Haberler

29 Haziran 2008, Pazar

5366 Sayılı Yasa’nın Tarlabaşı’na Getirdiği Kentsel Çözüm5366 Sayılı Yasa’nın Tarlabaşı’na Getirdiği Kentsel ÇözümTMMOB Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi, 26 Haziran 2008 Perşembe günü İstanbul Teknik Üniversitesi’nde, Tarlabaşı''ndaki yenileme ve dönüşüm projesini konu alan bir panel düzenledi. 23 konuşmacının yer aldığı toplantıda Tarlabaşı Kentsel Yenileme ve Dönüşüm Projesi’yle birlikte, bu tür dönüşüm projelerinin önünü açan 5366 Sayılı, Yıpranan Tarihi ve Kültürel Taşınmaz Varlıkların Yenilenerek Korunması ve Yaşatılarak Kullanılması Hakkında Kanun, Tarlabaşı’nda bu projenin uygulanmasıyla karşılaşılabilecek sorunlar ve geliştirilebilecek çözümler tartışıldı. Haberin Devamı
Uplife Park’ta ikinci etap, 124 bin YTL’den başlıyorUplife Park’ta ikinci etap, 124 bin YTL’den başlıyorToplam 7 ayrı bloktan oluşacak olan Uplife Park’ta 5 blokta konutlar, iki blokta ticari amaçlı mağazalar, sosyal tesis bloğunda ise spor ve sağlık kompleksi yer alıyor. Uplife Park’ta yer alan 5 ayrı blokta toplam 567 daire bulunuyor.
İzmir’in iki yakası 250 milyon dolara birleşiyorİzmir’in iki yakası 250 milyon dolara birleşiyorTekfen-Oz Gayrimenkul Geliştirme ve Rönesans Alışveriş Merkezleri, İzmir’de 250 milyon dolarlık yatırımla lüks konut, ofis ve alışveriş merkezinin birarada olacağı proje için ortaklık yaptı.
Selçuklu Belediyesi yapılaşmada Türkiye ortalamasının üzerindeSelçuklu Belediyesi yapılaşmada Türkiye ortalamasının üzerindeGeçtiğimiz yıl toplamda bir milyon metrekare iskan ruhsatı ile Türkiye ortalamasının üstünde bir yapılaşmanın yaşandığı Selçuklu''da 2008 yılı sonunda bu rakamın geçileceği tahmin ediliyor.
OksiZen Konakları’nda metrekare fiyatı 3 bin YTLOksiZen Konakları’nda metrekare fiyatı 3 bin YTLEroğlu Yapı’nın, Sarıyer’in merkezinde gerçekleştirdiği OksiZen projesinin satışlarına başladı. Şehrin merkezinde, Boğaz’ın yanı başında, ormana, oksijene sıfır konumda yer alan projede, 20 bin metrekarelik arazide toplam 40 konak yer alıyor. İtalyan mimarisi ile konak yaşamının modern yorumu olarak projelendirilen OksiZen Konakları, 5 oda 2 salon ve 4 oda 1 salon bahçe katı, tüm konakların kendilerine ait bahçe ve terasları ile tam anlamıyla müstakil bir yaşam sunuyor. Projede yer alan konutların metrekare fiyatı ise 3 bin dolar olarak belirlendi. Zen bahçesi, tenis, basketbol, kapalı ve açık havuzları ile pek çok ayrıcalıklı sosyal aktiviteyi içinde barındıran projenin Haziran 2009’da bitirilmesi planlanıyor. Doğal taş, doğal ahşap malzemeleriyle doğayla uyumlu projelendirilen OksiZen’de, İtalyan mutfak, banyo, şömine, jakuzi ve sauna da yer alıyor.
Tarih: 27 Haziran 2008 Kaynak: Hürriyet
Rezervasyon sistemi 2 bin yıl önce de geçerliymişRezervasyon sistemi 2 bin yıl önce de geçerliymişLaodikya antik kentinde Kazı heyeti başkanı olan Prof. Dr. Celal Şimşek, Kuzey Tiyatrosu’nda kentin önde gelenlerinin adlarının yazılı olduğu mermerden yapılmış locaları gösteriyor.
