Haberler

30 Mayıs 2011, Pazartesi

Konu Mimarlığa Gelince, Müzeler Geçmişi Terk EdiyorKonu Mimarlığa Gelince, Müzeler Geçmişi Terk EdiyorSFMOMA, Whitney, Barnes Foundation ve MoMA'yı da kapsayan bazı kurumlar için, çeşitli ek yapılar planlanıyor. Çağdaş mimarlar için bir patlama, ama mimarlık tarihi için bir fiyasko... Ekonomik iyileşmenin aksamasına rağmen, Amerika müzeleri planlama yapmaya, büyük paralar harcamaya ve yeni ek binalar açmaya devam ediyor. Bir mimarlık eleştirmeni -en azından Renzo Piano'nun işlerine yüksek tolerans gösteren biri- tüm zamanını sadece bu projelerle ilgili yazılar yazmaya pekala harcayabilir. Whitney Müzesi'nin 1966 yılında Marcel Breuer tarafından tasarlanmış olan binasının Metropolitan Sanat Müzesi'ne kiralanması ve Manhattan'ın batısına (tabii ki Piano tarafından tasarlanmış olan) yeni bir bina yapılması konusunda son zamanlarda yapılmış bir anlaşma var. Haberin Devamı
Bardo'nun yerine Zeugma Mozaik MüzesiBardo'nun yerine Zeugma Mozaik MüzesiZeugma Antik Kenti'nden çıkarılan mozaiklerin yanı sıra 'Doğu Roma Dönemi' koleksiyonunun da ilk defa görücüye çıkacağı Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi, Tunus'taki Bardo Müzesi'nin unvanını elinden alacak.
'Yıldızlı TOKİ konutlarının yol sorununu çözeceğiz''Yıldızlı TOKİ konutlarının yol sorununu çözeceğiz'AK Parti Trabzon milletvekili adayı Erdoğan Bayraktar, Akçaabat'ın Yıldızlı Beldesi'ndeki TOKİ konutlarını ziyaret ederek, vatandaşlarla buluştu. Talep ve istekleri dinleyen Bayraktar, Yıldızlı TOKİ'nin yol sorununu çözeceklerini açıkladı.
Yassıada, demokrasi adası oluyorYassıada, demokrasi adası oluyorYassıada, metruk görüntüsünden kurtularak yeni bir kimliğe kavuşuyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yassıada'yı yaslı ada olmaktan kurtaracak bir dizi çalışmaları başlatacaklarını söyledi.
Dünyanın sahnesi VenedikDünyanın sahnesi VenedikDünya bir sahne ise gerçekten burası o sahnenin son perdesi...
Vargı'nın şirketi Tünel'de bina aldı, otel açacakVargı'nın şirketi Tünel'de bina aldı, otel açacakŞehir otelciliğine İzmir'deki Swissotel Grand Efes ile 2005'te adım atan Murat Vargı'nın MV Holding'i Taksim Tünel'de eski bir bina satın aldı.
İstanbul'un fethi yeraltında sürüyorİstanbul'un fethi yeraltında sürüyorFatih Sultan Mehmet'in, İstanbul'u fethederken gemileri karadan yürütüp Haliç'e indirdiği söylenir. Şimdi ise İstanbul'un yer altında tüneller kazılıyor, raylar döşeniyor. Önemli bir kısmı 2012 yılında bitecek olan bu çalışmalarla İstanbul baştan başa metro ağıyla örülmüş olacak.
Troya Hazineleri'nin 150 yıllık yolculuğuTroya Hazineleri'nin 150 yıllık yolculuğu1991'e kadar nerede olduğu bilinmeyen Troya Hazineleri, Moskova Aleksandr Puşkin Güzel Sanatlar Müzesi'nde sergileniyor.
"Tramvay hattıyla İzmir perişan olur""Tramvay hattıyla İzmir perişan olur"Büyükşehir'in Üçkuyular-Halkapınar Tramvay hattı ile ilgili rapor hazırlattığını belirten Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Burhan Özfatura, "Bu proje İzmir'e ihanettir" dedi.
Bayraktar: Trabzon tarihi kimliğine kavuşacakBayraktar: Trabzon tarihi kimliğine kavuşacakTrabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, TOKİ eski Başkanı ve AK Parti milletvekili adayı Erdoğan Bayraktar ile Tabakhane Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yıkım yapılan alanda incelemelerde bulundu.
