Haberler

25 Mayıs 2009, Pazartesi

Müziğin Tasarımla Buluştuğu SahneMüziğin Tasarımla Buluştuğu SahneAvrupa Yayın Birliği (EBU)''nun her yıl Avrupa ülkeleri arasında düzenlediği dünyanın en ünlü yarışmalarından Eurovision Şarkı Yarışması ilk olarak 1956 yılında San Remo Şarkı Festivali''nde düzenlendi. 24 Mayıs 1956''da İsviçre''nin Lugano kentindeki Kursaal Theatre''da gerçekleştirilen ilk gecenin ardından her yıl, bir önceki yarışmayı kazanan ülkenin ev sahipliğinde düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması''nı ortalama 400 ile 600 milyon izleyici izliyor ve bu sayı her geçen yıl giderek artıyor. Yarışmanın sahne tasarımları da gelişen teknolojiyle birlikte bu etkileyici şovları bir tür görsel şölene çeviriyor. Haberin Devamı
Galatasaray''a Seyrantepe şoku!Galatasaray''a Seyrantepe şoku!15 gün içerisinde kredi bulunamazsa Eren Talu''nun aldığı ihale kesin olarak feshedilecek. Proje başka firmaya verilecek.
Meşhur defter geze geze geldiMeşhur defter geze geze geldiMoleskine markasının tepesindeki ikinci isim, Başkan Yardımcısı Maria Sebregondi''ye bu işin sırrını sorduk.
Türk öğrenciden büyük icatTürk öğrenciden büyük icatTürk tasarımcı Ceren Bagatar, deprem ve sellerin vurduğu afet yerleri ile temiz su sıkıntısı çeken gelişmemiş bölgeler için ''Rescue Bottle'' (Kurtarma Şişesi)''ni geliştirdi.
Metrobüs İETT Genel Müdürü''nü ‘yolda bıraktı''Metrobüs İETT Genel Müdürü''nü ‘yolda bıraktı''Phileas marka metrobüsle ilgili iddiaları yalanlamak için basın mensuplarıyla birlikte metrobüse binen İETT Genel Müdürü''ne, aynı marka bir başka araç sürprizi...
Gökçek''in derdi Ankara''nın amblemiGökçek''in derdi Ankara''nın amblemiAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, başkentin amblemini değiştirmekte ısrarlı...
Güneşe Derneği, Avrupa Fotovoltaik Endüstrisi Birliği Üyesi OlduGüneşe Derneği, Avrupa Fotovoltaik Endüstrisi Birliği Üyesi OlduKısa adı "Güneşe Derneği" olan, Güneşten Elektrik Üreticileri Fotovoltaik Sanayicileri ve İş Adamları Derneği, Avrupa''nın en büyük sektörel birliği konumundaki, Avrupa Fotovoltaik Endüstrisi Birliği''nin (EPIA) üyesi oldu.
132 katlı ekolojik şehir New York''luyu doyuracak132 katlı ekolojik şehir New York''luyu doyuracakNew York için tasarlanan 132 katlı "Dragon Fly" ekolojik şehrinde sığır ve kümes hayvanları, 28 farklı tarım ürünü güneş enerjisi ve yağmur suyu ile yetiştirilecek.
Avrupa Konutları''nın dördüncüsü eski polis lojmanlarının yerinde yükselecekAvrupa Konutları''nın dördüncüsü eski polis lojmanlarının yerinde yükselecekHalkalı''da eski polis lojmanlarının bulunduğu arazi üzerinde inşa edilecek Avrupa Konutları Atakent 2, 170 bin 900 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.
''Akasya Acıbadem'' beş ortakla geliyor''Akasya Acıbadem'' beş ortakla geliyor''Akasya Acıbadem'', Sinpaş, Akiş, Yıldız Holding, Doğu-Batı Group ve Corio ortaklığıyla, 650 milyon dolar yatırımla başladı. Proje, 2012 yılında tamamlanacak.
Zorlu Enerji''nin RES''i "Gold Standard" ile belgelendiZorlu Enerji''nin RES''i "Gold Standard" ile belgelendiRotor Elektrik''in Osmaniye''deki Rüzgar Enerjisi Santrali, Gold Standard belgesini alan Türkiye ve dünya enerji sektörünün en büyük projesi oldu.
