Haberler

29 Mayıs 2006, Pazartesi

RAF Ürün Dergisi Mayıs Sayısı ÇıktıRAF Ürün Dergisi Mayıs Sayısı ÇıktıArkitera Mimarlık Merkezi tarafından iki ayda bir yayınlanan ve Türkiye’nin ilk ürün dergisi olma özelliği taşıyan RAF’ın Mayıs sayısının kapak tasarımını mimar Nevzat Sayın yaptı. “Rorschach” isimli kapak tasarımında 1920’li yıllarda İsveçli Psikiyatrist Hermann Rorschach tarafından geliştirilmiş olan karakter analiz testinden esinlenen Sayın, kapak tasarımının, günümüz mimarlığının bu testlerdeki gibi oldukça yoruma açık ve bağlamsız olarak sürdürülmesinin eleştirisi olduğunu söyledi. Haberin Devamı
Pritzker Mimarlık Ödülü bu yıl Türkiye''de veriliyorPritzker Mimarlık Ödülü bu yıl Türkiye''de veriliyor"Mimarlığın Nobel''i" olarak adlandırılan Pritzker Mimarlık Ödülü bu yıl ülkemizde veriliyor. 30 Mayıs''ta Dolmabahçe Sarayı''nda düzenlenecek törende, Brezilyalı mimar Paolo Mendes da Rocha ödülünü Başbakan Erdoğan''dan alacak.
Galataport için bir senaryo önerisi: ‘Project MUTEN İstanbul’Galataport için bir senaryo önerisi: ‘Project MUTEN İstanbul’Garanti Galeri (GG), 30 Mayıs - 22 Temmuz 2006 tarihleri arasında KOL/MAC: Project MUTEN* İstanbul başlıklı sergiye evsahipliği yapacak.
ARKIMEET: Morphosis - Thom Mayne KonferansıARKIMEET: Morphosis - Thom Mayne KonferansıPritzker ödüllü mimar Thom Mayne, Arkitera Mimarlık Merkezi’nin organizasyonuyla, 29 Mayıs 2006 Pazartesi günü İTÜ Maçka G Anfisi’nde bir konferans gerçekleştirecek.
Katar''ın en yüksek binasını 2 Türk mimar dikecekKatar''ın en yüksek binasını 2 Türk mimar dikecekKatar''ın en yüksek binası Doha Trade Center iki Türk mimar, Murat Kader ve Sema Eser Özsaruhan''ın elinden çıkacak. 130 milyon dolarlık merkez daha verimli olarak kullanılması için ''uçmaya hazır sinek'' şeklinde tasarlandı. Doha Trade Center adını taşıyan 61 katlı bu bina tamamlandığında Katar''ın en yüksek binası olacak. Bina, tasarımı sayesinde 2 ayrı kulenin tüm ihtiyaçlarını tek bir merkezden karşılayacak. Bu sayede iki ayrı kule için farklı idari alanlar yapılmasına gerek kalmıyor. Bu da 130 milyon dolara mal olması beklenen merkezin kiralanabilir alanının hacmini ve merkezin sahibinin gelirini artırıyor.
Tarih: 28 Mayıs 2006 Kaynak: Sabah
Hacivat ile Karagöz’ü Nişantaşı’nda görmüşler!Hacivat ile Karagöz’ü Nişantaşı’nda görmüşler!Ünlü tasarımcı Reha Erdoğan’ın Street Design Week etkinliği için Hacivat ile Karagöz’ü yorumladığı çalışması, Türk Gölge Sanatı’nın bu iki kahramanını günümüze uyarlıyor. Reha Erdoğan, bizim kültürümüzün çizgi roman karakterleri olarak gördüğü Karagöz ve Zenne’yi günümüz Nişantaşısı''na eğlenceli ve zeki bir bakış açısıyla taşıyor.
''Kanyon'' 30 mayısta açılıyor''Kanyon'' 30 mayısta açılıyor80 metrekarelik stüdyo daireler de bulunuyor Eczacıbaşı Topluluğu ve İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı işbirliğiyle Levent''te inşa edilen Kanyon Alışveriş Merkezi, 30 mayısta açılıyor.
Gökkafes kararı: İnşaat yapılamaz şerhi sürsünGökkafes kararı: İnşaat yapılamaz şerhi sürsün''Süzer Plaza''nın arazisindeki ''inşaat yapılamaz'' şerhinin kaldırılması Yargıtay''dan döndü.
