Haberler

30 Nisan 2010, Cuma

Taksim Yolcusu Kalmasın!Taksim Yolcusu Kalmasın!Taksim Meydanı, insanların buluşma ve dağılma noktası olmasının dışında politik ve sosyal konuların da odağı olmuş bir yer. Bu meydan geçmişten günümüze, sahip olduğu stratejik konumu ve sosyo-politik rolü gereği önemli günlerin (bayram kutlamalarının, yürüyüşlerin, mitinglerin) kutlandığı ve İstanbul kentinin bir güç sembolü olarak görüldüğü bir alan oldu. Peki Taksim Meydanı İstanbul''un nasıl bu kadar önemli bir odağı haline geldi? Geçmişte nasıldı, şimdi nasıl? Taksim Meydanı''nı tarihsel süreç içinde inceleyelim: Haberin Devamı
Zeytinlik Hemzemin Geçidi Trafiğe KapatılıyorZeytinlik Hemzemin Geçidi Trafiğe KapatılıyorAliağa-Menderes Projesi kapsamında, Zeytinlik''teki (Gürçeşme Ülkü Sineması Önü) hemzemin geçidi 2 Mayıs 2010 Pazar gününden itibaren trafiğe kapatılıyor.
Varyap Meridian''da atıklar ekonomiye dönüyorVaryap Meridian''da atıklar ekonomiye dönüyorVaryap Meridian''da, hafriyat sırasında çıkan kaya parçaları ile sanatçıların yapılacağı taş eserler blok lobilerinde sergilenecek. Hafriyatının yüzde 85''i ise projenin peyzajında kullanılacak.
Kentsel Yenileme Projesi’nde şok gelişmeKentsel Yenileme Projesi’nde şok gelişmeTarlabaşı Kentsel Yenileme Projesi''nde şok gelişme. Mülk sahipleri, "acil" dernek kurarak kamulaştırmaların "acil" durdurulması için AİHM''ye başvurdu.
Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri 2009''da "Yılın Yatırımı Ödülü" Betek''inYalıtım Sektörü Başarı Ödülleri 2009''da "Yılın Yatırımı Ödülü" Betek''inYalıtım dergisi tarafından bu sene 7.si gerçekleştirilen Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri 2009''da "Yılın Yatırımı" kategorisinde ödüle, Betek layık görüldü.
4. Beton Tasarım Yarışması Büyük Bir İlgi ile Devam Ediyor4. Beton Tasarım Yarışması Büyük Bir İlgi ile Devam EdiyorBelçika, Almanya, İrlanda, Hollanda ve Türkiye''nin ortaklaşa düzenlediği, Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) tarafından organizasyonu gerçekleştirilen 4. Beton Tasarım Yarışması için başvurular devam ediyor. Son katılım süresinin 14 Mayıs 2010 olarak belirlendiği yarışmayı kazananlar İstanbul''da 6 günlük uluslararası bir master programına katılma hakkı elde edecekler.
İstanbul’un doğasına hançerİstanbul’un doğasına hançerUzmanlar, hem İstanbul Boğazı''na 3. köprü yapılmasına hem de köprünün güzergâhına karşı çıkarak, bunun İstanbul''un kuzeyindeki ormanlık alanların ve su havzalarının yok edilmesi anlamına geldiğini savundular. Uzmanlara göre, yapılacak 3. köprü kent ulaşımına da katkı sağlamayacak.
3. Köprü İstanbul Boğazı''nın en kuzeyinde...3. Köprü İstanbul Boğazı''nın en kuzeyinde...Bakan Binali Yıldırım ve Başkan Kadir Topbaş, 3. Boğaz Köprüsü''nün İstanbul''un en kuzey noktası olan Poyrazköy ile Garipçe arasında yapılacağını açıkladı. 6 milyar dolara mal olacak köprü ve çevreyolunun ilk etabının 3 yıl içinde tamamlanacağı belirtildi.
3. Köprü Poyrazköy - Garipçe arasında yapılacak3. Köprü Poyrazköy - Garipçe arasında yapılacakUlaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ortak bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda üçüncü köprünün Beykoz yakınlarındaki Poyrazköy ile Garipçe arasında yapılacağı belirtildi.
