Haberler

27 Haziran 2006, Salı

Eko-kentlerEko-kentlerKırsaldan kente göç, günümüzde tüm dünyadaki kentlerin geçmişinde görülebilir ve bizi, insanlık tarihinde önemli bir noktaya getirmiştir. 1900’de, çoğunluk kent dışında, %10’dan biraz fazlasıysa kentlerde yaşıyordu. Birleşmiş Milletler Nüfus Planlama, önümüzdeki yıldan itibaren insanlık tarihinde ilk kez kentlerde, kırsal alanlarda olduğundan daha fazla insanın yaşayacağını ve en büyük artışın, 10 milyondan fazla nüfuslu “megakent”lerde olacağını bildiriyor. Haberin Devamı
3 YTL'lik Lara Park için yeniden tahsise çıkıldı3 YTL'lik Lara Park için yeniden tahsise çıkıldıTurizm Bakanlığı, Lara'yı 2'nci kez tahsise çıkardı. Tek parça olarak tahsis edilecek arazi için müzakereler yatırım bedelinin binde 15'inden başlatılacak. Başvuru için son tarih 26 Temmuz.
Belediye’den İstanbul kültür gezileriBelediye’den İstanbul kültür gezileriİstanbullular’ın İstanbul’un kültür merkezlerini ziyaret oranını doyurucu bulmayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ‘İstanbul Kültür Gezileri’ adını verdiği bir proje başlattı.
Kazdağları tehlikedeKazdağları tehlikedeMitolojik, kültürel, tarihi ve doğal güzellikleri ile Biga Yarımadası ve Türkiye için yaşam kaynağı olan Kazdağları'nda, olası maden arama faaliyetinin geri dönülmez tahribat yaratacağına dikkat çekilerek, Balıkesir yönü milli park olan dağın, Çanakkele tarafınının da bu kapsama alınarak bütünlüklü bir koruma sağlanması istendi.
İstanbullu vapurunu seçtiİstanbullu vapurunu seçtiİstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin deniz ulaşımında kullanılacak vapurları seçmek amacıyla başlatılan "Haydi İstanbul Vapurunu Seç" kampanyasında oy verme işlemi sona erdi.
Taksim-Kabataş Arası 29 Haziran’dan İtibaren Sadece 110 SaniyeTaksim-Kabataş Arası 29 Haziran’dan İtibaren Sadece 110 Saniyeİstanbul’un ulaşım sorununu çözecek raylı sistem yatırımlarına hızla devam eden Büyükşehir Belediyesi, Taksim-Kabataş arasını 110 saniyeye indiren Füniküler Sistemi 29 Haziran Perşembe günü Başbakan Erdoğan ve Başkan Topbaş’ın katılacağı bir törenle hizmete açıyor.
1 ilçe, 52 mahalle 17 köy boğulacak!1 ilçe, 52 mahalle 17 köy boğulacak!Artvin'de, "ÇED raporu olmadığı, ihalenin Bakanlar Kurulu kararıyla usulsüz yapıldığı ve Yusufeli ilçe merkeziyle birlikte, 17 köy ve 52 mahallenin sular altında kalacak olması" gibi gerekçelerle 40 yıldır tartışılan Yusufeli Barajı ve Hidroelektrik Santralı (HES) Projesi başlatılıyor.
İstanbul 2010 Forumu Birinci Toplantısı Gerçekleştirildiİstanbul 2010 Forumu Birinci Toplantısı GerçekleştirildiNisan ayı içerisinde İstanbul’un 2010 yılı Kültür Başkenti adaylığının kabul edildiği haberi gelmişti. İstanbul’un bu ünvanı en iyi şekilde taşıyabilmesi önümüzdeki 3,5 yıllık bir zaman diliminde yapacağı hazırlık çalışmalarına bağlı. Bu zamanı en iyi şekilde değerlendirmek, kentin problemli alanlarının bu hazırlık sürecinde yeniden ele alınması için çeşitli projeler geliştiriliyor.