Kırşehir turizmine AB desteğiKırşehir turizmine AB desteğiKırşehir Belediyesi ile Polonya''nın Bydgoszcz kentlerinin kardeş şehir olmasını da kapsayan ''Sürdürülebilir Turizm Stratejisi'' projesine AB 187 bin 500 avroluk destek verdi.
Four Seasons''ın ek inşaatı için yargıdan yeni kararFour Seasons''ın ek inşaatı için yargıdan yeni kararDanıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, Sultanahmet''te yapılan Four Seasons Oteli''nin ek inşaatının kullanım kararları ve plan uygulama hükümlerinin yürütmesinin durdurulmasına itirazı reddetti.
Önce güvenlik diyor, etrafını koruma duvarlarıyla çeviriyorÖnce güvenlik diyor, etrafını koruma duvarlarıyla çeviriyorBirbirini gören gece görüşüne sahip, belirli aralıklarla yerleştirilen kameraların sıkı bir güvenlik sağladığı Bolelli Dream City projesini Bolelli Group’un sahibi Salih Bolelli ile konuştuk.
İstanbul yollarında gece asfalt mesaisi…İstanbul yollarında gece asfalt mesaisi…İstanbul Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanındaki 5 bin kilometrelik yolu trafiği aksatmamak için “taşımalı sistemle” gece asfaltlıyor. 2 bin personelden oluşan 225 ekip, İstanbul genelinde geceleri asfalt mesaisi yapmaya başladı.
Dev kültür sarayının temeli bugün atılıyorDev kültür sarayının temeli bugün atılıyor2 bin kişilik kongre salonu, bin 500 kişilik yemekli düğün salonu, 750 kişilik toplantı salonu, 350 kişilik modern nikah salonu, 350 kişilik tiyatro salonu bulunan dev Kültür ve Kongre Salonu''nun temeli bugün düzenlenecek törenle atılıyor.
Çöp tenekelerini bile işgal ettilerÇöp tenekelerini bile işgal ettilerİzmir''de işportacı ve seyyar satıcılar sınır tanımıyor. Zabıta memurları kaldırımları işportacı ve seyyar satıcılardan kurtarmak isterken, bazı uyanık satıcılar işin kolayını bularak bir adım öne geçti.
İstanbul’un tarlasına 10 günde 20 ton atıkİstanbul’un tarlasına 10 günde 20 ton atık‘İstanbul’un tarlası’ olarak anılan Adapazarı’nın Yazlık beldesindeki tehlikeli atıkların Tuzla tersaneler bölgesinden 10 günde ve 4-5 seferde getirildiği, iz bırakmamak için de şoförler tarafından yakıldığı belirlendi.
Yenikapı Arkeolojik Kazı Alanı’ndaydıkYenikapı Arkeolojik Kazı Alanı’ndaydık24 Haziran 2008 Salı günü Yenikapı Marmaray ve Arkeolojik Kazı Alanı''nda gelinen son durumun incelenmesi amacıyla İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Kentsel Uygulamalar Direktörlüğü önderliğinde bir gezi düzenlendi. Yaklaşık 58.000 metrekarelik bir alanda 3,5 yıldır sürdürülen çalışmaları Arkitera Mimarlık Merkezi olarak yerinde gözlemledik. İstanbul Arkeoloji Müzeleri Müdür Yardımcısı Zeynep Kızıltan’ın eşliğinde gerçekleştirilen gezide Arkeolog Mehmet Ali Polat ve Arkeolog Metin Gökçay kazı alanı ve çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Kayalar Kimya, Dünya Devi Bayer ile “Wood Cover” Anlaşmasını İmzaladıKayalar Kimya, Dünya Devi Bayer ile “Wood Cover” Anlaşmasını İmzaladı1976 yılında kurulan Kayalar Kimya (GENÇ), Dünya devi Bayer Materialscience ile “Wood Cover” anlaşmasına imza attı. 2 yıldır Dünya üzerinde sadece 15 firma ile gerçekleştirilen “Wood Cover” anlaşması için Bayer, Türkiye’den Kayalar Kimya’yı ortak olarak belirledi.
Yüzme Havuzumuzu Görene Kadar Bekleyin!Yüzme Havuzumuzu Görene Kadar Bekleyin!Tımar odaları ile, birbiriyle doğrudan bağlantılı duşlar ve çift kubbeli üst örtü... Norman Foster’ın Kopenhag Hayvanat Bahçesi için tasarladığı ek bina, yalın bir fil keyfi.
