Haberler

27 Ağustos 2009, Perşembe

Geçmişten Bugüne “3. Boğaz Köprüsü” Geçmişten Bugüne “3. Boğaz Köprüsü” Son zamanlarda gündemde sıkça yer alan 3. köprü meselesi, aslında ilk 1980''lerin sonunda Bedrettin Dalan''ın 3. Köprü Projesi''ni kamuoyuna sunmasıyla başladı. Daha sonraları İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanları''nın 3. Boğaz Köprüsü''ne "karşı" tavırları nedeniyle bu konu gündemdeki yerinden bir müddet de olsa düştü. Haberin Devamı
Rönesans, AVM yerine 36 katlı ofis binası dikiyorRönesans İnşaat, Ataşehir Marriott Oteli''nin yanında başlamayı planladığı AVM projesinin yerine 36 katlı ofis binası yapmak için harekete geçti. İnşaata 2010''da başlanacak.
Yuvarlak Yapı Adeta Raf Oluyor, Zemin Oluyor ve Duvar Oluyor!Yuvarlak Yapı Adeta Raf Oluyor, Zemin Oluyor ve Duvar Oluyor!BIG, Norman Foster ve Zaha Hadid dahil 19 mimarın katılımıyla açılan uluslararası tasarım yarışmasında birincilik ödülünü aldı.
Haliç''e temiz su tüneliHaliç''e temiz su tüneliİstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), İstanbul Boğazı''ndan Haliç''e temiz su aktarmak için 4 bin 100 metre uzunluğunda tünel yapacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, İstanbul''un bir iç limanı olan Haliç''in, yıllarca Kağıthane Deresi''nin taşıdığı suyla beslendiği, ancak bölgedeki yoğun yapılaşma sebebiyle dereyi besleyen kaynakların zamanla kuruduğu kaydedildi.
Kültürpark Yeraltı Otoparkı''nı Deniz Baykal AçacakKültürpark Yeraltı Otoparkı''nı Deniz Baykal Açacakİzmir Büyükşehir Belediyesi''nin yapımını tamamladığı Kültürpark Yeraltı Otoparkı, 78. İzmir Enternasyonal Fuarı''yla birlikte açılacak. Fuar süresince sadece görevli araçlara hizmet verecek olan 594 araçlık otopark, daha sonra İzmirliler''in kullanımına sunulacak.
Şair Eşref''te "İşlem Tamam"Şair Eşref''te "İşlem Tamam"İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin ana arterlerinden biri olan Şair Eşref Bulvarı''nı baştan aşağı yeniledi. 78. kez kapılarını açmaya hazırlanan İzmir Fuarı''nın önünde uzanan ana güzergah, çiçeklendirme ve asfaltlama çalışmalarının da tamamlanmasıyla pırıl pırıl oldu.
Emirsultan tüp geçidi 1 ay içinde bitecek Emirsultan tüp geçidi 1 ay içinde bitecek İnşaatın şu an itibarıyla yüzde 30''u bitmiş durumda. Binaların bulunduğu alanda temel atılacak. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Emirsultan Meydan Projesi''ndeki tüp geçidin bir ay içerisinde araç trafiğine açılacağını söyledi.
Seyrantepe TOKİ''nin elinde kaldı!Seyrantepe TOKİ''nin elinde kaldı!Galatasaray''ın Seyrantepe ihalesinde 3 firmadan 1''i çekilince ihale iptal edildi. İhaleyi TOKİ yapacak.
Yasa uygulansa bu belde yok olacakYasa uygulansa bu belde yok olacakMuğla''nın Marmaris ilçesinde 2 bin 373 nüfuslu Bozburun beldesi kaçak... Beldede 700''e yakın kaçak yapı var ve hiçbirinin yapı kullanma ruhsatı yok. Yasa uygulansa beldede taş taş üstünde kalmayacak.
Gençlik Parkı Kapılarını AçıyorGençlik Parkı Kapılarını AçıyorBüyükşehir Belediyesi Tarafından Modern Bir Şekilde Yeniden Düzenlenen Gençlik Parkı, 30 Ağustos Zafer Bayramı İle Kapılarını Tekrar Ankaralılara Açacak.
