Haberler

24 Ağustos 2009, Pazartesi

Ramazan Çadırları: Geçici MimariRamazan Çadırları: Geçici MimariRamazan çadırı Müslümanların oruç tutarak geçirdikleri Ramazan ayında iftarlarını açmaları için şehirlerin belirli noktalarında belediyeler, dernek ve vakıflar ya da hayırsever kimseler tarafından finanse edilerek kurulan ve içinde bedava yemek dağıtılarak yenilen yer. Ramazan çadırları birer aşevi ya da imaret de sayılıyor. Günümüzde Ramazan çadırlarına sık rastlansa da belediyeler aşevi faaliyetlerini sürdürüyorlar. Haberin Devamı
Yeşilova''dan tarih fışkırıyorYeşilova''dan tarih fışkırıyorEge Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümünden Yrd. Doç. Dr. Zafer Derin, İzmir''in bilinen 5 bin yıllık tarihini 8 bin 500 yıla çıkaran Yeşilova''daki kazılardan 20 günde müzede sergilenebilecek kalitede 10''a yakın eser çıkarıldığını söyledi.
''Uludağ Alpler gibi olacak''''Uludağ Alpler gibi olacak''Devlet Bakanı Faruk Çelik, Uludağ''ı Alpleri aratmayacak güzelliğe kavuşturacaklarını belirterek, "Uludağ''ı 12 ay boyunca istifade edilecek turizm merkezi yapacağız. Bundan sonra Uludağ''ın sorunları değil, çözümleri konuşulacak" dedi.
‘İstanbul, 3. köprüyle 20 milyona yükselir''‘İstanbul, 3. köprüyle 20 milyona yükselir''3. köprü projesinin 17 Temmuz 2009''da askıya çıkan 1/100.000 ölçekli İstanbul İl Çevre Düzeni Planı''yla çeliştiğini belirten Mimarlar Odası''ndan Yıldız Uysal, projenin nüfusu da artıracağını vurguladı.
Yağmaya açılan İstanbul Yağmaya açılan İstanbul İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı 1/100 binlik İstanbul İl Çevre Düzeni Planı kente büyük zarar verecek. Ormanlar ve su havzalarını tahrip edecek plana, uzmanlardan itiraz var.
Orhan Pamuk''un en mutlu anı Orhan Pamuk''un en mutlu anı Orhan Pamuk, son romanı Masumiyet Müzesi''ne "Hayatımın en mutlu anıymış, bilmiyordum." diye başlıyordu. Bundan sonra ise "Hayatımın en mutlu anı, biliyorum." diyecek.
50 bin meşe ağacı ''çöp''e gitti 50 bin meşe ağacı ''çöp''e gitti Çevre ve Orman Bakanlığı, daha önce ''su kaynaklarına yakın'' diye vermediği ormanlık alanı bu yıl belediyeye ''çöplük'' olarak tahsis edip 50 bin ağaca kıydı
Kemer Okulları yıkıldıKemer Okulları yıkıldıKemerburgaz''da bulunan Zeynep Mutlu Vakfı Kemer Okulları, kaçak olduğu gerekçesiyle okulların açılmasına 15 gün kala İstanbul Büyükşehir Belediye ekipleri tarafından yıkıldı. Okula akın eden veli ve öğrenciler, yıkıma tepki gösterdi.
‘Topbaş 3. köprüye karşıydı, hükümetin isteğine uydu''‘Topbaş 3. köprüye karşıydı, hükümetin isteğine uydu''Eski İstanbul Metropolitan Planlama Koordinatörü Prof. Dr. Kaptan, "Biz 3. köprüye karşı çıktık, Topbaş bizi destekledi ama sonunda hükümete göre tavır belirledi" dedi.
Galatasaray''a ''prefabrik'' statGalatasaray''a ''prefabrik'' statSeyrantepe Spor Kompleksi için TOKİ''nin 4''üncü kez düzenlediği ihalede en yüksek teklifi İzmir kökenli Afa Prefabrik verdi. Şirket, Seyrantepe için 864 milyon 936 bin lira toplam satış geliri ve arsa karşılığı olarak da TOKİ''ye 112 milyon lira ödemeyi teklif etti.
