Haberler

Haberler

Toplam 166 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
TOKİ, 5 bin 885 konutu ''açıktan'' satışa çıkardı (24 Ağustos 2006)Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, Türkiye genelinde 48 projedeki 5 bin 885 konutu "açıktan satış" yöntemiyle satmak için kampanya başlattı.
Mimar Zaha Hadid İstanbullu Oluyor (24 Ağustos 2006)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kartal bölgesinde gerçekleştirecekleri kentsel dönüşüm projesinin 7-8 yıl içinde gerçekleşeceğini belirterek, proje için Iraklı Mimar Zaha Hadid’in İstanbul’a taşınacağını söyledi.
AKOM Yangın Uçakları Kaş''taki Orman Yangınına Yönlendirildi (24 Ağustos 2006)İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Afet Koordinasyon Merkezi’ne (AKOM) ait 2 adet yangın söndürme uçağı Bodrum ve Milas’taki orman yangınlarını söndürme çalışmaları devam ederken, bugün saat 12:30 itibariyle, Çevre ve Orman Bakanı Sayın Osman Pepe’nin talimatıyla risk düzeyi daha yüksek olan Antalya Kaş’taki orman yangınına yönlendirildi.
Yangını büyümeden boğmak önemli (24 Ağustos 2006)Bu yıl İspanya''da devam eden yaz yangınlarında şimdiye kadar 1 milyon 400 bin dönüm orman yandı. Devam eden yangınlarda yanan orman alanı Portekiz''de 330 bin dönümü, Yunanistan''da 35 bin dönümü buldu.
İstanbul Amfi Tiyatrolarla Donatılacak (24 Ağustos 2006)Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, İstanbul’un her iki yakasında konser ve tiyatro gösterileri için ihtiyaç duyulan amfi tiyatrolar inşa edeceklerini açıkladı.
ODTÜ Mimarlık Bölümü 2005 Yapı Yaz Stajı (24 Ağustos 2006)ODTÜ Mimarlık Bölümü 1. sınıf öğrencileri, Yapı Yaz Stajı kapsamında 2005 yazında Kırıkkale ili Yahşihan ilçesine bağlı Hisar Köyü’nde bir Sağlıkevi binası inşa ettiler. Bina, 27 Temmuz 2006 tarihinde Yahşihan İlçe Sağlık Grup Başkanlığı’na tahsis edilerek törenle açıldı.
Karayolları 17. Bölge Müdürlük Kompleksi Üzerine Mehmet Konuralp ile Söyleşi (23 Ağustos 2006)Temeli 1972''de atılan ve birkaç etapta yapımı gerçekleştirilen Karayolları 17. Bölge Müdürlük Kompleksi, Türkiye''nin Çağdaş Mimarlık Tarihi içinde önemli bir bina. Binada bir çok yapı bileşeni ve malzemesi özel olarak üretilmiş ve ilk kez kullanılmış. Dahası bina Türkiye''de asma cephenin deneyimlendiği ilk yapı ve Türkiye''de tescillenmiş birkaç çağdaş mimari eserden biri. Yaklaşık bir yıldır yıkılması gündemde olan yapının mimarı Mehmet Konuralp ile bir söyleşi gerçekleştirdik. Binanın her ne kadar yıkılacağı söylense de Mehmet Konuralp tescilli olduğu için bunun imkansız olduğunu düşünüyor.
UNESCO uzmanları Lübnan’da (23 Ağustos 2006)BM Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü UNESCO, 4 kişilik bir uzman heyetinin, Lübnan’da incelemelerde bulunduğunu duyurdu.
“Yoğunluğun Mimarisi” Michael Wolf (23 Ağustos 2006)Michael Wolf, Almanya, Münih’te 1954 yılında doğmuş. On yıldır Hong Kong’da yaşıyor. Bölgenin karmaşık kentsel dinamiklerinden ilham alarak, mimarisinin başdöndürücü fotoğraflarını çekiyor. Wolf’un 2003’te başlayan ve halen devam eden inceleme süreci bölgedeki üstü kapalı ekonomik, kültürel durumdan bahsediyor. Ve kentsel varoluş estetiğini gözler önüne seriyor.
