Haberler

Haberler

Toplam 131 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
İstanbul Hangi Kültürün Başkenti? (13 Haziran 2006)Geçen hafta AKM''de "2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul''a Nasıl Bakmalı" başlıklı bir oturum yapıldı. Toplantıyı muhtemelen Akif Emre''nin Yeni Şafak''ta Nisan''da yazdığı "Kültür Başkenti olan hangi istanbul" makalesi tetikledi.
MoMA (16 Haziran 2006)1929 yılında açılan Museum of Modern Art ya da en bilindik adıyla MoMA zaman içinde koleksiyonlarını sergilemek ve eğitim programları için daha büyük ve daha esnek mekanlara ihtiyaç duymaya başlamıştı. Yeni bina yapılmadan önce aynı anda koleksiyonlarının sadece %10’unu sergileme imkanı bulunurken, eserlerin büyük bir kısmı ise sergilenemiyordu. Bilindiği üzere MoMA’nın yeni binası için 1997 yılında Tod Williams, Bernard Tschumi, Rafael Viñoly, Yoshio Taniguchi, Steven Holl, Rem Koolhaas, Pierre de Meuron, Dominique Perrault, Billie Tsien, Toyo Ito, Wiel Arets’in katılımıyla bir charrette yapılmış bu yarışta ipi göğüsleyen isim Japon mimar Yoshio Taniguchi olmuştu.
Teknoloji, Da Vinci Code, Milano (16 Haziran 2006)Evet konumuz teknoloji, ve onun yardımcı öğe ve ana unsur olarak günümüzde yer alması. Bugünün flaş filmi “Da Vinci Şifresi” oğlumun açıklamasıyla kitabın aynısı imiş. Beni ilgilendiren ise, gayet sürükleyici bir atmosferde filmin devam etmesi.
''Türkiye’de Tasarım’ Tartışılıyor! (16 Haziran 2006)İTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü tarafından 19-22 Haziran 2006 tarihleri arasında ''Türkiye''de Tasarımı Tartışmak'' başlığıyla düzenlenecek 3. Ulusal Tasarım Kongresi Kale Grubu sponsorluğunda gerçekleşiyor.
Gazprom St. Petersburg''da 600 milyon dolarlık gökdelen inşa edecek (16 Haziran 2006)Rus doğalgaz tekeli Gazprom St. Petersburg kentinde 600 milyon dolara ofis binası inşa etmeyi planlıyor. Bu proje modern Rusya''nın en hırslı projelerinden birisi olarak kabul ediliyor.
Konut sektörünün geleceği (16 Haziran 2006)Son yılların en gözde sektörlerinden biri inşaat. Birçok sektörü peşinden sürükleyen bu sektör, iki yıldır ekonomideki büyümenin de lokomotifi durumunda. Adeta bir patlama var sektörde.
Kale''den Tasarım Kongresi (16 Haziran 2006)İTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü tarafından 19-22 Haziran 2006 tarihleri arasında ''Türkiye''de Tasarımı Tartışmak'' başlığıyla düzenlenecek 3''üncü Ulusal Tasarım Kongresi, Kale Grubu sponsorluğunda gerçekleşiyor.
Kapalıçarşı tehlikede! (16 Haziran 2006)Türkiye''nin tarihi eserlerle ilişkisi hep sorunlu olmuştur. Kendi toprağındaki zenginliği bu kadar hoyratça kullanan başka bir millet var mı doğrusu bilmiyorum.
E.C.A – Serel Geleceğin Türk Tasarımcılarını Ödüllendirdi (16 Haziran 2006)E.C.A ve Serel’in Mimar Sinan Üniversitesi işbirliği ile düzenlediği ‘Su Dostu Tasarımlar’ yarışmasında heyecan, düzenlenen ödül töreni ile sona erdi.
