Haberler

Haberler

Toplam 144 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Arkitera Platform 2006 Toplantılarının İlki 27 Eylül’de (22 Eylül 2006)“Mimarlıkta Yol Ayrımları” ana başlığı altında toplanan bu seneki Arkitera Platform toplantılarında, farklı alanlarda çalışan mimarların kendi alanlarına dair tecrübeleri, beklentileri, karşılaştıkları zorluklar ve güzellikleri başta genç mimarlar ve mimar adayları olmak üzere meslektaşları ile paylaşması bekleniyor. 27 Eylül 2006 Çarşamba günü gerçekleşecek ilk toplantının teması “Lisans Bitti... Ya Şimdi”, moderatörü Pınar Gökbayrak, tartışmacıları ise...
Tasarım Dergisi''nin 164. Sayısı (22 Eylül 2006)Tasarım Dergisi Eylül Sayısı’nda ‘Aydınlatmanın’ ilginç örneklerine yer verirken aynı zamanda ‘Ofislerin’ renkli yüzünü yansıtıyor.
El Yapımı Seramikler Turizm Tesislerini Süslüyor (22 Eylül 2006)Otellere Yönelik Özel Tasarım Duvar Kaplamaları Rus Tesislerinin yeni trendini oluşturuyor. Seramik çamurunun ince detaylar ile elde şekillendirilerek üretildiği karo formundaki kaplamalara ilgi yüksek.
Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı Tarih, Arkeoloji ve Sanat Seminerlerine Ekim Ayında Devam Ediyor (22 Eylül 2006)Türkiye’nin tarihsel ve kültürel mirasını korumak ve tanıtmak amacıyla bir grup gönüllü entelektüel tarafından kurulan Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı’nın düzenlediği tarih, arkeoloji ve sanat seminerleri ekim ayında devam ediyor.
Türk Tarih Kurumu’ndan Ali Cengizkan’ın “Mübadele Konut ve Yerleşimleri” Kitabına Ödül (22 Eylül 2006)Türk Tarih Kurumu (TTK) Başkanlığı’nın, Atatürk’ün doğumunun 125. ve TTK’nın 75. kuruluş yıldönümleri nedeniyle, Türk ve Türkiye tarihi, Atatürk ve Atatürk dönemini konu alan eserlere verdiği ödül kapsamında Ali Cengizkan’ın “Mübadele Konut ve Yerleşimleri” kitabı mansiyon ödülüne değer görüldü.
Dışarıda kötülük var... (22 Eylül 2006)Gelişmiş ülkelerin ekonomilerinden savunmaya ayrılan pay toplansa, açlık sorunu biterdi belki, belki üstüne evsizlik de biterdi... belki okula gidemeyen çocuk kalmazdı. Isınamayan insanlar, işsiz kalanlar olmazdı belki...
Müteahhitlerin kimlik sevinci (22 Eylül 2006)Müteahhitler, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından hazırlanan ve TBMM komisyonlarında görüşülen “Yapı Kanunu Tasarısı Taslağı”nın yasalaşması ile ilk defa bir kimliğe kavuşacaklarını belirtirken, taslağın yapı sektöründeki büyük bir boşluğu da dolduracağını bildirdiler.
Borlu çimento geliyor (22 Eylül 2006)Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, çimentoda borun kullanımına yönelik bir yılı aşkın bir süredir çalışma yaptıklarını söyledi.
"Dayanışma"dan Dört Günlük Etkinlik: Haydarpaşa için el ele veriyoruz (22 Eylül 2006)Haydarpaşa Garı''nın da içerisinde yer aldığı tarihi dokunun, kentsel dönüşüm adı altında tahrip edilmesine karşı çıkan Toplum, Kent ve Çevre İçin Haydarpaşa Dayanışması, 4 gün sürecek bir dizi etkinlikle Haydarpaşa konusunda toplumsal duyarlılık oluşturmayı amaçlıyor.
Konutta dev iş birliği (22 Eylül 2006)Artan faizlerle birlikte daralan emlak sektörüne nefes aldırmayı hedefleyen konut projesi başladı. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ve iştiraki Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. ile...
‘Bir daha yapmam’ (22 Eylül 2006)Topbaş, 105 milyon dolarlık tünel inşaatını ihalesiz vermelerini “Tamamen siyasetçi acelesi” sözleriyle açıkladı, “Bundan sonraki ihaleler açık olacak” dedi.