Domus – Abitare Tasarım Derbisi (2)Domus – Abitare Tasarım Derbisi (2)Domus ve Abitare’nin editörlerinintasarım ve tasarım dünyasını her yönden irdeledikleri oturumun ikinci bölümünü yayınlıyoruz. Bu bölümde ele alınan başlıklar: Kütle Fenomeni Olarak Tasarım, SaloneSatellite, Genç Tasarımcıların Yanlış Anlaşılması, Tasarım ve Çağdaş Sanat: Objenin Şiddeti, Okullar, Üniversite, El Sanatı, Tasarım Kirliliği, Fuksas’ın Yeni Fuar Alanı.
İznik'te yılan hikâyesiİznik Gölü kıyısında kurulu, çevresine sayısız zarar veren Cargill, İmar Kanunu'na göre yasadışı, Danıştay tarafından yıkılmasına karar verilmiş, ancak...
Santralistanbul'a Kale Grubu DesteğiOsmanlı İmparatorluğu'nun ilk kentsel elektrik santralı Silahtarağa'nın korunarak 'Santralistanbul' adıyla, uluslararası bir çağdaş sanat müzesi, kültür ve eğitim merkezi olarak yeniden işlevlendirilmesi çalışmaları hızla devam ediyor.
3 milyon YTL'lik restorasyona ilk kazmaSakıp Sabancı Mardin Kent Müzesi ve Dilek Sabancı Sanat Galerisi olarak düzenlenecek yapıların restorasyon çalışmaları, Güler Sabancı ve Dilek Sabancı'nın ilk kazmayı vurmasıyla başladı.
Kayı, Rusya'da anahtar teslim fabrika kuruyorKayı İnşaat, başta Rusya olmak üzere yurtdışı projelerinde Türk yatırımcılara ilk kez 'anahtar teslim fabrika' hizmeti sunmaya başladı.
Üç Apartmana Marmaray TahliyesiÜsküdar’da, Marmaray kazısı nedeniyle Selman Ağa Mahallesi, Yeni Yol Sokak’taki Orkide Apartmanı’nın A ve B Blok ile Serdar Apartmanı çökme tehlikesi nedeniyle tahliye edildi. 10 gün önce kazı nedeniyle evlerinde çatlaklar meydana geldiğini belirten apartman sakinleri kaymakamlığa başvurdu. Ancak uzmanlar oturulabilir raporu verdi. Apartmanlardaki çatlakların üst katlara ulaşması ve temellerde çökmeler meydana gelmesi üzerine, yeniden kaymakamlığa başvuruldu. Bu kez ’oturulamaz’ raporu verildi. Dün saat 18.00 sıralarında 3 bina tahliye edildi. Yaklaşık 80 aile yanlarına değerli eşyalarıyla birlikte polis ve itfaiye ekipleri eşliğinde apartmanları boşalttı. Validebağ Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nin pansiyonuna yerleştirilen aileler, gerekirse Üsküdar Belediyesi’nin geçici konutlarına nakledilecek. Ailelerin yemek ihtiyaçlarını Üsküdar Kaymakamlığı üstlendi.
Tarih: 27 Haziran 2006 Kaynak: Hürriyet
Üniversitede şirket kurdular, inşaatta Rusya’da ilk 10 firma arasına girdilerSon yıllarda atağa kalkan ve turizmden sonra en çok döviz kazandıran yurtdışı müteahhitlik sektöründe sağlanan başarının altında ilginç hikayeler yatıyor.
Bir Kente Ait OlmakBir kenti sevmek bir insanı sevmek gibidir. Çevremizdeki onca insan arasında bazılarının yeri bizim gözümüzde hep ayrı olur. Onlara karşı çok daha hoşgörülü, çok daha anlayışlı, çok daha bağışlayıcıyızdır.
Kent Müzesi YenileniyorYüzyıllar boyu çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapan ve “İnsanlığın Kültür Mirası” olarak tanına Mardin, Hacı Ömer Sabancı Vakfı’nın katkılarıyla, bu tarihi değerini sergileyeceği müzesine kavuşuyor. Mardin eski Vergi Dairesi Binası’nın Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesi ve Dilek Sabancı Sanat Galerisi’ne dönüştürülmesi amacıyla bugün saat 11.45’te tören düzenlenecek. Törene Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Dilek Sabancı, İstanbul Valisi Muammer Güler, Mardin Valisi Mehmet Kılıçlar, Mardin Belediye Başkanı Metin Pamukçu, VAKSA Genel Müdürü Hüsnü Paçacıoğlu, ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözer ve MAREV Başkanı Fehmi Tahincioğlu katılacak.