Kült Filmlerde Kullanılan Metruk BinalarKült Filmlerde Kullanılan Metruk BinalarHiç Blues Brothers filminin çekildiği alışveriş merkezine ya da Tarkovsky''nin filmi Stalker''ın sarsıcı ve gerçeküstü mekanlarına ne olduğunu merak ettiniz mi? Kült ve çağdaş filmlerde set olarak kullanılan binaların pek çoğu ya terkedilmiş bir şekilde bırakılıyor ya da kent kaşiflerinin tesadüfi konusu oluyorlar. Bu haberde 5 filmde kullanılmış alışveriş merkezinden akıl hastanesine oradan tamamlanmamış nükleer reaktöre uzanan yelpazedeki mekanlar ele alınıyor.
Ege-Koop kriz dinlemiyorEge-Koop kriz dinlemiyorYatırımlara devam edeceklerini belirten Ege-Koop Başkanı Hüseyin Aslan, dört farklı tipte inşa edilecek konaklara olan talebin yoğun olduğunu açıkladı.
Taksim''de değişmeyen tek şey!Taksim''de değişmeyen tek şey!Beyoğlu''nda değişmeyen tek şey, Taksim Meydanı''na cami tartışması.
"Taksim''e cami geliyor"a yalanlama"Taksim''e cami geliyor"a yalanlamaİstanbul Büyükşehir Belediyesi, bugünkü bir gazetede yer alan "Taksim''e cami geliyor" haberinde sözü geçen yerin, Taksim Su Maksemi''nin arkasında 32 yıldan beri bulunan mescit olduğunu bildirdi.
Tören eşliğinde yıkımTören eşliğinde yıkımAdalar Belediyesi, çevre ve görüntü kirliliği yarattığı ve halk sağlığı açısından tehlike yarattığı gerekçesiyle, Büyükada''da 2 tarihi bina, amfi tiyatro ve Lido Otel inşaatının yıkımını başlattı.
"Özgürlüğün Tacı" Yeniden Halka Açılıyor"Özgürlüğün Tacı" Yeniden Halka AçılıyorÖzgürlük Heykeli''nin, 11 Eylül 2001''de Dünya Ticaret Merkezi''ne düzenlenen terörist saldırıların ardından kapatılan taç bölümündeki seyir salonu, ABD''nin Kurtuluş Günü 4 Temmuz''da yeniden ziyarete açılıyor. Heykelin tasarımcısı Frédéric Auguste Bartholdi''nin, onu "asla girilebilecek veya tırmanılacak bir yapı olarak düşünmediği ve bu amaçla tasarlamadığı" belirtilse de, görünüşe göre Amerikan halkı, Kurtuluş Günü''nde New York kentinin büyüleyici manzarasını tekrar izleme imkanı bulacak.
Madrid''den MektupMadrid''den MektupGenç mimarlar dahil olmak üzere, İspanyol mimarisinin yaygın ve muhtemelen şaşırtıcı kalitesi, kolay kabul edilebilir ancak içi boş olan "ulusal yetenek" konsepti yerine, ülkede son otuz yıldır süregelen koşullara bağlıdır. Bu koşullar yapısaldır ve kuşkusuz, gelecekte değişecek ve hatta kaybolacaktır. Ne kadar devam edeceklerini bilmiyoruz - sic transit gloria mundi- ancak şu an kesinlikle onlardan faydalanabileceğimiz kadar faydalanmamız gereken zamandır. Kayboldukları zaman ise, geçmiş başarılar için hakkımızı talep etme zamanı olacaktır.
"Kitapseverleri Mutlu Edecek Bir Kitabevi""Kitapseverleri Mutlu Edecek Bir Kitabevi"A24 Design Studio''nun son dönem işlerinden biri, İzmir-Karşıyaka İskelesi''nin karşısında açılan İş Bankası Kültür Yayınları Kitabevi.
"Türkiye''de kaçak yapı kavramı zihinlerden silinecek"Bayındırlık ve İskan Bakanı Demir, AKP Artvin İl Başkanlığı kongresine katılmak için Artvin''e gitti.
