Haberler

Haberler

Toplam 138 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 138. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Salıları buluştular, fotoğraf konuştular 20 bin karelik İznik arşivi oluşturdular (2 Eylül 2006)Türkiye’nin önde gelen 12 fotoğrafçısı, 11 yıl boyunca sürdürdükleri aylık sohbet toplantısından bugüne kadar birçok parlak proje çıkardı. Bu arada iddialı bir çalışmaya girişti. Tam dört yıl boyunca İznik çevresindeki köylerin hayatını fotoğrafladı.
‘Yanan orman alanlarına kimse site yapamaz’ (4 Eylül 2006)Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, yanan orman alanlarına kimsenin site, tarla, bağ ve bostan yapamayacağını açıkladı.
Efes''te tarih yeniden canlanıyor (2 Eylül 2006)Efes Antik Kenti''nde tarih, kruvaziyer turizmiyle gelenler için yeniden yaşatılıyor. Efes-Meryem Ana gezileri, teorik bilgilendirme yerine profesyonel oyuncuların canlandırdığı tiyatro gösterileriyle uygulamalı olarak anlatılıyor.
İsthanbul''u Hazinedaroğlu inşa edecek (4 Eylül 2006)Han Yapı Gayrimenkul, "İsthanbul Evleri"nin inşası için Hazinedaroğlu İnşaat ile anlaştı. Han Yapı Gayrimenkul''den yapılan açıklamaya göre, Hazinedaroğlu İnşaat, İsthanbul Evleri''ni 18 ayda tamamlayacak. Han Yapı''nın Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Satıcı, taahhütlerinin de öncesinde müşterilerine dairelerini teslim edeceklerini bildirdi
Tarih: 4 Eylül 2006 Kaynak: Sabah
Harran''daki tarihi kümbet evler turizme kazandırılacak (4 Eylül 2006)Şanlıurfa''nın Harran ilçesindeki tarihi kümbet evlerin koruma altına alınması için Harran Belediyesi ile TOKİ işbirliğiyle toplu konut yapılacak. Kümbet evler boşaltılarak, içinde yaşayan vatandaşlar TOKİ''nin yapacağı evlere yerleştirilecek.
Semt Pazarları Kaldırılıyor mu? (1 Eylül 2006)1969 yılında 900 m²’lik bir alanda zamanın İstanbul Belediyesi tarafından “Örnek Pazar Yeri” tabelası ile kurulan, ancak bugünlerde Kızıltoprak’tan Yeldeğirmeni’ne, Söğütlüçeşme’den Kadıköy Meydanı’na kadar cadde ve sokaklara yayılan Salı Pazarı, yap-işlet-devret modeliyle ihaleye çıkarıldı.
Arkitera Mimarlık Veritabanı: Bir Başarı Öyküsü (1 Eylül 2006)Kale Grubu’nun ana sponsorluğunda 3 yıldır yayında olan Arkitera Mimarlık Veritabanı (AMV), Çağdaş Türk mimarlık kültürünü özetleyen, gerek teknolojik altyapısı gerekse de içeriği ile son dönemde yapılmış en önemli arşiv çalışmalarından bir tanesi.
İstanbul Kalıp Fuarı'' açıldı (1 Eylül 2006)İhlas Fuar Hizmetleri A.Ş tarafından düzenlenen ''2''inci İstanbul Kalıp Fuarı'' açıldı.
Canımız ciğerimiz heykelimize feda olsun (1 Eylül 2006)30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle Arnavutköy’ün yegane parkı, yegane boşluğu, yegane nefes alma yerine bir adet Atatürk heykeli dikildi. Beşiktaş Belediyesi tarafından.
Şişecam Bosna’da tarihi soda fabrikasını kurtardı (1 Eylül 2006)Şişecam Grubu, Bosna’nın Tuzla Kantonu’ndaki 103 yıllık soda fabrikasını 26.7 milyon euroya aldı. Batmak üzere olan fabrikayı kurtaran Şişecam, beş yılda 23 milyon euro yatırım yapacak.
Bir Lara Park kalmıştı! (1 Eylül 2006)Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından "Temalı Park" yapılmak üzere Lara''daki 3 bin 500 dönüm arazinin tahsisini alan Rixsos grubu, tepkileri azaltabilmek amacıyla sivil toplum örgütü temsilcilerini ziyaret edip birlikte çalışalım önerisi getirirken, Lara Kent Parkı''nı, Antalya''nın artık 25 yıldır turizme feda ettiği alanlarından son kalan yer olarak düşünen Lara''yı Kurtarma Komitesi''nden ret cevabı aldı.
