Haberler

4 Ağustos 2009, Salı

Arkitera.com YenileniyorArkitera.com Yenileniyor9 Ekim 2000''de internet üzerinden yayına başlayan Arkitera.com, kısa süre içinde mimarların ve mimarlık öğrencilerinin ilgiyle takip ettiği güncel yayınlardan biri olmayı başardı. 2010 yılında yepyeni bir tasarım ile kullanıcılarının karşısına çıkacak olan Arkitera.com, bunun için görüş ve önerilerinizi bekliyor. Sizin katkılarınızla şekillenecek yeni arayüz sayesinde, Arkitera.com tarafından sunulan bilgilere ulaşımın kolaylaşması hedefleniyor. Haberin Devamı
Türkiye''nin 100 mimari şaheseri bu kitaptaTürkiye''nin 100 mimari şaheseri bu kitaptaTürkiye''nin en iyi fotoğrafçılarının imzasını taşıyan, fotoğraflarla zengin bir kültür mozaiğine sahip Anadolu''nun mabetleri, evleri, sarayları NTV Yayınları tarafından hazırlanan Türkiye''nin Kültür Mirası dizisinin altıncı kitabı 100 Mimari Şaheser''de.
Usta mimarlar Şakirin Camii''nden rahatsız  Usta mimarlar Şakirin Camii''nden rahatsız Mimar Cengiz Bektaş''a Almanya''dan bir okulun öğrencileri gelir. Kendisinden Ayasofya Camii''ni gezdirmelerini isterler. Gezi yapılır.
Mavi bayraklı koya fosseptik dökülüyorMavi bayraklı koya fosseptik dökülüyorGöndoğan''da villalardan oluşan sitenin fosseptiği diğerine bağlanınca, taştı. Mavi bayraklı koy iki ayda yüzülmez hale geldi.
Devlet sırrı açıklandı!Devlet sırrı açıklandı!Devlet, ''devlet sırrı''nı açıkladı: ''Bartın''ı selden kurtarmak için 57 milyon dolar harcandı.'' Altı aydır bu yanıtın peşinde olan Bartın Kent Konseyi üyeleri şaşkın: ''İyi de bu para nereye gitti?''
Fettah Tamince, Vadi’nin işletmesine talip oluyorFettah Tamince, Vadi’nin işletmesine talip oluyorRixos otelleri ve Sembol İnşaat''ın sahibi Fettah Tamince, ekim ayında İstanbul''da yapılacak olan ‘Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Dünya Bankası 2009 Zirvesi''ne ev sahipliği yapmak için kolları sıvadı
İstanbul''un yeni kültür sarayıİstanbul''un yeni kültür sarayıİstanbul Kültür ve Sanat Vakfı, yakında yeni yerine taşınıyor. Deniz Palas, kafesi, manzaralı lokantası ve konser, dans, tiyatro gösterilerine açık kulüp mekânıyla bir ofis olmanın ötesinde kültür merkezi gibi çalışacak.
Bauhaus okulu 90 yaşındaBauhaus okulu 90 yaşındaAlmanya''da ''herkes için ucuz ve iyi tasarım'' anlayışıyla kurulan Bauhaus okulunun 90''ıncı yaşı Berlin''de büyük bir sergiyle kutlanıyor.
İstiklal caddesine Şanzelize modeliİstiklal caddesine Şanzelize modeli20 yıl önce araç trafiğine kapatılan caddenin etrafındaki 43 nokta daha, Paris''in ünlü Şanzelize bulvarında olduğu gibi tamamen yayaların kullanımına açılacak.
Haliç Köprüsü''nde çalışma başlıyorHaliç Köprüsü''nde çalışma başlıyorHaliç Köprüsü''nde depreme karşı güçlendirme çalışması 25 Temmuz Cumartesi günü başlayacak.
Edirne Sarayı''nın restorasyonu başladıEdirne Sarayı''nın restorasyonu başladıTopkapı Sarayı''ndan sonra Osmanlı''nın en büyük sarayı olan Edirne Sarayı''nın restorasyonuna başlandı. Tunca Nehri kenarındaki saray, 1878 Osmanlı-Rus Savaşı''nda cephanelik olarak kullanılmış. Saray, Rusların eline geçmesin diye dönemin Edirne Valisi Cemil Paşa tarafından havaya uçurulmuş.