Depremzedeler: Çıkmayacağız, Devlet: Kirayı ödeyin kalınDepremzedeler: Çıkmayacağız, Devlet: Kirayı ödeyin kalınIrak''ın depremzedeler için yaptırdığı evlerden kirayı ödeyemeyen depremzedelerin çıkarılması ve üst düzey bürokratların yerleştirilmesi gerginliği devam ediyor.
Günaydın''ın eski binası otel yerine otopark olduGünaydın''ın eski binası otel yerine otopark olduCağaloğlu''ndaki eski Günaydın gazetesi binasını ve önündeki tarihi hamamı alan Bella Turizm, burayı turizm kompleksi yapacaktı. Ancak yapı şimdilik otopark olarak kullanılıyor.
Atatürk Havalimanı geleceğini arıyorAtatürk Havalimanı geleceğini arıyorUçuşlarda yaz boyu süren gecikmelere geçtiğimiz günlerde bir de bagaj bandında teknik arıza eklendi ''Dünyaya açılan kapı''nın ardında olanları merak ettik. Gördük ki yakında burası 30 milyon yolcu ağırlayacak.
Apartman mimarîsinde değişim Apartman mimarîsinde değişim Yahya Kemal''e milletvekilliği sırasında sormuşlar: "Üstat Ankara''nın nesini seversin?" Biraz düşündükten sonra meşhur cevabını vermiş: "İstanbul''a dönüşünü."
2B arazilerinde kadastro başlıyor2B arazilerinde kadastro başlıyorHazine adına orman sınırı dışına çıkarılan yerlerde yapılacak tapu ve kadastro uygulamalarına ilişkin esaslar yeniden belirlendi.
100 lira taksitli konut için ilk kazma İstanbul''da vuruluyor 100 lira taksitli konut için ilk kazma İstanbul''da vuruluyor Başbakan Tayyip Erdoğan''ın yoksullara müjdesini verdiği ayda 100 lira ödeyerek ev sahibi olma projesi hayata geçiriliyor. Toplu Konut İdaresi (TOKİ), ilk olarak İstanbul Kayabaşı''nda yoksul grubuna yönelik 504 adet konut yapımına başlıyor.
 Norveç Ağacı Norveç AğacıKnut Hamsun hem modern edebiyatın babası olarak adlandırılmış, hem de Nazi sempatizanlığı ile tepkileri üzerine çekmiştir. Doğumunun 150. yılında Jonathan Glancey, yazarın kendisi kadar kompleks ve tartışmalara yol açan yeni merkezini ziyaret etti.
Mevlana Müzesi''ndeki tadilat Şeb-i Arus''a yetişecekMevlana Müzesi''ndeki tadilat Şeb-i Arus''a yetişecekTürkiye''nin en çok ziyaret edilen mekânlarından olan Mevlana Müzesi''nde tadilat çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Müze Müdürü Benli, "Ödenek sorunumuz yok. Yapılan tadilatı Aralık ayındaki Vuslat Törenlerine yetiştirmeyi planlıyoruz. Daha erken de bitebilir" dedi.
Singapurlular''ın Özgün Kamusal Alanları: Void Deck''lerSingapurlular''ın Özgün Kamusal Alanları: Void Deck''lerBir şehrin mimari yapısını ya da kentsel yaşam alanlarını, o şehrin içerisindeki yaşayan insanlar, gelenekleri ve kültürleriyle şekillendirir. Singapu halkı Avrupa''daki örneklerinden farklı olarak karışık bir kültürden meydana geliyor. Singapur halkı Çin, Malezya ve Endonezya dan gelen farklı kültürlere sahip insanların bir araya gelmesinden oluşuyor. Bu da karışım bir tarih, kültür ve geleneğe sahip olmalarının en büyük sebebi.
Santrallar ''düşler vadisi''ni bitirecekSantrallar ''düşler vadisi''ni bitirecekUNESCO’nun koruma altına aldığı Artvin’in Borçka ilçesine bağlı ve saklı cennet olarak nitelendirilen Macahel Vadisi’nde yapılacak olan sekiz hidroelektrik santral yöre halkını tedirgin etti. Çevre örgütleri ve köylüler, santral inşaatının vadiyi bitereceğini belirtiyor
3. köprü, gecekondu sakinlerini korkuttu3. köprü, gecekondu sakinlerini korkuttuÜçüncü köprü güzergâhına göre, Tarabya''da Şenevler olarak bilinen mahallede 150''nin üzerinde gecekondu yıkılma tehdidiyle karşı karşıya. Bu arada Tarabya Oteli''nin biraz ilerisinde bulunan Marmara Üniversitesi''nin arazisine de ayaklar yapılacak.
