Haberler

9 Ağustos 2010, Pazartesi

" Yeşil Ofislerle" Süper Çalışanlara Doğru..." Yeşil Ofislerle" Süper Çalışanlara Doğru...Yeşil binalar son yıllarda çokca kendinden söz ettirir oldu. Zaman zaman bir "moda akımı" olarak algılanma tehlikesine rağmen getirileri hakkında biraz bilgi sahibi olunduğunda işi boş bir kavram olmaktan uzaklaşıyor. Yeşil binaların faydaları incelendiğinde artılarının yaşamın her alanına girdiği görülüyor. İş yaşamı özelinde ise şirketlerin stratejik performanslarına katkılarına ve insan kaynakları gelişimine katkıları ölçülebiliyor. Haberin Devamı
Yoros Kalesi arkeolojik çalışma başladıYoros Kalesi arkeolojik çalışma başladıİstanbul''da Doğu Roma döneminden kalma Yoros Kalesi''nde arkeolojik kazı çalışmaları başlatıldı.
Yerebatan Sarnıcı tehlike altında mı?Yerebatan Sarnıcı tehlike altında mı?Sultanahmet''in yayalaştırılmasından sonra tur otobüslerinin üzerinde indirme-bindirme yaptığı Yerebatan Sarnıcı''nı nasıl bir gelecek bekliyor?
Yaratıcı olan kazansınYaratıcı olan kazansınGelecek vadeden tasarımcılar için, yarışmalar büyük önem taşıyor. Genç yeteneklere yaratıcılıklarını ortaya koyma fırsatı veren yarışmalardan biri de, W İstanbul tarafından düzenleniyor.
Akdeniz''de tuz çölüAkdeniz''de tuz çölüMERSİN''İN Silifke ilçesine bağlı Taşucu beldesinde deniz suyunun buharlaşmasıyla oluştuğu tahmin edilen ve yöre halkının "Tuz Çölü'''' olarak adlandırdığı alan, görüntüsü itibariyle Tuz Gölü''ne benzerliği ile dikkati çekiyor.
Turkcell, TOKİ''nin izindeTurkcell, TOKİ''nin izindeTurkcell: "Daha kaliteli hizmet vermek için TOKİ''yi takip etmeye çalışıyoruz" Turkcell Genel Müdür Yardımcısı İlter Terzioğlu, daha kaliteli hizmet vermek adına nerede olursa olsun mobil hizmet verdiklerini belirterek, Türkiye''nin tüm yaylalarını kapsama altına aldıklarını söyledi. Terzioğlu, “TOKİ nereye giderse biz de oraya gitmek zorundayız. Yayla kapsamalarımız var. Nerede parti mitingi varsa, maç varsa, doğal afetler varsa yakından takip ediyoruz” dedi.
Tarih: 9 Ağustos 2010
En modern bina TOKİ''den!En modern bina TOKİ''den!Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, ''''81 il, 800 ilçede bin 800 şantiyede çalışıyoruz, 2011 yılı sonuna kadar 500 bin konutu hak sahiplerine teslim etmiş olacağız'''' dedi.
Çağdaş Türk Mimarisi Dünya Mimarlık Festivali''ndeÇağdaş Türk Mimarisi Dünya Mimarlık Festivali''ndeMimarlık mesleği alanında nitelikli projeleri ödüllendirmek amacıyla her yıl düzenlenen Dünya Mimarlık Festivali (WAF) 2010 ödüllerinin finalistleri belli oldu. 3-5 Kasım tarihleri arasında Barselona''da gerçekleştirilecek festivale geçen yıl 71 ülkeden toplam 1507 mimar son 18 ayda ürettikleri projelerle katılmıştı. Bu yılki başvuru sayısı daha yüksek olurken, ön eleme sonrasında finale kalanlar arasında Türk mimarlar da var.
Gizemli şehir: TaşkentGizemli şehir: Taşkentİpek Yolu''nun rotasında buram buram tarih kokusu..
Tablo gibi şehirlerTablo gibi şehirlerBudapeşte, Prag, Bratislava ve Dresden, geçmişte komünizmin etkisinde kalan, bugün hala o yönetimden izler taşıyan şehirler.. Disiplinli, titiz, temiz ve çok bilinçli korunan tarihi binalarıyla, bir ressamın fırçasından çıkmış gibi büyüleyici...