Sultanahmet sanal ortamda üç boyutlu ziyarete açılıyorSultanahmet sanal ortamda üç boyutlu ziyarete açılıyorSultanahmet Turizm ve Yatırımcıları Derneği (SUYAD) ile 3DLocationEarth.com işbirliğinde gerçekleştirilen "3D Sultanahmet" uygulaması ile Sultanahmet Bölgesi, Google Earth üzerinden sanal ziyarete açılıyor.
Bir kültür mozaiği: Sakıp Sabancı MüzesiBir kültür mozaiği: Sakıp Sabancı MüzesiDoğunun estetiğiyle batının modernliğini tek bir çatı altında toplayan Sakıp Sabancı Müzesi, ziyaretçilere bir kültür mozaiği sunmaya devam ediyor. Müze şimdilerde ise daha çok yeni olan Karşıdan Karşıya sergisinin heyecanını yaşıyor.
Trabzon'a Modern Boztepe Resıdence yapılıyorTrabzon'a Modern Boztepe Resıdence yapılıyorKaradeniz'in en büyük konut projelerinden biri 'Trabzon Modern Boztepe Resıdence' Trabzon'da hayata geçiriliyor.
Dünyanın en gizemli adasında yatan sırDünyanın en gizemli adasında yatan sırDünyanın en gizemli adası olarak kabul edilen Paskalya Adası, araştırmacıların yüzyıllardır süren çalışmalarına rağmen sırlarını saklamaya devam ediyor.
'Türkiye Ortadoğu'yu birleştiriyor''Türkiye Ortadoğu'yu birleştiriyor'New York Times, Türkiye'nin Ortadoğu ülkeleriyle vizeleri kaldırarak ve popüler kültürünü bölgeye ihraç ederek bölgeyi yeniden bütünleştirmeye çalıştığı yorumunu yaptı.
On binler "nükleere hayır" dediOn binler "nükleere hayır" dediAlmanya'nın çeşitli kentlerinde nükleer enerjiyi protesto amacıyla on binlerce kişinin katıldığı yürüyüşler yapıldı.
Sıkıcılığı alaşağı eden müzeSıkıcılığı alaşağı eden müzeEskişehir Eti Arkeoloji Müzesi, önceki akşam Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Eti Onursal Başkanı Firuz Kanatlı'nın katıldığı bir törenle açıldı. Yaklaşık 10 yıldır ziyarete kapalı olan müzenin alamet-i farikası, sıkıcılık kavramını alaşağı etmesi. Müzenin ev sahipliği yaptığı 22 bin 543 eserden 2 bini, vitrinlerde ve bahçede sergileniyor.
Milano'dan taze haberlerMilano'dan taze haberlerMilano'da gerçekleşen uluslararası tasarım haftasının en kıdemli etkinliği Salone Internazionale del Mobile bu yıl 50. yaşını kutladı.
Memur kentinden savunma kentineMemur kentinden savunma kentineBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın çılgın projeleriyle birlikte, memur kenti olarak bilinen Ankara'nın adı şimdi teknoloji ve savunma üssü olarak anılmaya başlandı. ASELSAN ve TUSAŞ'ın üretim merkezlerinde yerli projeler için önemli adımlar atılıyor.
Kıskandıran ZeugmaKıskandıran ZeugmaKültür ve Turizm Bakanı Günay, uçak yolculuğu sırasında, Yeni Asır Genel Yayın Yönetmeni Bursalı'ya projelerini anlattı.
Çağlayan Kavşağı açılıyor!Çağlayan Kavşağı açılıyor!Yayaların hizmetine sunulan en büyük meydan olacak.
Deniz ve fuarla sıçrama yapacakDeniz ve fuarla sıçrama yapacakİzmir Ulaştırma Bakanlığı'nın temelini attığı Çandarlı Limanı ile tekrar Anadolu'nun dünyaya açılan kapısı olacak. Şehrin içindeki İzmir Fuarı'nı taşıyarak 337 dönümlük yeni bir fuar alanı yaratacak İzmir'in hedefi Akdeniz'in fuar merkezi olmak.
"Hoşgörü kenti" İzmir'e yakışan proje"Hoşgörü kenti" İzmir'e yakışan projeİzmir Büyükşehir Belediyesi, üç kutsal din için büyük önem taşıyan üç tarihi yapıyı daha restore edecek. Namazgah'daki Emir Sultan Türbesi ile Doğanlar Kilisesi ve Beit Hillel Sinagogu için hazırlanan projeler, Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu tarafından onaylandı.
