Haberler

25 Eylül 2006, Pazartesi

RAF Ürün Dergisi Eylül Sayısı Abonelerine GönderildiRAF Ürün Dergisi Eylül Sayısı Abonelerine GönderildiTürkiye’den pek çok önemli yapı malzemeleri firmasının ürettiği ya da distribütörlüğünü yaptığı yeni ve özel ürünlerinin ürün tanıtımlarından oluşan ve Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından 2006 yılının başından itibaren yayımlanan RAF Ürün Dergisi, yoluna hızlanarak ve yenilenerek devam ediyor. Derginin Eylül sayısında, banyo mobilyalarından Akıllı Ev Sistemlerine, aydınlatma armatürlerinden cephe kaplamalarına kadar birçok ürünün detaylı tanıtımları yer alıyor. Haberin Devamı
Bakalım hangi ünlü mimarın stili en çok talep alacak?Bakalım hangi ünlü mimarın stili en çok talep alacak?Hadımköy’de inşaatı tamamlanan Pelican Hill, Türkiye’nin en lüks malikaneleri olarak tanıtılıyor. Proje, Kaliforniyalı bir mimarlık ofisi olan RNM Architects’in kaleminden çıkmış. Peyzaj mimarlığını İtalyan mimar Paolo Sipaziani yapmış.
Mimari İstasyonlarMimari İstasyonlarNapoli’deki yeraltı trenleri ününü yönetimin kararlarına borçlu. Bu metroların en önemli özelliği, önemli sanatçıların belli başlı çalışmalarının istasyonlarda sergilenmesi. Yönetimin teklifiyle istasyonlara kurulan bu “zorunlu müze” halkın bir şekilde modern sanatlarla ilişki içinde olmasını sağlıyor.
3 ayda 125 bin kişi gezdi3 ayda 125 bin kişi gezdiFocus dergisinin galaktik garaja, Frankfurter Allgemeine gazetesinin "teknoid organa" benzettiği fütüristik tarzdaki Mercedes müzesi, otomobillerin yanı sıra binanın sıradışı mimarisini görmek isteyen turistlerin uğrak yeri. Mercedes Benz’in, 150 milyon Euro’ya yaptırdığı Stuttgart’taki muhteşem müzenin koridorları baştan sona beş kilometre uzunluğunda.
Lafarge ile Yibitaş yol ayrımındaLafarge ile Yibitaş yol ayrımındaTürk çimento sektöründeki en büyük üçüncü grup olan Fransız şirketi Lafarge''ın, birçok çimento ve beton tesisindeki ortağı Yibitaş''la yollarını ayırmaya hazırlandığı konuşuluyor.
“Tarihe Saygı/ Yerel Koruma Ödülleri 2006” Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu“Tarihe Saygı/ Yerel Koruma Ödülleri 2006” Yarışması Ödülleri Sahiplerini Bulduİzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Tarihe Saygı/Yerel Koruma Ödülleri 2006” yarışması ödül töreni, Kültürpark İzmir Sanat’ta gerçekleştirildi.
Elazığ Hazar Gölü''nde batık şehirElazığ Hazar Gölü''nde batık şehirElazığ''daki Hazar Gölü''nde Ortaçağ''dan kalma bir batık şehir ortaya çıkarıldı. Yaklaşık bin yıldır su altında olan şehrin Selçuklulardan önce bölgede yaşayan Çubuk Beyliği''ne ait olduğu tahmin ediliyor.
Ayasofya''ya yeni kurşun levha...Ayasofya''ya yeni kurşun levha...Bin 500 yıllık Ayasofya Müzesi''nin çatısını kaplayan kurşun levha, 22 yıl sonra yenileniyor.
''Paylaşılan bir duygunun mimarlığını yapıyoruz’''Paylaşılan bir duygunun mimarlığını yapıyoruz’Emre Arolat Architects’in projelerinden oluşan sergi, 14 Ekim’e kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. Mimar Arolat, ''Bizim için en önemli kriter mimarlığın, dünyayla kurulan ilişkiyi de ifade etmesi’ diyor.