Ayasofya''nın meleği 160 yıl sonra gün ışığındaAyasofya''nın meleği 160 yıl sonra gün ışığındaEn son Sultan Abdülmecid ve o dönem restorasyonu yürüten İsviçreli mimar Gaspare Fossati''nin gördüğü, üzerleri sıva ve metal maskeyle kapatılan 700 yaşında olduğu tahmin edilen altı kanatlı melek figüründen birinin yüzü açıldı.
TOKİ, Yafes Öztürk''ün arsasını satışa çıkardıTOKİ, Yafes Öztürk''ün arsasını satışa çıkardıTOKİ, Yafes Öztürk''le, onun ölümünden sonra da mirasçılarıyla16 yıl süren tahliye davası sonucunda devraldığı C Motelleri arazisinin 153 dönümlük bölümünü 517 milyon liraya satışa çıkardıİdare, aynı yerdeki 60 dönümlük bir parseli de yıllık 6 milyon lira bedelle kiraya verecek.
64.8 milyon TL ile AKM ihalesi Özsoy İnşaat''ın64.8 milyon TL ile AKM ihalesi Özsoy İnşaat''ınAtatürk Kültür Merkezi''nin (AKM) yenilenme ihalesini Kars Havalimanı, Harran Sulama, Hatay Yayladağ İçme Suyu gibi projeleri yapan, daha çok kamu işleriyle gündeme gelen Özsoy İnşaat Turizm Ticaret A.Ş. kazandı.
TOKİ Kayabaşı satıştaİstanbul-Kayabaşı''nda özel sektör ile birlikte 65 bin konut yapımını planlayan Toplu Konut İdaresi (TOKİ), bölgede yeniden satışa başlıyor.
Berlin Duvarı''na gecekonduBerlin Duvarı''na gecekondu yapan Yozgatlı Osman Kalın''ın hikayesi beyaz perdeye aktarılacak. Sanatçı Yılmaz Erdoğan''ın yönetmenliğini yapacağı, "Bir Türk Dünyaya Kederdir" isimli filmde, gerçek bir hayat hikayesi anlatılacak.
4 bin yıllık insan beyinleri bulunduKütahya''nın Seyitömer beldesi yakınlarındaki höyükte sürdürülen kurtarma kazısında bulunan 6 insan iskeletine ait kafa taslarının içinde şekli bozulmamış beyinler bulundu.
Rami esnafı TOKİ ile el sıkıştı Bahçeşehir için kışlayı bıraktıİstanbul Gıda Toptancıları Çarşısı olarak bilinen Rami''deki gıda merkezinin taşınması konusunda çarşı yönetimi TOKİ ile prensipte anlaştı. Birkaç gün içinde imzalar atılıyor.
3. yüzyıla ait insan iskeleti bulunduİzmit''te yürütülen tarihi eser kurtarma çalışması sırasında III. Yüzyıla ait insan iskeletleri çıktı. Kazı çalışmasında M.S 312 yılına ait bulgulara da rastlandı.
Tarihî Yakutiye Medresesi, restore ediliyor Türk İslam Eserleri Müzesi olarak yerli ve yabancı turistlerin ziyaretine açılan Yakutiye Medresesi''nde restorasyon çalışması başlatıldı.
Avrupa''nın en büyük heliport projesi Maslak''ta yapılacakFores Mimarlık, Türkiye''nin ve Avrupa''nın helikopterlere özel ilk havaalanını Maslak''ta yapacak. 20 bin metrekarelik arazide hayata geçirilecek projede VIP salonlarından bakım ünitesine, ofisten yeme-içme alanlarına birçok birim yer alacak.
Palovit vadisine dokunma!Palovit''in de içinde yer aldığı Fırtına Vadisi, başta hidroelektrik santraller olmak üzere, yol inşaatları, turizm yatırımları, çarpık yapılaşma ve taş ocaklarının tehdidi altında.
Ray döşeriz, hayal döşeriz...İstanbul''da 70 kilometrelik bir raylı sistemin varlığından sözediliyor, bu bilimsel açıdan gerçek değil. Ray çokluğu bir ''sistem'' değil. Şu anda İstanbul''da 10''dan fazla ayrı raylı sistem var ve bu sistemler bağlantılı-entegre değil.
Limantepe, sualtı kazısında dünyada ilk 10''a girdi1992''den beri kazılar Urla Limantepe''de Tunç çağının izleri aranacak. Bölge, dünyanın bilinen en eski limanlarından.