Karaköy''e Yeni Yapılacak İskelenin Projesi TamamKaraköy''e Yeni Yapılacak İskelenin Projesi TamamŞiddetli lodosun etkisiyle dubaların su alması sonucu yaklaşık 9 ay önce alabora olan Karaköy İskelesi, yeniden yapılacak.
İZSU''dan 1 Taşla 2 KuşİZSU''dan 1 Taşla 2 Kuş1.9 milyon TL''lik yatırımla Piçi Deresi''nin ıslahına başlayan Büyükşehir Belediyesi, hem Pınarbaşı Yarış Pisti''ni hem de Bornova 5. Sanayi Sitesi''ni kışın taşkın, yazın da sinek probleminden kurtarmış olacak.
Galler Prensi St Paul Üzerindeki Mimarı Devirmeye ÇalıştıGaller Prensi St Paul Üzerindeki Mimarı Devirmeye ÇalıştıGaller Prensi, St Paul Katedrali''nin yanındaki 500 milyon Pound''luk ofis ve alışveriş kompleksini yapan mimarı devirmek için lobi yapıyor.
Metrobüs şoförleri ''ters şerit''e karşı eğitim istiyor Metrobüs şoförleri ''ters şerit''e karşı eğitim istiyor Karayolları trafiğinin tersi istikamette seyreden metrobüs şoförleri mesai bitiminde normal trafiğe çıktıklarında büyük sıkıntı yaşıyor. Türkiye Fahri Müfettişler Derneği Başkanı Sami Güleçyüz, metrobüs şoförlerine simülasyon eğitimi verilmesi gerektiğini ifade etti.
Depremi yeniden yaşamak isteyenler müzeye koşuyor Depremi yeniden yaşamak isteyenler müzeye koşuyor Türkiye''de sadece Sakarya Deprem ve Kültür Müzesi''nde bulunan, 7,4 büyüklüğünde sun''i deprem meydana getiren platform büyük ilgi görüyor. Özellikle depremden sonra doğan çocukların eğitimine büyük katkı sağlayan müze, yurtdışından bile ziyaretçi çekiyor. Müzeyi 4 yılda 300 bin kişi ziyaret etti.
Duvarkondu turistlerin gözdesiDuvarkondu turistlerin gözdesiOsman Kalın isimli gurbetçinin, 1983''te Berlin Duvarı''nın Batı tarafında inşa ettiği gecekondu ev ve bostanı, kentte düzenlenen turistik turların gözdelerinden biri haline geldi.
Çevre bozulacak diye kalkınmayalım mıÇevre bozulacak diye kalkınmayalım mıUlaştırma Bakanı Yıldırım, İstanbul''a yapılması planlanan 3. köprüyle ilgili konuştu: Köprüyü kendim için yapmıyorum. İstanbullu istemezse bu işe girmeyiz. İnşaat 2010''da başlar, 5 milyar dolara mal olur. Ülke kalkınacaksa yolumuzu yapacağız
Arkitekt Dergisinde İshak Paşa SarayıArkitekt Dergisinde İshak Paşa Sarayı1960''lardan bu yana yanlış restorasyon çalışmalarına maruz kalan, yerden ısıtmalı sistemi ile dünyada bir ilk olan İshakpaşa Sarayı''na geçtiğimiz günlerde cam örtünün monte çalışmaları başladı. Kırılmaz camlar, güneş önleyici filtreler yapıyı kar ve yağmur suları ile zararlı güneş ışınlarından koruyacak. Türk mimarlığını tanıtmak amacıyla kurulan Arkitekt dergisinin 1934 yılına ait bir sayısında bu önemli esere yer verilmiş.
Yaratıcılık Para Yüzünden HafifletildiğindeYaratıcılık Para Yüzünden HafifletildiğindeÜç yıl önce Parrish Sanat Müzesi, New York'' ta bulunan Southampton''a bağlı Water Mill çayırlarına yeni bir yapı inşa edeceğini ilan ettiğinde heyecanlanmamak çok zordu. Sorun yapının mimarisi ile ilgili değildi. İsviçreli mimarlık ofisi Herzog & de Meuron''ın yaptığı köysel pavyon kümelerinden oluşan tasarım, pastoral ortama mükemmel bir uyum sağlıyordu. İç içe geçen galeriler izleyici, sanatçı ve sanat yapım süreçleri arasındaki bağı güçlendiriyordu.
