Haberler

26 Mayıs 2009, Salı

Türkiye Çizim Standartları ve BIMTürkiye Çizim Standartları ve BIMArkitera Eğitim Merkezi''nin koordinasyonu ile Türkiye''nin ileri gelen mimari bürolarının da katıldığı bir yuvarlak masa toplantısı yapıldı. 20 Mayıs Çarşamba günü Tabanlıoğlu Mimarlık''ın Beyoğlu''ndaki ofisinde yapılan toplantıya Arkitera Eğitim Merkezi, Arkitera Mimarlık Merkezi, Tabanlıoğlu Mimarlık, Emre Arolat Mimarlık, Utopia Mimarlık, Yapı Merkezi ve Sayısal Grafik''ten temsilciler katıldı. Toplantıda gündem dahilinde öncelikle katılımcıların kullandıkları çizim standartları ve BIM (Building Information Modeling / Yapı Bilgi Modeli) yaklaşımları hakkında bilgi alındı. Haberin Devamı
MİMED 2009 Ödülleri AçıklandıMİMED 2009 Ödülleri AçıklandıBu yıl sekizincisi düzenlenen MİMED Öğrenci Projeleri Yarışması''nın sonuçları İstanbul Teknik Üniversitesi Taşkışla Kampüsü''nde 25 Mayıs 2009 Pazartesi günü yapılan törende açıklandı.
İYTE Mimarlık Bölümü''nde 2009 Bahar Dönemi Tasarım Stüdyosu Finalleri Jürilerle TamamlandıİYTE Mimarlık Bölümü''nde 2009 Bahar Dönemi Tasarım Stüdyosu Finalleri Jürilerle Tamamlandı2008 - 2009 öğretim yılının tamamlanmasıyla birlikte, İYTE Mimarlık Bölümü''nde, tasarım stüdyosu finalleri geniş katılımlı jürilerle gerçekleştirildi.
''Dünya kavşağı'' yayalar sayesinde rahatlayacak!''Dünya kavşağı'' yayalar sayesinde rahatlayacak!New York''un en önemli simgelerinden olan Times Meydanı''nda köklü değişiklikler yapılarak, bazı önemli caddelere taşıt girişi yasaklanıyor.
Gayrimenkulde büyük kaçakGayrimenkulde büyük kaçakMaliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu''nun gayrimenkul sektöründeki yaptığı denetimler, büyük inşaat şirketlerinin ciddi oranlarda vergi kaçırdığını ortaya koydu.
Ayda Bir Gün Sokaklar BizimAyda Bir Gün Sokaklar Bizimİstanbul Büyükşehir Belediyesi ve sivil toplum örgütleri, trafik sorunlarına dikkat çekmeye devam ediyor. Ortak olarak gerçekleştirilen Ayda Bir Gün Sokaklar Bizim kampanyasında, toplu taşıma araçlarının faydaları, park etme sorunları, trafik kurallarına uymanın önemi gibi birçok konuya değinildi.
TOKİ''de konut sahiplerinden çadırlı eylemTOKİ''de konut sahiplerinden çadırlı eylemAdana''da, TOKİ tarafından yaptırılan konutlarını teslim alamadıklarını ileri süren hak sahipleri, eylem yaptı. Bir aile sitenin girişine çadır kurarak yerleşti.
Kazalar ağaçlara zarar veriyorKazalar ağaçlara zarar veriyorŞehir Plancıları Odası Genel Sekreteri Kolçak , geçen yıl meydana gelen trafik kazaları nedeniyle ağaç, çalı ve çiceklerin zarar gördüğünü açıkladı.
Müziğin Tasarımla Buluştuğu SahneMüziğin Tasarımla Buluştuğu SahneAvrupa Yayın Birliği (EBU)''nun her yıl Avrupa ülkeleri arasında düzenlediği dünyanın en ünlü yarışmalarından Eurovision Şarkı Yarışması ilk olarak 1956 yılında San Remo Şarkı Festivali''nde düzenlendi. 24 Mayıs 1956''da İsviçre''nin Lugano kentindeki Kursaal Theatre''da gerçekleştirilen ilk gecenin ardından her yıl, bir önceki yarışmayı kazanan ülkenin ev sahipliğinde düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması''nı ortalama 400 ile 600 milyon izleyici izliyor ve bu sayı her geçen yıl giderek artıyor. Yarışmanın sahne tasarımları da gelişen teknolojiyle birlikte bu etkileyici şovları bir tür görsel şölene çeviriyor.
