Haberler

Haberler

Toplam 173 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Alternatif kamu fikri (18 Ağustos 2006)Kent, yaratıcı sermaye ilişkisi ve endüstri sitlerinin dönüşümü ayrıştırıcı, dışlayıcı kamu fikrinin değişmesini gerektiriyor. Marmaray projesi İstanbul’un omurgasını teşkil eden karadaki ve denizdeki endüstriyel ulaşım sitinin dönüşümü ile ilişkili bir proje. Ancak tarihindeki belki de en önemli proje kentin gündemine sanki basit bir ulaşım ve özelleştirme projesi olarak yansıyor: Bu proje ile hizmet dışı kalacak olan Haydarpaşa Garı, diğer istasyonlar ve mülkün de özelleştirilerek gelirlerinin kullanılması amaçlanıyor.
Disneyland tutkusu Lara Park'ta fiyatı ikiye katladı (18 Ağustos 2006)Aylardır büyük tartışmalara neden olan Lara Kent Parkı ihalesini Rixos Otellerinin sahibi Fettah Tamince kazandı. Gelen tepkiler üzerine ilk ihalesi iptal edilen Lara Temalı Park’ının ikinci ihalesi dün Ankara’da Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından gerçekleştirildi.
İETT arazisi ihalesi yeniden (18 Ağustos 2006)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Arap sermayesi ve diğer büyük şirketlerin teklif verdikleri bilinen İETT'nin Levent'deki arazisine ilişkin, "Arazimizi en iyi şekilde değerlendireceğiz, bize para lazım, parası olan herkese açığız" dedi.
Karadeniz'e kıyısı olanlar Kirliliğin Farkında Değil (18 Ağustos 2006)Karadeniz Ekosistemini İyileştirme Projesi kapsamında yapılan bir anket, Karadeniz ülkelerinin, kirliliğin farkında olmadığını ortaya koydu.
Kentlere çocuklar sahip çıkacak (18 Ağustos 2006)Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı'nın (ÇEKÜL) "Kentler Çocuklarındır" projesi düzenliyor.
Karadeniz'in Efes'i gün ışığına çıkıyor (18 Ağustos 2006)Zonguldak'ın Çaycuma ilçesine bağlı Filyos beldesindeki Antik Teion Kenti'nde yapılan yüzey araştırmalarında, bölgenin kuruluş yıllarını belirten ça-nak-çömlek parçalarının yanı sıra antik tiyatronun mimari yapısı da ortaya çıkarıldı.
Anadolu'da üretimi seven Bektaş, konuta da el attı (18 Ağustos 2006)Geçen yıl Anadolu'daki ilk yatırımı olan Çankırı Çerkeş tesisini faaliyete geçiren Hey Tekstil, ikinci yatırımını Nevşehir Hacıbektaş'ta hizmete açtı.
Tarihi binalara kafesle koruma (18 Ağustos 2006)Konak Belediye Başkanı Ali Muzaffer Tun-çağ, yıkılmaya yüz tutmuş tarihi binaların ön cephelerini demir kafes ile kaplayarak önlem almaya başladı.
Dilovası çöplüğüne karşı basın açıklaması (17 Ağustos 2006)İzmit'in Gebze ilçesine bağlı Dilovası beldesinde, belediyenin ve yöre halkının karşı çıkmasına karşın Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çöp deponi alanına yönelik tepki giderek yaygınlaşıyor. Ercan Teker başkanlığındaki Ekoloji ve Sağlık Derneği (EKOSDER), yarın saat 14.00'te Dilovası Belediyesi önünde konuya ilişkin basın açıklaması yapacak. Basın açıklamasına EKOSDER öncülüğünde kurulan ve içinde hemşeri derneklerinin de yer aldığı sivil toplum örgütleri tarafından da katılım sağlanacağı öğrenildi.
Tarih: 17 Ağustos 2006 Kaynak: Birgün
Tarihi Bomonti Bira Fabrikası Kutman'ın (18 Ağustos 2006)Bomonti semtine ismini veren Tekel'in İstanbul'daki Bomonti Bira Fabrikası, Global Yatırım Holding'in oldu. Limak, Özkar, Yazıcı Demir Çelik, IC Antbel ve Global Yatırım'ın kaldığı ihaleyi 12 milyon 750 bin YTL'ye Global Yatırım Holding aldı.
