Haberler

24 Ağustos 2006, Perşembe

Shuhei Endo ve Sou Fujimoto: "Yeni Geometri Mimarlığı"Shuhei Endo ve Sou Fujimoto: "Yeni Geometri Mimarlığı"Shin Takmatsu’nun Osaka’nın ticari kalbindeki üretken şahaseri Kirin Plaza’daki galeri uzun süre avant-garde sanat için cömert ve konuksever bir mekan oldu. Son yıllarda eleştirmen ve tarihçi Taro Igarashi’nin de küratör ekibine katılmasıyla avant-garde mimariyle ilgili sergiler de daha sık görülmeğe başladı. Şu anki etkinliğin konusu “Yeni Geometri Mimarisi: Alternatif bir Modernizm’e doğru,” ve bir nesil arayla dünyaya gelmiş olan iki mimarın çalışmalarını sergiliyor. Haberin Devamı
Mimar Zaha Hadid İstanbullu OluyorMimar Zaha Hadid İstanbullu Oluyorİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kartal bölgesinde gerçekleştirecekleri kentsel dönüşüm projesinin 7-8 yıl içinde gerçekleşeceğini belirterek, proje için Iraklı Mimar Zaha Hadid’in İstanbul’a taşınacağını söyledi.
Zabıta, Görüntü Kirliliği ile Mücadele EdiyorZabıta, Görüntü Kirliliği ile Mücadele EdiyorKentsel Tasarım Müdürlüğü''nce uygunluk görüşü bulunmayan reklam unsurları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekiplerince kaldırıldı.
Altı gün geçti, ormanlar hala yanıyorAltı gün geçti, ormanlar hala yanıyorAntalya''nın Kaş ilçesindeki orman yangınında altıncı güne girildi, ancak yangın hala kontrol altına alınamadı. Muğla''nın Milas ilçesinde başlayan ve Bodrum''da süren yangın ise kontrol altına alındı. Yangınla ilgili olarak bir kişi gözaltına alındı.
Seyitömer Höyüğü''nde seramik kalıpSeyitömer Höyüğü''nde seramik kalıpSeyitömer Termik Santrali''ne ait kömür havzasındaki höyükte yürütülen kazıda, seramik kalıplar bulundu.
ODTÜ Mimarlık Bölümü 2005 Yapı Yaz StajıODTÜ Mimarlık Bölümü 2005 Yapı Yaz StajıODTÜ Mimarlık Bölümü 1. sınıf öğrencileri, Yapı Yaz Stajı kapsamında 2005 yazında Kırıkkale ili Yahşihan ilçesine bağlı Hisar Köyü’nde bir Sağlıkevi binası inşa ettiler. Bina, 27 Temmuz 2006 tarihinde Yahşihan İlçe Sağlık Grup Başkanlığı’na tahsis edilerek törenle açıldı.
"Minimum Tecavüz" ve Ankaram Platformu"Minimum Tecavüz" ve Ankaram PlatformuUzun zamandan beri kendini kavşak ve üstgeçit çılgınlığına kaptırmış olan Büyükşe-hir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara''ya kazandıracağı yeni alt geçidi hayata geçirirken, kent merkezindeki nadir parklardan birine saldırıda bulunabilmek için Ankara Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu''na başvurunca, Türkiye tarihindeki en ilginç ve eşi benzeri olmayan kararlardan birini de alınmış oldu.
Artık ’Külova’Artık ’Külova’Cennet Gökova’da köylerin içine kadar giren yangın 900 hektar ormanı yuttu. Rüzgarın etkili olduğu yangının yön değiştirmesiyle alevlerin arasında kalan itfaiyeciler arazözlerle kurtarıldı.
“Yoğunluğun Mimarisi” Michael Wolf“Yoğunluğun Mimarisi” Michael WolfMichael Wolf, Almanya, Münih’te 1954 yılında doğmuş. On yıldır Hong Kong’da yaşıyor. Bölgenin karmaşık kentsel dinamiklerinden ilham alarak, mimarisinin başdöndürücü fotoğraflarını çekiyor. Wolf’un 2003’te başlayan ve halen devam eden inceleme süreci bölgedeki üstü kapalı ekonomik, kültürel durumdan bahsediyor. Ve kentsel varoluş estetiğini gözler önüne seriyor.