Gökkafes’e  Karşı Hukuk Mücadelesi Devam EdiyorGökkafes’e Karşı Hukuk Mücadelesi Devam EdiyorTBMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi, Gökkafes ile ilgili hukuk sürecinin devam ettiğine ilişkin bir basın açıklaması yaptı. Gökkafes’in yapımını “hukuksuzluk” süreci diye tanımlayan Mimarlar Odası bu konuyu kamuoyuna aktarmak için bir bildiri yayınladı.
Kentsel Planlamayı Kontrol Altına Alan Yapay MetodolojiKentsel Planlamayı Kontrol Altına Alan Yapay MetodolojiBilgi Üniversitesi Mimari Tasarım Yüksek Lisans Programı ve Arkitera Mimarlık Merkezi işbirliği ile düzenlenen Bilgi’de ARKIMEET Konferanslar serisinin ilki 25 Mayıs 2006 Perşembe günü, Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampüsü’nde, Hollandalı Mimar Kees Christiaanse’nin katılımı ile gerçekleşti. KCAP Ofisi’nin kurucusu olan Christiaanse, aynı zamanda Zürich ETH Mimarlık Fakültesi Kentsel Tasarım Enstitüsü’nün başkanı. Prof. Christiaanse, Zürich ETH ile Bilgi Üniversitesi Mimari Tasarım Yüksek Lisan Programı’nın ortak olarak gerçekleştirdiği Galata, Silahtarağa ve Göktürk bölgelerinde atölye çalışmaları yürütüyor.
II. Uluslararası Yüksek Bina Ödülü’nü Torre Agbar ile Jean Nouvel KazandıII. Uluslararası Yüksek Bina Ödülü’nü Torre Agbar ile Jean Nouvel KazandıBu sene ikincisi verilen International High-Rise Prize 2006 ( Uluslararası Yüksek Bina Ödülü) 16 Mayıs’ta sahiplerini buldu. Jean Nouvel’in Barselona’da inşa halinde olan 142 metre yüksekliğindeki binası Torre Agbar birincilik ödülünü aldı.
Tasarım Ölüm Kalım Meselesi Haline GelirseTasarım Ölüm Kalım Meselesi Haline GelirseBir tasarım işi aldınız ve herkesin hayranlık duyduğu bir tasarm ile büyük bir alkış topladınız. Ancak bir yıl ya da biraz daha fazla bir süre geçtikten sonra, büyük bir yanlış yaptığınızın farkına vardınız. Tasarımınızda korkunç bir hata var. Ve sadece estetiksel bir hatadan öte, çok kötü çözülmüş bir detay. Büyük bir başarısızlığa neden olabilecek temel bir hata var. Ve bu hata sadece bir utanç veya profesonel bir yıkım yaratmayacak, daha da kötüsü binlerce insanın ölümüne yola açacak.
Genç tasarımcılar “geri kazanım” için yarışıyorGenç tasarımcılar “geri kazanım” için yarışıyorUluslararası Recycling İstanbul Fuarı Geri Dönüşüm Tasarım Yarışması, bu yıl sokaklardaki toplama ünitelerine yeni alternatifler yaratmak üzere Türkiye’nin genç tasarımcıların projelerini bir araya getiriyor.
Serik Belediyesi Proje Yarışması SonuçlandıSerik Belediyesi Belediye Hizmet Binası ve Kültür Merkezi Mimari Proje Yarışması sonuçlandı. Jüri kararına göre birincilik ödülünü Alper Öden ve Ali Özer’in ekibi ikincilik ödülünü Selda Ergin, Deniz Dokgöz, Ferhat Hacıalibeyoğlu ve Orhan Ersan’dan oluşan ekip ve üçüncülük ödülünü de Fırat Çalışır aldı.
İmarsız Hazine Arazilerinin Satışı "Rant Sağlandığı" Gerekçesiyle DurdurulduYatırımcıların plan geçirterek büyük rantlar elde ettiği imarsız Hazine arazilerinin satışı, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan tarafından ikinci bir emre kadar durduruldu.
Urartu Gözlem Evi siliniyorVan''ın burnunun dibinde eşsiz ''''Urartu Gözlem Evi'''' nde kaçak kazıların yoğunlaşmasına karşın Kültür ve Turizm Bakanlığı bilimsel kazıya izin vermedi. Eşsiz bir tarihsel miras göz göre göre yok ediliyor.
6 milyar dolarlık iş yaptı, Moskova''ya veda etti18 yıldan bu yana Enka''nın Rusya''daki operasyonunu yöneten Murat Gülmezoğlu, bu dönemde 6.3 milyar dolarlık 150 projeye imza attı.
