Haberler

4 Mayıs 2006, Perşembe

Ünye Cumhuriyet Meydanı- Yunus Emre Parkı Kentsel Tasarım Yarışması ve Kentsel Tasarım ÜzerineÜnye Cumhuriyet Meydanı- Yunus Emre Parkı Kentsel Tasarım Yarışması ve Kentsel Tasarım Üzerine“Ünye Cumhuriyet Meydanı-Yunus Emre Parkı Kentsel Tasarım Proje Yarışması Jürisi değerlendirme için 12 Nisan 2006 tarihinde toplanmış. Jüri 14 Nisan 2006 günü saat 15:00''da katılan tüm projelerin beklenen mekansal, mimari, peyzaj mimarlığı düzeyini tutturamamış olmaları nedeniyle hiçbir projeye ödül verilmemesine oybirliğiyle karar vermiştir’’. Haberin Devamı
Zümrüt Apartmanı için yine tazminatZümrüt Apartmanı için yine tazminatKonya’da çöken Zümrüt Apartmanı ile ilgili davada, Selçuklu Belediyesi üç aileye daha toplam 326 bin YTL tazminat ödemeye mahkum edildi. Belediye, bugüne kadar davacılara 700 bin YTL ödedi.
Trakya’daki kirlilik alarm veriyorTrakya’daki kirlilik alarm veriyorTrakya’daki çevre kirliliği geri dönülmez bir noktaya doğru gidiyor. Bölge halkı, fabrika atıklarının çevreye verdiği zararın yanında tarım ve hayvancılığı tehdit eder noktaya geldiğine dikkat çekiyor.
Pritzker''li mimarlardan İstanbul''da konferansPritzker''li mimarlardan İstanbul''da konferansEn prestijli mimarlık ödülü Pritzker''in Dolmabahçe Sarayı''nda yapılacak ödül töreni vesilesiyle İstanbul, dünyaca ünlü mimarları ağırlayacak.
Kötü Ofis Tasarımının MaliyetiKötü Ofis Tasarımının MaliyetiYapılan bir araştırma sonucunda başarısız ofis tasarımlarının İngiliz iş dünyasını her yıl binlerce Pound zarara soktuğu ortaya çıktı. Üretimi ve çalışanların verimliliğini azalttığı sonucuna ulaşıldı.
Miniaturk’te yaz saati…Miniaturk’te yaz saati…Türkiye’nin ilk, dünyanın ise en büyük maket alanına sahip minyatür parkı olan Miniaturk, ziyaret saatlerini hafta içi sabah saat 09.00’dan akşam saat 19.00’a, hafta sonu ise sabah saat 09.00’dan akşam saat 21.00’e kadar uzattı.
New York’un Deniz FeneriNew York’un Deniz FeneriBir çok insan gibi, Kanadalı bir genç olarak ben de New York’a yaptığım ilk ziyarette, Toronto’dan gelen trenden iner inmez Empire State’in gözlemevini görmeye gitmiştim. 1 Mayıs’da 75. yaşını kutlayan bu binaya yaptığım ziyaretim bir anlamda çok romantikti. O vakit ilk kız arkadaşımla beraberdim, diş telleri olan küçük bir kızdı. Her ikimiz de Empire State’i Cary Grant-Deborah Kerr ile New Yorklu aşıkların buluşma noktası olarak ölümsüzleştiren "An Affair to Remember"ı izlememiş olmamamıza rağmen, bu binanın tepesinin bir öpücüğü paylaşmak için en ideal yer olduğunu biliyorduk, hatta pre-dijital dünya öncesine ait hantal fotoğraf makinelerini taşıyan turistler tarafından işgal edilmiş olsa bile.
İstanbul''un 2015 yılındaki konut ihtiyacı 2.1 milyonİstanbul''un 2015 yılındaki konut ihtiyacı 2.1 milyonGYODER tarafından hazırlanan araştırma raporuna göre İstanbul''un ihtiyaç duyduğu konut adedi 2015 yılında 2.1 milyona ulaşıyor. Konut ihtiyacının 1.2 milyonu nüfus büyümesinden kaynaklanıyor.