UNESCO uzmanları Lübnan’daUNESCO uzmanları Lübnan’daBM Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü UNESCO, 4 kişilik bir uzman heyetinin, Lübnan’da incelemelerde bulunduğunu duyurdu.
Her semtin bir hikayesi varHer semtin bir hikayesi varKültür A.Ş tarafından hazırlanan “İstanbul’un İlçe ve Semt İsimleri-1” adlı kitapta, kentin yeni olarak bilinenler dahil çoğu semtinin adını, tarihi yüzyıl başlarına dayanan hikayelerden aldığı anlatılıyor.
Karayolları 17. Bölge Müdürlük Kompleksi Üzerine Mehmet Konuralp ile SöyleşiKarayolları 17. Bölge Müdürlük Kompleksi Üzerine Mehmet Konuralp ile SöyleşiTemeli 1972''de atılan ve birkaç etapta yapımı gerçekleştirilen Karayolları 17. Bölge Müdürlük Kompleksi, Türkiye''nin Çağdaş Mimarlık Tarihi içinde önemli bir bina. Binada bir çok yapı bileşeni ve malzemesi özel olarak üretilmiş ve ilk kez kullanılmış. Dahası bina Türkiye''de asma cephenin deneyimlendiği ilk yapı ve Türkiye''de tescillenmiş birkaç çağdaş mimari eserden biri. Yaklaşık bir yıldır yıkılması gündemde olan yapının mimarı Mehmet Konuralp ile bir söyleşi gerçekleştirdik. Binanın her ne kadar yıkılacağı söylense de Mehmet Konuralp tescilli olduğu için bunun imkansız olduğunu düşünüyor.
CHP’den Lara Park için önergeCHP’den Lara Park için önergeCHP, Antalya Lara Kent Parkı ihalesini kazanan Fettah Tamince ve ihalede yarışan Five Mounts şirketinin araştırılması için Meclis’e soru önergesi verdi.
Çöp depolamak için ağaç kesiyorlarÇöp depolamak için ağaç kesiyorlarDoğu Karadeniz''in çöp sorununun çözümü için başlatılan çalışmalar kapsamında, Trabzon''un Sürmene ilçesinde çöp depolama sahası yapılıyor. Sahaya araçların gitmesi için yapılan yolda yaklaşık bin adet sarı çam ağacı kesildi.
Eskigediz’de Neler Oluyor?Eskigediz’de Neler Oluyor?Kütahya’ya bağlı Eskigediz Temmuz ayının başından beri oldukça hareketli günler yaşıyor. Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğrencileri hem kendileri hem de Eskigedizliler için oldukça farklı bir çalışmaya imza atıyorlar. Temmuz ayının sonlarında bir Pazar günü ikinci Efes olmaya aday Aizonai Antik kentine yaptığımız gezinin ardından Eskigediz’de YTÜ’lü öğrencilerin Fahrettin Altay İlköğretim Okulu Ek Derslik Tasarım ve Uygulaması’nı görmek hem de kendileri ile kısa bir söyleşi yapmak için Eskigediz’e uğradık.
Lara Kent Parkı gezintisiCHP Grup Başkanvekili Prof. Haluk Koç''un önceki günkü konusu Lara Kent Parkı idi. CHP konuyla ilgili Meclis araştırması isteyecek. Lara''nın öyküsü uzun...
PazarAnadolu Yakası Umum Pazarcılar Odası Başkanı Hurşit Aydın aradı... Kuşdili Çayırı''na kurulan en az yarım asırlık Salı Pazarı''nın akıbetini anlattı. Anakent Belediyesi pazaryerini önümüzdeki hafta düzenlenecek bir ihaleyle tek bir firmaya otopark, alışveriş merkezi vs. kurması için 30 yıllığına kiralayacakmış... Böylece Salı Pazarı tarihe karışıyor. Hurşit Aydın diyor ki:  "Buraya her hafta 2500 tezgâh kuruluyor. 20 bin kişi ekmek yiyor. İhale kararı almışlar. Bize hiç danışmadılar. Haber de vermediler. Biz durumu geçen hafta tesadüfen öğrendik. Anakent''e başvurduk. Gidin Kadıköy Belediyesi size yer göstersin dediler. Kadıköy Belediyesi''ne gittik. Durumdan onların da haberi yok. 2500 pazarcı ortada kaldık..." İşte, Anakent''in insanı yok sayan icraatına bir örnek daha.