Dünya''nın ilk sualtı tarih müzesinin temelleri batırıldıDünya''nın ilk sualtı tarih müzesinin temelleri batırıldıGeçen hafta Türkiye''nin denizlerinin nasıl kirletildiğine dair Akdeniz''de yaptığım Mavi Yolculuk''tan gözlemlerimi aktarmıştım.
İstimlak zengini oldularİstimlak zengini oldularŞebeke borusu döşenmesi amacıyla arazilerin istimlak edilmesi beldede ekonomiyi hareketlendirdi.
Kimi Kandırıyorsunuz?Kimi Kandırıyorsunuz?Bir projenin onaylanması için gereken koşulları maliyeti düşük, kazancı yüksek; çevresel olumsuz etkileri düşük, yerel kalkınma etkilerini yüksek göstermek olarak belirtiyor dünya genelinde 20 ülkede 300 büyük projenin uygulanma ve uygulanmama durumunu araştırmış olan "Megaprojeler ve Risk" ve "Tasarımla Aldatmak" adlı bilimsel çalışmaların sahibi Bent Flyvbjerg . Flyvbjerg yakın zaman kadar Danimarka''nın Aalborg Üniversitesi''nde iken, bu ve benzer çalışmalarının yayınlanmasının ardından, şimdilerde Oxford Üniversitesi''nde şehircilik profesörüdür
Paris''in simge oteli İsrailli gruba satıldıParis''in simge oteli İsrailli gruba satıldıPARİS''TE Naziler tarafından işgal edilen ve daha sonra da toplama kampından kurtulanlara açılan tarihi Lutetia Oteli, İsrailli Alrov Group tarafından satın alındı.
Ortada ev var, yandan geç Ortada ev var, yandan geç Karadeniz''i Akdeniz''e bağlayacak yolun ortasında kalan 3 katlı 2 ev kazaya yol açıyor. Ordu''daki evlerin sahipleri, "başka yerimiz yok" diyerek istimlak parası istiyor. Karayolları ise ödenek bekliyor.
Namaz kılan insan silueti turistlerin ilgi odağı olduNamaz kılan insan silueti turistlerin ilgi odağı olduUNESCO''NUN "Dünya Kültür Mirası Listesi''''nde yer alan Divriği Ulu Camisi ve Darüşşifası''nın batı kapısında, ikindi namazı vakitinde ortaya çıkan "namaz kılan insan'''' silueti, ziyaretçilerin ilgi odağı oluyor.
Müzikten geçtik, köprüden geçemedik Müzikten geçtik, köprüden geçemedik Ünlü müzisyenlerden oluşmuş bir grup, Eminönü gibi gündüz nüfusu bir milyonu bulan bir semtin üstgeçidini yaya geçişine kapatıp sahne olarak kullanmak isterse ne olur? Yukarıdakiler aşağıya bakar; "Bu insanlar niye bu kadar öfkeli?" Aşağıdakiler de yukarı bakar; "Bu adamlar orada ne yapıyor?" Peki, müziği kim duyar?
Kaçak kazıdan yüzyılın arkeolojik buluşu çıktıKaçak kazıdan yüzyılın arkeolojik buluşu çıktıMilas''ta kaçak kazıda ortaya çıkarılan Kral Hekataios''a ait lahit, yüzyılın en büyük arkeolojik buluşlarından biri olarak nitelendirildi.
Köylerini Satılığa Çıkardılar!Köylerini Satılığa Çıkardılar!Muş''ta, sakinleri yakındaki kum ocaklarından rahatsız olan merkeze bağlı Şenova köyü, ihtiyar heyeti tarafından alınan kararla satılığa çıkarıldı.
 Kale''de büyük dönüşüm Kale''de büyük dönüşüm İzmir Büyükşehir Belediyesi, "kentin nefes alacağı" bir alan olarak yeniden düzenleyeceği Kadifekale heyelan bölgesindeki 450. sağlıksız binayı da yıktı.
Japon Parkı''nda sona gelindiJapon Parkı''nda sona gelindi36 bin metrekarelik alanı ile Türkiye''nin en büyük Japon Bahçesi olan Konya Japon Parkı''nda yapımı son aşamaya gelen kafeterya inşaatını inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, parkın turizme önemli katkı sağlayacağını söyledi. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Japon Parkı''nda incelemelerde bulundu.