Genç mimar adaylarıTMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Mimarlar Odası Zonguldak İl Temsilciliği’nin düzenlediği “Kent Düşleri - 3 Zonguldak Merkez Lavuar Alanı Değerlendirme Projesi” jüri üyelerinin iki günlük çalışması ile sonuçlandı.
Bakanlıktan ‘Munzur Vadisi’ açıklamasıGazetemizin 19.06.2008 tarihli sayısında yer alan ‘Munzur Vadisi Dünya Kültür Mirasıdır’ başlıklı haberimizle ilgili olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği tarafından yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada; bir varlığın Dünya Miras Listesi’ne alınabilmesi için öncelikle söz konusu varlığın UNESCO Dünya Miras Komitesi tarafından belirlenen kriterlerden bir kaçını karşılaması gerektiği belirtilirken, bu kriterler çerçevesinde Dünya Miras Listesine aday gösterilecek varlıkların yer aldığı Geçici Miras Listesi’nde yer alması gerektiği vurgulandı. Ayrıca Tunceli İnsan Hakları Derneği’nin Munzur Vadisi Milli Parkı’nın “UNESCO Dünya Miras Listesi’ne” alınsını talep ettiği dilekçesinin Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü’ne gönderilmesi halinde gerekli değerlendirmenin yapılacağı ifade edildi.
Tarih: 27 Haziran 2008 Kaynak: Evrensel
"Konut Kredisi Pazarı Yüzde 13 Büyüdü"Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) Bireysel ve İşletme Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Cemal Kişmir, 2008''in başından bugüne konut kredisi pazarının yüzde 13 büyüdüğünü bildirdi.
Nilüfer Vadisi için DSİ`den ikinci redGelişmeyi 23 Mayıs 2008 günü ‘Nilüfer Vadisi projesinde sel yatağı kaygısı’ başlığıyla bu sütunlardan aktardık. Konu Büyükşehir Belediyesi’nin, Batı Yakın Çevre Yolu geliş-gidiş şeritleri arasındaki kanalda başlattığı Nilüfer Vadisi Rekreasyon Projesi’ydi.
Özbekistan, 6 Çimento Fabrikası KuracakÖzbekistan, 2008-2012 yılları arasında toplam tutarı 1 milyar 415 milyon dolar olan 6 çimento fabrikası kurmak için kolları sıvıyor. Özbek İnşaat Malzemeleri Birliğinden basına yapılan açıklamada, yapımı planlanan 6 çimento fabrikasının toplam 9,5 milyon ton çimento üreteceği belirtilerek, bu çerçevede Surhanderya vilayetinde yıllık üretim kapasitesi yıllık 1 milyon ve 1,7 milyon ton olan 2 fabrika ile Cizzah’ta 3 milyon ton, Kaşkaderya’da 1,5 milyon ton, Karakalpakistan’da 1,5 milyon ton, Taşkent''te ise 800 bin ton kapasiteli birer çimento fabrikasının kurulacağı bildirildi. BDT ülkeleri arasında Rusya ve Ukrayna’dan sonra en büyük üçüncü çimento üreticisi olan Özbekistan’daki mevcut 6 çimento fabrikasında yıllık 6,5 milyon ton çimento üretilirken, ülkenin yıllık çimento tüketimi ise 7-8 milyon ton düzeyinde bulunuyor.
Tarih: 27 Haziran 2008 Kaynak: Dünya
Afşin-Elbistan''a 3 teklifAfşin-Elbistan C ve D kömür sahalarında termik santral kurmak ve işletmek üzere rödovans karşılığı kömür üretim verilmesi hakkı ihalelerinde zarflar bugün açıldı.
İzmir''de deniz temizliğine ''Deniz atı'' onayıEge Üniversitesi (EÜ) Sualtı Araştırma ve Uygulama Merkezi (SAUM) Müdürü Prof. Dr. Cengiz Metin ,İzmir Körfezi''nin Konak Pier bölgesinde "suyun temizlik göstergesi"olarak bilinen "deniz atı" görüntülediklerini bildirdi.
