Haberler

26 Mayıs 2010, Çarşamba

Yasaklı YerlerYasaklı YerlerBu haberde yasağın tanımını daha geniş ölçekte yapmak istedik. Bu habere ilham veren ise Athos Yarımadası oldu. 1.000 yıldır kadınların giremediği bu yerin Dünya''da başka benzerleri var mı diye araştırdığımız zaman karşımıza başka örnek çıkmadı. Benzerlikler kurulabilecek diğer yerleri ele aldık. Bunlardan bir tanesi belki de Dünya''daki en meşhur yasak kent olan Çin''deki İmparatorluk Sarayı''ydı. Bu iki örneğin Türkiye''deki karşılığı İmralı Adası oldu. Diğer iki örnekte ise yasakların konma sebepleri farklı. Pripyat''ta Dünya''daki en büyük radyoaktif patlamanın yaşanması, Juarez''de ise diğerinde ise suç oranının yüksek olması. Haberin Devamı
Başkan Topbaş Türk Dünyası Mimarlık ve Şehircilik Kurultayı''nda konuştuBaşkan Topbaş Türk Dünyası Mimarlık ve Şehircilik Kurultayı''nda konuştuBaşkan Topbaş, Astana''da düzenlenen kurultayın açılş konuşmasında şehirlerin kendine göre temaları olması gerektiğini ifade ederek, "Şehirler nasıl kurgulanırsa, nasıl geliştirilirse ona göre kimlikler kazanır ve dünyada kendilerini hissettirirler" dedi.
Küçükçekmece''de Su AlarmıKüçükçekmece''de Su Alarmıİstanbul''un en önemli su kaynaklarından biri olan Küçükçekmece Gölü''nde çevre felaketi kapıda. İstanbul''da şimdiye kadar en fazla kirletilen alan olan göl, dördüncü sınıf kalitesiyle İstanbul''un en kalitesiz suyu olma özelliğini taşıyor.
Şeyh Zafir Misafirhaneleri konferans salonu oluyorŞeyh Zafir Misafirhaneleri konferans salonu oluyorCumhurbaşkanı Abdullah Gül''ün 21 Mayıs''ta açılışını yaptığı Beşiktaş''taki Ertuğrul Tekke Camisi''nin yanındaki bir an önce restore edilmesini istediği tarihi binalar, toplantı ve konferans salonu olma yolunda. Sultan 2. Abdülhamid tarafından yaptırılan ve Şeyh Zafir Misafirhaneleri olarak bilinen yapıları 16 yıl önce satın alan işadamı Yüksel Mermer, Cumhurbaşkanı Gül''le dün Conrad Otel''de görüştüğünü ve yardım sözü aldığını söyledi. Gerekli izinlerinin ardından projeye hızla başlanacağını kaydeden Mermer Beşiktaş''ta toplam 5 bin 500 metrekarelik alana kurulu iki tarihi binanın restorasyon çalışmaları için şunları söyledi: "200 yıl önce Şeyhler tarafından 53 tane Afrika ülkesi, o binalardan yönetilmiş. İki binada, toplantı ve konferans salonlarıyla, 53 ülke için birer temsilcilik ofisi ve otopark yapılacak."
Tarih: 26 Mayıs 2010 Kaynak: Sabah Yazan: Çağdaş Çetindemir
Boğaziçi''ne "Yeşil Kampüs" sertifikasıBoğaziçi''ne "Yeşil Kampüs" sertifikasıBoğaziçi Üniversitesi ''çevre dostu'' projeleriyle ''Yeşil Kampüs'' olma yolunda hızla ilerliyor. Boğaziçi Üniversitesi Çevre Bilimleri Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Günay Kocasoy, kampüste yapılan binaların artık ''Yeşil bina'' standartlarında inşa edildiğini belirterek, "Bunun ilk örneği, çatısında güneş enerjisi santrali bulunan ve iki ay önce hizmete giren öğrenci yurdu oldu. Elektriğinin yüzde 30''unu güneş enerjisinden sağlayan yurt için ''Yeşil bina'' sertifikası alınacak" dedi. Katı atıkların geri dönüşümünden gelen gelirle ise 15 öğrenciye burs verildiğini söyleyen Kocasoy Kilyos''taki kampüste rüzgâr enerjisi santrali kurma çalışmalarının da sürdüğünü kaydetti.
