Haberler

29 Nisan 2010, Perşembe

3. Köprü''nün Güzergahı Açıklandı! Tahminler Doğru Çıktı3. Köprü''nün Güzergahı Açıklandı! Tahminler Doğru Çıktı29 Nisan 2010 tarihinde Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş yaptıkları ortak basın toplantısında 3. Köprü''nün güzergahını açıkladılar. Yapılan açıklamaya göre Boğaz geçiş noktalarının Garipçe ve Poyrazköy olduğu, daha önce yapılan eleştirilerin odak noktası olan orman alanlarının da korunacağı söylendi. Garipçe ve Poyrazköy ile ilgili yapılan açıklama geçiş noktası konusunda daha önce yapılan tahminlerin doğru olduğunu gösteriyor. Ormanların ne denli korunacağını zaman gösterecek. Herkes tarafından tahmin edilen bir şey var ki güzergahın üzerindeki pek çok arsanın çoktan paylaşıldığı, yapılan açıklama ile değerini kat be kat arttırdığı. Haberin Devamı
Tasarım, Mimarlık, İnovasyon ve Teknolojinin Yeni Buluşma Noktası: BuildistTasarım, Mimarlık, İnovasyon ve Teknolojinin Yeni Buluşma Noktası: BuildistYapı sektöründe uzman Arkitera Mimarlık Merkezi ile fuarcılık alanının önde gelen şirketlerinden Survey Fuarcılık güçlerini Buildist Yapı Malzemeleri Fuarı için birleştirdi. Tasarım, mimarlık, inovasyon ve teknolojinin yeni buluşma noktası olarak konumlandırılan ve 3 yıl içinde Moskova Fuarı''ndan sonra bölgenin en büyük ikinci fuarı olması hedeflenen Buildist Yapı Malzemeleri Fuarı, 30 Eylül - 3 Ekim 2010 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi CNR Expo''da gerçekleştirilecek.
"Emek''i yıkmak en vahim saldırı""Emek''i yıkmak en vahim saldırı"Tarihi anıtlar ve sitlerin korunması, muhafaza edilmesi ve değerlendirilmesine yönelik teoriler, yöntemler ve her türlü araştırmayı desteklemek amacıyla 1965''te kurulan uluslararası ve hükümetler dışı organizasyon Uluslararası Anıtlar ve Sitler Konseyi''nin (International Council on Monuments and Sites - ICOMOS) Türkiye şubesi, yıkılmak istenen Emek Sineması''yla ilgili olarak "özenle korunmalı" açıklaması yaptı.
Başkan Topbaş; "İstanbul gelecekte dünyanın merkezi olacak!..."Başkan Topbaş; "İstanbul gelecekte dünyanın merkezi olacak!..."Bağcılar''da inşa edilen otomobil merkezi "Automall Center"ın açılışında konuşan Başkan Topbaş, İstanbul''u dünyanın kongre, turizm, fuar, moda, spor ve teknoloji merkezi yapma hedeflerinin adım adım gerçekleştiğini belirterek, "Uluslararası basına göre, gelecekte dünyanın merkezi İstanbul olacak" dedi.
''Süpürge yumağı'' ile ''hasır kaplan'' Şangay''da yarışacak''Süpürge yumağı'' ile ''hasır kaplan'' Şangay''da yarışacakMimarlık şirketlerinin görsel bir sovuna dönüşecek olan Şangay Expo 2010''da tüm ülkeler ilginç tasarımlı pavilyonlarını görücüye çıkardı. Fransız bahçelerinden Hint tapınağına kadar çok farklı tasarımların birbiri ile yarışacağı fuarda bazı ülkeler geleceğe yönelik tasarımlara ağırlık verirken bazıları da geleneksele bağlı kalmayı tercih etmiş.
Ali Sami Yen''de şokAli Sami Yen''de şokTOKİ 416.5 milyon liralık satış bedelini uygun görmedi. İhale iptal edildi.
Kentsel ve de güncel değişimKentsel ve de güncel değişimProje 4L/Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi''nde açılan ''Kaotik Metamorfoz'', kentsel değişimi güncel sanat aracılığıyla anlatıyor.
Radikal Tasarım, Milano''daRadikal Tasarım, Milano''daTasarım dünyasının merkezi Milano Tasarım Haftası''nda bu yıl doğal malzemeler, katlamalı ürünler dikkat çekici oranda fazlaydı.
