Haberler

22 Ekim 2008, Çarşamba

Çin’de Mimarlık ve Modernin AnlamıÇin’de Mimarlık ve Modernin AnlamıÇin modern mimarlığından genellikle ne anladığımızı, Edward Denison ve Guang Yu Yen’in yeni ve dikkat çekici kitabından ve bu yaz Londra RIBA’da açılan önemli sergilerden sonra dünya çapında yeniden değerlendirmemiz gerekiyor. Bu yazıda “Modernism in China”nın eş yazarı ve kuratörü Edward Denison, bugünün modernizmini daha derinlikli anlamak istiyorsak, neden Çin’in 20. yy başındaki modernist köklerine geri dönüp bakmaya ihtiyacımız olduğunu özetliyor. Haberin Devamı
TOKİ yabancılara yazlık ve tatil köyü yapacak TOKİ yabancılara yazlık ve tatil köyü yapacak TOKİ, yabancılar için inşa edilecek tatil köyü ve yazlıklar için Maliye’den 416 adet arazi talep etti. Maliye, TOKİ’ye bedelsiz arazi verecek, karşılığında da satış gelirlerinin yarısını alacak.
110 yıldır kayıp yazıt bulundu110 yıldır kayıp yazıt bulunduHadrianoupolis kazılarının bu yılki bölümünde, 1800''lü yıllarda Fransız gezgin G. Mendel tarafından gün yüzüne çıkarılan, ancak 110 yıl önce kaybolan Kleopatra yazıtının yeniden bulunduğu bildirildi.
''Seramik''te 2009 hedefi 1 milyar dolarlık ihracat''Seramik''te 2009 hedefi 1 milyar dolarlık ihracatSeramik Tanıtım Grubu''nun, markalaşma faaliyetleri çerçevesinde etkinlikleri sürüyor. Seramik Tanıtım Grubu Başkanı Bahadır Kayan, hedeflerinin 2009 yılı sonunda 1 milyar dolar ihracat olduğunu kaydetti.
İzmir Agorası''nda çalışmalar sürüyorİzmir Agorası''nda çalışmalar sürüyor"Kent merkezinde dünyanın en büyük antik agorası (antik Yunan kentlerinde, şehirle ilgili, politik, dini, ticari her türlü faaliyetin gerçekleştiği, tüm kamu binalarının etrafında sıralandığı halka ait geniş açık alan)" kabul edilen tarihi İzmir Agorası''nda kamulaştırma ve yıkım çalışmaları devam ediyor.
İbrahim Bodur Kaleseramik Vakfı’ndan Sektöre Işık Tutacak Bir Eser İbrahim Bodur Kaleseramik Vakfı’ndan Sektöre Işık Tutacak Bir Eser Dr. (h.c.) İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı ve Kaleseramik AŞ ortaklığı ile hazırlanan “Kalesinterflex Uygulama Teknikleri” kitabı çıktı.
Ve Huzurlarınızda Sasalı...Ve Huzurlarınızda Sasalı...Sasalı Doğal Yaşam Parkı’nı Kasım ayı içinde açabilmek hedefine kilitlenen İzmir Büyükşehir Belediyesi, bölgeyi önemli bir cazibe merkezi haline getirecek projeyi bir an önce İzmirliler’in hizmetine sunabilmek amacıyla geceli gündüzlü çalışıyor.
Sömürgecilik Dönemi Mimarisinden Moderne Bir Afrika Kenti: Cape TownSömürgecilik Dönemi Mimarisinden Moderne Bir Afrika Kenti: Cape TownGüney Afrika Cumhuriyeti''nin üç başkentinden biri olan Cape Town, yaklaşık 2.000.000''luk nüfusuyla Afrika''nın en büyük ikinci yerleşim bölgesi. Afrika kıtasının Avrupa’ya en uzak ucunda konumlanan Cape Town, 1488''de Portekizli kaşif Bartelemeu Dias tarafından keşfedildikten sonra sırasıyla Boerler ve İngilizler’in eline geçti. Cape Town, Güney Afrika Birliği kurulduktan sonra ülkenin yasama başkenti oldu. 1945''te gerçekleşen Apartheid rejimi ile siyahlar kendi hallerine bırakıldılar ve 1990''da ırk ayrımcılığının da bitmesiyle toplumdaki yerlerini alarak resmi görevlere geldiler.