İsviçre nükleeri durduruyorİsviçre nükleeri durduruyorJaponya'da meydana gelen Fukuşima nükleer felaketinin ardından kamuoyu baskısı İsviçre hükümetinin yeni nükleer santral planlarını durdurmasına yol açtı.
Küçük ilçeye milyonluk yatırım!Küçük ilçeye milyonluk yatırım!5 milyon liralık yatırımla, 44 adet yayla evi yapılacak... "Çukurova'nın Yaylası"na renk gelecek.
Hızlı tren 283 km hızı gördüHızlı tren 283 km hızı gördüAnkara-Konya hattında çalışacak hızlı tren, deneme sürüşünde Türkiye için hız rekoru kırdı.
Google ve Ingenhoven: Cennette Gerçekleşecek Bir BirliktelikGoogle ve Ingenhoven: Cennette Gerçekleşecek Bir BirliktelikHerhangi bir binanın başarısında müşteri-mimar ilişkisi oldukça önemli. Başarı, şan, şöhret ve popülerlik olmadan, müşteri ile mimarın isteklerinin sentezi ile ölçülür.
FT okuyucularının favori şehri İstanbul  FT okuyucularının favori şehri İstanbul Dünyanın en çok okunan ekonomi gazetesi Financial Times'ın okuyucuları, düzenlenen ankette İstanbul'u favori şehir seçti.
558 yıl sonra fetih558 yıl sonra fetihİstanbul'un fethinin 558'inci yıldönümü dün törenlerle kutlandı. Kutlamalar, Fatih Sultan Mehmet'in, Fatih Camii'ndeki türbesini ziyaretle başladı.
Onlar gitti, biz eksik kaldık...Onlar gitti, biz eksik kaldık...Diyarbakır'da kentteki Ermeni kültürüne dair heyecan verici çalışmalar var. Osman Baydemir çok net: Onlar gitti, biz de barışı bulamadık.
Adriyatiğin Parlayan yıldızı... DubrovnikAdriyatiğin Parlayan yıldızı... DubrovnikUzakların çekiciliğinin verdiği her insanın içinde bir yerlerde saklanan gezgin olma ,kaçma , kopma duyguları her zaman için gerçek uzaklıkları istese de yanı başımızda duran güzellikleri kaçırmak istemeden çıkmak istedim yola...
Depremden ders almayan bir halkızDepremden ders almayan bir halkızDepremden ders almayan bir halkız Marmara Depremi ve 5.9 şiddetindeki Simav depremi sonrası yaşananlar Türkiye'nin akıllanmadığını gösteriyor. Binaların yüzde 40'ı hâlâ ruhsatsız.
Seferihisar "Çocuk Dostu Şehir" olacakSeferihisar "Çocuk Dostu Şehir" olacakUluslararası 'Cittaslow' (Sakin şehir) ağına üye olan İzmir'in Seferihisar ilçesi, Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) tarafından yürütülen 'Çocuk Dostu Şehir' projesine dahil olmak için çalışma başlattı. Başvuru yapmaya hazırlanan Seferihisar Belediyesi, bu kapsamda 'Çocuk Danışma Kurulu' oluşturarak ilk adımı attı.
Çadırkentte su baskını yaşandıÇadırkentte su baskını yaşandıKütahya'nın Simav ilçesinde, 19 Mayıs'ta meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremin ardından oluşturulan çadır kentte, şiddetli yağmur nedeniyle bazı çadırlarda su baskını yaşandı.
"Atlı tramvay büfesi""Atlı tramvay büfesi"Karşıyaka sokaklarının 1950'li yıllarda vazgeçilmez ulaşım aracı olan atlı tramvay, Mavişehir'de büfe olarak yaşatılacak. Karşıyaka'nın geçmişini yeniden yaşatırken günümüz güzelliklerine daha fazla güzellik katmaya uğraştıklarını belirten Belediye Başkanı Cevat Durak, "Mavişehir mahallesi Aziz Nesin Bulvarı'nda Tay Park karşısına atlı tramvay görünümünde kültür büfesi yaptırdık. 1950'li yıllarda Karşıyaka'nın sokaklarında dolaşan atlı tramvay eskilerin hala dilinde. Bir nostalji yaşatıyoruz" dedi.
