Haberler

31 Mayıs 2010, Pazartesi

Yarışma Şartnameleri İnternetteYarışma Şartnameleri İnternetteMimarlık yarışmalarının Türkiye''deki mimarlık ortamı için önemi büyük. Açılan yarışmaların pek çoğu uygulanmasa da projelerin tartışmaya açılmasına, ortamın demokratikleşmesine, başarılı mimari örneklerin ortaya çıkmasına, genç mimarların isimlerini duyurmasına öncülük ediyor. Hasan Özbay''ın desteğiyle TH&İdil''in arşivinden faydalanılarak hazırlanan site ile özellikle 2000 yılından önce açılan, bilgilerine ulaşılması oldukça güç olan yarışmaları gün yüzüne çıkacak. Haberin Devamı
Uludağ`da ilk yıkım yapıldıUludağ`da ilk yıkım yapıldıUludağ`da, resmi kurumlara ait dinlenme tesislerinin yıkımına başlandı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı`na bağlı ETİ Maden`e ait Uludağ Oteller Bölgesi`ndeki 600 metrekarelik dinlenme tesisi, bir haftalık çalışmayla yerle bir edildi.
Başkan Topbaş''tan ''Medeniyetler İttifakı''nda yerel insiyatif vurgusuBaşkan Topbaş''tan ''Medeniyetler İttifakı''nda yerel insiyatif vurgusuUCLG Eş Başkanı olarak, Birleşmiş Milletler Medeniyetler İttifakı ''Kültürlerin Yakınlaşması, Barışın İnşası'' Forumu''nda konuşan Başkan Topbaş, UCLG''nin medeniyetler ittifakı hedeflerinin gerçekleştirilmesi için önemli çalışmalar yaptığını belirterek, yerel yönetimlerin bu konuda daha çok inisiyatif alması gerektiğini vurguladı.
Hızlı trenler İzmir''e geldiHızlı trenler İzmir''e geldi80 kilometrelik Aliağa-Menderes hattında kullanılacak trenlerin ilk seti Ankara''da teste tabi tutulurken, ikinci parti Alsancak''a çekildi.
Tramvayın projesi altı ayda tamamlanacakTramvayın projesi altı ayda tamamlanacakİzmir Büyükşehir Belediyesi, büyük önem verdiği tramvay projesi için iki önemli adım attı. Geçtiğimiz aylarda toplam uzunluğu 13 kilometreyi bulan Halkapınar-Fahrettin Altay tramvay hattının proje ihalesini yapan Büyükşehir, şimdi de 10 kilometrelik Karşıyaka Alaybey-Mavişehir hattı ile 5.5 kilometre uzunluğundaki Buca Şirinyer-DEÜ Tınaztepe kampüs hatlarının proje ihalesini gerçekleştirdi.
Rüzgârda alarm: Binlerce megavatlık santral projesi durmanın eşiğindeRüzgârda alarm: Binlerce megavatlık santral projesi durmanın eşiğindeEnerji Bakanlığı''nın rüzgâr enerjisinde başlattığı yatırım seferberliği yaya kaldı. EPDK''nın tüm lisans başvurularını yarışma sürecine sokmaya yönelik kararın yürütmesini durdurması halinde binlerce megavatlık proje başvurusu tıkanacak.
İnşaat Mühendisliği eylül ayında açılıyorİnşaat Mühendisliği eylül ayında açılıyorCengiz, Mimarlık ve Mühendislik Fakültelerini birbirinden ayırmak istediklerini belirten Uludağ Üniversitesi Rektörü Mete Cengiz, İnşaat Mühendisliği bölümünün eylül ayında açılacağını söyledi.
Anadolu''nun ilk cami Habib-i Neccar''ın uzun hikayesi Anadolu''nun ilk cami Habib-i Neccar''ın uzun hikayesi Hatay''a gidenlere mutlaka Kurtuluş Caddesi ile Kemalpaşa Caddesi kavşağındaki Habib-i Neccar Camii''ni ziyaret etmeleri tavsiye ediliyor. Çünkü bu caminin hem Hıristiyanlar hem de Müslümanlar için önemli bir anlamı var.