Dünyanın ilk Armani oteli en yüksek binada açıldıDünyanın ilk Armani oteli en yüksek binada açıldıDünyanın ilk Armani oteli Dubai''de bulunan dünyanın en yüksek binası Burç Halife''de açıldı. Eylül 2009''da hizmete girmesi planlanan otelin açılışı, önce yıl sonuna ertelenmiş, sonra 21 Nisan olarak ilan edilmiş, İzlanda''da yanardağ patlayınca 27 Nisan''a alınmıştı.
İstanbul''un Yaratıcılığını Kim Ortaya Çıkartacak?İstanbul''un Yaratıcılığını Kim Ortaya Çıkartacak?İstanbul Kültür Mirası ve Kültür Ekonomisi Envanteri 2010 Projesi kapsamında gerçekleştirilen etkinliklerinin 3.sü olan “Yaratıcı Kent Sanatı” konferansı, 28 Nisan 2010 tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi''nden Doç.Dr. Zeynep Enlil''in moderatörlüğünde ve kültür politikaları konusunda önemli çalışmaları olan Charles Landry''nin katılımı ile İstanbul Modern Sanat Müzesi''nde gerçekleşti. Charles Landry, kentlerin hayal güçlerini ve düşüncelerini tetikleyerek, potansiyellerini ortaya çıkarmalarına yardımcı olacak çalışmalar yapıyor.
Yalova, üç büyük şehre köprüYalova, üç büyük şehre köprü110 kilometrelik sahil şeridi ile Marmara''nın incisi olan şehir, İstanbul, Bursa ve Kocaeli''ye kara-deniz ulaşımı sunarak hem köprü görevi görüyor hem de birbirinden güzel çiçek bahçeleriyle turist çekiyor.
"Emek yıkılacak olsa önce ben İstiklal Caddesi''nde yürürüm""Emek yıkılacak olsa önce ben İstiklal Caddesi''nde yürürüm"Bilimsel kurul raporlarına göre Emek Sineması''nın yıkılmadan, özgün yapısı bozulmadan yenileneceğini söyleyen Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, ''Terk edilmiş bir kompleksin özgünlüğü korunarak yaşama kazandırılmasının ne zararı var?'' diyor.
Karşılaşmalar: Türkiye ve İtalya''dan Örneklerle Mimari Mirasa Yaklaşımlar SempozyumuKarşılaşmalar: Türkiye ve İtalya''dan Örneklerle Mimari Mirasa Yaklaşımlar SempozyumuKarşılaşmalar: Türkiye ve İtalya''dan Örneklerle Mimari Mirasa Yaklaşımlar Sempozyumu 26 Nisan 2010 tarihinde Ulusal Mimarlık Yapı Dalı/Koruma Yaşatma Ödüllü bir proje olan Gölcük Kazıklı Kervansarayı''nda düzenlendi. Konusu itibariyle İtalyan ve Türk akademisyenler ve profesyonellerin bir araya geldiği konferans, Kocaeli Universitesi ve Politecnico di Milano Universitesi''nin ortak çalışması ve Gölcük Belediyesi''nin desteği ile gerçekleşti.
Çinilere Bürokrasi EngeliÇinilere Bürokrasi EngeliHaremüşşerif için İznik''te yaptırılan çiniler, bürokrasiye takıldı. Surların dibine kadar getirilen 148 kutu çini, İsrail Eski Eserler İdaresi''nin onayını bekliyor.
Türkiye''nin ilk çelik oteli Avcılar''da inşa ediliyorTürkiye''nin ilk çelik oteli Avcılar''da inşa ediliyorTürkiye''nin tamamen çelikten inşa edilen ilk oteli, Sonkar Otomotiv tarafından Avcılar''da E-5''in üzerinde inşa ediliyor. İnşa aşamasında 2 bin 600 ton çeliğin kullanılacağı otel , Hilton Double Tree markasıyla işletilecek. 30 milyon Euro''ya mal olacak otel, Haziran 2011''de kapılarını açacak.
AUTOMALL açıldıAUTOMALL açıldıTürkiye''nin ilk otomobil alışveriş ve yaşam merkezi AUTOMALL açıldı. İstanbul Belediye Başkanı Topbaş: Doğan Holding''in yatırımları ülkenin geleceğine yönelik yatırımlardır.
