Haberler

Haberler

Toplam 104 haber 6 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
New York''da Yeni Bir Mimarlık Oturumu Tanımlandı (7 Kasım 2006)Bu hızlı bir şekilde tarihi anlatmanın mimarlık versiyonu. Kökeni Japonya’nın Tokyo kenti olan bir etkinlik olan “Pecha Kucha” nın Eylül ayında New York’ta tanıtımı yapıldı. Etkinlik kapsamında mimarlar, 400 saniyelik süre içerisinde 20 imgeyle projelerini anlatmaya çalıştılar.
Kentin yeni güç merkezi Maslak’ta (7 Kasım 2006)Garanti GYO’nun ilk alışveriş merkezi projesi olan ve Türkiye’de alışveriş merkezlerine yeni bir konsept getiren İstanbul Maslak’taki Doğuş Power Center, 9 Kasım’da faaliyete başlıyor.
''Çimento ana iş kolumuz'' (7 Kasım 2006)Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş.''nin (Çimsa) ikinci üretim hattının temel atma törenine katılan Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, "Çimento, Sabancı Holding''in ana iş kollarından biridir" dedi. Eskişehir''deki çimento fabrikasını geçen yıl 175 milyon dolara aldıklarını hatırlatan Sabancı, tesisi başarıyla toparladıklarını anlatırken, "Durup- dinlenmeyen ekip burada çalışıyor. Biz burayı aynı kalması için değil, büyütmek için aldık" diye konuştu. Türkiye''nin geleceğine güvendiklerini ve yatırıma devam ettiklerini söyleyen Güler Sabancı, "Kısa zamanda fabrikanın kapasitesi artırıldı, 75 milyon dolarlık yatırım planlandı" dedi.
Tarih: 7 Kasım 2006 Kaynak: Radikal
Greenpeace''e göre şimdi harekete geçilmeli (7 Kasım 2006)Çevre örgütü Greenpeace, ''hükümetlerin şimdi harekete geçmeleri durumunda, iklim değişikliğinin en kötü etkilerinin önüne geçilebileceğini'' belirtti.
Bilişim teknolojisi ve tasarım (7 Kasım 2006)Garanti Galeri''de farklı bir sergi var. "Acaba laboratuvarda mıyım?" diye düşünmeyin. Buradaki serginin çizgisi ''mimari'' yle; konusu ''kentlerin tasarım süreçleri'' yle bağıntılı. Teknoloji ve tasarımın çok boyutluluğu içinde kendinize uyan bir bölüm bulabilecek, yardımcı kitapçıktan da yararlanacaksınız.
İsveç Mimarlık Müzesi’nde İki Sergi Birden (7 Kasım 2006)İsveç’in başkenti Stockholm adeta bir müze şehri olarak adlandırılabilir. Şehirde yaklaşık 100 adet müze bulunuyor. Bunlardan biri de Mimarlık Müzesi. Rafael Moneo tarafından tasarlanan binada Modern Sanatlar Müzesi ile birlikte hizmet veriyor. Mimarlık müzesinde iki ayrı sergi salonu yer alıyor. Bu salonlardan birinde İsveç Mimarlığı ile ilgili kalıcı bir sergi yer alıyor. “İsveç’te Mimarlık – Çağla Boyunca Fonksiyon, Tasarım ve Estetik” konulu sergide maketler, çizimler ve fotoğraflar ile İsveç mimarlık tarihini yakından incelemek mümkün.
FOA ARKIMEET Konferansı’na İnternet Üzerinden Kayıt Yaptıranlara Öncelik (7 Kasım 2006)Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından düzenlenen ARKIMEET konferanslarının 7 Kasım 2006 Salı akşamı konuğu FOA’nın kurucu ortaklarından Alejandro Zaera Polo. Philips Aydınlatma’nın sponsorluğunda düzenlenecek olan konferans İstanbul Harbiye Askeri Müze’de olacak.
Teos''ta tarihi bile satıyorlar (7 Kasım 2006)CHP Seferihisar İlçe Başkanı Koray Aca-roğlu, ilçede "Tanrılar Şehri" olarak adlandırılan Teos''ta bulunan ve yapılan kazılarda tarihi eserlere rastlanan belediyeye ait bir arazinin 20 milyon YTL''ye İngilizler''e satılmak istendiğini iddia etti.