Tarih: 24 Ağustos 2006 Kaynak: Milliyet Yazan: Melih Aşık
Arkitera Genç Mimar Ödülü Tülin Hadi ve Cem İlhan''ınArkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilen Arkitera Genç Mimar Ödülü 2006, iki mimar, Tülin Hadi ve Cem İlhan arasında paylaştırıldı.
2010 yolunda İstanbul ne yapmalı?İstanbul 2010 projesinin esas sahibi kim olacak? Tamamen sivil insiyatif girişimi olarak başlatılan adaylık süreci, merkezi hükümetin desteğiyle sonuçlandı. Ancak iş parlamaya başladıkça sahip olmak isteyenler artacak. Bu durum çok ciddi bir sorun yaratabilir.
Metropol ve KrizBugün metropoller içindeki savaşlar aslen rant üzerinden yaşanıyor. Önce bunun için de bir kriz ortamı yaratılması gerekiyor.
Galata, Tasarımın da KöprüsüGeçtiğimiz yıl ilki düzenlenen ve yaklaşık 50.000 kişinin ziyaret ettiği İstanbul Tasarım Haftası (istanbul Design Week), bu yıl Frame ve I.D.gibi önemli tasarım yayımlarının da medya sponsorluğunda, 12-17 Eylül tarihleri arasında, yine Eski Galata Köprüsü üzerinde gerçekleşiyor.
Türkiye''nin Yeni Endişesi SuWWF Türkiye Başkanı Filiz Demirayak''la Türkiye''deki su sorununu ve yapılan yanlışlar ve yapılması gerekenler su politikamızın ne olması cjerekticji üzerine konuştuk.
2007 yılı bina metrekare normal inşaat maliyet bedelleriBinaların emlak vergisi, binanın vergi değeri üzerinden hesaplanıyor. Belediyelerce dört yılda bir yeniden hesaplanarak güncellenen vergi değeri, izleyen yıllarda yeniden değerleme oranının yarısı kadar artırılıyor.
Akan Petrol Bir Yılda TemizlenirUluslararası çevreci örgüt Greenpeace, İsrail bombardımanının hedef aldığı bir elektrik santralindeki petrol tanklarının vurulması yüzünden Akdeniz''e akan petrolün temizlenmesinin bir yıl alacağını açıkladı. Örgüt, denizin dibine yayılan petrol tabakasının fotoğraflarını da göstererek, kirliliğin tam olarak saptanmasının aciliyetine dikkat çekti. Örgüt, petrolün temizlenmesinin 6 ayla bir yıl arasında mümkün olabileceğini de açıkladı. BM''nin çevre programına göre, 10-15 bin ton kadar mazot, İsrail bombardımanından sonra denize aktı. Program direktörü Achim Steiner''e göre, kirliliğin temizlenmesinin maliyeti 50 milyon avro. Uluslararası yardım kuruluşları da İsrail bombardımanında ağır zarar gören bölgelere acil yardım çağrısı yapıyor.
Tarih: 24 Ağustos 2006 Kaynak: Birgün
Granitçiler "Kâr" SavaşındaBir grup granit ithalatçısı ile, tam sayfa ilan vererek "ucuz Çin granitinin gelmesini engellemeye çalışarak, ithal ettikleri pahalı Avrupa granitini satmaya çalışmakla" suçladıkları firmalar birbirine girdi.
Havaalanı yolcuları taksiye mahkûm olmayacakÖzel havayolu şirketlerinin ‘otobüs fiyatına uçak bileti’ uygulamasından sonra yoğunlukları artan havaalanlarından şehir merkezlerine karayoluyla ulaşım çilesi sona eriyor.
Ünlü mimar İstanbul''a taşınıyorBüyükşehir Belediyesi''nin Kartal Alt Merkez ve Kartal-Pendik Kıyı Kesimi Kentsel Dönüşüm Projesi yarışmasını kazanan dünyaca ünlü mimar Zaha Hadid, dün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş''ı makamında ziyaret etti.