Safranbolu Evleri Turistlerin GözdesiKarabük’ün UNESCO’nun Dünya Miras Kentleri Listesi’ndeki tarihi konaklarıyla ünlü Safranbolu ilçesinde, bu yılın 5 ayında yerli ve yabancı 36 bin 542 turist konakladı, yaklaşık 60 bin kişi günübirlik gezdi. Türk kent kültürünün yaşayan önemli yapı taşlarından Safranbolu’da yaklaşık 2 bin konak, yerli turistlerin yanı sıra ABD, Japonya, Yunanistan, Almanya, Fransa, Kanada, Güney Kore, Yeni Zelanda ve İsrail gibi ülkelerden gelen turistlerin akınına uğruyor. Safranbolu’da, 1996’da 41 bin 773, 1997’de 44 bin 877, 1998’de 50 bin 30, 1999’da 52 bin 453, 2000’de 63 bin 187, 2001’de 64 bin 818, 2002’de 69 bin 383, 2003’te 85 bin 53, 2004’te 92 bin 95, 2005’te 97 bin 236 ve bu yılın 5 ayında 36 bin 542 olmak üzere 697 bin 447 yerli ve yabancı turist konakladı. İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Şahin, orijinal haliyle korunan eserlerin, Safranbolu’yu “açık hava müzesi” haline getirdiğini söyledi. Safranbolu evlerinin büyük kültür birikiminin, maddi zenginliğin ve yüksek düzeyde ustalığın ürünü olduğunu anlatan Şahin, ilçeye gelen turistlerin, tarihi mirasın içinde adeta zamanda yolculuk yaptıklarını söyledi.
Tarih: 29 Mayıs 2006 Kaynak: Türkiye
Pritzker’li Mimar İstanbul’daEn prestijli mimarlık ödülü Pritzker’in Dolmabahçe Sarayı’nda yapılacak ödül töreni vesilesiyle İstanbul, dünyaca ünlü mimarları ağırlayacak. Daha önce Zaha Hadid, Rem Koolhaas, Sir Norman Foster gibi isimlere verilen Pritzker’in bu yılki sahibi Brezilyalı mimar Paulo Mendes da Rocha, ödülünü yarın Dolmabahçe Sarayı’ndaki törende alacak. Hyaat Vakfı’nın katkılarıyla düzenlenecek Pritzker töreninden bir gün önce, ödülün geçen yılki sahibi Amerikalı mimar Thom Mayne Arkitera Mimarlık Merkezi’nin düzenlediği Arkimeet Konferansları’nın konuğu olacak. Mayne’ın konferansı 19.00’da İTÜ Maçka G Anfisi’nde. Rocha ise 31 Mayıs saat 19.30’da Aya İrini Müzesi’nde deneyimlerini İstanbullu meslektaşlarıyla paylaşacak. Tasarımlarında risk almaktan çekinmeyen Rocha, kariyeri boyunca kamusal alandan kentsel planlamaya kadar uzanan konut kompleksleri, kilise, müzeler, spor alanları gibi geniş yapı çeşitliliği sunan işlere imza attı. Mimarın en tanınmış yapısı ise Sao Paulo’daki Brezilya Heykel Müzesi. 30 yıllık kariyerine 25 farklı mimarlık ödülü, sayısız onur ödülü sığdıran Mayne, Kaliforniyalı avangard tasarım ofisi Morphosis’in kurucularından.
Tarih: 29 Mayıs 2006 Kaynak: Türkiye
Belediyeler izinsiz arazi satamayacakYatırımcıların plan geçirterek büyük rantlar elde ettiği imarsız Hazine arazilerinin satışı, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan tarafından ikinci bir emre kadar durduruldu.
Dilovası’nda kirlilik araştırmasıKocaeli’nin Gebze ilçesi Dilovası beldesinde kansere neden olduğu ileri sürülen kirliliğin araştırılması amacıyla oluşturulan Meclis Komisyonu çalışmalarını sürdürüyor.
Odası 5 milyon dolara otelİstanbul Kuruçeşme''deki Muhsinzade Yalısı butik otel olarak haftaya açılacak. Sahibi Ahu Aysal 11 odalı otele 55 milyon dolar yatırdı. Deniz gören süitlerin geceliği 2 bin 700 Euro. Otelde şarapla masaj terapisi de var.