Müzelere yeni düzenleme (16 Haziran 2006)Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, 15 müzeyi bakanlık bünyesine alarak, diğerlerinin yönetimini il özel idarelerine bırakacaklarını açıkladı. Yeni bir müzecilik anlayışı getireceklerini söyleyen Bakan Koç, müzelerin kayıtlarını alacaklarını, envanterleri sağlamlaştıracaklarını ve eserleri resimleyeceklerini açıkladı. Koç, müzelerin güvenliğini iç ve dış koruma ekipleriyle sağlayacaklarını vurguladı. Türkiye’deki 93 müzeden 15’ini bakanlık bünyesine alacaklarını ifade eden Koç, diğer müzelerin yönetimini ise il özel idarelerine bırakacaklarını açıkladı. Bakan Koç, Bodrum müzesiyle ilgili de Muğla Valiliği’nin başlattığı incelemenin sonucunu beklemek gerektiğini söyledi. .
Tarih: 16 Haziran 2006 Kaynak: NTVMSNBC
Valencia''yı kurtaran mimar, 1 milyar dolarlık yatırım için Topbaş''ı aradı (16 Haziran 2006)İspanya''nın Valencia kentini çirkin yapılardan kurtaran ve modern bir görünüm kazandıran ünlü mimar Jose Maria Tomas Llavador, İstanbul''a da el atıyor.
O tren iki yıl sonra gelecek (16 Haziran 2006)Günde yaklaşık 140 bin kişiye hizmet veren İstanbul banliyö tren hatlarının Marmaray Projesi nedeniyle kapatılacak olması, yolcuların nasıl taşınacağı konusunu gündeme taşıdı.
Yabancıya mülk sorgusu başladı (16 Haziran 2006)Hatay''da yabancıya mülk satışının yasaklanması sonrasında tartışma konusu olan yabancılara emlak satışları, Maliye Bakanlığı tarafından mercek altına alındı.
Topbaş; “İstanbul’da 500 Kilometre Raylı Sistem Projesi Başlattık” (16 Haziran 2006)İstanbul’da toplam 500 kilometre raylı sistem için proje çalışması başlattıklarını açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, şu anda 72 kilometre raylı sistem inşaatının devam ettiğini söyledi.
Tarihe Deprem Koruması (16 Haziran 2006)Kültür ve Turizm Bakanlığı ile İstanbul İl Özel İdaresi, olası bir depreme hazırlık amacıyla aralarında Ayasofya ve Top-kapı Sarayı''nın da bulunduğu 25 tarihi eserin korunması için bir protokol imzala-dı.
Haydarpaşa Garı (16 Haziran 2006)İstanbul Mimarlar Odası''nın dün Gar Lokantası''nda düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında Haydarpaşa''nın geleceği konuşuluyor...
Göztepe''ye cami geliyor (16 Haziran 2006)Uzun süredir İstanbul gündeminden düşmeyen Göztepe Parkı''na cami projesinde yeni bir aşamaya gelindi. Büyükşe-hir Belediye Meclisi Göztepe Parkı''na cami yapılmasını öngören plan tadilatına karşı itirazları reddetti. Böylelikle parka cami yapılmasında bir adım daha atıldı. Son kararı yargı verecek.
Türkiye''nin gündemi ''tasarım'' (16 Haziran 2006)İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Endüstri Ürünleri Tasarım Bölümü tarafından düzenlenen ''''3. Ulusal Tasarım Kongresi'''' 19-22 Haziran tarihleri arasında İTÜ Taşkışla binasında yapılıyor.
Kampanya sahibi camiyle ilgilenmiyor! (16 Haziran 2006)Açtığı imza kampanyasıyla Göztepe Parkı''na cami izni çıkaran süreci başlatan Ömer Reha Arıkkan, "Benim konuyla ilişkim kalmadı. Cami yapılması için bir başvuruda bulunmayacağım" dedi.
"İstanbul''un Bizans Dönemi Tarihsel Topografyası Üzerine Birkaç Gözlem" Söyleşisi Gerçekleştirildi (15 Haziran 2006)Osmanlı Bankası Müzesi’nde düzenlenen, Voyvoda Caddesi Toplantıları kapsamında, 14 Haziran 2006 Perşembe akşamı; Aykut Köksal "İstanbul''un Bizans Dönemi Tarihsel Topografyası Üzerine Birkaç Gözlem" konulu söyleşi gerçekleştirdi.Söyleşi bu dönemki toplantıların sonuncusuydu.
Toplam 131 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.