Haberler

Haberler

Toplam 159 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Eston''dan küçük arsası olanlara "dubleks stüdyo villa" (12 Eylül 2006)90 günde teslim ve 10 yıl taşıyıcı sistem yapı garantisi ile Türkiye''de ilk kez bir ev markası yaratan Eston Villa, küçük metrekareli arsa sahiplerine, 100 metrekarenin altında iki farklı villa alternatifi sunmaya başladı. Eston''dan yapılan açıklamaya göre, 2 oda 1 salondan oluşan iki katlı bahçeli ev modelleriyle, stüdyo tipi villa anlayışı hayata geçiyor. Eston Villa ev modelleri arasında yer alan brüt 110 metrekare büyüklüğündeki EV110 modeli net 83m2 net kullanım alanına sahip bulunuyor. Standart maliyeti 106 bin YTL olan EV110 modelinden yaptırmak için, 20 yıla varan vadelerle banka kredisinden de yararlanılabiliyor. Brüt 115 metrekare, net 96 büyüklüğündeki EV115 modelinin ise, 111 bin YTL’lik standart maliyeti bulunuyor. EV115 modeli için de, 20 yıla varan YTL ya da döviz cinsinden banka kredisi kullanılabiliyor. Her iki ev modelinin standart maliyeti, arsanın yeri, konumu ve yapı malzemesi tercihlerine göre değişiyor.
Tarih: 12 Eylül 2006 Kaynak: Dünya
Côte d''Azur değil Kadıköy (12 Eylül 2006)Hep İstanbul''un trafik çilesinden, kirliliğinden söz ediliyor. Ancak Fenerbahçe-Pendik arasındaki sahil yolunda başka bir İstanbul var.
TOKİ, 2006 sonuna kadar 200 bin konut projesi'' hedefine ulaştı (12 Eylül 2006)Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 2006 yılı sonuna kadar 200 bin konut inşaatı başlatma hedefini, eylül ayı itibariyle yakaladı.
Ahlat''ta Budist mabedi bulundu (12 Eylül 2006)Gazi Üniversitesi öğretim üyesi Karamağaralı, Harabeşir''de yaptıkları kazı çalışmaları sırasında bir Budist mabedi bulduklarını açıkladı.
İstikbal Mobilya, Stockholm''de şube açtı (12 Eylül 2006)Türkiye''nin tanınmış mobilya markası İstikbal, İskandinav ülkelerindeki büyümesine devam ediyor. Danimarka''da 3 ve İsveç''in Malmö şehrinde bir mağaza açan İstikbal Grup, başkent Stockholm''de büyük bir şube açtı. Şirket temsilcilerinden Mustafa Karataş, yakın planda hedeflerinde Finlandiya ve sonrasında Norveç olduğunu, kendilerine sahip çıkan insanlarımızın olmasının kendilerine cesaret verdiğini belirtti.
Town - Country franchise zinciri artık Türkiye''de (12 Eylül 2006)Almanya orijinli Town&Country franchise zinciri Türkiye''de de faaliyet gösterecek. Town&Country''nin Türkiye master franchise haklarını mart ayında alan Almanya''da yaşayan 28 yaşında genç girişimci Doğan Dalgıç, şu anda Türkiye''de faaliyet gösterme hazırlıklarının bitme aşamasında olduğunu söylüyor.
Venedik''te İsrail bunalımı (12 Eylül 2006)Ortadoğu içindeki son gelişmeler üzerine açıklama yapan ''Filistin''e Adalet isteyen Mimarlar ve Şehir Plancıları'' birliği (APJP), İtalya''nın Venedik kentinde dün başlayan Mimarlık Bienali''ne İsrail''in katılmamasının, sunduğu projeler göz önüne alınıp, Bienalin amacı ve duruşu düşünüldüğünde daha uygun olacağını bildirdi. İsrail, bienale ''Cankurtaran: İsrail''i anımsamanın tipolojisi'' adlı, Holokost temelli bir karma projeyle katılmak durumundaydı. Proje İsrail tarihi boyu yaşanan savaşlar ve soykırım sonrası ölen vatandaşlarını anmayı amaçlıyordu. APJP üyeleri bu sunuş biçiminin Filistinlileri dışlayarak, ''İsrail''i, tarihi boyunca bitmeyen savaşların mağduru ve hedefi kılarak bir nevi anıtsallaştırma yoluyla ödüllendirme niyeti güttüğünü'' beyan ediyor.