KİPTAŞ, finansçıları tek çatı altında buluşturuyorİBB''nin inşaat sektöründeki kuruluşu KİPTAŞ, finans sektörü çalışanlarını Finanskent konut projesinde bir araya getiriyor.
"Rüzgarda esip esmemeye yıl sonunda karar verilecek"Türkiye''deki enerji pazarındaki altyapı yatırımlarından yüzde 15''lik pay hedefleyen Siemens rüzgâr türbini yatırımı konusunda yıl sonunda karar verecek.
Turistik Bölgelerde Çöpler Mahkumlara ToplatılacakBodrum, Marmaris, Datça ve Fethiye gibi önemli turizm merkezlerine sahip Muğla''da, bu yıl yolların temizliğini mahkûmlar yapacak.
İzmir''e afet merkezi açılıyorHelikopter pisti ve lojistik deponun yer aldığı merkez, afet durumunda 17 bin 250 kişinin çadır ve diğer ihtiyaçlarını karşılayabilecek.
Gecekondu''ya En Cesur YaklaşımTürkkent''in Antalya''daki panelinde konuşan Başkan Aziz Kocaoğlu, Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü''nün 6 ayda bir belediyelerden, uydu fotoğraflarıyla belirlenmiş yeni yapıların ruhsatlarını istemesi gerektiğini belirterek, "Ruhsatsız binaları yıkmayan başkanlara da ceza verilmeli. Sorun ancak böyle çözülür" dedi.
Almanya 58 bin nüfuslu dijital kente dönüşüm için 80 milyon harcadıAlmanya''da pilot şehir seçilen Friedrichshafen hızlı internet bağlantısı ile sağlık sorununu çözüyor, enerji tüketimi ölçülüyor sanal okul eğitime çare oluyor.
Maliye müteahhitlerin gelmesini beklemediEn zenginler listesine boy göstermelerine rağmen, vergi listesine giremeyen büyük müteahhitler bu sefer yakayı ele verdi.
İmarda ezber bozulacak, balkona bakılmayacakBayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, "Başta imar mevzuatı olmak üzere bir çok konuda ezberimizi bozacak, hafızalarımızı boşaltacak şekilde yepyeni düzenlemelere gitmek durumundayız" dedi.
Ford''un eski fabrikasına 650 milyon dolarlık projeÜlker, Sinpaş ve Akkök gruplarının öncülüğünde bir araya gelen 5 şirket, Anadolu yakasına değer katacak olan Akasya Acıbadem projesi için düğmeye bastı.
Mudanya''ya kent meydanıMudanya Belediyesi, Uludağ Üniversitesi''nden eski Tekel arsasını alarak, İl Özel İdaresi''nin desteğiyle ilçeye dev bir kent meydanı yapacak.
CHP alternatif ''İstanbul 2010''a hazırlanıyorYerel seçimlerde, İstanbul ilçe belediye başkanlığı sayısını 4''ten 12''ye yükselterek çıkan CHP, alternatif "İstanbul 2010 Kültür Başkenti" projesi başlatıyor.
Troya''nın köyü, ekoköy haline dönüştürülecekÇanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Abdullah Kelkit, "Kırsal Alanların Modernizasyonu" projesi kapsamında, Troya Antik Kenti''nin de yer aldığı Çanakkale merkeze bağlı Tevfikiye köyünün ekoköy haline dönüştürülmesi için çalışma başlattıklarını bildirdi.
Toplu Konut Geciktirme İdaresiBaşbakan Yardımcısı Cemil Çiçek''in bir soru önergesine verdiği yanıt TOKİ''nin 20 bin 994 konutun hak sahiplerine teslimini geciktirdiğini ortaya koydu. TOKİ''nin teslim edememekte rekor kırdığı konutlar ise Kars Sarıkamış''taki proje oldu. TOKİ, proje kapsamındaki 256 konutu 30 ay sonra hak sahiplerine teslim edebildi.
Times Square araç trafiğine kapatılıyorDünyanın en ünlü meydanlarından biri olan New York''taki "Times Square", bundan böyle araç trafiğine kapatılacak.
Yenilenebilir enerjide alım garantisi artırılıyor5.5 eurocent/kilovatsaat olan alım garantisi hidroelektrikte 7, rüzgârda 8 jeotermalde 9, güneşte 20-28 eurocent/kilovatsaate yükseltilecek.