Tarih: 26 Haziran 2006 Kaynak: Türkiye
Müzede 46 Yıllık İhmalAdana Arkeoloji Müzesi’ndeki Geç Roma ve Erken Bizans Dönemi’ne ait mozaikler, yer olmadığı için 46 yıldır Arkeoloji Müzesi’nin bahçesinde sergileniyor. 46 bin 500 tarihi eserin bulunduğu müzede, mozaikler gibi birçok tarihi eser de müze bahçesinde sergilenmek zorunda kalıyor. Adana İl Kültür ve Turizm Müdürü Zeki Yılmaz, mozaiklerin müzede yer olmadığı için bahçede sergilendiğini, yağmurdan, tozdan ve egzoz dumanından etkilendiğini belirterek, bu eserlerin gelecek nesillere sağlam bir şekilde aktarılması için Adana’ya bir an önce müze yapılması gerektiğini söyledi. Adana Arkeoloji Müzesi Müdür Vekili Oya Arslan ise, mozaiklerin kapalı alanlarda korunması gerektiğine dikkat çekerek, “Mozaikler narin eserlerdir. Yağmur, güneş ve tozdan çabuk etkilenirler. Dışarıda sergilendikleri zaman özelliklerini yitirirler. Erken Bizans Dönemi’ne ait mozaik ve birçok tarihi eseri yer olmadığı için müze bahçesinde sergilemek zorunda kalıyoruz. Adana’nın, tarihi eserleri en iyi şekilde koruyacak ve sergileyecek bir müzeye ihtiyacı var” diye konuştu.
Tarih: 26 Haziran 2006 Kaynak: Türkiye
Hasankeyf te elveda kuyruğuIlısu Baraj suları altında kalacak olan Bat-man'ın tarihi Hasankeyf ilçesi, yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini görüyor. Geçen yıllarda günde bin kişinin ziyaret ettiği ilçeye turistlerin ilgisinin arttığını belirten Batman İl Kültür ve Turizm Müdürü Selahattin Ortaboy, Ortaboy, "Her gün yerli ve yabancı 2 bin turist ilçeye geliyor. Turisder sular altında kalacak olan ilçeyi son kez görmek için geliyor" dedi.
Belediyeler, konut işinden çekiliyorMaliye Bakanlığı, belediyelere konut amaçlı Hazine arazisi satışını durdurdu. Bakanlık, belediyelerin konut projelerini bundan böyle TO-Kİ aracılığıyla gerçekleştirmelerini istedi. Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, 8ı ilin valisine, belediyelere Hazine arazisi satışları konusunda bir yazı gönderdi.
İstanbullu Vapurunu Seçtiİstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin deniz ulaşımında kullanılacak yeni vapurları belirlemek amacıyla başlattığı “Haydi İstanbul Vapurunu Seç” kampanyasında oylama sona erdi. İnternet oylamasında, 8 ayrı modelden klasik şehir hatları vapuruna en yakın olan 4. model yüzde 40 oyla birinci oldu. Kesin sonucu 27 Haziran’da Başkan Topbaş açıklayacak.
Bu kaçıncı Kanyon?Yüksek mimar Emre Arolat, Kanyon'un ilginç mimarisini Pazar SABAH için incelerken, 'Meğer Kanyon'dan ne kadar da çok yapmış bu Amerikalı mimarlar,' demekten kendini alamadı.
Denizli’de tartışılan fay raporuPamukkale Üniversitesi (PAÜ) Mühendislik Fakültesi Jeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Halil Kumsar, Denizli’deki fay hatlarıyla ilgili özel bir şirket tarafından yapılan çalışma sonucu hazırlanan raporu kabullenmelerinin mümkün olmadığını söyledi.