Alaçatı suyun gücünü keşfettiAlaçatı''da iki kilometrlik kanal açılarak çevresine yerleşim birimleri kurulması projesinde ilk etap tamamlandı. Kanala su verilirken konutlar metrekaresi 1500-1700 avrodan satıldı.
Ranta Maliye freniİmar planı bulunmayan Hazine arazilerinin satışı Maliye Bakanı Unakıtan tarafından durduruldu.
Alibeyköylüler: İlçe olmak istiyoruzYaklaşık 200 bin nüfusu olan Alibeyköy semti, ilçe olmak istiyor. Semt sakinleri ilçe olmadıkları için güvenlik birimlerinin, kamu merkezlerinin yeterli olmadığına dikkat çekiyor. Alibeyköylüler, Başbakan Tayyip Erdoğan''ın, İstanbul''da ilçe yapılacak 17 yer içinde ilk Alibeyköy''ü telaffuz ettiğini hatırlatarak, sözün yerine getirilmesini bekliyor. Yıllarca gecekondulaşma, sel baskınlarıyla adı anılan Eyüp''e bağlı Alibeyköy''de son yıllarda önemli bir değişim yaşanıyor. İstanbul''un merkezinde bulunan ve E-5, E-6 karayollarına yakın semtte, gayrimenkul ve arsa değerlerinde çok büyük artış oldu. Alibeyköylüler Birliği Dayanışma Derneği 19 Mayıs''ta Tevfik Aydeniz Kapalı Spor Salonu''nda bir gençlik şöleni düzenleyerek, ilçe olma çalışmalarına hız verecek. Dernek Başkanı Selmani Farisi Çağlar, Alibeyköy''ün 1967 yılında belde belediyesi olduğunu, bu hakkın 1980 sonrasında elinden alındığını hatırlattı.
Tarih: 29 Mayıs 2006 Kaynak: Radikal
Bodrum iskeleden görünmüyorBodrum''da önüne gelen denize 10''ar, 20''şer metre arayla iskele kurmuş! Gündüz ''beach club'' olarak kullanılan, geceleri de ''restoran-bar''a dönüştürülerek ''para basan'' 300 iskele var, bunların 230''u kaçak... Sadece Torba''da iki ayda 14 iskele yapılmış.
Büyükşehir Belediyesi İstanbul’un sualtı güzelliklerini gün yüzüne çıkarıyorİstanbul Büyükşehir Belediyesi, "İstanbul''un Sualtı Yaşam Projesi" ile şehrin sualtını gün yüzüne çıkarıyor.
Erdoğan: TOKİ 700 bin kişiye istihdam sağlıyorBaşbakan Tayyip Erdoğan, TOKİ’nin yürüttüğü projelerde 700 bin kişiye istihdam alanı yarattığını söyledi. Başbakan Erdoğan, Manisa’da Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yaptırılan 416 konutun anahtar teslimi ve 544 konutun da temel atma törenlerine katıldı.
Hazine Arazilerini Satmayın Rantı Kimseye Yedirmeyinİmarsız Hazine arazilerinin satışı, ikinci bir emre kadar durduruldu. Bu amaçla, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan imzasıyla Valiliklere yazı gönderildi.
İhale yapıldı, Yeşil Türbe’nin restorasyonu nihayet başlıyorOsmanlı padişahlarından Yıldırım Bayezid’in oğlu Çelebi Sultan Mehmed tarafından 1421 yılında Bursa’da yaptırılan Yeşil Türbe’nin restorasyonu nihayet başlıyor.
Ev almaya vergi kolaylığı geliyor, faizler yüzde 5 daha ucuzlayacakHalk arasında ‘mortgage yasası’ olarak bilinen kira öder gibi ev sahibi olma yolunu açan Konut Finansmanı Yasa Tasarısı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülerek Meclis Genel Kurulu’na gönderildi.
''İnşaatçılar vergi rekortmeni olacak''Torunlar Grubu Başkanı Aziz Torun, TMSF''den aldıkları Esentepe''deki arsada 44 katlı iş merkezi, otel ve rezidans projesine başlayacaklarını söylerken, 2006 ve 2007 yıllarında inşaatçıların vergi rekortmeni olacağını belirtiyor.
Şimdi Evde Havuz Modası VarDeniz kıyısında oturmayanlar, büyük şehrilerde yaşayanlar çoğunlukla bir havuza üye oluyor. Gittikçe yaygınlaşan bir eğilim de eve havuz yaptırmak. Havuz denince, birçok seçenek var. İster prefabrik, ister betonarme. Form deseniz, sonsuz... Biz de havuz seçimlerinden, yapım aşamasına kadar pek çok konuyu Yap-Tes Yüzme Havuzları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Akgün ile konuştuk.