Hasankeyf için "komik" çalışma!Hasankeyf için "komik" çalışma!Batman Valisi Ahmet Turhan, Hasankeyf Bilimsel Çalışma Kurulu''nun antik kentte bulunan eserlerden aldıkları örnekleri inceleyerek eserlerin taşınıp taşınamayacağına karar vereceğini bildirdi.
İstanbul''un rengi erguvan İstanbul''un rengi erguvan Boğaz''ın tadını çıkarmak istiyorsanız şairlerin hiç vazgeçmediği erguvan çiçeğinin İstanbul''a rengini verdiği şu günleri tercih edin. Bizden söylemesi! Erguvan ağaçlarının pembeli morlu çiçekleri sadece 20 gün yaşıyor. Nerelerde gezeceğinize gelince... İstanbul''daki koru ve bahçeler bu renge doymak için gidilesi yerlerden.
Orta Asya''nın en büyüğüOrta Asya''nın en büyüğüKazakistan''ın yeni sembolü Han Çadırı Alışveriş ve Eğlence Merkezi, dünyaca ünlü markalara ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Orta Asya''nın en büyük alışveriş ve eğlence merkezi Han Çadırı''nın 5 Temmuz "Astana Günü"nde yapılacak görkemli açılışına dünyadan çok sayıda devlet başkanı, sanatçı, siyaset ve işadamı katılacak.
Toplu taşımada bisiklet dönemiToplu taşımada bisiklet dönemiTürkiye''de ilk kez Kayseri''de raylı sistem projesinin devamı olarak kent merkezinde bisikletlerle ulaşım sağlanacak.
Tek tek binalar yenilenerek kentsel dönüşüm başarılamazTek tek binalar yenilenerek kentsel dönüşüm başarılamazULI Türkiye Başkanı Haluk Sur, kentsel dönüşüm için için, merkezi otoriteyi özel sektörle yan yana getirmek gerektiğini belirterek, "Sektörün esnekliğinden, iş yapma kabiliyetinden ve pratikliğinden faydalanmak, devletinde kanun koyuş tarafından iradeyi belirleyen ve yönü çizim gücünden istifade etmek şart" diye konuştu.
TOKİ, 416.5 milyon lirayı az bulup ‘Ali Sami Yen''i iptal etti, Aşçıoğlu yine asılacakTOKİ, 416.5 milyon lirayı az bulup ‘Ali Sami Yen''i iptal etti, Aşçıoğlu yine asılacakTOKİ, 416.5 milyon lirayı az bulup ‘Ali Sami Yen''i iptal etti, Aşçıoğlu yine asılacak
Üçüncü köprü güzergahını bir tek o bildiÜçüncü köprü güzergahını bir tek o bildiPoyrazköy''de 10 yıl muhtarlık yapan ve geçen yıl emekli olan Ahmet Ersoy, dün açıklanan köprünün güzergâhını 2 yıl öncesinden bildi. Ersoy, "Belli yerlerle biraz yakınlığım vardı. Zaten Başbakan da hep kuzeyi işaret ederdi" diye konuştu.
Tarih: 30 Nisan 2010 Kaynak: Referans Yazan: Aram Ekin Duran
Tasarım, Mimarlık, İnovasyon ve Teknolojinin Yeni Buluşma Noktası: BuildistTasarım, Mimarlık, İnovasyon ve Teknolojinin Yeni Buluşma Noktası: BuildistYapı sektöründe uzman Arkitera Mimarlık Merkezi ile fuarcılık alanının önde gelen şirketlerinden Survey Fuarcılık güçlerini Buildist Yapı Malzemeleri Fuarı için birleştirdi. Tasarım, mimarlık, inovasyon ve teknolojinin yeni buluşma noktası olarak konumlandırılan ve 3 yıl içinde Moskova Fuarı''ndan sonra bölgenin en büyük ikinci fuarı olması hedeflenen Buildist Yapı Malzemeleri Fuarı, 30 Eylül - 3 Ekim 2010 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi CNR Expo''da gerçekleştirilecek.