Roma''nın yeni sanat mabedini Kutluğ Ataman açıyorRoma''nın yeni sanat mabedini Kutluğ Ataman açıyorAvrupa''nın yeni çağdaş sanat mabedi Roma''daki görkemli 21. Yüzyıl Sanatlar Müzesi (Museum of Art for the XXI Century/ MAXXI), kapılarını Kutluğ Ataman sergisiyle açıyor. Mimarlık dünyasının ikon isimlerinden Zaha Hadid imzalı sıradışı mimarisiyle de dikkat çeken MAXXI''de açılan ilk üç süreli sergiden biri olan Ataman''ın ‘Mezopotamya Dramaturjileri'' sergisi, müzenin ‘Spazio'' başlıklı bölümünde yer alıyor.
Antik Mezarda Sınıf Farkına Ait İpuçlarıAntik Mezarda Sınıf Farkına Ait İpuçlarıGeçen ay Meksika''nın güneyindeki bir antik yerleşim merkezinde bulunan piramitte kazı çalışmaları yürüten arkeologlar sıralı dizilmiş büyük ve düz taşlara rastladılar. Buradaki çalışmalarının 2''nci yılında yapılan bu keşif bir mezar odasının duvarlarıydı. İçeride muhtemelen bir yönetici olan seçkin bir adam ile kurban edilmiş 2 insanın kemiklerini buldular.
Dünyayı değiştiren fetih yine muhteşem bir şölenle kutlandıDünyayı değiştiren fetih yine muhteşem bir şölenle kutlandıİstanbul''un Fethi''nin 557. yıldönümü, Haliç üzerinde ışık, su, ses, lazer ve görüntü teknikleri kullanılarak hazırlanan muhteşem bir şölenle kutlandı. Şölende İstanbullulara hitap eden Başkan Topbaş, "İstanbul''un Fethi, halkı yok sayan bir zihniyetin değişmesi anlamına geliyor. Bu nedenle fetih Türk Milleti için ne kadar anlam taşıyorsa, dünya insanı için de o kadar anlam taşıyor" dedi.
"İlk İşim, Okullarda Değişim" Projesi ile Kale Grubu Trabzon''daydı"İlk İşim, Okullarda Değişim" Projesi ile Kale Grubu Trabzon''daydıKale Grubu''nun sosyal sorumluluk faaliyetlerini yürüten ve eğitim alanında öncü çalışmalar yapan Dr.(h.c.) İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı (KSV) "İlk İşim, Okullarda Değişim" sloganıyla başlattığı sosyal sorumluluk projesine Trabzon''da yenilediği okulla devam ediyor.
Peterson''da mutlu son "Yaşlı" köşk "gençlik merkezi" olacak Peterson''da mutlu son "Yaşlı" köşk "gençlik merkezi" olacak İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bornova''da bulunan tarihi Peterson Köşkü''nün restorasyonu için gerekli olan "Rölöve, Restitüsyon ve Restorasyon" ihalesine 1 Haziran''da çıkıyor. 151 yıllık bina, Gençlik ve Kültür Merkezi''ne döşüntürülecek.
İstanbul''a üçüncü köprü kimin için yapılıyor?İstanbul''a üçüncü köprü kimin için yapılıyor?Birinci ve ikinci Boğaz köprüleri yapılırken Karayolları Genel Müdürü olan Atalay Coşkunoğlu: Üçüncü köprü güzergâhı uygun değil. İstanbul trafiğine hiç katkısı olmayacak. Büyük orman tahribatına yol açacak, buralardaki yerleşmeleri devlet önleyemeyecektir. Bu, Türkiye''deki siyasetin bir gerçeğidir.
Bu heykel uzaydan bile görülüyor!Bu heykel uzaydan bile görülüyor!Ünlü heykeltıraş Andrew Rogers''ın, dünyanın değişik ülkelerinde hayata geçirdiği ‘Hayatın Ritimleri'' isimli Arazi Sanatı (Land Art) Projesi''nin Türkiye ayağı olan, toplam 10 heykelden oluşan ‘Zaman ve Mekan'' adlı Heykel Parkı, Kapadokya'' da, Borusan Filarmoni Orkestrası''nın verdiği konserle törenle açıldı.