Çinli yatırımcı, İzmir’i komşu kapısı yaptıÇinli yatırımcı, İzmir’i komşu kapısı yaptıTianjin’den 16 kişilik heyet, 20-23 Ekim arasında gelecek, yatırım imkanlarını inceleyecek.İTO, Kasım da başka bir heyeti ağırlayacak
“Corner Otel yeni bir Gökkafes olmasın” “Corner Otel yeni bir Gökkafes olmasın” Kadıköy Moda sahilinde yapılan Corner Otel inşaatı, Mimarlar Odası ve çevrecilerin tepkilerine ve hukuki mücadelesine rağmen hızla yükseliyor.
“Kır ve Kent Asimetrisinde İsviçre” BETONART’ın Sonbahar Sayısında“Kır ve Kent Asimetrisinde İsviçre” BETONART’ın Sonbahar SayısındaBETONART’ın Sonbahar 2008 sayısı modern İsviçre mimarlığını gündeme taşıyor. Beton kullanımının yenilikçi ve özgün örneklerinin görüldüğü İsviçre coğrafyası, kentsel ve kırsal yerleşim dokularındaki asimetriler ve betonun bu asimetriler içerisinde kendine özgü yer buluşları üzerinden okunuyor.
Aya Nikola kilisesini nasıl yıktıkAya Nikola kilisesini nasıl yıktıkBodrum’da oraya hiç uymayan bir Halk Eğitim Merkezi vardır. Eskiden bu ucubenin yerinde Aya Nikola varmış.
Yeni köprünün maliyeti 5 milyar Dolar olacakYeni köprünün maliyeti 5 milyar Dolar olacakÜçüncü köprü için maliyet araştırması yapan Ulaştırma Bakanlığı, köprünün ortalama 4-5 milyar dolara mal olacağını açıkladı.
Pakpen PVC Sektöründe İkinci Kez Türkiye’nin Süpermarkası Oldu Pakpen PVC Sektöründe İkinci Kez Türkiye’nin Süpermarkası Oldu Dünyanın 70’den fazla ülkesinde faaliyet gösteren İngiliz şirketi Superbrands International, Türkiye’nin süper markası olmaya hak kazanan 26 markayı kamuoyuna açıkladı.
ArkiPARC 2008 Ödülleri Sürdürülebilirliği TaçlandırdıArkiPARC 2008 Ödülleri Sürdürülebilirliği TaçlandırdıGayrimenkul, mimarlık ve inşaat sektörlerindeki en büyük ödül projesinin kazananları, görkemli bir törenle açıklandı. Finalistlerin oldukça heyecanlı göründüğü törende, sırasıyla RAF Ödülü, Genç Mimar Ödülü, İşveren Ödülü ve Gayrimenkul Ödülleri sahiplerini buldu. Sektörlerinde fark yaratmış kişi, kurum ya da ürünlere toplam dört ana dalda verilen ArkiPARC 2008 Ödülleri’nin finalistleri ve kazananları yoğun tartışmalarla geçen Seçici Kurul toplantılarında belirlenmişti. Ödül töreni öncesinde, Nezih Eldem Salonu’nun bahçeye açılan kapısından giren Mehter Takımı’nın gösterisi etkileyici bir atmosfer yarattı.
Beylikdüzü 40 Trilyonluk yatırımlarına kavuştu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş Beylikdüzü Belediyesi’nin toplu açılış törenine katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi yönetimi altında olan Beylikdüzü’nde yaklaşık 40 Trilyon’a mal olan yatırımlar hizmete açıldı.
Beyoğlu ve Gaziosmanpaşa''da kamulaştırma nedeniyle yıkım...İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, Zabıta Tedbir Müdürlüğünce, yapılan çalışmalar neticesinde ilgililerince rızaen tahliye edilerek boşaltılan Beyoğlu ve Gaziosmanpaşa İlçelerinde bulunan binaların yıkım işlemi 21 Ekim 2008 Salı günü güvenli bir şekilde gerçekleştirildi.