Prefabrik Konuta Rağbet ArtıyorTürkiye''de yaklaşık 20 yıldır var olan prefabrik sektörü, son 10 yılda hızlı bir ivme yakaladı. İnşaat sektöründe yaşanan hareketlilik yerli-yabancı konut projelerinin yanı sıra, "büyük İstanbul depremi" haberleri prefabrik firmalarının iştahını kabarttı.
Alternatif enerji devredeGünlük siyasi çekişmeler ve tartışmalar arasında Türkiye, çok önemli gündem konularını konuşmak ve çözüm alternatiflerini ortaya koymaktan çok uzak duruyor maalesef. Bunların başında da "Enerji" konusu geliyor.
Büyükşehir’den İTÜ’ye muhteşem bir mezuniyet hediyesi…Bakan Eroğlu ile birlikte İTÜ’nün mezuniyet törenine katılan Başkan Topbaş, üniversiteye muhteşem bir stat kazandırmanın ve metro getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
‘Likör’ arazisine bu kez ilgi yoğunMecidiyeköy’de Ali Sami Yen Stadı’nın yanındaki 23 bin 711 metre karelik eski likör fabrikası arazisi 1 Temmuz’da üçüncü kez ihaleye çıkacak. İlk iki ihalede alıcı bulunamayan arazi için bu kez çok sayıda talipli var.
Nükleer için 6 firma şartname aldıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, ikinci grup nükleer santralin Sinop''ta kurulacağını ve ihalesinin de bu yıl içinde yapılacağını bildirdi. Bakan Güler, ikinci nükleer santralin büyüklüğünün henüz belirlenmediğini, fakat Mersin Akkuyu''dan daha küçük olmayacağını söyledi. Mersin Akkuyu''ya kurulması planlanan nükleer santralin ihale sürecinin devam ettiğini kaydeden Güler, ihalede herhangi bir ertelemenin sözkonusu olmayacağını bildirdi. TETAŞ tarafından Mart ayında ihaleye çıkarılan ve 24 Eylül 2008 tarihine kadar teklifleri alınacak olan nükleer santral ihalesinde şartname alan firmalar şöyle: AECL Atomic Energy Of Canada Limited (Kanada), Itochu Corporation (Japonya), Vinci Construction Grand Projets Fransa), Suez Tractebel (Fransa-Belçika), Atostroyexport (Rusya), KEPCO (Güney Kore).
Tarih: 27 Haziran 2008 Kaynak: Yeni Şafak
Türkiye, Kyoto Protokolü''ne katılıyorTBMM AB Uyum Komisyonu''nda, Türkiye''nin, 11 Aralık 1997 tarihinde Japonya''nın Kyoto kentinde imzalanan BM İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi''nin Kyoto Protokolü''ne Katılmasının Uygun Bulunduğuna İlişkin Kanun Tasarısı benimsendi.
Valilik suyu takibe aldıBelli dönemlerde yapılacak ölçümlerden elde edilecek arsenik sonuçlarının halka duyurulacağını söyleyen Cahit Kıraç, "Bundan böyle herşey düzen içinde olacak" dedi.
Tarihi mekanlara restorasyonSilivri Belediyesi; Piri Mehmet Paşa, Fatih ve Mimarsinan mahallelerinde restorasyona başladı. Toplam 17 adet tarihî ahşap ev, Piri Mehmet Paşa Camii, Mimar Sinan Köprüsü ve Uğur Mumcu Meydanı’ndaki imarethanin restitüsyon ve restorasyon projelerinin ihalesi gerçekleştirildi. Silivri Belediye Başkanı Hüseyin Turan, “Projelerinin yapımını ücretsiz olarak biz karşılıyoruz. Restorasyon projeleri Anıtlar Kurulu tarafından onaylandı. Kurulun isteği doğrultusunda çalışmalar yapılıyor. Vatandaşlarımızın cebinden bir kuruş çıkmayacak” dedi.
Tarih: 27 Haziran 2008 Kaynak: Türkiye
İnşaatta talep durdu, maliyet artışı sürüyorSon yıllardaki hızlı gelişimiyle, milli gelir büyümesine önemli katkı sağlayan inşaat sektörü, talebin adeta durma noktasına gelmesi nedeniyle sıkıntılı bir dönem yaşarken, inşaat maliyetlerindeki artışın sürmesi de özellikle konut yapımında sektörü zorluyor. Ortalama büyüklükteki bir dairenin toplam maliyetinin 170 bin YTL’ye yaklaştığı dikkati çekiyor.