Yarım asır öncesinin "renksiz" İstanbul''u Yarım asır öncesinin "renksiz" İstanbul''u İstanbul''un mazisine göz atmak isteyenler, bugünlerde Beyoğlu''ndaki Fototrek Fotoğraf Merkezi''nde konuşlanan "1950''ler İstanbul''u" adlı fotoğraf sergisine yollarını düşürebilirler. Ozan Sağdıç''ın objektifinden çıkan siyah-beyaz fotoğraflar, ziyaretçileri yarım asır öncesi İstanbul''unun günlük hayatına doğru bir yolculuğa çıkarıyor.
Son imzayı attı Ali Sami Yen''i ocak ayında yıkıp 300 milyon dolara 3 kule dikecekSon imzayı attı Ali Sami Yen''i ocak ayında yıkıp 300 milyon dolara 3 kule dikecekAşçıoğlu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu, Ali Sami Yen Stadyumu arazisinde mutlu sona ulaştı. TOKİ, önceki gün Aşçıoğlu''yla Ali Sami Yen Stadyumu için son imzaları attı. Aşçıoğlu, bu gelişmelerden sonra Galatasaray Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat ile görüşerek, "Stadyumun yıkım işini bana bırak. Ocak ayında kazmayı vuralım" dedi.
"Birkaç mw için dağı deldirmeyiz""Birkaç mw için dağı deldirmeyiz"Kültür ve turizm bakanı Ertuğrul Günay: "Projeler doğayı koruyarak yapılmalı"
Gökova''yı sevenlere müjde: Kisebükü bakir kaldıGökova''yı sevenlere müjde: Kisebükü bakir kaldıGökova Körfezi''nin önde gelen koylarından dalışın bile yasak olduğu Kisebükü''nde 160 dönüm alan üzerinde 450 yataklı tesis kurabilmek için gerekli izinleri alan yatırımcı firma BBK, Muğla İl Genel Meclisi''ni geçemedi.
Burası bir ütopya: GökçeadaBurası bir ütopya: GökçeadaOnu sevmek, biraz emek istiyor... Gökçeada kardeşi Bozcaada kadar popüler, dışadönük değil belki.
Emek Sineması''na naklen korumaEmek Sineması''na naklen korumaBir süredir Emek Sineması''nın yıkılıp, yerine yapılacak bir alışveriş merkezinin en üst katına inşa edileceği iddiaları gündemde. AKM''nin yenilenme sürecine benzer bir dönem yaşayan Emek Sineması''nın akıbeti ne olacak? Önerilen yıkım ve yenileme süreci, çağdaş yenileme ve koruma ilkelerine ve ölçütlerine aykırı mıdır? Bu uygulamada kamu yararı var mıdır? Sorularımızı Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi YK Başkanı Prof. Dr. Deniz İncedayı, 2. No''lu İstanbul Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mete Tapan ve projenin müellifi mimar Fatih Kesgün yanıtladı.
Köprü projesi Çanakkale''yi uçuracakKöprü projesi Çanakkale''yi uçuracakİstanbul''a kurulacak olan 3''üncü Boğaz Köprüsü ve İzmit Körfez Geçişi Projesi''yle birlikte ulaştırma sektörünün üçüncü büyük boyutlu yatırımı olan Çanakkale Boğaz''ı Köprü Geçiş Projesi de sessiz ve derinden ilerliyor. Bu plan çerçevesinde bölgede çok sıcak gelişmeler yaşanıyor. Arazi yatırımcılarının adeta istilasına uğramış durumda bölge. Onlarca köyde arazi fiyatları 3-5 kat birden artmış durumda. Köprünün çevre yolunun güzergahında yer alan Gelibolu ve Lapseki, arsa yatırımcısının tercih ettiği yerlerin başında geliyor.
Sanatçı Cam ve Işıkla Mimari Maceralara AtılıyorSanatçı Cam ve Işıkla Mimari Maceralara AtılıyorCamın ışıkla etkileşiminden sanat eseri gibi binalar.