Dünyanın en eski "bilimsel hayvanat bahçesi"Dünyanın en eski "bilimsel hayvanat bahçesi"İngiltere'nin başkenti Londra'da bulunan hayvanat bahçesi, dünyanın en eski "bilimsel hayvanat bahçesi" olma özelliğini taşıyor.Dünyanın en eski "bilimsel hayvanat bahçesi"
Almanya 2022'de nükleerle vedalaşıyorAlmanya 2022'de nükleerle vedalaşıyorAlmanya'da koalisyon hükümeti 2022'de tüm nükleer santrallerin kapatılmış olacağını duyurdu.
Seçimkonduya balyoz operasyonuSeçimkonduya balyoz operasyonuOsmangazi Belediyesi, genel seçimleri fırsat bilerek kaçak yapıya yönelen fırsatçılara göz açtırmıyor.
Oikodomos Workshop Proksimite Başarıyla TamamlandıOikodomos Workshop Proksimite Başarıyla TamamlandıDoğu Akdeniz Üniversitesi tarafından İstanbul'a getirilen bu uluslarası çalışma Dr. Beril Özmen Mayer, Dr. Kris Sheerlinck ve Oikodomos Proje Lideri Prof.Dr. Leandro Madrazo'nun koordinatörlüğüyle düzenlendi.
Aliağa-Menderes'te 8 üstgeçit daha hazırAliağa-Menderes'te 8 üstgeçit daha hazırBüyükşehir, banliyö hattında yaya geçişlerini kolaylaştırmak amacıyla Tekel Lojmanları, 2. Ana Jet Üssü Bölgesi, Balatçık, Akıncılar, Kahramanlar, Şemikler, Dokuz Eylül, Seyhan, Binbaşı Reşat Bey ve Küçükada mahallelerinde yapımları tamamlanan asansörlü geçitleri hizmete açtı.
TÜDEF'den Erdoğan'ın projelerine tepkiTÜDEF'den Erdoğan'ın projelerine tepkiTüketici Dernekleri Federasyonu(TÜDEF)'ndan, Başbakan Erdoğan'ın Ankara ve İstanbul için açıkladığı projelere tepki geldi.
Bülent Tanık: "Başbakan'ın Saptamalarına Katılıyorum"Bülent Tanık: "Başbakan'ın Saptamalarına Katılıyorum"Tanık, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Ankara ile ilgili "plansız ve çarpık" saptaması yaptığını hatırlattı ve ekledi: "Başbakan'ın saptamaları bana yabancı gelmiyor. Benim de ifade ettiğim, katıldığım saptamalar."
Sinemacılardan Munzur özgür aksın yürüyüşüSinemacılardan Munzur özgür aksın yürüyüşüDersim Belediyesi tarafından düzenlenen İnsan Hakları Film Festivali kapsamında kente gelen çok sayıda sanatçı, doğayı yok edecek olan barajlara karşı yürüdü.
300 köyü adım adım dolaştı300 köyü adım adım dolaştıSeçim bölgesi Bingöl'de çalışmalar yapan Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, 320 köyün 300'ünü tek tek dolaştı, köylülerin sıkıntılarını dinledi, planlarını anlattı. Hayvancılık ve tarım teşviklerinin yeniden düzenlenmesini isteyen çiftçiler, ipotek sıkıntısını da dile getirdi.
Müziksev, İzmir'e 26. yıl armağanıMüziksev, İzmir'e 26. yıl armağanıTürkiye'de ilk kez, sanat merkezi ve müze, Müziksev adı altında İzmir'de hayata geçti. İKSEV Başkanı Filiz Eczacıbaşı Sarper "Kentin sanat kimliğine bir armağan" dedi.
M.K.Paşa Belediyesi'ne yeni hizmet binasıM.K.Paşa Belediyesi'ne yeni hizmet binasıMustafakemalpaşa Belediyesi'nin en prestijli projelerinden birisi olan Belediye Hizmet Binası, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın da katılımıyla düzenlenen görkemli törenle hizmete girdi.
Özcan'ın "müstehcen" bulduğu heykel kırıldıÖzcan'ın "müstehcen" bulduğu heykel kırıldıYüksek Öğretim Kurumu (YÖK) Başkanı Yusuf Ziya Özcan'ın önceki gün 'müstehcen' bulduğunu açıkladığı göğsü açık kadın heykeli kırıldı.
Ege'nin GAP'ını Başbakan açıyorEge'nin GAP'ını Başbakan açıyorBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan bugün, Türkiye'nin 6. ve Ege'nin en büyük barajı kabul edilen Dalaman Akköprü Barajı ve Hidrolelektrik Santralı'nın açılışını gerçekleştirecek.
