Haberler

Haberler

Toplam 132 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Han Tümertekin Harvard''da Eğitim Verecek (4 Ağustos 2006)2004 yılında, B2 Evi ile Ağa Han Mimarlık Ödülü''ne layık görülen ünlü mimar proje alanı olarak Beyoğlu’nda günümüz trendlerinin çok hakim olduğu mimarlık ortamına biraz daha sorgulayıcı bir tavırla öğrencilerine: “Biraz durun ve düşünün!” diyecek. Önümüzdeki dönem Harvard Üniversitesi’nde Rem Koolhaas, Herzog & De Meuron, Rafael Moneo gibi isimlerle beraber proje yürütücülüğü yapacak olan Han Tümertekin ile kısa bir söyleşi gerçekleştirdik.
Bahçeli köşk höyük - M.Ö. 6030 (4 Ağustos 2006)Niğde’nin Bor ilçesine bağlı Bahçeli beldesi yakınlarında bulunan Bahçeli Köşk Höyük’te, kazı çalışmaları sırasında 8 bin yıl öncesine ait kalıntılara ulaşıldı.
Çatalhöyük’e dönük binbir yüz, Çatalhöyük’ün binbir yüzü (4 Ağustos 2006)Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde açılan “Topraktan Sonsuzluğa” başlıklı sergiyle yeniden gündeme gelen Çatalhöyük SİT alanındaki kazıların bu yılki bölümü başladı.
Sanko''dan çimentoya dev yatırım (4 Ağustos 2006)Sanko Holding çimento sektörüne 306 milyon dolarlık yeni yatırım yapıyor. Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadik Konukoğlu, bu tutarın 250 milyon dolarını Kahramanmaraş''ta bir buçuk ay önce inşaatına başladıkları çimento fabrikasına, 56 milyon dolarını da Bartın''daki çimento fabrikasını yenilemek için kullanacaklarını söyledi.
Herzog ve de Meuron MoMA Teklifini Bir Kez Daha Sunuyor (4 Ağustos 2006)Jacques Herzog ve Pierre de Meuron’un küratörlük ve enstelasyon çalışmaları MoMA’daki “Sanatçının Seçimi” sergisiyle devam ediyor. Sergi “kurumsal eleştiri” adına özenilerek kurgulanmış bir muhalif bakış açısı sunmakta.
Vakko, Beyoğlu''ndan çekilirken... (4 Ağustos 2006)Siz bilmem ne kadar yakından hatırlarsınız, ben zaten dünyada yoktum, Vakko Beyoğlu''ndaki mağazasını 1962''de açmış. O yıllar Beyoğlu''nun kuşkusuz altın yılları değildi, Cadde-i Kebir için daha çok rüzgarın dönmeye başladığı dönemlerin başıydı.
Tarihi Merinos yandı, bitti, kül oldu! (4 Ağustos 2006)Bursa''daki tarihi Merinos Kumaş Fabrikası''nda 31 Temmuz 2006 Pazartesi günü yangın çıktı. Tarihi 7 ayrı depoda eşzamanlı olarak başlayan yangın, binaları kül etti.
İstanbul''da da küçüklere gece sokak yasak olmalı! (4 Ağustos 2006)İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah dün Avcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü''ne 10 adet araç teslim töreninde yaptığı konuşmada İstanbul''a göçlerin bir an önce önlenmesini istedi.
Zümrützedelerden belediyeye haciz (4 Ağustos 2006)Konya''da 2 Şubat 2004''te çökerek 92 kişiye mezar olan Zümrüt Apartmanı faciasının mağdurları, olayda ihmali olduğu belgelenen merkez Selçuklu Belediyesi aleyhine maddi ve manevi tazminat davaları açtı.
Antep Çimento''yu 128 Milyon Dolara Alamadı İki Katına Maraş''a Fabrika Kuruyor (4 Ağustos 2006)Tekstil, ambalaj, finans, çimento, eğitim ve sağlık alanlarında faaliyet gösteren Sanko Holding, çimento sektörüne 306 milyon dolar tutarında yatırım yapıyor.