Ermenistan''ın taş inadını BM kırabilecek mi?Ermenistan''ın taş inadını BM kırabilecek mi?Kars''taki Ani Harabeleri''nin karşısındaki taş ocaklarını uyarılara rağmen işletmeye devam edip eserlere zarar veren Ermenistan, UNESCO''ya bağlı Anıtlar ve Sitler Konseyi''ne şikâyet edildi. Kültür ve Turizm Bakanlığı, taş ocakları kapanmadan restorasyona da başlayamıyor.
Tasarım Dergisi''nin 164. SayısıTasarım Dergisi''nin 164. SayısıTasarım Dergisi Eylül Sayısı’nda ‘Aydınlatmanın’ ilginç örneklerine yer verirken aynı zamanda ‘Ofislerin’ renkli yüzünü yansıtıyor.
Tarihi surlara hatalı restorasyonTarihi surlara hatalı restorasyonYıllar yılı kaçak yapılara göz yumulması nedeniyle gecekondulaşma kurbanı olan 9 bin yıllık tarihi Diyarbakır surları, bu kez de hatalı restorasyon kurbanı oldu.
El Yapımı Seramikler Turizm Tesislerini SüslüyorEl Yapımı Seramikler Turizm Tesislerini SüslüyorOtellere Yönelik Özel Tasarım Duvar Kaplamaları Rus Tesislerinin yeni trendini oluşturuyor. Seramik çamurunun ince detaylar ile elde şekillendirilerek üretildiği karo formundaki kaplamalara ilgi yüksek.
Türk Tarih Kurumu’ndan Ali Cengizkan’ın “Mübadele Konut ve Yerleşimleri” Kitabına ÖdülTürk Tarih Kurumu’ndan Ali Cengizkan’ın “Mübadele Konut ve Yerleşimleri” Kitabına ÖdülTürk Tarih Kurumu (TTK) Başkanlığı’nın, Atatürk’ün doğumunun 125. ve TTK’nın 75. kuruluş yıldönümleri nedeniyle, Türk ve Türkiye tarihi, Atatürk ve Atatürk dönemini konu alan eserlere verdiği ödül kapsamında Ali Cengizkan’ın “Mübadele Konut ve Yerleşimleri” kitabı mansiyon ödülüne değer görüldü.
Arkitera Platform 2006 Toplantılarının İlki 27 Eylül’deArkitera Platform 2006 Toplantılarının İlki 27 Eylül’de“Mimarlıkta Yol Ayrımları” ana başlığı altında toplanan bu seneki Arkitera Platform toplantılarında, farklı alanlarda çalışan mimarların kendi alanlarına dair tecrübeleri, beklentileri, karşılaştıkları zorluklar ve güzellikleri başta genç mimarlar ve mimar adayları olmak üzere meslektaşları ile paylaşması bekleniyor. 27 Eylül 2006 Çarşamba günü gerçekleşecek ilk toplantının teması “Lisans Bitti... Ya Şimdi”, moderatörü Pınar Gökbayrak, tartışmacıları ise...
Ayasofya ve Topkapı için deprem projesiAyasofya ve Topkapı için deprem projesiKültür ve Turizm Bakanlığı, Topkapı Sarayı, Mecidiye Köşkü, Arkeoloji Müzesi, Ayasofya ve Aya İrini müzelerinin deprem performansını değerlendirerek depreme karşı yapısal güçlendirme projeleri hazırlayacak.
Thom Mayne ile Söyleşi...Thom Mayne ile Söyleşi...2005 yılında Pritzker Mimarlık Ödülü’nü de kazanan Mayne mimarlık çalışmaları kadar mimarlığın eğitimcilik alanında da önemli işler yapmış önemli bir isim. Thom Mayne, geçtiğimiz Mayıs ayında ARKIMEET’in konuğu olarak bir konferans da vermişti. Değişime olan tutkusu ve isyankar tutumuyla tanınan Mayne ile mimarlık çalışmalarından, düşüncelerine, verdiği konferanstan Amerika’daki Bush hükümetine kadar uzanan geniş bir alanda bir söyleşi gerçekleştirdik.