Hasankeyf’te kazılar başladıIlısu Barajı suları altında kalacak olan Batman’ın tarihi ilçesi Hasankeyf’te kazı çalışmaları başladı. Hasankeyf kazı ekibi başkanı ve Selçuk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdülselam Uluçam, kazı çalışmalarının 15 Eylül 2006 tarihine kadar devam edeceğini belirterek, bu tarihten sonra da 1 ay süreyle çıkan eserlerin tasnifi, belgelenmesi ve müzeye tesliminin gerçekleştirileceğini söyledi.
Bodrum beyaza boyanacakMuğla Valisi Temel Koçaklar, Bodrum evlerinin dış cephe boyalarında sadece beyaz rengin kullanılacağını söyledi. Muğla Valisi Temel Koçaklar, Bodrum Kaymakamlığına gönderdiği genelgeyle Bodrum evlerinin dış cephe boyalarında sadece beyaz rengin kullanılması konusunda gereken hassasiyetin gösterilmesini istediğini belirtti.
Çelik Palas’a 31.6 milyon dolarEmekli Sandığı’na ait Bursa Çelik Palas Oteli için en yüksek teklif, 31.6 milyon dolarla Toray İnşaat’tan geldi. Özelleştirme İdaresi Başkan Yardımcısı Osman İlter’in komisyon başkanlığında gerçekleştirilen nihai pazarlık görüşmelerine, iki firma katıldı.
Gecekondu sahibine konut fırsatıAfet riski taşıyan ya da doğal, tarihi ve kültürel çevre alanları içerisinde bulunan gecekondu sahiplerine ev sahibi olma fırsatı tanıyacak, Dönüşüm Alanları Hakkında Kanun Tasarısı TBMM gündeminde.
İstanbul’un nüfusu kadar araç varTürkiye’de trafiğe kayıtlı taşıt sayısı, bu yılın Nisan ayında 11,5 milyonu aştı. Büyük şehirlerde yaşayanların kabusu haline gelen trafik sıkışıklığı ve beraberinde getirdiği hava kirliliği ile gürültü gibi etkenler, motorlu taşıt sayısının artmasına engel olmuyor.
Büyükler ‘altın’a, çocuklar tarihe meraklıİnsanoğlunun en eski yerleşim alanlarından biri olarak kabul edilen dünyaca ünlü Çatalhöyük kazı alanında çocuk arkeologlar görev alıyor. Her gün otobüslerle ‘Çatalhöyük Çocuk Yaz Arkeoloji Atölyesi’ne taşınan 20 öğrenci, ellerindeki aletlerle tarihin derinliklerine iniyor.
Fransız Arcelor, yatırımcısına iki isim sunacakDünyanın en büyük iki çelik üreticisi Mittal ve Arcelor arasındaki birleşme görüşmelerinin ‘ileri ve yapıcı’ seviyede sürdüğü bildirildi.
Martı GYO halka arz için Raymond ile Finaninvest'i seçti Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın (GYO) halka arzını Raymond James ve Finans Yatırım gerçekleştirecek. Martı GYO'dan yapılan açıklamada, halka arz aracılık işlemlerini yapmak üzere görevlendirilen Raymond James Yatırım Menkul Değerler ve Finans Yatırım Menkul Kıymetler arasında Finansinvest) finansal danışmanlık ve aracılık sözleşmesinin imzalandığı bildirildi. Açıklamada ayrıca Raymond James ve Finansinvest'in gerekli görmeleri halinde halka arz için liderliğini kendilerinin üstlendiği yurt içi veya yurt dışı konsorsiyumlar oluşturabilecekleri de belirtildi. Martı GYO, 6 Haziran 2006 tarihli Yönetim Kurulu kararı ile çıkarılmış sermayesinin 25 milyon YTL'den 45 milyon YTL'ye yükseltilmesine ve mevcut ortakların rüçhan haklarının kısıtlanması suretiyle nakit artırılan sermayenin tamamının halka arz edilmesine karar vermişti.
Tarih: 26 Haziran 2006 Kaynak: Referans
Belediyelere arazi yok, konutları TOKİ yapacakMaliye Bakanlığı, belediyelere konut amaçlı Hazine arazisi satışını durdurdu. Bakanlık, belediyelerin konut projelerini bundan böyle Toplu Konut İdaresi (TOKİ) aracılığıyla gerçekleştirmelerini istedi.