''Munzur''da barajlara hayır''Munzur Vadisi''nde yapılması düşünülen sekiz baraja karşı 10 bin kişi, ‘Beyaz eller'' yürüyüşü yaptı. Tunceli''de bu yıl 9''uncusu yapılan ‘Munzur Kültür ve Doğa Festivali'' kapsamında birçok etkinliğin yanı sıra Munzur Vadisi''nde yapılacak olan sekiz baraja karşı eylem de yapıldı. Çarşı merkezi Kışla Meydanı''nda önceki akşam toplanan binlerce kişi, ‘Munzur''a beyaz eller yürüyüşü'' pankartıyla yaklaşık 3 kilometre yürüyerek Munzur Vadisi''ne kadar gitti. Kortejin önünde DTP''li milletvekilleri yer aldı. Kalabalık Munzur Vadisi''ne geldiğinde çay üzerindeki köprüde bir süre durdu. Barajları protesto etmek için ellerini kirece batırarak beyaz ellerini havaya kaldıran kalabalık bir ağızdan, ‘AKP, Munzur''da boğulacak'' sloganı attı.
Tarih: 3 Ağustos 2009 Kaynak: Radikal
Validebağ Korusu’nda betonlaşma kaygısı artıyorİstanbul Anadolu yakasının kalan son büyük yeşil alanlarından biri olan Validebağ Korusu''yla ilgili tartışmalar bitmiyor.
Barajlar iyi ama tasarrufa devamİZSU Genel Müdürlüğü yetkilileri, yağışlar sayesinde İzmir ve çevresindeki içme ve sulama barajlarının doluluklarının yüzde 100''ün üzerinde arttığını bildirdi. "Susuzluk yaşanmaz ama yine de tasarrufa devam" denildi.
Limantepe kazıları dünyanın da gözdesiUrla''daki Limantepe kazıları, ABD''de yayımlanan popüler arkeoloji dergisi ‘Archeology''nin temmuz sayısında, dünyanın en önemli 10 sualtı kazısından biri olarak gösterildi.
Tarihi böyle koruyoruz!Adana''da, Tufanbeyli''ye bağlı Şar Köyü''nün hemen her adımında tarih fışkırıyor. Yörede tarihi eserler dağınık halde bulunuyor ve bugüne kadar resmi bir inceleme yapılmamış.
Mimar Hakan Kıran’dan İGM’nin sahibi Mustafa Özbey’e sert yanıtÖnceki sabah İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) ekiplerinin yıktığı İstanbul Gösteri Merkezi''nin (İGM) sahibi Mustafa Özbey''in, bu yıkımın, mimar Hakan Kıran''ın yapının tadilatını yapmasına karşı çıktığı için gerçekleştirildiği yönündeki iddiası, Kıran''ın tepkisine yol açtı.
Yalıkavaklılar direndi, Belediye Başkanı çözüme yöneldiKıyı şeridindeki çarpık yapılaşmadan Bodrum''un Yalıkavak beldesi de nasibini aldı. Alıyor. Yalıkavak çarşısının hemen dibinde, denize on adım uzaklıktaki mandalina bahçesinde birdenbire 3 katlı dev bir binanın beton karkası yükseldi.
İstanbul Gösteri Merkezi yıkıldıNisanda çıkan yangında yanan İstanbul Gösteri Merkezi (İGM), dün sabah saat 05.00''te İstanbul Büyükşehir Belediyesi''ne ait ekiplerce yıkıldı. Belediye yıkımın gerekçesini "Yapı kaçaktı" şeklinde açıklarken İGM''nin sahibi Mustafa Özbey, "Mahkeme kararlarına rağmen yıktılar" dedi.
Levanten köşkleri koruma altındaBelediye, Bornova''yla özdeşleşen tarihi yapıları restore ettirerek, ilçeyi, tarihin yaşatıldığı kültür ve turizm merkezi haline getirecek.
Bu yasa Bodrum ve Göcek''i kurtarırTürkiye, nihayet tabii güzelliklerinin kıymetini "galiba" bilmeye başladı. Göcek-Dalaman-Bodrum koyları artık son derece sıkı bir denetime girecek.
Köylüler de şikayetçi uzmanlar daAdana''nın Tufanbeyli ilçesine bağlı, hemen her adımından tarih fışkıran Şar köyde, köylüler sit alanından, uzmanlar ise eserlerin korunamamasından şikayetçi.
Altınboynuz Le Meridien''i cezbettiSheraton Çeşme''nin yatırımcısı İskender Dilek, Tepebaşı''nda aldıkları Haliç manzaralı araziye Nisan 2011''de Le Meridien oteli açacaklarını söyledi.