Türkiye''de konutlara ''el koymalar'' olmaz VakıfBank Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Feyzi Özcan "Türk aile yapısı tek birey gibi hareket ediyor. Aksaklıklara komple çözüm üretiyorlar. Konut kredi ödemelerinde büyük aksama beklemiyoruz" dedi.
Şapinuva''da "tarih" bereketiÇorum''un Ortaköy ilçesindeki Şapinuva ören yerlerinde sürdürülen kazı çalışmalarında, 200''ye yakın tarihi eserin gün ışığına çıkarıldığı bildirildi.
A­ka­de­mi’den ki­ra ö­der gi­bi ev sa­tı­şıAka­de­mi İn­şa­at, TO­Kİ gi­bi dar ge­lir­li­yi he­def al­dı ve yap­tı­ğı pro­je­le­ri da­ha çok sos­yal ko­nut içe­rik­li in­şa et­me­ye baş­la­dı. Er­zu­rum Azi­zi­ye­’de 275 YTL tak­sit­le ki­ra öder gi­bi ev sa­tı­şı­na baş­la­dık­la­rı­nı söy­le­yen Aka­de­mi İn­şa­at Ge­nel Mü­dü­rü Ke­mal De­mir, “Er­zu­ru­m’­da 450 adet ko­nut ya­pa­ca­ğız ve alt ge­lir gru­bu­na yö­ne­lik lüks ko­nut­lar in­şa ede­ce­ğiz. 1+1 da­ire­le­ri­miz 35.000 YTL ve ay­lık 275 YTL tak­sit­ler­le, 113 met­re­ka­re da­ire­le­ri­miz (2+1) 68.000 YTL ve 450 YTL ay­lık tak­sit­ler­le, 145 met­re­ka­re (3+1) da­ire­le­ri­miz 88.0000 YTL ve ay­lık 600 YTL tak­sit­ler­le sa­ta­ca­ğı­z” de­di. Azi­zi­ye Ko­nut­la­rı fark­lı si­te kon­sep­ti ile dik­kat çe­ki­yor.
Tarih: 22 Ekim 2008 Kaynak: Türkiye
Hitit mezarları hayat buluyorAnkara Üniversitesi (AÜ) Dil Tarih Coğrafya Fakültesi (DTCF) Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi ve Alacahöyük Kazı Başkanı Prof. Dr. Aykut Çınaroğlu, Çorum’un Alaca ilçesinde, Alacahöyük ören yerindeki Hititlere ait prens ve prenses mezarlarının eski görünümüne kavuşması için başlatılan projenin önemli ölçüde tamamlandığını, mezarların gelecek yıl ziyarete açılacağını bildirdi.
Bu da yıkım baskısıMamak’ta uygulanan Kentsel Dönüşüm Projesi Derbent Mahallesi’nde çileye dönüştü. 50 yılı aşkın süredir bölgede oturan mahalle sakinleri Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet götürmeyerek evlerini boşaltmaya zorladıklarını iddia ettiler.
Yeşil Bilgi PlatformuKoç Bilgi Grubu, çevre bilincinin toplum geneline yayılması ve bu amaçla çevre bilgisinin paylaşılması vizyonu çerçevesinde Yeşil Bilgi Platformu oluşturdu.
Kyoto sonrasına hazırlıkKüresel ısınmanın nedenleri arasında atmosfere salınan sera gazı atıklarının bulunduğu Amerika''nın bile artık kanıksadığı bir gerçek.
Mimarinin sesi bu notalarda gizli Mimarlar, örgütlenmelerinin 100. yılını kutluyor. Etkinlik çerçevesinde bu akşam besteci Kamran İnce’nin ‘Geçmişten Günümüze Anadolu’nun Yapı Ustalarına’ adanan ‘Mimarın Düşü’ adlı eseri ilk kez seslendirilecek. İnce, ‘Çok ruhani bir iş oldu’ diyor.