Büyümeden eminiz, fabrika için Orta Anadolu’da yer arıyoruzPiyasalardaki dalgalanma yüzünden Türk ekonomisi hareketli günler geçirirken, yabancı yatırımcılar Türkiye için yeni yatırımlar planlamaya devam ediyor.
İnşaattaki büyüme heyecan verici Türkiye’de iş makinesi üretebilirizİnşaat ve madencilik sektöründe son üç yılda gözlenen hızlı büyüme, iş makineleri üreticilerini de olumlu etkiledi. Geçen yıl yüzde 65 büyüyen makine pazarında üretici firmalar müşterilerin taleplerine cevap vermekte zorlanıyor. Pazardaki büyümeyi gören dünyanın önde gelen iş makineleri üreticileri yatırım için gözlerini Türkiye'ye çevirdi. Volvo'nun uluslararası yönetimi geçtiğimiz günlerde Orta Asya ülkelerinin sorumluluğunu Türkiye'ye verdi.
Çalınan tarihi çiniler Louvre'un depolarında bulunduAyasofya Müzesi Müdürü Jale Dedeoğlu, 2. Selim ve 3. Murat türbeleri ile 1. Mahmut Kütüphanesinden çalınan çinilerin Paris'te 3 müzede bulunduğunun tespit edildiğini belirterek, bunların istenmesi için Kültür ve Turizm Bakanlığı'na dosya hazırlandığını bildirdi.
Çökertme Türküsüne Heykel YarışmasıBodrum’da "Çökertme Türküsü"nün hikayesini konu alan heykel yarışmasına katılan 13 eser halk oylamasına sunuldu. Bitez Beldesi Belediye Başkanı Remzi Güngör, "Çökertme Türküsü" için düzenlenen yarışma kapsamında hazırlanan eserlerin halk oylamasına sunulduğunu açıkladı. Güngör, 1900’lü yıllarda yaşanan ve halk arasında "Çökertme Türküsü" olarak bilinen Halil ile Gülsüm’ün aşkının, Bitez Beldesi’nin simgesi olduğunu belirterek, "Yarışmaya katılan 13 eser Bitez Kadınlar Kahvesi’nde 3 hafta boyunca sergilenecek. Birinci seçilen eser orijinal boyutuyla Bitez Parkı’na dikilecek" dedi.
Tarih: 26 Haziran 2006 Kaynak: Hürriyet
İstanbul en pahalı 15'inci kentABD'de yapılan bir araştırmaya göre İstanbul, dünyanın en pahalı kentleri listesinde 15'inci sırada yer alıyor. En pahalı kent ise Moskova.
'2010' yapısal değişim için iyi fırsatİstanbul kültür ortamının canlılığı doğru ama yanıltıcı bir tespit. Avrupa'da olduğu gibi çoğulcu kültür sanayimiz yok, etkinlikler küçük bir gruba hitap ediyor. 2010 Avrupa Kültür Başkenti, yapısal sorunları çözmek için iyi fırsat.
Bilgi öğrencilerinden İstanbul'un öteki yüzüİstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi son sınıf öğrencileri mezuniyet tezi olarak Eyüp, Pendik, Gaziosmanpaşa, Sultanbeyli ve Ümraniye'de bir kültür profili çalışması gerçekleştirdi. Bu çalışmalar kapsamında oluşturulan sergi, belgesel gösteri ve grafiti performansı gibi bir dizi etkinlik bugün sunulacak. Beyoğlu'nda düzenlenen bir sergiyi, Sultanbeyli'den ya da Gaziosmanpaşa'dan kaç kişi ziyaret eder? Alibeyköy'de dönülen semah Şişli'de ya da Kadıköy'de kaç kişinin kulağına gider? İstanbul'un 'merkez'inde yaşayanlarla, 'çevre'sinde yaşayanların gündelik hayatlarında kültür ne anlam ifade ediyor? Öğrenciler işte bu sorulardan yola çıkarak bir kültür profili araştırması yaptı. Öğrencilerin kitap haline getirilen çalışmaları, bugün saat 14.00'te üniversitenin Kuştepe Kampüsü'nde bir dizi etkinlikle sunulacak.