Belediye yolları asfaltladı Araban Belediye Başkanı Mehmet Özdemir, İl Özel İdaresi işbirliğiyle ilçenin yollarını asfaltladıklarını belirterek; Arabanlıları yazın toz topraktan, kışın ise çamurdan kurtardıklarını ifade etti. Özdemir, ilçenin merkezindeki bazı yolları asfaltladıklarını belirtti. Özdemir, "Kale Mahallesi Atatürk Sokağı, Hastane Caddesi, Cezaevi ile Araban Çok Programlı Lise Caddesi, Fevzi Çakmak Mahallesi Karacaören Caddesi, Adliye Lojmanları Caddesi ve Toprak Mahsulleri Ofisi yolunda 15 yıldan beri yapılamayan asfalt çalışmasını yaptık." dedi. Özdemir, İl Özel İdaresi işbirliğiyle Arabanlıları, yazın toz topraktan kışın ise çamurdan kurtardıklarını ifade etti. Özdemir, "29 Mart yerel seçimlerinde, ''ilçeyi kış aylarında çamur bataklığından, yaz aylarında da tozdan topraktan kurtaracağım'' diye söz vermiştim. Bu sözümü yerine getirmenin sevincini yaşıyorum." diye konuştu.
Tarih: 24 Ağustos 2009 Kaynak: Zaman
10 bin dolar gelir cezbetti ‘Konak''a özel AVM geliyorÖrma''nın patronu Delibalta, önce 5 bin nüfusa ulaşan Ataköy Konakları''nı sonra AVM''sini inşa etti.
G.Saray''lıları çıldırtacak ihtimal..!''Seyrantepe''ye Fener de talip olabilir..'' Eski Galatasaray Genel Sekreteri Sinan Kalpakçıoğlu, Galatasaray''ın Seyrantepe''deki yeni stadı kullanabileceğine dair imzalanmış resmi bir belge olmadığını söyleyerek, ''Teknik olarak Fenerbahçe de stada talip olabilir'' diyor.
Dünya için kötü haberOkyanuslar ve Akdeniz''in suyunun hızla ısınması bütün dünyada korku yarattı.
Karaköy''e yeni iskeleŞiddetli lodosun etkisiyle 9 ay önce alabora olan iskelenin yenisi yapılacak.
O cezaevi kapatılıyor12 Eylül''ün işkenceleriyle ''ünlü'' cezaevi kapatılıyor. ''Kürt Açılımı''nda önemli adım. 12 Eylül döneminde işkenceleriyle ''ünlü'' Diyarbakır Cezaevi ''Açılım''la birlikte kapatılıyor. Hükümet, cezaevi yerine içinde ilkokul ve lisenin olduğu eğitim tesisi yapacak.
Bakırçay çiftçisinin cevabıBakırçay Havzası''na hayat verecek olan Yortanlı Barajı''nın su tutmasının engellenmesi konusunda çok yazı yazdık. Bundan iki hafta kadar önce de bütün bu engelleme girişimleri karşısında bölgenin gerçek sahipleri suskun kalmayacak, biraz bekleyin demiştik. Ve bölge çiftçisi artık harekete geçti.
Tarihi bina restorasyonu arttı, bankaların kredi yarışı kızıştıYıkılmaya yüz tutan binaların restorasyonu genç mimarlar için fırsat oldu. Bankalar ve TOKİ''nin krediyle desteklediği uygulamalarla 700 bin liralık bir ev 2.5 milyon liraya satılabiliyor.
''Üçüncü köprü 5 bin hektar ormanlık alana zarar verecek'' İstanbul''a yapılması planlanan üçüncü Boğaz köprüsü tartışmalarına, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, “Ormana, çevreye ya da su havzalarına zarar vermek gibi bir durum söz konusu değildir” diye katılınca tepki gecikmedi.
Marmara''ya yapay adalar geliyorİstanbul''un yeni 1/100 binlik planında Marmara''ya yapay adalar var. Mimarlar Odası: Dubai mi olacağız?