Tarih: 26 Mayıs 2010 Kaynak: Sabah Yazan: Mesut Altun
Açık Kapı Heybeliada''daydıAçık Kapı Heybeliada''daydıHeybeliada, Açık Kapı''nın ilk gününde, festivale önemli bir ev sahipliği yaptı. Adanın iki karşı tepesinde bulunan ve birbirine bakan Hüseyin Rahmi Gürpınar Evi ve Heybeliada Ruhban Okulu kapalı kapılarını açtı.
Homeros Vadisi''ne 10 gölet yapılıyorHomeros Vadisi''ne 10 gölet yapılıyorMayıs 2008''de hizmete giren, İzmirlilerin gözde mesire alanı çalışmaların tamamlanmasıyla toplam 18 gölete sahip olacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi, mevcutta sekiz göleti bulunan Homeros Vadisi''ne, büyüklükleri 12 bin metrekareyle 650 metrekare arasında değişen ve zeminleri jeotekstil malzemeyle kaplanacak 10 yeni gölet daha inşa ediyor.
İstanbul''da kültür gezisi yapmak ister misiniz?İstanbul''da kültür gezisi yapmak ister misiniz?İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından her yıl yaz aylarında düzenlenen "İstanbul Kültür Gezileri" yeniden başlıyor.
Sanat için tarihi medreseye çivi!Sanat için tarihi medreseye çivi!Sivas''ta, Cumhuriyet Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyesi ile öğrencilerinin çalışmalarının yer aldığı resim ve heykel sergisi için tarihi Buruciye Medresesi''nin duvarlarına vida ve çivi çakılması tepkiye neden oldu.
Lüksün meydanı tarla olduLüksün meydanı tarla olduFransa''da başkent Paris''in ünlü meydanı Champs-Elysees dün kocaman bir bahçeye dönüştü. Ülkenin son yıllarda tarımda yaşadığı krize dikkat çekmek için Fransız çiftçilerin organize ettiği ‘Nature Capitale'' gününde yaklaşık 2 milyon kişi toplandı. Radikal''in haberine göre; 200 traktörden oluşan konvoyla 1.2 km. uzunluğuna ulaşan ‘bahçe''de meyve ağaçları, çiçekler ve çeşitli bitkiler sergilendi. Organizasyona çiftçilerin domuz, sığır, keçi ve tavukları da katıldı. Çiftçiler Cumhurbaşbakanı Nicolas Sarkozy''den acil olarak tarıma destek vermesini istedi. Karnaval havasında geçen etkinlik, lüks butikleriyle ünlü meydanda daha önce görülmemiş bir manzara yarattı.
Tarih: 26 Mayıs 2010
Açık Kapı Festivali''nde 5. Gün!Açık Kapı Festivali''nde 5. Gün!Açık Kapı Festivali''nin 5. günü olan 26 Mayıs Çarşamba günü, İTÜ Mustafa İnan Kütüphanesi ile başlayan turumuz Selimiye Kışlası ile sona erdi.
Son mimari trendler burada!Son mimari trendler burada!Yaşı kemale ermişlerin ortak derdine çare arıyorum: Bu şehirde merkezi bir yerde, makul fiyata ev sahibi olabilmek, bize de nasip olacak mı?
“İzmit Körfez Köprüsü`ne demiryolu hattı yapılmalı”“İzmit Körfez Köprüsü`ne demiryolu hattı yapılmalı”İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şube Başkanı Necati Şahin, İstanbul-İzmir otoyolu İzmit Körfez Köprüsü üzerindeki demiryolu hattının yapılan zeyilname ile kaldırıldığını belirterek, bu güzergahta hızlı tren hattının yapılmasının imkansız olacağını söyledi.
"Apartman tarımı""Apartman tarımı"Toprakla bu yeniden kavuşma, çok yeni olmayan balkonda saksı yetiştiriciliğinin yeni bir dönemi. Çicek yetiştirmenin ötesine geçen, saksıda doğal sebze veya meyva yetiştirme uğraşı... Bu tarz bir yetiştiricilik, büyük ölçüde cesaret, inat ve sevgi ile yürütülmekte.