"Emek''i yıkmak en vahim saldırı""Emek''i yıkmak en vahim saldırı"Tarihi anıtlar ve sitlerin korunması, muhafaza edilmesi ve değerlendirilmesine yönelik teoriler, yöntemler ve her türlü araştırmayı desteklemek amacıyla 1965''te kurulan uluslararası ve hükümetler dışı organizasyon Uluslararası Anıtlar ve Sitler Konseyi''nin (International Council on Monuments and Sites - ICOMOS) Türkiye şubesi, yıkılmak istenen Emek Sineması''yla ilgili olarak "özenle korunmalı" açıklaması yaptı.
Başkan Topbaş; "İstanbul gelecekte dünyanın merkezi olacak!..."Başkan Topbaş; "İstanbul gelecekte dünyanın merkezi olacak!..."Bağcılar''da inşa edilen otomobil merkezi "Automall Center"ın açılışında konuşan Başkan Topbaş, İstanbul''u dünyanın kongre, turizm, fuar, moda, spor ve teknoloji merkezi yapma hedeflerinin adım adım gerçekleştiğini belirterek, "Uluslararası basına göre, gelecekte dünyanın merkezi İstanbul olacak" dedi.
''Süpürge yumağı'' ile ''hasır kaplan'' Şangay''da yarışacak''Süpürge yumağı'' ile ''hasır kaplan'' Şangay''da yarışacakMimarlık şirketlerinin görsel bir sovuna dönüşecek olan Şangay Expo 2010''da tüm ülkeler ilginç tasarımlı pavilyonlarını görücüye çıkardı. Fransız bahçelerinden Hint tapınağına kadar çok farklı tasarımların birbiri ile yarışacağı fuarda bazı ülkeler geleceğe yönelik tasarımlara ağırlık verirken bazıları da geleneksele bağlı kalmayı tercih etmiş.
Ali Sami Yen''de şokAli Sami Yen''de şokTOKİ 416.5 milyon liralık satış bedelini uygun görmedi. İhale iptal edildi.
Kentsel ve de güncel değişimKentsel ve de güncel değişimProje 4L/Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi''nde açılan ''Kaotik Metamorfoz'', kentsel değişimi güncel sanat aracılığıyla anlatıyor.
Radikal Tasarım, Milano''daRadikal Tasarım, Milano''daTasarım dünyasının merkezi Milano Tasarım Haftası''nda bu yıl doğal malzemeler, katlamalı ürünler dikkat çekici oranda fazlaydı.
Dünyanın ilk Armani oteli en yüksek binada açıldıDünyanın ilk Armani oteli en yüksek binada açıldıDünyanın ilk Armani oteli Dubai''de bulunan dünyanın en yüksek binası Burç Halife''de açıldı. Eylül 2009''da hizmete girmesi planlanan otelin açılışı, önce yıl sonuna ertelenmiş, sonra 21 Nisan olarak ilan edilmiş, İzlanda''da yanardağ patlayınca 27 Nisan''a alınmıştı.
İstanbul''un Yaratıcılığını Kim Ortaya Çıkartacak?İstanbul''un Yaratıcılığını Kim Ortaya Çıkartacak?İstanbul Kültür Mirası ve Kültür Ekonomisi Envanteri 2010 Projesi kapsamında gerçekleştirilen etkinliklerinin 3.sü olan “Yaratıcı Kent Sanatı” konferansı, 28 Nisan 2010 tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi''nden Doç.Dr. Zeynep Enlil''in moderatörlüğünde ve kültür politikaları konusunda önemli çalışmaları olan Charles Landry''nin katılımı ile İstanbul Modern Sanat Müzesi''nde gerçekleşti. Charles Landry, kentlerin hayal güçlerini ve düşüncelerini tetikleyerek, potansiyellerini ortaya çıkarmalarına yardımcı olacak çalışmalar yapıyor.
Yalova, üç büyük şehre köprüYalova, üç büyük şehre köprü110 kilometrelik sahil şeridi ile Marmara''nın incisi olan şehir, İstanbul, Bursa ve Kocaeli''ye kara-deniz ulaşımı sunarak hem köprü görevi görüyor hem de birbirinden güzel çiçek bahçeleriyle turist çekiyor.