Ediz Hun''a Yeşil Küre ödülüEdiz Hun''a Yeşil Küre ödülüTurizm, Çevre ve Kent Gazetecileri Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak verilen Yeşil Küre ödülleri sahiplerini buldu. Dernek tarafından "Çevre Sayfası Kategorisi"nde ödüle lâyık görülen yazarımız Ediz Hun''un ödülünü Ankara Haber Müdürümüz Akif Bülbül, Türkiye Parlamento Muhabirleri Derneği Başkanı Göksel Bozkurt''un elinden aldı.
Tarih: 29 Nisan 2010 Kaynak: Türkiye Yazan: Ahmet Topal
Van''da sahil yolu sevinciVan''da sahil yolu sevinciVan''da tarihi Çarpanak ve Adır adalarına vatandaşların daha rahat ulaşmalarını sağlamak amacıyla sahilden yeni bir yol yapılması için kolları sıvandı. Vali Karaloğlu da başlattığı çalışmalarla Van Gölü sahillerinde saklı kalmış koylar ve kiliseleri turizmin hizmetine sunmayı hedefliyor.
‘Ünlüler'' sitesinde yıkım‘Ünlüler'' sitesinde yıkımBodrum''da, sahiplerinin arasında ünlü isimlerin de olduğu ‘Park Kaloma'' sitesinin ‘kaçak'' olduğu belirtilen sosyal tesis ve ek bölümleri jandarma tarafından yıkıldı. Muğla''nın Bodrum ilçesi Gündoğan beldesindeki birçok ünlü ismin villasının da bulunduğu sitenin kaçak olduğu belirlenen sosyal tesis ve ek bölümlerinin önemli kısmı jandarmalar eşliğinde yıkıldı.
Park Dış Ticaret’in İzmir SemineriPark Dış Ticaret’in İzmir SemineriPark Dış Ticaret, geçtiğimiz günlerde Tremco Illbruck işbirliği ile İzmir Mövenpick Oteli''nde bir seminer düzenledi. Seminerin konusu "Strüktürel Silikon ve Giydirme Cephede Yalıtım Sistemleri " üzerineydi.
Sultansazlığı, eski günlerine dönüyor Sultansazlığı, eski günlerine dönüyor Türkiye''nin sahip olduğu en önemli kuş cennetlerinden Kayseri Sultansazlığı, eski canlılığına kavuşuyor. Kuruma tehlikesini atlatan sazlıkta yeniden flamingo ve pelikan gibi ender bulunan türler kuluçkaya yatmaya başladı.
5 yılda 1 milyon kilometre kare orman yok oldu5 yılda 1 milyon kilometre kare orman yok olduAraştırmacılar, dünyanın oksijen kaynağı olan ormanların son 5 yıl içinde yüzde 3 küçüldüğünü söyledi. Güney Dakota ve Syracuse Üniversitelerinden bir grup bilim adamı, uydu görüntülerine dayanarak yaptıkları araştırmada, dünyadaki ormanların 2000 - 2005 yılları arasında 1 milyon kilometre kare küçüldüğünü belirledi.
Denizcilik Müzesi yıl sonunda açılıyorDenizcilik Müzesi yıl sonunda açılıyorMüzede, dünyanın en eski kadırgası ile en zengin saltanat kayıkları koleksiyonunun da yer aldığı 40 bin eserin bir bölümü sergilenecek. Türkiye''nin denizcilik alanında en büyük müzesi olan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı İstanbul Deniz Müzesi''nin yeni müze binası, yılsonunda ziyarete açılacak.
Kudüs''te "Kutsal" skandalKudüs''te "Kutsal" skandalDoğu Kudüs''te yerleşim inadını sürdüren İsrail şimdi kendi derdine düştü. ''Yüzyılın en büyük emlak yolsuzluğu''nda Kudüs''teki ''Holyland'' (kutsal şehir) inşaat skandalına Dışişleri Bakanı Lieberman''ın da adı karıştı.
‘Üçüncü Köprü'' bilmecesi‘Üçüncü Köprü'' bilmecesi‘Üçüncü Köprü'' bilmecesi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, Hasköy Vapuru''nu hizmete alım töreninde Boğaz''a yapılacak üçüncü köprünün yerinin belirlendiğini, ancak kamuya daha sonra açıklanacağını söyledi.