TOKİ hasarlı binalara el attıTOKİ hasarlı binalara el attıTOKİ hasarlı binalara el attı Beş yılda en az 50 bin konut yapmayı hedefleyen TOKİ, hasarlı ve tehlikeli binalarda oturanları yapacağı konutlara yerleştirecek. Kentsel dönüşüme Esenler, Küçükçekmece, Bağcılar, Güngören, Bahçelievler, Fatih, Zeytinburnu, Bakırköy, Üsküdar, Ümraniye, Kartal ve Pendik''ten başlanacak.
Kahin ve filozofların memleketi Didim''e yolculukKahin ve filozofların memleketi Didim''e yolculukİçinde kehanet ateşleri yakılan Apollon tapınağı Hellenisttik dönemde tasarlanmış, Persler tarafından yıkılmış ve Büyük İskender tarafından tekrar yaptırılmış fakat tapınak 200 yıl boyunca tamamlanamamış.
6 çağdaş cami örneğinden biri sarmaşık duvarlı6 çağdaş cami örneğinden biri sarmaşık duvarlıKayseri Büyükşehir Belediyesi ve Kayseri Mimarlar Odası''nın düzenlediği ''çağdaş cami projesi'' yarışmasında 250 projeden 6''sı eşdeğer ödülün sahibi oldu.
"Bayraklı tarih, ticaret ve turizm merkezi olacak""Bayraklı tarih, ticaret ve turizm merkezi olacak"Bir yıllık görev süresini değerlendiren Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "İlçemizi Smyrna ile tarih, yeni kent merkezi ile ticaret, Turan Bölgesi ile de turizmin gözbebeği haline getireceğiz" dedi.
En güzel bahçe ve balkonlara ödülEn güzel bahçe ve balkonlara ödülKarşıyaka Belediyesi''nin bu yıl 9. kez düzenlediği ''En Güzel Balkon, Bahçe, Apartman Bahçesi Yarışması''nda dereceye girenlere ödülleri verildi.
TESK, pazar günleri AVM''lerin kapanmasında ısrarlıTESK, pazar günleri AVM''lerin kapanmasında ısrarlıTESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, alışveriş merkezleri içindeki büyük mağazaların faaliyetlerinin bayram, resmi tatil ve pazar günleri yasaklanması, diğer günler çalışma saatlerinin ise 10.00-20.00 saatleri arasında 10 saati geçmemek üzere belirlenmesi gerektiğini kaydetti.
Zindanlarda 3 Boyutlu TurZindanlarda 3 Boyutlu TurNottingham şehrinde günümüzün modern ev ve işyerlerinin ve Nottingham kalesinin altında, ortaçağdan kalmış tüneller, zindanlar ve mahzenlerden oluşan bir labirent bulunuyor. Lazer teknolojisi sayesinde araştırmacılar dehlizlerin boyutlarını ölçmek için daha önceden mümkün olmayan bir hızda, saniyede 500 bin noktadan veri topluyorlar.
Açık Kapı Festivali, İstanbul''un 150 Yıllık Sarayı Hollanda Konsolosluğu''ndaydıAçık Kapı Festivali, İstanbul''un 150 Yıllık Sarayı Hollanda Konsolosluğu''ndaydıAçık Kapı Festivali, 6. gününde, Beyoğlu''nda kendine önemli bir yer edinmiş olan Hollanda Konsolosluğu''ndaydı. Hollanda Konsolosluğu tam 150 yıldır İstanbul''da. Döneminde, çevresindeki diğer önemli yapılarla birlikte Pera''da yerini almıştı.
Sokakta canlı sanatSokakta canlı sanatİzmir''de kurulan ve gönüllü gençlerden oluşan sokak sanatları atölyesi sanatçıları, Konak Belediyesi''nin desteği ile kentin çeşitli bölgelerinde canlı heykel gösterimi sundu.
Sakin Şehir böyle olacakSakin Şehir böyle olacak‘Sakin kent'' Seferihisar, Yaşar Üniversitesi''yle değişiyor. Mimarlık öğrencileri binalara yeni çehre için çalışırken, tasarımcılar da otobüs duraklarını yeniledi.
 Bursa, şehiriçi ulaşımda demir ağlarla örülüyor Bursa, şehiriçi ulaşımda demir ağlarla örülüyor Bursa''da hafif raylı sistemi kentin dört bir yanına ulaştırmak için yapılan çalışmalar hızla ilerliyor. Başkan Altepe, ''Şehrin bir ucu Kestel''e, diğer ucu Görükle''ye kadar olan bölümüne raylı sistem döşeniyor." dedi.