2500 yıllık kutsal alan bulundu2500 yıllık kutsal alan bulunduMyndos Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şahin, Tavşan Adası''nda yapılan kazılarda kilise kalıntıları, mezar alanı ve tapınak olduğu düşünülen bir yapı bulduklarını belirterek, ''''Bu bulgular Tavşan Adası''nda 2500 yıllık bir kutsal alanın olduğunu ortaya koyuyor'''' dedi.
Kazdağları''nda korkutan yangın Kazdağları''nda korkutan yangın Balıkesir''in Edremit İlçesinde, makilik alanda çıkan yangın, rüzgarın da etkiyle ormanlık alana sıçradı. Kısmen kontrol altına alındığı belirtilen yangında, ilk belirlemelere göre 20 hektarlık alanda etkili olurken arazinin sarp ve kayalık olması nedeniyle müdahalede zorlanıldığı bildirildi.
Antalya, Noel Baba''yı Aramaya Devam EdiyorAntalya, Noel Baba''yı Aramaya Devam EdiyorAntalya''nın Demre İlçesi''nde bulunan bugün Noel Baba Müzesi olan tarihi kilisenin bu yılki kazı çalışmaları başladı. Hacettepe Üniversitesi Sanat Tarihi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yıldız Ötüken başkanlığında yürütülen kazılar, 1989 yılından bu yana devam ediyor.
Kubadabad Sarayı turizme kazandırılmayı bekliyorKubadabad Sarayı turizme kazandırılmayı bekliyorKonya İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çıpan, milli saraylar kapsamına alınması istenen tarihi Kubadabad Sarayı''nın mutlaka kurtarılması ve turizme kazandırılması gerektiğini söyledi.
Öğrenci Yurtlarında Ucuz, Rahat ve Eğlenceli YaşamÖğrenci Yurtlarında Ucuz, Rahat ve Eğlenceli YaşamBirçok öğrenci için, üniversiteye gitmek öğrenci yutlarında kalmak demek. Bu kadar gencin, üniversite yakınlarında kurulan yurtlarda yaşaması, bu ortamın sakinlerinin psikolojilerini nasıl etkilediğini görmek açısından araştırmaya değer. İnsanın çevresinin, duygusal ve ruhsal sağlığı üzerinde büyük bir etken olduğu kanıtlanmış bir gerçek. Smarties, CCA Öğrenci Yurdu, St. Andrews Öğrenci Yurdu, Bamboo Öğrenci Yurdu, Simmons Hall haberde ele alınan örnekler arasında.
AK Parti, kayık turuyla arıtma eleştirisi yaptıAK Parti, kayık turuyla arıtma eleştirisi yaptıBüyük Kanal Projesi''ni yeniden gündeme getiren AK Parti İzmir İl Başkanı Ömür Kabak, Kocaoğlu''nun "lider" değil, "bürokratlarının emrinde" bir başkan olduğunu söyledi.
Yangından Sonra İklim DelirecekYangından Sonra İklim DelirecekAtina''nın kuzeydoğusunda beş gün süren ve ancak dün kontrol altına alınabilen yangının ilk bilançosu, kül olmuş 235 bin dönüm ormanlık arazi, 2 milyon ağaç, 200''e yakın ev ve çok sayıda otomobil.
Tasarım Kültürü ve Yönetimi Programı Tanıtım ToplantısıTasarım Kültürü ve Yönetimi Programı Tanıtım Toplantısı2009-2010 akademik dönemde 11. yaşına adım atacak Tasarım Kültürü ve Yönetimi Sertifika Programı (TKY) tanıtım toplantısını, 8 Eylül''de gerçekleştiriyor. Eğitim kadrosu, mezunlar, tasarım ve yönetim dünyasının profesyonelleri ile tasarım yönetimine ilgi duyan adayların biraraya geleceği buluşma yalnızca program strüktürünü değil, Türkiye''de yapılmış tasarım yönetimi projelerini de gündeme taşıyacak.
