Haberler

Haberler

Toplam 138 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Kuşadası’nda Orman Yangını (8 Eylül 2006)Kuşadası’nda dün akşam saatlerinde çıkan iki orman yangınından birisi tamamen genç ağaçlandırma alanında çıkan diğer yangın kısmen kontrol altına alındı. Yangında 25 hektar orman alanı zarar gördü.
Eminönü reklam kirliliğinden arındırılıyor (8 Eylül 2006)Eminönü ve Sirkeci Devlet Demir Yolları Gar bölgesinde, Kentsel Tasarım Müdürlüğü’nce uygun bulunmayan reklam unsurları Zabıta Daire Başkanlığı Avrupa Yakası Zabıta Müdürlüğü ekiplerince denetleniyor.
Boğaziçi''nde bir hastane masalı (8 Eylül 2006)Marmara depreminde hasar gören ve kötü şartlarda hizmet veren Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, altı yıl süren onarımın ardından modern bir görünüme kavuştu. Tarihi dokusuna uygun olarak restore edilen, teknik donanımıyla özel hastanelerle yarışan hastanenin hedefi, daha kaliteli hizmet ve yurtdışından hasta çekebilmek.
Karun davası başladı (8 Eylül 2006)Uşak Arkeoloji Müzesi''nde Karun Hazinesi''nin en değerli parçalarından olan Kanatlı Denizatı Broşu''nun orijinalinin yerine sahtesinin konulmasıyla ilgili olarak 10 kişi hakkında açılan davanın ilk duruşması dün yapıldı. Milliyet''te 20 Nisan''da yer alan "Karun Hazinesi''nin soyulduğu" haberinin ardından broşun sahtesiyle değiştirildiği ortaya çıkmış, eski müze müdürü Kazım Akbıyıkoğlu, Ahmet Düzyer, Uğuz Sağlan, Mehmet Polat, Halil Eker, Fuat Ergün, Fehmi İşler, Suat Yenmez polis Bülent Yücel ve İsmail Bilgin hakkında dava açılmıştı. Akbıyıkoğlu ifadesinde, broşu ABD''den Türkiye''ye getiren kişi olarak, kendisinin dahi bu eserin orijinal boyutlarını ve gramajını bilmediğini kaydetti. Akıbıyıkoğlu, görev yaparken eseri müzeden çıkarmasının mümkün olmadığını da öne sürdü.
Tarih: 8 Eylül 2006 Kaynak: Milliyet
Modern Vatandaşlık (7 Eylül 2006)New Canaan halkı Gores Havuz Evi’ni korumak için toplandı, ama bu ortaçağ evlerini korumaya yetecek mi?
Venedik Mimarlik Bienali Kapılarını 10. Kez Ziyaretçilere Açıyor (7 Eylül 2006)Dünyanın en önemli mimarlık etkinlikliği olan Venedik Mimarlik Bienali 7 Eylül 2006 Perşembe günü Teatro alle Tese’de düzenlenen bir basın toplantısı ile açıldı. Dünyanın her yerinden gelen basın mensuplarının katılımıyla gerçekleşen toplantıda bu seneki bienalin küratörü Richard Burdett ve Venedik Mimarlik Bienali Vakfı Baskanı Davide Croff “Cities, Architecture and Society” temasını, bienalin alt başlıklarını ve katılımcı ülkelerin neden seçildiğini aktardılar.
Haydarpaşa Limanı''nda yangın (7 Eylül 2006)Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Haydarpaşa Liman İşletmesi Müdürlüğü''ndeki konteynerlerin bulunduğu alanda dün yangın çıktı. Yükleme alanında bulunan konteynerlerden birinde çıkan ve yakınındaki başka konteynerlere de sıçrayan yangın, Üsküdar ve Kadıköy itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü. Yangının yayılmasını önlemek amacıyla iş makinelerinin de yardımıyla bölgedeki konteynerler başka alana taşındı. Bazı konteynerlerin tamamen yandığı bildirildi.
Tarih: 7 Eylül 2006 Kaynak: Referans
‘Susuz çeşme kalmayacak!’ (7 Eylül 2006)Karabük’ün Safranbolu ilçesinde, 100’ü aşkın tarihi çeşmeden restorasyonu tamamlanan 42’sinin su kanallarının onarılması planlanıyor. Alınan bilgiye göre, UNESCO’nun Dünya Miras Kentleri Listesi’ndeki Safranbolu’da, dini bakımdan “cömertliğin”, sosyal açıdan “tanınmışlığın” ve mimari yönden de “cezbediciliğin” ifadesi olan çok sayıda tarihi çeşmenin suyu yaklaşık 15 yıldır akmıyor. Genellikle dikdörtgen planlı çeşmelerin, yuvarlak ve sivri kemerli yapıldığını anlatan Safranbolu Belediye Başkanı Nihat Cebeci; “Çeşmelerin ayna taşlarındaki kabartma motifleri, bitki ve vazo içinde çiçek motiflerinde olmaktadır. Bazı çeşmelerde inşa edildiği tarih, saat figürüyle belirtilmiştir. Hazırladığımız projenin hayata geçirilmesiyle Safranbolu’da susuz çeşme bırakmayacağız” dedi.
Tarih: 7 Eylül 2006 Kaynak: Türkiye
İzocam''ı satan Koç inşaat ve yalıtım sektöründen çıkıyor (7 Eylül 2006)Koç Grubu, ana faaliyet alanları dışındaki işlerden çıkma strateji çerçevesinde İzocam''ın yüzde 61,2 hissesini 171.3 mliyon dolara Fransız St. Gobain Isover ve Kuveytli Alamana Industries''e sattı.
