Haberler

26 Nisan 2010, Pazartesi

Expo 2010 Avusturya Pavyonu''nun Türk Ortağı Zeytinoğlu Mimarlık ile SöyleşiExpo 2010 Avusturya Pavyonu''nun Türk Ortağı Zeytinoğlu Mimarlık ile SöyleşiŞangay World Expo 2010''na katılan ülkelerin pavyonlarının inşaatları sürüyor. Avusturya Pavyonu''nun inşası tamamlandı. Pavyonun tasarımı için yarışma düzenlenmiş ve yarışmayı Viyana merkezli SPAN ve Zeytinoğlu Mimarlık ortaklığındaki proje kazanmıştı. Avusturya Pavyonu, 2.000 metrekare büyüklüğünde alan üzerinde konumlanıp, ziyaretçileri kar kaplı dağlarda, ormanlarda, nehir kenarlarında ve kentsel peyzaj içinde bir yolculuğa çıkarıyor. Pavyon ile "Uyumu Hisset" teması altında Avusturya''nın doğal güzellikleri ve simgeleşmiş binalarından Viyana Belediye Binası sergilenecek. Haberin Devamı
Zorlu Center’da aile olmayana ev yokZorlu Center’da aile olmayana ev yokBu projede ev almak için "Zorlu" bir süreçten geçiliyor. Randevusuz tanıtım yok, aile olmayana da ev... Satıcılar önce sizin kim olduğunuzu sıkıca sorguluyor ikna olursa ikram eşliğinde tanıtım filmini izletiyor.
Tuzambarı’na mimarlık ödülüTuzambarı’na mimarlık ödülüMedina Turgul DDB Reklam Ajansı için tasarlanan ''Tuzambarı'' yenilendi. Yapıyı restore eden Erginoğlu & Çalışlar Mimarlık Ofisi, bu yıl 12''ncisi gerçekleştirilen Ulusal Mimarlık Ödülleri yarışmasında YAPI DALI Koruma-Yaşatma Başarı Ödülü''nü kazandı.
Sapanca Gölü için 1,3 milyon lira harcanacak Sapanca Gölü için 1,3 milyon lira harcanacak Dünyanın suyu içilebilir ender göllerinden biri olan Sapanca Gölü''nün kirlilikten korunması için 1,3 milyon TL''lik proje uygulanacak.
Saklıkent''te 3 santral projesine karşı eylemSaklıkent''te 3 santral projesine karşı eylemMuğla''nın Fethiye ilçesinde, her yıl 300 bin kişinin ziyaret ettiği Saklıkent Kanyonu''na bir kilometre mesafede hidroelektrik santralleri kurulmasına yönelik girişimler, yöre halkı tarafından protesto edildi.
Yabancı yapımcı ilgilendi, Şanlıurfa, Kapadokya ve Mardin ‘plato'' oluyorYabancı yapımcı ilgilendi, Şanlıurfa, Kapadokya ve Mardin ‘plato'' oluyorKültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürü Abdurrahman Çelik, yabancı yapımcıların dizilerini Türkiye''de çekmek istediklerini belirterek, "Bu amaçla öncelikle Mardin, Şanlıurfa ve Kapadokya''da ne tür imkânlar olduğunu araştırmak üzere bir ekip kurduk. Teknik altyapıyı araştıracağız" dedi.
Vahşi doğayla tehlikesiz buluşmaVahşi doğayla tehlikesiz buluşmaRenkleriyle ve ortamıyla çölü andıran develer, zariflikleriyle gölü süsleyen kuğular, maymun adası, zürafa, devekuşu ve zebraların bulunduğu Afrika Savanı, su aygırları, geyikler, ceylanlar, tropik bitki ve hayvanlar, Vahşi kediler, sürüngenler, dev timsahlar 120 türde 1200 yaban hayvanı Sasalı''da sizi bekliyor.
E.Ü. Hastane - Evka 3 Metrosu''na 5 Teklif GeldiE.Ü. Hastane - Evka 3 Metrosu''na 5 Teklif Geldi1950 metrelik aç-kapa tünel ve sinyalizasyon sistemleri ile Ege Üniversitesi ve Evka 3 istasyonlarının tamamlanması işlerini kapsayan Bornova Hastane - Evka 3 metro ihalesine 5 firma birden teklif verdi.