Tarih: 12 Eylül 2006 Kaynak: Birgün
Küresel ısınma ağır çekim saatli bomba gibi (12 Eylül 2006)Nature dergisinin haberine göre, Sibirya''da donmuş toprak tabakası içinde sıkışmış metan gazı yüzeye normalinden 5 kat daha hızlı çıkmaya başladı.
Hasankeyf’te Artukoğullarından kalma cami bulundu (12 Eylül 2006)Batman’ın tarihî Hasankeyf ilçesinde süren kazı çalışmalarında Artukoğullarından kalma bir cami bulundu. Caminin Artuklu hükümdarı tarafından yapılmış olabileceği sanılıyor.
Katrina’nın yıktığı kenti 2 Türk mimar tasarlıyor (12 Eylül 2006)ABD’de geçen yıl Katrina kasırgasının yıktığı New Orleans’ın yeniden yapılanması için hazırlanan 10 proje Venedik Bienali’nde sergileniyor. Erkin Özay ve Pars Kibarer isimli Türk mimarlar, geçen pazar günü başlayan Venedik’teki festivalde projelerini sergiliyorlar.
Holiday Inn''den havaalanı oteli (12 Eylül 2006)Denk Turizm Yatırım, İstanbul''a yeni bir otel yatırımı yapıyor. 2007 yılında açılması planlanan Holiday Inn Istanbul Airport North oteli için Inter Continental Hotels Group ve Denk Turizm Yatırım arasındaki sözleşme bugün imzalanıyor.
''Neolitik'' döneme ait evler bulundu (12 Eylül 2006)Hasankeyf''te gerçekleştirilen kazı çalışmalarında insanların ilk toplu yaşama geçtiği "Neolitik" döneme ait evler ortaya çıkarıldı. Kısa süre önce Başbakan Tayyip Erdoğan''ın temelini attığı Ilısu baraj gölünün altında kalması söz konusu olduğu için çalışmaların hızlandırıldığı Hasankeyf''teki kazı ekibinin başkanı Prof. Dr Abdülselam Uluçam, eski ve yeni köprü arasındaki alanda yaptıkları sondajlar sonucu 2 katlı bir han kalıntısı ile hemen üst tarafında bulunan İmam Abdullah zaviyesinin kuzeybatısında yeni yerleşim alanı tespit ettiklerini açıkladı.
Tarih: 12 Eylül 2006 Kaynak: Sabah Yazan: Ömer Güvenç
Villa projeleri şimdi de Adalar''a taşınıyor (12 Eylül 2006)Sedef Adası''na villa yapmak için arsa sahipleriyle anlaşan Aşçıoğlu İnşaat''ın Başkanı Yaşar Aşçıoğlu, "Anıtlar Kurulu ve Belediye izin verirse tek katlı villalar yaparız, vermezlerse de umurumda değil, elimde bir sürü proje var" dedi.
Disneyland rüyası (12 Eylül 2006)TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar''ın önce Ankara''ya 33 kilometredeki Ballıkuyumcu''da... Daha sonra İstanbul yolunun 40. kilometresindeki Kazan ilçesinde kurulacağını açıkladığı Disneyland benzeri eğlence parkının yarattığı hayal ve umutları yazmıştık. Paramount Pictures firması buraya 1 milyar dolar yatıracaktı.