Yerli Disneyland''da Yer Karmaşası (1 Eylül 2006)Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkan Vekili Erdoğan Bayraktar, ABD şirketinin Ankara''ya yapmayı istediği dev tema parkı konusunda, Büyükşehir Belediyesi''nin yeni bir yer önerdiğini söyledi. Bayraktar, Eurasia adlı şirketin Ankara''da kurmayı planladığı Disneyland benzeri tema parkı için Eskişehir Yolu Balıkuyumcu mevkiini tercih ettiğini, Büyükşehir Belediyesi''nin de (bakarız) dediğini belirtti. İmar planı yetkisinin belediyede olduğuna işaret eden Bayraktar, şöyle devam etti: "Büyükşehir Belediyesi, sonradan bizim önerdiğimiz yerin uygun olmadığını söylemiş. Burayı şirket istemişti. Şimdi şirkete Kazan tarafını göstermiş. Şirket, (Orası da olabilir) demiş. Belediye, şimdi yatırımcıları oraya götürdü. Orası da çok büyük, bize ait 7 milyon metrekare alanımız var. Ben de bakacağım, bizim işbirliğimiz değişmeyecek."
Tarih: 1 Eylül 2006 Kaynak: Birgün
Köprü, otoyol yüzde 30 zamlı (1 Eylül 2006)Karayolları Genel Müdürlüğü köprü ve otoyol ücretine yüzde 30 zam yaptı. Ancak, rakamlar yuvarlanınca oran otomobilde yüzde 33''e, kamyonlarda yüzde 42.8''e çıktı.
Toroslar''ın Görüntüsü Değişiyor (30 Ağustos 2006)Son üç yılda fidan dikimi, rehabilitasyon ve sedir tohumu ekimiyle 29 bin hektarın üzerindeki alanın ağaçlandırılmasıyla Toroslar''ın çehresi değişiyor.
İstanbul''da bulunan okullara depreme dayanıklı 80 bin sıra (1 Eylül 2006)İstanbul İl Özel İdaresi''nce, depremde öncelikli risk alanında bulunan bölgeler için depreme dayanıklı 80 bin çelik akşamlı sıra alındı. Sıraların Bağcılar, Pendik ve Bakırköy gibi öncelikli risk alanında bulunan okullara dağıtıldığı kaydedildi. İSMEP Projesi ile Dünya Bankasından sağlanan kredilerle yürütülen çalışma kapsamında, önümüzdeki günlerde Kartal, Ümraniye, Kadıköy, Adalar ve Avcılar gibi ilçelerdeki 25 okulun daha inşaatına başlanacağı bildirildi.
Tarih: 1 Eylül 2006 Kaynak: Birgün
Tarih Zengini Müze (1 Eylül 2006)Amasra Müzesi''ndeki tarihi eserler ilçeye gelen yerli ve yabancı turistleri adeta büyülüyor. Türkiye Taş Kömürleri Kurumu Amasra Müessese Müdürlüğü''nün yeraltı kömür çıkarmak için yaptığı çalışmalarda, i2.yy''da Fenike İyon, Koma, Bizans ve Osmanlı dönemlerine ait tarihi eserlerin bulunması ile ilk müze 1955 yılında faaliyete geçti, Atıl durumda bulunan Tarihi Bahriye Mektebi''nin Kültür Bakanlığınca satın alınarak 1976 yılında restore ve onarımı yapılarak 1982 yılında şimdiki Amasra müzesine kavuşması ile tarihi eserler burada sergilenmeye başladı. Dünya tarihine ışık tutan tarihi eserler, Amasra Müzesi''nin tek kat halinde inşa edilen iki bölümünde arkeolojik, diğer iki bölümünde ise etnog-rafık olarak sergileniyor.
Tarih: 1 Eylül 2006 Kaynak: Birgün
Evim 24 saat internete bağlı (1 Eylül 2006)Giyim ve dekorasyon modasının tartışılmaz lideri olan İtalyanlar, şimdi de "internet ev" modasını dünyaya tanıtıyorlar.
Başkan Kadir Topbaş; “Geleceğin su rezervini yeraltında oluşturuyoruz” (1 Eylül 2006)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, barajlardaki rezerv fazlası suları yeraltına pompalayarak gelecek için su rezervi sağlanacağını ve bu şekilde yeraltındaki boşlukların doldurulmasıyla deprem riskinin de azalacağını açıkladı.
Toplam 138 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 138. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Mayıs 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.