Elektrikli lokomotif test için raylardaElektrikli lokomotif test için raylardaLokomotif, Aliağa-Menderes hızlı tren projesi kapsamında Alsancak-Cumaovası arasındaki deneme sürüşünü sorunsuz tamamladı.
Alsancak Limanı sahipsiz bırakılmasınAlsancak Limanı sahipsiz bırakılmasınLimanın özelleştirilmesi ihalesinde ikinci olan Çelebi Holding''e verilen süre bugün doluyor. Holding limanı almayacağını açıkladığı için ihalenin 3 yıl aradan sonra iptal edilmesi bekleniyor.
Kent ve Siyaset Bağlamında VanKent ve Siyaset Bağlamında VanFeodal ilişkilerin egemen olduğu toplumlarda servet, kendi için bir amaç olmaktan çok kendi üstünde başka amaca hizmet içindir. Servet sürekli biçimde değer yaratan bir faaliyet olarak değil daha çok tüketim[1] gösteriş boyutuna yöneliktir. Bu gösteriş ve tüketim boyutu feodal toplumun hiyerarşik yapısı içinde başkalarını belli bir davranışa yöneltmenin, onlara egemen olmanın ve üstünlük bilincinin temel aracı olarak işlev görür
İzmir’in göbeğinde 60 milyonluk enkazİzmir’in göbeğinde 60 milyonluk enkaz25 yıldır bitmeyen Alsancak''taki bloklar, büyük kaynakların kamu yatırımlarında nasıl heba edildiğini gösteren bariz örneklerden biri.
İmar planları şehrin namusudur bozan namusa tecavüz etmiş olurİmar planları şehrin namusudur bozan namusa tecavüz etmiş olurPlanı, menfaati için değiştirenler hem memlekete hem insanlığa suç işlemektedir. Benim iki çocuğum var.
"Alternatif iklim""Alternatif iklim"Aralık ayında düzenlenen BM Kopenhag İklim Konferansı''nın alternatifi olarak Bolivya''da düzenlenen zirveye katılan Kanadalı yazar Naomi Klein, Bolivya lideri Evo Morales''in girişimini övdü.
Türkiye''nin HES GerçeğiTürkiye''nin HES GerçeğiDoğu Karadeniz başta olmak üzere Türkiye''nin neresinde bir akarsu yatağı, kaynağı bulunuyorsa, burada uygun olsun olmasın HES projeleri için çalışmalar yürütülüyor.
Hatay''da hayat duracakHatay''da hayat duracak2005''te yapımına başlanan ancak yarım kalan Üçyol-Üçkuyular Metro Hattı üzerindeki 5 istasyonun yapımına aynı anda başlanacak olması nedeniyle İnönü Caddesi transit araç geçişine kapatılacak.
540 yataklı dev hastane hizmet için gün sayıyor540 yataklı dev hastane hizmet için gün sayıyorİl Özel İdaresi tarafından İstanbul''un en modern ve gözde hastanelerinden biri olarak tasarlanan, İstanbul Pendik 540 yataklı eğitim ve araştırma hastanesi 116 Milyon TL''ye mal olacak. 2 Nisan 2007 tarihinde yapımına başlanan hastane inşaatının bitim tarihi 14 Temmuz 2010''dan önce tamamlanacağı açıklandı. Fiziki olarak yüzde 95 oranında tamamlanan Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi''nde incelemelerde bulunan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sabri Kaya, Türkiye''nin örnek özel idaresi seçilen İstanbul İl Özel İdaresi''nin başta eğitim, sağlık, spor ve sosyal hizmetler olmak üzere tüm branşlarda çok önemli yatırımları İstanbulluların hizmetine sunduklarını söyledi. İstanbul Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi''nde 167 muayene, 237 hasta yatak, 7 tutuklu yatak, 20 ameliyathane, 33 doktor, 85 hemşire, 8 başhekim ve 4 jandarma polis odası bulunacak.
Tarih: 26 Nisan 2010 Kaynak: Yeni Şafak
Hasankeyf, keyfine baksın! Hasankeyf, keyfine baksın! Yarım asırdır devam eden ve artık bir yılan hikâyesine dönen Ilısu Barajı, Hasankeyf''in de Hasankeyflinin de belini bükmüş durumda. Baraj inşa edilecek diye antik kente hiçbir yatırım yapılmamış. Ancak bu yıl Kültür ve Turizm Bakanlığı''nın projesiyle bazı eserler onarılmaya başlandı.