Kadıköy pazarı... (23 Ağustos 2006)Kadıköy''de salı günleri kurulan pazar trafiği altüst eder, o gün Kadıköy''de bir cehennem azabı yaşanır. Bu tamam... Anakent Belediyesi geçen yıl pazarın kurulduğu alanı yeniden düzenleme kararı aldı. Bu da tamam. Ancak düzenleme ne şekilde olacak, o pazardan ekmek yiyen esnaf nerede tezgâh açacak? İşte bu açıklanmadı. Kadıköy salı pazarı pazarcıları dün ağlamaklıydı. Çünkü kendilerine önümüzdeki hafta pazarın artık kurulmayacağı bildirilmiş, "Peki biz ne yapacağız?" soruları ise yanıtsız kalmış. Sorunlar çözümlenirken insanları unutmak... Anakent bunu sık sık yapıyor...
Tarih: 23 Ağustos 2006 Kaynak: Milliyet Yazan: Melih Aşık
İşgalci işgalciye baka baka (23 Ağustos 2006)Fenerbahçe Koyu ile Caddebostan arasında iki "Halk Plajı" ve "Yürüyüş Yolu" var. Bu sahilde bazı sabahlar yürüyüş yaparız. Cumartesi, özellikle pazar sabahları bu sahil çok keyiflidir.
Göcek''in iki koyunda Adım Holding izi var (23 Ağustos 2006)Siyaset yaptığı dönemde ''Erbakan''ın sağ kolu'' olarak bilinen ve Almanya''da gurbetçilerden para toplayan ''yeşil holdingler'' arasında sayılan Silm Holding''in yanı sıra Adım Holding''in de sahibi olan Hasan Aksay''ın yöneticileri; Göcek''teki iki koyu Orman Genel Müdürlüğü''nden kiraladı.
Kamondo Apartmanı Kazak şirketinin oldu (23 Ağustos 2006)İstanbul Galata''da bulunan metruk haldeki Ünlü Kamondo Apartmanı, Kazaklara satıldı. 1492 yılında İspanya''yı terk etmek zorunda kalan ve önce Venedik''e sonra İstanbul''a yerleşen Kamondo ailesinin inşa ettirdiği Kamondo Apartmanı bölgenin en eski tarihi binası konumunda.
G.Kıbrıs''ta Türkler''den Kalma Mezarlıklar Otopark, Osmanlı Hamamları Tuvalet Oldu (23 Ağustos 2006)KKTC Cumhurbaşkanlığı''nın 2005 yılında başlattığı bir araştırma, Rum Yönetimi''nin, güneydeki Osmanlı-Türk kültürel ve dini mirasını yok etmeye çalıştığını ortaya koydu.
Her semtin bir hikayesi var (18 Ağustos 2006)Kültür A.Ş tarafından hazırlanan “İstanbul’un İlçe ve Semt İsimleri-1” adlı kitapta, kentin yeni olarak bilinenler dahil çoğu semtinin adını, tarihi yüzyıl başlarına dayanan hikayelerden aldığı anlatılıyor.
CHP’den Lara Park için önerge (23 Ağustos 2006)CHP, Antalya Lara Kent Parkı ihalesini kazanan Fettah Tamince ve ihalede yarışan Five Mounts şirketinin araştırılması için Meclis’e soru önergesi verdi.
Hafriyat Rantında Jandarma Titizliği (23 Ağustos 2006)Geçen hafta bu köşede İstanbul''daki hafriyat ''rantı''nı yazınca inşaatçılardan feryat, yetkililerden çözüm önerilerine yönelik bilgi ve belgeler aldım.
Kumburgaz sahiline lağım akıyor (23 Ağustos 2006)İstanbul’un bir zamanlar en gözde tatil beldelerinden olan Kumburgaz Celaliye’de şimdi denize atıksu karışıyor. İSKİ tarafından kumsalın altına yapılan atıksu toplama merkezi sık sık taşıyor ve lağım suyu denize akıyor.
Orman yangınlarının sönmesi rüzgâra bağlı (23 Ağustos 2006)Antalya, Adana, Bodrum, Manisa ve Aydın’daki yangınlar bütün çabalara rağmen söndürülemiyor. Orman bölge müdürlüğü yetkilileri, rüzgarın ters dönmesi halinde yangınların söndürülebileceğini belirtiyor.
Çöp depolamak için ağaç kesiyorlar (23 Ağustos 2006)Doğu Karadeniz''in çöp sorununun çözümü için başlatılan çalışmalar kapsamında, Trabzon''un Sürmene ilçesinde çöp depolama sahası yapılıyor. Sahaya araçların gitmesi için yapılan yolda yaklaşık bin adet sarı çam ağacı kesildi.
Toplam 166 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.