Polonezköy''de imar göçüPolonezköy''deki imar yasağı genç nesli göçe yöneltti. Muhtar Dohoda, "Köy tabiat parkı kapsamında olduğu için gençlere ev yapamıyoruz. Onlar da köyden gidiyor" dedi.
Müze olsunTarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker''in 12 Eylül''de işkencenin sembolü haline gelen ve "PKK''nın doğduğu yer" diye nitelendirilen Diyarbakır E Tipi Cezaevi''nin kapatılıp yerine okul yapılacağını açıklaması heyecanla karşılandı. Ancak okul yerine müze yapılmasını önerenler de var.
Samsat''ta 4 köy yolu asfaltlandı Adıyaman''ın Samsat ilçesinde 4 köy yolu asfaltlandı. Samsat ilçesine bağlı Taşkuyu, Akdamar, Doğanca ve Çiçek köy yollarının ikinci kat asfalt kaplama işlerinin bitirildiğini açıklayan Samsat Kaymakamı Ahmet Dilsiz, çalışmaların KÖYDES kapsamında yapıldığını ifade etti.
TOKİ, Kayabaşı''nda 100 TL taksitli konut satışına tekrar başladıTOKİ, Kayabaşı projesinde ikinci etap satışlarına başladı. Projede yoksullara yönelik aylık 100 TL taksitle konut satışı yapılıyor.
Hacı Bayram Camii''nin çevresi harabe görüntüden kurtuluyor Ankara''nın en önemli tarihi yerlerinden olan Hacı Bayram''da restorasyon çalışmaları sürüyor. Hacı Bayram Camii''nin çevresindeki 120 evin restorasyon çalışmalarını yürüten Ankara Büyükşehir Belediyesi, tarihin sessiz tanığı bölgeyi yeniden ayağa kaldırmakta kararlı.
Afyon girişindeki trafik sorununa kavşak çözümü Afyonkarahisar Belediyesi, Alparslan Türkeş Köprülü Kavşağı''nın Mecidiye girişinde sürdürdüğü düzenleme çalışmalarını bitirdi. Çalışmalar kapsamında Mecidiye girişinde bulunan orta refüjlerin kaldırılarak, yenilenen kavşakta bölgenin daha fonksiyonel hale getirildiği kaydedildi. Bölgede Ankara istikametinden gelip, şehir merkezine dönmek isteyen araçlar için yeni bir kavşak düzenlemesi yapıldığı bildirildi. Çalışmaların tamamlanmasıyla bölgedeki trafiğin rahatladığı ve şehir girişinin de daha estetik bir görünüme kavuştuğu açıklandı.
Tarih: 24 Ağustos 2009 Kaynak: Zaman Yazan: Mustafa Kuşen
Seyrantepe ihalesinde yeni teklifler bugün alınacakToplu Konut İdaresi (TOKİ), Seyrantepe projesi için yeni teklifleri bugün alacak
3. köprünün rantı çoktan paylaşıldı3. köprünün yerinin netleşmesi İstanbul''un kuzey bölgelerinde hesapların yeniden yapılmasına neden oldu. Köprü spekülasyonu nedeniyle arazilerin hızla el değiştirdiği bölgelerde fiyatlar da hızla yükselmişti. Şimdi gözler köprü yoluyla birlikte yapılacak imar düzenlemesinde. Arnavutköy, Çatalca ve Silivri''nin kuzeyinde küçük araziler rağbet görmüyor. Çoktan el değiştiren büyük arazilerin ise yol geçmeden değerlerini katlayacağı iddia ediliyor.
İstanbul''un üçüncü köprüsüAmerikan Başkanı Barack Obama bir gün helikoptere biner ve New York City''nin göbeği olan Manhattan adasının üzerinde başlar turlamaya. Amacı, New Jersey eyaletiyle bu minik ada arasındaki araç trafiğini biraz olsun rahatlatacak yeni bir köprü için yer bakmaktır.
İş Dünyasına Yeni Fuar ŞokuBüyükşehir Belediyesi''nin Gaziemir''de kurmayı planladıkları yeni fuar alanını tek başlarına tamamlama kararı iş dünyasında şok etkisi yarattı.