Bornova''da gürültüye sonErgene mahallesindeki belediyenin şantiye binası 4. Sanayi Sitesi''ne taşınıyor.
İzmir''in Develeri17. yüzyılın ikinci yarısında başlayan, 18. ve 19. yüzyıllarda doruk noktasına ulaşan ve İzmir’in, İstanbul’u bile geride bırakarak Akdeniz’in en önemli kentlerinden, en büyük ticaret merkezlerinden biri olmasını sağlayan, bir başka deyişle ,İzmir’i İzmir yapan sürecin en etkili, en önemli ögelerinden biri de develerdir. O kadar ki, eğer develer olmasaydı, İzmir öyle bir İzmir olmayacaktı.
İkizdere yeni bilirkişiyi bekliyorİkizdere ilçesinde yapımına başlanan Cevizlik Hidroelektrik Santrali (HES) inşaatının durdurulması için açılan dava nedeniyle bölgede ikinci kez bilirkişi incelemesi yapıldı.
Vagonlar yola çıkıyorİzmir Metrosu''nu “uzatacak” hatlara ilişkin çalışmalar sürerken, bu hatlarda kullanılacak yeni vagonlar için de hazırlıklar başladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi''nin yeni hatlarda kullanılacak vagonlar için ihaleye çıkacağı bildirildi.
Yeşilırmak''ın suyu başkentten izlenecekAnkara ve Hitit üniversitelerince hazırlanan sistemle Yeşilırmak’ın su kalitesi Ankara’dan izlenecek. Sistem istasyonlarda, sıcaklık, Ph ve iletkenlik gibi değerleri ölçerek kaydediyor.
Suya "Ağır" Tehditİzmir’de arsenikli suyun tartışıldığı bir dönemde, özellikle Aliağa’daki demir çelik fabrikaları ve bölgedeki altın madenciliğinin yarattığı tehlikeye de dikkat çekiliyor.
Park değil ÇöplükCumhriyetin 50. yılı anısına 35 yıl önce kurulan 50. Yıl Parkı, Anakent Belediyesi''nin yıllardır parka sahip çıkmaması nedeniyle alkol ve madde bağımlılarının evi haline geldi.
400 otelciyi hapisten kurtaracakKendilerine tahsis edilen Hazine arazileri üzerine tesis kuranlardan otelin bulunduğu sahili izinsiz kullandığı için haklarında işgalci davası açılan 400 otelci, TCK’nın 154. maddesinde yapılacak değişiklikle hapis cezası almaktan kurtulacak.
Türkiye’de Gecekondular ve YasalarTürkiye’de gecekondu ve yasaların ilişkisine dair akla gelen ilk özellik yasaların, gecekondu olgusunu takip etmesi anlamındaki ardıl ilişkidir.
''Son Vadi'' de yok oluyorAnkara''nın yapılaşmamış son vadisi olan İmrahor yok olma tehlikesiyle karşı karşıya. Vadi, Ankara Anakent Belediyesi koruma alanı içinde bulunmasına karşın son dönemde, fabrikalar tarafından kirletiyor, göletler dolduruluyor, topraklar kazılıyor...
Başkentin Suyu Hem Kötü Hem de PahalıKızılırmak Nehri üzerindeki Kesikköprü Barajından Ankara''ya getirilerek diğer barajlardan gelen sularla karıştırılıp musluklarımızdan akan şehir şebeke suyu üzerindeki tartışmalar giderek yoğunlaşmaktadır.
Kent Yorum: "Baba, Ben Yıkıcıyım ama Kendini Bilmez Değilim..."Karadeniz’e gittiniz mi son birkaç sene içinde? Hiç geçtiniz mi Karadeniz Otoyolu denen denizin çocuklarına azap yoldan? Gördünüz mü bir halkın nasıl sevdasından koparıldığını?
''Turizmci kaçar’ denildi kıyı işgaline onay verildiKamu arazisini işgal edenlere, sınırlarını değiştirenlere 3 yıla kadar hapis ve para cezası öngören hüküm TCK’dan çıkarılıyor.