Belediyenin gayrımenkullerine hacizBodrum''a bağlı Turgutreis beldesinde belediyenin bazı gayrimenkullerine haciz konulduğu bildirildi.
Emlak vergisinde tahsilatı artıracak tapu reçetesiHükümet, emlak vergisi tahsilatını artırarak ekonomiye kaynak sağlamak için kat irtifakı tapularının kat mülkiyetine çevrilmesinde bürokratik işlemleri azaltacak yasa tasarısı hazırlıyor. Adalet Bakanlığı ile Bayındırlık ve İskân Bakanlığı''nın yürüttükleri çalışma ile bürokratik işlemler azaltılırken; 28 Kasım''a kadar kat mülkiyetini almayan vatandaşlar, 1000 TL ceza ödemekten de kurtulmuş olacak. Tapu kaydında, "arazi" olarak görünen gayrimenkullerin "konut veya işyeri" olarak tescillenmesiyle elde edilecek emlak vergisi kalemi de artacak. Türkiye''deki konutların yaklaşık yüzde 60-70''inin iskânı, yüzde 10-15''inin ise ruhsatının dahi bulunmadığı ifade ediliyor. Düzenleme kaçak yapıları kapsamıyor ancak uzmanlar, vergi adaleti açısından hükümetin imar affı çıkarabileceğini ifade ediyor.
Tarih: 25 Mayıs 2009 Kaynak: Sabah Yazan: Bülent Aydemir
Yangında harap olan İstanbul Gösteri Merkezi onarım izni bekliyor6 Nisan''da elektrik kontağından çıkan yangında harap olan İstanbul Gösteri Merkezi, onarım için işlemlerin tamamlanmasını bekliyor.
Bakan Günay''ın ''''Hektor Anıtı'''' hayaliÇanakkale''nin merkeze bağlı ve Hektor anıtının dikilmesinin planlandığı İntepe Beldesi Belediye Başkanı Alaattin Özkurnaz, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay''ın ''''Hektor anıtı'''' dikilmesi yönündeki hayaline destek verdiklerini söyledi.
''Türkiye''de kaçak yapı kavramı zihinlerden silinecek''Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, Türkiye''de kaçak yapı kavramının zihinlerden silineceğini söyledi. Bakan Demir, AK Parti Artvin İl Başkanlığı kongresine katılmak için geldiği kentte, Vali Cengiz Aydoğdu''yu makamında ziyaret etti.
Yaşanabilir kentler için ortak akılHer santimetresi betonlanmış, binalarla çevrilmiş, kimliğini kaybetmiş, denize erişimi kapanmış bir şehirde mi, yoksa bunu tam tersi özellikler taşıyan bir şehirde mi? Bu soruların cevapları üç hafta önce Kentleşme Şurası''nda tartışıldı.
TOKİ, Kayabaşı konutlarının tamamını sattıToplu Konut İdaresi (TOKİ), özel sektörle birlikte toplam 60-65 bin konut yapmayı planladığı İstanbul Kayabaşı projesinde satışa çıkardığı 10 bin 110 konutun tamamını sattı.
Ünlü mimar Yeang''ın Turkuaz projesi başladıİstanbul''un gözde yerleşim bölgesi Bahçeşehir Ispartakule''de yapılacak Tulip Turkuaz Projesi''nin birinci etabında satışlar başladı.
Dubai''de 7 milyar dolarlık havaalanı projeleri görücüye çıktıBirleşik Arap Emirlikleri''nin ticari başkenti Dubai''de bu yıl 9.''su düzenlenen ve üç gün süren havaalanı fuarı ''Airport Show''a 60 ülkeden 5 bine yakın delege katıldı.
Gecekondudan temizlenen Hazine arazilerine park, hastane yapılıyorŞehirlerin yaşadığı sorunların başında kaçak yapılaşma geliyor. Genellikle herkesin ortak malı sayılan Hazine arazileri üzerine yapılan yasadışı kaçak yapıların yıkılması, toplumun genelinin faydalanacağı yeşil alan, otopark, yol veya hastane gibi hizmet birimlerinin inşasına imkan sağlıyor.