Unakıtan''ın Villası için Proje Tamam, Sıra OnaydaÇamlıca''daki biri kaçak iki villasını yaptıran Maliye Bakanı Kemal Unakıtan''ın, üç villalık yeni projesi İstanbul 3 No''lu Koruma Kurulu''nca onaylanıp, Üsküdar Belediyesi''ne gönderildi. Yeni projeye göre kısmi deniz manzaralı villaların etrafı duvarlarla çevrilecek.
1.5 milyon dolara golf sahası çizecekAvrupa''nın yıldız golf oyuncusu Faldo, Antalya''daki Cornelia Golf Resort''un golf sahasının mimarlığını üstlendi. Faldo, sahayı 1.5 milyon avroya çizecek.
Aliağa''daki cüruf mahkemelik olacakYıllardır İzmir''in Aliağa ilçesinde ruhsatsız çalışan beş demir çelik fabrikasından çıkan cürufların oluşturduğu ''dağlar'', tarım ve orman alanlarının yerini aldı. Bölgede yaşayanlar ise kanserden ölen yakınları için dava açmaya hazırlanıyor.
Mortgage İşsizliği FrenleyecekSermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Doğan Cansızlar, mortgage (tutsat) uygulamasının yeni iş sahaları açacağını söyledi. Cansızlar, “Gayrimenkul Piyasasında Yeni Perspektifler” konulu sempozyumun açılışında yaptığı konuşmada, mortgage ile ilgili tasarının Plan Bütçe Komisyonu’ndan geçtiğini, birkaç haftaya kadar Meclis Genel Kurulu’nda ele alınabileceğini kaydetti.
İstanbul''un 5 Yüzüİstiklal Caddesi''-nin taşları yenileniyor. Eleştirilere maruz kalan Çin malı granitler bugünlerde Türk granitleriyle yer değiştiriyor.
Sokağın yüzü sonsuzdur, bir de sokak yüzsüzdürSokakta varolurken dikkat edilmesi gereken şeyler vardır; insanların birbirini kıskanmasından dolayı başına gelebilecek saçmalıklar gibi. Bir insan bir insanı kıskanır mesela bu normal bir durumdur, ama platform sokak olunca bazı şeyleri ciddi boyutta yaşamak durumunda kalabilirsin.
''Yabancılara yer satmayın''Altınoluk beldesinin CHP''li Belediye Başkanı İsmail Aynur, belde halkına ''Yabancıya yer satmayın'' çağrısı yaptı. İskele Mahallesi''ndeki Çınaraltı Çay Bahçesi''nde dün halk toplantısı düzenleyen Aynur, emlakçılardan ve arazi sahiplerinden yabancılara yer satmamasını istedi.
Tasarım harikası sokaklarEv sahipliğini Şişli Belediyesi Başkanı Mustafa Sarıgül''ün yaptığı, küratörlüğünü Kesibe Karaosmanoğlu''nun üstlendiği ''Street Design Week'', Nişantaşı sokaklarını şenlendirdi. Dünyanın ünlü metropollerinde de benzerleri yapılan ''sokak buluşmaları'', hem tasarım dünyasının genç yıldızlarının ortaya çıkmasını, hem de ünlü tasarımcıların eserleriyle kentlerin çekim merkezi haline gelmesini sağlıyor. Açık tasarım haftası etkinliğine, alanında isim yapmış 100''ü aşkın tasarımcının yanı sıra, çok sayıda genç yetenek katılıyor. Pazar gecesi sona erecek etkinliğe, dekorasyon dergisi Maison Française de, dergi satılan bir moboyu ''dönüştürerek'' katıldı. Nişantaşı''nın en işlek caddesinde 4 metrekarelik küçük bir ev tasarlayan dergi, dekorasyonda yeni trend olan kuralsızlığı da sokağa yansıtmış oldu.
Tarih: 27 Mayıs 2006 Kaynak: Radikal
Türkiye''de Yeni İspanya Olma Potansiyeli Varİngiliz The Times gazetesi, son sayısında, Türkiye''nin yabancı emlak alıcıları için en çekici pazarlardan biri olduğu belirtilerek, "Türkiye''nin yeni İspanya olma potansiyeli var" görüşüne yer verildi.İngilizlerin giderek artan sayıda Türkiye''de emlak aldığını belirten The Times, "Avrupa ile Asya arasında geleneksel köprü olan Türkiye, son yıllarda yurtdışında emlak alıcıları için en popüler pazarlardan biri oldu" diye yazdı.