4 Bin Yıllık Surları Yeniden İnşa Ettiler (4 Ağustos 2006)Hattuşa, M.Ö. 1650 ile 1200 yılları arasında Anadolu’nun büyük bir bölümüne hakim olan Hititler’in başkenti. Bugün Çorum’un Boğazkale ilçesi sınırları içerisinde yer alıyor.
Hasankeyf''in kaderini değiştirecek temel atılıyor (4 Ağustos 2006)Hasankeyf''in bir bölümünü sular altında bırakacak olması nedeniyle yıllardır tartışılan Ilısu Barajı''nın temeli yarın Başbakan Tayyip Erdoğan ve Enerji Bakanı Hilmi Güler''in katılacağı törenle atılacak.
İstanbul''un çöpleri evde ayrıştırılacak (4 Ağustos 2006)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, çöplerin evde ayrıştırılması için hazırlanan yeni projenin 10 ilçede uygulamaya geçeceğini, evlere çöp poşetleri dağıtılacağını açıkladı ve "İstanbulluları çöplerini evlerinde ayrıştırmaya çağırıyorum" diye konuştu.
UNESCO yetkilisi Kapadokya’da (4 Ağustos 2006)Nevşehir’in Ürgüp ilçesine bağlı Kapadokya’ya gelen Unesco Dünya Miras Merkezi Başkanı Francesco Bandarin, “Dünya Kültür Mirası Listesi”nde yer alan Kayakapı’yı gezerek, proje hakkında bilgi aldı.
Latife Hanım Görse Ağlardı (4 Ağustos 2006)Gümüşsuyu’ndaki Latife Hanım Köşkü, Mustafa Kemal Atatürk ile Latife Hanım’ın aşklarına, evliliklerine ve ayrılık dönemlerine şahitlik etmiş iki köşkten biriydi.
Erken uyarı sistemi sahipsiz kaldı (4 Ağustos 2006)Japonya''da kuruluşların hizmetine sunulan deprem erken uyarı sistemi, olası bir deprem hazırlığındaki İstanbul''da bir türlü hayata geçirilemiyor.
İstanbul''un Atıkları Yerinde Ayrıştırılarak Ekonomiye Geri Kazandırılıyor (4 Ağustos 2006)İstanbul Büyükşehir Belediyesi, daha temiz bir çevre ve kaynakların korunması için katı atıkları yerinde ayrıştırarak ekonomiye geri kazandırıyor.
Merinos Yün Depoları Yandı (3 Ağustos 2006)Cumhuriyet döneminin ilk sanayi yapılarından Sümerbank Merinos Yünlü Sanayi Dokuma Fabrikası’nın 5 adet tarihi yün depoları, nedeni belirlenemeyen eş zamanlı çıkan bir yangında 31 Temmuz 2006 günü yok oldu. Halbuki, yanan tarihi yün depolarının yıkım kararı zaten vardı. Proje kapsamında olmayan/işlevi belirlenmeyen lojman alanının geleceği, alanda yapılaşmanın arttırılacağı kuşkusunu taşıyanlar açısından düşündürücü, belediyelerin şimdiye dek tarihi alanlarda yaptığı başarısız uygulamalar, kötü işçilik, plansız çalışmalar göz önüne alınınca da açıkçası ürkütücü.
Başbakan Sözünü Tut, Hasankeyf''i Yok Etme (3 Ağustos 2006)Hasankeyf''i sular altında bırakacak Ilısu Barajı''nın temelinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından cumartesi günü (5 Ağustos)atılması bekleniyor.
Çin Ekonomiyi Soğutmaya İnşaattan Başlayacak (3 Ağustos 2006)Dev Asya ülkesi''nde inşaat sektörü yılda yüzde 20 oranında büyüyor. Ekonomi kurmayları ise her yıl yüzde 10 büyüyen ekonomiyi dizginlemek için öncelikle inşaat sektörünün hızının kesilmesi gerektiğine inanıyor.
Toplam 132 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.