Türkiye’nin ilk termal Göl Villaları satışa çıktıBodrum’da 2009 Mayıs’ında tamamlanacak butik otel-residans-villa üçlemesini bünyesinde barındıran “Gardens of Babylon” projesinin son ayağı “Termal Göl Villaları” satışı, düzenlenen bir basın toplantısıyla kamuoyuna duyuruldu. Toplantıya katılan Gardens of Babylon Yönetim Kurulu Başkanı Recai Çakır, Dr. Ender Saraç ve proje mimarları, 28 adet ile sınırlı olan Göl Villaları’nın mimarisi ve konseptiyle ilgili bilgi verirken villaların Feng Shui felsefesine göre dizayn edildiğini belirtti. 330 bin eurodan başlayan fiyatlardan satışa sunulan villalar, kullanılmadıkları dönemlerde butik otel işletmesine devredilerek, sahiplerine gelir de sağlayabilecek.
Tarih: 22 Ekim 2008 Kaynak: Akşam
Mimari yapısı Meydan’a 5’inci ödülünü kazandırdıÇevre dostu jeotermal enerji sistemiyle Türkiye ve dünyada prestijli dört ödül kazanan Meydan Alışveriş Merkezi bir ödüle daha layık görüldü. Değişik mimari bir yapıya sahip olan Meydan’ın kazandığı son ödül, Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilen ArkiPARC 2008 Gayrimenkul Ödülleri “alışveriş merkezleri” kategorisi birinciliği oldu. “Kentsel Kalite için Diyalog” temasından yola çıkılarak kente ve kentliye en büyük katkılarda bulunan projelerin değerlendirildiği yarışmada, Meydan Alışveriş Merkezi ipi göğüsledi ve “alışveriş merkezi” kategorisinde birinciliği elde etti.
Tarih: 22 Ekim 2008 Kaynak: Akşam
Restore edilmezse Mardin Kalesi yıkılacak Mardin Kalesi''nden kopabilecek herhangi bir parçanın aşağıda bulunan 700 yıllık Zinciriye Medresesi''ne zarar vereceği belirtiliyor.
Karkamış antik kenti mayınlardan temizlenip turizme açılıyor Mayınlı askerî arazi içinde saklı kalan Karkamış antik kenti, gün yüzüne çıkarılıyor. Gaziantep''in Suriye sınırındaki mayınlı saha içinde bulunan tarihî kent, mayınlardan temizlenip turizme kazandırılacak.
Gayrimenkule kriz darbesi: Büyük projeler erteleniyorİnşaat şirketleri, krizi nakitte kalarak atlatma yolunu seçti. Binlerce konutluk yeni projeler ‘şimdilik’ rafa kaldırıldı. Küresel krizin Türkiye’de etkilediği ilk sektör gayrimenkul oldu.
Baro, eski hal arazisine adliye binası istiyor Bursa Barosu Başkanlığı, yeni adliye binasının eski sebze halinin bulunduğu alana yapılması için imza kampanyası başlattı.
Tuzla raylı sistemi için Almanya''ya çıkarma Tuzla Belediyesi yarın (perşembe), ilçeye demiryolu kurmak için Almanya''nın Stuttgart şehrine gidiyor. İlçeyi demiryolu ağıyla örmek için fizibilite ve etüt çalışması yapan Alman Switch Transit Consult GmbH firması ile görüşmeler yapacak olan Tuzla Belediyesi, Sabiha Gökçen Havalimanı, banliyö hattı ve Tuzla İDO''yu demiryolu ile birbirine bağlamayı planlıyor. Proje ile askerî bölgelerin yoğunluğu ve büyüklüğünden dolayı dağınık bulunan ilçe içerisinde de kolay bir ulaşım sağlanması planlanıyor. Hafif raylı sistem projesi için geçen ay bir toplantı yaptıklarını hatırlatan Tuzla Belediye Başkanı Mehmet Demirci, "Kuzey-güney istikameti şeklinde dizayn edilecek projeyle Şifa ve Mimar Sinan mahallelerinin yanı sıra havaalanı ile Formula pistine kadar ulaşım sağlanmış olacak. Raylı sistemin Aydınlı ve Tuzla merkez arasındaki bir ana hat ve tersane bölgesine doğru bir kolu olacak. Bir kol da Tuzla Şifa, Mimar mahallelerine uzanacak. Proje için Avrupa Birliği''nden fon talebinde de bulunduk." diye konuştu.