‘Konut fiyatlarındaki artış bu yıl yüzde 15''i geçmez’‘Konut fiyatlarındaki artış bu yıl yüzde 15''i geçmez’Konut sektöründe geçen yıl yüzde 100''e varan fiyat artışlarının bu yıl yüzde 7 ile 15 arasında kalması bekleniyor.
Bakan Koç o koylardaBakan Koç o koylardaBodrum''da imara açtığı koyları gezen Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, bölgedeki yoğun yapılaşmaya dikkat çekti, "Netice kebir ikinci konutları ben yapmadım" dedi.
Rengi Kirlilik Nedeni DeğilRengi Kirlilik Nedeni Değilİzmir Körfezi’ne ait su örneklerini inceleyen Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi, Su Ürünleri Temel Bilimleri Bölümü, bir rapor hazırladı. Dekan Prof. Dr. Ahmet Kocataş deniz suyuna pembe - kırmızı rengi veren nedenin dinoflagellata grubu hücreli türlerinden Noctiluca scintillans’ın neden olduğunu belirtti.
3 bin bina yüksek risk altında3 bin bina yüksek risk altındaİstanbul’u olası bir depreme hazırlamak için başlatılan çalışmalar sürüyor. İstanbul’un deprem haritası çıkarılıyor. Zeytinburnu ve Bakırköy’de incelenen binaların yüzde 33’ü yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya....
Gehry Los Angeles Kent Merkezi Tasarımını AçıkladıGehry Los Angeles Kent Merkezi Tasarımını AçıkladıLos Angeles gibi dağınık ve yaygın bir kentsel dokuya sahip kentte tüm etkinliklerin odak noktasını oluşturacak bir kent merkezi yaratmak kolay bir iş değildir. Frank Gehry ve tasarım ekibi bu zorluğu kabul ederek Grand Avenue’da LA yeni merkezini yaratmayı planlıyorlar.
Alsop Hapse GiriyorAlsop Hapse GiriyorSMC Alsop’un patronu Will Alsop, gözlerden uzaktaki son projesini açığa çıkartarak kullanıcıların gerçekten hapishaneyi ele geçirdiğini kanıtladı. Bir cezaevi için tasarımlar..
"İstanbul Endüstriyel Mirası’nın Yeniden Kullanımı"mAAN (modern Asian Architecture Network) ve İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nin, 1-7 Mayıs 2006 tarihleri arasında Taşkışla’da, ortaklaşa düzenlediği “İstanbul Endüstriyel Mirası’nın Yeniden Kullanımı” isimli uluslararası çalıştayın sunum ve jürisi 7 Mayıs 2006 günü Taşkışla 127 no’lu salonda gerçekleştirilecek.
28 bin ton çelikle ''dalga çatılı'' terminalKatar''ın başkenti Doha''nın yeni uluslararası havalimanı terminal binasını Japon firması TAISEI ile TAV Ortak Girişimi yapacak. Yapım bedeli 825 milyon dolar olan projenin başlangıç törenine Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen de katıldı.
Ulus ve ÇimentoÇimento, ülkemizde özelleştirme denilince akla gelen ticari bir ürün ve devletin elden çıkardığı bir alan. Bir binanın ayakta kalması için gerekli bir malzeme. Ancak çimentoya artık farklı anlamlar da yüklenmekte. Ulusu ayakta, bir arada tuttuğu ileri sürülen değer/değerler gibi.
Bodrum’da inşaat yasağı başlıyorBodrum Belediye Başkanı Mazlum Ağan, Kültür ve Turizm Bakanlığının turizm bölgeleri için aldığı “İnşaat Yasağı” kararının ilçede 15 Mayıs’ta başlayacağını söyledi.
Antik Çağın En Zengin DevletiManisa ili sınırları içindeki Sardes, antik çağların en zengin devleti Lidya''nın en zengin kentiydi; çünkü başkentti... Son Lidya Kralı olan Karun''un hazineleri
TAV Doha''da start verdiDevlet Bakanı Kürşad Tüzmen , Japon Firması TAISEI ile TAV Havalimanları Holding ortak girişimi tarafından inşa edilecek Doha''nın yeni uluslararası havalimanı terminal binası yapım projesinin başlangıç törenine katıldı.