Afrodisias Antik Kenti Kazıları Sona ErdiAfrodisias Antik Kenti Kazıları Sona ErdiAfrodisias Antik Kenti''nde bu yıl yapılan kazılar sona erdi. Kazılarda valinin evi ve üzerinde yerli bir figür bulunan yazıt ortaya çıkarıldı.
Tarlaları "Güneş" SulayacakTarlaları "Güneş" SulayacakAdana''da güneş enerjisi panelinden elde edilen elektrikle tarla sulaması projesi hayata geçti.
Büyükşehir İstanbul''un En Kapsamlı ‘Kültür Haritası''nı HazırladıBüyükşehir İstanbul''un En Kapsamlı ‘Kültür Haritası''nı HazırladıBüyükşehir Belediyesi''nin hazırladığı en kapsamlı ‘Kültür Haritası'', İstanbullulara ve turistlere ücretsiz olarak dağıtılıyor. İstanbul''un önemli tarihi ve turistik yerleri ile buralara ulaşım imkanının yer aldığı harita, mekanlar hakkında verilen detaylı bilgilerle eşsiz bir hizmet sunuyor.
Bursa''da dünya kaleli kentler birliği heyecanıBursa''da dünya kaleli kentler birliği heyecanıOsmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar: ''Bu sempozyum Bursa''nın tarihi çıtasını yükseltecek''.
Maçka''daki tarihi manastırlar ilgi bekliyorMaçka''daki tarihi manastırlar ilgi bekliyorKonumu ve mimarisi nedeniyle Türkiye''nin ve Doğu Karadeniz Bölgesi''nin en önemli tarihi yapıtlarının başında gelen Sümela Manastırı''na olan ilgi her geçen gün artarken, aynı vadide bulunan ve Sümela Manastırı''nın kardeşleri konumundaki Vazelon ve Kuştul Manastırları bir türlü vizyondaki yerini alamıyorlar.
Havalimanına ''sigara odası'' yapılmasına izin çıkmadı Havalimanına ''sigara odası'' yapılmasına izin çıkmadı Atatürk Havalimanı Dış Hatlar terminali gidiş katında oluşturulan sigara içme odasına izin çıkmadı. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, arındırılmış salonda sigara içilebilir bir bölüm için olumsuz görüş bildirdi. Sağlık Bakanlığı da bölümün ''men edilmesine'' karar verdi. Konuyla ilgili nihai kararı valilik verecek.
Topkapı Sarayı''nda müthiş keşifTopkapı Sarayı''nda müthiş keşifTopkapı Sarayı''nın ana girişinde bulunan eski karakol binasının arkasındaki bahçede, Bizans akropolü ortaya çıkarıldı. Akropolün yanı sıra bölgede Tunç Çağı''na kadar giden arkeolojik buluntular da bulundu.
Central Park 150 YaşındaCentral Park 150 YaşındaBüyük şehirlerde bir kaçış noktası olarak tasarlanan temalı ya da çok amaçlı kullanıma açık parkların tarihi çok eskiye dayanıyor. Dünyada Endüstri Devrimi''nden sonra, büyük buhran sona erdiğinde, açık alanlar, “insanı özgür kılan” kent hayatı içinde önemli bir fonksiyon kazandı. Bu sene 150. yaşını kutlayan Central Park bu konuda geçmişten günümüze verilebilecek en önemli örnek.
3. Köprü için bir güzergah iddiası daha Mimarlar Odası eski Başkanı Oktay Ekinci, 3. köprünün güzergahının boğazın en kuzeyindeki Poyrazköy-Rumeli Feneri arasında olacağını ve Karadeniz Sahil Yoluyla birleşeceğini öne sürdü.
Seyrantepe için Bugün Pazarlık VarToplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Galatasaray için inşa ettireceği Seyrantepe Kompleksi ihalesinde bugün firmalarla ikinci oturum yapacak.