İstimlak bedelinden önce baraj suyu geldiİstimlak bedelinden önce baraj suyu geldiMuş''ta, vatandaşların istimlâk bedelleri ödenmediği gerekçesiyle boşaltmadığı mahalleyi, baraj suyu bastı. 300 ev mecburen boşaltılırken, vatandaşlar çadırlara yerleşti. Bulanık ilçesinde 24 Kasım 2008 tarihinde su tutmaya başlayan Alparslan-1 Barajı''nın seviyesi aniden yükseldi. Erentepe beldesindeki 300 hane ve bin 500 nüfuslu Fatih Mahallesi de baraj sularının altında kaldı.
Tarihi Stuttgart Merkez Garı Yıkılacak mı?Tarihi Stuttgart Merkez Garı Yıkılacak mı?Tarihi Stuttgart Merkez Garı, tren garını ve demiryollarını baştan sona yeniden inşa etmeyi kapsayan "Stuttgart 21" projesi sebebiyle, yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya. Projenin resmi başlangıç tarihi 2 Şubat 2010 olarak duyurulmuştu. Garın kanatlarının yıkımının ise Eylül 2010''da gerçekleştirilmesi planlanıyor.
Evinizi shaker mobilyalar toplasınEvinizi shaker mobilyalar toplasınEkolojik, doğal ve el yapımı olması nedeniyle sıkça tercih edilen shaker mobilyalar, son yıllarda pek çok firma ve tasarımcıya esin kaynağı oluyor. Yalın hatlarıyla dikkat çeken bu mobilyaları üretenler, evdeki her objenin bir fonksiyonu olduğuna inanıyor...
Peyzaj mimarlarından Yeni Asır''a teşekkürPeyzaj mimarlarından Yeni Asır''a teşekkürHer sene geleneksel olarak Bahar Yemeği düzenleyen ve bu yıl dokuzuncusunu gerçekleştiren TMMOB Peyzaj Mimarları Odası İzmir Şubesi, kentin fiziksel çevresine katkı veren belediyelere ve çevreye duyarlı gazetecilere plaket verdi. Alsancak Tarihi Havagazı Fabrikası''nda yapılan gecede, Yeni Asır Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Şebnem Bursalı''ya da teşekkür plaketi verildi. 13 Mayıs 1994 yılından beri faaliyetini sürdüren odanın aynı zamanda kuruluş yıldönümün kutlandığı davete, Vali Yardımcısı Günhan Sarıkaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile Balçova, Seferihisar, Bornova ve Güzelbahçe Belediye Başkanları katıldı. Gecede söz alan Oda Başkanı Prof. Dr. Erhan Vecdi Küçükerbaş, belediyelerle imzalanan protokol gereğince, bundan böyle yapı ruhsatı alınırken peyzaj projesinin de yaptırılmasının zorunlu hale geleceğini vurguladı. Gecede plaket alan Şebnem Bursalı, "Yıllarca Ankara''da İzmir için bir şeyler yapmaya çalıştım. Şimdi artık İzmir''de sizlerle birlikte kentimiz için çalışıyoruz" derken, Oda Başkanı Prof. Dr. Küçükerbaş, sağlıklı kentleşme ve nitelikli yapılaşma için hazırlanan protokolü imzalayan belediye başkanlarına teşekkür ederek plaket sundu.
Tarih: 25 Mayıs 2010 Kaynak: Yeni Asır Yazan: Ercan Akgün
Champse Elysees tarlası!Champse Elysees tarlası!Fransa''da 55 bin üyeli "Genç Tarımcılar" sendikasına mensup 600 çiftçi Paris''in ünlü Champs Elysees caddesini 1 kilometre uzunluğunda dev bir çiftliğe dönüştürdü.
3''üncü köprüde otoyol güzergahı belirlendi3''üncü köprüde otoyol güzergahı belirlendiİstanbul''a yapılacak 3. Boğaz Köprüsü''nü de içeren Kuzey Marmara Otoyolu Projesinin Kocaeli güzergahı belli oldu.
