Haberler

Haberler

Toplam 159 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Kalıcı Bir Değişim (14 Eylül 2006)Son çeyrek yüzyılın “medyalaşmış” toplumu, “gerçek” ve “gerçek olmayan”, hepten iki uçlu bir dünya algısıyla yaşamakta.
Emlakta büyük kaçak (14 Eylül 2006)İnşaat sektöründeki canlılığa rağmen emlakta kayıp ve kaçak patlaması yaşanıyor. Sadece Ankara''da gerçekleştirilen denetimlerde 2.880 inşaatta, müteahhitlerin 40 milyan 18 bin YTL geliri devletten kaçırdığı saptandı.
Berlusconi''den İstanbul''a çevre ofisi (14 Eylül 2006)Biliyorsunuz çevre meselesi, AB ile müzakerelerde başımızı ağrıtacak maddelerin başında geliyor.
Define avcıları Iğdır Kalesi''ni yıktı (14 Eylül 2006)Ağrı Dağı eteklerinde bulunan tarihi Iğdır Kalesi, defineciler tarafından iş makinasıyla yıkıldı. Beş yıl önce Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından koruma altına alınan ve restorasyonu için ödenek ayrılan kalenin, kim tarafından yıkıldığı araştırılıyor.
Tasarımda sınır yok (14 Eylül 2006)İstanbul Haliç’te, 17 Eylül’e kadar sürecek olan ve dünyanın en ünlü tasarımcılarını biraraya getiren “İstanbul Design Week” Tasarım haftası etkinliği başladı. Balat’ta Haliç üzerinde kurulu bulunan, Eski Galata Köprüsü üzerinde gerçekleştirilecek olan İstanbul Tasarım Haftası’nda seminerler, paneller, konferanslar ve sergiler düzenlenecek. İstanbul Tasarım Haftası süresince dünyanın en önemli tasarımcıları Eski Galata Köprüsü’nde konferans ve seminerlerde deneyimlerini aktaracak. Japonya Uzay ve Havacılık Dairesi JAXA’da görev yapan Serkan Anılır, Shin Azumi, Marti Guixe, Matali Crasset, Alberto Meda, Stefano Maffei, Brigitte Borja De Mozota gibi isimler İstanbul Tasarım Haftası’nda yer alacak. Türk Tasarımcılar ile Türkiye’de Dünyanın en önemli tasarım sergilerini düzenleyen ünlü Designersblock’ta ilk kez, üç Türk tasarımcının ürünlerine yer verilecek. Sergilerini gece kulübü, polis karakolu ve New York sokakları gibi sıra dışı mekânlarda açan Designersblock, İstanbul Tasarım Haftası’nın uluslar arası bir kimlik kazanmasını sağlamak açısından önemli bir yere sahip.
Tarih: 14 Eylül 2006 Kaynak: Türkiye
Safranbolu''da bir sığınak arayanlara (14 Eylül 2006)Hacımemişler Evi, bir Gülevi - Safranbolu işletmesi olarak bugünlerde yeni konuklarını ağırlamaya başlıyor. Hacımemişler Evi, Safranbolu''da ayakta kalan binin üzerindeki tarihi ev gibi, uzun bir geçmişe tanıklık ediyor.
Antik mezara inşaat izni iptal (14 Eylül 2006)İzmir 2 numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu, Foça''da tarihi eser olan araziye verdiği inşaat iznini iptal etti. Yapılan kazılardan sonra, inşaat müsaadesi verilen arazide Phokaia antik kentinin nekrapol alanı ve aynı zamanda kente ait arkaik dönem kalıntıları ortaya çıkarıldı.
Bize ait olmayan bir dünya (14 Eylül 2006)Kamusal alan hepimize ait ortak bir dünyayı tanımlar. Kimsenin niye orada olduğumuzu sorgulamadığı, parklarımız, meydanlarımız, pazarlarımız...
Tasarım haftasına Balat''ta açılış (14 Eylül 2006)Dünyanın en ünlü tasarımcılarını buluşturan istanbul Tasarım Haftası, başladı. Açılış, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından yapıldı.
İstanbul tasarımla dikkat çekecek, Milano’yu geçecek (14 Eylül 2006)İstanbul''u farklı bir rotaya ve geleceğe hazırladıklarını belirten Topbaş, "Bunun en güzel örneği de İstanbul Tasarım Haftası" dedi.
Tavşanlı’ya 200 milyon dolar yatırıp, çimentoda büyüyeceğiz (14 Eylül 2006)Kütahya’nın Tavşanlı ilçesine 200 milyon dolar yatırarak çimento fabrikası kuracak olan Dubai’li Al Ghurair Yatırım’ın Başkan Yardımcısı Sultan Al Ghurair, "Çimento sektöründe büyümek için Türkiye’deyiz" dedi.