Petermann buzulundan dev bir parça koptuPetermann buzulundan dev bir parça koptuABD''deki Delaware Üniversitesi araştırmacıları, 1962 yılından bu yana kopan en büyük buz parçasının 260 kilometrekare büyüklüğünde olduğunu bildirdi.
Bursa çarşıları geçmiş zamanın huzurunu yaşatıyor Bursa çarşıları geçmiş zamanın huzurunu yaşatıyor Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yayımlanan ''Çarşının Öyküsü'' dünü ve bugünüyle Bursa çarşılarını anlatıyor. Osmanlı''nın olduğu kadar Cumhuriyet Türkiye''sinin de en önemli ticari merkezlerinden biri Bursa.
Oyun konsolu gibi binaOyun konsolu gibi binaJaponya''nın Osaka kentinde inşa edilen ''The Parks Tower'' tıpkı bir Play Station 3(PS3) konsoluna benziyor. Yapının mimarı Nikken Sekkei''ye göre, konsol ile kulenin birbirine bu kadar benzemesi tamamıyla tesaadüf. Çünkü bina, Play Station 3 piyasaya çıkmadan 3 sene önce tamamlanmış. Milyonlarca tutkunu olan PS3 2006 yılında meraklılarıyla buluşmuştu.
Tarih: 9 Ağustos 2010 Kaynak: Radikal
Doğu''nun Atlantis''i bulundu...Doğu''nun Atlantis''i bulundu...Bali açıklarında bir sualtı şehrine ait olduğu sanılan kalıntıların bulunduğu haberi hem Endonezya hükümetini hem de arkeoloji uzmanlarını heyecanlandırdı.
Atatürk Stadyumu 10 Ağustos''ta bitiyorAtatürk Stadyumu 10 Ağustos''ta bitiyorBursaspor Kulüp Genel Müdürü Osman Nuri Biçer, katıldığı radyo programında, futbolseverlerin sorularını cevapladı.
Sidney''de Sözde Süryani Soykırım Anıtı açıldıSidney''de Sözde Süryani Soykırım Anıtı açıldıSidney''de Fairfield Belediyesi''nin 15 Aralık 2009 tarihinde aldığı kararla Türklerin, 1''inci Dünya Savaşı sırasında Süryanilere sözde soykırım uyguladığını kabul etmesi ardından bölge sınırları içerisinde dikilmesi kararlaştırılan sözde soykırım anıtı açıldı.
Ama...Ama...Temmuz ayının iyi haberi, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu''nda yapılan tarihî zirveden çıkan karardı. Dünya ülkelerinin çoğunun temsilcileri, bu zirvede insanlık tarihinde ilk kez bir taahhüdün altına imza attılar. Yeryüzünde yaşayan her insanın güvenli, temiz içme suyuna erişmesinin ve iyi sağlık hizmetlerine ulaşma haysiyetinin temel bir hak olduğunu kabul ettiler.
Türkiye alev alevTürkiye alev alevTürkiye''nin dört bir yanından orman yangını haberleri geliyor. Sıcak geçen pazar gününü değerlendirmek isteyen piknikçilerin yol açtığı tahmin edilen yangınları söndürme çalışmaları sürüyor.
20. yüzyılı en iyi temsil eden yapı20. yüzyılı en iyi temsil eden yapıTBMM Bayındırlık Komisyonu Başkanı Nusret Bayraktar, ''AKM Cumhriyet''i yansıtmıyor'' dedi. Peki hangi yapı yansıtıyor, Sütlüce Kongre Merkezi mi, semt konakları mı, adalet sarayları mı?
Ada sahillerinde koli basili dolaşıyor!Ada sahillerinde koli basili dolaşıyor!İstanbulluların yazın hafta sonlarını geçirdiği Adalar''dan kötü haber geldi. İl Sağlık Müdürlüğü, Büyükada, Heybeliada, Burgazada ve Kınalıada''da 11 ayrı plaj ve su sporları kulüplerinde denize girilmesini yasakladı.
2 bin 600 yıllık ''zar'' bulundu2 bin 600 yıllık ''zar'' bulunduDoğubayazıt''ta bulunan Urartu Krallığı''ndan kalma kalede yapılan yüzey araştırmasında, 2 bin 600 yıllık zar bulundu.