Haliç için tasarlanan gemiler hizmete alınıyorHaliç için tasarlanan gemiler hizmete alınıyorİstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş. (İDO), 3 yeni gemiyi daha İstanbul''a kazandırdı.
''Hoşgörü kenti''nde Fair Play Müzesi''Hoşgörü kenti''nde Fair Play MüzesiKaratay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli Konya''nın Mevlana nedeniyle bir hoşgörü kenti olarak adlandırıldığını söyledi. Hançerli, 162 bin metrekarelik alanda oluşturulan Olimpiyat Parkı''na Türkiye''nin ilk Fair Play müzesi kurucaklarını ve ödüllerin burada verileceğini söyledi.
Facebook''ta Ege''yi dünyaya pazarlıyorFacebook''ta Ege''yi dünyaya pazarlıyorİzmirli Büyükbay''ın sosyal iletişim sitesinde kurduğu "EGE''NİN ÇOK AZ BİLİNEN MUHTEŞEM YERLERİ" adlı grup, dünya çapında ziyaret edilen ''gizemli şehirler'' grubuna da kabul edildi.
Kendi enerjisini üreten evlerKendi enerjisini üreten evlerAvrupa genelinde üniversite öğrencileri, sıfır enerji tüketen ev projesi yarışması için ter döküyor. Ekolojik malzemelerle tasarlanan ev enerji tüketmek yerine, enerji üretecek.
Konutlara "enerji kimlik" mecburiyeti geldi belge almayanlar evini satamayacak Konutlara "enerji kimlik" mecburiyeti geldi belge almayanlar evini satamayacak Konutlar için getirilen ''enerji kimlik belgesi'' alma mecburiyeti 1 Temmuz''dan itibaren uygulamaya konulacak.
Teknoloji geliştirme bölgelerine düzenlemeTeknoloji geliştirme bölgelerine düzenlemeTeknoloji geliştirme bölgelerinin kuruluşuna ilişkin mevzuatı basitleştirmek ve etkinleştirmek amacıyla hazırlanan yasa tasarısı TBMM Başkanlığına sunuldu. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu''nda Değişiklik Öngören Kanun Tasarısında, Araştırma ve Geliştirme (AR-GE) faaliyeti, ''Araştırma ve geliştirme, kültür, insan ve toplumun bilgisinden oluşan bilgi dağarcığının artırılması ve bunun yeni süreç, sistem ve uygulamalar tasarlamak üzere kullanılması için sistematik bir temelde yürütülen yaratıcı çalışmalar'' şeklinde tanımlanıyor.
İstanbul''a büyük dönüşüm planıİstanbul''a büyük dönüşüm planıYeni plana göre, Cendere ve Kartal''a silikon vadileri kurulacak. İstanbul''da büyüme doğu-batı yönünde olacak. İstanbul''un, imar anayasası sayılan 1/100 bin, 1/25 bin, 1/5 binlik planları hazırlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Metropolitan Planlama ve Kentsel Tasarım Merkezi''nin (İMP)Koordinatörü İbrahim Baz, İstanbul''un gelecek yıllardaki yapısını ne şekilde olacağını Dünya''ya anlattı.
İzmir depreme hazırlanıyorİzmir depreme hazırlanıyorDevlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, kentteki kamu binalarının güçlendirilmesi ile ilgili çalışmaların hızlandırıldığını açıkladı.
Avrupa''nın en güzel minareleri...Avrupa''nın en güzel minareleri...COJEP International ve partnerlerinin ortaklaşa yürüttükleri Avrupa''nın en güzel çağdaş minaresi yarışması Avrupa''nın birbirinden güzel minarelerini günyüzüne çıkardı.
Boğaz turuna çıkmanın tam zamanı Boğaz turuna çıkmanın tam zamanı Havalar ısınmaya başladı. Güneş kavurucu sıcaklığını göstermeden Boğaz turu yapmanın vaktidir. Tur sırasında bütün kışın yorgunluğunu üzerinizden atarak yeniden doğmuş gibi olacak, Boğaz''ın ve yalıların büyüleyici güzelliği, tarihî yapıların ihtişamı karşısında bir kez daha hayrete kapılacaksınız.