Safranbolu’da “En iyi Restore Edilen Ev Onur Ödülü Yarışması”nda Dereceye Giren Evler Belli OlduSafranbolu’da “En iyi Restore Edilen Ev Onur Ödülü Yarışması”nda Dereceye Giren Evler Belli OlduSafranbolu Uluslararası 7. Altın Safran Belgesel Film Festivali kapsamında Dünya Miras Kenti Safranbolu’da özgün haliyle onarılarak günümüzde de yaşatılan geleneksel evlerin tespit ve teşvik edilmesi amacı ile düzenlenen yarışma çerçevesinde “En iyi Restore Edilen Ev Onur Ödülü” sahiplerini buldu. Ödüller, ev sahiplerine 16 Eylül Cumartesi günü, ödül kazandıkları ev önünde yapılan törenlerle takdim edildi.
Carousel, yabancı fonla Anadolu’ya yayılacakCarousel’e yabancı fon ilgisi yeni yatırım kararlarını tetikledi. Mermerler Grubu, yabancı ortakla Anadolu’da 3 yılda 180 milyon dolarlık üç alışveriş merkezi daha açmayı planlıyor.
Erken gelen daireyi alır!Çengelköy''de bir kooperatif tarafından inşa edilen 86 daireli sitedeki evler yaklaşık 500 kişiye satıldı. SS Yılmazlar Yaşam Kent Konut Yapı Kooperatifi''nin Yavuztürk Mahallesi''nde 1995 yılında yapımına başladığı site, aradan geçen 10 yıla rağmen bitirilemedi. Aldıkları evi kontrole giden bazı üyeler, aynı evi başkalarının da dolaşmasıyla kooperatifin üye sayısının 500''e ulaştığını tespit ettiler. Kendi aralarında toplanan bazı üyeler, bitmemiş dairelere taşınma kararı aldılar. Elektriği ve suyu bulunmayan siteye taşınan bazı ev sahiplerinin dairelerine iki kapı taktırması dikkat çekti. Kooperatif üyelerinin yönetim hakkında dava açtıkları öğrenildi.
Tarih: 25 Eylül 2006 Kaynak: Milliyet Yazan: M. Akif Erdem
Dört gün dört gece HaydarpaşaHaydarpaşa Dayanışması''nın Toplum Kent ve Çevre İçin Haydarpaşa Buluşması adlı dört gün dört gece sürecek etkinliği İstanbul Haydarpaşa Garı''nda başladı.
KEY parası için Nasco arsası satılıyor1.8 milyar YTL''lik KEY ödemesine hazırlanan Emlak Konut GYO, ''terör finansörü şirketler'' listesinde adı geçen Nasreddin Nasco Holding''den icra yoluyla aldığı arsayı satışa çıkarıyor.
Vali''nin konağı çürük çıktıEski Çanakkale Valisi Süleyman Kamçı''nın depreme daha dayanıklı olduğu düşüncesiyle en üst katını Vali Konağı olarak kullandığı İl Özel İdare Genel Sekreterliği binası çürük çıktı. Kentte 1994 yılında 7 kat olarak inşa edilen binada planlanan onarım, acı bir gerçeği ortaya çıkardı. Sekreterlikte görevli mimar Muzaffer Dağlar, arşiv olarak düzenlenmesine karar verilen bodrum katına inceleme yapmaya indiğinde, kirişlerde çatlaklar tespit etti. Onsekiz Mart Üniversitesi''nden gelen görevliler çatlakları inceledi. Üniversiteden rapor beklenirken bina 10 gün içinde boşaltılacak.
Tarih: 25 Eylül 2006 Kaynak: Milliyet
Kiler''in gökdelenine jet izinKâğıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, AKP Milletvekili Vahit Kiler''in ortağı olduğu Biskon A.Ş.''nin "sadece göçük riskine karşı tedbir almaya olanak veren" tahkimat ruhsatıyla 10 katını bitirdiği 4. Levent''teki dev alışveriş ve konut merkezine yapı ruhsatı verildiğini açıkladı.
Rumelihisarı''na cami yapmakRestorasyon kavramı, mevcut bir tarihi yapıyı, bir kültür varlığını korumak, gerekiyorsa onarmak için yapılır. Mevcut olmayan bir yapı restore edilemez.