GSM kulelerine rüzgar tirbünüGSM kulelerine rüzgar tirbünüTurkcell bir ilki gerçekleştirecek. Türkiye''nin önde gelen iletişim ve teknoloji şirketlerinden Turkcell''in, GSM kulelerinde güneş veya rüzgardan enerji elde edilmesini öngören projesini uygulamaya koyduğu bildirildi.
TOKİ''den satılık konutTOKİ''den satılık konutToplu Konut İdaresi, Ankara Yapracık Toplu Konut Uygulaması çerçevesinde, 439 konutu satışa çıkardı.
Stadın yanına hastane olur mu?Stadın yanına hastane olur mu?Seyrantepe''de yapımı devam eden Türk Telekom Arena Stadı ile hemen yanına inşa edilecek olan ve 3 yıl sonra faaliyete geçmesi planlanan hastane, bölge sakinlerini ikiye böldü...
Salon müjdesi!Salon müjdesi!Avrupa Şampiyonası zaferiyle coşan atletizme bir de tesis müjdesi geldi.
"Türkiye''de turizm sadece güneyden ibaret değil""Türkiye''de turizm sadece güneyden ibaret değil"AK Parti İstanbul Milletvekili ve Doğu Karadeniz Turizm Master Planı koordinatörü Nusret Bayraktar, proje sayesinde bölgeye ilk etapta 250 bin, daha sonra da 1 milyon, en geç 2023 yılına kadar da 3 milyon yabancı turistin gelmesini hedeflediklerini söyledi.
İstanbul''un tarihi alanları hâlâ tehlike altındaİstanbul''un tarihi alanları hâlâ tehlike altındaİstanbul''un ‘Dünya Miras Listesi''nden düşürülme tehlikesinin kalktığı yönündeki haberlerin gerçeği ifade etmediği belirtildi. Aralarında Arkeologlar Derneği, İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı, İstanbul Kültür Forumu, Şehir Plancıları Odası, Tarih Vakfı ve TMMOB''ye bağlı odaların da yer aldığı sivil toplum örgütleri ortak bir açıklama yaparak medyada çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını ifade etti.
Krematoryum MimarisiKrematoryum Mimarisi"Her canlı bir gün ölümü tadacaktır." Öldükten sonra, insan bedeni fiziksel bir kütle olarak hala var olmaya devam ediyor. Beden bu noktadan sonra farklı işlemlere tabi kalabiliyor. Toprağın altına gömülüyor, yakılıp külleri bir kavanoz içine giriyor ya da külleri yine yeryüzüne serpiliyor. Beden, bu süreçte yerini, kent içindeki büyük mezarlıklar ve krematoryumlarda alıyor. Gittikçe artan dünya nüfusuna karşılık, bazen metropollerin merkezlerindeki mezarlıklar bile yetersiz kalıyor. Ölülerin şehre sığmaması durumu ne kadar ironik değil mi? Krematoryumların bulunduğu ülkelerde ise, sadece küllerin saklandığı daha az yer kaplayan mezarlıklar bulunuyor.
Kızılcahamam''a hayran kaldılar!Kızılcahamam''a hayran kaldılar!İranlı valiler termal tesislere bayıldı!
Kış turizmine yeni nefesKış turizmine yeni nefesSivas Yıldızdağ kayağın yıldızı olacak... Kış Sporları Turizm Merkezi ilan edilen Sivas Yıldızdağı için yapılan toplantıda, bölgeyle ilgili yapılacak çalışmalar görüşüldü.
Kazı operasyonundan tarih çıktıKazı operasyonundan tarih çıktıMuğla''nın Milas ilçesinde, yedi aydır takip edilen kaçak kazı operasyonunda, Kral Mausolos''un babası Hekataios''un mezarı ele geçirildi.
Gaziemir Akçay Caddesi''ne asansörlü 3 üstgeçit daha yapılıyor Gaziemir Akçay Caddesi''ne asansörlü 3 üstgeçit daha yapılıyor İzmir Büyükşehir Belediyesi, maliyeti yaklaşık 2.8 milyon lirayı bulan asansörlü-yürüyen merdivenli yeni üst geçitler ile yayaların karşıdan karşıya geçişlerinde konfor ve emniyet sağlayacak.