İzmir''in Kıyıları "Nakış" gibi İşlenecekİzmir''in Kıyıları "Nakış" gibi İşlenecekBüyükşehir Belediyesi, Güzelbahçe kıyı bandında başladığı güçlendirme çalışmalarını İzmir''in tüm kıyıları kapsayacak şekilde genişletiyor.
''HOLLYWOOD'' kurtarıldı''HOLLYWOOD'' kurtarıldıLos Angeles''taki ünlü ''HOLLYWOOD'' yazısı, 12,5 milyon dolar toplanarak, buraya lüks konut inşa etmek isteyen şirketin elinden kurtarıldı. ABD''nin "Melekler Şehri" lakaplı Los Angeles''ın tepelerindeki dünyaca ünlü dev Hollywood harfleri, bölgedeki arazinin satın alınması için gerekli 12,5 milyon dolar toplanarak, buraya lüks konut inşa etmek isteyen şirketin elinden kurtarıldı.
Şehir Manzaraları Halılara İşlendiŞehir Manzaraları Halılara İşlendiMimarisi ve tarihiyle efsane bir şehir İstanbul. Boğaziçi''nde kıyı boyunca sıralanan yalılar, dilden dile yayılan efsanesiyle Kız Kulesi, Hezarfen Ahmet Çelebi''nin kanat takıp uçtuğu Galata Kulesi, Ortaköy ve kahvehaneler, ipek halılara dönüştü.
138 okul daha depreme karşı güçlendiriliyor138 okul daha depreme karşı güçlendiriliyorİstanbul''un muhtemel bir depreme karşı hazırlanması amacıyla oluşturulan "İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) kapsamında, İstanbul İl Özel İdaresi İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB) tarafından ihaleye çıkılan 138 okul binasında daha güçlendirme ve yeniden yapım çalışmaları başlıyor.
Yıktırmayacaksak, çözüm üretelim...Yıktırmayacaksak, çözüm üretelim...Kerem Akça, Emek Sineması''yla ilgili tartışmaları ele aldı. Emek sinemasının yıkılması sonucunda korkutucu bir kapitalist bina Beyoğlu''nu kaplayacak gibi gözüküyor. Ancak bu proje karşısında önemli olan ‘Emek''i yıktırmayacaksak, konuyla ilgili çözüm üretmemiz.
Depreme dayanıklı binada ''amortisörlü'' çözümDepreme dayanıklı binada ''amortisörlü'' çözümİzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Mühendislik Fakültesi''nde devam eden TÜBİTAK destekli bir projeyle yapıların depreme dayanıklı hale getirilmesinde amortisör kullanılarak maliyetin önemli ölçüde azaltılabileceği belirtildi.
ARKİV Buluşmaları - 5: DDB Tuz AmbarıARKİV Buluşmaları - 5: DDB Tuz AmbarıÇanakkale Seramik&Kalebodur sponsorluğunda 27 Nisan 2010 tarihinde gerçekleşen ARKIV Buluşmaları''nın beşincisi Kasımpaşa''da yer alan DDB Tuzambarı''nda yapıldı. Projenin mimarlarıı Kerem Erginoğlu ve Hasan Çalışlar''ın önderliğindeki toplantıya Cem İlhan, Brigitte Weber, Gürhan Bakırküre, Aydan Volkan, NSMH''den Sibel Özdoğan, Hakan Deniz Özdemir, Çiğdem Mahsunlar,Tuğba Okçuoğlu, Gaye Keskin ve Metehan Kahya, Devrim Çimen, Sertaç Erten, Ömer Selçuk Baz, Rahmi Uysalkan, Asiye Bodur, Pelin Özgen ve Arkitera Mimarlık Merkezi''nden Emine Merdim Yılmaz ve Beril Azizoğlu katıldı.
 “Bu İş Neden Mimarlara Bırakılmasın?” “Bu İş Neden Mimarlara Bırakılmasın?”Şangay Expo''nun açılmasına sayılı günler kaldı. Hazırlık süreci içinde, ülkeler, bürokratik sorunlar ve pavyonlarının farklı tasarımları ile göz önünde oldular. Şangay''da Türkiye Pavyonu, 9 Mart 2010''da kamuoyuna tanıtıldı. Pavyon, tasarımı, teması ve süreç içinde açıklanmayan mimarı ile birçok tartışmaya sebep oldu. Bütün bu süreçlerdeki dinamikleri açığa çıkarmak ve pavyonun yapım aşamasında neler yaşandığını birinci ağızdan öğrenmek adına, Arkitera Mimarlık Merkezi olarak projenin mimari danışmanlığını ve ayrıca küratörlüğünü de yapan Doç.Dr. Ayşen Savaş''la görüştük.