Akbank''ın Konut Kredileri ''Büyük Kırmızı Ev''deAkbank, konut kredisinde tüm ürün ve hizmetlerini ''Büyük Kırmızı Ev'' çatısı altında topladı. Akbank Genel Müdürü Zafer Kurtul, uygulamanın tanıtıldığı basın toplantısında, önümüzdeki dönemde tutsat (Mortgage) yasası ile birlikte uygulamadaki ürün ve hizmet çeşitliliğini artıracaklarını belirtti.
İstanbul, New York Gibi İş Merkezi OlacakAmerikan ve Türk şirket ve kuruluşları arasında ortaklıklar teşvik etmek ve iki taraf arasındaki ticari ilişkileri geliştirmek amacıyla, “Günümüzde Türk ve Amerikan Ekonomik İlişkileri: İstanbul ve New York Yatırım ve Ortaklık Fırsatları” başlıklı bir seminer düzenlendi.
“Amerikalılar tatile Türkiye’ye gitsin”ABD’nin tanınmış bağımsız tur eleştirmeni Rick Steves, Türkiye’yi, Amerikalı turistlerin en çok tercih etmesi gereken ülkeler arasında gösterdi.
Arıtma Tesisi Olmayan Belediyeye Festival İzni YokKültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, onca yatırıma rağmen, Bodrum ve Manavgat’ta hâlâ arıtma tesisi bulunmadığına dikkati çekerek, “Altyapısını yapmayan hiçbir belediyenin festival yapma hakkı yoktur” dedi.
İstanbul’a Dev ‘Kanyon’Eczacıbaşı Topluluğu ve İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı İşbirliği’yle Levent’e inşa edilen Kanyon alışveriş merkezinin tanıtımı, İş Gayrimenkul Genel Müdürü Turgay Taneş, Eczacıbaşı Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, İş Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Gürman Tevfik ve Kanyon Genel Müdürü Markus Lehto tarafından yapıldı.
Kanyon''da 2 milyon $''a daireSokak konseptiyle inşa edilen ve 200 milyon dolara mal olan Kanyon Alışveriş Merkezi, Başbakan Erdoğan tarafından 30 Mayıs''ta açılacak . Rezidans''taki 179 dairenin 178''i satıldı.
Eczacıbaşı Perakendeye IsındıEczacıbaşı Topluluğu, resmi açılışı 30 Mayıs''ta gerçekleşecek olan alışveriş merkezi Kanyon''un tanıtımının yapıldığı basın toplantısında perakende sektörüne ısındığının sinyallerini verdi.
Konut kredisine özel şube açılıyorKonut kredilerindeki ürünlerini ''Büyük Kırmızı Ev'' çatısı altında toplayan Akbank, konut kredisi hizmeti verecek şubeler açacak.
Kanyon''u Erdoğan açacakEczacıbaşı ve İş GYO''nun 200 milyon dolara Levent''te inşa ettiği Kanyon, 30 Mayıs''ta açılıyor. Kanyon''da 160 mağazalı alışveriş merkeziyle 180 konut ve 26 katlı ofis binası var
Sadece konut kredisi veren banka şubesiAkbank, konut kredisinde tüm ürün ve hizmetlerini ‘Büyük Kırmızı Ev'' çatısı altında topladı. Akbank Genel Müdürü Zafer Kurtul, mortgage''ın yasallaşmasının ardından uygulamadaki ürün ve hizmet çeşitliliğinin artacağına dikkat çekerek, Büyük Kırmızı Ev''in, kredilerde Akbank''ın liderliğini pekiştirecek bir yaklaşım olacağını söyledi. Akbank perakende bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hakan Binbaşgil, Akbank olarak zaman içinde Büyük Kırmızı Ev ile Türkiye''de konut kredisi alma biçimini değiştireceklerini söyledi. Büyük Kırmızı Ev çatısı altında konut kredisi konusunda her türlü bilginin verildiği web portalı, cep kredi, web kredi gibi hızlı kanallar olduğunu anlatan Binbaşgil, Büyük Kırmızı Ev''in yenilikleri arasında sadece konut kredilerine özel şube bulunduğunu da kaydetti.
Tarih: 26 Mayıs 2006 Kaynak: Zaman
Takvim
<<Mayıs 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.