Osmanlı''nın kurulduğu yere sefer var! Osmanlı''nın kurulduğu yere sefer var! Zeytinburnu''nda oturanlar için vakit Bizans''ın hüküm sürdüğü, Osmanlı''nın kuruluşuna kucak açan Bilecik''in Söğüt ilçesine doğru yol alma vaktidir.
"Saray"a Türk mermeri"Saray"a Türk mermeriABD''deki lüks konut meraklıları, ülkenin en büyük evine sahip olabilmek için adeta birbirleriyle yarışıyor. Fransa''nın başkenti Paris''teki Versailles Sarayı örnek alınarak Florida eyaletinde inşa edilen süper lüks malikânenin en az 75 milyon dolara alıcı bulması bekleniyor. Ancak malikâneyi satın alacak kişinin, iç dekorasyon çalışmaları henüz tamamlanmadığı için yaklaşık 25 milyon dolar daha masraf yapmak zorunda kalacağı belirtiliyor. Malikânenin sahip olduğu özellikler ise gerçek Versailles Sarayı''nı aratmıyor. Ünlü Butler Gölü yakınlarındaki malikânede 30 yatak odası, her birinde jakuzi bulunan 23 banyo, 20 araçlık garaj, 10 mutfak, üç yüzme havuzu, üç spa merkezi, iki tenis kortu, bir yapay şelale ve çok sayıda yüzme havuzu bulunuyor. Türkiye''den ithal edilen mermer ve granitlerin kullanıldığı malikâne, 3 yıl önce milyarder işadamı David Siegel tarafından inşa ettirilmeye başlanmıştı. Ancak Siegel, küresel ekonomik krizde büyük kayıp yaşayınca malikânesini satışa çıkarmıştı.
Tarih: 28 Mayıs 2010 Kaynak: Sabah
Paris''in Çehreleri-2Paris''in Çehreleri-2Son on yıl içinde Paris nasıl değişti? Aslında bunu cevaplamak için, insan uzun bir yokluktan sonra kente geri dönmüş olmalı. Son on yıl içinde ben sadece kısa dönemlerde uzak kaldım ve dolayısıyla süreci, sevdiği ve her gün gözlemlediği insanın yüzünde kırışıklıkları gören biri gibi gördüm. Kent şu anda sadece yavaşça değişiyor. Kabyl kafelerinin revaçta barlara dönüşmesi, Çin kumaş ticaretinin bir veya iki cadde ileri gitmesi veya yenileme adı altında fakirleri Périphérique''e doğru bir adım daha itmek için zaman gerekiyor.
İlk ekolojik kentİlk ekolojik kentAbu Dabi petrolden kazandığı dolarlarla yeşil geleceğe yelken açıyor. Çölde dünyanın ilk ekolojik kentini inşa etmeye başlayan Arap Emirliği dünyanın yenilenebilir enerji lideri olmaya hazırlanıyor.
Kemeraltı''nda 4. büyük adım Kemeraltı''nda 4. büyük adım İzmir Büyükşehir Belediyesi''nin Kemeraltı Restorasyon Projesi''nde sıra, Havra Sokağı ile Şadırvanaltı Camii arasındaki bölüme geldi.
EAA-Emre Arolat Architects, 2010 Aga Khan Mimarlık Ödülleri Finalinde...EAA-Emre Arolat Architects, 2010 Aga Khan Mimarlık Ödülleri Finalinde...Aga Khan Mimarlık Ödülleri''nin 2010 yılı finalistleri organizasyonun uluslararası bağımsız jürisi tarafından resmi olarak açıklandı. EAA-Emre Arolat Architects, İpekyol Tekstil Fabrikası ile finale kalan tek Türk mimarlık ofisi oldu.
Finans merkezine "dur" dediler!Finans merkezine "dur" dediler!Yargı İstanbul Finans Merkezi planlarına durdurma kararı verdi.
Fethin izinde İstanbul Fethin izinde İstanbul 29 Mayıs 1453 Salı günü Osmanlı hükümdarı, muzaffer bir kumandan olarak şehre girdi. 21 yaşındaki Sultan Mehmed Han, Fatih ünvanını alırken bir çağ açılıp bir çağ kapandı.
