Haberler

Haberler

Toplam 128 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
TOKİ''den Çimentocuya ''Fiyat Artışı Sürerse Fabrika Kurarız'' Uyarısı (21 Temmuz 2006)Toplu Konut İdaresi (TOKİ) uzun süredir fiyat artışları nedeniyle uyardığı çimento sektörüne, "Piyasa böyle giderse biz de fabrika kurarız" resti çekti.
Greenpeace: Barışla Kalın (21 Temmuz 2006)Greenpeace bayrak gemisi Rainbow Warrior (Gökkuşağı Savaşçısı) "Akdeniz''i Koruyoruz" adlı deniz yolculuğuna devam etmek üzere dün İstanbul''dan ayrıldı.
Zeugma, "Arkeopark" Olacak (21 Temmuz 2006)Gaziantep''in Nizip ilçesinde Birecik Barajı gölü kıyısındaki Zeugma antik kentinin kazı, restorasyon ve çevre düzenleme çalışmalarıyla arkeopark haline getirilmesi amaçlanıyor.
Emlak Değerleri Gözden Geçiriliyor (21 Temmuz 2006)Emlak vergisinde 2006-2009 dönemi için belirlenen metrekare birim değerlerin Ağustos 2006 tarihine kadar incelenecek.
Geleceğe yolculuk (21 Temmuz 2006)Mimarlık 21. yüzyılın önemli mesleklerinden biri. Mimarlığı seçenleri iyi bir gelecek bekliyor. Bu meslekte başarılı olmak için gerekli olan en önemli özellik, tasarım becerilerine sahip olmak.
TOKİ yabancılarla masada (21 Temmuz 2006)Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, yeni projeler ve açılımlar için yabancılarla masaya oturduklarını söyledi.
Şeyh kule dikecek ama vatandaşına toprak yok (21 Temmuz 2006)Türkiye, Dubai Veliaht Prensi Şeyh Muhammed Bin Raşid El Maktum''un İstanbul''da "Dubai Kuleleri" kurmasına izin verirken, Birleşik Arap Emirliği vatandaşlarının toprak almasının yasak olduğu ortaya çıktı.
Zincirlikuyu''da ''satış'' büyüyor! (21 Temmuz 2006)İstanbul Zincirlikuyu''da 96 bin 505 metrekarelik kısmı Bakanlar Kurulu kararıyla satışa çıkarılan Karayolları 17. Bölge Müdürlüğü''ne ait arazinin diğer üç parselinin de Maliye Bakanlığı tarafından satılacağı öğrenildi.
Aliağa-Menderes Raylı Sistem Projesi’nde Sıra Kemer Altgeçidinde (21 Temmuz 2006)İzmir’in kuzey-güney aksını süratli ve konforlu bir ulaşım sistemi ile birbirine bağlanmasını sağlayacak olan Aliağa-Menderes Raylı Sistem Projesi inşaat çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.
Zeugma arkeoloji parkına dönüşecek (21 Temmuz 2006)Nizip''te Birecik Barajı Gölü kıyısındaki Zeugma antik kentinin kazı, restorasyon ve çevre düzenleme çalışmalarıyla arkeopark haline getirilmesi amaçlanıyor.
Atlas Okyanusu''nda ''rüya'' satacak (21 Temmuz 2006)Avusturya''da kurduğu turizm şirketi ''''Magic Life'''' ı kısa sürede uluslararası bir marka haline getirdikten sonra satan Cem Kınay , bu kez de dünyada bir ilki gerçekleştirmeye çalışıyor.
Eski Turizmci Cem Kınay Adalarda Müteahhit Oldu (21 Temmuz 2006)The O Property Collection (OPC), Atlas Okyanusu’ndaki Turks and Caicos takım adaları içinde satın aldığı Dellis Cay Adası’nda ultra lüks villa, konut, residans ve otel inşa edecek. OPC CEO’su Cem Kınay, 5-7 yıl arasında üç ayrı etapta tamamlanacak projeden 1 milyar dolar ciro elde edeceklerini açıkladı.