Tarih: 22 Ekim 2008 Kaynak: Zaman Yazan: Arif Bayraktar
"Türkiye Kyoto''ya hazır" Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye''nin gelişmekte olan bir ülke olarak BM İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi kapsamında verilen uyum fonlarına ihtiyaç duyduğunu ancak mevcut yapıda bu fonlardan faydalanılamadığını belirtti.
Çökseydi “katliam” olacaktı...Mersin’de 1982 yılında inşa edilerek hizmete açılan ve 943 öğrencinin eğitim gördüğü bir ilköğretim okulu çökme tehlikesi nedeniyle boşaltıldı.
Kocaeli ‘7.8’e hazır olacakTürkiye’de il genelinde zemin etüdü yapılarak sismik tehlike haritası çıkarılan ilk kent, Kocaeli oldu. 17 Ağustos’un etkisiyle başlanan, Büyükşehir Belediyesi ile TÜBİTAK-MAM tarafından yürütülen çalışmada olası depremlerde Kocaeli’ndeki zeminlerin nasıl tepki vereceği belirlendi. Makro düzeydeki çalışmanın mikro düzeyde devam ettirilmesi gerektiğini söyleyen yetkililer, bu tespitlere ve Türk Deprem Yönetmeliği’ne uygun yapılan binalarda 7.8’lik depremde bile sorun olmayacağını belirledi. Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise “İlimizde planlanmayan bir çalı dibi dahi yok” dedi.
Tarih: 22 Ekim 2008 Kaynak: Radikal
Agora Göründü Kent merkezinde “dünyanın en büyük antik agorası” kabul edilen tarihi İzmir Agorası, Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı kamulaştırmalar ve yıkımlar sonunda İkiçeşmelik ile buluşuyor.
Patara rastlantılarıUzun süredir Kaş Patara’da antik Likya parlamentosunun bulunduğu bölgede ABD parlamentosunu toplama çabaları vardı. Bir süredir durulmuştu bu girişimler.
Sütlüce Hilton Garden Inn için proje yarışmasıTürkiye''nin 81 iline Hilton Garden Inn açmayı hedefleyen Amplio Yönetim Kurulu Başkanı Alaeddin Babaoğlu, Sütlüce''ye yapılacak otelin Türk ve Osmanlı mimarisi özelliklerini taşıması için proje yarışması düzenlediklerini bildirdi.
Hanlar Bölgesi için 3 proje hazırlanıyorBüyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, Hanlar Bölgesi ile ilgili 3 ayrı proje çalışması yapıldığını belirterek, bunların içinden kurulacak değerlendirme komitesiyle en uygun olanının belirleneceğini söyledi.
Başkentte tarih kazıyla gün ışığına çıkıyorTüm dünyanın ilgi odağı olan ve Hacıbayram Camii ile yanyana bulunan Augustus Tapınağı''ndaki kazı çalışmasıyla 1930''lu yıllarda kazılanalanların temizlenerek yeniden açığa çıkarılması hedefleniyor.
Şavşat Kalesi''nde 13-19. yüzyıllara ait eşyalarArtvin''in Şavşat ilçesindeki tarihi kalenin turizme kazandırılması amacıyla başlatılan kazı çalışmalarında 13-19 yüzyıllara ait çok sayıda seramik parçaları ile taştan mancınık güllesi ortaya çıkarıldı.
Mimarlar buluştuMeslekte 30. ve 50. yılını dolduranlara paleket verildi. Mimarlık Haftası nedeniyle verilen kokteyle mesleğin İzmirli temsilcilerinden oluşan kalabalık bir davetli grubu katıldı. Atatürk Kültür Merkezi''nde (AKM) gerçekleşen davette mesleğinde 30. ve 50. yılını doldurmuş mimarlara plaket verildi. Kokteyl sonrasında konuklar Ulusal Mimarlık Sergisi, TH&İDİL Mimarlık Sergisi ve Resim Heykel Müzesi''ndeki Viyana-Chicago "Metropol ve Mimarlık" sergilerini gezdiler. Davetliler arasında Konak Belediye Başkanı Muzaffer Tunçağ, Resim Heykel Müzesi Müdürü Faden Suzan Kutsioğlu ve Mimarlar Odası İzmir Şube Başkanı Hasan Topal da vardı. Çeşitli etkinliklerin düzenlediği hafta sektör temsilcilerinden büyük ilgi gördü.