İktidar net: AKM yıkılıp yeniden inşa edilmeliİktidar net: AKM yıkılıp yeniden inşa edilmeliAKP''li milletvekilleri Atatürk Kültür Merkezi''nin yıkılması ve yeniden yapılması konusunda ısrarlı, muhalefet temsilcileri ise ''onarılsın'' diyor.
Sıfıra sıfır, elde var sıfırSıfıra sıfır, elde var sıfırNew York''ta 11 Eylül saldırısıyla yıkılan ikiz kulelerin olduğu ve bugün ''sıfır noktası'' olarak adlandırılan bölge yakınına cami inşa etme projesine karşı mahkemeye başvuruluyor. Amerikan Hukuk ve Adalet Merkezi adlı grup, New York Anıt Koruma Komisyonu''nun camiyi de içeren bir İslam kültür merkezi inşa edilmesine olanak sağlayan kararını dava edecek. Komisyon, caminin yapılacağı yerdeki 152 yıllık binanın tarihi değeri olması için gerekli kriterleri karşılamadığını belirleyerek, inşaat önündeki engeli kaldırmıştı.
Tarih: 6 Ağustos 2010 Kaynak: Akşam
Edirne''den Aga Khan''a Uzanan Bir "İpekyol"uEdirne''den Aga Khan''a Uzanan Bir "İpekyol"uEAA''nın bu sene Aga Khan Ödülü''ne aday olan yapısı İpekyol Tekstil Fabrikası''nı gezdik ve kullanıcılarıyla yapı hakkında konuştuk. Bu kez yapıyı mimarın ağzından değil kullanıcılarının gözünden inceledik.
Tanzimat döneminin zevkini yansıtan binaBeykoz Mecidiye Kasrı, Boğaziçi''ndeki kâgir yapıların en önemlisidir. Son yıllarda çok tahrip olmuştu. Nihayet restorasyonuna başlandı.
"Dünyanın en büyük depreme hazırlık projesi İSMEP"Dünyadaki büyük yatırımları anlatacak olan belgeselin çekimlerine başlayan CNN International, İstanbul''dan İSMEP Projesini seçti. Marmaray ve Sabiha Gökçen Havaalanı gibi projelere de yer verilecek olan belgeselde, İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB) tarafından yürütülen İSMEP Projesi anlatılacak.
Arkadaşım İstanbulBir şehri büyüten şey, şehrin alan büyüklüğü değildir; bir şehri büyüten şey, bu şehrin sahip olduğu seçenekler ve bu seçeneklere erişebilme gücüdür.
Havaalanında park sorunu neden hala çözülemiyor? İzmir Adnan Menderes Havaalanı''nda yaşanan trafik sıkıntısının bir türlü çözülememesine anlam veremediklerini belirten vatandaşlar denetimlerin artırılmasını istiyor.
Bornova pazaryeri 2011''de tamamlanacakBornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, katlı otopark yanındaki alanda yapılacak iki katlı pazaryeri için kamulaştırmaların başladığını söyledi. Sındır, "Bornovalılar, önümüzdeki yaza yepyeni ve modern bir pazaryerine kavuşacak" dedi.
Denizli otoyolu başka bahara İzmir-Aydın otoyolu Ege''yi rahatlattı. Aslında otoyol ilk planda Denizli''ye kadar uzanıyor, sonraki aşamasında Antalya''ya ulaştırılması hedefleniyordu, Aydın''da kaldı.
‘Hasankeyf için farklı çözümler bulunabilir’ HASANKEYF''te kaya düşmesi sonucu bir kişinin yaşamını yitirdiği olayla ilgili bölgede incelemelerde bulunan Hasankeyf''i Yaşatma Girişimi, rapor hazırladı.
UNESCO''nun gözü İstanbul''un üzerindeBir grup sivil toplum örgütü, UNESCO''nun Tehlike Altındaki Dünya Mirası listesine almamak için İstanbul''a verdiği ev ödevinin takipçisi olmakta kararlı.
‘Mahallemizi TOKİ’ye peşkeş çektirmeyeceğiz’ Yerel yönetim seçimlerinde kapı kapı dolaşıp mahalle sakinlerine ‘tapu sorununuzu halledeceğim diyen ve sözüm senettir'' diyen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Teyfik Göksu şimdi de kamulaştırılıp TOKİ''ye verilecek...
Takvim
<<Ağustos 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.