Seyrantepe''de karar hafta başında açıklanacakGalatasaray''ın Seyrantepe Stadı ihalesinde karar önümüzdeki hafta başında açıklanacak. TOKİ yetkililerinden alınan bilgiye göre ihalede verilen tek teklifle ilgili değerlendirme süreci devam ediyor. Yetkililer kararın önümüzdeki hafta başında verileceğini açıkladı. Bu arada karar verme sürecinin ihale tarihinden sonra minimum üç günü kapsadığını da belirten yetkililer karar sürecinde gün sınırlaması olmadığını da sözlerine ekledi. Seyrantepe Stadı için üçüncü kez yapılan ihalede tek teklif Siyah Kalem Mühendislik şirketinden gelmişti.
Tarih: 3 Ağustos 2009 Kaynak: Sabah
Mardan Palace''ın kapı mimarı sırça yat üretiyorMardan Palace''ın çevre korkulukları ile şaşaalı ana giriş kapısı ve 6 bin oda kapısını yapıp 5.5 milyon doları kasasına koyan 2D Yapı, yat işine girdi. Aynı zamanda Porsche Design''nın da Türkiye temsilcisi olan 2D Yapı''nın ortaklarından Devrim Poyraz, 7 aydır üzerinde çalıştığı ve sadece Ar - Ge''si için 300 bin dolar harcadığı 25 metre büyüklüğündeki yatın Türkiye''nin en lüks yatı olacağını söyledi. Alüminyum ve cam kaplama ile tamamen el yapımı olarak hayata geçirilecek projenin iç dizaynının Porsche Design desteğiyle yapılacağını ifade eden Poyraz, "Yatta 2 metreye 6 metre cam kullanılacak. Avrupa standartlarında böyle bir yatın değeri 6 milyon euronun altında olmaz" dedi. Asıl projelerinin mega yatlar üzerine yoğunlaşacağını kaydeden Poyraz, Ortadoğu ve Rusya''nın zenginlerini hedeflediklerini söyledi.
Tarih: 3 Ağustos 2009 Kaynak: Sabah
TOKİ bir işgale nasıl son verdi?Son 5 yılda sadece sayısal değil, nitelik açısından da TOKİ, konut alanında deyim yerindeyse bir devrime imza attı.
Mersin''de 8 bin yıllık iskelet bulunduMersin''de, Anadolu''nun en eski yerleşim yerlerinden Yumuktepe Höyüğü''nde sürdürülen kazılarda, içinde 8 bin yıllık olduğu belirtilen iskelet bulunan geç neolitik döneme ait mezar bulundu.
Takla atan bina ile ilgili geç gelen itiraf Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, dün yıkılırken ''takla atan'' 81 yıllık tarihi Zincircioğlu Un Fabrikası''nın yıkımının yanlış bir şekilde yapıldığını söyledi.
Tekirdağ''daki tarihî Osmanlı çeşmeleri kurtarılmayı bekliyorTarih boyunca çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapan Tekirdağ''da, Osmanlı döneminden kalma asırlık çeşmeler yok olmaya yüz tuttu.
İstanbul''u bir de Doğulu yazarların gözünden okuyunNapolyon''un İstanbul hakkında söylediği tarihî cümle çoğumuzun hafızasındadır: "Dünya tek bir devlet olsa başkenti İstanbul olurdu."
''Merkez Bankası ve Ziraat, Ataşehir yerine Armutlu''daki gecekondu bölgesine gelsin''İstanbul Finans Merkezi için oluşturulan çalışma grubu, Merkez Bankası, Ziraat ve Halkbank, BDDK, SPK gibi kurumların Ataşehir yerine Baltalimanı-Armutlu Vadisi''nde İTÜ''ye tahsisli 1 milyon metrekarelik gecekondu işgali altındaki bölgeye yerleştirilmesini önerdi. Belediye ise Kartal''ı tavsiye etti.
Konut almanın tam zamanıBursa''da, inşaat sektöründe yaşanan ekonomik daralma sebebiyle konut ve arsa fiyatlarının üçte bir düştüğü bildirildi.
Asırlık binaya kaçak tadilatBeyoğlu''ndaki tarihi Mısır Apartmanı''nda yasadışı tadilat belirlendi. İnşaatçı firmanın yönetim kurulu başkanına 5 yıl hapis istendi.