Haliç Köprüsü''nde 2 ay çalışma var Eski Haliç Köprüsü''nde, depreme karşı güçlendirme çalışması yapılacak. Çalışmalar 2 ay sürecek. Karayolları 17. Bölge Müdürü Yakup Dost yaptığı yazılı açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediyesi''nin, ''İstanbul''daki Büyük Açıklıklı Köprülerin Sismik Takviyesi Projesi Yapım İşi'' kapsamında, Haliç Köprüsü''nün "Eski Haliç" diye adlandırılan orta bölümünde depreme karşı güçlendirme çalışması yapacağını bildirdi. Çalışmaların 29 Ağustos Cumartesi günü saat 22.00''de başlayacağını belirten Dost, 2 ay sürecek çalışmaların 28 Ekim Çarşamba günü saat 06.00''da tamamlanacağını kaydetti. Yakup Dost, çalışmaların, trafiğin en az olduğu 22.00 ile 06.00 saatleri arasında yapılacağını, şartlara bağlı olarak çalışma yönünde bir şeridin yan şeritlere yönlendirileceğini, böylece çalışma sırasında trafik akışının en az üç şerit olarak sağlanacağını ifade etti. Dost, çalışmalar sırasında, onaylı trafik projesine göre, standart üstü geçici trafik işaretlerinin uygulanacağını kaydederek, sürücülerin alternatif yolları kullanmaları ve yol üzerindeki trafik işaret ve işaretçilerine uymaları gerektiğini dikkat çekti.
Tarih: 27 Ağustos 2009 Kaynak: Zaman
Eşekleştirilen helikopter!İşte dönüşüm bu! Değişim, gelişim, ilerleme ve "şehir demokrasisine büyük açılım" işte bu! 100 yıl öncesinden kalma "eşekle güzergâh tespiti" yöntemini çağa uydurmak işte bu! Dünya bizi "tiye" almasın! Dünya bizi alkışlasın! Başta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş olmak üzere Başbakan Tayyip Erdoğan ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, "helikopteri eşekleştirme buluşu" yaptı.
Çankaya''daki camiyi de ''yamyamlar'' mı engelliyor? Cumhuriyet Halk Partili Çankaya Belediyesi ihtiyaca cevap vermeyen bir caminin yeniden yapılmasını 3 buçuk yıldır engelliyor. Yukarı Öveçler Mahallesi''nde yapılması planlanan Hacı Derviş Cami''ne imar izni çıkmaması Çankaya eski Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz''ın dile getirdiği "yamyamları" akıllara getirdi.
Denizli: Otoyolun peşini bırakmayalımİzmir Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı İlknur Denizli, İstanbul-İzmir arasını 3.5 saate indirecek otoyolu projesinin takipçisi olunması gerektiğini söyledi.
Yalova''da Osmanlı Enstitüsü kuruluyor Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, Gazipaşa Caddesi''ndeki eski TEKEL binasında oluşturulan Raif Dinçkök Güzel Sanatlar Merkezi''nin, "Osmanlı Tarih Araştırma Enstitüsü"ne dönüştürüleceğini belirtti. Koçal, tarihçi Prof. Dr. Halil İnalcık tarafından ortaya atılan ve Osmanlı Devleti''nin Söğüt''te değil, Yalova''nın Çobankale mevkiinde kurulduğuna yönelik iddiasını önemsediklerini ifade ederek, bu nedenle Yalova''ya "Osmanlı Tarih Araştırma Enstitüsü" kurma kararı aldıklarını kaydetti. İnalcık''ın bu iddiasını ilk kez 2003 yılında öğrendiğini hatırlatan Koçal, şunları kaydetti: "Bu konunun ileride daha iyi anlaşılacağına inanıyorum. Enstitünün yönetim kurulunda 5 profesörün yanı sıra ben de bulunuyorum."
Tarih: 27 Ağustos 2009 Kaynak: Zaman
Eskişehir''in denizi mikrop saçıyor22 Temmuz tarihinde açılan ve "Denizi olmayan Eskişehir''e plaj açıldı" başlıklarıyla haberi yapılan Kent Park içindeki plaj ile önünde bulunan suyun mikrobiyolojik olarak ''kirli'' olduğu anlaşıldı. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan uyarılar sonrasında da suyun mikroptan arındırılması için aşırı miktarda klor kullanıldığı ortaya çıktı.