TOKİ, 9 bin konutu ''şartsız'' satacakSon üç yılda yaklaşık 210 bin konutun inşaatını başlatan, bunların 85 binini bitirme aşamasına getiren TOKİ, özellikle küçük yerleşim yerlerindeki konutların satışı konusunda sorun yaşıyor.
Pera, Bomonti ihalesinde iddialıPera GYO, daha önce kazandığı fakat fiyatı düşük bulunduğu için iptal edilen Bomonti Bira Fabrikası''nın ihalesine yeniden katılıyor. İhale konusunda şirket kararlı.
En ünlü tellağın hamamı canlanacak''Hamam-ı Kebir'' diye anılan 500 yıllık II. Beyazıt Hamamı''nın restorasyonuna dün törenle başladı. İstanbul İl Özel İdaresi bütçesinden ayrılan 3.5 milyon YTL''lik restorasyonun 2007 Ağustosu''nda bitmesi hedefleniyor. Vali Muammer Güler, törende emlak vergisi payından İl Özel İdaresi''ne aktarılan 30 milyon YTL''nin de 60''a yakın restorasyon projesinde kullanılacağını söyledi. 1632 metrekare tabana sahip çifte hamam, II. Beyazıt''ın 1501-1506 arasında yaptırdığı külliyenin en gösterişli parçasıydı. Ama Lale Devri''ne son veren isyanın başkahramanı, hamamın tellağı Patrona Halil olunca, yapıya ''Patrona Halil Hamamı'' denilmeye başlandı. 1930''a kadar hamam olan yapı 2001''de İÜ Rektörlüğü mülkiyetine geçti.
Tarih: 25 Eylül 2006 Kaynak: Radikal
Arsası olan inşaatçı oldu, yakında dökülmeler başlar diye korkuyorumTürkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Erdal Eren, "Arsası parası olan herkes inşaatçı oldu. Zayıf sermayeli, sektörde geçmişi olmayan bazı müteahhitlerde kriz başladı. Bu yıl sonunda ya da önümüzdeki yıl konut projelerinin bazılarının teslimatlarında sorun yaşanabilir" uyarısında bulundu.
İngiliz emlak devinden Türkiye tanıtımıŞubat ayında Türkiye emlak pazarında faaliyete geçen İngiliz emlak şirketi Parador Properties, Türkiye''de İspanyol modeli olarak adlandırılan yöntemle yabancılara yazlık evi satıyor. Bu arada Parador iş ortağı olan İngiltere''nin en büyük turizm şirketi Thomson/Tui ile Türkiye''nin tanıtımına yönelik bir film çalışması da yapıyor. Filmde yabancıların yoğun ilgi gösterdiği yörelerin tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra nasıl emlak alınabileceği hakkında bilgiler veriliyor. Çalışmaları süren film önümüzdeki haftalarda İngiltere''nin seyahat kanalı Travel Channel Sky''da gösterilecek. Parador Properties''in Thomson/TUI ile gerçekleştirdiği filmin bir benzeri geçtiğimiz yıl İspanya için çekildi ve büyük ilgi gördü. İngiltere''nin en büyük gayrimenkul şirketlerinden Parador Properties dünyada yılda 700 milyon avro''luk gayrimenkul satışı gerçekleştiriyor.
Tarih: 25 Eylül 2006 Kaynak: Radikal
Tarihi hamamda restorasyon başladıBeyazıt Meydanı''nda 500 yılı aşkın süredir ayakta duran Patrona Halil Hamamı olarak da bilinen II. Beyazıt Hamamı restore ediliyor. Restorasyon çalışmalarının başlaması nedeniyle dün tarihi hamamda tören düzenlendi.
Oyun bahçeleri çatıya taşındıÖzellikle büyük kentlerde yeşil alan bulmak çok zor. Bir zamanlar ''kapı önünde'' doyasıya oynayan çocukların yerini ''apartman çocukları'' alalı çok zaman oldu. Peyzaj mimarı Sibel Şavkın, binaların çatılarında kurduğu oyun bahçeleriyle yeni bir sektöre öncülük ediyor. İspanyol Fundicio Ductil Benito firmasının Türkiye distribütörlüğünü alan Şavkın''ın tasarladı ''çatı parkları''nın maliyeti 4 bin Euro''dan başlıyor.
