Haberler

Haberler

Toplam 166 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 141. haberden 160. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Tarihi Bomonti Bira Fabrikası Kutman''ın (18 Ağustos 2006)Bomonti semtine ismini veren Tekel''in İstanbul''daki Bomonti Bira Fabrikası, Global Yatırım Holding''in oldu. Limak, Özkar, Yazıcı Demir Çelik, IC Antbel ve Global Yatırım''ın kaldığı ihaleyi 12 milyon 750 bin YTL''ye Global Yatırım Holding aldı.
Bakanlık Fırtına Vadisi''ni kolluyor (18 Ağustos 2006)Fırtına Vadisi’ne 10 kilometre aşığıda yeniden santral kurulmasına karşı açılan davanın Danıştay’a sunulan dilekçesinde, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nın da çevrecilerden yana tavır koyduğu ortaya çıktı.
GAP''ı bitirmek boynumuzun borcu (18 Ağustos 2006)Hasankeyf’in kurtarılması için kolları sıvayan ANAP Mardin milletvekili Muharrem Doğan ile önceki günkü sohbette söz döndü dolaştı GAP’a geldi.
Belediye Kuğulu Kavşağı çalışmasına başladı (18 Ağustos 2006)Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kuğulu Kavşağı''na katlı geçit yapılması için çalışmalara başladı. Ankaram Platformu''nun Kuğulu Kavşağı''na alt ve üstgeçit yapılmasının gerekli olmadığı ve bölgedeki trafik sorununa çözüm getirmeyeceğini savunarak Melih Gökçek''i protesto etmeleri ve parkta nöbet tutmalarına rağmen kavşak çalışması başladı. Gece geç saatlerde başladığı bildirilen çalışmalarda, belediyeye ait iş makinesi Mısır Büyükelçiliği tarafında, Çankaya istikametindeki asfaltın bir bölümünü kazıdı. Çalışma nedeniyle, gidiş ve geliş istikameti iki şeride düşürüldü.
Tarih: 18 Ağustos 2006
Müteahhit, cezaevi inşaatından ''firar'' etti (18 Ağustos 2006)Cezaevi Reform Projesi çerçevesinde yeniden inşa edilen Bakırköy Kadın ve Çocuk Cezaevi''nin inşaatı, ekonomik krize girdiği söylenen müteahhidin ortadan kaybolması üzerine yarım kaldı.
Yeraltı Otoparkı Durduruldu (18 Ağustos 2006)İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Kültürpark’ta yapımına başlanan 591 araç kapasiteli yer altı otoparkı inşatının durdurulduğunu açıkladı.
Gaziosmanpaşa''ya dev yatırım (18 Ağustos 2006)Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, dün düzenlenen törenle Gaziosmanpaşa’da yaptırılan Cebeci Spor Kompleksi ile Şehir Parkı’nın birinci kısmının açılışını yaptı.
Sadece 200 hastanede güçlendirme yapıldı (18 Ağustos 2006)Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastanelerin sadece 200’ü depreme karşı güçlendirildi. 17 Ağustos depreminden sonra bakanlığa bağlı hastanelerin dörtte biri için deprem projesi hazırlandı. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, DYP Hatay Milletvekili Mehmet Eraslan’ın soru önergesine verdiği yazılı cevapta, 200 hastanede “Deprem Güvenlik Tahkiki ve Deprem Güçlendirme” projesinin hazırlandığını bildirdi. Sağlık Bakanlığı’na bağlı toplam 783 hastane bulunduğunu söyleyen Akdağ, 2002 yılında başlatılan “Depreme Karşı Güçlendirme Projesi” ile Türkiye genelindeki tüm hastane binalarının bütçe imkanları dahilinde planlamaya tabi tutulduğunu ifade etti.
Tarih: 18 Ağustos 2006
Lara Kent Parkı 23 milyon YTL''ye Ude Tur''un (18 Ağustos 2006)Antalya Kemerağzı Muratpaşa Beldesi Lara Plajı mevkiinde bulunan ve temalı park yapılmak üzere açılan alanı, Ude Tur Yatırım İşletme Sanayii ve Ticaret Anonim Şirketi, İstanbul Bomonti Tekel Bira Fabrikası Binası''nı da Global Yatırım Holding Anonim Şirketi aldı.
Büyükşehir’den Gaziosmanpaşa’ya şehir parkı ve spor kompleksi (18 Ağustos 2006)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Gaziosmanpaşa Cebeci Spor Kompleksi ve Şehir Parkı’nın inşası tamamlanan 1. kısmının açtı ve 2. kısmının temelini attı.
Hafriyat için yer kalmadı, belediyenin gözü maden ocaklarında (18 Ağustos 2006)Son yıllarda inşaat sektöründeki patlamanın etkisiyle İstanbul''un Kadıköy, Şişli ve Küçükçekmece gibi merkezi bölgelerinde bulunan ve belediyeden yasal izni olan 5 hafriyat döküm yeri, dolduğu için kapandı.
Hasarlı binaları boyayıp öğrenciye kiralamışlar (18 Ağustos 2006)Türkiye''nin en büyük felaketlerinden biri olan Marmara Depremi''nin üzerinden 7 yıl geçti; ama yaşananlar sarsıntıdan ders alınmadığını gösteriyor.