AVM''lere dur diyecek var mı? AVM''lere dur diyecek var mı? Son günlerde arka arkaya açılan alışveriş merkezlerine yıl sonuna kadar 30 tane daha eklenecek. Böylece Türkiye''deki AVM sayısı 270''i, İstanbul''daki ise 100''ü bulacak. Fakat kent merkezlerinde trafik sıkışıklığına ve altyapı sorunlarına neden olan AVM''lere yönelik belediyelerin hazırladığı hiçbir nâzım planı bulunmuyor.
"Arsa satıp arıtmayı bitireceğiz""Arsa satıp arıtmayı bitireceğiz"Aydın Sanayi Ticaret İş Merkezi (ASTİM) Organize Sanayi Bölgesi (OSB), geçen yıl inşaatına başladığı arıtma tesisini tamamlamak için OSB mülkiyetinde bulunan 11 dönümlük arsasını satışa çıkaracak.
Şimdi Akyaka ZamanıŞimdi Akyaka ZamanıSoğuktan bunaldığımız kış mevsiminden bir an önce kurtulmak ve enerjinizi yükselterek yaza hazırlık yapmak istiyorsanız, Gökova Körfezi''nin cennet beldesi Akyaka sizleri bekliyor. Beldede hizmet veren Osmanlı- Selçuklu mimarisinin örneği olan Kerme Ottoman Konak sakin bir tatili tercih edenlere hitapediyor.
Ağaçlara kıymayınAğaçlara kıymayınSalihli''nin en işlek caddesi Sevgi Yolu''ndaki 96 ağacın, sığırcıkların çıkardığı ses ve yarattığı kirlilik yüzünden kesilmesine karar verildi.
Nemrut Develeri artık koruma altındaNemrut Develeri artık koruma altındaBitlis''in Tatvan ilçesinde bulunan ve halk arasında "Nemrut''un Develeri" olarak adlandırılan lav taşları, koruma altına alındı.
Yuvarlakçay''da HES planına bir engel dahaYuvarlakçay''da HES planına bir engel dahaYuvarlakçay''a HES yapılmasına karşı 150 gündür gece gündüz nöbet tutan köylülerin açtığı davaya, Muğla İdare Mahkemesi tarafından bir ‘yürütmeyi durdurma kararı'' daha verildi.
Emek Sineması''na ali cengiz oyunuEmek Sineması''na ali cengiz oyunuİstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansının, tarihi Emek Sineması''nın yıkılıp yeniden yapılmasına ilişkin projeyle bir ilişkisi bulunmadığı bildirildi.
Evleri yıkılan aile, mağaraya sığındıEvleri yıkılan aile, mağaraya sığındıŞanlıurfa''da, SİT alanına kaçak olarak yapılan ev, polis tarafından alınan geniş güvenlik önleminin ardından belediye ekiplerince yıkıldı.
Turizmde yeni markaTurizmde yeni markaZeugma, Rumkale, Belkıs Harabeleri ve Karkamış gibi tarihi ve doğal güzellikleri her yıl biraz daha ilgi gören Gaziantep, sanayii gelişmiş bir turizm kenti olma yolunda ilerliyor. 1.5 yılda yatak kapasitesini iki katına çıkaran kentin hedefi yılda 1 milyon turist çeken bir kültür ve turizm merkezi haline gelmek, yani marka kent olmak.
Tarih: 22 Nisan 2010 Kaynak: Radikal
Geleceğin ''Steril'' ŞehirleriGeleceğin ''Steril'' ŞehirleriOtomobilin, çevreyi kirleten yakıtların, hava kirliliği yaratan gazların ve çöplerin olmadığı bir kent düşü, Abu Dabi''de gerçek oluyor. Yaklaşık 50 bin kişinin yaşayacağı Masdar kentinin altyapısında çevre dostu en son teknolojiler kullanılacak.
138 okul daha depreme karşı güçlendiriliyor138 okul daha depreme karşı güçlendiriliyorİstanbul''da 138 okul binasında daha güçlendirme ve yeniden yapım çalışmaları başlıyor.
NAI, Henry Urbach ve Ömer Kanıpak''ı AğırlıyorNAI, Henry Urbach ve Ömer Kanıpak''ı AğırlıyorNAI''nin hedeflerinden biri, günümüz mimarlığındaki küresel temalar hakkındaki bilgi değişiminin uluslararası tanıtımını yapmak.
Kentsel yenilemeyi duyan bina kapıyorKentsel yenilemeyi duyan bina kapıyorİstanbul''un tarihi bölgelerindeki kentsel dönüşüm projeleri yatırımcıların iştahını kabarttı. Sulukule, Tarlabaşı ve Galata''nın ardından şahısların ve firmaların son gözdesi Fener-Ayvansaray hattı. Özellikle sanatçılar Balat''a büyük ilgi gösteriyor.