Avrupa''nın 3 katı kar Araplar''ın ağzını sulandırdı"Gayrimenkul sektörünüzde yüzde 30 getiri var" diyen Real Capita Başkanı Tawash, "Özellikle Akdeniz kıyıları getiri anlamında çok parlak" diye konuştu.
Allgreen villaları denize 5 dakikaCentury 21''in ofisleri arasında yer alan Platin; Allgreen Village projesiyle Zekeriyaköy''de inşa edilen 4''er katlı ikiz villaların satışını gerçekleştirecek. Denize 5 dakika uzaklıktaki 55 villadan oluşan projede site etrafı güvenlik duvarı, 24 saat güvenlik hizmeti, her villada site girişi ile intercom bağlantısı, kamera ve alarm sistemi, yerden ısıtma ve ısı yalıtımı, özel peyzajlı çevre ve bahçe düzeni, iç dekorasyon ve villaya 2 araçlık otopark bulunuyor. Her ikiz villanın fiyatı konumuna göre 275.000 ile 350.000 dolar arasında.
Tarih: 4 Mayıs 2006 Kaynak: Cumhuriyet
Türkiye, zirveye oturduGYODER''in düzenlediği Gayrimenkul Zirvesi, yabancı uzmanların Türkiye''ye övgülerine sahne oldu. Aerium Retail Properties Genel Müdürü Anthony Khoi, yatırım pazarı gittikçe gelişen Türkiye''nin yatırımlar için harika bir ülke olduğunu belirtti.
İnşaatın Lokomotifi Özel Sektör Olduİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Murat Yalçıntaş, inşaat sektörünün genel ekonomiyi etkilediğini belirterek, “İnşaat sektörünü düzelt ekonominin keyfine bak” dedi. Yalçıntaş, TÜYAP Fuar Merkezi’nde açılan Uluslararası Yapı 2006 Fuarı’nda konuşma yaptı.
Konut kredisi talebinde artış varMerkez Bankası Banka Kredileri Eğilim Anketi sonuçlarına göre, taşıt kredilerinde talep artış hızının biraz yavaşladığı görülürken, konut piyasasına ilişkin beklentiler, konut kredisi talebini artıran en önemli etken olmayı sürdürdü.
Hayalinizdeki tablo binanızı süsleyebilirBaşak Çatı & Cephe Sistemleri''nin Alman Seramik şirketi Agrob Buchtal''dan ithal ettiği Keratwin, hayallerdeki tabloların binalara taşınmasını sağlıyor. Keratwin, pek çok rengi ve şekil verilebilme özelliği ile Türkiye''de de rağbet gören dış cephe kaplama malzemesi oldu. Gayrimenkul sektöründeki hareketlilik, inşaat şirketlerini de farklı çözümler bulmaya yöneltirken kıyasıya rekabetin sürdüğü sektörde, firmalar ev sahibi olmak isteyenlere kalite ile birlikte estetiği de sunuyor. Dali, Miro, Picasso gibi dünyanın en ünlü ressamlarının paha biçilmez tabloları ve isteğe bağlı her şekil Keratwin sayesinde binaların dış yüzeyinde sergilenebiliyor.
Tarih: 4 Mayıs 2006 Kaynak: Cumhuriyet
''İsthanbul'' İstanbullularla buluşuyorÇağdaş yaşam alanları yaratmak iddiasını taşıyan Han Yapı Gayrimenkul, ilk projesi olan ''İsthanbul Evleri''ni İstanbullular ile buluşturuyor. Oğuz Satıcı''nın yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Han Yapı Gayrimenkul, Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara liderliğinde Beylikdüzü''nde 10 şiddetinde depreme dayanıklı 2 bin konut üretecek. Metrekaresi 1000 YTL''den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak olan İsthanbul Evleri, konut edinmek isteyen vatandaşlar kadar yatırımcılar açısından da çekim merkezi olmayı hedefliyor.