Ayasofya''nın ''harika'' balonu havalandı (14 Eylül 2006)İsviçre''deki ''Yeni 7 Harika Vakfı'', dünyanın yeni yedi harikasını seçmek için hazırladığı listede İstanbul''un önemli turistik eserlerinden Ayasofya''ya da yer verdi. Ayasofya''nın aday olduğunu gösteren ''Yeni 7 harika balonu'', dün müzede düzenlenen törenle uçuruldu. 30 metre yükselen balonun ipi, müze önündeki direğe bağlandı. Listede 21 aday eser yer alıyor. Yetkililer, Yeni 7 Harika Vakfı''nın amacının, dünya kültür mirası varlıklarının korunması için küresel duyarlılığı oluşturmak olduğunu söyledi. Ayasofya, yeni yedi harika arasına girebilmek için destek bekliyor. ''www.new7wonder.com'' adresindeki oylama 1 Ocak 2007''de sona erecek. Adaylar arasında Ürdün''deki Petra kenti, Çin Seddi, Roma''daki Colesseum, Eyfel Kulesi, New York''taki Özgürlük Anıtı, Sydney''deki opera binası da var.
Urfa''nın tanıtımı Almanlar''a emanet (14 Eylül 2006)Alman arkeolog Klaus Schmidt tarafından 1995 yılında Urfa Göbeklitepe''deki kazılarda bulunan kalıntıların dünyanın en büyük tapınma merkezine ait olduğunun ortaya çıkması üzerine harekete geçen Almanlar, 20 Ocak-17 Haziran tarihleri arasında Almanya''nın Karshue kentinde düzenlenecek fuarda Göbeklitepe için stant kuracak.
Gayrimenkul Günleri''ne Garanti''den özel faiz (14 Eylül 2006)Re/Max Türkiye ve IKEA işbirliğiyle gerçekleştirilen 2. Gayrimenkul Günleri İstanbul Ümraniye''de yarın başlıyor.
Bankayı satan inşaata giriyor (14 Eylül 2006)Ahmet Nazif Zorlu da Hüsnü Özyeğin gibi bankasını sattıktan sonra inşaat sektörüne yatırım yapmaya hazırlanıyor. Zorlu’nun ANZ İnşaat ve Zorlu Gayrimenkul şirketlerinin konuttan havaalanı yapımına geniş bir faaliyet alanı olacak.
Turkiye’nin En Lüks Karakolu Çengelköy Polis Karakolu Tamamlandı (14 Eylül 2006)1999 Marmara Depremi’nde hasar gören Anadolu yakasının ilk karakollarından Çengelköy Polis Karakolu yıkılıp yeniden yapıldı. Sekiz ay süren inşaatı ZKZY İnşaat üstlendi. Hacı Ömer Sabancı Vakfı katkılarıyla finanse edilen karakolun proje müellifi mimar Serdar Taşdeviroğlu.
Hedef engelli için yaşanılır bir kent (14 Eylül 2006)İstanbul İl Genel Meclisi Engelliler Komisyonu tarafından hazırlanan "İstanbul Engelliler Projesi'''' (İEP), ilk aşaması olan Koordinasyon Merkezinin kurulmasıyla hayata geçiyor. İl Genel Meclisi Engelliler Komisyonu''nca hazırlanan ve uygulama aşamasına gelen İEP, AK Parti Milletvekili Lokman Ayva ve Komisyon Başkanı Hasan Basri Nalbant tarafından Üsküdar Kekik Restaurant''ta düzenlenen toplantıyla basına tanıtıldı. Koordinasyon Merkezi''nde kamu kurumları, yerel yönetimler, sivil toplum örgütlerinden temsilcilerin bulunacağını belirten Ayva, "Alışılmış çözümler bizim derdimizi çözmedi. Yeni çözümler bizim derdimizi çözecek. İstanbul''u özürlüler için de yaşanabilir bir hale getirmeyi amaçlıyoruz'''' şeklinde konuştu.
Tarih: 14 Eylül 2006 Kaynak: Sabah
Alibeyköy Deresi bundan böyle taşmayacak (14 Eylül 2006)İstanbul’da yağmur yağdığında sel baskınlarıyla gündeme gelen Alibeyköy Deresi’nin ıslah çalışmaları tamamlandı.
Korkunun yeni merkezleri "Kentler" (14 Eylül 2006)11 Eylül şimdiye kadar bütün dünyada çeşitli yönleriyle tartışılmıştır, 11 Eylül''e birlikte küresel emperyalizmin ve onun başını çeken ABD''nin dünya ölçeğinde işgalleri ''haklılaştıran'' yeni terör tanımı ile girilen yolu ve bunun trajik sonuçlarını Afganistan işgali, 2. Irak işgali ve son olarak İsrail''in Lübnan''ı vurması sırasında hep birlikte yaşadık.
Otoyol ve köprülerde iş yavaşlatma eylemi (14 Eylül 2006)KESK’e bağlı Yapı-Yol Sen üyeleri, bugün insanca yaşanacak ücret ve toplu sözleşme talebiyle iş yavaşlatma eylemi yapacak.
Toplam 159 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.