Tarih: 22 Nisan 2010 Kaynak: Referans Yazan: Dinçer Gökçe
F. Fethi Hinginar TGÜB''ün Yeni BaşkanıF. Fethi Hinginar TGÜB''ün Yeni BaşkanıTürkiye Gazbeton Üreticileri Birliği (TGÜB) Genel Kurulu 01 Nisan 2010 tarihinde Ankara''da yapıldı. Birlik Yönetim Kurulu Başkanlığı''na 2 yıl süreyle Türk Ytong Sanayi AŞ. Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi F. Fethi Hinginar seçildi.
Dünya GünüDünya GünüBugün "Dünya Günü"... 1970''den beri kutlanan Dünya Günü bugün 40. yaşında...
Ali Sami Yen''de Neler Oluyor?Ali Sami Yen''de Neler Oluyor?Yiğit Bulut Ali Sami Yen ihalesini masaya yatırdı: Bu satışlar ''çok pis'' kokuyor!
TMMOB Abant''a Sahip ÇıktıTMMOB Abant''a Sahip ÇıktıTürk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), Türkiye ve Dünya''daki sayılı endemik bitki türlerini barındıran ve uluslararası anlaşmalarla koruma altında bulunan Abant Gölü Tabiat Parkı''nda yapılan çevre tahribatını yargıya taşıdı.
Emek Sineması, bu kadar pohpohlanmayı gerçekten de hak ediyor mu?Haftalardan beri, sinema sektöründe bir "Beyoğlu-Emek Sineması yıkılmasın" tantanasıdır sürüp gidiyor. Hayatının son 35 yılında anılan salonda yüzlerce film seyretmiş, doğma-büyüme "İstanbullu" bir sinemasever olarak, ben de bu kavga-gürültüyü sahne gerisinden sessizce, fakat büyük bir ilgiyle takip etmekteyim.
Emek Sineması yıkılmasın mı?"Emek yıkılmasın." diyenleri dinledim, sonra da Emek''i yıkacağı söylenen tarafı dinledim. Projelerini inceledim. Ne yalan söyleyeyim, kafam karıştı. Bu kafa karışıklığından dolayı ve birazdan yazacaklarım için kültür sanat camiasından dostlarım bana fena kızacak, ama yine de içimden geçenleri yazacağım.
Bir İstanbul gezintisiİstanbul''un 100 Yazarı''yla birlikte, zaman içinde bir İstanbul gezintisine yol alıyorsunuz. İstanbul''un 100 Yazarı, şunu düşündürüyor: İstanbul Edebiyatı''nın derli toplu, mümkün olduğunca eksiksiz bir kataloğu hazırlanamaz mı?
Türkiye''nin ilk jeoparkı Başkent''te kuruluyor Türkiye''nin ilk jeoparkı Ankara''nın Kızılcahamam ile Çamlıdere ilçelerine kuruluyor.
Bozdağ''da tarihi hamam kültür evine dönüşecekÖdemiş''e bağlı Bozdağ Belediyesi, Vakıflar Bölge Müdürlüğü''ne ait olan 1400 yıllık tarihi hamamı, restore ederek kültür evi yapmak üzere 49 yıllığına kiraladı. Kiralama protokolü, geçtiğimiz günlerde Bozdağ Belediye Başkanı Mehmet Keskin ve Vakıflar Bölge Müdürü Muzaffer Ataseven arasında imzalandı.
Kuşadası Ticaret Odası''nın yeni binası hizmete girdiKuşadası Ticaret Odası (KUTO) hizmet binasının resmi açılışına katılan Türkiye Odalar Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Aydın ili müşterek oda-borsa ve işadamları bilgilendirme toplantısına da katıldı.
Villakent kapılarını üniversite için açtıRektör Prof. Dr. Seyfullah Çevik ile bir araya gelen Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, üniversitenin barınma ve sosyal ihtiyaçlarını karşılama önerisi getirdi.
"Tamam istemeyeceğiz"Kanun değişikliğine rağmen, konut satın alan vatandaştan müteahhitin prim borcu olmadığına dair belge getirmesini isteyen belediyeler uygulamayı değiştiriyor.