Başkan Topbaş; “Cevahir Alışveriş Merkezi''ne ciddi talipler var” (12 Eylül 2006)Başkan Kadir Topbaş, satış kararı aldıkları Cevahir Alışveriş Merkezi’ne çoğu yabancı olmak üzere ciddi alıcılar bulunduğu belirterek, “Rakam 700-750 milyon dolar civarında konuşuluyor. Bu yatırımlarımız için önemli bir kaynak” dedi.
İzmir''in Yeni Dış Hatlar Terminali (11 Eylül 2006)Tarih boyunca Batı Anadolu için önemli bir kültür ve ticaret merkezi olan İzmir, her dönemde kara ve deniz ulaşımı açısından ileri düzeyde ulaşım imkanlarına sahip oldu. Hava ulaşımında ise, İzmir’de uzun zamandır ihtiyaç duyulan modern mimariye ve daha fazla yolcu kapasitesine sahip Adnan Menderes Havalimanı Yeni Dış Hatlar Terminali, İzmir’in kurtuluş günü olan 9 Eylül''de açıldı. Modern ve teknolojik bir yapı olan yeni dış hatlar terminali, İzmir’in dünyaya açılan penceresi olmayı hedefliyor.
Köprüden tasarım geçecek (11 Eylül 2006)Yerli yabancı pek çok tasarımcı 12-17 Eylül''de İstanbul Design Week ''06''da bir araya gelecek. Eski Galata Köprüsü, ''tasarımın geleceği''ni arayan etkinliklerle şenlenecek.
Sızıntı korkuttu (11 Eylül 2006)Norveç''te bulunan küçük bir nükleer reaktör, bünyesinde meydana gelen bir sızıntının fark edilmesinin ardından kapatıldı. Artan radyoaktivite seviyesini fark ederek, reaktörün faaliyetini durduran uzmanlar, sızıntının çevreye etkisi olmadığını açıkladı. Norveç Radyasyon Koruma Kurumu (NRPA) yetkilisi Per Strand, durumun kontrol altında olduğunu açıklarken Kjeller reaktörünün ilk defa bu kadar ciddi bir olayla karşılaştığını söyledi.
Tarih: 11 Eylül 2006 Kaynak: Radikal
Kapadokya Evleri Turistlerin Gözdesi (11 Eylül 2006)Kapadokya Bölgesi’nin tarihi ve turistik merkezlerini bu yılın ilk 8 ayında 1 milyon 212 bin 266 yerli ve yabancı turist ziyaret etti. Nevşehir Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, tabiat harikası peri bacaları ve kayadan oyma tapınak merkezleri ile dünyanın en önemli kültür turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya Bölgesine yerli ve yabancı turistlerin ilgisi sürüyor. Bölgede turistlerin ziyaretine açık bulundurulan başta Göreme Açıkhava Müzesi olmak üzere, Zelve Ören Yeri, Açıksaray Harabeleri, Paşabağları, Hacıbektaş Veli Müzesi, Çavuşin, St.Jean, Karanlık ve El Nazar Kiliseleri ile Derinkuyu, Kaymaklı ve Tatlarin yeraltı kentlerini bu yılın ilk 8 ayında 716 bin 483’ü yerli, 495 bin 783’ü de yabancı olmak üzere toplam 1 milyon 212 bin 266 turist ziyaret etti. Kapadokya Bölgesini geçtiğimiz yılın aynı döneminde 740 bin 804’ü yerli, 573 bin 256’sı da yabancı olmak üzere toplam 1 milyon 314 bin 60 turist ziyaret etmişti.
Tarih: 11 Eylül 2006 Kaynak: Türkiye
Cevahir 750 milyon dolara satılıyor (11 Eylül 2006)İdaresi ile kentin gelişim süreci içinde yer almaları için yapılan ön görüşmemiz olumlu geçti. Daha sonra ayrıntılı görüşmeler de yapacağız.
Toplam 159 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.