Tarih: 4 Mayıs 2006 Kaynak: Cumhuriyet
Bu fuarı kaçırmayınYapı Endüstri Merkezi''nce (YEM) TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi''nde düzenlenen ''''Uluslararası Yapı 2006 Turkeybuild İstanbul Fuarı'''' İTO Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş tarafından açıldı.
İstanbul’da konut açığı 2,5 milyona çıkacakİstanbul''da 2015 yılına kadar 2,5 milyon konut talebi olacak. İstanbul''un on yıl sonra nüfusunun 14,48 milyon olması beklenirken, kentsel dönüşüm için 600 bin konuta deprem riski için 182 bin konut yapılacağı dile getiriliyor.
Yelki''ye Rekreasyon Alanıİnciraltı’nda 480 dönümlük alanda oluşturduğu Kent Ormanı ve farklı ilçelerde sürdürdüğü yeşillendirme çalışmalarıyla İzmir’in yeşil dokusunu güçlendiren İzmir Büyükşehir Belediyesi, sınırlarına dahil olan beldelerde de çalışmalara başladı.
Mimarisi korunacakmışHüsrev kuru fasulyecisine 49 yıl için 150 bin YTL''ye ''kiralanan'' Mustafa Necati Evi''nin şartnamesinde, özgün mimari özelliklerin ''olabildiğince'' korunacağı ibaresinin yer alması soru işaretleri yarattı.
Dolmabahçe Sarayı’nda tematik geziler başlıyorDolmabahçe Sarayı’nda ‘150. Yıl Kutlama Etkinlikleri’ çerçevesinde tematik saray gezileri yapılacak.Sarayın ziyarete kapalı olduğu perşembe günlerinde, Dolmabahçe Sarayı’nın belirlenen konular çerçevesinde gezilmesi amaçlanıyor. 40 kişilik gruplardan oluşan tematik gezilere ziyaretçiler rezervasyonla başvurabilecek. Ziyaretçilere konularında uzman akademisyen ve araştırmacılar rehberlik edecek. Ücretsiz gerçekleştirilecek gezilere katılmak isteyenlerin Milli Saraylar Daire Başkanlığı’nın 0212 236 90 00/1128 numaralı telefonuna rezervasyon yaptırması gerekiyor. Tematik gezilerin mayıs programı şöyle: 11 Mayıs “Dolmabahçe’de Saatler ve Zaman”, 18 Mayıs “Haremde Günlük Yaşam” 25 Mayıs “Mimarlık Tarihi Açısından 19. Yüzyıl Osmanlı Sarayları ve Dolmabahçe."
Tarih: 4 Mayıs 2006 Kaynak: Zaman
İstanbul 2010''a doğru adım adımİstanbul, 2010 Avrupa Kültür Başkenti seçilmesinin hemen ardından önemli bir uluslararası sanat etkinliğini ağırladı. Avrupalı tiyatrocular, kurum yöneticileri, eleştirmenler, kültür endüstrisinin sorunlarını gündeme getirdiler.
Tarihi ev Meclis''e taşındıCHP, Kurtuluş Savaşı kahramanı ve ilk Milli Eğitim bakanlarından Mustafa Necati ''nin Mithatpaşa Caddesi''ndeki evinin, kuru fasulyeci Hüsrev Lokantası''na kiralanmasını Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç ''un yanıtlaması istemiyle verilen iki soru önergesiyle Meclis gündemine taşıdı.
TAV inşaata başladı, gözü işletmedeTAV ve Japon TAISEI tarafından Katar''ın başkenti Doha''da yapılacak 825 milyon dolarlık havalimanı inşaatının temeli atıldı. İnşaat 28 ayda bitecek.
İstanbul''daki yapıların yüzde 90''ı riskliTopraklarının büyük bölümü deprem kuşağında bulunan Türkiye''nin acilen bir afet stratejisine ihtiyaç duyduğu vurgulanarak, Boğaziçi Üniversitesi''ne bağlı olan Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü''nün özerk olması istendi.
''Akmerkez''den kazandık''Akmerkez''in yüzde 46.9''luk hissesini 190 milyon dolara alarak Türkiye''ye giren Corio''nun İcra Kurulu Başkanı Jan De Kreij, 500 milyon dolarlık bir yatırım daha yapmak istediklerini açıkladı.