Aslan: "Korkarım, İzmir Bir Çadırkent Olacak"Ege-Koop Başkanı, belediyenin 10 yıldır dar gelirliler için toplu konut üretmediğini söyledi. Egekent ve Evka projeleri olmasaydı bugün İzmirlilerin çok zor kiralık daire bulacaklarını ifade eden Aslan, "Bütün belediyeler, hiç zaman kaybetmeden kendi bölgelerindeki hazine arazilerini ve toplu konut alanlarını yeni bir planlamayla kooperatifiçilik mantığıyla dar gelirli vatandaşlar için konut üretimine açmalıdır. İzmir''in yüzde 38''i kirada, yüzde 55''i de kaçak yapılarda oturuyor. Dar gelirliye uygun imkanlarla konut sağlanmazsa, korkarım İzmir çadırkent olacak" dedi.
Şehir Plancıları Odası: 3. köprünün trafiğe etkisi % 1,5 olurİstanbul Boğazı''nda Tarabya-Beykoz arasında yapılacak 3. köprü projesi, rant ve çevre endişelerini de beraberinde getirdi.
İnşaatta herkes itirafçı oldu!Ağaoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu''nun dün Referans gazetesine yaptığı açıklamaların ardından sektörün diğer aktörleri de şapkalarını önlerine koydu.
I. Abdülhamit Türbesi açıldıI.Abdülhamit''in türbesi, yapılan restorasyonun ardından dün yapılan törenle yeniden ziyarete açıldı. İstanbul Valisi Muammer Güler, "Hangi medeniyete ait olursa olsun bu eserleri korumak bizim görevimiz," dedi Güler. İstanbul''un kültür mirası için 200 trilyona yakın kaynak ve bu kaynağın dışında 150 trilyonluk fon oluşturulduğunu söyledi. Türbenin 1776-1777 yıllarında yaptırıldığı belirtiliyor.
Tarih: 21 Ağustos 2009 Kaynak: Sabah
Seyrantepe''de kararlar son dakikaya kaldıBugün yapılacak Seyrantepe ihalesi için firmalar kararlarını son dakikaya bıraktı. Sadece Aşçıoğlu İnşaat net olarak ihaleye katılacağını açıkladı.
Kız ve erkek öğrenciler için yurt yapılıyorMuş''un Bulanık İlçesi''nde nüfusun yüzde 65''nin kırsal kesimde yaşaması nedeniyle, ilköğretimden sonra ortaöğretime gidemeyen çocuklar için Muş Milli Eğitim Müdürlüğü 300''er kişilik kız ve erkek yurdu yaptırıyor.
Mobilyada beyazın ferahlığıÇanakkale''nin Biga ilçesinde kurulu bulunan Doğtaş Mobilya, yeni bir ürün tasarımı gerçekleştirdi. Doğtaş Pazarlama Müdürü Nevzat Yıldız, 37 yıldır mobilya sektöründe bulunan Doğtaş Mobilya''nın ''Ben yenilendim'' konseptiyle tasarım ve kalitede farklılaşıp yoluna devam ettiğini söyledi.''Exclusive'' serisiyle tasarım ödülü alan Doğtaş''ın yine özel seri kapsamında, yeni ürünleri müşterilerin beğenisine sunduğuna işaret eden Yıldız, söz konusu ürünün ''beyazla tanımlanan bir yaşam için Carmen'' olduğunu ifade etti. Yıldız, yeni ürünleri hakkında şu bilgileri verdi: Orijinal beyaz lake ile evleri rüyaya çevirecek Carmen, Doğtaş özel serinin en yeni modeli olarak show roomlarda dikkatleri üzerinde topluyor.
Tarih: 21 Ağustos 2009 Kaynak: Yeni Şafak
3. Köprü''nün gizlisi saklısı yokÜçüncü köprünün güzergahı için İstanbul, Kocaeli ve Sakarya Büyükşehir Belediye meclislerine müracaat edildiğini belirten Yıldırım, "Belediye meclislerinin iradesine saygı gösterdiğimiz için onlar karar almadan açıklamadık. Yoksa güzergahın gizlisi saklısı yok"dedi.
3. köprü ilçelere değer kazandıracak Yıllardır merak edilen ve son haftalarda alevlenen 3. Köprünün güzergâhı ile ilgili tartışmalar devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediye(İBB) Başkanı Kadir Topbaş''ın 3. köprünün ayaklarının Tarabya-Beykoz arasında olacağını açıklaması üzerine bu sefer de güzergâhtaki nokta bölgeler tartışılmaya başlandı.
Takvim
<<Ağustos 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.