İlk ulusal müzik müzesi kuruldu (18 Ağustos 2006)Türkiye''nin ilk ulusal müzik müzesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü bünyesinde kuruldu. Kültür ve Turizm Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Resmi Gazete''de yayınlanarak, Bakanlar Kurulu kararıyla kurulan müze, İstanbul Üsküdar''da Tekel deposu olarak kullanılan ve yeniden düzenlenen tarihi binada, 2007 yılı başında hizmete girecek. Türk müzik sanatı ve kültürü üzerine araştırma ve inceleme yapan yerli ve yabancı müzikolog, etnomüzikolog ve akademisyenlere bu alanda bilgi, belge ve dokümanlara ulaşma olanağı sağlayacak olan müzede, çalgılar, notalar, arşiv kayıtları ile müzikle ilgili tüm etnografik materyaller yer alacak. Tarihi süreç içinde Türk Müzik kültürüne ait başta Türk çalgıları olmak üzere, tüm görsel, yazılı, basılı ve sesli materyaller sergilenecek. Bakanlığa ait çeşitli müzelerde bulunan konuyla ilgili materyallerin yanı sıra yurt içindeki ve dışındaki kişilerin ellerinde bulunan özel çalgı koleksiyonları, yayınlar, plaklar ve diğer dokümanlar da satın alma ya da hibe yoluyla müze envanterine kazandırılacak.
Tarih: 18 Ağustos 2006
İstanbul''da yapıların yüzde 80''i ruhsatsız (18 Ağustos 2006)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul''da yapıların yüzde 80''inin ruhsatsız olduğunu söyledi. Topbaş, "Vatandaş deprem riski olan binaları kendi yenileyecek" dedi. ''Uluslararası Bütünleşik Afet Riski Yönetimi'' konulu uluslararası konferansın kapanışında konuşan Topbaş, şöyle dedi: "İki yılda nüfusun yüzde 50''sinin yaşandığı 10 ilçedeki binaları taramış olacağız. İki buçuk yılda riski taşıyan 6 bin bina yıkıldı. İstanbul''un en önemli problemi, yapılarının yüzde 80''inin imara aykırı ve ruhsatsız olması. Bunlarla ilgili yasal düzenleme yapılmadığı takdirde, ciddi mesafe almak mümkün değil. Vatandaş kendi tedbirini kendisi alacak. Vatandaşlar banka kredisi kullanıp riskli yapılarını imar durumuna göre yenileyecek. Çünkü bir kısmı kaçak. Dört kat yapılması gerekirken altı-yedi kat yapılmış. Yıkarsa yedi kat yapamayacak. Böyle bir gerçekle karşı karşıyayız."
Tarih: 18 Ağustos 2006 Kaynak: Radikal
Pera Palas ''ultra lüks'' olmak için 1 Ekim''de kapanıyor (18 Ağustos 2006)İstanbul Tepebaşı''nda bulunan Pera Palas Oteli 132 yıl sonra ilk kez yenilenmek üzere kapılarını misafirlerine kapatıyor.
Kuğulu için iptal davası yolda (18 Ağustos 2006)Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu''nun, Kuğulu Park''a müdahale izni durduruldu. Projenin iptali davası da açılacak. Ankara 8. İdare Mahkemesi, avukat Hakkı Eser Öcal''ın başvurusunu kabul ederek, ''davalı idarenin savunması alınıp yeni bir karar verilinceye kadar, idare işleminin yürütülmesinin durdurulmasına, davalı idareye beş gün süre tanınmasına'' karar verdi. Ankaram Platformu, kavşak projesinin iptali için de yargıya gitme kararı aldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek''in "Kesinlikle parka dokunulmayacak" açıklamasına rağmen, buraya yapılacak bir altgeçidin parka zarar vermeden gerçekleşemeyeceğini savunan platform üyeleri, nöbet tutmaya devam ediyor. Bu arada belediye ekipleri Atatürk Bulvarı''nın bir bölümünde çalışmalarına başladı.
Tarih: 18 Ağustos 2006 Kaynak: Radikal
Onur Konuğu İl Olmak (18 Ağustos 2006)Uşak''ın makus kaderini değiştirmek yolunda attığı adımları daha önce de bir çok kereler bu köşeden yazdık...
Denizler can çekişiyor, Gökova ölüyor (18 Ağustos 2006)İstanbul Üniversitesi''nin Ege Denizi ve Akdeniz''de başlattığı bilimsel araştırma sonuçlarına göre, denizlerdeki yüzeysel kirlilik ve dip kirliliği çok büyük boyutlarda.
Bomonti Bira Fabrika Binası, Global''in oldu (18 Ağustos 2006)Global Yatırım Holding A.Ş., Kültür ve Turizm Bakanlığı''nca yayımlanan Turizm Yatırımcılarına Kamu Arazisi Tahsis Şartnamesi çerçevesinde ihalesine çıkılan "Bomonti Turizm Merkezi" yatırımının gerçekleştirilmesi için yapılan ihalede en yüksek teklifi verdi.
Hasankeyf''in yüzde 80''i yok olacak (18 Ağustos 2006)Devlet Su İşleri (DSİ), Hasankeyf antik kentinde ne kadarlık alanın Ilısu barajının suları altında kalacağını uydu fotoğrafları üzerinde yaptığı çalışmayla ortaya koydu. Projeye göre antik kentin yüzde 80''i yok olacak.
Toplam 166 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 141. haberden 160. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.