Büyükşehir’den Silivri’yi İhya Eden Yatırımlar… (21 Temmuz 2006)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Silivri’de Büyükşehir tarafından yapılan ve toplam maliyeti 10 milyon YTL’yi bulan 4 ayrı tesisin açılış ve temel atma törenlerini gerçekleştirdi.
Kamu Eliyle Mutenalaştırma (20 Temmuz 2006)Belediyeler bölgede yaşayan insanların yaşam koşullarını iyileştirecek sosyal amaçlı programlar geliştirmek zorunda. Yoksa bizim adımıza ve bizim paramızla yaptıkları işler yalnızca kaynakların boşa tüketilmesine yol açacak. Buna en iyi örnek surların restorasyonu diye başlattıkları inşaat işleri için harcanan para. Yaklaşık metro inşaatı kadar para harcandı ama verdiği zarar çok daha büyük oldu. Restorasyon yapılan yerlerde sur diye bir şey kalmadı. Bu hatanın hesabını kim verecek? Bugün Sulukule''de yaşayan insanların sorunlarının temelinde bugüne kadar uygulanan ayrımcılık var. Yönetimler bu insanların hayatlarında gelişme sağlayacak katılımcı yöntemler uygulamak yerine tepeden inme kararlar aldılar.
Doğu’nun İncisi (21 Temmuz 2006)Durmaksızın kendini yenilemek zorunda kalan Beyrut hem Akdeniz hem de Arap kültürünün sentezi olan zengin bir şehir. Hem kozmopolit hem milliyetçi, hem laik ve hem dindar, liberal ve muhafazakar, politik ve hedonist, hem umursamaz hem de samimi... Tezatların şehri. Kendi kimliğini arayan, karma bir kültürün eseri. Tüm o dökülmüş sokaklarına rağmen yaşamaya devam eden bu melez kent bugünlerde tekrar korkunç bir katliama sahne oluyor. Arkitera Mimarlık Merkezi olarak en kısa zamanda tekrar eski canlı günlerine kavuşmasını dileyerek, güzel günlerindeki kimlik arayışının gönüllülerinden olan Elie Haddad’la yapılmış bir söyleşiyi yayınlıyoruz.
Kusursuz Gelecek (20 Temmuz 2006)Konut tasarımı için öncü fikirler, 26 Ağustos’tan 2 Aralık’a kadar Almanya, Essen kentinde, Zollverein Dünya Mirası Bölgesi’nde yer alan eski bir kömür temizleme yapısında görülebilir. Sergi Mart''ta Pasadena’da bulunan Art Center College of Design’a taşınacak.
Mimarlık Akreditasyon Kurulu Oluşturuldu (20 Temmuz 2006)Mimarlık eğitiminde akreditasyon; eğitim, eğitimde kalite, eğitim sonrası pratik, yeterlilik için değerlendirme, kayıt ve meslek içi sürekli eğitim sistemi içinde bir adım olarak üniversitelerdeki meslek eğitimine kalite güvencesi verilmesini tanımlıyor.
Tarih Vakfı İstanbul Dergisi Kültür Başkentini Anlattı (20 Temmuz 2006)Tarih Vakfı tarafından 3 ayda bir yayımlanan “İstanbul” dergisinin yeni sayısında İstanbul''un Avrupa Kültür Başkenti Projesi masaya yatırıldı. 56''ncı sayıda Emine Çaykara, Korhan Gümüş, Görgün Taner, Nilgün Mirze, İstanbul’un 2010 Avrupa Kültür Başkenti seçilmesinin nedenlerini anlattı.
Etnografya Müzesi Sanat Merkezi Oluyor (20 Temmuz 2006)Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi''ne (ÇOMÜ) devredilen Çanakkale''deki Etnografya Müzesi, restore edilerek kültürel ve sanatsal etkinliklerin yürütüleceği bir sanat merkezine dönüştürülecek.
Pamukkale''nin Suyuna Dev Proje (20 Temmuz 2006)Denizli''nin UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi''ne alınan, tarihi ve doğal güzelliğiyle önemli turizm merkezlerinden biri olan Pamukkale ile kırmızı suyu ve travertenleriyle ünlü Karahayıt beldesinin su kaynakları konusunda yaşanabilecek tehlikeyi önlemek için Valilik kolları sıvadı.
Toplam 128 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.