OMA''nın Tasarımı Olan Dans Tiyatrosu''nun Yerine Kimin Binası Yapılacak?OMA''nın Tasarımı Olan Dans Tiyatrosu''nun Yerine Kimin Binası Yapılacak?OMA tarafından tasarlanan ve 1987 yılından tamamlanarak açılan tiyatro binasının yerine yapılacak yeni dans ve müzik merkezi için Zaha Hadid, Mecanoo, Diller Scofidio+Renfro''nun da arasında bulunduğu 16 mimarlık ofisi finale kaldı.
Mimarlığı Bağımsızlaştırmak Mimarlığı Bağımsızlaştırmak Eyal Weizman''a göre, beton da roketler ve tanklar gibi silah olarak kullanılabilir. İsrailli mimar, "Hollow Land (Boş Arazi)" isimli kitabında mimarlık ve politikanın Orta Doğu ihtilafı bağlamında birbirini nasıl etkilediğini inceliyor.
Oscar Niemeyer Yeniden Hastaneye KaldırıldıOscar Niemeyer Yeniden Hastaneye KaldırıldıOscar Niemeyer, Rio de Janerio''da yeniden hastaneye kaldırıldı. Samaritano Hastanesi''nin yetkilisinin yaptığı açıklamaya göre 102 yaşındaki mimarın durumu hakkında detaylı bir açıklama henüz yapılamıyor. Niemeyer, geçtiğimiz sene Ekim ayında kalbindeki ritm düzensizliği sebebiyle 3 hafta hastanede kalmıştı.
Tarih: 27 Nisan 2010 Kaynak: Archinect Derleyen: Emine Merdim Yılmaz
İşte 3. köprü güzergahıUlaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul''da 3. Boğaz Köprüsü''nü de içeren Kuzey Marmara otoyolu projesini açıklıyor. İşte Yıldırım''ın konuşmasından satır başları...
Buildist, "palyaço" yerine "penguen" moduna geçecekArkitera Mimarlık Merkezi ve Alman Survey Fuarcılık tarafından bu yıl ilk defa yapılacak olan Buildist Yapı Malzemeleri Fuarı, birkaç yıl içinde Rusya''da yapılan yapı fuarlarından sonra bölgenin ikinci büyük fuarı hedefi koydu.
Buildist yapıda yeni buluşma noktası olacak!Buildist Yapı Malzemeleri Fuarı, Arkitera Mimarlık Merkezi ile Survey Fuarcılık işbirliğiyle 30 Eylül - 3 Ekim 2010 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi CNR Expo''da gerçekleştirilecek.
Konya''da ‘modern sulama'' İstanbul''a 3 yıl yetecek suyu kurtarıyorETİ Pazarlama Grup Başkanı Şule Atabey Şamlı, Konya Havzası''nda tarımda modern sulamaya geçilip, ürün çeşidi iklime uyumlu şekilde değiştirildiğinde her yıl İstanbul 3 yıllık su ihtiyacı kadar su tasarrufu yapmanın mümkün olacağını söyledi.
Yeşil duraklarŞehirli insanın doğa özlemi belediyeleri yaratıcı projelere yönlendiriyor. Hobi bahçelerinden ve yeşil teraslardan sonra, şimdi otobüs durakları doğanın şehirle birleştiği yeni noktalar haline geliyor. Canlı bitkilerle bezenen duraklar bir yandan şehir peyzajını zenginleştiriyor, diğer yandan bekleme süresini şehirliler için daha katlanılabilir bir zaman dilimine dönüştürüyor.