"Emek yıkılacak olsa önce ben İstiklal Caddesi''nde yürürüm""Emek yıkılacak olsa önce ben İstiklal Caddesi''nde yürürüm"Bilimsel kurul raporlarına göre Emek Sineması''nın yıkılmadan, özgün yapısı bozulmadan yenileneceğini söyleyen Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, ''Terk edilmiş bir kompleksin özgünlüğü korunarak yaşama kazandırılmasının ne zararı var?'' diyor.
Karşılaşmalar: Türkiye ve İtalya''dan Örneklerle Mimari Mirasa Yaklaşımlar SempozyumuKarşılaşmalar: Türkiye ve İtalya''dan Örneklerle Mimari Mirasa Yaklaşımlar SempozyumuKarşılaşmalar: Türkiye ve İtalya''dan Örneklerle Mimari Mirasa Yaklaşımlar Sempozyumu 26 Nisan 2010 tarihinde Ulusal Mimarlık Yapı Dalı/Koruma Yaşatma Ödüllü bir proje olan Gölcük Kazıklı Kervansarayı''nda düzenlendi. Konusu itibariyle İtalyan ve Türk akademisyenler ve profesyonellerin bir araya geldiği konferans, Kocaeli Universitesi ve Politecnico di Milano Universitesi''nin ortak çalışması ve Gölcük Belediyesi''nin desteği ile gerçekleşti.
Çinilere Bürokrasi EngeliÇinilere Bürokrasi EngeliHaremüşşerif için İznik''te yaptırılan çiniler, bürokrasiye takıldı. Surların dibine kadar getirilen 148 kutu çini, İsrail Eski Eserler İdaresi''nin onayını bekliyor.
Türkiye''nin ilk çelik oteli Avcılar''da inşa ediliyorTürkiye''nin ilk çelik oteli Avcılar''da inşa ediliyorTürkiye''nin tamamen çelikten inşa edilen ilk oteli, Sonkar Otomotiv tarafından Avcılar''da E-5''in üzerinde inşa ediliyor. İnşa aşamasında 2 bin 600 ton çeliğin kullanılacağı otel , Hilton Double Tree markasıyla işletilecek. 30 milyon Euro''ya mal olacak otel, Haziran 2011''de kapılarını açacak.
AUTOMALL açıldıAUTOMALL açıldıTürkiye''nin ilk otomobil alışveriş ve yaşam merkezi AUTOMALL açıldı. İstanbul Belediye Başkanı Topbaş: Doğan Holding''in yatırımları ülkenin geleceğine yönelik yatırımlardır.
Ediz Hun''a Yeşil Küre ödülüEdiz Hun''a Yeşil Küre ödülüTurizm, Çevre ve Kent Gazetecileri Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak verilen Yeşil Küre ödülleri sahiplerini buldu. Dernek tarafından "Çevre Sayfası Kategorisi"nde ödüle lâyık görülen yazarımız Ediz Hun''un ödülünü Ankara Haber Müdürümüz Akif Bülbül, Türkiye Parlamento Muhabirleri Derneği Başkanı Göksel Bozkurt''un elinden aldı.
Tarih: 29 Nisan 2010 Kaynak: Türkiye Yazan: Ahmet Topal
Park Dış Ticaret’in İzmir SemineriPark Dış Ticaret’in İzmir SemineriPark Dış Ticaret, geçtiğimiz günlerde Tremco Illbruck işbirliği ile İzmir Mövenpick Oteli''nde bir seminer düzenledi. Seminerin konusu "Strüktürel Silikon ve Giydirme Cephede Yalıtım Sistemleri " üzerineydi.
ARKİV Buluşmaları - 5: DDB Tuz AmbarıARKİV Buluşmaları - 5: DDB Tuz AmbarıÇanakkale Seramik&Kalebodur sponsorluğunda 27 Nisan 2010 tarihinde gerçekleşen ARKIV Buluşmaları''nın beşincisi Kasımpaşa''da yer alan DDB Tuzambarı''nda yapıldı. Projenin mimarlarıı Kerem Erginoğlu ve Hasan Çalışlar''ın önderliğindeki toplantıya Cem İlhan, Brigitte Weber, Gürhan Bakırküre, Aydan Volkan, NSMH''den Sibel Özdoğan, Hakan Deniz Özdemir, Çiğdem Mahsunlar,Tuğba Okçuoğlu, Gaye Keskin ve Metehan Kahya, Devrim Çimen, Sertaç Erten, Ömer Selçuk Baz, Rahmi Uysalkan, Asiye Bodur, Pelin Özgen ve Arkitera Mimarlık Merkezi''nden Emine Merdim Yılmaz ve Beril Azizoğlu katıldı.