Bir çılgın proje de Diyarbakır için açıklayıp finali yapacağızBir çılgın proje de Diyarbakır için açıklayıp finali yapacağızBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul ve Ankara için açıklanan 'çılgın projeler'e bir yenisini daha ekleyeceklerini söyledi.
Çin'in Mimari Eserleri Şian'daÇin'in Mimari Eserleri Şian'daÇin tarihinin tüm mimari eserleri Şian'da! Çin'in en eski kentlerinden biri olarak bilinen, 11 hanedanlığın başkenti olmuş Şian şehri, sadece dev yer altı ordusu (terra kotta) ya da farklı etnik unsurlarıyla değil, tarihte oynadığı kilit rol ve stratejik yönüyle de adından hala söz ettiren Çin şehirlerinin başında geliyor.
İstanbul'da asude bir semtİstanbul'da asude bir semtRivayete göre Fatih Sultan Mehmet, fetih hazırlıklarını yaparken Çengelköy sahillerine gelir. Ve burada Bizans'tan kalma gemi çengellerini görür. Semt adını buradan alıyor. Çengelköy şimdi nevi şahsına münhasır asudeliğiyle selamyıyor ziyaretçilerini.
Akkuyu'da kurulması planlanan nükleer santral hakkında ilginç rapor Akkuyu'da kurulması planlanan nükleer santral hakkında ilginç rapor Avusturya İklim ve Enerji Fonu ve 'Yeni Enerji 2010' programı tarafından desteklenen ve 'Flexrisk' adı verilen proje kapsamında dünyadaki 234 nükleer santral incelendi. Akkuyu'da kurulması planlanan nükleer santralin de yer aldığı projenin sunduğu haritalar, nükleer santrallerde gerçekleşecek bir kazanın risklerini gözler önüne seriyor.
HP, Tasarım Profesyonelleri için İnternet Bağlantılı, Geniş Boyutlu eYazıcıları Geliştiriyor HP, Tasarım Profesyonelleri için İnternet Bağlantılı, Geniş Boyutlu eYazıcıları Geliştiriyor Dokunmatik ekranlı ve internetten direk baskı alabilen HP Designjet'i kullanmak çok basit.
Kentsel Tasarımı ÖğretmekKentsel Tasarımı ÖğretmekEğer ki kentsel tasarım okuyorsanız, ya kentlerin ya da tasarımın içinde olma şansına sahipsiniz. Bu iki kelime de oldukça ilgi çekici, ancak en azından mesleki çevrelerde terimsel olarak kente tasarımı ilave etmek tam olarak kentsel tasarımla aynı anlamı taşımıyor. Şüphesiz ki insanlığın yerleşim tarihi boyunca tasarımcılar kentlerin fiziksel formlarının belirlenmesine yardımcı oldular, fakat bu ülkede belirli mesleki uzmanlıklar veya bilgi tabanı uzun zamandır kent mekanlarının tasarımına direkt olarak uygulandı.
İzmir Dünya Turizm Oscar'ına aday olduİzmir Dünya Turizm Oscar'ına aday olduAvrupa'nın Lider Kruvaziyer Destinasyonu kategorisinde, İngiltere'deki komiteye yapılan başvurunun kabul edildiğini söyleyen Ekrem Demirtaş, "Biz bunu hak ediyoruz" dedi.
RIBA ödülüne layık görüldüTabanlıoğlu Mimarlık, "Loft Bahçe" projesiyle Royal Institute of British Architects (RIBA) (Britanyalı Mimarlar Kraliyet Enstitüsü) ödülüne layık görüldü. RIBA üyesi mimarların Birleşik Krallık dışında gerçekleştirdikleri yapılarını onurlandıran ödüle bu yıl 13 proje layık bulundu. Çalışmalar arasında ayrıca Foster and Partners, Zaha Hadid ve David Chipperfiel gibi dünyanın en saygın mimarlarının projeleri de yer aldı.
Tarih: 30 Mayıs 2011 Kaynak: Zaman
Bakan Günay, İzmir İçin bir şans mı?Cumartesi gününün 11 saatini Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile geçirdik. 1.5 saatlik helikopter yolculuğuyla Eskişehir'e uzandık.