''Akasya Acıbadem'' beş ortakla geliyor''Akasya Acıbadem'' beş ortakla geliyor''Akasya Acıbadem'', Sinpaş, Akiş, Yıldız Holding, Doğu-Batı Group ve Corio ortaklığıyla, 650 milyon dolar yatırımla başladı. Proje, 2012 yılında tamamlanacak.
Avrupa Konutları''nın dördüncüsü eski polis lojmanlarının yerinde yükselecekAvrupa Konutları''nın dördüncüsü eski polis lojmanlarının yerinde yükselecekHalkalı''da eski polis lojmanlarının bulunduğu arazi üzerinde inşa edilecek Avrupa Konutları Atakent 2, 170 bin 900 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.
132 katlı ekolojik şehir New York''luyu doyuracak132 katlı ekolojik şehir New York''luyu doyuracakNew York için tasarlanan 132 katlı "Dragon Fly" ekolojik şehrinde sığır ve kümes hayvanları, 28 farklı tarım ürünü güneş enerjisi ve yağmur suyu ile yetiştirilecek.
Güneşe Derneği, Avrupa Fotovoltaik Endüstrisi Birliği Üyesi OlduGüneşe Derneği, Avrupa Fotovoltaik Endüstrisi Birliği Üyesi OlduKısa adı "Güneşe Derneği" olan, Güneşten Elektrik Üreticileri Fotovoltaik Sanayicileri ve İş Adamları Derneği, Avrupa''nın en büyük sektörel birliği konumundaki, Avrupa Fotovoltaik Endüstrisi Birliği''nin (EPIA) üyesi oldu.
Gökçek''in derdi Ankara''nın amblemiGökçek''in derdi Ankara''nın amblemiAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, başkentin amblemini değiştirmekte ısrarlı...
Metrobüs İETT Genel Müdürü''nü ‘yolda bıraktı''Metrobüs İETT Genel Müdürü''nü ‘yolda bıraktı''Phileas marka metrobüsle ilgili iddiaları yalanlamak için basın mensuplarıyla birlikte metrobüse binen İETT Genel Müdürü''ne, aynı marka bir başka araç sürprizi...
Türk öğrenciden büyük icatTürk öğrenciden büyük icatTürk tasarımcı Ceren Bagatar, deprem ve sellerin vurduğu afet yerleri ile temiz su sıkıntısı çeken gelişmemiş bölgeler için ''Rescue Bottle'' (Kurtarma Şişesi)''ni geliştirdi.
Meşhur defter geze geze geldiMeşhur defter geze geze geldiMoleskine markasının tepesindeki ikinci isim, Başkan Yardımcısı Maria Sebregondi''ye bu işin sırrını sorduk.
Galatasaray''a Seyrantepe şoku!Galatasaray''a Seyrantepe şoku!15 gün içerisinde kredi bulunamazsa Eren Talu''nun aldığı ihale kesin olarak feshedilecek. Proje başka firmaya verilecek.
Kadıköy-Kartal metro inşaatında kazaKadıköy-Kartal Metro hattı inşaatında temele monte edilmek istenen 16 ton ağırlığındaki demir kafes, bağlı bulunduğu vincin halatlarından biri kopunca yan yattı.
Akmerkez''den sonra Cevahir''e de mühürŞişli Belediyesi, Cevahir alışveriş merkezinde ortak kullanım alanlarına yapılan ''kaçak yapılar''ın yıkılması için harekete geçti.
Adalar''da çürük dişler sökülürkenAdalar, İstanbul''un yeşili, doğası, eski yapıları göreceli olarak en iyi korunmuş yerlerindendir. Ancak, kötü yapılarla kentleri berbat eden anlayış burada da etkili oluyor.
Yerelde tarihi fırsat bombasıHürriyet İnternet Yayınları Yönetmeni Fatih Çekirge''nin köşe yazısında gündeme getirdiği ''yeni yerel yönetim açılımı'', Başkent siyasetinde büyük yankı uyandırdı.