Yeni otoyol inşaatları başlıyor, Karadeniz limanları Akdeniz''e bağlanıyorUlaştırma Bakanlığı, İstanbul''a inşa edilecek üçüncü köprüyle birlikte 4,5 milyar dolarlık ''Kuzey Marmara Otoyol Projesi'' için de çalışmalarını hızlandırdı.
Asrın projesinde Japon firmaya rekor para cezasıMarmaray''da tünel inşaatını yapan Japon Taisei-Gama- Nurol Konsorsiyumu valilik tarafından 685 bin liralık para cezasına çarptırıldı.
Karadeniz''in Efes''i gün yüzüne çıkarılıyor Zonguldak''ın Çaycuma ilçesine bağlı Filyos beldesinde M.Ö. 7. yüzyılda kurulan ve Karadeniz''in Efes''i olarak değerlendirilen antik Tieion Kenti''nde kazılar sürdürülüyor.
"Avrupa adalet sarayı" öğrencilere ders olduVaryap İnşaat''ın İstanbul Çağlayan''da inşa ettiği ve 330 bin metrekare ile alanında Avrupa''nın en büyüğü olacak ''Adalet Sarayı''nın şantiyesi, üniversitelerin mühendislik öğrencilerinin ''laboratuvarı'' oldu.
Türkiye''nin sel risk haritası çıkarılacakBayındırlık ve İskân Bakanlığı, Türkiye''nin sel riski taşıyan bölgelerinin haritasını çıkartmaya hazırlanıyor.
Uludağ''da tuvalet ruhsatıyla otel yapan var, kaçak olmayan korkmasınÇevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, “Uludağ''da tüm yapıların yıkılacağı şeklinde bir kanaat var. Biz sadece izinsiz yapılaşmaları yıkacağımızı söyledik. Burada yaşanan kaçak yapılaşma ve ciddi alt yapı sorunları nedeniyle Uludağ''a artık turist gelmiyor.
Kalamış''ın cazibesi krizi yendiOtel yatırımlarının yeni gözdesi Anadolu Yakası''nda yeni bir otel daha açılıyor. Türkiye''nin önde gelen deri konfeksiyon üreticilerinden Reisler Deri, Kalamış Marina''da bulunan 5 bin metrekarelik araziye lüks otel inşa ediyor.
TOKİ yeniden satışa başlıyor65 bin konut yapımını planlayan (TOKİ), bölgede yeniden satışa başlıyor. İstanbul-Kayabaşı''nda özel sektör ile birlikte 65 bin konut yapımını planlayan Toplu Konut İdaresi (TOKİ), bölgede yeniden satışa başlıyor.
İnşaat Mühendisleri''nden uyarıİnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Başkanı Nevzat Ersan, "Ankara''da metro inşaatları hızla tamamlanmalı, bunun ardından ise çağdaş kent yapısına uymayan katlı kavşaklar kapatılmalıdır" dedi.
Yeşilköy Parkı otopark olmayacakMahalle sakinleri tarafından tepkiyle karşılanan Yeşilköy Olimpiyat Parkı''na yapılması planlanan zemin altı otopark projesi iptal oldu. Büyükşehir Belediye Meclisi İmar Komisyonu raporunda, "Bakırköy ilçesi, şevketiye mahallesi Nazım İmar Planı kararlarının iptal edilerek parselin yeşil alan olarak korunması komisyonumuzca uygun görülmüştür" denildi. Meclis''te okunan komisyon raporu oybirliğiyle kabul edildi, projenin Merter''de başka bir yere kaydırılmasına karar verildi.
Tarih: 24 Temmuz 2009 Kaynak: Sabah Yazan: Zeynel Yaman
Orman yangınları hakkında...Dünya''daki ve ülkemizdeki orman yangınlarının % 80''inden fazlası yaz mevsiminde meydana geliyor. Yazın rehaveti, yangına elverişli koşullar ve benzeri nedenlerle orman yangınlarının her yıl yeniden yaz aylarında gündeme gelmesi neredeyse olağan bir durum olarak algılanıyor.
İptal ettirenin alnından öperimBüyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Akay Kavşağı, Çankaya Belediyesi''yle ilişkiler ve belediyenin kent uygulamaları konusunda Ankara Hürriyet''e günlerce konuşulacak açıklamlarda bulundu.
Türkiye güneş enerjisi yasasını neden ağırdan alıyor?Enerjide büyük oranda doğalgaza ve dolayısıyla dışarıya bağımlı olan Türkiye, doğanın bu bedava nimetinden eninde sonunda yararlanmak zorunda.