Otellerin yüzde 90''ı ''arıtma''yı kapatmış!Deniz Temiz Derneği (Turmepa) Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu üyesi Jonathan Beard, Türkiye''de çöplerin yüzde 70''inin arıtılmadan denize atıldığını söyledi, "Akdeniz''e sadece plastik olarak günde 675 ton atılıyor" dedi. İskenderun Rotary Kulübü''nün davetiyle kente gelen Beard, "Turmepa olarak İzmir-Bodrum arasında 600 oteli inceledik. Yüzde 70''inde arıtma tesisi var, ama yüzde 90''ı, elektrik pahalı diye çalıştırmıyor. Göcek, Bodrum, Marmaris, Fenike ve Antalya''da kolibasili ve biyolojik problemler var. Ülke ekonomisinin üçüncü büyük girdisi turizmden, ama denizlerimizi temizlemek adına hiçbir şey yapmıyoruz" dedi.
Tarih: 24 Ağustos 2006 Kaynak: Radikal
Karayolları Arazisi için Yeni İmar PlanıÖİB, Karayolları arazisine konut yapılabilmesi için plan değişikliği yapıyor.
Kalkavan, Pera Palas''ı Ultra Lüks Otel Yapacakİhsan Kalkavan tarafından kiralanan İstanbul''un en ünlü otellerinden biri olan Pera Palas''ın restorasyon çalışmalarını yürüten Turizm Yatırımcıları Derneği Yüksek Danışma Kurulu Üyesi ve Atlas Arazi ve İş Geliştirme Başkanı Tavit Köletavitoğlu, oteli deluxe otel statüsüne kavuşturacaklarını söyledi.
4 milyon ağaç gittiTürkiye''nin son yıllarda yaşadığı en büyük orman yangınlarının acı bilançosu gün ışığına çıkmaya başladı. Orman Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Yılmaz, yılbaşından bu yana 3800 hektar ormanlık alanın yandığını, bunun yaklaşık 1800 hektarının son 5 günde gerçekleştiğini söyledi.
TOKİ, 5 bin 885 konutu ''açıktan'' satışa çıkardıBaşbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, Türkiye genelinde 48 projedeki 5 bin 885 konutu "açıktan satış" yöntemiyle satmak için kampanya başlattı.
AKOM Yangın Uçakları Kaş''taki Orman Yangınına Yönlendirildiİstanbul Büyükşehir Belediyesi, Afet Koordinasyon Merkezi’ne (AKOM) ait 2 adet yangın söndürme uçağı Bodrum ve Milas’taki orman yangınlarını söndürme çalışmaları devam ederken, bugün saat 12:30 itibariyle, Çevre ve Orman Bakanı Sayın Osman Pepe’nin talimatıyla risk düzeyi daha yüksek olan Antalya Kaş’taki orman yangınına yönlendirildi.
Yangını büyümeden boğmak önemliBu yıl İspanya''da devam eden yaz yangınlarında şimdiye kadar 1 milyon 400 bin dönüm orman yandı. Devam eden yangınlarda yanan orman alanı Portekiz''de 330 bin dönümü, Yunanistan''da 35 bin dönümü buldu.
İstanbul Amfi Tiyatrolarla DonatılacakBüyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, İstanbul’un her iki yakasında konser ve tiyatro gösterileri için ihtiyaç duyulan amfi tiyatrolar inşa edeceklerini açıkladı.
Kadıköy pazarı...Kadıköy''de salı günleri kurulan pazar trafiği altüst eder, o gün Kadıköy''de bir cehennem azabı yaşanır. Bu tamam... Anakent Belediyesi geçen yıl pazarın kurulduğu alanı yeniden düzenleme kararı aldı. Bu da tamam. Ancak düzenleme ne şekilde olacak, o pazardan ekmek yiyen esnaf nerede tezgâh açacak? İşte bu açıklanmadı. Kadıköy salı pazarı pazarcıları dün ağlamaklıydı. Çünkü kendilerine önümüzdeki hafta pazarın artık kurulmayacağı bildirilmiş, "Peki biz ne yapacağız?" soruları ise yanıtsız kalmış. Sorunlar çözümlenirken insanları unutmak... Anakent bunu sık sık yapıyor...