İstanbul’a ışık verecekİstanbul’a ışık verecekTarihî Şile Deniz Feneri, İstanbul Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında restore edilerek ziyarete açıldı.
"Altgeçitte kalıcı çözüm istiyoruz" "Altgeçitte kalıcı çözüm istiyoruz" Konak''ta bulunan Kemer İstasyonu yaya altgeçidine kimliği belirsiz kişiler tarafından zarar verildiğini söyleyen vatandaşlar, "Burada kalıcı önlemler alınmalı" dedi.
Ali Sami Yen''de 2. oturum bugünAli Sami Yen''de 2. oturum bugünAli Sami Yen Stadyumu arsasının gelir paylaşımı yöntemi ile satışı ihalesinin birinci aşamasında en yüksek teklifi Aşçıoğlu İnşaat vermişti. İhalenin ikinci oturumu bugün düzenlenecek.
Açık Kapı Festivali''nde 6. Gün!Açık Kapı Festivali''nde 6. Gün!Açık Kapı Festivali''nin 6. günü (27 Mayıs Perşembe), Balat''taki Sveti Stefan Bulgar Kilisesi ile başlayan turumuz Alman Konsolosluk Binası ile sona erdi.
Açık Kapı Festivali''nde Süreyya Paşa Konser ve Opera Binası GezildiAçık Kapı Festivali''nde Süreyya Paşa Konser ve Opera Binası Gezildi22 Mayıs 2010 tarihinde Açık Kapı Festivali kapsamında Kadıköy Bahariye Caddesi''nde yer alan Süreyya Paşa Konser ve Opera Binası gezildi.
Paris''in Çehreleri-1Paris''in Çehreleri-1Son on yıl içinde Paris nasıl değişti? Aslında bunu cevaplamak için, insan uzun bir yokluktan sonra kente geri dönmüş olmalı. Son on yıl içinde ben sadece kısa dönemlerde uzak kaldım ve dolayısıyla süreci, sevdiği ve her gün gözlemlediği insanın yüzünde kırışıklıkları gören biri gibi gördüm. Kent şu anda sadece yavaşça değişiyor. Kabyl kafelerinin revaçta barlara dönüşmesi, Çin kumaş ticaretinin bir veya iki cadde ileri gitmesi veya yenileme adı altında fakirleri Périphérique''e doğru bir adım daha itmek için zaman gerekiyor.
Açık Kapı, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi''ndeydiAçık Kapı, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi''ndeydiİlk kurulduğunda, insanlardan, "deli hastanesi", "tımarhane" gibi tanımlamalar alan Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, aslında çok profesyonelce tasarlanmış büyük bir kompleks.
Kent, mimarlık ve moderniteSon günlerde Harry Connick konseri ve tiyatro festivalindeki olağanüstü Japon oyunu Elektra sayesinde, kaç zamandır merak ettiğim iki yeni yapıyı ilk kez gördüm: yeni Harbiye Kongre Merkezi ve de yeni Ertuğrul Muhsin tiyatrosu.
Hasankeyf''ten bir çığlık daha! Gitmeyenlere Hasankeyf''i anlatmak ne kadar zordur... Onun, Dicle''nin koynunda uyuyan halini; ayağını suya sokmuş genç bir kız gibi iç çekişini ya da toprağından ayrılmak istemeyen yaşlı bir adamın feryadını andıran duruşunu hangi cümlelere sığdırabilirsiniz ki...
Bu cennete kıymayızÖzelleştirmeden Çamaltı Tuzlası''nı 21 yıllığına devralan spor camiasının tanınan ismi Nevzat Demir, ülkenin bu en büyük deniz tuzlasını genç mühendis Çağatay Dolunay''a emanet etti.