Çanakkale''nin tarihi evleriTürkiye Tarihi Evleri Koruma Derneği (Türkev), gelenekselleşen ‘Tarihi Türk Evleri Haftası’nın 28’incisini 10-16 Mayıs tarihleri arasında Çanakkale’ye ayırdı. Hafta boyunca ‘Çanakkale’de Tarih ve Kimlikli Gelecek’ başlığı altında Çanakkale Belediyesi, 18 Mart Üniversitesi, Çanakkale Mimarlar Odası, Çanakkale 2010 inisiyatifi ve uzmanlar bir araya gelecek. Etkinlikler kapsamında Çanakkale’ye inceleme gezileri de düzenlenecek. Derneğin kurucusu Perihan Balcı ve Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Eruzun tarafından açılacak hafta, İstanbul’da 10 Mayıs 2010 Pazartesi günü Türkev’in restore ettiği İsmail Dede Efendi’nin Ahırkapı-Akbıyık’taki evinde başlıyor.
Tarih: 29 Nisan 2010 Kaynak: Radikal
Kentsel dönüşüm mağdurlarının mücadelesi sonuç veriyor Yıllardır evlerinin tapusunu alamayan Hürriyet Mahallesi emekçilerinin mücadelesi sonuç vermeye başlıyor.
Yıkımı halktan gizliyorlar Sabiha Gökçen Hava Limanı''nın uzatılması ve lojistik alan açılması için Mescit Mahallesi''nde alan ölçüm çalışmaları başlatıldı.
İstanbul 2010 AKB Ajansı''ndan açıklamaİstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti (AKB) Ajansı, Atatürk Kültür Merkezi (AKM) için özel olarak hiçbir ödeneğin tahsis edilmediği, şu ana kadar projeler için yapılan tüm harcamaların, ajansın kendi bütçesinden karşıladığını bildirdi.
Benim Kentim Dergisi Yayın Hayatına BaşladıKent ve sanat ilişkisine odaklanan Benim Kentim projesi, kamusal mekanda sanat alanında yeni bir elektronik yayına imza attı. Geçtiğimiz ay ilk sayısı yayınlanan elektronik dergi, farklı geçmişlerden, şehir ve ülkelerden yazarların kaleme aldığı ve ağırlıklı olarak kamusal sanat temasına yoğunlaşan, zengin içerikli bir elektronik yayın.
Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri B2B Medya''nın Organizasyonu ile Sahipleri Buldu.Sektörel Yayıncılar Derneği Kurucu Başkanı İsmail Ceyhan''ın şirketi B2B Medya olarak 27 Nisan 2010 Salı akşamı Yapı Endüstri Merkezi''nde 7.si gerçekleştirilen Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri Töreni''nde, Yalıtım Sektörünün önemli isimlerini ağırladı. Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri; "Yılın Yatırımı" , "Yılın Isı Yalıtımı Ürünü" , "Yılın Su Yalıtımı Ürünü" dallarında, okur değerlendirmesi sonucunda belirlendi. Ödüller üzenlenen etkinlik ile sahiplerine verildi.
Tarih: 28 Nisan 2010
İstanbul’un İmar ve Otopark Yönetmelikleri yenileniyorİstanbul''un İmar ve Otopark Yönetmeliklerinin gelişen şartlar ışığında yenileneceğini açıklayan İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi İmar Komisyonu Başkanı Sefer Kocabaş, "Başkan Topbaş''ın talebi doğrultusunda ilgili birimlerce hazırlanan yönetmelikleri, ilçe belediyeleriyle konsensüs sağlayarak yeniliyoruz" dedi.
Dereler haraç mezat Dünya Bankası’na ithaf olunurKesilmiş ağaçların başında, derenin kenarında köylüler beş aydır nöbet tutuyor. Muğla Pınarköy''de oturanlar.
Şişecam, Gobain ile Rusya''ya 320 milyon dolar yatıracakŞişecam''ın şirketlerinden Trakya Cam Sanayii, düz cam ile otomotiv camı üretimi ve satışı yapmak üzere en büyük rakiplerinden biri olan Saint-Gobain Sekurit ile yüzde 50-50 ortaklık kurulması için Niyet Anlaşması (MOU) imzaladı. Rusya''nın Tataristan bölgesinde yapılacak bir fabrikada düz cam, lamine cam, kaplamalı cam ve ayna üretimi yapılacak.
Bu limandan demir alma vakti geçiyorÖzelleştirme süreci yılan hikayesine dönen İzmir Limanı''nda kriz büyüyor. Limana en yüksek teklifi veren Global Holding ve Çelebi Holding süreçten çekildi. İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Demirtaş, ''Dava açarlarsa İzmir''in önü hepten tıkanacak''dedi.
Takvim
<<Nisan 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.