Pamukkale 24 saat 3 vardiya korunacakUNESCO''nun Dünya Mirası Listesi''ne aldığı Denizli''deki Pamukkale''nin güvenliği valiliğin yaptığı ihaleyle Özel Pamukkale Güvenlik Şirketi''ne emanet edildi. 30 kişilik kadrosuyla, 3 vardiya halinde, 24 saat görev yapan ekipler, seyyar satıcıların turistleri rahatsız etmelerini önlerken, ören yerine biletsiz ve kaçak girişlere izin vermiyor. Pamukkale''de görev yapan güvenlik elemanları, dürbün, cop, kelepçe, düdük, el feneri, seyyar x- ray cihazı, biber gazı donanımlarına sahip. Pamukkale''de ayrıca proje aşamasına getirilen tüm bölgenin kameralarla kayıtlı olarak gözetlenmesi uygulamasının da bir aya kadar başlayacağı bildirildi.
Tarih: 23 Eylül 2006 Kaynak: Hürriyet
Patrona Halil Hamamı kültür merkezi olacakPatrona Halil Hamamı olarak da bilinen ve 1501 yılında yaptırılan 2''nci Beyazıt Hamamı, İstanbul Valiliği''nce restorasyonunun tamamlanmasının ardından İstanbul Üniversitesi''nin sergi ve konferans salonu olarak kullanılacak.
Başını alıp giden şehir...Kimi zamanlar biz şehri terk etmeyiz, şehir terk eder bizi. Bir de bakarsınız ki; gitmiş... Ben Ankara''yı çok severdim.
Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı Tarih, Arkeoloji ve Sanat Seminerlerine Ekim Ayında Devam EdiyorTürkiye’nin tarihsel ve kültürel mirasını korumak ve tanıtmak amacıyla bir grup gönüllü entelektüel tarafından kurulan Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı’nın düzenlediği tarih, arkeoloji ve sanat seminerleri ekim ayında devam ediyor.
Dışarıda kötülük var...Gelişmiş ülkelerin ekonomilerinden savunmaya ayrılan pay toplansa, açlık sorunu biterdi belki, belki üstüne evsizlik de biterdi... belki okula gidemeyen çocuk kalmazdı. Isınamayan insanlar, işsiz kalanlar olmazdı belki...
Müteahhitlerin kimlik sevinciMüteahhitler, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından hazırlanan ve TBMM komisyonlarında görüşülen “Yapı Kanunu Tasarısı Taslağı”nın yasalaşması ile ilk defa bir kimliğe kavuşacaklarını belirtirken, taslağın yapı sektöründeki büyük bir boşluğu da dolduracağını bildirdiler.
Borlu çimento geliyorEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, çimentoda borun kullanımına yönelik bir yılı aşkın bir süredir çalışma yaptıklarını söyledi.
"Dayanışma"dan Dört Günlük Etkinlik: Haydarpaşa için el ele veriyoruzHaydarpaşa Garı''nın da içerisinde yer aldığı tarihi dokunun, kentsel dönüşüm adı altında tahrip edilmesine karşı çıkan Toplum, Kent ve Çevre İçin Haydarpaşa Dayanışması, 4 gün sürecek bir dizi etkinlikle Haydarpaşa konusunda toplumsal duyarlılık oluşturmayı amaçlıyor.
Konutta dev iş birliğiArtan faizlerle birlikte daralan emlak sektörüne nefes aldırmayı hedefleyen konut projesi başladı. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ve iştiraki Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. ile...
‘Bir daha yapmam’Topbaş, 105 milyon dolarlık tünel inşaatını ihalesiz vermelerini “Tamamen siyasetçi acelesi” sözleriyle açıkladı, “Bundan sonraki ihaleler açık olacak” dedi.