TAV''a 5 dalda ödül‘Türkiye Yatırımcı İlişkileri Ödülleri''nde TAV Havalimanları 5 kategoride ödül kazandı. TAV''ın yaptığı açıklamaya göre, Thomson Reuters ve Acclaro işbirliğiyle, bu yıl ikincisi gerçekleştirilen ‘Türkiye Yatırımcı İlişkileri Ödülleri''nde TAV Havalimanları Holding, ‘En İyi Yatırımcı İlişkileri CEO''su, ‘En İyi Yatırımcı İlişkileri CFO''su'' ve ‘En İyi Yatırımcı İlişkileri Yetkilisi'' olmak üzere üç dalda ise ‘en iyi'' seçildi. ‘Türkiye Yatırımcı İlişkileri Ödülleri 2010'' kapsamında TAV Havalimanları ayrıca ‘Yatırımcı İlişkileri Web Sitesi'' ve ‘Yatırımcı İlişkileri Departmanı'' ile de ödüle layık görüldü. TAV Havalimanları Holding İcra Kurulu Başkanı M. Sani Şener görüşlerini şöyle aktardı: "Türkiye Yatırımcı İlişkileri Ödülleri'', dünya ekonomisinin ekseninin Batı''dan Doğu''ya kaydığının ve İstanbul''un en önemli finansal merkezlerden biri haline geldiğinin işaretidir."
Tarih: 31 Mayıs 2010 Kaynak: Milliyet
Arkeoloji dergisinde ''Türkiye özel''İngiltere''nin önde gelen arkeoloji dergisi ‘Current World Archeology'' (CWA) Türkiye''yle ilgili özel sayı yayımladı. 55 sayfalık derginin 35 sayfasında, Türkiye''deki Likya bölgesiyle çevresindeki arkeolojik alanlar tanıtıldı. Türkiye''nin Londra Kültür ve Tanıtma Ataşe Yardımcısı Ayşegül Gürgezoğlu, "Dergi ülkemizin kültürel birikimini gözler önüne sermeye, aynı zamanda kültür turizmi açısından tanıtımına büyük katkı sağlayacak" diyor. CWA''nin İngiltere''nin en önemli arkeoloji dergisi olduğunu söyleyen Gürgezoğlu, derginin Türkiye özel sayısı çıkarmasının çok sayıda okuyucuya ulaşması nedeniyle önemli olduğunu da vurguluyor. Özel sayıda Efes, Perge, Çatalhöyük gibi bilinen yerlerin yanı sıra yeni kazılmaya başlanan arkeolojik alanlar da okuyucuya tanıtılıyor ve son yıllarda kazılarda çıkarılan önemli eserlere yer veriliyor.
Tarih: 31 Mayıs 2010 Kaynak: Radikal
Ayasofya hazineleri gün ışığına çıkıyorAyasofya Padişah Türbeleri restorasyonu sırasında gün yüzüne çıkan sanduka kılıfları, şehzade kaftanları, Kabe-i şerif iç örtüsü, Kisve-i şerif, ravza-i mutahhara örtüleri, yüzyıllarca Ayasofya''nın minberinde asılı duran ve müzenin deposunda bulunan fethin sembolü tarihî sancak, ilk defa İstanbul''un fethinin 557. yıl dönümünün kutlanacağı yarın sanatseverlerle buluşacak.
Bursa demir ağlarla örülüyorBursa Büyükşehir Belediyesi, hafif raylı sistemi kentin dört bir yanına ulaştırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ulaşımdaki en önemli projelerinin hafif raylı sistemin hatlarının hedef noktalara ulaştırılmasını kapsadığını söyledi.
Kınalıada sahilleri kime peşkeş çekilecek?Adalar, güzel İstanbul''un vazgeçilmez tatil yöresidir. Adalar''a alışanlar başka yerde huzur bulamaz. İç içe yaşadığımız azınlık kardeşlerimiz için de Adalar bir yaşam tarzıdır.
''170 milyar liralık rant''Garipçe ve Poyrazköy arasını yapılması planlanan üçüncü Boğaz köprüsünün etkileri tartışılmaya devam ediyor. Orman Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi TMMOB Makine Mühendisleri Odası''nda geçen hafta ''üçüncü köprü'' ile ilgili bir panel düzenlendi.
Yıkım mağduru 18 ailenin barınma mücadelesi Kentsel Dönüşüm" adı altında Küçükçekmece Ziya Gökalp, Ayazma mevkii ve Tepeüstü Mahallelerinde 2007 yılında gerçekleştirilen yıkımlardan sonra "Bunlar terörist, dışarıdan gelmişler" denilerek, hak sahibi sayılmayan 18 ailenin yaşadığı dram bitmek bilmiyor.
Takvim
<<Mayıs 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.