Konya''da bin engelliye rehabilitasyon merkezi (7 Eylül 2006)Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yılda yaklaşık bin engelliye sağlık hizmeti verecek olan dev bir rehabilitasyon merkezi kurmak için çalışmalara başladıklarını belirtti. Konya''da yaklaşık 105 bin engelli olduğunu belirten Akyürek, "100 bin metrekarelik alanda, 10 bin metrekare kapalı alana sahip olacak rehabilitasyon merkezinin engellilere yönelik sağlık ve eğitim hizmetlerindeki çok büyük bir açığı kapatacağına inanıyoruz" dedi. Yaklaşık 1 milyon 830 bin Avroya mal olacak merkez için AB''den 1 milyon 650 bin avroluk hibe talebinde bulunduklarını belirten Akyürek, hibeye onay çıkmaması durumunda bile, 2007 yılında özkaynaklarla inşaata başlayacaklarını sözlerine ekledi.
Tarih: 7 Eylül 2006 Kaynak: Birgün
Satmakla ekonomi kurtulur mu? (7 Eylül 2006)Ekonomiyi gayrimenkul pazarlayarak döndürmek bir eğilim oldu bu sıralar hem yerel hem merkezi yönetimler tarafından.
Yanmaz Mutfak TVS Türkiye’de (7 Eylül 2006)İtalyan yanmaz yapışmaz mutfak eşyası markası TVS, Keten Ltd. distibütörlüğünde Türkiye pazarına girdi. Keten Ltd. yetkilileri TVS’nin Türkiye’deki genç nüfus potansiyelini görerek Türkiye pazarına girme kararı verdiklerini belirttiler. TVS Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Giuseppe Bertozzini TVS ürünlerinde gıdaların organik yapılarını ve besin değerlerini bozmayan, güvenli ve çevreye duyarlı malzemelerin kullanıldığını belirtti. Bertozzini yeni trendleri araştıran TVS yaratıcılık laboratuarı Easy Lab’in çalışmasının ve Giugiaro Design projesinin bir ürünü olan Esprit serisinin bakımı kolay ve pratik ürünleri seven genç kullanıcıların beğenisine sunulduğunu söyledi. Bertozzini "Esprit serisinin sunduğu bir diğer avantaj ise çok çeşitli desen ve renk seçeneğinin olması ve böylece yemek pişirmenin daha zevkli bir hale gelmesidir" dedi.
Tarih: 7 Eylül 2006 Kaynak: Hürriyet
Kocaeli''de, 8 yılda, 8 milyon ton atık üretime kazandırıldı (7 Eylül 2006)Türkiye''de ilk kez Kocaeli Sanayi Odası bünyesinde 1998 yılında faaliyete geçirilen Atık Borsası sayesinde, 8 yıllık süre içinde 8 milyon ton atık, doğaya terkedilmek yerine çeşitli sanayi kuruluşlarında işlenerek yeniden ürüne dönüştürüldü.
Cennet, beton tozuna büründü (7 Eylül 2006)Muğla''nın Ula İlçesi''nde bulunan dünyaca ünlü Gökova Körfezi manzaralı Çıtlık Köyü''nde, çam ormanlarıyla kaplı alanda beton fabrikası kurulması bölge sakinlerinin tepkilerine neden oldu.
Dalaman ve Adnan Menderes havalimanlarının yeni dış hatlar terminalleri haftasonu hizmete açılıyor (7 Eylül 2006)Dalaman ve Adnan Menderes havalimanlarının yeni dış hatlar terminalleri hizmete açılıyor. Terminalleri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan açacak.
Bir İstanbul Masalı (7 Eylül 2006)İstanbul çok farklı bir yaşamı tecrübe ederken, kent üzerine çalışanların yıllardır dinlendirdikleri yeni bir kentsel varoluşun tüm göstergelerini de sergilemeye başladı. Bu yeni zamanlarda, Türkiye küreselleşme pratiğinde çok önemli görevler biçilen İstanbul, yeni ve dönüştürücü küresel kent imajı ile bir yaşam alanından çok pazarlanabilir bir meta olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.
’Dokunulamayan’ Kuran Kursu Binası (7 Eylül 2006)Camide cinayet ve linçle gündeme gelen cemaate ait 8 katlı İsmailağa Camii Kuran Kursu binası İstanbul’un en büyük kaçak yapılarından birisi olarak gösteriliyor. 1992’de başlayan ve belediyece durdurulan inşaat, mühürü sökülerek bitirildi. Yıkım kararı bulunan bina için resmi tebligat yapılamıyor.
Harput İç Kale kazıları başladı (7 Eylül 2006)Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Fırat Üniversitesi işbirliğiyle Harput’ta gerçekleştirilen Harput İç Kale Mahalle arkeolojik kazılarının ikinci etap çalışmaları başladı.
Geleceğimizde Çin faktörü (7 Eylül 2006)Çin''in en büyük 5 nehrindeki sular o kadar kirlendi ki, dokunmak bile tehlikeli bir hal aldı.
SIPA Efsanesi’nin Yaratıcısı İstanbul’da (7 Eylül 2006)Gökşin Sipahioğlu’nun fotoğrafları İstanbul Modern’de sergileniyor. Türkiye ve dünya, birçok olayı, mutluluk ve acı veren fotoğrafları, onun SIPA Ajansı aracılığıyla gördü. Dünyanın gözüydü orası.
Toplam 138 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.