3. Köprü''nün Güzergahı Açıklandı! Tahminler Doğru Çıktı3. Köprü''nün Güzergahı Açıklandı! Tahminler Doğru Çıktı29 Nisan 2010 tarihinde Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş yaptıkları ortak basın toplantısında 3. Köprü''nün güzergahını açıkladılar. Yapılan açıklamaya göre Boğaz geçiş noktalarının Garipçe ve Poyrazköy olduğu, daha önce yapılan eleştirilerin odak noktası olan orman alanlarının da korunacağı söylendi. Garipçe ve Poyrazköy ile ilgili yapılan açıklama geçiş noktası konusunda daha önce yapılan tahminlerin doğru olduğunu gösteriyor. Ormanların ne denli korunacağını zaman gösterecek. Herkes tarafından tahmin edilen bir şey var ki güzergahın üzerindeki pek çok arsanın çoktan paylaşıldığı, yapılan açıklama ile değerini kat be kat arttırdığı.
Ankaralı müteahhit gerçeğiALİ Sami Yen ihalesi iptal oldu. Habertürk''ün ve Habertürk yazarı Yiğit Bulut''un çabalarıyla.
İzmir''e "Basın Müzesi" kuruluyorEge Üniversitesi (EÜ) ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti tarafından kurulacak Basın Müzesi ile ilgili toplantı gerçekleştirildi.
ICOMOS: Emek Sineması’nın “taşınarak” korunması mümkün değil! Uluslararası Anıtlar ve Sitler Konseyi (ICOMOS) Türkiye''ye göre Emek Sineması ve çevresinin korunması şart.
Emek Sineması''ndan meydanlara 1 MayısUluslararası İşçi Filmleri Festivali kapsamında, "Emek Sineması''ndan Meydanlara-1 Mayıs''ın 30 yılı" adlı fotoğraf sergisi açılacak.
Marmaray Projesi için yeni ihaleSöğütlüçeşme-Gebze ve Kazlıçeşme-Halkalı banliyö hatlarının modernizasyonu işini yürüten yüklenici firma, mevcut sözleşme şartlarında projeye devam edemeyecekleri gerekçesiyle sözleşmeyi tek taraflı fesh etti.
İşte 3. köprü güzergahıUlaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul''da 3. Boğaz Köprüsü''nü de içeren Kuzey Marmara otoyolu projesini açıklıyor. İşte Yıldırım''ın konuşmasından satır başları...
Buildist, "palyaço" yerine "penguen" moduna geçecekArkitera Mimarlık Merkezi ve Alman Survey Fuarcılık tarafından bu yıl ilk defa yapılacak olan Buildist Yapı Malzemeleri Fuarı, birkaç yıl içinde Rusya''da yapılan yapı fuarlarından sonra bölgenin ikinci büyük fuarı hedefi koydu.
Buildist yapıda yeni buluşma noktası olacak!Buildist Yapı Malzemeleri Fuarı, Arkitera Mimarlık Merkezi ile Survey Fuarcılık işbirliğiyle 30 Eylül - 3 Ekim 2010 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi CNR Expo''da gerçekleştirilecek.
Konya''da ‘modern sulama'' İstanbul''a 3 yıl yetecek suyu kurtarıyorETİ Pazarlama Grup Başkanı Şule Atabey Şamlı, Konya Havzası''nda tarımda modern sulamaya geçilip, ürün çeşidi iklime uyumlu şekilde değiştirildiğinde her yıl İstanbul 3 yıllık su ihtiyacı kadar su tasarrufu yapmanın mümkün olacağını söyledi.