Maya Şehri Lazerle AydınlanıyorMaya Şehri Lazerle AydınlanıyorSon 25 yıldır, iki arkeolog ve onların ekibi tropik bir ormanda Orta Amerika''daki en büyük Maya şehirlerinden birisinin kalıntılarını inceleyip haritasını çıkarmaya çalışıyorlar. Uzun bıçaklarla şehrin katıntılarının üzerinde büyüyen bitki örtüsünü temizlemek haritayı çıkarmanın tek yöntemi gibi görünüyor.
Leonardo''nun hayali 500 yıl öncesiyle köprü kuruyorLeonardo''nun hayali 500 yıl öncesiyle köprü kuruyorDünyanın tartışmasız dahilerinden Leonardo Da Vinci''nin en büyük hayallerinden biri hem operada hem de gerçek hayatta can buluyor.
Körfez Geçişi''nde bir yıllık gecikmeKörfez Geçişi''nde bir yıllık gecikmeTürkiye''nin en büyük alt yapı projelerinden Körfez Geçişi''nin Yüksek Planlama Kurulu süreci tamamlanamadı. Türkiye''nin en büyük alt yapı projelerinden "Körfez Geçişi" Yüksek Planlama Kurulu''na (YPK) takıldı. Haziran 2009''da ihalesi yapılan, izleyen ayda da bakanlık onayı çıkan projede, "hemen kazmalar vurulacak" denilirken, işler tıkandı.
Laodikya Antik Kenti''nde kazı sezonu başladıLaodikya Antik Kenti''nde kazı sezonu başladıDenizli''deki Laodikya Antik Kenti''nde 2010 yılı kazı sezonu başladı. Prof. Dr. Celal Şimşek, restorasyon ve kazıyı bir arada götürerek, Laodikya Antik Kenti''nde yaşayan bir arkeoloji parkuru kurmak istediklerini anlattı.
İzmir’e hastane müjdesi verildiİzmir’e hastane müjdesi verildiKarşıyaka ve Çiğli''de yıllardır hastane sorunu yaşanıyor. İki ilçedeki devlet hastaneleri yeterli gelmiyor.
Görme özürlü mimar özürlüler için İstanbul''daGörme özürlü mimar özürlüler için İstanbul''daÖzürlüler Vakfı''nın Kongre ve Sosyal Etkinlikleri''nin 5''incisi bu yıl Haliç Kongre Merkezi''nde gerçekleşecek.
Arkitera Kampüste''nin Altıncı Durağı Gökhan Avcıoğlu ile Konya Selçuk Üniversitesi''ndeydiArkitera Kampüste''nin Altıncı Durağı Gökhan Avcıoğlu ile Konya Selçuk Üniversitesi''ndeydiArkitera Mimarlık Merkezi''nin Medyasoft''un desteği ile düzenlediği Arkitera Kampüste''nin altıncı durağı, 18 Mayıs 2010 tarihinde Gökhan Avcıoğlu''nun katılımıyla Konya Selçuk Üniversitesi''nde gerçekleştirildi. Öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleşen konferansta ilk olarak sözü alan Medyasoft''un Autodesk Ürün Yöneticisi Duygu Kasal kısa bir sunumla öğrencilere Medyasoft ürünlerinden bahsetti.
Yargı Emek''i yıkan projeye dur dediYargı Emek''i yıkan projeye dur dediEski görkemli sinemaların İstanbul''daki son kalesi 86 yıllık tarihi Emek Sineması''nı yaşatmak isteyenlere yargıdan sevindirici haber.
Açık Kapı Festivali''nde İlk Gün!Açık Kapı Festivali''nde İlk Gün!22 Mayıs 2010 tarihinde başlayan Açık Kapı Festivali''nin ilk günü, Beyoğlu''ndaki Borusan Müzik Evi ile başlayan turumuz Florya''daki Atatürk Köşkü ile sona erdi. Borusan tarafından satınalınan binanın restorasyonu Gökhan Avcıoğlu tarafından yapıldı. Binanın tasarım konsepti, müzik kutusu olarak düşünülmüş.