Hem ceza hem yatırımKocaeli''nde çevre cezaları bir koldan çevre yatırımları diğer koldan sürüyor. İl Çevre ve Orman Müdürlüğü, çevre kirliliği gerekçesiyle Öztim Madencilik İnşaat Taahhüt Pazarlama A.Ş''nin faaliyetini ''daha önce verdiği taahhütleri yerine getirinceye kadar'' durdurdu. 12 firmaya da toplam 43 bin 175 YTL para cezası uygulandı. Dilovası Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Türker''se 30''dan fazla fabrikanın 250 milyon dolarlık çevre yatırımına başladığını açıkladı.
Tarih: 4 Mayıs 2006 Kaynak: Radikal
Cansızlar: Konutta fiyat düşecekKredi faizlerindeki düşüşe rağmen, konut fiyatları yüksek düzeyini koruyor. SPK Başkanı Cansızlar, orta vadede konut fiyatları ve kiralarda düşüş beklediğini söyledi.
Ne ekersen, onu biçersinBir ay önce “Evinizi kimlere teslim etmek istiyorsunuz?” başlıklı bir yazım olmuştu. Bu yazıda sizlere emlakçılar üzerine yapılan bir araştırmanın sonuçlarından kısaca bahsetmiştim.
İstanbul’a 10 yılda 2 milyon konut gerekiyorGayrimenkul getiri potansiyeli açısından gelişmekte olan gayrimenkul piyasalarında birinci sıraya çıkan İstanbul ile ilgili olarak hazırlanan araştırmaya göre 10 yıl daha gayrimenkul şirketlerinin İstanbul’a ilgisi azalmayacak.
Büyükşehir Belediyesi Gözünü Gediz''e Çevirdiİzmir Büyükşehir Belediyesi körfezde yakalanan iyileşme sürecinin devamı için tüm olanaklarını seferber ederken, Gediz Nehri’nin yarattığı kirliliğin önüne geçmek için de harekete geçti.
Bodrum''a metrekaresi bin 300 Dolar olan 350 villa geliyorBodrum''da 2007 sonuna kadar 1350 villa bitirilecek. İlçedeki her yüz dönüm toprağın 4 dönümü üzerinde yeni villa projeleri yükseliyor. Villalar Gümüşlük ve Bitez koylarında yoğunlaşıyor.
Cemil İpekçi ev dekorasyonuna giriyorModacı Cemil İpekçi, ilkini Mersin''de açtığı “çingene” anlamına gelen “Tzagane” ile, içinde bir evde bulunabilecek dekorasyon amaçlı her türlü eşyanın yer aldığı mağaza konseptini özellikle Anadolu''daki şehirlere yayarak zincir mağaza haline dönüştürmeyi amaçlıyor. İpekçi, Nişantaşı''nda bulunan atölyesinde yeni mağazası, planları ve tasarımlarıyla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı. Çok sevdiği dekorasyonun aslında 35 yıl önce iş hayatına başlarken projelendirdiği işlerden biri olduğunu anlatan İpekçi, “Dekorasyon hayatımda hep bir ukdedir. Ev ve mekan giydirmeyi, belki giysiden daha çok seviyorum. Çünkü mekan, çok daha fazla hayal dünyası isteyen bir şey... ” dedi.
Tarih: 3 Mayıs 2006 Kaynak: Referans
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 500 ucuz konut inşa edecekKocaeli Büyükşehir Belediyesi, Arslanbey Atakent Konutları’nın yanında kendisine ait arazi üzerine 500’ü aşkın ucuz konut inşa edecek.
İzmir''i Geleceğe Taşıyacak Projeler Belirleniyorİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve 66 bürokrat, gelecek 10-15 yılda İzmir’e yön verecek projeleri belirlemek ve yol haritasını çizmek için yürütülen “Stratejik Plan” la ilgili Çeşme’de iki günlük toplantı yaptı.
Mortgage''ın rüzgârı yettiGayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkanı Haluk Sur, mortgage uygulamasıyla ilgili yasa tasarısının rüzgârının bile konut kredi stokunun hızlı artışını sağladığını belirterek 2004 sonunda 1.8 milyar dolar olan stokun nisan ayı itibarıyla 12.5 milyar seviyesine yükseldiğini bildirdi.