Yaftalamadan Dönüştürün: "Zaman"da MekanSosyal dönüşüm hedefleriyle de ön plana çıkan ‘kentsel dönüşüm’ projelerinin uygulanması ile birlikte gecekondu olgusuna ve gecekondu bölgelerinde yaşayan kesimlere yaklaşımda farklılaşmaların olduğu açıkça görülüyor. Yerel idarecilerin ve ana akım medyanın gecekondulu ve gecekondu kültürü ile kurduğu ilişki bu anlamıyla 2000’lerden sonra dışlayıcı bir üsluba sahip...
Yargıtay''dan sahil işgaline izin yokYargıtay, turizmcileri sahillerde işgalci olmaktan çıkaran, ayrıca Hazine''nin de bu yerlerle ilgili tapu iptal davası açmasını engelleyen ''Şezlong Yasası''nın maddelerinin iptali istemiyle Anayasa Mahkemesi''ne başvurdu.
"En Pahalı" Orman Olacakİzmir Büyükşehir Belediyesi, Tahtalı Baraj Havzası''ndaki 727 hektarlık alanın yüzde 94''ünü kamulaştırarak 450 bin adet fidan dikti. Kamulaştırmalar için Belediye kasasından tam 38 milyon TL. çıktı.
Indesit Company: "Grup Yatırımlarını Artırmıyor"Indesit Company, basında yer alan Türkiye''deki yatırımlarını artıracaklarına dair haberlere karşı çıktı.
Yapı Ürünleri Fuarı ilgi gördüUluslararası Yapı Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı''nın 8''incisi Trabzon''da açıldı. Fuara 87 firma katılıyor. Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, bir marka kent oluşturmanın önemli adımlarından birisinin de fuar organizasyonlarının olduğunu ifade etti.
Uzungöl''ün çevresindeki duvar traşlanacakTrabzon''un Uzungöl beldesinde bölge halkının şiddetle karşı çıktığı gölün çevresindeki duvar traşlanarak düzeltilecek. Açıklama Orman Bakanı Veysel Eroğlu''ndan geldi.
Turizm gettolarının kültürel ıssızlığıTurizmciler yurtiçi veya uluslararası turizm endüstrisi için, tamamı devlet eliyle yapılmış müthiş altyapı yatırımları karşısında, neden Türkiye kıyılarındaki turizmin niteliğini (ama kültürel düzeyi de) yükseltebilecek ilginç katkılarda bulunmuyorlar?
İhtarname süresi doldu Murat Vargı yargı yolundaSamsun''da otel yapmak için 1.5 yıl önce Avusturyalı gayrimenkul geliştirme şirketi Meinl European Land ile anlaşan Murat Vargı, 1.5 yıl boyunca ulaşamadığı şirkete yolladığı ihtarnamenin süresi dolunca yargı yoluna gidiyor.
Dubai''de otel yatırımları tam gazDünya genelindeki ekonomik durgunluğa rağmen petrol zengini Körfez ülkeleri 140 milyar dolar değerinde 108 bin 600 oda kapasiteli 306 yeni otel inşa ediyor.
Kira pazarlıkları yatırımcıyı korkutmadı, 41 AVM yoldaİnşaat ve proje halinde 126 yatırım bulunurken yılsonuna kadar 41 AVM''nin açılacağı Türkiye''de, aslan payını ise 17 AVM''yle İstanbul alacak.
Zamanında teslimi unutunBakan Çiçek''in verdiği bilgiye göre 2007 yılından bu yana TOKİ konutlarından 20 bin 994''ünün hak sahiplerine tesliminde gecikme yaşandı.
TOKİ''de dert bitmiyorDevlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, CHP Adana Milletvekili Hulusi Güvel''in geciken TOKİ konutları ile ilgili soru önergesini yanıtladı.
2008''de hesap uzmanları 141 inşaatçıyı denetlediMaliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu, geçen yıl 141 büyük inşaat firması ve müteahhitin ciddi oranlarda vergi kaçırdığını tespit etti.
Müteahhitlerin yeni gözdeleriSayfa sayfa konut ilanlarından bazı günler, gazetelerde haberlere yer kalmaz oldu. İşin doğrusu kriz döneminde moral veriyor bu ilan bolluğu.