Bizden haraç gibi para isteniyorDevlet Demiryolları''nın, hemzemin geçitlerin yapım masrafı olarak 16 milyon lira talep ettiği başkanlar, "Zor durumdayız. Bu miktarları ödememiz imkansız" diyerek isyan etti.
''GAP suyu Mezopotamya ovasına hayat verecek'' Mardin Valisi Hasan Duruer, GAP suyunun Mezopotamya ovasına kavuşması ile birlikte bölgede 2 milyon dönüm arazinin sulanacağını ve 300 bin kişinin iş sahibi olacağını söyledi.
Karadeniz''deki asıl sorun fındık değil 2B arazileriTürkiye Ziraat Odaları Birliği Başkanı Bayraktar, Karadeniz''deki en önemli sorunun orman vasfını kaybetmiş 2B arazileri olduğunu belirterek, "Bu alanlardaki fındıklar söküldüğünde çiftçiler söküm avansından ve alternatif ürün desteğinden yararlanamayacak" dedi.
AB ''o'' evlere geçti biz ise tüketime devamÖnümüzdeki 30 yılda enerji ihtiyacını karşılamak için önlem alınmazsa fosil yakıt rezervlerinin yarısının tükenmiş olacağı belirtildi. Türkiye her yıl enerji ithalatına 35 milyar dolar ödeyerek ekonomisini ve çevreyi zarara uğratırken, Avrupa Birliği ülkeleri artık sıfır enerji ile sıfır emisyon salınımı yakalayan ve "Pasif Ev" olarak adlandırılan binalara geçmeye başladı. Alınması gereken acil önlemler ve yüzde 92 tasarruf sağlayan "Pasif Ev" projesi Dow Bina Çözümleri tarafından, 6 Ekim''de gerçekleştirecek seminerle ele alınacak. Seminer 14.00''te Yapı Endüstri Merkezi''nde gerçekleştirilecek.
Tarih: 27 Ağustos 2009 Kaynak: Yeni Şafak
Büyükşehir''den ''Cami Açılımı'' haberine tepkiİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Milliyet gazetesinde yer alan Silivri Ortaköy''deki Aziz Dimitrios Kilisesi''nin cami olarak restore edildiği şeklindeki habere yazılı bir açıklama ile cevap verdi. "Tarihi Kilise''ye cami açılımı'' başlıklı haber, gerçekleri gizlemekte ve doğru olmayan unsurlar içermektedir" denilen açıklamada, 1831 yılında yapılan, Cumhuriyet''in ilanı ve mübadele sonrasında cami olarak kullanılan eserin bakım ve onarımı yapılmadığı için harabeye döndüğü, depo olarak kullanılmaya başlandığı ifade edildi. Uzun yıllar cami olarak hizmet veren ve her geçen gün çökmekte olan 178 yıllık tarihi bir eserin kurtarılmasının istemesinin eleştirilecek bir yanı olmaması gerektiği ifade edilen açıklamada, ''kilise camiye dönüştürülüyor'' yaklaşımının da iyi niyetli olmadığı vurgulandı. Bu eserin ''Ortaköy Kilise-Cami tanımlı kültür varlığı'' olarak adlandırıldığına da dikkat çekilen açıklamada ayrıca restorasyon talebinin Silivri Belediyesi''nden değil, maliki konumunda bulunan Ortaköy Belde Belediyesi''nden geldiği ifade edildi.
Tarih: 26 Ağustos 2009 Kaynak: Yeni Şafak
GAP suyu Mezopotamya ovasına hayat verecekMardin Valisi Hasan Duruer, Şanlıurfa''da yukarı Mezopotamya ovası için temeli atılan sulama kanallarının 2012 yılında tamamlanacağını söyledi. Durer, GAP suyunun Mezopotamya ovasına kavuşması ile birlikte bölgede 2 milyon dönüm arazinin sulanacağını ve 300 bin kişinin iş imkanına kavuşacağını söyledi.