Aliağa "S.O.S'' veriyorİzmir''in ağır sanayi ilçesi Aliağa, tükenme noktasına geldi. Petrokimya tesisleri, dünyanın birçok ülkesinden getirilen hurdaları eriten demir çelik fabrikaları, gemi söküm tesisleriyle hava, deniz ve toprağı kirlenen Aliağa için Prof. Dr. Ertuğrul Barka, "Tuzla''dan beter'' açıklaması yaptı.
Başkan Kadir Topbaş; “Ağır Sanayi İstanbul’u Terk Etmelidir!”İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “İstanbul’da artık yeni sanayi tesislerinin kurulmaması lazım ve çevreye zarar veren ağır sanayinin de İstanbul’u terk ederek farklı bölgelere doğru kayması gerekiyor” dedi.
Mortgage''a vergi dopingiMeclis Alt Komisyonu''nda mortgage ile ilgili yasaya vergi istisnası eklendi. Konut kredisi faizine ödenen tutar, vergi matrahından düşülecek. Düzenleme 100 bin YTL kredi alana 14.2 bin YTL vergi avantajı getiriyor. Sistemden faydalanmak için tüketicinin "ilk evi olması" şartı aranıyor.
İstanbul ‘yakın koruma’ya alınıyorBüyükşehir Belediyesi, İstanbul’un 1/100.000 ölçekli yeni planını tamamladı. İstanbul Metropoliten Planlama Merkezi’nde hazırlanan yeni şehir planına göre, su havzalarının dahilinde ve bu havzalara 1 kilometre mesafede yapılaşmaya izin verilmeyecek, orman alanları korunacak.
Ucuz oteller zinciri Easyhotel Türkiye''ye geliyorŞehir merkezlerinde ucuza konaklamak isteyenlere hizmet veren Easyhotel grubu Ortadoğu''ya açılma kararı aldı.
"Yabancılara gayrimenkul satışı hızlanmalı"Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, yabancılara gayrimenkul satışının artmasını arzu ettiklerini ifade ederek, stratejik bölgelerdeki satışlar hariç, yabancılara gayrimenkul satışının hızlanması gerektiğini belirtti.
Lüks konut fiyatı düşecekGYODER raporuna göre, lüks konutta doygunluk yaşanacak ve fiyatlar düşecek. Buna karşılık standart konutların fiyatları ve kirası yükselecek.
SPK’dan ’Küçük Eve Düşük KDV’ ÖnerisiSPK Başkanı Doğan Cansızlar, emlak sektörü için yeni bir KDV modeli önerdi. Cansızlar, "150 metrekareyi geçen konutlarla ilgili yüzde 18 olan KDV’nin metrekareye göre oranlarının farklılaştırılmasında yarar olduğuna inanıyorum. Örneğin 100-150 metrekarede yüzde 2, 150-170 metrekarede yüzde 5 gibi" dedi.
Sanayi istemeyen kentİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, kentte ağır sanayiye izin verilmemesi gerektiğini söyledi, mahallelerin arasında bulunan fabrikaların da nakledilmesini istedi.
İstanbul''un yeni gözdesi ''Gümüşyaka''İstanbul''un yeni hazırlanan "Çevre Düzeni Planı" kapsamında, kentin en batı ucunda bulunan Gümüşyaka beldesi, yeni çekim alanı haline gelecek.
MED-ENEC Pilot Proje Yarışması BaşlıyorGüney ve doğu Akdeniz ülkelerinden pilot projelere yönelik yarışma Nisan 2006 sonunda başlıyor. Pilot proje yarışması , inşaat sektöründe enerji verimliliğini hedefleyen ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen MED-ENEC projesinin bir faaliyeti.
Mortgage yasası bu yılın ikinci yarısında uygulanmaya geçerTürkiye''de konut sektörünü canlandırılması beklenen ipotekli konut kredisi ''mortgage'' yasa tasarısı bugün Meclis''te görüşülmeye başlandı.
Takvim
<<Mayıs 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.