Bakanlık Fırtına Vadisi'ni kolluyor (18 Ağustos 2006)Fırtına Vadisi’ne 10 kilometre aşığıda yeniden santral kurulmasına karşı açılan davanın Danıştay’a sunulan dilekçesinde, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nın da çevrecilerden yana tavır koyduğu ortaya çıktı.
GAP'ı bitirmek boynumuzun borcu (18 Ağustos 2006)Hasankeyf’in kurtarılması için kolları sıvayan ANAP Mardin milletvekili Muharrem Doğan ile önceki günkü sohbette söz döndü dolaştı GAP’a geldi.
Belediye Kuğulu Kavşağı çalışmasına başladı (18 Ağustos 2006)Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kuğulu Kavşağı'na katlı geçit yapılması için çalışmalara başladı. Ankaram Platformu'nun Kuğulu Kavşağı'na alt ve üstgeçit yapılmasının gerekli olmadığı ve bölgedeki trafik sorununa çözüm getirmeyeceğini savunarak Melih Gökçek'i protesto etmeleri ve parkta nöbet tutmalarına rağmen kavşak çalışması başladı. Gece geç saatlerde başladığı bildirilen çalışmalarda, belediyeye ait iş makinesi Mısır Büyükelçiliği tarafında, Çankaya istikametindeki asfaltın bir bölümünü kazıdı. Çalışma nedeniyle, gidiş ve geliş istikameti iki şeride düşürüldü.
Tarih: 18 Ağustos 2006
Müteahhit, cezaevi inşaatından 'firar' etti (18 Ağustos 2006)Cezaevi Reform Projesi çerçevesinde yeniden inşa edilen Bakırköy Kadın ve Çocuk Cezaevi'nin inşaatı, ekonomik krize girdiği söylenen müteahhidin ortadan kaybolması üzerine yarım kaldı.
Yeraltı Otoparkı Durduruldu (18 Ağustos 2006)İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Kültürpark’ta yapımına başlanan 591 araç kapasiteli yer altı otoparkı inşatının durdurulduğunu açıkladı.
Gaziosmanpaşa'ya dev yatırım (18 Ağustos 2006)Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, dün düzenlenen törenle Gaziosmanpaşa’da yaptırılan Cebeci Spor Kompleksi ile Şehir Parkı’nın birinci kısmının açılışını yaptı.
Sadece 200 hastanede güçlendirme yapıldı (18 Ağustos 2006)Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastanelerin sadece 200’ü depreme karşı güçlendirildi. 17 Ağustos depreminden sonra bakanlığa bağlı hastanelerin dörtte biri için deprem projesi hazırlandı. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, DYP Hatay Milletvekili Mehmet Eraslan’ın soru önergesine verdiği yazılı cevapta, 200 hastanede “Deprem Güvenlik Tahkiki ve Deprem Güçlendirme” projesinin hazırlandığını bildirdi. Sağlık Bakanlığı’na bağlı toplam 783 hastane bulunduğunu söyleyen Akdağ, 2002 yılında başlatılan “Depreme Karşı Güçlendirme Projesi” ile Türkiye genelindeki tüm hastane binalarının bütçe imkanları dahilinde planlamaya tabi tutulduğunu ifade etti.
Tarih: 18 Ağustos 2006
Lara Kent Parkı 23 milyon YTL'ye Ude Tur'un (18 Ağustos 2006)Antalya Kemerağzı Muratpaşa Beldesi Lara Plajı mevkiinde bulunan ve temalı park yapılmak üzere açılan alanı, Ude Tur Yatırım İşletme Sanayii ve Ticaret Anonim Şirketi, İstanbul Bomonti Tekel Bira Fabrikası Binası'nı da Global Yatırım Holding Anonim Şirketi aldı.
Büyükşehir’den Gaziosmanpaşa’ya şehir parkı ve spor kompleksi (18 Ağustos 2006)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Gaziosmanpaşa Cebeci Spor Kompleksi ve Şehir Parkı’nın inşası tamamlanan 1. kısmının açtı ve 2. kısmının temelini attı.
Hafriyat için yer kalmadı, belediyenin gözü maden ocaklarında (18 Ağustos 2006)Son yıllarda inşaat sektöründeki patlamanın etkisiyle İstanbul'un Kadıköy, Şişli ve Küçükçekmece gibi merkezi bölgelerinde bulunan ve belediyeden yasal izni olan 5 hafriyat döküm yeri, dolduğu için kapandı.
Toplam 173 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.