Yeşil duraklarŞehirli insanın doğa özlemi belediyeleri yaratıcı projelere yönlendiriyor. Hobi bahçelerinden ve yeşil teraslardan sonra, şimdi otobüs durakları doğanın şehirle birleştiği yeni noktalar haline geliyor. Canlı bitkilerle bezenen duraklar bir yandan şehir peyzajını zenginleştiriyor, diğer yandan bekleme süresini şehirliler için daha katlanılabilir bir zaman dilimine dönüştürüyor.
Çanakkale''nin tarihi evleriTürkiye Tarihi Evleri Koruma Derneği (Türkev), gelenekselleşen ‘Tarihi Türk Evleri Haftası’nın 28’incisini 10-16 Mayıs tarihleri arasında Çanakkale’ye ayırdı. Hafta boyunca ‘Çanakkale’de Tarih ve Kimlikli Gelecek’ başlığı altında Çanakkale Belediyesi, 18 Mart Üniversitesi, Çanakkale Mimarlar Odası, Çanakkale 2010 inisiyatifi ve uzmanlar bir araya gelecek. Etkinlikler kapsamında Çanakkale’ye inceleme gezileri de düzenlenecek. Derneğin kurucusu Perihan Balcı ve Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Eruzun tarafından açılacak hafta, İstanbul’da 10 Mayıs 2010 Pazartesi günü Türkev’in restore ettiği İsmail Dede Efendi’nin Ahırkapı-Akbıyık’taki evinde başlıyor.
Tarih: 29 Nisan 2010 Kaynak: Radikal
Kentsel dönüşüm mağdurlarının mücadelesi sonuç veriyor Yıllardır evlerinin tapusunu alamayan Hürriyet Mahallesi emekçilerinin mücadelesi sonuç vermeye başlıyor.
Yıkımı halktan gizliyorlar Sabiha Gökçen Hava Limanı''nın uzatılması ve lojistik alan açılması için Mescit Mahallesi''nde alan ölçüm çalışmaları başlatıldı.
İstanbul 2010 AKB Ajansı''ndan açıklamaİstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti (AKB) Ajansı, Atatürk Kültür Merkezi (AKM) için özel olarak hiçbir ödeneğin tahsis edilmediği, şu ana kadar projeler için yapılan tüm harcamaların, ajansın kendi bütçesinden karşıladığını bildirdi.
Benim Kentim Dergisi Yayın Hayatına BaşladıKent ve sanat ilişkisine odaklanan Benim Kentim projesi, kamusal mekanda sanat alanında yeni bir elektronik yayına imza attı. Geçtiğimiz ay ilk sayısı yayınlanan elektronik dergi, farklı geçmişlerden, şehir ve ülkelerden yazarların kaleme aldığı ve ağırlıklı olarak kamusal sanat temasına yoğunlaşan, zengin içerikli bir elektronik yayın.
Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri B2B Medya''nın Organizasyonu ile Sahipleri Buldu.Sektörel Yayıncılar Derneği Kurucu Başkanı İsmail Ceyhan''ın şirketi B2B Medya olarak 27 Nisan 2010 Salı akşamı Yapı Endüstri Merkezi''nde 7.si gerçekleştirilen Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri Töreni''nde, Yalıtım Sektörünün önemli isimlerini ağırladı. Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri; "Yılın Yatırımı" , "Yılın Isı Yalıtımı Ürünü" , "Yılın Su Yalıtımı Ürünü" dallarında, okur değerlendirmesi sonucunda belirlendi. Ödüller üzenlenen etkinlik ile sahiplerine verildi.
Tarih: 28 Nisan 2010
Şişecam, Gobain ile Rusya''ya 320 milyon dolar yatıracakŞişecam''ın şirketlerinden Trakya Cam Sanayii, düz cam ile otomotiv camı üretimi ve satışı yapmak üzere en büyük rakiplerinden biri olan Saint-Gobain Sekurit ile yüzde 50-50 ortaklık kurulması için Niyet Anlaşması (MOU) imzaladı. Rusya''nın Tataristan bölgesinde yapılacak bir fabrikada düz cam, lamine cam, kaplamalı cam ve ayna üretimi yapılacak.
Takvim
<<Nisan 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.