Çevreye duyarlılığa ödülŞirketlerin çevresel ve sosyal sorumluluk politikalarının değerlendirildiği AB Çevre Ödülleri''nin ilki sahiplerine verildi. Bölgesel Çevre Merkezi-REC Türkiye ve Sürdürülebilir Gelişme İçin Çevre Platformu tarafından Türkiye''de ilk kez düzenlenen ödül kapsamında ''''yönetim'''' , ''''ürün'''' ve ''''süreç'''' kategorilerinde 5 şirket ödüle değer görüldü.
TOKİ’den büyük kentler için yeni projePiyasalardaki dalganın durulması ve faizlerin dengelenmesi ardından TOKİ konut projelerine yeniden hız verdi. TOKİ ve Vakıfbank üç kentte 6 bin konutluk proje başlattı.
Son yeşil alana da göz dikildiSivil toplum örgütleri ve siyasiler, birinci derece sit alanındaki Vakıf Zeytinliği için harekete geçti Dokuma Fabrikası, Ferrokrom, Lara Kent Park derken sıra son yeşil alan olan Vakıf Zeytinliği''ne geldi.
"Hababam sınıfı" için umut ışığıTürk Sineması''nın klasikleri arasında yerini alan ''Hababam Sınıfı'' filminin çekildiği yer olan ve bakımsızlık nedeniyle zor günler geçiren Üsküdar Koşuyolu''ndaki Adile Sultan Kasrı''na devlet sahip çıktı. Şimdilerde öğretmenevi ve kültür merkezi olarak hizmet veren 153 yıllık kasır, İstanbul Valiliği''nce tahsis edilen 5 milyon YTL ile restore edilecek. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer, ''Milli Eğitim Bakanımız Hüseyin Çelik''in talimatıyla İstanbul Valiliğimiz, restorasyon için 5 milyon YTL kaynak ayırdı. Gerekli yazışmaları tamamladık ve kısa sürede ihale edilecek'' dedi. Özer, kasrın öğretmenevi olarak kullanılacağını kaydederek, aynı zamanda konferansların verildiği sergilerin açıldığı bir kültür merkezine dönüştürüleceğini söyledi.
Tarih: 22 Eylül 2006 Kaynak: Akşam Yazan: Özner Berber
İmece usulü kazılar ancak iki ay sürdüBu yıl ilk kez imece usulü yapılan Allianoi kurtarma kazısına Kültür ve Turizm Bakanlığı ödenek ayırmayınca kazılar, Allianoi Girişim Grubu''nun başlattığı kampanya sayesinde 2 ay süreyle yapılabildi.
Cihangir, parkına yeniden kavuşuyorCihangir Sıraselviler Caddesi''nde bulunan ve iki ay önce otel yapılması için satıldığı öne sürülen 35 yıllık Savoy Balık Parkı''nda ağaç katliamı yaşandı.
Fabrikadan 144 daire çıkardılarAccor Grubu''nun ''otel olmaz'' dediği Ülker''in Levent''teki binasını Akfen Grubu, 50 milyon dolarlık yatırımla 144 dairelik konuta çeviriyor.
Davetle ihaleye suç duyurusuKamu İhale Kurumu (KİK), İstanbul Büyükşehir Belediyesi''nin (İBB) "7 tepe - 7 tünel" sloganıyla başlattığı ve ilana çıkmadan gerçekleştirdiği ihaleyle Kiska ve Mak - Yol konsorsiyumuna verdiği Dolmabahçe - Piyalepaşa - Dolapdere tünel inşaatı işini mevzuata aykırı bularak suç duyurusunda bulundu.
Canal Grande Kıyısındaki Hayalet ŞehirBir Ütopya gerçeğe dönüşüyor: Venedik, sadece gündüz iskan edilen ve gece bir hayalet şehrine dönüşen Disney ülkesine doğru gelişiyor. Turist akınlarından bıkan Venedikliler, kenti terk etmeye başladı.
Su Üstündeki Kent: Venedik330 yılına kadar Bizans eyaleti olan Venedik, ilk önce Hunlar’dan daha sonra Langobard’lardan kaçan yerleşimcilerin, kuşatmaların uzun süreceğini göz önüne alarak 453 yılından itibaren lagünün kumluklarına ve adalarına yerleşmesiyle bugünkü şeklini aldı.
Takvim
<<Eylül 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.