Tarih: 26 Haziran 2006 Kaynak: Radikal
Dünyanın En Eski MedeniyetiŞanlıurfa Kültür ve Turizm Müdürü Selami Yıldız, Göbeklitepe’de sürdürülen arkeolojik kazılarda, “Tarih öncesi yaşam ve uygarlığa geçişle ilgili yerleşik bilgileri altüst edecek buluntulara” rastlanıldığını söyledi.
Tasarıma Harcanan Para Boşa Gitmezİstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü tarafından 19-22 Haziran tarihleri arasında ‘Türkiye’de Tasarımı Tartışmak’ başlığı ile düzenlenen 3. Ulusal Tasarım Kongresi hararetli tartışmalara sahne oldu.
Gecekondu Tarih OluyorAfet riski taşıyan alanlar ile doğal, tarihi ve kültürel çevre alanlarının tasfiye, yenileme ve iyileştirmeye tabi tutulmasını öngören Dönüşüm Alanları Hakkında Kanun Tasarısı, TBMM Başkanlığına sunuldu. Tasarıyla şehirlerin daha modern hale getirilmesi, gecekondu bölgelerinde yeni, sağlam yapıların yer aldığı şehirler kurulması planlanıyor.
Vapur Oylaması Bittiİstanbulluların hangi model vapurla yolculuk yapmak istediklerini belirlemek amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin başlattığı "Haydi İstanbul Vapurunu Seç" kampanyasında oy verme işlemi sona erdi.
Orman Bakanlığı, 3 golf tesisi için 722 hektar ormanlık alan tahsis ettiÇevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, 722 hektar ormanlık alanın, 3 adet turizm amaçlı golf tesisi yapılması amacıyla tahsis edildiğini söyledi.
Müzeler Küresel Bir Misyon ÜstleniyorArtık müzeler sadece kendi ülkelerinin ressamlarını, fotoğrafçılarını, kendi geçmişinin kültürel hazinelerini sunmuyor.
Çimentonun Altın Çağıİnşaat sektöründeki iki yıldır süren hareketlilik çok sayıda sektörü de olumlu etkiliyor. Bu trendden en yüksek payı alan sektörlerin başında çimento geliyor.
Müteahhitler, Fiyat Farkı Düzeltmesi İstiyorMüteahhitler, inşaat girdi maliyetlerinin artmasına karşın TOKİ'nin projelerinde fiyat artırmamasından şikayetçi. TOKİ çözüm için paket hazırlığında.
Metropolü parçalama deneyimiBugünlerde belediyeler informel yerleşim kalanlarının üzerine gitmeye hazırlanıyor. 'Oysa çok yakın bir tarihe kadar yönetimler oy potansiyeli olan kaçak yapı sahiplerini temsil ettikleri için onların apartkondulara dönüşmesine izin verdiler.
Adile Sultan Sarayı 20 yıl Sonra Hayata DöndüAdile Sultan’ın Kandilli’deki sarayı onarılarak kültür merkezine dönüştürüldü. Yapı uzun yıllar Kandilli Kız Lisesi’nin yatakhanesi olarak hizmet vermiş, 20 yıl önce çıkan yangında harabeye dönmüştü. Restorasyon için 10 milyon YTL harcandı.
Evin İçindeki Su IşıltısıEvinizin içinde küçük havuzlar ve su bahçeleri yaratmanın mümkün olduğunu biliyor muydunuz? Veya hiç oturma odanızda, yemek sofranızın yanında veya yatak ucunuzda bir fıskıye olabileceği gelir miydi aklınıza?
Roma'da doğa ve tarihGittiğim kentlerde tarihle ilgilenmemek elimde değil. Her şeyin nihai açıklamasının tarihte olduğuna inanan bir kişi olarak, öncelikle bu kentleri bu hale getirmiş olan tarihin arkasına düşerim.
Gecekonducuya 20 yıl vadeAnkara'da uygulanan kentsel dönüşüm projesi, 'Dönüşüm Alanları Kanunu Tasarısı'yla ülke geneline yaygınlaşacak. Buna göre, ruhsatsız yapı sahibine 20 yıl vadeli konut verilecek.
Takvim
<<Haziran 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.