Tarih: 23 Ağustos 2006 Kaynak: Milliyet Yazan: Melih Aşık
İşgalci işgalciye baka bakaFenerbahçe Koyu ile Caddebostan arasında iki "Halk Plajı" ve "Yürüyüş Yolu" var. Bu sahilde bazı sabahlar yürüyüş yaparız. Cumartesi, özellikle pazar sabahları bu sahil çok keyiflidir.
Göcek''in iki koyunda Adım Holding izi varSiyaset yaptığı dönemde ''Erbakan''ın sağ kolu'' olarak bilinen ve Almanya''da gurbetçilerden para toplayan ''yeşil holdingler'' arasında sayılan Silm Holding''in yanı sıra Adım Holding''in de sahibi olan Hasan Aksay''ın yöneticileri; Göcek''teki iki koyu Orman Genel Müdürlüğü''nden kiraladı.
Kamondo Apartmanı Kazak şirketinin olduİstanbul Galata''da bulunan metruk haldeki Ünlü Kamondo Apartmanı, Kazaklara satıldı. 1492 yılında İspanya''yı terk etmek zorunda kalan ve önce Venedik''e sonra İstanbul''a yerleşen Kamondo ailesinin inşa ettirdiği Kamondo Apartmanı bölgenin en eski tarihi binası konumunda.
G.Kıbrıs''ta Türkler''den Kalma Mezarlıklar Otopark, Osmanlı Hamamları Tuvalet OlduKKTC Cumhurbaşkanlığı''nın 2005 yılında başlattığı bir araştırma, Rum Yönetimi''nin, güneydeki Osmanlı-Türk kültürel ve dini mirasını yok etmeye çalıştığını ortaya koydu.
Hafriyat Rantında Jandarma TitizliğiGeçen hafta bu köşede İstanbul''daki hafriyat ''rantı''nı yazınca inşaatçılardan feryat, yetkililerden çözüm önerilerine yönelik bilgi ve belgeler aldım.
Kumburgaz sahiline lağım akıyorİstanbul’un bir zamanlar en gözde tatil beldelerinden olan Kumburgaz Celaliye’de şimdi denize atıksu karışıyor. İSKİ tarafından kumsalın altına yapılan atıksu toplama merkezi sık sık taşıyor ve lağım suyu denize akıyor.
Orman yangınlarının sönmesi rüzgâra bağlıAntalya, Adana, Bodrum, Manisa ve Aydın’daki yangınlar bütün çabalara rağmen söndürülemiyor. Orman bölge müdürlüğü yetkilileri, rüzgarın ters dönmesi halinde yangınların söndürülebileceğini belirtiyor.
Çatalağzı''na 150 milyon Dolara SantralZonguldak''In Çatalağzı Beldesi''ne Eren Holding tarafından kurulacak akışkan yataklı termik santralın inşaatı kapsamında, arazideki dolgu çalışmalarının 4 ay sürede tamamlanması planlanıyor. Alınan bilgiye göre, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından kamulaştırılması tamamlanan 320 bin metrekare alanda kurulacak termik santralın, alt yapı çalışmaları sürdürülüyor. Yüklenici firmanın arazide 2 yıl önce başlattığı kazı ve dolgu çalışmalarının 4 ay içinde tamamlanarak santralın inşaasına başlanması da hedefleniyor. Yaklaşık 2 yılda faaliyete geçmesi tasarlanan 160 megavat kurulu gücündeki santralda ilk etapta 200 civarında kişinin istihdamının sağlanması bekleniyor. Çatalağzı Belediye Başkanı Mehmet Alim yaptığı açıklamada, beldelerinde santralın kurulmasının işsizliğin önlenmesi açısından önem arz ettiğini, inşaat çalışmalarında ise yaklaşık bin kişinin istihdam edileceğini söyledi. Tesisin kurulacağı alandaki dolgu ve hafriyat işinin hızla sürdürüldüğünü anlatan Alim, şöyle konuştu: ''Kentimize müteşebbislerin ilgi göstererek yatırımlarda bulunmaları göçü de engelleyecektir.
Tarih: 23 Ağustos 2006 Kaynak: Tercüman
Yangınlar hız kesmediBodrum, Gökova, Kuşadası, Selçuk, Kaş... Turizm cennetleri art arda çıkan yangınlarla kavruldu. Hafta sonundan bu yana çıkan 118 yangına dün 11 yangın daha eklendi. Dört günde, sekiz ayda yanan alanın dörtte biri yandı.