BETONART Mimarlık Yaz Okulu Başlıyor!BETONART Mimarlık Yaz Okulu Başlıyor!Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği''nin mimarlara yönelik olarak yayımladığı Betonart dergisinin çimento ve betonun alternatif kullanım olanaklarını araştırmak, çevre duyarlılığını ve fiziksel çevre kalitesini arttırmak amacıyla mimarlık bölümü öğrencileri için düzenlediği 9. Betonart Mimarlık Yaz Okulu, 01 - 09 Temmuz 2010 tarihleri arasında Mersin''de gerçekleştiriliyor. Çİmsa Mersin Çimento Fabrikası sponsorluğunda ve Mersin Üniversitesi Mimarlık Fakültesi''nin işbirliği ile gerçekleşecek olan 2010 Betonart Mimarlık Yaz Okulu''nun bu yılki proje konsepti "En küçük yapı öğesini yeniden tasarlamak" olarak belirlendi.
Ayakta kalan ilk demokratik yönetim binasıAyakta kalan ilk demokratik yönetim binasıAntalya''nın Kaş ilçesine bağlı Patara Antik Kenti''nde bulunan "Likya Birliği Meclis Binası"nın restorasyonuna başlandı.
Ali Sami Yen ihalesinde şok!Ali Sami Yen ihalesinde şok!İkinci ihalenin teklif zarfından, rakamın düşük gerçekleşmesi gerekçesiyle iptal edilen ilk ihaledekinden bile daha düşük bir rakam çıktı. İstanbul- İlk ihalenin iptal edilmesinin ardından ikinci ihale bugün başladı. 8 firma şartname almış olmasına rağmen ihaleye sadece iki firma katıldı: Aşçıoğlu Grubu ve Teknik Yapı. İhale Komisyonu teklif zarflarını açtı.
Açık Kapı Festivali''nde Denizciler için Bir Pusula Gezildi: Ahırkapı FeneriAçık Kapı Festivali''nde Denizciler için Bir Pusula Gezildi: Ahırkapı FeneriAçık Kapı Festivali kapsamında 23 Mayıs 2010 tarihinde Eminönü Keneddy Caddesi''nde yer alan Ahırkapı Feneri gezildi.
Maden Bölgesi Ağaçlı''da Nasıl Bir Dönüşüm Sürüyor?Maden Bölgesi Ağaçlı''da Nasıl Bir Dönüşüm Sürüyor?Maden ocakları, kent içinde büyük alanlar kaplıyor. Zamanla işletilmeye kapatılan bu büyük alanların, daha sonra kent içinde ne yapılacağı, kent yaşamına nasıl ve nereden katılacağı ise ayrı bir uzmanlık alanı. Dünya''da kömür havzalarının dönüşümü ile ilgili pek çok örnek bulunuyor.
Açık Kapı Festivali''nde 3. Gün Açık Kapı Festivali''nde 3. Gün 22 Mayıs''ta başlayan Açık Kapı Festivali tüm hızıyla sürüyor. İstanbul''un dört bir yanında yayılmış binalardan oluşan gezi programına her kesimden insan yoğun ilgi gösteriliyor.
Enerji Verimliliği için Isı Yalıtımı ŞartEnerji Verimliliği için Isı Yalıtımı ŞartXPS Isı Yalıtımı Sanayicileri Derneği, 12 -14 Mayıs 2010 tarihleri arasında WOW Convention Center''da gerçekleştirilen ICCI 2010-16. Uluslararası Enerji & Çevre Fuarı ve Konferansı''nda "Enerji Verimliliği" konulu Oturum 21''de, "Enerji Verimliliğinde Isı Yalıtımının Önemi" başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.
Konutlarda Alüminyum ZerafetiKonutlarda Alüminyum ZerafetiŞimdiye kadar genellikle iş merkezlerinin dış cephe kaplamalarında kullanılan ve vazgeçilmez bir malzeme olan alüminyum, artık konutları da süslüyor. Çuhadaroğlu''nın yüksek ısı yalıtım özelliğine sahip kapı ve pencere sistemleri kullanılan Mesa Çengelköy Evleri büyük ilgi görüyor...