Betonlaştım! Betonlaştın! Betonlaştık!Beton evlerde oturuyoruz, beton şehirlerde yaşıyoruz, beton hayaller kuruyoruz. "Hayalinizdeki yaşam" diye önümüze konan bütün projeler, aslında alt alta üst üste farklı biçimlerde dizayn edilmiş çeşitli beton kutucuklarda yaşamayı dayatıyor bize.
Ucuz elektrikli otomobiller yoldaAlmanya'da araştırmacılar her keseye uygun elektrikli otomobil üretmek için çalışıyorlar...
İstanbul kongre merkezi oluyorİstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş, İstanbul'u dünyanın sayılı kongre ve toplantı merkezlerinden biri haline getirmek misyonuyla çalışan İTO ile İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu'nun girişimlerinin meyvelerini verdiğini bildirdi.
"Dilovası'na bundan böyle termik santral yaptırmayız"Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde bundan sonra termik santrallere izin vermeyeceklerini açıkladı.
Deprem riski tartışılacakKütahya Simav'da gerçekleşen 5.9 büyüklüğündeki depremle tekrar gündeme gelen Türkiye'deki deprem riski ve olası İstanbul depremi, Japonya, ABD, Kanada ve Yunanistan'dan bilim adamlarının katılımıyla "7. Deprem Mühendisliği Konferansı"nda tartışılacak.
Erguvanlar İstanbul yollarındaİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, vatandaşlar tarafından renklerine karar verilen "Damalı Erguvan" renkli 70 adet yeni otobüsü hizmete sundu.
İstanbul'un Tarihi Alanları Listeden çıkarılma riskiyle karşı karşıyaTürkiye'de Dünya Mirası Listesi'ne alınan ilk yerlerden biri İstanbul'da Theodosios Surları'yla çevrili tarihi bölge olduğunu tahmin etmek için elbette kahin olmak gerekmiyor.
İstanbul'un taşı toprağı, Antalya'nın denizi kumu altın12 Haziran seçimlerine üç hafta kaldı. Siyasi partiler kampanyalarını iyice hızlandırdı. Seçim propagandası kızıştı. Büyük kentlere yönelik büyük projeler açıklanıyor. Bu kentlerde propaganda yapılan seçmen nereden geliyor? Memleketi neresi?
Gırnata'dan Isfahan'a İstanbul yolculuğuTarih ve medeniyet paralelinde İstanbul ve dönemin diğer önemli şehirlerinin bağlantı ve ilişkilerinin konuşulacağı "Gırnata'dan Isfahan'a İstanbul" başlıklı sempozyum, 28-29 Mayıs tarihleri arasında Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek.
İstanbul'un Fethi'ne özel kalem650 milyon Euro ciro yapan İtalyan kalem üreticisi Omas, İstanbul'un Fethi'ne özel kalem üretti. 2.500 ile 26 bin Euro arasında satışa sunulan ve toplam 1.511 adet üretilen kalemlerin 20'si hemen satıldı.
"Proje Ankara'yı dünya kenti yapacak"Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı projelerin, Başkent Ankara'yı dünya kenti haline getireceğini kaydetti.
Yenilenebilir yakıta bir adım kaldıPetrol fiyatlarının rekor üstüne rekor kırdığı günümüzde, araştırmacılardan iyi bir haber geldi.
Sultanahmet'in 400 yıllık sırrı!Sultanahmet Camii'nin yapıldığı 1609 yılından bu yana gizemli bir sır taşıdığı ortaya çıktı.
Kumburgaz'da ‘çılgın proje'Çorlu'ya katı atık tesisleri yapmak üzere ‘saldırılar' sürerken, Silivri'ye bağlı sahil kenti Selimpaşa'ya da 400 bin kişilik bir ‘arıtma' tesisi yapılacağı son anda öğrenildi. Aynı Çorlu'da oynanan ÇED raporu oyunları gibi...
2023'e kadar 15 bin kilometre yol yapacağızBaşbakan Erdoğan, 8,5 yılda 13.6 bin km bölünmüş yol yaptıklarını belirterek, "2023'e kadar 15 bin km daha yolu Türkiye'ye kazandıracağız" dedi.
Bizim Avrupa – Europa Nostra Derneği'nin "Avrasya Tüneli Projesi " İle İlgili Basın AçıklamasıBizim Avrupa-Europa Nostra Derneği'nin "Avrasya Tüneli Projesi" ile ilgili basın açıklaması şu şekilde:
Takvim
<<Mayıs 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.