2050''de Dünyayı Güneş KurtaracakDünyanın 2050''deki yıllık elektrik gereksiniminin dörtte birinin, Sahra gibi büyük çöllere yerleştirilecek güneş aynaları vasıtasıyla karşılanması potansiyelinin mevcut olduğu bildirildi.
Vogue''un patronu Avcı, enerjiye 600 milyon $ yatıracakVogue, Rixos Premium''a benziyor çünkü iki otelin mimarı da aynı. Turan Avcı''nın hikayesi Fettah Tamince''ninkine benziyor, çünkü ikisi de Van''ın Çaldıran ilçesinde yoksullukla başlıyor.
Nükleeri yeşile boyamakDünyayı kirleten endüstrilerin kendilerine yeşil-çevreci bir görünüm kazandırmaya çalışmaları ya da kendilerini ‘yeşile boyamaları'' çok da yeni bir strateji değil.
CHP alternatif ''İstanbul 2010''a hazırlanıyorYerel seçimlerde, İstanbul ilçe belediye başkanlığı sayısını 4''ten 12''ye yükselterek çıkan CHP, alternatif "İstanbul 2010 Kültür Başkenti" projesi başlatıyor.
Maliye müteahhitlerin gelmesini beklemediEn zenginler listesine boy göstermelerine rağmen, vergi listesine giremeyen büyük müteahhitler bu sefer yakayı ele verdi.
Troya''nın köyü, ekoköy haline dönüştürülecekÇanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Abdullah Kelkit, "Kırsal Alanların Modernizasyonu" projesi kapsamında, Troya Antik Kenti''nin de yer aldığı Çanakkale merkeze bağlı Tevfikiye köyünün ekoköy haline dönüştürülmesi için çalışma başlattıklarını bildirdi.
Toplu Konut Geciktirme İdaresiBaşbakan Yardımcısı Cemil Çiçek''in bir soru önergesine verdiği yanıt TOKİ''nin 20 bin 994 konutun hak sahiplerine teslimini geciktirdiğini ortaya koydu. TOKİ''nin teslim edememekte rekor kırdığı konutlar ise Kars Sarıkamış''taki proje oldu. TOKİ, proje kapsamındaki 256 konutu 30 ay sonra hak sahiplerine teslim edebildi.
Mudanya''ya kent meydanıMudanya Belediyesi, Uludağ Üniversitesi''nden eski Tekel arsasını alarak, İl Özel İdaresi''nin desteğiyle ilçeye dev bir kent meydanı yapacak.
Ford''un eski fabrikasına 650 milyon dolarlık projeÜlker, Sinpaş ve Akkök gruplarının öncülüğünde bir araya gelen 5 şirket, Anadolu yakasına değer katacak olan Akasya Acıbadem projesi için düğmeye bastı.
"Türkiye''de kaçak yapı kavramı zihinlerden silinecek"Bayındırlık ve İskan Bakanı Demir, AKP Artvin İl Başkanlığı kongresine katılmak için Artvin''e gitti.
KİPTAŞ, finansçıları tek çatı altında buluşturuyorİBB''nin inşaat sektöründeki kuruluşu KİPTAŞ, finans sektörü çalışanlarını Finanskent konut projesinde bir araya getiriyor.
"Rüzgarda esip esmemeye yıl sonunda karar verilecek"Türkiye''deki enerji pazarındaki altyapı yatırımlarından yüzde 15''lik pay hedefleyen Siemens rüzgâr türbini yatırımı konusunda yıl sonunda karar verecek.
Turistik Bölgelerde Çöpler Mahkumlara ToplatılacakBodrum, Marmaris, Datça ve Fethiye gibi önemli turizm merkezlerine sahip Muğla''da, bu yıl yolların temizliğini mahkûmlar yapacak.
İzmir''e afet merkezi açılıyorHelikopter pisti ve lojistik deponun yer aldığı merkez, afet durumunda 17 bin 250 kişinin çadır ve diğer ihtiyaçlarını karşılayabilecek.
Gecekondu''ya En Cesur YaklaşımTürkkent''in Antalya''daki panelinde konuşan Başkan Aziz Kocaoğlu, Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü''nün 6 ayda bir belediyelerden, uydu fotoğraflarıyla belirlenmiş yeni yapıların ruhsatlarını istemesi gerektiğini belirterek, "Ruhsatsız binaları yıkmayan başkanlara da ceza verilmeli. Sorun ancak böyle çözülür" dedi.