Terim, kışın hareket olsun diye Bodrum''a 5 stadyum önerdiGeçen cumartesi akşamı The Marmara Bodrum''dan ilçe merkezindeki trafik tıkanıklığını izlerken, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon''a işaret ettim.
Neden İTÜ''den değil de Berlin Üniversitesi''nden görüş alındıİETT''nin metrobüs hattında kullanılmak üzere Almanya''dan tanesini 450 bin Euro''ya satın aldığı 250 Mercedes Capacity araçla ilgili dava dün Beyoğlu 5''inci Asliye Ceza Mahkemesi''nde başladı.
TOKİ taksitlerine zamTOKİ, yılın ikinci yarısında, taksitlere yüzde 4 artış uyguladı. Toplu Konut İdaresi''nden (TOKİ) edinilen bilgiye göre, bu yılın ikinci yarısında, kredi ve konut taksitlerinin geri ödenmesinde uygulanacak artış oranı belli oldu.
Metrobüs, İETT müdürünü koltuğundan ettiTanesi 2.4 milyona alınan metrobüslerle ilgili ortaya atılan iddialarda adı geçen İETT Genel Müdürü görevden alındı. Hollanda’dan tanesi 2.4 milyon liraya satın alınan ve bir kısmı garajda bekletilen Phileas marka metrobüslerle ilgili ortaya atılan iddialarda ismi sık sık gündeme gelen İETT Genel Müdürü Mehmet Öztürk, görevden alındı. Öztürk’ün görevden alınğını yaptığı açıklamayla duyuran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, boşalan genel müdürlük koltuğuna Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Hayri Baraçlı’nın atandığını kaydetti. Topbaş, “Mehmet Öztürk’ün, Baraçlı’ya yardımcı olacağına, destek vereceğine inanıyorum. Herkesin katkısının olmasını arzu ediyorum. Başarıya birlikte imza atmamız gerektiğine inanıyorum” dedi.
Tarih: 24 Temmuz 2009 Kaynak: Taraf Yazan: Fırat Alkaç
Stadyumda killi zemin kazığı mı?Bugünlerde Atatürk Stadı''nın yenilenmesi kentin en önemli sorunu olarak gündeme oturdu. İş güç bırakıldı, memleket memleket en iyi stat projesi araştırmasına çıkıldı.
Gayrimenkul kriz dinlemediEmlak Komisyoncuları Odası Başkanı Ahmet Gür, ekonomik krize rağmen haziran ayında gayrimenkul fiyatlarının en çok arttığı şehrin Bursa olduğunu söyledi.
Hasankeyf SİT alanı olsunHasankeyf''i Yaşatma Girişimi, 1985 yılından bu yana sürdürülen Hasankeyf kazılarının amacı ve Hasankeyf''te bundan böyle yapılacak olan kazı ve kurtarma çalışmalarına ilişkin öneri ve taleplerini basın toplantısı ile duyurdu.
Aphrodisias''ın görkemine yaraşır bir kitapAphrodisias''ın, Erken ve Orta Roma dönemlerinde (M.S. birinci ve ikinci yüzyıl), sahip olduğu refah düzeyi, kentin mimari ve heykel sanatında benzersiz bir konuma gelmesini sağlamıştı.
Trump Towers''ta 71 daire şimdiden satıldıTrump Towers''ın örnek daireleri tanıtıldı. Trump Towers İstanbul - Şişli''de dairelerin metrekaresi ortalama 6 bin 200 dolardan satılacak.
İstanbul''u boşaltacaklar Bulgaristan''a mı gideceğizİstanbul Büyükşehir Belediyesi''nin sanayiyi şehir dışına taşıma planı sanayicilerden büyük tepki aldı. Projenin uygulanamayacağını savunan İSTOÇ Başkanı Nahit Kemalbey "Bizi İstanbul''dan çıkarırlarsa sanırım Bulgaristan''a kadar gideriz" dedi.
En büyük şemsiye sigaracılara armağan!Konya Seydişehir İlçesi''nde işadamı Hüseyin Ulaşan 150 metrekareyi kapatabilecek büyüklükte bir şemsiye yaptı.
Apartman ve sitelere 50 milyon TL EKOkrediŞekerbank, ekonomik kriz ortamında apartman ve site yönetimlerine, enerji tasarrufu sağlayacak ''EKOkredi Yalıtım'' kredisi veriyor. İlk etapta 50 milyon TL kaynak ayrılacak.
Takvim
<<Ağustos 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.