Başkan Fadıloğlu''ndan spor kompleksi müjdesiŞehitkamil Belediyesi''nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Yaz Spor Okulları''nın 2009 yılı kapanış töreni yapıldı. 2 aylık bir eğitim ardından sertifikalarını almanın sevincini yaşadılar.
Bu da TOKİ açılımı100 TL taksitli konut da yapıyor Türkiye''nin CERN tesisini de! İstanbul''da dar gelirlilere 100 TL taksitle konut satan TOKİ, CERN''in Türkiye''deki benzerini de inşa edecek. Proton Hızlandırıcı Tesisi, 2 yıl içinde faaliyete geçirilecek. Tesis ile halen tamamen ithal edilen, kanser ve kalp hastalıkları olmak üzere birçok hastalığın teşhisinde kullanılan izotoplar, artık yurtiçinden karşılanacak.
World Architecture Festival''de Finale Kalanlar AçıklandıWorld Architecture Festival''de finale kalanlar, dört ödül programı ve 273 proje ile duyuruldu.
Gazeteci arkadaşlar kalemlerinizin üstüne oturmayın!İstanbul''un göbeğinde, Tepebaşı''nda 10 bin metre kare, üç katlı bina. Bilgisayarlarla, şık, temiz çalışma masalarıyla, özenli dolaplarla donatılmış büyük geniş odalar. Pafta pafta, parsel parsel, ilçe ilçe uzaydan çekilmiş İstanbul fotoğrafları...
Bugün Kyoto için ne yaptın? Türkiye, uzun bir bekleyişin ardından bugün ''resmen'' Kyoto Protokolü''nün parçası oldu. Protokolün hedefi sera gazı salımlarını azaltmak Mücadelenin ilk adımı ''bilmek''. Yaşadığınız ülkenin, ailenizin ve kendinizin atmosfere günde ne kadar sera gazı saldığını biliyor musunuz?
''Yapılmazsa AKM''ye yazık olur''Atatürk Kültür Merkezi’nin yenileme projesine imza atan mimar Murat Tabanlıoğlu, “Binanın yenilenmesini herkes istiyor. Para da var. Her şey hazır. Yapılmazsa, yazık olur” dedi.
Bir AVM de Koç''tanAVM modasına Koç da uyuyor İzmir''e çardak konsepti geliyor. Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Semahat Arsel''e ait İzmir Balçova''daki 23 bin metrekarelik arsaya 25 milyon dolarlık yatırımla Balçova Yaşam Merkezi adında bir alışveriş merkezi kurulacak. Tabanlıoğlu Mimarlık''ın tasarladığı merkezde mekanlar Ege''nin çardak altında sohbet ve vakit geçirme fikrinden hareketle yaratılacak.
Mimarların Okula DönüşüÇevresel bilince sahip konut üretim deneyimlerinin mimarlık alanındaki yönleri belirlemeye başlaması dün gibi.
Yıkmak için ‘kaçak'' okul arayanlar... İstanbul''da 1665 adet var. Hem de devlete ait!Zeynep Mutlu Vakfı''na ait Kemer Okulları''nın "kaçak" olduğu gerekçesiyle pazar sabahı yıkıldığını duyunca bir yıl öncesine gittim. Konya''nın Taşkent ilçesine bağlı Balcılar beldesinde, bir vakfa ait kız öğrenci yurdunun bir bölümü 1 Ağustos 2008''de LPG patlamasının ardından çökmüş ve 18 kızımız ölmüştü.
Autodesk Mac Kullanıcılarına Verdiği Desteği GenişletiyorAutodesk, Macintosh kullanıcılarına Mac OS ile uyumlu ürünler sunmanın yanı sıra, Mac OS X Leopard işletim sisteminin bileşenlerinden Boot Camp''i de belirli yazılımlar için destekliyor.
TUROB''dan GAP''a Las Vegas açılımıTurizmciler Güneydoğu için atağa kalktı. Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB) Başkanı Timur Bayındır, GAP bölgesinin turizm cazibe merkezi haline gelmesi için "bölgede Las Vegas benzeri kumarhane, su kayağı merkezleri ve çocukların eğleneceği Disneyland" gibi merkezler kurulmasını önerdi.
Takvim
<<Ağustos 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.