Milli Reasürans Avea binasını satıyorMilli Reasürans''ın, geçtiğimiz yıl Destek Reasürans''ı almasıyla bünyesine geçen Maçka''daki Avea Genel Müdürlük binası satışa çıkıyor. 15 Ağustos''ta duyurulan satış, 20 Eylül''de kapalı zarf usulüyle yapılacak. İstanbul''un en değerli semtlerinden olan Maçka''daki Avea binası, toplam 7 kattan oluşuyor. Avea''nın yılda 2 milyon dolar kira ödediği genel müdürlük binası için 24 milyon dolar bedel belirlendiği belirtiliyor. Milli Reasürans''ın satışa çıkardığı diğer gayrimenkul de Levent''teki 195 Levent Plaza binası. Toplam 8 kattan oluşan bu binanın da 447 bin dolar kira geliri var.
Tarih: 23 Ağustos 2006 Kaynak: Sabah
Ormanlara giriş çıkış yasaklanıyorEge ve Akdeniz''deki orman yangınların kontrol altına alınma çabası sürüyor. Bodrum Mumcular Beldesi''ndeki yangın Gökova''ya doğru ilerlemesini sürdürürken, Antalya Kaş''ta 4 gündür süren yangını söndürme çabaları devam ediyor.
Stratejik Önem Taşıyan İllerin Havaalanları Kara, Deniz ve Demiryollarına Entegre EdilecekUlaştırma Bakanlığı, Anadolu''daki havaalanlarını ihtiyaca uygun hale getirmek ve yeni alanlar kazandırmak için geniş çaplı bir çalışma yürütüyor.
“Çalıkuşu” Bu Evde YazıldıTürk edebiyatının usta yazarlarından Reşat Nuri Güntekin’in İzmir’in Bozyaka semtindeki evinde yapılan restorasyon çalışmaları tamamlanma aşamasına geldi. Konak Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, Güntekin’in, “Çalıkuşu” ve “Dudaktan Kalbe” adlı romanlarını yazdığı evinde mayıs ayında başlatılan restorasyon çalışmaları tamamlanıyor. Açıklamada, Konak Belediye Başkanı Muzaffer Tunçağ, kısa sürede çevre düzenlemesinin bitirileceğini, evin kültür çalışmalarına yönelik kullanılacağını belirtti.
Tarih: 23 Ağustos 2006 Kaynak: Türkiye
Bakan Pepe: Biz henüz Otopan''ı MillileştirmedikÇevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Hollanda''dan sökülmek üzere ithal edilen ve asbestli olduğu iddiası nedeniyle tartışmalara yol açan, "Otopan" gemisini henüz millileştirmediklerini belirterek, gemiyle ilgili notifikas-yonlar teyit edilmeden böyle bir şeyin söz konusu olmadığını bildirdi. Selçuk ve Kuşadası''ndaki orman yangınlarıyla ilgili Selçuk Kaymakamlığında basın toplantısı düzenleyen Bakan Pepe, gazetecilerin sorusu üzerine, Otopan gemisiyle ilgili de açıklamalarda bulunarak şunları söyledi: "Biz henüz gemiyi millileştirmiş değiliz.Eğer belge ve bilgiler bizim istediğimiz mahiyette gelmezse, Sahil Güvenlik Komutanlığı marifetiyle gemi, Türk karasularının dışına çıkarılacaktır."
Tarih: 23 Ağustos 2006 Kaynak: Birgün
Japon Milletvekilleri AKOM''daJapon Hükümeti ve Muhalefet Partilerinden oluşan 6 kişilik Milletvekili Heyeti 22 Ağustos 2006 Salı günü (bugün) saat 10’da, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM)’u ziyaret etti.
Büyükşehir''den, Gaziosmanpaşa''nın Beldelerine Büyük Yatırımlarİstanbul Büyükşehir Belediyesi Gaziosmanpaşa’nın beldelerine toplam 347 milyon YTL değerinde su, doğalgaz ve çevre yatırımları gerçekleştirdi.
Takvim
<<Ağustos 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.