Bu adam krizde 1 milyar dolarlık yatırım yapıyorDedeman Holding''e bağlı Dedeman Otelleri''nin Suriye''de işletmeye başladığı 3 otelin devir töreni için Şam''a gitmeden iki gün önceydi.
Güneş paneline 12 milyon Euro yatırıyor, 150 kişiyi işe alacakTürkiye''de bol olan ancak yeterince kullanılamayan yenilenebilir enerji kaynakları, dünyayı saran ekonomik krizle birlikte ilgi çekmeye başladı.
Türkiye''nin temiz kumsalları hangileri?Dünyada 55 ülkede temiz deniz ve plajlara verilen Mavi Bayrak''lar bu sene Türkiye''deki sahiplerini buldu. İşte Türkiye''deki Mavi Bayrak''lı kumsallar...
Aktivist mimardan ''insani'' konferansMimarlığın insani sorumluluğu üzerine sıra dışı yaklaşımlarıyla tanınan aktivist mimar Shigeru Ban, 26 Mayıs''ta Yapı-Endüstri Merkezi''nde ''Çalışmalar ve İnsani İşler'' başlıklı bir konferans verecek.
Şakirin Camii ve Mardan Palace OteliŞakirin Camii''yle ilgili tartışmalar dinmiyor. Önce büyük bir sırrın ifşası gibi flaş flaşlarla "Gerçek mimar o değilmiş!" faslı geldi.
Doğayla uyumlu yaşam: İmece EviBir yer düşünün ki, içinde yaşadığınız evden tükettiğiniz enerjiye, sofranızdaki yiyecekten kullandığınız deterjana kadar her şey doğaya uyumlu. Ambalajlı ve kimyasal hiçbir şey içeriye girmiyor. Birlikte üretiliyor ve birlikte tüketiliyor.
Çevreye yatırım fonu 1 yaşındaİş Bankası''nın doğa dostu şirketlere ve çevre projelerine destek olabilme fırsatını bir arada sunan Çevreye Yatırım Fonu bir yılını tamamladı. Yatırımcılarına yılbaşından bu yana yaklaşık yüzde 12''lik getiri sağlayan fona yatırım yapan tasarruf sahipleri çevreyi desteklemek üzere TEMA Vakfı''na kaynak aktardı ve ayrıca fondan yüksek getiri elde etti. Türk bankacılık sektöründe bir ilk olan Çevreye Yatırım Fonu, çevreye ve doğaya saygılı şirketlere yatırım yapıyor ve aynı zamanda fondan elde edilen gelirden TEMA Vakfı için kaynak yaratıyor.
Tarih: 25 Mayıs 2009 Kaynak: Akşam
Burası şehrin göbeği her müteahhit buraya inşaat yapmak isterAkşam''ın İstanbul Darphane''ye komşu ''20 milyon dolarlık gecekondu arazisi'' haberi belediye meclisinde gündemi belirledi.
Kiptaş''tan dev konut yatırımıKiptaş, İstanbul''un Anadolu ve Avrupa yakasında 10 değişik bölgesinde inşa edilecek yaklaşık 10 bin konut için 1 milyar dolarlık yatırım yapacak. Kiptaş''ın inşasına başlayacağı konut projesinin ilki Finanskent konutları olacak. 140 milyon liralık yatırımla inşa edilecek olan Finanskent, 840 konuttan oluşacak. 840 konutluk yaşam merkezindeki 300 daire, şimdiden İMKB, Takasbank ve aracı kurum çalışanlarına tahsis edildi. Üst gelir grubuna hitap eden konut fiyatları 160 ila 700 bin lira arasında değişiyor. Daireler, 240 aya kadar, yüzde 0.51''den başlayan faiz oranlarıyla satışa sunulacak. Kiptaş, Finanskent konutları ile birlikte İstanbul''un Anadolu ve Avrupa yakasında, 10 değişik bölgede inşa edeceği yaklaşık 10 bin konut için 1 milyar dolarlık yatırım yapacak.
Tarih: 25 Mayıs 2009 Kaynak: Akşam
29 Mart 2009 Yerel Seçimlerinde 282 Mimar Göreve BaşladıYerel seçimlerde, Türkiye''nin hemen her bölgesinden büyükşehir belediyesi ve diğer belediyeler için çeşitli partilerden 550 mimar aday gösterildi.
