Haberler

Haberler

Toplam 143 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
ABD Mimari İnceleme Gezisi Son Başvuru Tarihi 12 Mayıs''a Kadar Uzatıldı (5 Mayıs 2006)Mimarlık Vakfı, Uknow ve Bahçeşehir Üniversitesi tarafından 2006 yazında ABD’ye inceleme gezisi düzenleniyor. Gezi, mimarlara ABD''nin mimari açıdan en önemli şehirlerini görme ve mimarlık yapıtlarını inceleme fırsatı sunuyor. 26 Haziran-5 Temmuz 2006 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan gezinin son başvuru tarihi 12 Mayıs''a kadar uzatıldı. Detaylı bilgi için tıklayın.
Tarih: 5 Mayıs 2006
Jane Jacobs (1916-2006): Yaşam İçin Kentler (5 Mayıs 2006)"The Death and Life of Great American Cities" (1961) insanların planlama ve kentin karakteri ve sokaklar üzerine geliştirilen düşüncelerini değiştirdi. Jane Jacobs, bu kitapta farklı bir mesaj veriyordu. Roger Scruton, yazısında bu mesajın günümüz ile ilişkisini ortaya koyuyor. Jane Jacobs hayatı boyunca çok fazla yazı yazmadı. Kent planlama üzerine profesyonel anlamda bir eğitim almadı. O, çoğu kişi tarafından göz ardı edilen veya hiçbir zaman uygulanamayacağı düşünülen fikirlerin savunucusu oldu.
Barselona''da Yeni Bir Zaha Hadid Binası: Besós Üniversitesi Kampüs Binası (5 Mayıs 2006)Pritzker Ödüllü Zaha Hadid, İspanya''daki Besós Üniversitesi''nin Yeni Kampüsü''nün tasarımlarını kamuya sundu. Barselona ve Sant Adrià arasındaki bölgede, Forum alanı yanında yer alacak yapının 2008 yılında tamamlanması planlanıyor. Bölgenin "ikonik binası" ünvanını alacak yapının tasarımına "Sarmal Kule" adı veriliyor. Yapının giriş katları üniversiteye ait olacak. 11. ve üzeri katlar ofis olarak kullanılacak.
Tarih: 5 Mayıs 2006
Porof. Zihni Sinir’den Dar Balkonlar İçin “Yelpaze Şemsiye” (5 Mayıs 2006)Porof. Zihni Sinir karakteriyle tanınan karikatürist İrfan Sayar, Taksim Lamartin Caddesi’ndeki atölyesinde hayalden gerçeğe dönüştürdüğü proceleriyle Street Design Week etkinliğine katılıyor.
Tasarımın Kalbi Nişantaşı Sokaklarında Atacak (5 Mayıs 2006)Ev sahipliğini, Şişli Belediyesi Başkanı Mustafa Sarıgül ile Sinpa A.Ş''nin yapacağı Street Design etkinliği, Türkiye''nin tasarım alanındaki genç yetenekleri, profesyonelleri, üretici firmaları ve tasarım tutkunlarını aynı ortamda buluşturmayı hedefliyor.
Pamukkale, Kameralı Sistemle Korunacak (5 Mayıs 2006)Traverten, kaplıca ve antik şehriyle her yıl 1 milyon turistin ziyaret ettiği Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Pamukkale’de güvenlik tedbirleri yoğunlaştırılıyor.
Balıklar ‘Marmaray’a takıldı (5 Mayıs 2006)Su Ürünleri Kooperatifleri, balıkçılar ve çevre örgütleri Marmaray Projesi’ni protesto etmek üzere bir araya geldi.
Tawash: Türkiye için bütçe sınırı yok (5 Mayıs 2006)Gayrimenkul finansmanı ve yatırımında dünyanın en büyük şirketleri arasında yer alan Bahreynli Real Capita, Türkiye’de yatırım yapmak için ortak arıyor. Şirketin Başkanı Tawash, “Türkiye için bütçe sınırımız yok” dedi.
Mortgage''a doping 2008''e kaldı (5 Mayıs 2006)Mortgage faizini vergi matrahından düşmesini sağlayan düzenleme, Maliye''nin itirazına rağmen Plan Bütçe''de kabul edildi. Ancak vergi istisnası 2008''den itibaren geçerli olacak.
Dubaililer Haziran''da temel atıyor, 5 milyar doları artırıyor (5 Mayıs 2006)Sama Dubai CEO''su Faraidooni, Dubai İstanbul Towers''ın temelini en geç Haziran''da atacaklarını, inşaatı 2008 sonunda bitireceklerini söyledi.