İstanbul''da en büyük deprem sınavı bugün (7 Kasım 2006)Afet Yönetim Merkezi bugün İstanbul''un Bayrampaşa, Bağcılar, Kartal, Maltepe ve Eminönü ilçelerinde deprem tatbikatı yapılacak.
Kutman Kuşadası''na demir attı (7 Kasım 2006)Adnan Menderes Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Yüksekokulu''nun yenilenen 5 binasından 2''sinin yapımı için 2.1 milyon dolarlık kaynak aktaran Global Yatırım Holding''in (GYH), Kuşadası''nda düzenlediği imza töreni için yapılan basın duyurusunda, katılacaklar arasında adı geçmesine karşılık, Turizm Bakanı Atilla Koç''un gelmemesi neyi ifade ediyordu?
Raporlarımız depreme hazır (7 Kasım 2006)"İstanbul''da 7.5''lik depremde 50 bin kişi ölecek" diyen pek çok rapor var ancak bunun için önlem alan olmadı.
İstanbul''un Kent Planlama Yaklaşımları Tartışılıyor (6 Kasım 2006)İstanbul’u gelecek onyıllara taşıyacak 1/100.000 ölçekli yeni İstanbul Çevre Düzeni Planınını tartışmaya açmayı hedefleyen ‘İMP Toplantıları’ 09 Kasım 2006 Perşembe günü başlıyor. Arkitera Mimarlık Merkezi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Metropoliten Planlama ve Kentsel Tasarım Merkezi (İMP)’nin ortaklaşa düzenleyeceği 18 panelin ilki olan ‘Bölgesel Yaklaşım’ başlıklı panel 09 Kasım 2006’da, ‘Bölgesel Yaklaşım ve İstanbul Planlamasının Temel İlkeleri’ başlıklı ikinci panel ise 10 Kasım 2006’da gerçekleşecek.
NURUS Tasarımlarıyla Tüm Dünyayı Etkiledi (7 Kasım 2006)NURUS dünyanın ofise yönelik hizmet veren en büyük ticari organizasyonu olan ‘Orgatec Office and Facility’ fuarında 660 m2’lik standıyla ilgi çekti.
Tarihî mezarlar iş makineleri ile kırıldı, içindeki eserler kaçırıldı (6 Kasım 2006)Gebze''nin Köseler köyündeki İMES Organize Sanayi Bölgesi''nin altyapı çalışmalarında 2 bin 150 yıllık mezarlar ve tarihî eserler ortaya çıktı. Kazı çalışmalarında bulunan bazı eserlerin kaçırılmaya çalışılırken, ihbar üzerine yakalandığı öğrenildi.
Mimarlık Vakfı Yeni Merkezi’ne Plancılardan Yeşil Işık (6 Kasım 2006)Zaha Hadid tarafından Southwark Caddesi için tasarlanan dikkat çekici bu yeni binanın planlama izni Sothwark Konseyi tarafından verildi.
Kutman: Galaport ihalesine yeniden gireceğiz (6 Kasım 2006)Global Yatırım Holding''in patronu Mehmet Kutman, daha önce iptal edilen Galataport ihalesine yine gireceklerini ancak bu kez Sami Ofer''in ortak olup olmayacağının belli olmadığını söyledi.
''Bodrum''u alıyorsanız sorunlarını da alın'' (6 Kasım 2006)Bodrum Yarımadası''nda imar izninin belediyelerden alınarak Bakanlar Kurulu kararıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı''na verilmesi belediye başkanları, turizmciler ve sivil toplum örgütlerini kızdırdı.
''Kahramanmaraş doğal haliyle de madalya alacak potansiyele sahip'' (6 Kasım 2006)Kahramanmaraş merkez, Türkoğlu ve Pazarcık ilçelerinde devam eden yüzey araştırmalarında 25 höyük olduğu tespit edildi.
Galataport''ta gözler kurul kararında (6 Kasım 2006)Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Galataport''la ilgili imar çalışmalarını bitirerek Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu''na başvuruda bulundu.
Çevreciler ''Yeter'' dedi (6 Kasım 2006)Küresel ısınmanın geleceğimizi tehdit ettiği uyarısında bulunarak Kyoto anlaşmasının uygulanmasını talep eden milyonlarca kişi, dünyanın dört bir yanındaki buluşmalarda bir araya geldi.
Toplam 104 haber 6 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2006>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.