Asya - Avrupa Koridoru''nda Kentsel Büyüme ve Koruma TartışıldıAsya - Avrupa Koridoru''nda Kentsel Büyüme ve Koruma TartışıldıArkitera Mimarlık Merkezi, Japon Mimarlık Enstitüsü (AIJ), İstanbul Metropoliten Planlama ve TAGO Mimarlık işbirliğiyle düzenlenen "İstanbul Sempozyumu 2010", Asya-Avrupa Koridoru''nda Kentsel Büyüme ve Korumada Uluslararası Politikalar Forumu kapsamında 20-21 Mayıs 2010 tarihlerinde Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü''nde gerçekleştirildi. Buildist Yapı Malzemeleri Fuarı, Mitsubishi Plastics ve YA-SA''nın ana sponsoru olduğu sempozyum iki gün boyunca çok sayıda uluslararası konuşmacıyı ve katılımcıyı İstanbul''da ağırladı.
KSV Tutuklu ve Mahkumları Meslek sahibi Yaparak Topluma KazandırıyorKSV Tutuklu ve Mahkumları Meslek sahibi Yaparak Topluma KazandırıyorYaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile adından sıkça söz ettiren Dr.(h.c.)Ibrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardim Vakfı (KSV) cezaevlerinde düzenlediği kurslarla tutuklu ve mahkumları meslek sahibi yaparak topluma kazandırmaya devam ediyor.
Anadolu Yakası''nın Sesi KADIKÖY LIFE YayınlandıAnadolu Yakası''nın Sesi KADIKÖY LIFE YayınlandıAltı yılı aşkın bir süredir yayınlanmakta olan Kadıköy Life dergisi''nin yeni sayısı yayınlandı. Yayınladığı özel haberleri ile dikkatleri çeken ve Anadolu Yakası''nın Sesi konumundaki Kadıköy Life''ın Mayıs & Haziran 2010 sayısında son derece ilginç haberler yer alıyor. yayınlandı. Bir önceki sayısında "Kadıköy''e üç Hilton" birden geleceğini kapak konusu yapan ve yoğun ilgi gören dergi, bu sayısında yine özel bir habere imza atarak, Kadıköy''ün tek tarihi dokuya sahip bölgesi olan Yeldeğirmeni semtinin geleceğinin "Galata Bölgesi" olabileceğini kapak konusu yapmış. 140 sayfalık derginin diğer haberleri de son derece ilginç konulardan oluşuyor.
DOXA''nın 9. Sayısı Çıktı. DOXA''nın 9. Sayısı Çıktı. DOXA bu sayıdan itibaren ayrı bir edisyon olarak İngilizce de yayınlanıyor. Sevim Burak uzun bir ''düşünür''ler listesi, Lucretius''den ilksel tozanların davranış politiği, Michael Snow''dan 42 sayfalık bir ''travelling'', Ishiuchi Miyako''nun Enis Batur''un ''gövde'', ''yaşlılık'', ''anne'' ve ''annenin kaybı'' mefhumları etrafında kurduğu...
‘Halet Abla Destanı''Valiler "yazar" olabilirler mi? Soruyu garipsemeyin; elbette olabilirler... Ama hem "görev"leri hem de "yaşam"ları buna engeldir.
Beymen Akaretler Sıraevler''den çıkıyorÜst gelir grubuna hitap eden lüks markaların yer aldığı Akaretler Sıraevler projesi''nde değişim rüzgârları esiyor. Bilgili Holding Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Bilgili''nin Akaretler caddesinin kiralama ve yönetim konusunda danışmanlığını yapan AVM MFI Partner''ın ortaklarından Aydın Yurdum, ağustos itibariyle sözleşmesi sona erecek olan Beymen''e ait 11 mağazanın Akaretler Sıraevler''den ayrılacağını söyledi.
İstanbul''a Son Darbe Meclis''teTMMOB Kent Sempozyumu''nun konut oturumunda "TOKİ ve İstanbul" konulu bir konuşma yapan TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi''nden Mimar Mücella Yapıcı, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı''nın (TOKİ) İstanbul''daki çalışmalarını ele aldı. Mecliste beklemekte olan 73. madde geçerse İstanbul''un her türlü yapılı ve planlı alanının TOKİ''nin çalışma sahasına gireceğini belirten Yapıcı, TOKİ için İstanbul''da rant kavgasının henüz bitmediğini söyledi.
Takvim
<<Mayıs 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.