Yıkmadan Olmaz!Mimarlar Odası Denizli Şubesi "Kent Merkezi Ölçeğinde Denizli Geleceğini Arıyor" başlıklı bir sempozyum düzenleyerek sonuç bildirgesini açıkladı.
ABD''den Sulukule yıkımına kınamaAmerikan Kongresi''nin Helsinki Komisyonu Türkiye''nin bin yıllık tarihe sahip Sulukule''yi yıkmasını kınadı.
"Kalitesiz yapıya af söz konusu olamaz"Bayındırlık Bakanı Mustafa Demir, imar affına ilişkin olarak, "kalitesiz yapı anlamında bir af söz konusu olamaz" dedi.
İSPARK 2009 Intertraffic Fuarı’ndaİSPARK, 27-29 Mayıs tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezinde düzenlenecek olan "2009 INTERTRAFFIC İSTANBUL" fuarına katılarak, İstanbul''a kazandırdığı ilkleri ve yenilikleri dünyaya tanıtacak.
Bu çiflikte elektrik yetişiyorAvrupa''nın en büyük rüzgar çifliğinde düğmeye basıldı. İngiltere Whitelee''deki rüzgar çifliğinde 140 tirbün 322 Mega Wattelektrik üretecek.
İstanbul''un havası dokunmuş!İstanbul''da metrobüs hattında çalıştırılmak üzere her biri 1 milyon 200 bin Euro''dan satın alınan Phileas marka otobüslerin "teknik sorunlarının olmadığı" açıklandı!
Garanti, Türkiye''nin emlak endeksini yayımlayacakBanka, Türkiye''nin 6 büyük ilindeki emlak endeksini www.garantimortgage.com adresindeki sitesinde yayımlayacak.
Rusya''nın Davosu''nu Türk şirketi inşa ediyorRusya''nın Soçi kentinde yapılacak 2014 Kış Olimpiyatları için hazırlıklar ekonomik krize rağmen devam ederken, Rusya''nın Davos gibi olimpiyatlar sonrası kış sporları merkezi haline getirmek istediği bölgeye Türk inşaat şirketi Hazinedaroğlu Özkan İnşaat damgasını vurmuş durumda. Ayrıca 2014 Olimpiyatları''nın yapılacağı Soçi''de 500 Milyon dolarlık işide tamamladı.
Tarih: 22 Mayıs 2009 Kaynak: Cumhuriyet
Mimarlar geldi, geçti plan gelmedi!Taksim Meydanı''nı düzenleme çalışmaları Cumhuriyet''in ilk yıllarında Fransız mimar Henri Prost''la başladı. Meydan söz konusu olunca bitmeyen tartışma camiydi...
15 kent marka haline gelecekKültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Gaziantep''in de aralarında bulunduğu 15 kentin turizmde marka olacağını söyledi.
Raftaki projeBugün krizi bir tarafa bırakalım. ''Raftaki'' projelere bakalım. Örneğin, ''İstanbul Finans Merkezi'' projesini ele alalım.
Taksim''de camiye onay çıktıYıllardır gündemden düşmeyen Beyoğlu İmar Planı, sonunda Büyükşehir Meclisi''nde onaylandı.
İstanbul''un orta yerindeki kondulara piyango vurduBarbaros Bulvarı Darphane arkasında, Atakule ve Barbaros Kule gökdelenlerine komşu üzerinde gecekonduların bulunduğu 5 dönümden büyük arsa satışa çıktı.
Başak Çatı & Cephe Sistemleri 2009 Bayi Toplantısını Gerçekleştirdi08-18 Nisan 2009 tarihlerinde Bangkok''da yapılan bayi toplantısında Başak Çatı & Cephe Sistemleri''nin bayileri ve Başak Satış Grubu bir araya geldi.
Yütaş Yeni Markalarıyla Yapı İstanbul 2009 Fuarı''ndaydıYapı İstanbul 2009 Fuarı 6 - 10 Mayıs tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece''de düzenlendi. Ziyaretçinin ve katılımın yoğun olduğu fuara Yütaş yeni marka ve ürünleriyle 7. salonda yer aldı.
Takvim
<<Mayıs 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.