Celal Ece Bahçesaray’ın borularını trene yüklediCelal Ece isminde bir hayır sahibi işadamının bağışıyla, Bahçesaray’ın tarlaları sulanacak, evlerdeki, sokaklardaki musluklardan su akacak.
Konut kredisinde sınır tanınmıyor şube müşterinin ayağına taşınıyorKonut kredilerinde rekabeti hizmet kalitesine kaydıran bankalar, şimdi de kredi başvurusu için zaman ayıramayan müşterileri için randevu sistemini devreye soktu.
Ahmet Taner Kışlalı Kültür Merkezi açıldıAhmet Taner Kışlalı Kültür Merkezi''nin yapımı tamamlanarak, başkentlilerin kullanımına sunuldu. Atatürkçü Düşünce Derneği''nin (ADD) yeni genel merkezi olarak da kullanılacak yapı, sempozyumlara, söyleşilere, konserlere, kurslara ev sahipliği yaparak, Halkevleri ateşini yeniden yakmayı hedefliyor.
1.3 milyar dolarlık klimada ’split’ patlaması yaşanıyorTürkiye’de birkaç yıl öncesine kadar lüks sayılan klimalar artık ihtiyaç sınıfına girdi. Airfel Genel Müdürü Hasan Önder, Türkiye’de ev tipi klima pazarında da büyük bir ivme yakalandığını belirtti.
Butto''nun eşi gizlice geldi yatırım fırsatı görüşecekÖldürülen eski Pakistan Başbakanı Butto''nun kocası Zerdari, gizlice Türkiye''ye geldi. Daha önce kamu ihalelerinde yolsuzlukla suçlanan Zerdari, ülkesindeki inşaat ve enerji projelerini görüşecek.
İspanyol Essentium Türkiye’de çimentoya 400 milyon Euro yatıracakUniversal Çimento şirketini satın alan İspanyol Essentium Grubu Türkiye’ye 400 milyon Euro’luk yatırım yapacağını açıkladı.
4000 Yıllık Piramit Yeniden BulunduMısırlı arkeologlar 4000 yıllık bir piramidi yeniden buldular. Piramidin sadece sekiz yıl kadar iktidarda kalan kral Menkauhor tarafından yaptırıldığını sanıyoruz, diye açıkladı Mısır Eski Eserler Dairesi Başkanı Zahi Hawass.
Sinop’a inadına santralEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, ikinci grup nükleer santralın Sinop’ta kurulacağını ve ihalesinin de bu yıl içinde yapılacağını bildirdi.
Unakıtan: Kimse arazi satıp parasının üstüne yatamazMaliye Bakanı Kemal Unakıtan, kamu kuruluşlarının kendilerine tahsis edilen Hazine arazilerini, "Ben satarım, parasını da ben alırım" anlayışıyla hareket edemeyeceklerini söyledi.
TURYAP müşterisine konutta faiz yüzde 1,5Türk Ekonomi Bankası (TEB), TURYAP''tan ev sahibi olmak isteyenlere tüm vadelerde yüzde 1,5 faizle ve ilk üç ayı ödemesiz olmak üzere 120 aya kadar vadeli konut kredisi kullandıracak.
KEY ödemeleri ağustosa kaldıKonut Edindirme Yardımı hesaplarında ödeme takvimi ile ilgili her kafadan bir ses çıkıyor.
Kamu arazileri yağmalanırAKP’nin yerel seçim öncesinde kamu arazilerinin işgal edilmesini serbest hale getiren yasa önerisi tartışmalara neden oldu.
İzmir''e KOBİ borsası geliyor İngiltere''den ortaklık teklifi varTürkiye''de küçük ve orta ölçekli işletmelere (KOBİ) finans desteği sağlaması amacıyla kurulması planlanan KOBİ borsasına yabancılardan ortaklık teklifi geldi.
Kaymakamı aldın dolguyu da aldırsanaMNG Holding A.Ş.’nin orman alanından tahsis edilen araziye turistik tesis yaparken denizi inşaat hafriyatı ile doldurması olayında, Milas Kaymakamı Bahattin Atçı’nın görevden uzaklaştırılması çevrecileri memnun etmedi.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.