Tarih: 21 Ekim 2008 Kaynak: Yeni Asır Yazan: Hüseyin Yiğiter
Kadıköylüler İsyanda: Kent Cinayetleri Bitsin!Kadıköy Moda sahilinde, Mimarlar Odası’nın engellemesine rağmen ve kendilerine söz verildiği halde İBB ve Kadıköy Belediyesi tarafından kaşla göz arasında başlatılan Corner Oteli imar tadilatı, Kadiköy’lüleri ayağa kaldırdı.
Yaşam boyu mozaik bekçisi Hatay Kırıkhan’ın İncirli köyünde bir aile, iki kuşaktır, bahçelerinde bulunan MS 4. yy mozaiklerinin bekçiliğini yapıyor. Ama çok değerli mozaikler artık tehlikede.
Haliç Tersanesi''nin işleminin durdurulması işlemine retDanıştay 13. Dairesi, Haliç Tersanesi''nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi''ne devredilmesine ilişkin işlemin yürütmesinin durdurulması istemini reddetti.
TOKİ ihalesine 3 teklifToplu Konut İdaresinin (TOKİ), İstanbul Halkalı Atakent’te yapılacak “uluslararası doğa ve eğlence parkı”nın da içinde yer aldığı proje için düzenlediği ihaleye 4 firma katılırken, bunlardan sadece 3’ü “fikir projelerini” sundu. İdare, projeleri değerlendirdikten sonra firmaları ikinci bir oturuma çağıracak. Dün alınan tekliflere göre, Astay Gayrimenkul, Özyazıcı İnşaat ortaklığı, 500 milyon YTL gelir elde edip TOKİ’ye 5.2 milyon YTL pay vermeyi teklif etti. Biat-Akdağlar-Eko Teks ortaklığı, 364.4 milyon YTL’den yüzde 20 pay teklif ederken, Türkerler-Makro İnşaat, TOKİ’ye 70.3 milyon YTL’ye ek olarak, 485 milyon YTL’nin üzerinde gelir elde edilmesi halinde TOKİ’ye pay vermeyi teklif etti. Söz konusu projede, doğa ve eğlence parkı dışında lüks konut ve iş merkezleri yapılacak.
Tarih: 21 Ekim 2008 Kaynak: Türkiye
İzmit Körfezi''nde kirlilikİzmit Körfezi''nde, geçen yıl da aynı tarihlerde ortaya çıkan deniz yüzeyinde oluşan beyaz mukuslu tabakanın, İzmit Marina mevkisinde yeniden yoğunluk kazandığı gözlendi.
Augustus Tapınağı yenidenAnadolu Medeniyetleri Müzesi uzmanları ile değişik üniversitelerden arkeologlardan oluşan kazı heyetince Augustus Tapınağı’nda binlerce yıllık tarihi aydınlatacak kazılara başlandı.
Arsenik sorunu devam ediyorİzmir İl Hıfzıssıhha Enstitüsü''nün, İzmir''in 30 değişik noktasından aldığı su numunelerindeki arsenik sonuçları açıklandı.
Yapı denetiminde sürecin rantın dışına taşınması gerekliElektrik Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen forumun sonuç bildirgesinde, yapı denetimi sürecinin rant ilişkilerinin dışına taşınması istendi. Bildirgede ayrıca, TMMOB ve odaların bu konuda aktif rol alması gerektiğine de dikkat çekildi.
Tema Park''ta 3 firma "fikir projelerini" sunduToplu Konut İdaresi''nin (TOKİ), İstanbul Halkalı Atakent''te yapılacak "uluslararası doğa ve eğlence parkı"nın da içinde yer aldığı proje için düzenlediği ihaleye 4 firma katılırken, bunlardan sadece 3''ü "fikir projelerini" sundu.
Takvim
<<Ekim 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.