Bölüşüm" proje ve uygulamaları olduğunu düşünüyoruz.
'Kuşcenneti arazisine kimse göz dikmesin'İzmir Kuşcenneti Geliştirme Birliği Başkanı ve Seyrek Belediye Başkanı Nurgül Uçar, Gediz Deltası Sulak Alan Yönetim ve Eylem Planı'nın yürürlüğe girdiğini, bunun Türkiye'deki sulak alanlar için 'ilk anayasa' niteliğinde olduğunu bildirdi.
'İstanbul'daki Acarkent değiliz'İzmir'in Yeni Foça ilçesine bağlı tarihi Kozbeyli köyünde 157 evin hazineye devredilmesi kararı, tepkiye neden oldu. Köy halkı adına konuşan Hüseyin Yurttaş, 1947 yılında "masa başında yapılan bir planla" köyün bir bölümünün orman arazisi içinde gösterildiğini ancak bu yanlışın 1980 yılında anlaşılıp, orman arazisi dışına çıkarıldığını söyledi. Orman arazisi dışına çıkarılan yerlerin yasaya göre Hazineye devredildiğini anlatan Yurttaş, bu kapsamda aralarında köyün 500 yıllık camisi ve köyü kuran Kuzu Beyi'ne ait kulenin de bulunduğu 157 parsel konutun hazineye devredildiğini ifade etti. Yurttaş, "Arazilerimizin tapuları vardır. Kozbeyli'deki bu arazilerin hiç biri ormandan açılma yerler değildir. Bizi İstanbul'daki Acarkent sınıfına sokmak en büyük yanlıştır" dedi.
Tarih: 19 Haziran 2007 Kaynak: Birgün
Meclis'e ek yeni binalar yapılıyorTBMM Başkanı Bülent Arınç, Meclis kampusu içinde yapılacak olan, ziyaretçi kabul salonu, kütüphane araştırma merkezi ve arşiv binası ile Genel Sekreterlik yeni hizmet binalarından oluşan kompleksin temelini attı. Temel atma dolayısıyla düzenlenen törene, TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, milletvekilleri, Meclis bürokratları ve çalışanları katıldı. Milletvekillerinin çalışma ofislerinin son derece yetersiz olduğuna işaret eden Arınç, bu ofisleri, "nohut oda bakla sofa" şeklinde niteledi. Arınç, ofislerin, Turgut Özal döneminde 1983'ten sonra, bu şekliyle yapıldığını kaydetti. Fit-nes centerlara, konferans, basın toplantısı salonlarına, milletvekillerinin çalışmalarını en iyi şartlarda yapmaları için sosyal ve kültürel amaçlı yeni mekanlara ihtiyaçları olduğunu düşündüklerini vurgulayan Arınç, bu ihtiyaçların bir araya getirilerek, temelini atacakları bu kompleksin ortaya çıktığını vurguladı.
Tarih: 19 Haziran 2007 Kaynak: Birgün
Başkan Gökçek, İslam Başkentleri Heyetine Projeleri GezdirdiBüyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, İslam Başkentleri ve Kentleri Teşkilatı toplantısına katılan konuklara, Belediyenin projelerini gezdirdi. Dikmen Vadisi, Söğütözü Elektronik iş Merkezi ve yeni Belediye Başkanlık binasını gezdiren Başkan Gökçek’in, brifingle anlattığı Kuzey Ankara Projesi’nin sinevizyon gösterisi konuk heyetten büyük alkış aldı.
7. Dönem İslam Başkentleri ve Kentleri Ödülleri Sahiplerine Verildiİslam Başkentleri ve Kentleri Teşkilatı 11. Genel Konferansı katılımcıları da Başkan Gökçek’in gösterdiği misafirperverliğe ve organizasyonun mükemmelliğine değinerek, teşekkür ettiler.
Fark ressamdan bile anlaşılırAKP’nin yeni genel merkezinin duvarlarında İsmail Acar’ın tabloları varmış. Dünyanın seri üretimdeki tek ressamı olmalı İsmail Acar. Aklım, Halk Partisi’nin sanata merakına gitti. Zamanında, Fikret Mualla’ya Atatürk, Recep Peker, Şükrü Kaya gibi CHP’li ünlü isimlerin toplu resmedilmesi görevi verilmişti. Görülmemiş, çok büyük bir tablo için uğraşırdı Fikret Mualla... Geldiğimiz yeri görüyorsunuz işte. Hayatın her alanındaki kalitesizleşmeden sanat da nasibini alıyor, siyaset de. Eskiden Fikret Mualla’nın resimleri süslerdi parti merkezlerini, şimdi İsmail Acar’a kaldık...
Tarih: 19 Haziran 2007 Kaynak: Akşam Yazan: Oray Eğin
İstanbul'da barajlar kuruyorİstanbul'da su seviyesi yıllar sonra ilk kez yüzde 40'ın altına düştü. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş kenti susuz bırakmayacaklarını belirterek Melen Suyu Projesi'ni 20 Ekim'de hayata geçireceklerini söyledi.
Belediye Sarayı elbette yıkılmalıdır!Bir yakınım hayatında ilk kez Paris’e gitmişti, döndü bana dedi ki: “Yahu niçin orada burada otel arıyorsun, şehrin tam göbeğinde koskocaman, harika bir otel var... Paris’in en güzel oteli... Niçin orada kalmıyorsun?”
İstanbul dünyanın en hızlı ucuzlayan şehri seçildiHer yıl açıklanan 'Hayat Pahalılığı' sıralamasında İstanbul dünyanın en pahalı 38'inci şehri seçildi. Öte yandan İstanbul geçen yıla göre en hızlı ucuzlayan şehir unvanını aldı.
Teknik Yapı’ya Eğitim ÖdülüYıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri, Teknik Yapı’yı eğitimi en fazla destekleyen firma seçti.
Türk mimarisi nereye gidiyor?Siyasal tarihimize eski başbakanlardan Adnan Menderes ve Suzan Sözen'in aşkıyla giren, Teşvikiye'de Belveder Apartmanı'ndaki randevuya giderken, sevindim. İlk kez bu binaya giriyorum.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.