Katar''da müteahhitlerimiz için çok iş var (5 Mayıs 2006)Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Katar''da Türk müteahhitlik sektörü için çok iş olduğunu ifade ederek Türk müteahhitlerinin hızlı hareket etmelerini istedi. Katar''da 2 yıl içinde 200 yeni gökdelenin yapılacağını bildiren Tüzmen, “Bizim müteahhitlik ve müşavirlik sektörümüz de bölgede yerini almalı” dedi. Katar''da bulunan Tüzmen, Katar''a 132 milyon dolar olan ticaret hacminin 500 milyon dolara çıkarma fırsatı olduğuna dikkat çekerek "Bunu 3 sene içerisinde rahatlıkla yapabiliriz. Müteahhitlik faaliyetleri bunu dolaylı olarak tetikleyecektir. Şu anda 1.2 milyar dolarlık müteahhitlik faaliyetimiz var, ben tahmin ediyorum çok kısa zamanda bunu 3-4 milyar dolar olarak göreceğiz” dedi.
Tarih: 5 Mayıs 2006 Kaynak: Referans
İzmir Mis Gibi Kokacak (5 Mayıs 2006)Büyükşehir Belediyesi’nin dikimine başlayacağı 1 milyon mevsimlik çiçek ile İzmir çiçek bahçesine dönecek. Yaptığı çalışmalarla şehrin dört bir yanını yeşillendiren İzmir Büyükşehir Belediyesi, yeni alımını yaptığı 1 milyon mevsimlik çiçeğin dikimine bu ay ortalarından itibaren başlayacak. Yeşil alanlar ile bulvarlar ve orta refüjler rengarenk çiçeklerle donatılacak.
Fok alanına yapı izni (5 Mayıs 2006)Akdeniz foku dahil birçok canlının üreme alanı olan Çeşme ve Alaçatı kıyılarında yapılaşmayı önleyen sit dereceleri düşürülüyor.
Dolmabahçe''de ''tematik geziler'' (5 Mayıs 2006)Dolmabahçe Sarayı''nın 150''nci yılı kutlama etkinlikleri için hazırlanan ''Tematik Saray Gezileri'', 11 mayısta başlayacak.
Ev Havasında Sanat Galerisi Gibi Otel (5 Mayıs 2006)İstanbul’da sanat, kültür ve alışverişin kalbi Nişantaşı’nda Gallery Residence adlı yeni bir otel açıldı. Uzun süreli konaklamalar ve şehir içinde bir otel konforunda yaşamak isteyenler için açılan otelde sanat da ön planda. Otelin odalarının kapılarında da sanatçı isimleri yazılı.
Mortgage''a yeni düzenleme (5 Mayıs 2006)İlk kez ev sahibi olacak ücretliler, konut kredilerinin 100 bin YTL''ye kadar olan kısmının faiz ödemelerini Gelir Vergisi''nden 1 Ocak 2008''den itibaren düşebilecekler.
Mortgage komisyondan geçti (5 Mayıs 2006)Mortgage ile ilgili yasa tasarısı sert tartışmalarla komisyondan geçti Kredi faizlerinin gelir vergisinden düşürülmesi, seçim sonrası yürürlüge girecek şekilde 2008''e ertelendi.
Dubai: Kuleleri 2.5 Yılda Dikeriz Kazandığımızı Türkiye’de Tutarız (5 Mayıs 2006)Dubai Towers’ı 2.5 yılda tamamlamak için haziranda çalışmalara başlayacaklarını açıklayan Sama Dubai’nin CEO’su Farhan Faraidooni, "Kazancımızı Türkiye dışına çıkartmayı düşünmüyoruz. Uzun dönemli yatırımcıyız" dedi.
Çeşme ve Alaçatı için yargı zamanı (5 Mayıs 2006)Sualtı Araştırmaları Derneği, Doğa Derneği, Ege Doğa Derneği ve Greenpeace Akdeniz, İzmir Alaçatı ve Çeşme kıyılarında sit derecesini düşürme kararlarına karşı Danıştay''da dava açtı.
Sahilde ''kavga'' var! (5 Mayıs 2006)İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri Kadıköy Belediyesi''nin Fenerbahçe sahilindeki çalışmasını bastı. İki belediye karşılıklı olarak birbirlerini suçladı.
Toplam 143 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.