Ayasofya ve Topkapı için deprem projesi (22 Eylül 2006)Kültür ve Turizm Bakanlığı, Topkapı Sarayı, Mecidiye Köşkü, Arkeoloji Müzesi, Ayasofya ve Aya İrini müzelerinin deprem performansını değerlendirerek depreme karşı yapısal güçlendirme projeleri hazırlayacak.
Çevreye duyarlılığa ödül (22 Eylül 2006)Şirketlerin çevresel ve sosyal sorumluluk politikalarının değerlendirildiği AB Çevre Ödülleri''nin ilki sahiplerine verildi. Bölgesel Çevre Merkezi-REC Türkiye ve Sürdürülebilir Gelişme İçin Çevre Platformu tarafından Türkiye''de ilk kez düzenlenen ödül kapsamında ''''yönetim'''' , ''''ürün'''' ve ''''süreç'''' kategorilerinde 5 şirket ödüle değer görüldü.
TOKİ’den büyük kentler için yeni proje (22 Eylül 2006)Piyasalardaki dalganın durulması ve faizlerin dengelenmesi ardından TOKİ konut projelerine yeniden hız verdi. TOKİ ve Vakıfbank üç kentte 6 bin konutluk proje başlattı.
Son yeşil alana da göz dikildi (22 Eylül 2006)Sivil toplum örgütleri ve siyasiler, birinci derece sit alanındaki Vakıf Zeytinliği için harekete geçti Dokuma Fabrikası, Ferrokrom, Lara Kent Park derken sıra son yeşil alan olan Vakıf Zeytinliği''ne geldi.
"Hababam sınıfı" için umut ışığı (22 Eylül 2006)Türk Sineması''nın klasikleri arasında yerini alan ''Hababam Sınıfı'' filminin çekildiği yer olan ve bakımsızlık nedeniyle zor günler geçiren Üsküdar Koşuyolu''ndaki Adile Sultan Kasrı''na devlet sahip çıktı. Şimdilerde öğretmenevi ve kültür merkezi olarak hizmet veren 153 yıllık kasır, İstanbul Valiliği''nce tahsis edilen 5 milyon YTL ile restore edilecek. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer, ''Milli Eğitim Bakanımız Hüseyin Çelik''in talimatıyla İstanbul Valiliğimiz, restorasyon için 5 milyon YTL kaynak ayırdı. Gerekli yazışmaları tamamladık ve kısa sürede ihale edilecek'' dedi. Özer, kasrın öğretmenevi olarak kullanılacağını kaydederek, aynı zamanda konferansların verildiği sergilerin açıldığı bir kültür merkezine dönüştürüleceğini söyledi.
Tarih: 22 Eylül 2006 Kaynak: Akşam Yazan: Özner Berber
İmece usulü kazılar ancak iki ay sürdü (22 Eylül 2006)Bu yıl ilk kez imece usulü yapılan Allianoi kurtarma kazısına Kültür ve Turizm Bakanlığı ödenek ayırmayınca kazılar, Allianoi Girişim Grubu''nun başlattığı kampanya sayesinde 2 ay süreyle yapılabildi.
Cihangir, parkına yeniden kavuşuyor (22 Eylül 2006)Cihangir Sıraselviler Caddesi''nde bulunan ve iki ay önce otel yapılması için satıldığı öne sürülen 35 yıllık Savoy Balık Parkı''nda ağaç katliamı yaşandı.
Fabrikadan 144 daire çıkardılar (22 Eylül 2006)Accor Grubu''nun ''otel olmaz'' dediği Ülker''in Levent''teki binasını Akfen Grubu, 50 milyon dolarlık yatırımla 144 dairelik konuta çeviriyor.
Davetle ihaleye suç duyurusu (22 Eylül 2006)Kamu İhale Kurumu (KİK), İstanbul Büyükşehir Belediyesi''nin (İBB) "7 tepe - 7 tünel" sloganıyla başlattığı ve ilana çıkmadan gerçekleştirdiği ihaleyle Kiska ve Mak - Yol konsorsiyumuna verdiği Dolmabahçe - Piyalepaşa - Dolapdere tünel inşaatı işini mevzuata aykırı bularak suç duyurusunda bulundu.
Toplam 144 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.