İspanyol Barcelo''nun son oteli Ankara''daİspanya''nın ünlü otel zinciri Barcelo Türkiye''deki 4. otelini Ankara''da açtı. Barcelo Ankara Altınel Genel Müdürü Fernando Calvo, Ankara Altınel''in işletmesini 1 Mart 2010 tarihinden itibaren 10 yıllığına devraldıklarını belirtirken, Türkiye''deki önemli noktalardan biri olan Ankara''yı geniş bir potansiyeli olduğu için tercih ettiklerini kaydetti. Ankara''nın genel olarak hem iş hacmine sahip, hem de turistler için bir durak olduğuna anlatan Calvo, ''Kapadokya önemli turizm merkezlerinden biri. Ankara Kapadokya ile İstanbul arasında bir şehir. Genelde turist grupları Ankara''da bir gece konaklayarak yollarına devam ediyor. Otelimizin bulunduğu Tandoğan ise tam merkezde. Anıtkabir''e çok yakınız. Ayrıca spor kulüpleri, federasyonlar da otelimize çok yakın. Bu alanlardaki grupları kazanmak istiyoruz'' dedi.
Tarih: 26 Nisan 2010
ARKİV seçkileriArkitera Mimarlık Merkezi''nin ARKİV Seçkileri projesinin sonuçları belli oldu. 108 proje ve 2009 yılında gerçekleşen 70 proje incelendi. 14 farklı kentten yapıların yer aldığı seçkide, 32 yapı ile en çok temsil edilen kent İstanbul oldu. İstanbul''u 6 yapı ile İzmir takip etti.
Tarih: 26 Nisan 2010 Kaynak: Yeni Şafak
Salonsuz BeyoğluBir festivali daha geride bırakırken, en çok kafamıza takılan şey, önümüzdeki festivalin nerede yapılacağı oldu.
Ataköy’ün yeşil alanları ranta açılıyor TOKİ, 28 Nisan 2010''da yeni inşaat alanları için Bakırköy''e bağlı Ataköy sahilini ihaleye çıkarıyor.
Mimarlar, Tasarımcılar, Sanatçılar için Önemli FırsatORTE Architekturnetzwerk Niederösterreich mimarlar, iç mimarlar, peyzaj mimarları, tasarımcılar, teorisyenler, küratörler ve işlerinde mimarlığa odaklanan sanatçılar için Aşağı Avusturya Federal Bölgesi tarafından finanse edilen bursun yanı sıra, Krems''te bir stüdyo dairede kalma hakkı tanıyor.
2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı: Ne Protestolarla, Ne de Projeyle İlgimiz Varİstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Emek Sineması ile ilgili 18 Nisan 2010 Pazar günü yapılan protesto gösterisinde proje destekçileri arasında Ajans adının geçirildiğini, ancak projeyle hiçbir ilgilerinin bulunmadığını açıkladı.
Emek yıkılmıyor, kurtarılıyor!Uğur Mumcu''nun dediği aslında tam da bu. Bilmeden fikir sahibi olmak. Bilmeyince de, onun adı, "Fikir" değil, "Peşin fikir" oluyor. Bir avuç yaygaracı ortaya çıkmış, "İstemezük" diye bağırıyor. Neyi istemezlermiş. Emek sinemasının yıkılmasını.
Kastamonu''da ‘Yurtseverlik Sempozyumu''‘Kuruluşunun 70. yılında Köy Enstitüleri'' için 22 oturumda 70''i aşkın bildiri sunuldu
Didim ve Elazığ''daki taşınmazların satışına ÖYK''den onayÖzelleştirme Yüksek Kurulu(ÖYK), Didim ve Elazığ''daki bazı taşınmazların imara açılmasına onay verdi. Özelleştirme Yüksek Kurulu(ÖYK), Maliye hazinesine ait Didim''deki 8 taşınmazın tatil köyü, günübirlik turizm tesis alanı, park, yaya yolu, araç yolu ve otopark fonksiyonları önerilmesine ilişkin hazırlanan...
Konya''ya 50 yıllık şehir planı yapılacakİl Genel Meclisi, Büyükşehir Belediyesi ve Şehir Plancıları Odası ile birlikte yapacağı ortak çalışma ile Konya''nın 50 yıllık planını yapmaya hazırlanıyor. Şehrin kaderini değiştirecek planın ilk adımı Şehir Plancıları Odası yönetiminin İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi''yi ziyaretinde atıldı.
Takvim
<<Nisan 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.