Almanya 58 bin nüfuslu dijital kente dönüşüm için 80 milyon harcadıAlmanya''da pilot şehir seçilen Friedrichshafen hızlı internet bağlantısı ile sağlık sorununu çözüyor, enerji tüketimi ölçülüyor sanal okul eğitime çare oluyor.
Gecekondudan temizlenen Hazine arazilerine park, hastane yapılıyorŞehirlerin yaşadığı sorunların başında kaçak yapılaşma geliyor. Genellikle herkesin ortak malı sayılan Hazine arazileri üzerine yapılan yasadışı kaçak yapıların yıkılması, toplumun genelinin faydalanacağı yeşil alan, otopark, yol veya hastane gibi hizmet birimlerinin inşasına imkan sağlıyor.
İmarda ezber bozulacak, balkona bakılmayacakBayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, "Başta imar mevzuatı olmak üzere bir çok konuda ezberimizi bozacak, hafızalarımızı boşaltacak şekilde yepyeni düzenlemelere gitmek durumundayız" dedi.
Times Square araç trafiğine kapatılıyorDünyanın en ünlü meydanlarından biri olan New York''taki "Times Square", bundan böyle araç trafiğine kapatılacak.
Yenilenebilir enerjide alım garantisi artırılıyor5.5 eurocent/kilovatsaat olan alım garantisi hidroelektrikte 7, rüzgârda 8 jeotermalde 9, güneşte 20-28 eurocent/kilovatsaate yükseltilecek.
Yaşanabilir kentler için ortak akılHer santimetresi betonlanmış, binalarla çevrilmiş, kimliğini kaybetmiş, denize erişimi kapanmış bir şehirde mi, yoksa bunu tam tersi özellikler taşıyan bir şehirde mi? Bu soruların cevapları üç hafta önce Kentleşme Şurası''nda tartışıldı.
TOKİ, Kayabaşı konutlarının tamamını sattıToplu Konut İdaresi (TOKİ), özel sektörle birlikte toplam 60-65 bin konut yapmayı planladığı İstanbul Kayabaşı projesinde satışa çıkardığı 10 bin 110 konutun tamamını sattı.
Ünlü mimar Yeang''ın Turkuaz projesi başladıİstanbul''un gözde yerleşim bölgesi Bahçeşehir Ispartakule''de yapılacak Tulip Turkuaz Projesi''nin birinci etabında satışlar başladı.
Dubai''de 7 milyar dolarlık havaalanı projeleri görücüye çıktıBirleşik Arap Emirlikleri''nin ticari başkenti Dubai''de bu yıl 9.''su düzenlenen ve üç gün süren havaalanı fuarı ''Airport Show''a 60 ülkeden 5 bine yakın delege katıldı.
Bu adam krizde 1 milyar dolarlık yatırım yapıyorDedeman Holding''e bağlı Dedeman Otelleri''nin Suriye''de işletmeye başladığı 3 otelin devir töreni için Şam''a gitmeden iki gün önceydi.
Güneş paneline 12 milyon Euro yatırıyor, 150 kişiyi işe alacakTürkiye''de bol olan ancak yeterince kullanılamayan yenilenebilir enerji kaynakları, dünyayı saran ekonomik krizle birlikte ilgi çekmeye başladı.
Türkiye''nin temiz kumsalları hangileri?Dünyada 55 ülkede temiz deniz ve plajlara verilen Mavi Bayrak''lar bu sene Türkiye''deki sahiplerini buldu. İşte Türkiye''deki Mavi Bayrak''lı kumsallar...
Aktivist mimardan ''insani'' konferansMimarlığın insani sorumluluğu üzerine sıra dışı yaklaşımlarıyla tanınan aktivist mimar Shigeru Ban, 26 Mayıs''ta Yapı-Endüstri Merkezi''nde ''Çalışmalar ve İnsani İşler'' başlıklı bir konferans verecek.
Şakirin Camii ve Mardan Palace OteliŞakirin Camii''yle ilgili tartışmalar dinmiyor. Önce büyük bir sırrın ifşası gibi flaş flaşlarla "Gerçek mimar o değilmiş!" faslı geldi.
Doğayla uyumlu yaşam: İmece EviBir yer düşünün ki, içinde yaşadığınız evden tükettiğiniz enerjiye, sofranızdaki yiyecekten kullandığınız deterjana kadar her şey doğaya uyumlu. Ambalajlı ve kimyasal hiçbir şey içeriye girmiyor. Birlikte üretiliyor ve birlikte tüketiliyor.
Çevreye yatırım fonu 1 yaşındaİş Bankası''nın doğa dostu şirketlere ve çevre projelerine destek olabilme fırsatını bir arada sunan Çevreye Yatırım Fonu bir yılını tamamladı. Yatırımcılarına yılbaşından bu yana yaklaşık yüzde 12''lik getiri sağlayan fona yatırım yapan tasarruf sahipleri çevreyi desteklemek üzere TEMA Vakfı''na kaynak aktardı ve ayrıca fondan yüksek getiri elde etti. Türk bankacılık sektöründe bir ilk olan Çevreye Yatırım Fonu, çevreye ve doğaya saygılı şirketlere yatırım yapıyor ve aynı zamanda fondan elde edilen gelirden TEMA Vakfı için kaynak yaratıyor.
Tarih: 25 Mayıs 2009 Kaynak: Akşam
Burası şehrin göbeği her müteahhit buraya inşaat yapmak isterAkşam''ın İstanbul Darphane''ye komşu ''20 milyon dolarlık gecekondu arazisi'' haberi belediye meclisinde gündemi belirledi.
Kiptaş''tan dev konut yatırımıKiptaş, İstanbul''un Anadolu ve Avrupa yakasında 10 değişik bölgesinde inşa edilecek yaklaşık 10 bin konut için 1 milyar dolarlık yatırım yapacak. Kiptaş''ın inşasına başlayacağı konut projesinin ilki Finanskent konutları olacak. 140 milyon liralık yatırımla inşa edilecek olan Finanskent, 840 konuttan oluşacak. 840 konutluk yaşam merkezindeki 300 daire, şimdiden İMKB, Takasbank ve aracı kurum çalışanlarına tahsis edildi. Üst gelir grubuna hitap eden konut fiyatları 160 ila 700 bin lira arasında değişiyor. Daireler, 240 aya kadar, yüzde 0.51''den başlayan faiz oranlarıyla satışa sunulacak. Kiptaş, Finanskent konutları ile birlikte İstanbul''un Anadolu ve Avrupa yakasında, 10 değişik bölgede inşa edeceği yaklaşık 10 bin konut için 1 milyar dolarlık yatırım yapacak.
Tarih: 25 Mayıs 2009 Kaynak: Akşam
29 Mart 2009 Yerel Seçimlerinde 282 Mimar Göreve BaşladıYerel seçimlerde, Türkiye''nin hemen her bölgesinden büyükşehir belediyesi ve diğer belediyeler için çeşitli partilerden 550 mimar aday gösterildi.
Yangında harap olan İstanbul Gösteri Merkezi onarım izni bekliyor6 Nisan''da elektrik kontağından çıkan yangında harap olan İstanbul Gösteri Merkezi, onarım için işlemlerin tamamlanmasını bekliyor.
Belediyenin gayrımenkullerine hacizBodrum''a bağlı Turgutreis beldesinde belediyenin bazı gayrimenkullerine haciz konulduğu bildirildi.
Bakan Günay''ın ''''Hektor Anıtı'''' hayaliÇanakkale''nin merkeze bağlı ve Hektor anıtının dikilmesinin planlandığı İntepe Beldesi Belediye Başkanı Alaattin Özkurnaz, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay''ın ''''Hektor anıtı'''' dikilmesi yönündeki hayaline destek verdiklerini söyledi.
''Türkiye''de kaçak yapı kavramı zihinlerden silinecek''Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, Türkiye''de kaçak yapı kavramının zihinlerden silineceğini söyledi. Bakan Demir, AK Parti Artvin İl Başkanlığı kongresine katılmak için geldiği kentte, Vali Cengiz Aydoğdu''yu makamında ziyaret etti.
Takvim
<<Mayıs 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.